GEVRAAGD Openbare Aanbesteding Benoeming van Burgemeester Belgische Film Universiteit SCHILDERWERKEN Brasserie Cooperative L"UN ION Belgische FabrieK van Chkorei WYPELIER-TAFFIN Cooper. Brouwerij 'De Eendracht* Établissements Standard Convocation des Actionnaires Anglo Belgian Pelts y C° Ltd Het Staatsblad van 4 Februari meldt de benoeming van den heer H, Castrique als burgemeester van de gemeente Wytschaete. Onze hartelijkste gelukwenschen. Bij de vertooning van 7 Februari, werd ons een allerschoonst en leerzaam programma ge geven waarover iedereen en met reden zich ten uiterste voldaan verklaarde. Aan prachtige zichten ontbrak het er niet. De afwezigen heb ben ongelijk gehad deze schoone gelegenheid niet te baat te nemen en zullen niet nalaten zich als lid dér B.F U te laten inschrijven om geen enkele der volgende vertooningen onge zien te laten voorbijgaan. De aanstaande vertooning is gesteld op W oensdag 22 Februari'om 8 uur, met het vol gende programma Het eiland van Cuba ie deel 2e De petroleum in Mexiko Van Cai o naar Jerusalem Het borduursel in de Philippijnsche eilan den In de diepte der zee Een partij schaakspel. Kaarten voor de 8 volgende vertooningen zijn te verkrijgen aan i5 fr. voor de eerste kaart en 8 fr. voor ieder bijkaart in hetzelfde huisgezin. Allerhande Nieuws Yper. Een nieuwe Oorlogsfilm. Zaterdag namiddag werden hier eenige oor logsepisoden gefdmeerd voor rekening van de Syndicat du film National de propagande beige Eerst werd de verdediging der vestingen verbeeld gedurende het beschieten, bij de Rijsselpoort, een bom valt tusschen de sol daten, waarvan een deel gekwetst zijn ver volgens een reeks schermutselingen in de brandende Hallen. Een groep soldaten van Oostende, onder geleide van een adjudant, verbeelden de oorlogstroepen zelfde groep bootste de verovering van het bosch van Houthulst na, daar waren een duizendtal soldaten aanwezig. Op heden kost die film reeds 1.800.000 fr.- en hij is nog niet opgemaakt. Heel de wedersamenstelling dier oorlogs gebeurtenissen werd geleid door een Yper- ling, gewezen onder-officier der Grenadiers, thans tooneelbestuurder in het Théatre Marigny te Parijs. We noemen M. Rigobert Aernout, zoon van wijlen Prosper Aernout, dien veel onzer stadgenooten over jaren in de Vlaamsche Ster heel dikwijls hebben toegejuicht. Voormezeele. Doodelijke ontplof fing. Op de landerijen van Voormezeele- Sint Elooi, toebehoorende aan Mevrouw Mahieu, is Vrijdag 3" dezer een vreeselijke ontploffing gebeurd. De genaamden Henri Schollaert, 3o jaar oud, gehuwd, wonende aan de Kortewilde en Gaston Sohier, 18 jaar oud, wonende te Voormezeele, waren op zoek naar obussen. Ze waren een houwit ser aan 't losvijzen toen het onvermijdelijke geschiedde. Een geweldige knal deed de ge- buren toesnellen. Ze vonden Schollaert met afgerukt hoofd en armen. Het lijk van Sohier was afgrijselijk in stuk ken gereten en de verminkte ledematen t'allen kante rondverspreid. Die ramp heeft in gansch de omgeving heel wat beroering verwekt. Hollebeke. Paard op hol. In de Houthemstraat alhier sloeg het paard van landbouwer Maurice Dehem op hol bij het naderen van een auto die uit de richting van Komen kwam aangesneld. De geleider van het gespan wilde uit zijn rijtuig springen, struikelde en viel, met het ongelukkig gevolg dat een wiel over zijn rechterbeen terecht kwam. Intusschen werd het vérschrikte paard door Jules Goudezeune tegengehouden. LEERLING- TEEKENAAR in de werk huizen j. H. BLOM, Bascule, Yper. Beheer der Registratie en Domeinea De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Yper zal overgaan op S6 Februari 1S28, om 3 ure namid dag, te zijnen kantore, Rijsselstraat, y5, te YPER, tot de bij gesloten inschrijvingen der aan de twintig huizen der Tuinwijk XE elverdinghe De aanbiedingen op zegel moeten per aan- get ekenden brief gezonden worden uiterlijk den i5 Februari 1Q28 zij moeten geheel overeenkomstig zijn aan het model bij het lastenkohier gevoegd. Op den binnenomslag waarin de inschrij- vingsbilje.tten steken staat het volg- nd op schrift - Inschrijving voor de aanneming van het schilderen der Tuinwijk te Elverdinghe. Op de buitenomslag der inschrijving staat het volgend adres Aan den heer Ontvanger der Registratie en Domeinen te Yper. Voor inzage van lastenkohier en alle ver dere inlichtingen wende men zich ten kantore der Domeinen, Rijsselstraat, 75, te Yper. Chaussée de Bruges, Ypres IN. V. yper De heeren aandeelhouders onzer Ma schappij worden verzocht de gewone alg( jneene vergadering van aandeelhoudei te willen bijwonen welke plaats grijpen 7- den 11 Februari 1928, ten lokale BOTE YPRIANA Meenenpoort, Yper, om 9 T ure zeer stipt. DAGORDE EN DOEL 1. Verslagen van den Beheerraad en de Raad van Toezicht. 