1ILJART Cercie Dramatique Yprois KONIJNENFOKKERSKRING Verleden week had ik u eenige regelen be loofd nopens de zoowel gelukte biljartmatch welke plaats gegrepen had tusschen de ploegen van Willen is Kunnen en Excelsiorclub». Zooals gij het in de voorgaande biljart kroniek hebt kunnen bestatigen, is het deze laatste die met den beker naar zijn lokaal is overgegaan, en toch, 't was maar met een klein verschil punten dat ze de overwinning behaalden, waarvoor ze zich hebben moeten dapper verdedigen om eene bijna zekere en overiuigde zegepraal niet te zien ontnemen tijdens de laatste match gespeeld tusschen Eggermont en Bruynooghe. Immers alswan- neer deze partij begon was omtrent iedereen zeker dat Excelsiorclub niet meer kon geklopt worden uit goede reden dat de meer derheid van punten, in haar voordeel, nog al groot was. Maar toen Arthur hem aan 't werk zette was 't niet om te lachen, 't was in 't gros en de eene serie volgde na de andere vermits hij het prachtig gemiddelde van 12 bereikte, 't zij in 25 beurten'. Iedereen bekende de meerderheid van den Yperschen «as alsook de zoo gewaardeerde speelwijze waardoor hij door zijne machtige rappels een overdonderend meesterschap komt te bewijzen door zijne prachtige presta tie gedurende hoogervermelde partij. Zijn spel verschilt veel, zeer veel, bij dat van Bruyn ooghe, die meer bandspeler en iets straffer is dan zijn tegenstrever en vriend Arthur in het bandenspel. 't Zijn twee schoone spelers die nog te herzien zijn alhoewel er liefhebbers zijn die beweren dat de handicap, volgens eigen wensch en wil, door Arthur aan Bruynooghe geschonken, onjuist was. Ieder eerlijk speler weet nochtans dat een match, waar handicap in gegeven wordt, in rekening komt in de eindoverwinning 't zij van gelijk welke maatschappij, daarvan kan men wekelijksch voorbeelden vinden in de dag- bladén. Wat de andere spelers van dit tornooi aangaat, ziehier mijne indrukken Derycke Vandamme) zijn twee defiige spelers die nochtans soms wat onregelmatig schijnen, alhoewel zij elkander weerd zijn gelijk bij ieder speler, liggen er soms wat hoogten en leegten in hun spel ze kunnen schoon spel leveren en durven ook de reeksen te keer gaan.Georges zou ik willen, niettegen staande alles, iets wat harder zien spelen, mij dunkt dat hij vooruitgang doen zou in zijn manier van caramboleerenen bij een jaar een trapken hooger zou mogen stam. Daniel kent sedert, eenigen .tijd het einde der onkans niet, anders is hij te vreeze 1 en kan nog tegen een duw (Vanbeselaere Coffyv) zijn elkander weerd doch 'k zou liever zien dat laatstgenoemde zich meer zou slachtofferen om 't spel te be houden in plaats van het bloote punt te spelen, 't Is een jong element dat belooft en menig spel levert aan zijne tegenstrevers 't zij gelijk wien. Ze kennen hem reeds ter stad 't en is geen gemakkelijken. Vanbeselaere is een spe ler die somtijds moeiiiik in actie geraakt in 't begin maar altijd de gelegenheid vindt om het verloren veld in te winnen en den moti lijksten te verontrusten. Gruwez Daelcmans) Aimé heeft het bekend vóór de match iets flauwer te zijn dan zijn tegenstrever, 't gene verwezenlijkt is geweest gedurende zijne 2 matchen hij is nochtans niet te versmaden en kan meer dan 't gene hij gepresteerd heeft. Hij zou zich veronge lukken om een carambol te'maken hij is daarbij een echte volksvriend en ziek zouden .ze zijn in Willen is Kunnen indien ze hem in hun midden niet zagen. De dokter Daele- mans is de revè'atie geweest van het tornooi, hij is waarlijk