Kamer der VolksvartegenwoordiQers Grand Cortège Carnavalesque waarden te kort blijft kan van de h'.eronder- staande premiën niet meer genieten- VERDEELING DER PREMIËN ie Reeks Vermomde groepen van meer dan 20 400 3oo 200 i5o 100 tr. 2e Reeks Vermomde groepen van 10 tot 20 -2oo i5o 100 75 5o fr. 3e Reeks Vermomde groepen van 5 tot 10 100 - 75 5o 5o 25 fr. 4e Reeks Afzonderlijken en kleinere groepen 60 50—40 3o 20 fr. 5e Reeks Versierde wagens 3oo 25o 200 100 5o fr. 6e Reeks Muziekmaatschappijen Eene som van 875 fr. wordt voor deze reeks voorbehouden. 'Gezien de talrijke groote premiën hoopt Eet Komiteit op de deelneming van een groot .getal maatschappijen en afzonderlijke groe pen te mogen rekenen. HET INRICHTIN GS KOMITEIT De EereVoorzitter Ai mé GRUWEZ. De SecretarisDe Voorzitter G. Vermeulen. P. Verfaülie. De Onder-Voorzitters, G. Van Egroo en E. Lahaye. LEDEN Neys J., Vasseur A., Depuydt D Duthoo H., Gillis G., Flepts H., Ver meulen Hector, Caenepeel E., Coffyn Eug., Vandeweghe G., Theeten L., Masselus O Joye A Ma'nieu G., Dumon A., Sierens A., Mottrie C., Verplancke Ch., Decosier E. VILLE D'YPRES avec le bienveillant concours de l'A dministration Communale 4000 frs. c9e Primas Un beau cortège, compose de groupes costumés et grimés et de chars, défilera le Dimanche, 19 Février 1928, par les rues principales de la ville. Le cortège se mettra en marche a 2 heures a la Porte de Menin et s'arrêtera aux quar- tiers St-Pierre, Marché au Bétail et a la Place de la Station. Les inscriptions doivent se faire au local cc Höttl du Nord rue de la Station, de 7 a 8 heures du soir, les Samedi 4, Mer- credi 8, Samedi 11 et Lundi 13 Février 1928. Elles peuvent être adressées par écritau comité organisateur. Après ladernière date précitée aucune adhésion ne sera accep- tée. Lqrs de leur inscription les adherents doivent donner l i signification de leur groupe et le nombre exact de participants. Tout ce qui a trait a une question politique, religieuse ou linguistique est strictement intèrdit. La bienséance des costumes sera rigcu reusement exigée et un participant pourra être exclu du cortège, si le Comité ou un Commissaire estime que sa tenue esl incon- venante et sujette a froisser la moralité. Tous les participants sont ter.us d'accom- pagner le cortège sur tout son parcours. Un controle efficace sera établi k cet effct. Les chars réclame doivent être parés con- venablement et ne pourront bénéficier des primes que quand ils représentent un groupe carnavalesque. Les participants devront se présenter entre 12 1/2 h. et 1 1/2 h. de l'après-midi devant deux Jurys, dont l'un se trouvera Place Vandenpeereboom et l'autre Marché aux Poulets. Les membres de ces Jurys accor- deront les points pour la classification. Tous ceux qui se font inscrire, avec ou sans matériel ou accessoires, prennent part au cortège sous leur entière responsabilité et ne pourront a aucun moment ni pour aucun motif, prendre un recours contre le Comité. II est également strictement défendu de se faire accompagner d'animaux, auxquels quelque torture serait infligée. Le Comité n'est pas responsable des acci dents. Tous ceux qui manquent de satis faire a une des conditions énoncées ci dessus ne pourront bénéficier des primes ci-dessous REPARTITION DES PRIMES ie Série Groupes travestis de plus de 20 400 3oo 200 t5o 100 fr. 2° Série Groupes travestis de 10 a 20 200 i5o 100 7a 5o fr. 3E Série Groupes travestis de 5 a 10 100 75 5o 5o 25 fr. 4C Série - Isolés et petits groupes 60 50 40 ~3o 20 fr. 5e Série Chars pares 3oo 25o 200 100 5o fr. 6e Série Socié'és de Musique Une somme de 875 fr. est réservée a cette série. Vu les nombreuses et grandes primes le Comité espère pouvoir compter sur la parti cipation d'un grand nombre de Sociétés et de groupes isolés. LE COMITÉ ORGANISATEUR. BEKNOPT VERSLAG - UITTREKSELS Vergadering van Dinsdag 17 Januari De VoorzitterAan de orde staat de interpellatie van den heer Debunne tot den heer minister van landbouw en openbare werken en tot den heer minister van financiën over den voorgenomen verkoop van de barakken van het Koning-Albertfonds, evenals over de rampzalige gevolgen die dezen verkoop zou kunnen medebrengen De heer Debunne. De wooncrisis in onze streek is verschrikkelijk. Ik bedank het Koning-Albertfonds voor het bouwen van de noodwoningen in onze gewesten. Nu oordeelt dit fonds dat zijn taak ten einde is. In een schrijven van het liquidatie-comiteit aan de gemeentebesturen wordt gezegd dat de liqui datie besloten is en het huren der barakken ophoudt. De gemeentebesturen moeten das de barakken ter beschikking van het comiteit stellen of ze aankoopen. Men zal met titels der oorlogsschade de barakken kunnen beta len. De verantwoordelijkheid voor de niet bewoonbare barakken wordt niet langer door