aatschappij Ypriana afdeeling Symphonie jété Musicale Ypriana Section Symphonie Ypersche VoetImlkroniek ie prijs van het Koninklijk Conser te Biussel en leeraar aan het Con sdag 28 Februari 1928, te 8 uur 's jn de Feestzaal Oud Ypër JoT CONCERT, met de welwillende ■erking van Mejuffer Elisabeth Miry zangeres en van den heer Robert Hecquet, onist tvolledig programma van dit Conceit .„wij toekomende week. afwachting volgen hier de stukken door (melde kunstenaars uit te voeren door Mejuffer Elisabeth Miry .a) Air de Louise Charpentier Iiitdekenvoor Claribella Paul Gilson Air de Margared du lloid'Vs» E. Lalo EAttente Saint Saëns door den heer Robert Hecquet ■>)rf° d'Am°Ur Kreisler I joied'Auner .Symphonie Espagnol E. Lalo «mouvement) Variations sur un théme Corel li Tartini Kreisler -Aiis Bohémiens Pablo de Sarasate Javier begeleiding van Mejuffer Ccex). en puik programma dat de moeilijksten bevredigen. jardi 28 Février 1923, a 8 h. du soir, la Salie des Fêtes VlEJL Ypres WD CONCERT, avec le gracieux con- isde Mademoiselle Elisabeth Miry, Can- net de Monsieur Robert Hecquet, violo- rr prix du Conservatoire Royal de lelies et professeur au Conservatoire de programme complet de ce Concert lira dans notre prochain numéro, attendant nous mentionnons ci-dessus itexte flamand) les morceaux a exécuter Is artistes précités Mademoiselle Elisabeth Miry et Monsieur Robert Hecquet. piano d'accompagnement Mciu Cccx superbe programme qui pourra satisfaire las difficiles. linklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker YPER iag over de Algemeene Vergadering van Zondag 22 Januari 1928 '4 1/2 uur opent de heer Herreman, Wzitter, de vergadering en de Secre 'Sooft lezing van de verslagen der alge vergaderingen van 18-12-1927 en '■'•1928, welke verslagen goedgekeurd len. "ma geeft de heer Schatbewaarder ken- 111 den staat der inkomsten en uitgaven 'jaar 1927. v°lgens geeft de Secretaris lezing van Rrverslag en een overzicht der werk Wen gedurende het verloopen jaar. peer Herreman bedankt in welgepaste etl de heeren Schatbewaarder en Se- ls voor de bewezen diensten aan de poppij. i^orreman verontschuldigt de heeren r®aille en Swyngedouw aan de verga- ran heden geen deel te kunnen nemen, pens laat hij weten dat de bestuur- ZÜQ vergadering van 9 1-28 besloten l611 heer Remi Bouquet als Eere-Voor zitter der maatschappij voor te stellen. Later zullen er stappen aangewend worden bij den heer B"n Pierre de Vinck om de plaats van wijlen zijn vader,als Eere-Voorzitter onzer maatschappij, te willen innemen. Er wordt nog de leden ter kennis gebracht dat, voor het jaar 1928, de uitbetaling der maandelijksche aanbrengsten op 2 frank per punt bepaald is met een maximum van 5 punten. Worden als nieuwe leden aanvaard t) Pattyn Emile, voorgest. door Lauwers M. 2) Derycke Jules,voorgest. d. Derycke Henri 3) Gryson Camille, voorgest. d. Vanlokeren. De heer Hector Casier, Staatsvoordracht gever geeft eenige nuttige wenken over de seizoenwerkzaamheden. Daarna wordt er overgegaan tot de herkie zing van de helft der bestuurleden. Worden bij meerderheid van stemmen her kozen de heeren Herreman Th., Dethoor Ferd Vandevoorde Léon, Lepercq Firmin, Swyngedouw Ch., Hoorelbeke Henri, De- boosere Jules. Een prachtige tombola, geschonken door den heer Baete, Hotelhouder, en geleverd door het huis Firmin Lepercq, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergade ring sluit om 17 uur. Zondag 19 Februari 1928, te 14 1/2 uur, Algemeene Vergadering in het Hotel Continental DAGORDE 1) Lezing van het verslag der voorgaande vergadering. 2) Voordiacht door den heer Hector Casier, Staatsvoordrachtgever «Snoei Peereboom». 3) Mededeelingen. 4) .Aanvaarding van nieuwe leden. 5) öeoordeeling der aanbrengsten. 6) Prachtige Tombola geschonken door M. Jules Casier. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, F. Dethoor. Th. Herreman. O. 9. TT. aan Spelers en Supporters Dees jaar doet onze club mede in den Carnavalstoet ons bestuur heeft getracht iets puiks op touw te zetten dat C.S.Y. ter eere zou strekken. Al e spelers en supporters die van den eigenlijken groep geen deel maken, worden dringend verzocht te verga deren Zondag vóór 12 ure, bij ABlootacker, Café de l'Yser Statielaan, om van daal den groente vervoegen aan den Continental en achter hem te dcfileeren voor de jury. Wel in acht nemen dat die vergadering geschiedt bij A. Blootacker. De noodige kenteekens zullen daar overhandigd worden. Uitslagen der matchen van 1 Januari gespeeld op 12 Februari 