Sint Jozeffeest te Yper s y. II - STADE KORTRIJK s. Y. - II - STADE COURTRAI Langham A.F.C. London - C.S.Y. K.C.S. Brugeois - F.C. Poperinghe Langham A.F.C. London - C.S.Y I.C.S. Brugeois - F.C. Poperinghe Ypersche Voetbalkroniek Op Zondag 1 April 1928 om 3 ure namiddag jjet Ypersch Stadium, Augustinestraat Inkomprijs 2,5o fr. L,© Dlmanohe 1 Avril 1928 a 3 heures de relevée Stade Yprois rue des Augustins Entrée 2,5o fr. Zondag 8 April 1928 om 2 ure om 4 ure Maandag 9 April 1928 om 2 ure Verliezer A tegen Verliezer B om 4 ure Finaal tusschen Winner A en Winner B Ingang per dag un de 2 matchen 4 fr. aan 1 match 2,5o fr. LIDKAARTEN NIET GELDIG. fQIFRIVOX BE PAQBES Dimanche 8 Avril 1928 a 2 heures a 4 heures Lundi 9 Avril 1928 a 2 heures - Perdant A contre Perdant B a 4 heures Finale entre Gagnant A et Gagnant B Entrée par journée aux deux matches 4 fr. a un match 2,5g fr. abonnements suspendus. Uitslagen van 25 Maart ne 3Yper 1 Sweveghem 5 Rousselare 2 Me 1 Heyst 2 Daring 3 Moescroen 2 >enen 1 Thieit 0 Thourout 4 Nieuwpoort 0 foperinghe 1 Waereghem 4 41 gemeen klassement na 25 Maart IIS.C. Meenen 12Daring Blankenber) |3F. C. Thourout F Waereghem |5F.C. Thieit ISS. V. Veurne |T C. Roeselaere r A. A. Moescroen ('C. S. YPER 1°Heyst F. C. K. Nieuwpoort I*Stade Kortrljk K. Sweveghem C. Poperinghe ekwedstr ItfD 209 Mededingers Uitslag van 25 Maart 1928 10 punten M<Ue Bodard [3Punten Eerdekens, Moto Club, Snick P., fWere, Ghesquiere, Debergh J., 'tZal. 18 pronostiekers van 8 punten 7 47 6 55 5 29 4 4 3 Algemeen Klassement na 25 Maart 116 punten Moto Club. i:3 punten Janssens Is., Debergh J. 112 punten Goetgheluck. in punten Deplancke A., 't Hoekje. 110 punten Odent G. 109 punten Simoens M., Hoorens, Berlin- gin. 108 punten Mme Dechiever. 107 punten Knockaert P., Merckaert R., Hauspie O. 106 punten Maréchal G., Verfaillie G. io5 punten Mme Janssens, Dechiever Fl. 104 punten Dekeerle E., Dumortier L., Watthy G., Vermeulen G., Deplancke G. Mus A. io3 punten Blootacker A., Smagghe D., Mme Deloddere, Downie G., Ghesquiere E., Dehaene M., Pat, De Cadt Ch. II Afdeeling Veurne 3 Yper I. Veurne's elftal, dat door Cercle de gevoe ligste klopping van het seizoen werd toege diend (10-1), is dan ook de ploeg die de zegereeks van onze rood witten gestuit heeft. Immers Yper werd Zondag met 3-1 geslagen door een tegenstrever die hen noch tans geenszins overvleugeld heeft, maar vast overtuigd was zijne groote nederlaag van den heenmatch uit te wisschen door eene flinke overwinning. Cercle, evenwel met plaatsver vangers vertrokken, had de leiding van het spel in handen en aan de rust was de stand zelfs 1-0 in ons voordeel, doel dat door Mo- lein onmeedoogend binnengezonden werd. In den tweeden speelhelft waren de rollen ongelukkiglijk omgekeerd, en in plaats van door te geven zooals zij in den beginne ge daan hadden,begingen de onzen de groote fout van alsof op hunne lauweren te slapen en 't onvermijdelijke gebeurde. De punten waren gaan vliegen Nu, mannen, wij allen die u in den laatsten tijd aan 't werk zagen, zijn vast overtuigd dat dit flauw optreden enkel voorbijgaand is. Weet, dat de toestand er nog niet al te rooskleurig uitziet en dat de matchen van Zondag wellicht beslissend zullen zijn tot het aanduiden van de club die Poperinghe naar derde afdeeling moet vergezellen. Harop dan, de beste schoenen aangetrokken en gezien de stadis- ten het tegen ons enkel tot een gelijk spel konden brengen op eigen terrein, zoo moet en zal de rood-witte vlag zegevierend uit het strijdperk treden. Supporters, allen op post, 't geldt het behoud in tweede divisie Op oefeningsmatch tegen de nieuw gestichte club van Watou, hebben de onzen de overwin ning behaald met een scoor van 6-3. De uit slag doet uitschijnen dat het pas gevormd elftal heftigen weerstand geboden heeft, en dat het op weg is om ons geliefkoosd sport in eere te houden. NEMO. Groote plechtigheden in de Meubelmakerij J. H. Blom Co. Yper is altijd fier geweest over zijn aloude vrijheden welke haar burgers in de Mid deleeuwen veroverd hebben soms door ver nuftheid, soms heilaas door het vergieten van hun bloed. De stoere poorters welke zich in gilden vereenigd hadden die op zeker oogen- blikken almachtig waren hebben hun ge- bruykenende costuymen» waaraan zij zooveel hielden in charters overgelaten. In deze venerabele papieren, welke verzamelingen zijn van wetten en reglementen van privi legiën zien wij een kapittel gewijd aan de feesten. Elke gilde hield jaarlijksch een feest dag waarop de oatroons en hun werklieden verbroederden. *De gekozen dag was die van een heiligen welke de patroon der gilde was. En zoo zien wij dat Sint Jozef altijd door de meubelmakers gevierd werd. Dit gebruik werd ten onzent altijd in eere gehouden, en zoo zagen wij verleden jaar