Almanachs Vermot, Hachette et Pittoresque Motorrijders Opgepast 10 deze werken tot goed einde te brengen tal van straten weer begaanbaar te maken. e0pe heer Minister van Kunsten en Weten- kappen heeft de stad laten weten dat hij een van io.ooo fr. ter harer beschikking Itvoor het uitvoeren der noodige verbete- 2Svverken aan het verwarmingstelsel in de Staatsmiddel-bare school. Dit werk echter kost 2i.35o fr., zoodat er hier dus nögmaals buitengewone uitgaaf ten laste komt der stad. Volgens den heer Ingenieur Coomans moet jf weg van den Dickebuschsteenweg tot aan je buitenvesting de som van 27.340 fr. kosten jnplaats van 20.000 fr. 2ooals er door den gemeenteraad gestemd werd. De heer Schepene Declercq heeft laten ffeten dat hij 5ooo fr. meer begeert voor de uitbreiding van de waterleiding. Dit krediet jou dus van i5.ooo fr. op 20.000 fr. moeten gebracht worden. Er moet ook nog 5o.ooo fr. ingeschreven gorden in de buitengewone uitgaven daar de stad verplicht is het geld, dat zal voortkomen van den verkoop der barmlanden te herbe rgen door den aankoop van rentetitels. De stadsrekening van 1926 is ons goedge keurd teruggekeerd van de Bestendige af- ïaardiging. Daar twee mandaten dier reke ning enkel door één schepen onderteekend «ren moeten zij uit die rekening geschrapt K-orden en zoo wordt artikel 79 der ontvang sten, dat het overschot der rekening van 1926 behelst, eenigszins gewijzigd. M. Van Nieuwenhove. Dit werd zeker opeen Maandag gedaan M. Missiaen. Vooraleer wij een verhoo ging van krediet stemmen voor de waterlei ding, ware het wenschelijk te weten wat er met dat geld zal gedaan zijn. Hierop wordt geantwoord dat dit niet moet dienen voor het uitvoeren van nieuwe werken, maar enkel 't gevolg is eener slecht gedane berekening. Van Nieuwenhove. Nog eens op een aandag. M. Sobry. Zoo hebben wij den volledigen aitleg over het verbruik der leening van i,5oo.ooo fr. en zijn al de artikelen der be- grooting afgedaan. Thans kennen wij het al bedrag der ontvangsten, maar kunnen het juiste cijfer der uitgaven niet bepaler ware dus best dit vast te stellen en de begrooting te sluiten in een volgende zitting, toalzoote zien of de begrooting in even wicht is. Hierop worden al deze punten goedgekeurd. Uitende heer Van Nieuwenhove onthoudt ffih. XIII. M ededeelingen De Handel- en Nijverheidskamer van Per vraagt een toelage van z5oo fr. voor inrichten der 5C handelsfoor met Paschen Aan deze foor zal een gansch bijzonde- 'fn 'uister toegebracht worden door het in kten eener koloniale afdeeling. Ook heeft 'Heer Minister Baels beloofd deze handels ®0r k komen openen. Ue heer Voorzitter is van gevoelen dat, *öls voor de Wederlandsche Hofbouwten- instelling hier in September 11. gehouden, toelage van 2000 fr. zou voldoende zijn. Missiaen. Ik heb reeds voorgesteld ilta"e aanvragen om toelage zouden verzon f" worden naar de feestcommissie en dat eeonkWssie de noodige kredieten ter harer Schikking zou hebben. Tot heden ben ik §evolgd geweest in mijne twee voorstel- P en die reden is het mij onmogelijk nog Het Welke vraag om toelage te stemmen. voorstel van den heer Voorzitter •Oriit stemming aangenomen en er L besloten die om van 2000 fr. in de b otlng te schrijven in de reeks buitenge- totgaven. lrt de Nêen) 2)Een n neen de heeren Laton (hij ver zienswijze van den heer Missiaen Missiaen en Bossaert. tweede brief van de Handel- en Nijverheidskamer vraagt of de stad den on dergrond der vestingen van aan de Rijke. Klarenstraat tot aan de Rijselpoort niet zou verhuren om er de gewezen schuilplaatsen van de Engelsche soldaten weer herin te richten. De heer Voorzitter denkt dat het beter ware die vraag voor een jaar te verdagen, gezien in de ontworpen wegeniswerken de herstelling der aldaar gelegen straten voor zien is Het ware beter dat die twee werken niet te samen zouden passen om zoo in elkan ders weg niet te loopen. De heer Missiaen zegt dat het thans moei lijk is voor den gemeenteraad daarover met kennis van zaak te beslissen, en dat dit punt eerst zou moeten onderzocht en besproken worden. M. Sobry. Die mededeeling is nochtans ter inzage van de raadsleden geweest. M. Missiaen. Ik weet het, maar zoo gij wilt dat wij hierover beslissen moet gij dit punt op de dagorde vermelden.- M. Sobry Zooals gij het wilt. 3) De Bestuurder der stadsjongensschool vraagt een meerdere toelage voor de jaarlijk sche prijsuitdeelmg en voor het herinrichten der bibliotheek. De heer Voorzitter vindt dat de inkomsten der bestaande stichtingen ten voordeele van 't lager onderwijs voldoende zijn voor de prijsuitdeeling in de Loye- Dat er voor de stadsmeisjesschool meer gegeven wordt is redelijk, gezien er daar, de bewaarschool in begrepen, 264 kinders zijn terwijl de Loye slechts 169 leerlingen telt. M. Van Nieuwenhove. En admettant votre principe, vous diminuez les ressources de cette écoje. Car si ces donations n'exis- taient pas, la ville serait bien obligée de porter toute la charge des distributions de prix. De plus ces donations ne sont plus em ployées pour le but qu'elles ont été créées, car les donateurs ont uniquement voulu, au moyen de ces fondations, permettre aux écoles 'de mieux récompenser les élèves méri- tants. M. Glorie. Ik vind dat de vraag van den heer Bestuurder moet gegrond zijn en dat hij beter dan gansch het schepenencollege moet weten waarom hij die vraag doet. MSobry. 