Nieuw gewolkt Spellewerkpapier Het Bal ven Y P R I A N A De Belgische Film Universiteit British Legêoo Belangr. Bericht aan de Landbouwers WIELRIJDEN GROOTE BAANKOERS Dat de heer Aimé Gruwez, de zeer sympa thieke Voorzitter der Harmonie Ypriana er een handje van heeft om mooie feesten in te richten, dat weet iedereen sedert lang. Het Groot Bal van Dinsdag avond was daarvan nog een bewijs te meer een puik orkest met op wekkende, medesleepende muziek ben ontelbare danslustige paartjes die gedu rende vier volslagen uren hun hartje hebben ioinnen ophalen. Een deftig, zeer deftig vermaak was het, dat bij allen de beste herinnering zal laten. Onze hartelijkste gelukwenschen aan den '"heer Aimé Gruwez en aan het orkest, onder de knappe leiding van den heer Georges Van Egroo. Donderdag namiddag, 8n dezer, gaf de B. F. U. een kostelooze propagandaver- tooning aan de leerlingen onzer stadsscholen. De ruime feestzaal van het Oud Yper» was proppensvol. Meer dan VIJF honderd Mnderen, jongens en meisjes, wachtten met begrijpelijk ongeduld op de uitvoering van het mooi en uitgelezen programma. De vertooning werd vereerd met de tegen woordigheid van den heer Burgemeester H. Sobry en het onderwijzend personeel der voornoemde scholen. Beurtelings mochten we volgende pracht films bewonderen Het leven der Eskimo's in Siberië De boschontginningen in Letland Eenige viervoetigen (egel,springmuis en waschbeer) Het leven in de diepe zee (een verwoede strijd van twee duikelaars tegen een haai en een inktschelp) De Petroleumnij verheid (uitvoer en rampen) Het herstellen dtr onderzeesche kabels», Hoe beweegbare teekeningen worden vervaardigd en vervol gens de dolle kluchten Men steelt onze kolen (beweegbare teekening) en Past op, ze schieten Wat onze lieve kleinen daar leerden zullen ze zeker wel aan ouders en meesters met geestdrift hebben verteld. Dat ze er ook zeer hartelijk gelachen hebben hoeft natuurlijk niet gezegd. De gansche zaal dreunde er herhaal delijk van. Kortom een heerlijke namiddag waarvan de jeugdige bewonderaars der B. F. U. het zoetste aandenken zullen bewaren. Vrijdag avond, gn dezer, kregen de leden der B.F.U. dezelfde films te aanschouwen, met dit verschil nochtans dat de klucht Past op, ze schieten door de zeer merkwaardige Actualiteiten (Pathé) vervangen werd. Een welverdiende bijval, alhoewel minder... luidruchtig dan daags te voren. Leve de B.F.U. De volgende avondvertooningen zullen plaats grijpen op 21, 30 Maart en 10 April. Alwie nog geen lid is, kan zich neg steeds laten inschrijven bij de heeren Vandevoorde Leon, Glissoux Eugène, Van devivere Jean en Dethoor Ferdinand, te Yper. 5oo members of British Legion will be hgre 6th to 8thof August next and 10.000 on the 8th. 5oo leden van het British Legion zullen hier zijn van den 6n tot den 8" Oogst a.s. en io.ooo den 8n. 5oo membres de la British Legion seront ici du 6 au 8 aoüt prochain et io.ooo le 8. LA COMPAGNIE ANGLAI5E 7 a [3, Place de Brouckère, Bruxelles, toujours a l'aflut de ce qui peut vous plaire, est a mêrne de vous offrir cette saison, a des prix trés modérés, une collection merveilleuse de nouveaux tissus de laine de cinq échelons différents Costume Veston de coupe cor- r< cte.sur mesu- e, a partir de 35o Fr. Costume 'Tailleur, Manteau pour Dame, 55o Fr. Pi-ovinc. Verb, der Veekweeksyndicaten der Provincie West-Viaamdcren Syndicaat Kemmel KEURINGEN De keuringen der Koeien, Vaarzen en Stieren voor de inschrijving in het Stamboek van het Provinciaal Verbond der Veekweek syndicaten zullen plaats hebben STIPT op het vastgestelde uur in de hieronder vermelde plaatsen en voor de gemeenten hieronder opgesomd MEESSEN, Maandag 26 Maart 1928, om 10 uur, voor Meessen, Ploegsteert, Waesten, Westnieuwkerke, Wulverghem, Wytschaete. KEMMEL, Dinsdag 27 Maart 1928, om 10 uur, voor Dtanoutre, Kemmel, Locre. De landbouwers worden dringend verzocht zich te voorzien van de Kalverkaarten, Een- zelvigheidskaarten en de Melkkaarten, van de dieren die zij voorstellen, 't zij om ingeschre ven te worden in 't Stamboek, 't zij om deel te nemen aan de provinciale keuringen en prijskampen. De landbouwers hebben er alle belang bij hunne gekeurde dieren in het Stamboek te laten opnemen vanaf dit jaar, immers het provinciaal reglement zal hoogstwaarschijnlijk eene belangrijke wijziging ondergaan, namen- lijk dat vanaf 't jaar ig3o, de stieren om nog te kunnen gekeurd worden, zullen moeten afstammen van ouders ingeschreven in 't Stamboek. Het toezicht, om te beletten dat ongekeurde stieren nog voor den springdienst zouden gebruikt worden, zal insgelijks verscherpt