de firma Blom C° de Ypersche gewoonte aan nemen. Dit jaar echter moest het feest het vorige overtreffen. Op de Fabriek Daar de 19* Maart in het midden der week viel, werd door de feestcommissie (ja er was een' feestcommissie ingericht) besloten de feestdag uit te stellen tot op Zaterdag 24°, dit voor het gemak van eenieder. Dit scheen aan het personeel der fabriek echter wat te lang verschoven en Vrijdag avond op het o^gen dik dat de sireen het einde van den werkdag aankondigde en dat de Belgische vlag vroolijk op het dak wap perde, zag de heer Blom zich uitgenoodigd naar de groote zaal t" gaan waar gansch het personeel verzameld was, en waar statig de feestcommissie, bestaande uit de heeren R. Marynen, H. Hos ley, G. Van Raes, Dumoulin, H. Verminck, Alb. Logier, Arth. Odent en Henri Bartier hem verwel- comde. Het was de heer Marynen welke het woord nam uit naam van het personeel. Na er op gewezen te hebben dat het de 2e maal is dat het personeel der firma Blom het geluk had zijn jaarfeest te vieren, deed hij uitschijnen al wat er werd voortgebracht door iet werk en de opofferingen van den heer Blom welke de spil, de ziel van de fabriek is. Ook bracht hij hulde aan de heeren Van den Acker en Goldmuntz en aan Mevrouw Blom en familie. Om te eindigen toonde hij aan wat door het personeel zelf volbracht werd gedurende het verloopen jaar. Terwijl deze redevoering gehouden werd, trad zeer kranig het jongste werkmeisje der fabriek vooruit om een geschenk als huldebe toon aan den heer Jean Blom te overhandigen. Echt bewogen antwoorde de heer Blom met een speech waarin hij hulde bracht aan gansch iet personeel en zich verheugd verklaarde de schoone resultaten te kunnen aanstippen voortgebracht door een samenwerking van werkgever en werknemer in het streven van eenzelfde ideaal. Om te eindigen had hij een schoon gebaar Plotselings tilde hij het jonge meisje van den grond en gaf haar onder het handgeklap der getuigen twee dikke zoenen. En dit was de prologue De groote dag was nog niet begonnen. De Stoet Zaterdag morgen was het weder ver van gunstig Het regende dat het kletterde en werkelijk zulk een weder was niet aanmoe digend om een stoet te vormen. Doch op het uur dat deze van uit het gasthof Ypriana dat bevlagd en versierd was, moest vertrek ken, scheen de regen te begrijpen dat het tijd was voor hem te verdwijnen en... een glim lachende zon lachtte de enthousiaste feesters toe. Hier had een surprise plaats. De heer Blom bood een vlag aan zijn personeel, een vlag waar rond iedereen,groot of klein,in weelde of in ongeluk zich moet scharen. Dit vaandel, een echt kunstwerk, is het symbool der eens gezindheid welke in de Bascuulstraat heerscht. Om 1 u. 3o zette men zich in gang achter het vaandel en voorafgegaan van het fijne muziekkorps der Blomco's Plotselings hield de muziek op, het vaandel werd geveld, al de hoofden werden ontbloot. Waarom deze stilzwijgende hulde. Omdat het niet betaamt zich te vroolijk te toonen onder een gebouw waarop 56.000 namen staan van helden welke voor het vaderland stierven en welke zelf van den laatsten troost van een de gelijk graf niet konden genieten... Men ging eerbiedig aan deze helden denkende onder het Menin Gate Memorial Het was waar lijk aangrijpend te zien dat deze menschen welke in volle feest waren de droefheid der weduwen, en der kinderen en der moeders van de gesneuvelden herdachten. Proficiat Blomco. Wat gij daar, en later ook voor het monument onzer Belgische gesneuvelden deed strekt U ter eer. Gij zijt allen lieden welke de eer en de waardigheid boven alles stellen, en uw edel gebaar heeft u zelf verheven Het Concert Na de stad doorkruist te hebben begaf de stoet zich naar de zaal Lapierre waar een puik concert plaats greep. Na dat het muziek korps der Blomco's eenige aria's gespeeld had en dat de intrede van mevrouw Blom en haar lief dochtertje met handgeklap werd begroet, en dat men haar een schoonen ruiker had aangeboden, iets waardoor zij zoo ont roerd was dat de tranen uit haar oogen rolden, begon het concert. Eerst eenige aria's op klavier en viool door de gebroeders Coutte- nier, welke een welverdiend succes bekwa men. Daarna hadden wij ons Mieltje, den electricien van 't gesticht welke met zijn koddige liederen de zaal deed schaterlachen. De heeren De Bakker en Lallemant, welke van Antwerpen gekomen waren, zongen op een prachtige wijze Werther het proloog van Paillasse en het duo der Pêcheurs G. G. V. D. V. T. p. 24 19 3 2 73 24 40 24 16 3 5 100 26 37 24 16 5 3 74 31 35 23 13 5 5 58 30 31 23 10 7 6 38 34 26 24 11 9 4 47 63 26 23 9 8 6 52 50 24 23 7 11 5 44 50 19 23 7 12 4 50 53 18 24 7 13 4 51 68 18 24 8 14 2 34 69 18 22 7 12 3 25 45 17 24 7 14 3 54 70 17 23 1 22 25 112 2 22 I 1

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 5