Le Gala des Grands Invalides Beiges Koninklijke Hofbouwmaalschappij l'Heure du Berger Ypersche Voetbalkroniek zaeme gehuisvest. M. Bonnet. Als de opmerkingen die wij te maken hebben laster zijn, zal dit ons toch niet beletten ze te maken. M. Missiaen. Het is zoodanig waar dat het geen laster is, vermits de Commissie van Openbaren Onderstand zelf bekend dat de barakken aan een vreemdeling verkocht wer den, en dat ze die barakken daar drie jaren lang heeft laten vervallen. Ik weet heel goed dat er gevraagd werd de barakken te koopen, doch er werd geantwoord dat zij niet te koop waren. Voor wat de ouderlingen van Handzaeme betreft, die een dokter vragen en hem niet krijgen, zal ik zulks iedermaal veropenbaren wanneer ik het te wete kom. En zoo dit laster is, dan kan de Commissie van Openbaren Onderstand tegen ons maar een nieuw proces inspannen. 2) In antwoord op den brief gezonden aan den Heer Minister van Financiën betreffende de afschaffing der Rechtbank voor Oorlogs schade, heeft de Heer Minister Houtart aan de stad laten weten dat er thans nog geen spraak is de Rechtbank voor Oorlogsschade te Yper af te schaffen, maar dat de vermin dering van het personeel het voorwerp uit maakt van een grondig onderzoek. 3) In datum van 23d October 11. hebben de Heeren J. Van der Mersch en A. Lommez, namens de vereenigde katholieke standen, den wensch uitgedrukt de stad N per, door toedoen van haar gemeentebestuur, in den loop van 1928 aan het Heilig Hart van Jesus te zien toewijden, zooals dit reeds in ver scheidene andere steden gedaan werd. En werk van den Akker ¥PE« Verslag der algemeene vergadering gehou den op i6n October 1927 in het lokaal Hotel Continental De Heer Casier Hector, Onder-Voorzitter, opent de vergadering te 14 1/2 u. en de schrijver geeft lezing van het verslag dei vorige vergadering, verslag dat goedgekeurd wordt. M. Florent Braem, Staatsvoordrachtgever, te Adinkerke, geeft zijn eerste les over den kweek der reukerwtjes (pois de senteur). Het groot getal toehoorders volgt den ge- vierden spreker in zijne aangename en leer zame rede en juicht hem meermaals luidruch tig toe. In naam der aanwezige leden dar,kt de heer Casier den spreker met eenige hartelijke woorden. Vervolgens verontschuldigt hij de HH. Van Winsen, Voorzitter, en Herreman, Onder-Voorzitter, die door onpasselijkheid op de vergadering niet aanwezig kunnen zijn. Bij al de leden wordt een oproep gedaan om in groot getal deel te nemen aan de vader- landsche plechtigheid van eersten November aanstaande. Er werd insgelijks aan al de leden ter ken nis gebracht dat op tweeden Zondag van Januari 1928 te 8 1/2 uur in StJacobskerk een mis zal opgedragen worden tot zielelafe- nis van onzen diepbetreurden Eere-Voorzitter stad. Al Algemeen klassement na 13 Nov l H. René Colaert, Burgemeester der M. Sobry vraagt of de gemeenteraad beieid jecjen worden dringend uitgenoodigd in de is over dit voorstel te stemmen. De heeren Van Nieuwenhove en Missiaen verzetten er zich tegen omdat zulks op de dagorde niet vermeld is. M. Sobry. Nu, wij zullen dan zorgen dit punt op een latere dagorde te plaatsen. 