't Is dus enkel een mededee- ling. Voor den aankoop van boeken voor de bibliotheken der twee scholen voorziet de begrooting een krediet van 400 fr. Daar dit alle jaar terugkomt zullen die scholen alzoo in staat zijn stillekens aan hunne boekerij te volledigen. MGlorie - Gij zult niet veel boeken moe ten koopen. M. Missiaen. Weihoe, gij geeft 5oo fr. voor de boekerij eener vrije school en voor uwe tviree stadsscholen zoudt gij slechts 400 fr. geven M. Sobry. Die bibliotheek dient niet alleen voor de school, maar alle menschen mogen er boeken ontLenen. En voor de stadsscholen komt die toelage van 400 fr. alle jaar terug. M. Missiaen. Ik ben zoo naïef niet te ge- looven dat die vrije school ons toekomende jaar zelfde toelage niet zal komen vragen. Ik stel voor de toelage voor de twee stadsscho len te verdubbelen. Dit voorstel wordt eenparig gestemd. 4) M. Missiaen. Over een veertien dagen heb ik de gelegenheid gehad aan het schepe nencollege te doen opmerken dat de Commis sie van Openbaren Onderstand verplicht is alle drie maanden haar kastoestand te laten kennen. M. Sobry. Wij hebben haar geschreven maar tot heden kregen wij nog geen antwoord. M. Missiaen. De Commissie van Open baren' Onderstand heeft beraadslaagd den 16 dezer, en het verwondert mij dat'dit punt niet door haar besproken werd. Zij heeft zich dus nog niet gewaardigd op het schrijven van de stad te antwoorden. 5) M. V and amine. Ik heb overlaatst in gesprek geweest met goeie visschers gelach en zij klagen te recht dat er zoo weinig visch is in de stadswateren. Ik zou aan het schepe nencollege vragen, wanneer de tijd daar is, dat het eenige duizende vischjes in die wate ren zou leggen. De heer Sobry gaat hiermede t' akkoord, te meer, zegt hij, dat de pachter van Dicke- buschvijver verplicht is jaarlijksch visch op te leggen in den vijver. Daar er hiervoor een krediet noodig is, stelt de heer Sobry een som van 5oo fr. voor. De heer Delahaye steunt die vraag en de heer schepene Lemahieu oordeelt dat 5oo fr. niet genoeg is en stelt voor een som van 1000 fr. in de begrooting te schrijven. Al de raadsleden stemmen ja. 6) M. Vandamme. Er werd reeds dik wijls gesproken over de schuilplaatsen die zoo noodig zijn in onze statie. Ik ben hier in 't bezit van het lastenkohier der uitbating van de spoorwegen, dat toepasselijk is op de Nationale Maatschappij van Spoorwegen, en in artikel negen vind ik dat het plaatsen van schuilplaatsen in de statiën mag geeischt worden. Ik zou dus voorstellen aan het schepenencollege een nieuwe vraag te richten aan de Nationale Maatschappij van Spoor wegen en op dit artikel te steunen De heer Voorzitter bedankt den heer Van damme voor zijn goede inlichting en belooft in dien zin te doen schrijven. De heer Sobry vraagt ook nog of de gemeenteraad van oordeel is, zooals vorige jaren, voor de verwarming van de botermarkt te zorgen. Algemeene instemming. Hierop wordt de openbare zitting geheven te 21 u. 20. Zitting van Zaterdag 24 December om ld ure DAGORDE 1. Procesverbaal der zitting van 19 December 1927. 2. Stadsbegrooting voor het dienstjaar 1928. Een koninklijk besluit, de beslissing van 3ö Januari ig2Ó op de politie op het vervoer en het verkeer herziende, werd afgekondigd en zegt Met ingang van I Februari 1928 moeten alle op den openbaren weg rijdende motor rijwielen, voorzien zijn van de plaat volgens het model voorgeschreven bij besluit van 3o Januari 1926 blauwen grond en witte cijfers, onderlijnd met een witte streep. De betrokken eigenaars die rijden met een motorrijwiel voorzien van eene oude plaat, (zwarten grond omboord dooreen witte streep en witte cijfers), zijn dus verplicht met ingang van 1 Februari 1928, hün voertuig van eene plaat te voorzien, volgens het hooger- aangehaald nieuw model. Deze zal hun, op vertoon van een eenzel- vigheidsbewijs tot vaststelling van hunne woonplaats, en van een kwijtschrift waaruit blijkt dat zij aan den ontvanger der belastin gen van het gebied de som van i5 frank betaald hebben, door den afgevaardigde van den provinciegouverneur afgeleverd worden. De bepalingen van art. ig van 't Koninklijk Besluit van 268-1925, betreflende het her halen van-het nummer der platen, aan den voorkant van het motorrijwiel, -blijven steeds van kracht. sont en vente au bureau de ce journal 15rue au Beurre, 15Ypres. so® dt dan k cinnig;

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 3