De Gaisse Commerciale de Roulers Rgconstrucllon du Bassin ie Natation Les Motos SAROLÉA Radio-tentoonstelling Falies, Yper Statie, heeft er een verbazend succes behaald met den Eersten en Tweeden prijs te veroveren. De ie prijs werd gewonnen door Cornette Amand Derez Daniel Bollengier Marcel Baert Victor De 2e prijs door Rubben Leon Depuydt Alois Derez Camiel Van Elslander Hilaire De Maatschappij de Ware Bolders, herberg de Post, Rijsselstraat, heeft den 3n prijs mede gebracht na hevige bekampingen, deze is gewonnen geweest door Verkynderen Abel Vancoulie Henri Debrabander Henri Deknudt Gaston Bravo Ypersche bolders enfgaat zoo voort opdat deze oude liefhebberij niet verloren gaat. Vreeselijk Ongeluk. Bij het doen springen van onderstanden werd Zaterdag 1.1. nabij het gehucht Pilckem, te Boesinghe, een jongeling, aan dit soort werk gebezigd, door een vroegtijdige ontploffing verrast ën afgrij selijk verminkt. De dood was oogenblikkelijk. Ongelukkige steenweg... ofjsteenweg van ongeluk. Over een paar weken stuitte een moto met geweld tegen den gesloten barreel van den ijzerweg aan den Vlamertinghesteenweg. Als bij mirakel kwa men de twee personen op de moto gezeten er zonder eenig letsel van af. Zondag 1.1. nu vaarden drie inwoners van Poperinghe, die per auto langs zelfden steen weg van een paardenkoers terug kwamen, zoo wel niet. Immers bij het kruisen van een auto die uit tegenovergestelde richting kwam, juist voorde hofstede van het Weezengesticht waar de steenweg een kleine bocht maakt, reed eerstgenoemd rijtuig de diepe gracht in. De drie inzittenden kwamen er met grooten schrik en enkele verwondingen, die min of meer erg zijn, van af. Den Maandag morgen, terwijl men bezig was dien auto uit de gracht te halen, botsten twee motorijders ongeveer op dezelfde plaats, op elkaar. Naar Congo. Woensdag aanstaande, 2 November, vertrekken onze jonge stadge- nooten, Heer en Vrouw Camiel Voet-Timmer man, aan boord der Anversville naar den Congo. Naar alle waarschijnlijkheid is hunne bestemming de groote stad Leopoldville, waar zij beiden als bedienden in een belangrijke weverij, onlangs dooreen machtige Belgische maatschappij opgericht, zullen werkzaam zijn. Aan Mevrouw Voet, de gevierde zangeres, die 't zij in tooneel, 't zij in weldadigheids feestjes, 't zij in de kerk haar kunstvol talent immer met de meeste welwillendheid ten dienste stelde van het goede en van de kunst en aan de Yperlingen zoo menig aangename en onvergeetbare uurtjes heeft doen beleven, en ook aan haar geëerden echtgenoot, M. Camiel Voet, eveneens een groot muzieklief hebber en ijverig lid onzer bloeiende harmonie Ypriana sturen wij onze welgemeendste wenschen van goede en voorspoedige i eis en veel geluk tijdens hun verblijf in onze kolonie, opdat zij ons zoo spoedig mogelijk zouden terugkeeren in de beste gezondheid Het Ypersche verliest in den persoon van M. Voet, die als letterzetter van den be ginne af aan Het Ypersche werkzaam ■\fots, een zijner ijverige en bekwame mede werkers. donnent la plus grande satisfaction A gevceGarage Oevos Üewanckel, El V Te Brussel werd een 40 jarige vrouw door gas verstikt. - Te Haine St Pierre viel een timmerman van 8 m. hoogte. De ongelukkige bezweek aan zijn verwondingen. Te Templeuve werd een werktuigkun dige door een drijfriem gevat en afgrijselijk verminkt. Te Sint Gillis (Brussel) is een 58 jarige man van de trappen gevallen. Het slachtoffer is aan zijn verwondingen bezweken. Te Ghistel botste een moto op een auto camion. Een 22 jarige vrouw werd op slag ge dood. Haar echtgenoot_werd zeer erg gewond. Te Gedinne, nabij Dinant, zijn twee moto's opeen gebotst. Een der motocyclisten bezweek aan schedelbreuk. Te Hun, nabij Yvoir, werd uit de Maas het lijk van een werkman opgehaald. Door de mist misleid was de ongelukkige in de sluis gevallen. Te Aubin-Neufchateau heeft een 55 jarige zieke landbouwer zich een kogel in het hoofd gejaagd. De dood was oogenblikkelijk. In de statie van Meilier werd een weg werker door den sneltrein Oostende-Bazel in twee gereden. Het slachtoffer laat een wedu we en vier kinderen. Te Stockroye is een 3 jarige knaap in een waschkuip gevallen en verdronken. Te Cruyshautem heeft de weduwe Himpe den 18 October 1.1. haar io5e jaar bereikt. De eerbiedwaardige ouderlinge verkeert in de beste gezondheid. Te St-Truiden werd een 79 jarige door een wielrijder doodgereden. In tegenwoordigheid van Prins Leopold werd Zondag te Brugge het gedenkteeken aan de gesneuvelden plechtig ingehuldigd. Te Wanze, op de spoorlijn Statte-Lan den, werd aan een onbewaakten overweg een auto door een trein verrast en in stukken ge reden. Een 72 jarige man van Bas-Oha werd op slag gedood. Een 58 jarige nijveraar van Lamalle verkeert in doodsgevaar. Te Gives, nabij Andenne, werd een 62 jarige man door een auto doodgereden. Te Aye, nabij Marche, werd uit een poel ■het lijk van een 5o jarigen leurder opgehaald. Men weet niet of er een ongeval of zelfmoord in 't spel is. Te Frasnes, nabij Gosselies, zijn twee auto's opeen gebotst. Een vrouw is aan de gevolgen harer verwondingen bezweken. Te Antwerpen werd een werkman door een ontploffing op slag gedood. 