4) De stad is, vanwege den lasthebber van wijlen Mevrouw Louise Dehem, in 't bezit gesteld geweest van een veertigtal kunst- schilderijen, waarvoor de stad het zich als een plicht heeft aanzien de familie hartelijk te bedanken. Daar het uur ver gevorderd is wordt er dan besloten Maandag aanstaande opnieuw te vergaderen met als eenig punt op de dagorde: De begrooting voor het jaar 1928. Hierop wordt de openbare zitting te 21 u. 3o geheven Stad Yper - GEMEENTERAAD Zitting van Maandag 21 November om 18 ure DAGORDE 1. Proces verbaal der zitting van 14 November 192 7. 2. Aanleg uitweg Magazijn Boeren bond Kredietaanvraag. 3. Zwemkom Aanbesteding Goed keuring. 4. Stadsbegrooting voor het jaar 1928 Les journaux de Herve, Ath, Tournai et Charleroi ne tarissent pas d'éloges sur l'excel- lente troupe Maurice Gillain duThéatre Royal du Pare qui donna a l'initiative des Comités locaux de ces villes. C'est dire qu'a Ypres aussi la tournée Maurice Gillain obtiendra plein succès. Les personnes qui, malgré la bonne volonté des dames patronesses de l'oéuvre, n'auraient pas été touchées, peuvent encore se procurer des cartes d'entrée tous les jours de 12 a 14 heures chez M11: Marie Delva, secrétaire, rue de Stuers, 10, et chez M. Oscar de Gottal, vice-président, BJ Malou, 6. Moyennant supplément d'un franc par ticket, toutes les personnes pourront réserver leurs places au Vieil Ypres les Lundi 21 et Mardi 22 Novembre, de 11 h. a 12.3o h. Nous croyons utile de prévenir notre honoré public que les portes seront fermées sitöt le commencement de la représentation. RACSO. mis tegenwoordig te zijn om alzoo een blijk van dankbaarheid te betoonen aan dezen die voor onze maatschappij zooveel goeds heeft gedaan. Worden vervolgens als nieuwe leden aan vaard. 1) Mus Achille, voorgesteld door Werrer brouck Emile. 2) Moerkerke Camille, voorgesteld door Decadt Maurice. De Heer Victoor Theofiel behaalt 2 punten voor zijne aanbrengst van tomaten Joffre Vooraleer te eindigen geeft de heer Casier Hector nog eenige nuttige wenken over de seizoenwerkzaamheden in den tuin. Een tombola, bestaande uit zaad van reukerwtjes, geleverd door het huis Florent Braem te Adinkerke, en een twintigtal potjes «varens geleverd door het huis Casier Hec tor, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot En de vergadering sluit om 17 uur. Namens het Bestuur De Schrijver, De dJ. Voorzitter Ferd. Dethoor. H. Casier Zondag 20 November 1927, om 14 1/2 uur, in het Hotel Continental», algemeene vergadering. DAGORDE 1) Lezing van het verslag der voorgaande vergadering. 2) Voordracht door den Heer Florent Braem, (reukerwtjes) 2e les. 3) Voordracht door den Heer Vander Borght te Kortrijk, (Moesteelt). 4) Mededeelingen. 5) Aanvaarding van nieuwe leden. 6) Beoordeeling der aanbrengsten. 7) Tombola bestaande uit fruitboomen ge leverd door het huis Jules Casier. FOOTBALL IP Afdeeling Poperinghe - Yper (uitgest IIP Yper 2 Meenen 2 IVe Wevelghenr 6 Yper 1 Als men de bovengemelde gegevens nagaat dan moet men rechtuit bekennen dat het Zon- ig laatst waarlijk mageren kost geweest ij voor de Ypersche voetballief hebbers. In tweede afdeeling, was alleman geluimd op de verplaatsing naar Poperinghe en ons elftal zou geheel zeker nog nooit van zulk een getal supporters vergezeld zijn geweest, toen5een