1928 Veurne 1 Meenen 2 Waereghem 2 Heyst 2 Moescroen 5 -- Poperinghe2 Yper 5 Nieuwpoort 0 Daring 4 Roeselaere 1 Stade 0 Sweveghem 4 Thourout 2 Thielt 0 Algemeen klassement na 12 Februari G. G. V. D. V. T. P. 1 S. C. Meenen 19 14 2 3 54 19 31 2 Daring Rlankenberghe 19 14 3 2 80 17 30 3 F. C. Thourout 18 12 4 2 59 24 26 4 Waereghem 18 11 3 4 47 21 26 5 F. C. Thielt 17 9 4 4 35 24 22 6 S. V. Veurne 18 9 8 1 37 57 19 7 F. C. Roeselaere 17 7 6 4 42 40 18 8 A. A. Moescroen 18 6 7 5 37 37 17 9 Stade Kortrijk 17 6 9 2 21 37 14 10 S. K. Sweveghem 19 5 11 3 42 56 13 11 Heyst F. C. 19 5 11 3 41 57 13 12 S. K. Nieuwpoort 19 5 12 2 21 57 12 13 C. S. YPER 18 4 11 3 35 44 11 14 F. C. Poperinghe 18 1 17 23 84 2 Pronostiekers, vergeet niet Zondag uw bvlletijn in te dragen alleen de match 1 per- Waereghem is uitgesteld, al de andere gaan door. IIe Afdeeling Yper 5 Nieuwpoort o IIP Afdeeling Yper i F.C. Brugge 4 IVeAfdeeling St. Moescr. 5 - Yper o (forfait) De ontmoeting Yper - Nieuwpoort heeft ons eindelijk de winst van twee punten aan gebracht. Zeggen wij terloops dat onze rood- witten ze ten volle verdienen daar zij, op het oogenblik der droevige voorvallen, reeds met 3 o de leiding hadden. Wanneer den aftrap gefluit wordt is de omheining van het plein met talrijke toeschouwers omringd. Kapitein Deleu verliest den toss en Nieuwpoort ver kiest den kant bevoordeeligd door den wind. Dadelijk gaan d'onzen ten aanval en op samenspel van Molein, Coene en Vansevenant moet de geel zwarte keeper in corner redden. Nieuwpoort laat het zich niet wel bevallen en komt onder doom. Onze verdediging moet kort na een drie hoekschoppen toestaan doch kan het gevaar iedermaal afweren. Zoo kan een kopstoot van Berquin enkel «in extremis door Marqonneau gered worden. Yper noch tans begint op dreef te geraken en bekomt insgelijks corner welke ontzet wordt. De rood witte voorlijn, waar Vansevenant goed bewaakt wordt, rukt zich stillekens aan los en op pas, door Molein wel aangebracht, kan Coentje na 20 minuten het eerste doel voor zijn ploeg aanteekenen. Vervolgens leiden beide ploegen gevaarvolle aanvallen maar die telkens door de wederzijdsche verdedi gingen gestremd worden. Een kopstoot van Molein en een bliksemshot van Vansevenant dienen aangestipt. Tot aan de rust geen scoorverandering meer. Nauwelijks hernomen of Vansevenant kan, op opening van Coene, nummer twee doelen. De bezoekers dringen aan, maar Yper blijft niet ten achter. Corner voor Nieuwpoort gevolgd van een voor Yper die een ongeloof lijk geharrewar teweeg brengt voor het net der Noorderburen. Eindelijk zendt Vansevenant boven. 'T is enkel uitgesteld want op goede verstandhouding van onzen middentrio is Molein in de gelegenheid gesteld voor de derde maal Berquin's keeper te doen visschen. Corner voor Nieuwpoort gevolgd van jammer lijke feiten die hoegenaamd niet ten voordeele pleiten van ons gelietkoosd sport. Daarbij slaan komt nergens van pas en nog 't minst in voetbal waar de tegenstrevers niet te fair kunnen optreden. Mijn inziens mocht de scheidsrechter wel wat vroeger ingegrepen hebben. Terwijl bij het bezoekend elftal nog alles wat uit den haak scheen, maakt De- planckc dai.kbaar van d'occ'asie gebruik om den stand te verhoogen. Dezelfde speler brengt enkele minuten nadien de scoor op 5-o. Tot aan het einde bleven wij de baas maar kunnen niet meer aanteekenen niettegenstaan de welgerichte shotten van Odent, Deplancke en Molein en welaangebrachte ballen van Vanse-venant die een prachtige match speelde ofschoon gansch ons elfral te loven valt. Zondag rust ten gevolge van den karnaval- stoet. Derde speciaal had voor een eerste ontmoe ting in de eindronde te kampen met eenen geduchten tegenstrever. Alhoewel de stand aan de rust en tegen wind enkel 2-1 in 't voor deel van Brugge aanwees, moeten wij beken nen dat hun voorlijn meer finish had dan de onze en dat het enkel aan het moedig optre den van onze mannen te danken is dat de scoor niet hooger stond. In alle geval zullen onze derde specialers uit het voetballesje nut getrokken hebben om de volgende ontmoetin gen met volle vertrouwen aan te vangen. Daar er geen vierde elftal kon samengesteld worden zoo moest aan Stade Moescroen forfait gegeven worden. Zondag krijgen wij voor de derde en voor de laatste maal, denk ik, het bezoek van Wervicq. Onnoodig te zeggen dat vierde het seizoen met eene klin kende zege zal willen sluiten. NEMO» -11^. lnot P »iUI" O" 1 jtorium te Rysel.

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 5