2. Bespreking van Bilan en voorstel va winstverdeeling ter goedkeuring voorgelegd 3. Ontlasting te geven aan de beheèrdei en toezichters voor het dienstjaar 1927. Om toegelaten te worden tot deze alg( meene vergadering moeten de heeren aai deelhouders zich gedragen volgens artikels 5 en 3o der standregels der Maatschappij. Yper, den 3i Januari 1928. Voor de Belgische Fabriek van Ckicorei Wypelier-Taffn N.V B. V. De Voorzitter-Beheerde H. SCHMIDT. Les actionnaires sont priés d'assister a la Reunion générale qui aura lieu au local de la Brasserie, 1 e Lundi 20 Février, a 14 h. ORDRE DU JOUR Approbation du bilan. Réélection du Conseil d'Administration et des Commissaires. Communications et éventuellement modifi cations aux statuts. Le Conseil d'Administration. BruggesteenwegYper De aandeelhouders worden vriendelijk ver zocht te willen bijwonen de algemeene ver gadering die zal plaats hebben in het lokaal der Brouwerij, Maandag 20 Februari, te 14 uren. DAGORDE Goedkeuring van den bilan. Herkiezing van den Beheerraad en der Kommissarissen. Mededeelingen en mogelijks veranderingen aan de standregels. De Beheerraad. Société Anonym© au Capital de 5»©©.©©© fr. Siège Social a Comines, rue d'Orléans Tous les actionnaires anciens et nouveaux des Établissements Standard sont convoqués en assemblée générale a Comines, au siège social, pour le Mardi 21 Février 1928, a 11 heures du matin. ORDRE DU JOUR 1) Vérification et reconnaissance de ia sincérité de la déclaration de souscription et versement de l'augmentation de capital de 750 000 fr. 2) Modification, en conséquence de l'art. 8 des statuts Fixation du capital a 1 250 000 fr. divisé en 2.500 actions de 500 fr. chacune 3) Modification a l'art. 25 des statuts; La socié té n'ayant pas encore commencé son exploitation au 1 juin 1927, l'art 25 est ainsi modifié L'année sociale commence le 1 Juillet et finit le 30 Juin par exception, le premier exercice comprendra le temps écoulé entre le 20 Juillet 1926, jour de la constitution de la société, et le 30 Juin 1928, au lieu du 30 juin 1927 4) Ratification des pouvoirs donnés aux admi nistrateurs pour les marchés passés au nom des intéréts communs 5) Augmentation du nombre des.administrateurs par l'adjonction de deux membres,'de manière a porter ce nombre aciriq 6) Ratification du report au 30 Juin 1928 du premier bilan 7) Divers. Le ConSed d'Administration. (A. B. P. Y.) Naamlooze Vennootschap, te Yper De heeren kapitaal-aandeelhouders en bi zitters van stichtersaandeelen, worden ve zocht tegen woorcig te zijn in de buitengi wone algemeene vergadering, die z gehouden worden te Yper, in het Hot' Continental (Statieplaats) op Donderda 23 Februari 1928, om 2 ure 's namiddag; DAGORDE 1) Vermindering van het maatschappeli kapitaal tot 1200 aandeelen van ieder ioooi 2) Samensmelting met de Naamlooze Ve nootschap Peausserie et Couperie Beiges Inbrengst van den volledigen aktieven passieven toestand der Naamlooze Vennoc schap Anglo Belgian Peltry C° mils to kenning van 63r5 nieuwe maatschappelij aai deelen volledig afgelost van de Venr.oc schap Peausserie et Coupciie Beiges.» 3) Vervanging van het arukel 26 der star) regelen door In geval van samensmelting van de Ve nootschap met de Naamlooze Vt m,outsell; Peausserie et Couperie Beiges do middel van inbrengst van den volledig' toestand tegen 6315 volledig afgeloste deelen in deze laatste Vennootschap, zuil er 9 volledig afgeloste maatschappelii aandeelen der Peausserie et Couper Beiges toegekend worden voor 2 vollec afgeloste aandeelen der Anglo Belgi Peltry C° het zuiver batig oversell zal aan de stichtersaandeelen worden tc gekend. 4) Met het doe! de samensmelting te wezenlijken, ontbinding der Vennootschaj benoeming van een of meer vereffenaar- vaststelling van hunne macht en van hun bezoldiging. Om tot de vergadering toegelaten te z of er vertegenwoordigd te worden, zuhen Heeren kapitaal aandeelhouders en bezittf chrift van stichters - aandeelen de voors' moeten naleven vervat in artikels 26 en -l standregelen. j De nederlegging der aandeeltitfi'S niet oog op bedoelde vergadering zal tot^'ijr^ dagen vóór de vergadering aanveerd wo in den zetel der Vennootschap. Namens den Beheerraad De Voorzitter, M. BYTTEBIEF oso-*»— il c

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 16