Le Royal fimer Ypersclie Vuelbalkroniek Qlorie. - Je demande la parole pour eler que ce n'était pas au nom de quel- gociétés, mais au nom de la plus grande fS. la population que j'avais demandé '^faveur pour la mi ca ême Et je proteste vos paroles, M. Ie Président, quand "us Prétendez qUe CettC demande a été faite ,0US ,,n but d'exciter la population a la dé alP Vous savez que l'année dernière et que jaucne1 te année encore, les jours de carnaval se 0I1tpassés en toute dignité et qu'aucun procés 'jfbal n'a dü être dressé. Mais si le carnaval 'estrien qu'une excitation a la débauche ,0infflent est il toléré par la majorité catho de du conseil communal de Tournai On y ■te ie carnaval pendant deux jours sans jrètVous donnez un semblant de satisfac j0Dj vous avez accordé vos faveurs pour les >eux jours de la Kattefeest, mais vous savez jte la Kattefeest attire principalement des jonnes de la campagne qui ne restent pas ,rd le soir, tandis qu'une bonne partie de jpopulation ne demande qu'a pouvoir pro per un peu ses ébats les soirs de carnaval, tcela permettrait a M. Vandamme et a moi |efaire notre petit tour. A vous aussi, M. le jourgmestre, cela vous ferait du bien de sor- irun peu davantage. Au lieu de vous enter ier entre les quatre murs de votre bureau, ous devriez vous mêler davantage aux habi tats et avoir plus de rapports avec la popula- ion, ainsi vous seriez mieux en mesure de onnaitre ses aspirations. M. Sobry. Les libéraux, qui n'ont ici uedeux mandataires, ne peuvent prétendre, loins que tous autres, qu'iis défendent la énéralité de la population. M. Glorie. Soyez en convaincu, le parti ttholique ne doit certainement pas sa majo- té a la popularité de son chef actuel. Si vous ersistez a vouloir nous imposer toujours otre seule manière de voir, si vous voulez ie opposition au lieu d'une collaboration, k bien, Monsieur le Bourgmestre, vous atirez. M. Sobry. G'hebt dezen avond kaarten ptafel gespeeld. Nu bekent gij dat uw eenig oei hier is het schepenencollege in alles tegen werken. M. Glorie.— Neen, maar alle onregelmatig- eden zal ik laten kennen. M. Van Nieuzvenhove. Quand nous avons oté le règlement de police sur le carnaval, utorisant les travestissements depuis 8 h. du oir jusqu'a X h. du matin, il était bien dans lotre intention de faire comme l'année der- lière. Nous croyions done aussi que les cafés eraient restés ouverts pendant 5 nuits, »mme l'année dernière. La majorité du col- ège, qui a décidé de nous retenir 3 nuits sur est bien minime, car ceci n'a été voté que iirdeux voix contre une. Je laisse a ces Messieurs toute la responsabilité de leur acte. M. Vandamme. Het besluit hiervan is lit de liberalen en socialisten niets anders !oeken dan dat het volk zijn laatste centen wu verkwisten binst die nachten. Hierop wordt, te 7 u- 2-b de openbare zit- '®g geheven. Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker Y P E R Verslag der Algemeene Vergadering van Zondag 19 Februari 1928 De heer Voorzitter opent de vergadering te H ll 2 uur. to. Casier, Onder-Voorzitter, brengt ter ^iinis der leden dat de bestuurraad in zijn "ergadering van 6-2-1928, overgegaan is tot "mistelling van zijn bureel. M- Herreman Th. werd tot Voorzitter &kozen, en de heer Lauwer? Marcel tot Wier Voorzittter. de andere bestuurleden blijven hun res- ^tief ambt bekleeden. Gezien de feestelijkheden van den karnaval wordt er besloten de vergadering zoo kort mogelijk te maken. M. Casier laat weten dat het Werk van den Akker ons eene som van 85 fr. toekent om zaden aan te koopen, maar in plaats van geld zenden zij ons 85 loten der tombola van het Werk van den Akker Willen wij aan geld geraken zoo moeten wij eerst die loten aan den man brengen. Dit duurt gelukkiglijk niet lang, de aanwezige leden helpen ons er toe en in eenige oogenblikken zijn de 85 loten verkocht. M. Lauwers Jacques behaalt twee punten met zijn witloof (Chicons de Bruxelles). Worden als nieuwe leden voorgesteld en aanvaard 1) M. Castel Georges. Vrederechter, voorge steld door Dethoor Ferd. 2) M. De Cock Ernest, Notaris, voorgesteld door Dethoor Ferd. 3) Van Brabandt Henri, voorgesteld door Herreman Th. 4) Leroy Paul, voorgesteld door Lepercq F. Eene prachtige tombola geschonken door Jules Casier, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit te 16 uur. Zondag 18 Maart 1928, te 14 1/2 ure, ALGEMEENE VERGADERING in het Hotel Continental DAGORDE 1) Lezing van 't verslag der voorgaande vergadei ing. 2) Voordracht (Reukerwt Dahlia) door M. Florent Braem. 3) Voordracht (Asperge) door M. Vander Borght. 4) Mededeelingen. 5) Aanvaarding nieuwe leden. 6) Beoordeeling der aanbrengsten. 