Corsets D. W. Ypersche Voetbalkroniek mm ,footinS ontvangen van dezelfde school IQ27-I928- Zo° de gemeenteraad er niet »3°r. opkomt zou ik vragen eveneens deze fating te willen goedkeuren. 'h Botittiï- I-3it punt staat niet op de dag- en vooraleer hierover te stemmen vraag dat g'j U zoudt voegen naar de wettelijk- t Sobry. wiJ zullen dan eerst stemmen J'de hoogdringendheid. V gissiaen. - Vooreerst moet er hoog- L'endheid bestaan. Alswanneer de begroo- 1926 1927 nu slechts aan onze goedkeu onderworpen wordt, kan er hoegenaamd j. spraak zijn van hoogdringendheid voor begrooting van 1927-1928. 'tf Sobry. Ik meen wel van ja. De be [ooting 1926 I927 werd niet vroeger inge- d om redenen die onafhankelijk waren den goeden wil der betrokken school. |jans is het schooljaar 1927 1928 ten volie in en van rechtswege mogen er geene uit- ,iven gedaan worden zoolang de begrooting jjtis goedgekeurd 't Is dus een eenvoudige maliteit, die, naar mijne meening, niet moet gesteld worden. II, gissiaen. Er is kwestie van wettelijk- niet van uitstel. Oe hoogdringendheid wordt dan gestemd ut 9 stemmen (de heeren Declercq, Lema jeu, D'H-uveitere, Capoen, Laton, Leuridan, oete, Delahaye en Sobry) tegen vijf onthou den (de heeren Van Nieuwenhove, Glorie, lissiaen, Bonnet en Bossaert. Vervolgens wordt de begrooting 1927-1928 jor zelfde stemming goedgekeurd. XI, Karnaval Politiebevel. If. Sobry. Verleden jaar werd er door in betreurden heer Burgemeester een poli tievel uitgevorderd waarbij tijdens de kar- iïaldagen de verkleedingen en vermommin- toegelaten zijn doch het dragen van een usker verboden is. Daar dergelijke verorde ijen door den gemeenteraad mottm goed- tkeurd worden, tenware in dringende om- indigheden, vraag ik dat het den gemeente ad zou behagen de zelfde beslissing te :men als verleden jaar. Stemmen ja: de heeren Declercq, Lema- ia, D'Huvettere, Capoen, Laton, Leuridan, lete, Delahaye en Sobry neen de heer in Nieuwenhove; onthouden zich: de heeren orie, Missiaen, Bonnet en Bossaert. XII. Mededeelingen. De heer voorzitter leest een brief van de «missie van Openbaren Onderstand die itwoordt op de beknibbelingen die hier in de rgaande zitting geuit werden ten haren pzichte. I Leuridan. Ik ben verdacht hier onge- kritiek uitgeoefend te hebben jegens bediende van den Openbaren Onderstand, et Bestuur van den Openbaren Onderstand !oet niet zeggen in zijn schrijven dat wij nar juist de stukken na te zien hadden. Ik mij af welke stukken Ik heb het bundel «dig onderzocht en er niets anders in ■ronden dan de rekening. Zoo de Commissie Openbaren Onderstand dergelijke kritiek vermijden, zal zij in de toekomst moeten "gen dat het bundel ons volle lig gegeven orde Hoe die sommen verrechtvaardigd den weten wij nog niet, en wij zullen nog ke kritiek maken zoolang wij maar derge- ';e onvolledige elementen onder handen tbben Ie dezer gelegenheid zou ik willen den "isch uitdrukken dat het schepenencollege «ndringen bij de Commissie van Open- Onderstand opdat zij haar werklieden voorlijk zou bezoldigen en op gelijken voet «en met de stadswerklieden. Missiaen. Gezien de tweede beschul- ook aanwezig is, zal ik ook een paar torden antwoorden. Ik houd staande dat de Ing in regie der hofsteden met een te sluit, de brief zelf bevestigt dit. In den wordt er wel gezegd dat dit te kort ge' wordt met de onmiddellijke opbrengst, rekening houdende met het verbruik in p der voortbrengselen, die uitbating een "ienlijke winst oplevert. Wanneer er een pabiliteit bestaat over de verbruikte Jl rengselen zou ik wenschen ze te zien en s ze in de begrooting voorkomen. Zoo er ■»f raat> vraag ik mij af wie er daarover pol uitoefent. jj°0r Wat betreft het verbruik van bier dat .pordreven vonden, nu zegt men ons dat ikprmelde som ook begrepen zijn koffie, ff chocolade, limonade, enz., terwijl op o niets anders vermeld was dan het "drank. De brief zegt verder dat wij moediger moe ten zijn om meer de zaken in hun waar dag licht voor te stellen. Doch wij beschuldigen niet, t zijn enkel vaststellingen