ERZOEND Kleine van de Variété Ypersche Voetbalkroniek BELLEKEN'S DOOD Jat gedurig loopt. Is die pomp daar nog 3® dia "fyclercq. - Daar staan nog barakken, "jjunnen die menschen toch maar moeilijk dieven van water. Maar wat later zouden ^nnen drie maanden tijd geven om et het stads water aan te sluiten. !t Van Nieuwenhove. La Commission ''Assistance Publique avait remis le para .mpnt des maisons de la rue de Lille et £a.selen adjudication apres que le pre- entrepreneur avait été déclaré en faillite. !,a de cela six mois et Ton croyait que le jssier de cette adjudication se trouvait a (liges. Dr il paraitrait a présent que ce )SSier est resté en souffrance ici a l'Hóte! iville. Hl Sobry. Le dossier a été envoyé „eSi Seulement la Députation permanente devait pas approuver l'adjudication mais ca[)jer des charges. A présent nous avons avisé le 3o Décembre dernier que taut litbien. i0)M. Laton. Wanneer denkt het sche jencollege de tweewoonst te Dickebusch ite besteden \[.Declercq. Wij hebben gevraagd aan [Koninklijk Hoog Commissariaat om eerst toegestane som ter onzer beschikking te iben. ;i) M .Laton..— Over enkele dagen was isch de Mee e.nsteenweg in rep en roer dat het waterkasteel er over liep. Ik zou a» willen weten wat de oorzaak hiervan is. tl. DeclercqHet waterkasteel van iebusch was afgesloten en in de pomp- lie is het toestel nog niet geplaatst dat laten moet te zien wanneer het waterkas- vol is. lierop wordt de zitting geheven te 8 u. 55. ninklijke Tooneelmaatschappij De ïiaamsch© Ster ondag 15 Januari, bureel te 2 1/2 uur, ijnte3uur, en Maandag 16 Januari, tel te 7 1/2 uur, gordijn te 8 uur tweede ooning van het tooneeljaar 1927-28. - WORDEN OPGEVOERD - eFeestzaal CONCORDIA" Seminariestraat meelspel in één akt door P. Magerman éucht iu drie bedrijven door A. Moller PRIJZEN DER PLAATSEN ite5fr. Tweede 3,50 fr. Derde 2,50 fr. ®ait uwe genummerde kaarten op voor bij de H.H. R. Cordenier, Voorzitter, made p. Verfaillie, Ondervoorzit- Dickebuschsteenweg M. Bories, "bewaarder, Pateelstraat. !lr>klijke Hofbouwmaatschappij Het Werk van den Akker - Y P B R tsIag der Algemeene Vergadering Va° bondag 18 December 1927 1 *4 1/2 opent M. Herreman, d.d. voor- e vergadering en onmiddellijk vraagt Bouquet het woord Br Hid e®i Bouquet, geweze-n gemeente, ^trouwe vriend der maatschappij, l( Peemans, tuinbouwconsulent, die '^mogelijkheid is heden aanwezig te ;et)i ln welgepaste woorden den heer n §eluk te wenschen over de eer die alesteit de Koning hem komt te ver- ®*et het toekennen der Zilveren Pal- 'ade Kroonorde. En het is onder een algemeen handgeklap dat M. Bouquet het Eereteeken op de borst van den achtbaren onder voorzitter vest. Daarna geeft de schrijver lezing van het verslag der voorgaande vergadering, verslag dat goedgekeurd wordt. M. de Gottal vraagt het woord en drukt den wensch uit dat Mevrouw de gravin de Laubespin en Mijnheer de Baron Pierre de Vinck zouden aangeduid worden als Eere Voorzitters der Maatschappij, in ver.vanging van de heeren Colaert en Baron Gaston de Vinck, beiden overleden. M. Herreman belooft aan M. dé Gottal dat zijn wensch in de eerstkomende bestuurs vergadering zal ingestudeerd worden. M. Herreman laat vervolgens aan de aan wezige leden weten het pijnlijk verlies dat de Maatschappij komt te onderstaan door het afsterven van haar Eere-Voorzitter, den heer Baron Gaston de Vinck, gewezen senator en en oud burgemeester van Zillebeke hij drukt terzelfder tijde zijn spijt uit niet op tijds ver wittigd te zijn geweest om toch minstens een afvaardiging met vaandel aan de begrafenis te doen deelnemen. Daarna wordt er overgegaan tot de prijs- uitdeeling aan de bekroonden der weder- landsche tentoonstelling van 4-5 September 1.1., alsook van den wedstrijd voor versierde vensters en balcons en tot de uitbetaling der behaalde punten in de hofbezoeken en der aanbrengsten gedurende het jaar. De heer Herreman weet iecer der bekroon den in welgepaste woorden geluk te wenschen en aan te moedigen voor de toekomst. Worden als nieuwe leden aanvaard 1) Matthelin Charles, Armentières, voorge steld door de heeren de Gottal en Vande- voorde. 2) Derycke Henri door Van Hoet Ferdinand. 3) Michiel Jules door Goussaert Jean. 4) Madame J. Vinckier door Decock Rich. 5) Luyten Alfons door Scheire Albéric. 