46 - 25 Februari 1928 8e Année, NT° 46 - 25 Février 19 8 REUS J ErLI ErD KARNAVALSTOET - Weekblad r. - roor bet Arrondissement Yper &*?>t Vereeniging de? Geteisterd en, émr Yperse he Clubs, teer. Opstel en Aankondigingen 15, Boter straat, 15, Yper Abonnement 15 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren 25 ct. het nummer htcuxmloote artikels geweigerd Journal hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres C&rgane de 1'Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. Rédaction, Administration et Publicité 15, rue au Beurre, Vore* Abonnement 15 Ir. 00 par an Etranger 32 fr. On peat s'abonner dans tous les bureaux de posie Beiges 25 ct. Ie numéro - Les articles non signés sont refusés DE YPERSCHE REUS - C. S. Y. Photo Asaert DE REUS VAN STEENVOORDE Photo H.D. Waarom komt Reusje in Yper niet in Yper niet Wat 'n verdriet (eere weerom, Reusje, Reusje, Keere weerom Reuzegom. II. Ons Reusje werd gebombardeerd gebombardeerd Is dat niet wreed Keere... III. Ga, Moeder, ween nu toch niet meer nu toch niet meer De Reus keert weer Keere. IV. Ge Stad geeft ons een nieuwe Reus een nieuwe Reus Wij zijn zoo preus Keere... v. ^a> Moeder, maak nu rap een kleed nu rap een kleed voor Reuze g'reed Kee: re... Vf. En Geusje wordt geïnstalleerd geinstalleerd Gij 't Tuindagfeest I -vTe weerom, Reusje, Reusje, Keere weerom Reuzegom. i Kee' van Zondag 19 FebruapS Zondag morgen, bij het ontwaken, stelde eenieder zich als eerste vraag hoe zal het weder er vandaag uitzien Doch, wanneer men de venstergordijnen wegschoof, hoe ge lukkig was men niet een zonsopgang te mogen bewonderen, even mooi als op een onzer schoonste lentedagen. Het lieve zon netje wist het Karnavalfeest, dat weldra ging plaats hebben, te begroeten. Van vroeg in den morgen waren de deel nemers van den stoet te been om hunne sier lijke wagens op te timmeren, anderen om de laatste schikkingen over hun groep te nemen. Tal van vlaggen wapperden aan de gevels der huizen, waar de stoet ging voorbijtrekken, en de vreemdelingen, welke van de treinen afstapten en over de feestelijkheden niet inge licht waren, vroegen zich af of het nu reeds Kattefeest was. Het duurde niet lang ol het een of ander programma werd I un med' - gedeeld en velen konden niet gelooven dat de stcet zooveel belangrijke groepen zou tellen. Rond den middag zag de stad er geheel kalm uit. De straten waren minder druk be wandeld dan op de gewone Zondagen. Iede reen moest immers toch op tijds het noen maal nemen am in de mogelijkheid te zijn de voorstelling der groepen aan de Jury's bij te wonen. Het was nog maar pas 12 1/2 u. of, in alle straten en op alle wijken, ontstond er een d ukke beweging van mooie groepen en ver sierde wagens. Te allen kante hoorde men muzieken en de schooljongens, de nieuwsgierigsten onder allen, konden zich niet snel genoeg verplaat sen om de optredende groepen te bezichtigen. De Jury's namen de groepen in oogenschouw en noodigden ze verder uit hun aangeduide plaats aan de Meenenpoort te willen vervoe gen. Om 1 3/4 waren de hoofdmannen der verschillende groepen vergaderd op eene kleine ontvangst, hun door het Komiteit in het Hotel Ypriana voorbehouden. In eene korte doch welgepaste rede wiet de Heer Gruwez Aimé, Eere-Voorzitter, in naam van het Komiteit, de aanwezigen te bedanken voor hunne welwillende medewerking. Hij richtte zich nog in 't bijzonder tot de vreemde maatschappijen, verwelkomde de Fransche groepen uit het Noorden en drukte den wensch uit in 't vervolg op hunne medewer king te mogen rekenen. Met daverend hand geklap werden deze welgerichte woorden beantwoord. Weldra weergalmden enkele klaroengeschal- len, waaronder de welgekende Garde a vous en de stoet zette zich in beweging, de Meenenpoort door zonder spel noch ge zang, die om eer te bewijzen aan de Britsche onbekende gesneuvelden. Intusschen hadden de volgeprop'e treinen uit a'le richtingen veel volk bijgebracht, zoö- vet 1 dat men moest bekonnen dat er, op de vvellukkende Tuindagfeesten, nog nooit zco een toeloop van volk is te zien geweest. In de straten had de politie het druk om door de menigte een behoorlijken weg te banen. Onder de leiding van de politie volgden in den stoet De verkleede Ruiters, een groep die mag vergeleken worden aan een afdeeling der vooroorlogsche in Yper gevestigde Rijschool. Een groepje kleine bengels verbeeldde de Ypersche kinders die geheel vroolijk dansten op de muziek der daaropvolgende in Pierrots verkleede Harmonie Ypriana, die door haar talrijke en afwisselende stapmarchen de geest drift der menigte opbeurde. Ook mag de aan dacht getrokken worden op den Tambour- Major, welke het muziek voorafging. Zijn verscheidene bewegingen lieten vermoeden dat het dezen was van het Grenadierskorps van Brussel Z. M. Karnaval, omringd van zijne lieve SCHE ■-':g r

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 1