die wij doen. Wat aangaat de mutualiteiten, stel ik de vi aag zoo ja of neen er geschreven stond in de toelichting gevoegd bij de begrooting dat er onderhandelingen waren aangeknoopt met de mutualiteiten Niemand antwoordt mij, weest ook wat moediger, Mijne Heeren. Ik besluit dus dat het er wel in stond. Welnunoch ik als voorzitter der socialistische mutualiteit, noch andere mutualiteiten weten iets af van deze onderhandelingen. Nu zegt men ons dat een wetsbepaling aan de Commissiën van Openbaren Onderstand verbiedt tusschen te komen ten voordeele der mutualiteiten. Ik ken die wetsbepaling niet en 'k vraag mij af welke wet zoo spreekt. M. Sobry. Dit is een eenvoudige mede- deeling. Het publiek zal oordeelen. 2) In antwoord op een schrijven van de stad tot het bekomen van schuilplaatsen laat de Nationale Maatschappij der Belgische spoor wegen kennen dat zij voor 't oogenblik niets anders kan dan de beslissing van haar voor zaat, de Staatsspoorwegen, "bevestigen, en eerst moet beginnen met de noodige werken uit te voeren in de meest belangrijke statiën. 3) De heer Voorzitter leest een brief van sir Austen Chamberlain die,in naam der Britsche Regeering, de stad bedankt voor haar welwil lende ingeving den heuvel van 't Zwarte Leen te Zillebeke (Hill 60) te herstellen in den staat zooals hij binst den oorlog er uitzag. Dit voorstel is door de Engelsche Regeering in acht genomen en zoodra een beslissing zal tusschenkomen zal de stad ervan bericht worden. 4) De heer Vandamme, in een schrijven die hij den heer Voorzitter in den loop der zitting liet geworden, is spijtig op het onverwachts belet te zijn de vergadering van heden bij te wonen en biedt zijne verontschuldigingen aan. 5) MDelahaye. De inwoners der Pope- ringhestraat zijn mij komen vragen of het stadsbestuur die straat niet zou kunnen her stellen, hetgeen slechts een kleinen onkost zou vergen. De oude kalsijde werd er teruggevon den en met wat aarde en zand ware het mogelijk deze te verhoogen. M. Sobry. Ik ben langs daar geweest en heb bestatigd dat dit werk noodig is uitge voerd. Ik zal erover den heer schepene van Openbare Werken spreken en trachten dat er aan die menschen voldoening gegeven worde. 6) M. Delahaye. In 't gebuurte van den heer advokaat Glorie is, om zoo te zeggen, het center der verkeerswegen van Yper, name lijk het kruispunt der banen van Poperinghe en Veurne. Alle dagen gebeuren er daar onge vallen. Enkelen hebben mij de suggestie ge daan daar in 't midden een lantaarn te plaat sen om zoo de autogeleiders te verplichten rechts te rijden. Ik vraag dat het schepenen college dit voorstel eens zou willen onder zoeken. M. Glorie. Nog nooit heb ik daar onge lukken zien gebeuren. Het bestkoopste ware misschien nog daar een politieagent die het verkeer zou regelen te plaatsen als lantaarn M. Lemahieü. De ongelukken die nog geen plaats gehad hebben maar die kunnen gebeuren zijn grootelijks te wijten aan de onvoczichtigheid der automobilisten. Het reglement bepaalt dat er in stad slechts aan een snelheid van 5 km. per uur mag gebold worden, en wij zullen moeten zorgen dat dit meer nagezien worde door de politie, die des noods proces verbaal moet opmaken ten laste der overtreders. 7) M. Bossaert. Onlangs ben ik op de Kalfvaart geweest om er een zieke te bezoe ken. Ik heb vernomen dat de heer Burge meester er ook is geweest, hij kent dus de plaats die ik bedoel. Ware er geen middel daar een lantaarn te plaatsen M. Sobry. Ik zal vragen aan den heer schepene van Openbare Werken ter plaats eens te gaan zien om er zoo mogelijk den uitweg te verbeteren. Voor wat de verlichting betreft, dit komt ten laste van het Hoog Commissariaat en wij zullen hiervoor nog maals aandringen bij dit organisme. M. D'Huvettere. De weg is er ook be legd en versperd met steenen die toebehooren aan de stad. Ik zou vragen dat de stad die steenen daar zou doen wegnemen. 