laconisch bericht al de gesmeden plannen ei vooruitzichten in duigen sloeg 't Was alsof iedereen plots een ijskoud stortbad op het hoofd kreeg match uitgesteld terrein ge schorst. Mijn inziens, kon Brugge in dit geval vroegere en andere maatregelen getroffen, hebben. En nu Zondag op bezoek bij de ex Promotianen namelijk Daring Blankenberghe. Hoe wij het ginder aan de zeekust zullen stel len Wel eventjes probeeren zooals Ward zegt, onze spelers zullen het overige doen met hun vel duur te verkoopen. Mannen wij ver wachten ons aan een bevredigend resultaat, hoor 1 'k Geloof dat Derde Speciaal het op drawn's gemunt heeit, want na Kortrijk-sport en Poperinghe, kan dit elftal op eigen terrein tegen Meenen het insgelijks maar tot gelijk: spel brengen. Niettegenstaande eene overwin ning beter welkom zou zijn, zou ik reeds tevreden zijn met een drawn tegen Kortrijk. waar de onze op bezoek moeten. Aan u van den uitslag der heenmatchen te bekrachtigen Wat krijgt Vierde daarmede voor zijn Sint Maarten. 6-1 't is bijkar.s niets. Het elftal moet leelijk uit den haak geweest zijn om zulke nederlaag op te loopen. jongens, gij zijt ons eene weerwraak schuldig en tracht het Zondag eens te bewijzen met Wervicq ij delhands naar huis te zenden. NE .MO. PRONOSTIEKWEDSTRIJD 209 Mededingers Op Zondag 20 November 1927 op het Stadium, Augustinestraat om 2 uur C.S.Y. - IV - WERVICK Inkomprijs 1,25 fr. I,e Dimanche 20 Novembre 1927 au Stade, rue des Augusiins a 2 heures C. S. Y. - IV WERVICQ Entrée 1,25 fr. Uitslagen van 13 November 1927 R.ousselare 3 Stade 1 Waereghem 2 Daring 0 Heyst 1 Veurne 2 Nieuwpoort 1 Meenen 4 Moescroen 3 Thourout 6 Tliielt 2 Sweveghem 2 Poperinghe Yper uitgest.) Uitslag van 13 November 1927 10 punten Notebaert A. 9 punten Moto Club, Rommens H-, Ver- faillie G., Van de Burie G. 8 punten Janssens Is., Deplancke G., Coulembier O., Mme Gillioen, Decadt Ch. 7 punten Mus Ach., De Bondt F., De Bergh J., Gillioen j.,' Merckaert R., Cofjyn F., Coppin J., Giuwez Aimé, Downie G.; Keigniaert M., Ghys J. 46 pronostiekers van 6 punten 43 5 35 32 17 3 4 3 2 1 Algemen Klassement na 13 November 't Hoekje. Moto Club, Deplancke 02 punten 5i punten Bergh J. 49 punten Mus, Janssens Is. 48 punten Deplancke G., Goetgheluc' 47 punten Hoorens, Knockaert P- 46 punten Denoyette S., Mme A Huyghebaert O., Blootacker AD' A.,De Hollebeke 4.5 punten Dedulle Ch., D^puy^^jj^ faillie G Willy, Rommens H., vnw. - pi Hoflack L., Keigniaert S., Dechiever De uitslagen der pronostiek zijn n'l.'F „en in 't lokaal der C.S.Y. in geval van nu^ gelief deze kenbaar te maken aan ^(er Baete voor\den volgenden Zondag civon toegekomen reklamatien zullen nie aanvaard worden. G. G. V. D. V. S. C. Meenen 9 8 1 28 2 Waereghem 8 6 2 26 3 F. C. Thourout 9 6 3 33 4 Daring Blankenberghe 8 5 2 1 30 5 F. C. Thielt 8 4 1 3 19 6 F, C. Roeselaere 8 4 2 2 21 19 7 S. V. Veurne 9 5 4 8 S. K. Nieuwpoort 9 4 5 12 9 A. A. Moescroen 9 2 4 3 21 10 C. S. YPER 8 2 4 2 14 11 Stade Kortrijk 8 3 5 11 12 S. K. Sweveghem 9 1 6 2 14 13 Heyst F. C. 9 1 6 2 17 14 F. C. Poperinghe 7 7 11 «Rib T. 7 10 17 8 13 16 31 27 21 17 14 28 34 33 £r p. 17 12 12 11 .11 1» 10

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6