het comiteit gedragen. Zoo luidt ongeveer dit schrijven. Het Koning-Albertfonds kan niet eeuwig blijven bestaan, dat nemen we aan. Toch zou de toepassing van dit besluit op sommige plaatsen een echte ramp zijn. Sommige barakken zijn door de gemeente besturen aangekocht, andere werden door werklieden in een verre gemeente gehaald en opgebouwd in hun dorp. Vele van die barak ken zijn niet meer bewoonbaar. De werklieden die om een barak te kunnen bewonen een groote uitgave hebben gedaan, uren ver eene barak gingen afbreken om ze in hun gemeente te kunnen opbouwen, betaal den daarvoor geregeld de huur. En nu zou men opeens die menschen willen dwingen hun barak te koopen, dus nog eens onkosten te doen Het liquidatie-comiteit moet redelijk zijn bij den gebeurlijken verkoop van de barakken. Waarom werden twee prijzen voorzien een voor de gemeenten en een voor de huurders Wij wenschen dat de medegedeelde prijzen herzien worden en dat men ze zou vermin deren. Niemand mag echter buitengezet worden. Een ander punt De barakken van het Koning-Albertfonds kunnen onmogelijk door de gemeenten overgenomen worden. Voor de onbewoonbaar verklaarde barakken zijn de overnemingsprijzen vastgesteld als volgt Ruim 5oo tot 700 fr. voor de gemeente goo frank voor de bewoners. en Voor de paviljoenen wordt 3,000 tot 4 00 frank aan de gemeenten gevraagd en 0°°° tot 7;ooo frank aan de particulieren. Er valt, in elk geval, voor Meenen, er niet aan te denken de barakken over te nemen Sommige barakken hebben in jaren geen herstellingen ondergaan andere zijn onbe woonbaar verklaard geworden, en de huUr ders hebben dan ook opgehouden de huur prijzen te betalen. Er zijn te Meenen 40o barakken die herstellingen behoeven, hetgeen groote sommen zou vergen, die onze stad niet kan opleveren. Onze stad bevindt zich in een moeilijken financieelen toestand, daar onze begrooting met een aanzienlijk tekort sluit. En dan zou men ons vragen nog de kosten van de herstellingen te dragen Dat is geheel onmogelijk In zekere gemeenten, weliswaar, bear.t. woorden die barakken niet meer aan dezelfde behoeften te Meenen echter, wel. Maar de stad Meenen kan den last van het onderhoud niet dragen. En dit is niet onze schuld, maar wel het gevolg van den oorlog daarom zou de Staat zelf dien last moeten op zich nemen, Thans een woord over de barakken zelf. Een groot getal ervan is thans in zulken toestand geraakt dat zij volkomen onbewoon. baar zijn. Het ware niet overbodig nogmaals eene parlementaire commissie naar die barak ken af te sturen om zich een denkbeeld te vormen over de kwestie. Maar dan moet het bezoek degelijk zijn, t.z. dat men de krotten moet laten zien. Toen Koning Albert zijn bezoek aan het Albertfonds heeft gebracht, heb ik er voor gezorgd dit onzen koning ook den nood kon waarnemen. Wij hebben ons voor enkelen tijd tot het dagblad Vooruit gewend om een onderzoek te komen instellen. Uit dat onderzoek blijkt klaar in welken onhebbelijken toestand tal van barakken verkeeren. Sommige gezinnen hebben zich ook gevestigd in een vervallen kazerne, waar de walgelijke geur u tegemoet komt bij uw binnentreden. De gevolgen onder zedelijk en hygiënisch oogpunt zijn verschrikkelijk. Het zijn men schen die onder den oorlog hebben moeten vluchten, die teruggekomen zijn met de blijde hoop een huisje te vinden in de oude streek, en die niets anders dan bittere miserie hebben gekend sedert zij in het land zijn terugge keerd. Dagelijks komen die menschen mij smeeken om hun een woonst te verschaffen. Wat zij mij vertellen over wat er in die barakken gebeurt, grenst aan het ongelooflijke. Het zijn dingen die ik hier niet vertellen kan. Het is om tranen te schreien van medelijden. Weet ge dat in sommige van die barakken twee en drie families wonen Moest het beter geweten zijn zou misschien de Maat schappij voor 't bouwen van goedkoope woningen ingrijpen. Maar wij wachten vruch' teloos. Is 't wonder dat het getal huwelijken en geboorten zoodanig afneemt Op een jaar is 't getal geboorten i5 t.h. minder geworden. Waarom Omdat de menschen weten dat er zelfs geen plaats is voor het wiegje. Neen, die menschen verwekken geen kinderen onrdat zij weten dat zij enkel ongelukkigen zouden teweegbrengen. De toestand te Meenen 's een schande niet voor de stad Meenen, die gedaan heeft al wat zij kon, maar voor hee het land. Daarom hoop ik dat de minister maatrege len zal treffen om dien toestand te doen op houden. Men hoort hier vaak spreken over kroost rijke gezinnen. En men ziet sommige lie optreden tegen de kinderbeperking. Hv a3^ die menschen uit hunne theoriën te komen uiteenzetten te Meenen, waar de gezinnen- wegens gebrek aan woningen, moeten vermj den dat er meer kinderen geboren woiden. c 1 i 000

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 2