9 anderen werden min of meer erg gekwetst. Te Brussel werd een Italiaansch koffie- huisbediende vermoord. Zijn lijk werd in een koffer gevonden. De moordenaar werd nog niet ontdekt. Te Ans (Luik) sprong een 68 jarige vrouw uit een venster der eerste verdieping. De wanhopige was op slag dood. Te Seraing werd een 41 jarige werkman door gas verstikt. Te Villers Perwin, nabij Jumet, zijn twee auto's opeen gebotst. Een vrouw is aan haar verwondingen bezweken. Te Quatrecht werd een 3o jarige man, gehuwd en vader van twee kinderen, door electriciteit doodgebliksemd. Fouad I, Koning van Egypte, werd te Brussel zeer geestdriftig ontvangen. Te Wanze heeft een 5o jarige machinist zich verhangen. De wanhopige laat een we duwe en drie kinderen. BEZOEKT de Radio - tentoonstelling die zal gehouden worden in de groote zaal der Hallen te ï$ï*s£C2|tg© van 23 October tot 6 November. Voorheen G- DELAERE C° Naaml. Venn, vergoedt de volgende intresten Veertiendaagsche rekening 1/2 °/0 (tijdperk van 10 tot 25 November) Rekeningen met i5 dagen opzeg 1/2 Spaarkas (vrij van belasting) °/0 Termijnrekeningen Intresten vrij van belasting. Geldplaatsingen aan drager Uitvoering van beursorders Betaling van koepons. Rechtbank van Eersten Aanl Nr 5gi der Griffie Nr 36 van hen P - o arketr Kamer van drie Rechters UITTREKSEL van een vonnis tegenspré uitgesproken door de Rechtbank van £e Aanleg van het Arrondissement Yper p vincie West - Vlaanderen, er zetelende d October 1Q2J. In zake het Openbaar Ministerie,ten laste 852. - MAERTEN Marcel, zoon Pierre, geboren te Becelaere, op 27 Juli l8. gewezen handelaar te Yper Overtuigd van te Yper in ig25 en 1926 V00r Februari Enkele bankbreuk om de bekentenis niet gedaan te hebben van de ophouding zijner betalingen binnen den termijn door de Wet voorgeschreven en om de boeken niet gehou den te hebben door de wet opgelegd. De Rechtbank bij toepassing der artikelen- 574 §4 6, 583, 472 Koophandelswetboek en 489 S 1,65 van het Strafwetboek, 194, straf' vorderingswetboek 9 wet van 3i Mei 1888. Veroordeelt hem tot eene gevangenzit, ting van een maanden tot de kosten begroot op 64 frank 36 centiemen; Beveelt de bekendmaking van het huidig vonnis, onder vorm van uittreksel, bij aan plakking ter gehoorzaal der Koophandels-1 rechtbank van Yper en bij inlassching in het weekblad Het Ypersche Dit alles ten koste van den verdachte Vonnis voorwaardelijk opgeschorst gedu-.l rende drie jaar. Voor gelijkvormig uittreksel afgeleverd ten-j verzoeke van het Openbaar Ministerie. Yper, den 22 October 1927. De Griffier der Rechtbank,, Ferd. DETHOOR. STAD ir I* JS BERICHT Heropbouw dier Zwemkom Op Woensdag 16 November 1927, om i5 uren ten stadhuize van Yper zal het College van Burgemeester en Schepenen overgaan tot de openbare aanbesteding der werken van den heropbouw der Zwemkom te Yper. De aanbevolen inschrijvingen moeten ten laatste op Dinsdag i5 November ig27, ter post besteld worden. Het bestek en lastenboek zijn ter inzage op- het stadssecretariaat en ten huize van M.Alb.. Lec.lerco, bouwkundige, Yper, Elverdin-- ghestraat. Yper, den 19 October 1927. G. Versailles. V ILL IS D'YPRES AV I S Le Mercredi 16 Novembre 1927, a l heures, a l'hötel de ville d'Ypres, il serï procédé par le Collége des Bourgmestre et Échevins a l'adjudication des travaux de reconstruction du bassin de natation a Vpres- Les inscriptions, sous pli recömmande, devront être déposées a la poste au phs 3 le Mardi i5 Novembre IQ27r Les devis et cahier des charges se trouven a l'i;,spection au secretariat communal et e la demeure de M. Albert LECLER'-Q- aIL"' tecte a Ypres, rue d'Elverdinghe. Ypres, le 19 Octobre 1927. G. Versailles. - o— e§ Bij bevel De Burgemeester en Schepenen,. De Secretaris, H. SOBRY. Par Ordonnance Les Bourgmestre et Ec,lC Le Secrétaire, H. SOBRY-

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6