worden bij middel van een nieuw dekboek met afscheurbare deelen (souches). De straffen voor 't gebruik van ongekeurde stieren zijn, van een anderen kant, ook groot 200 fr. vermenigvuldigd door 10, dus 2000 fr. voor ieder der twee betrokken personen (eigenaar van den stier en eigenaar van de koe). Alle nadere inlichtingen kunnen bekomen worden bij den Secretaris van het Syndi caat, Rondelez Edgard, gemeentesecretaris te Wytschaete. De SecretarisDe Voorzitter E. Rondelez. J. Bruneel, Kemmel. Keuringen en Prijskampen zullen ook plaats hebben te Proven op Maandag 19 Maart, te Boesinghe op Woensdag 21 Maart, te Wervick op Donderdag 22 Maart, te Moor slede op Donderdag 29 Maart en te Yper op Dinsdag 3 April, telkens om 10 uur. L' O F F I C I E L. Moniteur du l5 mars 1928 RÉOIO>8DÉVASTÉES Le Moniteur publie un arrêté stipulant notamment «Le ministère de l'Agriculture est déchargé des affaires provenant de la liquidation des anciens services de l'Office des régions dévas- tées ces affaires sont confiées au ministère des Finances. Le personnel permanent et temporaire rattaché provisoirement a l'administration de la voirie communale et provenant des anciens services de 1'Office des régions dévastées, comme du service spécial de la reconstitution agricole des régions dévastées par la guerre dans la Flandre Occidentale, est mis 'a la dis position du ministre des Finances, qui procé- dera au licenciement dans la mesure compati ble avec les nécessités du service. te koop, 15, Boterstraat, 5, Yper. De lente staat aan de deur en na de denlange gedwongene rust, hebben maan'" ders opnieuw het ijzeren peerd uit claT gehaald in 't vooruitzicht der Sta': koersen. Met zulk een heerlijk weertje kan het niet missen dat onze Ypersche rijders h°° dagelijks een 60 tot 70 km. en meerafle en dit met zulk een nijd dat ze bij de hapering van een der hunnen op de vl"^ zaten. sedert hi; met de Vervaeken, Geldof, Viane en Cie entrainement gaat Sprekende van Ponten, wij zijn gelukki slaan, juist of ze in een echten koers Fonten weet er al van te spreken g te- contract be- vernemen dat hij een schoon komen heeft van Alcyon, voor wien hij dit jaar zal optreden als junior, 't Moet zijn dat men in die fabriek hem als een crack aanziet vermits men toch zoo gemakkelijk niet zulk merk verkrijgen kan. Nu, 't is gelijk hoe het komt, ze zullen in hem een echten werker- vinden en een die de hemelblauwe kleur metj eer zal verdedigen. Proficiat 1 Fons, houdt u maar goed aan 't gras 1 't Schijnt dat Berten Coppens ook zoo goed in forme steekt, 'k Wensche oprecht dat hij dit jaar eenige oppergaais moge afschieten' want 't is al lang genoeg dat hij met alle slag van ongelukken te kampen heeft, en daarmede in 't sukkelstraatje gerocht is. Boertje zit ook gansche dagen te peerd in gezelschap van Covemaker, Taillieu, (die naar Yper komt wonen). Hij heefter veel bek op voor dit jaar, maar dat hij maar oppast want dezen keer zal het een ander paar mou wen zijn, zulle Notredame zullen wij dit seizoen nog niet, in werking zien, daar hij voor 't oogenblikin khaki steekt en maar weinig of niet op koersen moet denken. Wat Florizoone aangaat, 'ken zie hem maar weinig en 'k zal hem eens gaan. vinden ten einde zijne inzichten te kennen. De jonge en veelbelovende renner Desra- mault, die vorig jaar voor den eersten keer in de kleine baankoersen uitkwam, heeft er ook schrikkelijk veel nijd op 't schijnt dat het: een echt trekpeerd is bestemd tot zwaar werk. 't Is een deftige en welgemanierde jongen die 't koersen ernstig opneemt, en het ver brengen moet indien hij eenigszins een velo- maker kan vinden die hem entwat wil htlpen en ondersteunen 't overige zullen wij wei doen. Terugkomende op Fonten, verleden week was hij gegripeerd en waarlijk ziek. 't Was met spijt dat hij zich genoodzaakt zag te ont houden van den koers welke hij zoo geerne had betwist Zondag laatst te Cruyshautem, waar hij eene belangrijke rol zou gespeeld hebben, vermits htj verleden jaar ook 10 d'eerste zat. Boertje deed zijn eersten koets Zondag te Sleyhaege, en b- h tal ie den 3" prijs. Ze waten met 22 vertrokken en kwamen met it in «en sprint. Ypersche Wiehijdersclnc- STAD YPER Op Zondag 25 Maart J5LS voor Qnderbegivnelivgen zonder licence Openiogsprijs der Ypersche YVielrijdersJu^ 50 kilometers 400 fr. Prijzen en Premiën 400 n- 1 Devos* Inschrijving en vertrek bij Artn- Zonnebekesteenweg (rechtover het kerk Aankomst bij J. Debeer Café Sp°rtw,er Statiestraat. herberg PrijsdeeUng bij H. Yar.deriferghe, St Sebastiaan Sta'icstraat.

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 6