6) Behaeghel Henri door Wydouw Jules. Een tombola bestaande uit hoveniersalaam wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 17 uur. Zondag i5 Januari 1928, om 14 1/2 uur, in het lokaal Hotel Continental algemeene vergadering. FOOTBALL Uitslagen van 8 Januari 1928 Uitgestelde matchen van 18 December iQ2y) Nieuwpoort 1 Stade 1 Rousselare 7 Poperinghe O Yper O Thourout 7 Thielt 1 Daring 2 Heyst 6 Moescroen 3 Meenen 4 Sweveghem 2 Waereghem 2 Veurne O Algemeen klassement na 8 Januari IIe Afdeeling Yper o Thourout 7 IVe Afdeeling Bisseghem o Yper o Voor een eerste gerecht bij het intreden van ret nieuwe jaar schijnt mij die 7-0 scoor eene pil nogal moeilijk om slikken. En nochtans 't is met zulk een doelstapel dat de rood-witten op eigen terrein de nederlaag kenden. Zeker moest de uitslag der ontmoeting gansch anders geweest zijn, had ohs elftal kunnen volledig blijven, doch het doordrijvend spel der bezoe kers is eenigszins de oorzaak geweest van de feiten die zich voorgedaan hebben. Niets liet vermoeden in den aanvang van het spel dat Thourout ons zulke pil zou toegediend hebben, te meer dat wij gedurende gansch den strijd, alleenlijk niet overrompeld geweest zijn, maar zelfs menige keer de bovenhand hadden, niet tegenstaande onze numerieke minderheid. Mijn inziens moest Yper geen aanspraak ma ken om Thourout te overwinnen, doch het ondoelmatig optreden van onze voorlijn, Mo- lein en Vansevenant uitgezonderd, heeft het zijne bijgedragen om onze nederlaag op zulk een peil te brengen. Thourout wint den toss met het voordeel van den wind. Nauwelijks aan gang of Marconneau moet met de vuist een welgericht s'iot in corner redden. De groen zwarten dringen aan en na 5 minuten spel tel len zij hun eerste doel. Yper gaat nu de ver dediging der bezoekers op proef stellen. In weinigen tijd worden veel fouls tegen Thou rout gefloten, doch. de freekicks die er uit voortspruiten brengen ons geen nut op Morel en Deplanckeprobeeren eventjes van ver maar de Thouroutsche keeper is op de geschikte plaats. Meer nog, onze backs zich wat te ver gewaagd hebbende, zoo kan de centervoor der bezoekers nummer twee aanteekenen. Aan geprikkeld door hun succes, komen onze tegenstrevers de rood-witte doelbewaarder bezoeken en Marconneau heeft de gelegenheid zijne kunde te toonen. Drie hoekschoppen moeten toegestaan worden en weinig nadien heeft onze keeper voor de derde maal het na kijken. Eenige minuten voor de rust valt ons een corner te beurt die echter niets oplevert. Pas hernomen of de Thouroutsche backs hebben het hard te verduren maar bij ontsnap ping kunnen de Thormannen voor de vierde maal doelen. Nu ondergaat hun heiligdom een bombardement in regel, doch onze voorlijn verknoeit de beste kansen en.... van doelen geen spraak. Thourout ontzet zich allenger- hand maar hun voorlijn laat zich gedurig beet nemen aan het offside spel onzer backs. Niet temin gelukken Bekaert's mannen erin nummer vijf binnen te zenden. Yper komt nogeens ge weldig opzetten, bekomen twee corners, maar niets gaat door bij mangel aan eindshot. Ein delijk kan Thourout kort na een, iedermaal op ontsnapping van hun centervoor, voor de zesde en zevende maal aanteekenen. Het einde nadert, vele toeschouwers verlaten reeds het plein ontgoocheld over het vertoonde spel en de gevoelige nederlaag die hun elftal oploopt. Te hopen dat onze mannen op eene andere manier zullen te werk gaan te Roeselaere en hun best doen om den slechten indruk van Zondag laatst uit te wisschen en ons op eene verrassing te vergasten. Vierde kan, zooals in de heenmatch, het enkel tot een gelijk spel brengen te Bisseghem. Zondag trekken zij naar Stade Moescroen en zullen moeten doorgeven willen zij eerlijk uit den slag komen. NEMO OORLOGSHERINNERINGEN (Vervolg) Op de driewielkar zou Melsen in afzonder lijke hokken zijn varkens, de zeug met haar vijf plezante, rozige biggentjes, en zijn twee geiten vervoeren. Ook de kippen en de eenden zouden meerijzen in ettelijke witte manden, die al klaar stonden. Zijn zeven koeien zou hij zelf naast de wagens voor zich uit drijven. In Holland, op de malsche dijken, zouden zij goede grazing vinden. Met dikke zakken zou hij ze dekken tegen den nachtelijken dauw, moest die be ginnen te koud te worden. Als 't noodig werd, zou Melsen zijn potje wel koken, al was 't langs de wegen. Zoo zou hij het wel eenige dagen volhouden, tot het oorlogsgeweld voorbij was. Langer dan eenige dagen kon dat spel immers niet duren. Dan zou hij ALS I.EVER DE RIDE AU OM TE VOLGEN G. G. V. D. V. T. P. 1 S. C. Meenen 14 11 1 2 41 11 24 2 F. C. Thourout 14 10 3 1 52 19 21 3 Waereghem 13 9 2 2 35 13 20 4 Daring Blankenberghe 14 9 3 2 50 14 20 5 F. C. Thielt 12 6 2 4 27 24 16 6 S. V. Veurne 14 7 6 1 27 46 15 7 F. C. Roeselaere 12 5 4 3 32 29 13 8 Stade Kortrijk 12 4 6 2 15 20 '10 9 Heyst F. C. 14 4 8 2 32 44 10 10 C. S. YPER 13 3 7 3 25 32 9 11 S. K. Sweveghem 14 3 8 .3 29 41 9 12 S. K. Nieuwpoort 14 4 9 1 17 43 9 13 A. A. Moescroen 13 2 7 4 26 33 8 14 F. C. Poperinghe 13 1 12 19 62 2

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 5