81 M. Laton. Ik ben hier in 't bezit eener verklaring van een doktor der stad die be vestigt dat er op den Meenensteenweg een huisgezin is, bestaande uit vijf personen, dat slechts over een heel onvoldoende woonst beschikt. Slechts een kamer van 12 m2 en een kleinere plaats die dient als keuken. Ik vraag dat er zou uitgezien worden om die menschen een betere woonst te beschikken. M. Bonnet. Valt dit niet in de bevoegd heid der gezondheidscommissie M. Sobry. Wij zullen dit geval eens onderzoeken. 9) M. Laton. Enkele aannemers hebben mij verzekerd dat het bestek der op te bouwen tweewoonst te Dickebusch uitsluitelijk in 't fransch is gedrukt. M. Sobry. - Zulks verwondert mij. MMissiaen. Mij niet, onlangs nog heb ik een uitsluitend franschen brief gezien die uitging van het schepenencollege. M. Sobry. Die brief was gericht tot den heer Minister Jaspar die een waal is. M. Missiaen. Maar die toch vlaamsch spreekt. Alle betrekkingen van vlaamsche gemeenten met het middenbestuur moeten uitsluitend in 't vlaamsch gedaan worden, 't Is dus nogmaals een wetsovertreding. 10) MSoete. Zou de dienst van toegang tot de boter- en eiermarkt niet kunnen ver dubbeld worden Sommige menschen klagen dat zij daar meer dan een half uur moeten wachten. M. Lemahieu. Sommige Zaterdagen,, namelijk als de trams wat verachterd zijn en te samen toekomen met de autobussen, moeten de menschen daar wat wachten. Over 't algemeen werkt die dienst geheel regel matig, maar niettegenstaande dit zal er toch verbetering komen daar wij meer nummers hebben laten drukken en er een weegschaal zullen doen plaatsen met een wijzer, hetgeen veel rapper zal gaan. 11) MSoete. Een werkman heeft mij gevraagd of den graskant langs de Vijverfeeek, namelijk aan de Posthoornstraat, regelmatig verpacht werd en of hij er niet een deel van zou kunnen pachten. M. Sobry. Wij zullen dit eens onder zoeken. Hierop wordt de openbare zitting geheven te 20 u. 20. de beste de sterkste de voordeeligste IP Afdeeling Moescroen 1 Yper o IVe Afdeeling Yper Wervik uitgesteld. Talrijk waren de supporters die den oproep beantwoord hadden om hun ploeg naar Moes croen te vergezellen. Alhoewel zij het geluk niet mochten genieten de twee punten naar huis te brengen wat nochtans de hoofdzaak was toch zijn zij met een zekere voldoening van hunne verplaatsing teruggekeerd hunne spelers hadden beter verdiend en moesten met een weinig meer geluk zelfs de overwinning behaald hebben. De ontmoeting was een onverpoosd werken en zwoegen op een door weekt terrein waarop de bezochten natuurlijk thuis waren. Niettemin waren de aanvallen der roodwitten evenzoo gevaarlijk als deze der zuiderlingen zoodat een omgekeerd resultaat niet eens misplaatst ware geweest. Maar met dit al blijven wij op eene weinige benijdens waardige plaats staan in de klasseering en Zondag toekomende moet en zal er reeds ver andering in komen. Nieuwpoort zal best ondervinden dat Cercle's spelers vast besloten hebben weinig of geen punten meer te verlie zen. Wederom zullen de supporters het als een plicht aanzien hunne lievelingen te komen aanmoedigen en de strijdkreet van C. S. Y. zal machtig dreunen op ons plein. Voor de tweede maal mag Wervik onver richte zake terugkeeren daar de ontmoeting wederom werd stilgelegd voor onbespeelbaar terrein toen de onzen, evenals de vorige keer, reeds met 2 o de leiding der partij in handen hadden. De derde keer slaat boete, zegt het spreekwoord, en dat Wervik dan maar op past. Insgelijks moeten onze vierde divisie mannen voor de tweede maal naar Stade Moescroen waar zij hun uiterste best zullen moeten doen om hun tegenstrever het hoofd te kunnen bieden. Eindelijk vangt de eindronde van derde speciaal aan en wij krijgen het bezoek van F. C. Brugge,"kampioen van het Noorden. Het is te voorzien dat de kamp hardnekkig zal betwist worden daar beide elftallen niet te versmaden zijn. Ook zie ik de onzen nipjes de punten wegkapen doch daarom moeten zij van het begin tot het einde doorgeven zoodat de tegenstrever van de flauwe oogenblikken niet kan gebruik maken om zelf de zege af te dwingen. NEMO. 1 i»? 1 *r!

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 5