7) Tombola van zaden gedeeltelijk geschon ken door het Ministerie van Landbouw en M. Marcel Lauwers. Op Witten Donderdag aanstaande wordt, zooals vorige jaren, door de Konink lijke Hofbouwmaatschappij een PRIJSKAMP ingericht voor uitstallingen versier 1 met natuurlijke bloemen, planten, fruiten en groensels. De toe te kennen belooningen bestaan uit vergulden, verzilverde en bronzen eeremetalen en diplomas. Een Jury zal de verscheidene uitstallingen bezoeken op gemelden Witten Donderdag, tusschen i5 en 17 uur, en deze bekronen volgens verdiensten. De handelaars en nijveraars welke deel nemen aan de Handelsfoor, kunnen insgelijks in dezen prijskamp mededingen. De belanghebbenden worden verzocht vóór iD April hunne inschrijving te zenden aan M. Ferd. Dethoor, Rijsselstraat, 80, bij wien ook alle verdere inlichtingen kunnen bekomen worden. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. DETHOOR. Th. HERREMAN. Uitslagen van 11 Maart Algemeen klassement na 11 Maart II" Afdeeling Yper 2 Waereghem r Jongens, jongens, waar gaat dat naar toe Door uwe overwinning overtreft gij de stoutste verwachtingen en de gewaagste ver onderstellingen zijn vergruizeld. En wat gezegd van mijnen pronostiek Och arme hij is deerlijk in duigen geslagen reeds 3 punten buiten rekening en wie weet hoeveel er nog zullen bijkomen 1 Des te beter, mannen, hoe meer punten er bij hoe liever, tracht uwe Z'jgereeks voort te zetten, gij hebt de goede richting gevonden. In tegenstrijd met vorigen Zondag heeft het weder zijn winterkleed opnieuw aangetrokken, en niettegenstaande bijtende koude en sneeuw vlagen, zijn de supporters tamelijk wel ver tegenwoordigd alswanneer scheidsrechter Minon beide ploegen tot den opgooi roept. Kapitein Deleu, den toss winnende, verkiest met de zon in de rug te spelen. Nauwelijks ingezet of Yper is in werking, Laconte zendt een welgericht shot naar 't vijandelijke doel en de keeper ontzet in corner welke niets bijbrengt. Cercle blijft de meerdere en nestelt in het rood-groene kamp waar de backs de voeten vol hebben. Het spel verplaatst zich en Marqonneau moet tusschenkomen. De strijd gaat nu in stil tempo voort, al ruw spel is uitgesloten en het passenspel heeft de bovenhand. Tweede corner voor Yper gevolgd van een aanval onzer voorlijn. Molei» schiet in keeper's handen. Corner voor Waere ghem die insgelijks afgeweerd wordt. Odent verlaat voor eenige minuten het spel. Vanse- venant, op uitloopen, dwingt nogmaals hoek schop af welke niet kan benuttigd worden. De tegenstrevers doen een schoonén aanval welke in doel omgezet wordt aan de 40e minuut op te late duikeling van Marqonneau. Aan de rust 10 in 't voordeel der bezoekers. Pas hernomen of Marqonneau moet ont zetten, Vansevenant neemt op, geeft aan Laconte maar de keeper der rood-groene vangt op. Weinig nadien op samenspel van Deplancke en Molein redt hij nogmaals op het gepaste oogenblik. In beide elftallen komt er beweging, de verdedigingen zijn op de bres om de wederzijdsche aanvallen te-stui ten. Opeens rent Vansevenant er van onder, geeft gepast over en Molein zendt op kop stoot, den gelijkmaker binnen 20 minuten na de herneming. De sneeuw begint nu aanhoudend te vallen, weldra is het plein met een dikke laag be dekt. Het leder wordt moeilijk om bewegen en nochtans zijn de onzen gedurig ten aanval, Deplancke en Odent zenden rakelings boven. De halfiinie met Hollebeke als spil, drijft de voorlijn ten aanval. Waereghem verdedigt zich fel en bekomt in de laatste minuten een- hoekschop. Gansch hun elftal is te been om den gebeurlijken winning-goal aan te teekenen. Maar zie het leder geraakt bij Molein die er van onder muist, op de hielen gevolgd van denWaereghemschen back.Doch onze center voor is onweerstaanbaar, hij nadert het vijan delijke doel en paf Waereghem is door Yper voor de tweede maal geslagen- Bravo Georges 't Was een echt meesterstukje. En nu in 't gelid, mannen, tegen Daring Blanken- berghe. Aller oogen zijn op u gevestigd en, getoond dat gij de beste waardig zijt. Derde speciaal krijgt Moescroen op be zoek en zal alles in '1 werk stellen om op prachtige manier het seizoen te sluiten. De- chièvre en Cie de tweede plaats in de eind ronde moet de uwe wezen 1 NEMO. a toujours ëté et reste le meilfeur des ARÉRITIFS Thielt 0 Roeselaere 0 (Uitgestelde match van 23-10-27) Veurne 1 Thourout 1 5-2-28) Yper 2 Waereghem 1 19-2-28) 0. G. V. D. V. T. P. 1 S. C. Meenen 22 18 2 2 71 20 38 2 Daring Blankenberghe 22 15 3 4 95 22 34 3 F. C. Thourout 22 14 5 3 68 30 31 4 Waereghem 21 12 4 5 53 27 29 5 F. C. Thielt 21 10 6 5 38 33 25 6 S. V. Veurne 22 10 9 3 44 62 23 7 F. C. Roeselaere 21 8 7 6 46 44 22 8 Stade Kortrijk 20 7 10 3 24 40 17 9 C. S. YPER 21 7 11 3 47 48 17 10 A. A. Moescroen 21 6 10 5 39 47 17 11 S. K. Nieuwpoort 22 7 13 2 29 65 16 12 S. K. Sweveghem 22 6 13 3 48 65 15 13 Heyst F. C. 22 5 13 4 46 66 14 14 F1. C. Poperinghe 21 1 20 24 103 2

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 5