in vooruitgang en zal toekomen de jaar een redelijk verdiep mogen pklim- m n. (Markey - Noem). De Voorzitter van Wil len is Kunnen is een schoon speler, geheel kalm en juist. Hij maakt niet veel lawijd nog spel ermede en kan soms sukkelen maai treff u weg alswanneer hij onder doom komt, hij kan ze den harteklop doen krijgen door zijn regelmatig tempo en zijn zacht spel dat altijd juist uitgerekend is Theo van eenen ander kant, doet ze soms draaien en speelt nogal dikwijls zijn rol't is te zeggen regelmatig 't is waar, hij speelt niet met kunst maar staat toch al lijd zijn man. (Versaevel A .-Murphy) zijn 2 scherpschut ters. 't Ware gevaarlijk er voor te gaan staan alswanneer ze op den boltra peinzen.Trek je uit de route! Indien ik het U alle beide mag zeggen,'k zou de eerste zijn om uw spel te willen zien veranderen ge zoudt zelf moeten beken nen dat gij er voordeel moet uittrekken met zachter te spelen, gij zoudt geheel andere spelers worden ten ware gij verkiest van te spelen zooals den anderen, 't is te zeggen Ffln op uwe dikke met veel effect naar den zolder (Vanneste-Anseeuw)Twee spelers die nog zullen mogen herzien worden 't Kampt altijd schoon onder hun. Modeste is een zeer regelmatig speler waarmede altijd af te reke nen valt, meer dan een weet ervan te spreken. Alidoor zelfs heeft eraan moeten gelooven alhoewel zij elkander weerd zijn, toch geef ik een lichte voorkeur aan eerstgenoemden daar zijn spel zachter is. Tracht dit eens na te volgen Alidoor en gij zult ondervinden dat men nooit kan verbeteren met te vlug en te hard te spelen. (Gruwez Ed.-Deconinck L.) Het jongste koppel van den wedstrijd is met belangstelling gevolgd geweest waaruit iedereen heeft kun nen bestatigen dat ze goed beloven doch nog jong zijn in 't vak. Bijleeren zullen ze zeker en dit bijzonderlijk door 't volgen van betere spelers waaruit er altijd veel nut te trekken is immers, de ondervinding in zake biljarts is zeer kostelijk en geenszins te ver- waarloozen.Neemt dus voorbeeld op anderen en tracht ze na te bootsen, noch vreest niet raad te vragen, 't zal u op den goeden en juisten weg leiden. Voor slot, een woord]e dank aan al de liefhebbers welke zich rondom het groene tapijt schaarden en met belangstelling de ver scheidene matchen volgden en de spelers door hunne aanmoedigingen opbeurden. Het is vast en zeker dat het biljartsport een grooten stap vooruit is gegaan gedurende dit seizoen en het is merkelijk zichtbaar dat langs alle kanten nieuwe sterren opdagen en wij nog verscheidene schoone prijskampen zullen mogen bijwonen in 't verschiet. M. Gruwez heeft een rijk gedacht gehad, 'tzal zen vruch ten dragen. Maandag toekomende, prijskamp voor de leden van Willen is Kunnen in 't lokaal. Begin om 6 1/2 ure gezien de vastenavond- dagen waarvan velen denkt lijk zullen willen gebruik maken om een beurte te dansen. De uitslag der p> ijskarnp bij Richard Van devivere heb ik tot heden nog niet ontvangen; naar het schijnt zou Arthur opnieuw met den hoofdvogel gaan vliegen zijn terwijl Broere daags ervoren, er voorzitter gebombardeerd was van de nieuwe biljartclub. Proficiat. Biljardaire. BERICHT Eene plaats voor Poortier van het Museum van Yper, voorbehouden aan eenen Yperschen Oorlogsverminkte, hebbende minstens 5o °/0 onbekwaamheid, kunnende Vlaamsch,Fransch en zoo mogelijk Engelsch spreken is open. Alle aanvragen moeten per gesloten brief gestuurd worden voor 10 Maart 1928, aan de Heeren Voorzitter en Leden van de Commis sie van het Museum op het Stadhuis te .Yper. Alle verdere inlichtingen zijn te bekomen, bij Mijnheer Cyriile Schmid Secretaris van het Museum, Maloulaan te Yper. Le Cercie Dramatique Yprois vient de miner brillamment sa saison théatrale 1928. Sa troisième et dernière représent de eet hi ver a été donnée mercredi so; Vieil Ypres devant un auditoire no^ breux et choisi. La pièce en trois actes qui figurait au gramme Chateau Historique d'Alexand Bisson et J. Berr de Turique, est sans dot^ l'une des plus agréables parmi celles qui 0nt été données a Ypres en ces dernières années Si nous en croyons les quelques réflexioDs qu'il nous a été donné d'entendre, notr" public doit avoir été enchanté du spectacle qui lui a été offert. II a, en tous cas, manifesté sans réserve, par des applaudissements nour- ris et répétés, sa plus entière satisfaction. L'exécution trés soignée de la dite pièCfr consacre définitivement la maitrise de notre- dévoué régisseur, et, particulièrement, la qUa_ lification d'artistes que méritentsans con- teste la plupart de nos acteurs. Le Cercie Dramatique Yprois est décidé a- poursuivre inlassablement ses efforts dans le domaine de l'art de la scène. Dans ce but i{>- s'est mis en devoir de commencer dès maivte. nanl la préparation de la saison prochaine, et d'ici quelques semaines, il s'occupera déja da plan général qu'il compte adopter pour la mise sur pied du nouveau programme. II nous a été particulièrement agréable de constater, au cours de eet hiver, la fidélité de. nos spectateurs, qui composent une élite dont l'appréciation ne peut être que des plus flat- teuses. Nous saurons continuer a mériter leurcon- fiance, et nous sommes décidés a ne riea négliger pour la compléte réussite dans l'exé cution des grandes oeuvres, dont le choix,. nous l'avons dit plus haut, sera arrêté sous peu. Au moment de devoir rompre forcément„ pour quelques rnois, notre contact avec les fidèles habitués de nos représentations, nous nous plaisons a leur adresser ici l'expression de notre vraie sympathie, et celle de notre? reconnaissance pour le puissant encourage ment qu'ils ont bien voulu nous accorder. Vóór zeer kort werd alhier een vereeniging' voor konijnenfokkers van het arrondissement; gesticht. We brengen hulde aan de voormannen van die club, die zich voor doel heeft gesteld de: uitbating van het raskonijn volgens de ratio -; neelste en meest winstgevenste methodes. De personen, liefhebbers, die willen deel- maken van die vereeniging betalen de geringe? jaarlijksche bijdrage van 10 fr. plus een inkom- recht van 5 fr. en genieten dusdanig van de volgende voordeelt n. j De vellen hunner konijnen wordendoor de? club afgenomen die zich er mede gelast ze <iaA de hoogst mogelijke prijzen te verkoopen, als ook het vleesch der geslachte dieren. Daar de bestuursleden van deze jonge ver? eeniging in een bepaald korten tijd een gr0° aantal leden willen hebben houden zij z ch n>e j alleen bezig met de hooger genoemde com mercieele zijde der zaak, ze zullen de kvvetke sj 't zij door voordrachten, 't zij door er trachten toe te brengen het raskonijn op degelijkste manier te kweeken en te rer j nigvuldigen. J Te dien einde is reeds een voordrao r gevraagd en verzekerd - spreker is de I V. Pulinckx, -Voorzitter van de spRC!a L missie van den konijnenkweek en hootd0,^ Ier van Chasse et Pêche die zalL - over den kweek in het algemeen ^a0J konijn en dit nog in 'den loop de- Februari, de juiste datum wordt on bekend gemaakt. Iedereen is welkom.

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 6