Hfa i YPbRSCHE LA RÉQION D'YPRES Zondagrnst - Repos dominical Bijvoegsel 1 Supplément ^ek-lxjksch Overzicht weekeindkaarten Cadets Anglais au Front Beige Belgische Fiïm Universiteit Konijnenfokkerskring Allerhande Nieuws t ZIELMISSEN ■laargang, N' 5^1 3t Maart 1928 8e \nnée, N° 5^1 31 Mars 1928 pranktiik* Er zijn onderhandelingen „geknoopt tusschen Parijs en Londen om 'bepahn welke som er dit jaar door Frank- t zal 'gestort worden als afkorting op zijne gokschulden. Men voorziet dat nog deze -eek eene overeenkomst zal gesloten worden iaafbij Frankr ijk zich verbindt acht millioen ond sterling te bet.den. parijs zou insgelijks in onderhandeling zijn jet Amerika om ongeveer dezelfde som als erleden jaar af te korten op zijne schulden, 't 3o millioen dollars of j5o millioen frank, janschgeld. Duitschland. Wij lieten verleden week litschijnen waarom Duitschland met Rusland Turkije samenspande om volledige ontwa king te bekomen. Wij hebben niet lang joeten wachten om daarvan door het Reich jelf bevestiging te zien geven. Het blad Germania zegt namelijk Wij „oefen ten volle gelijk geven aan graaf Bern- ■torff die met veel knapheid de schoonste ge- Jegenheid heeft waar genomen om in klare joorden te laten kennen wat Duitschland jenktover de comedie van Geneve. Het duitsche volk eischt dat de andere vol- eren ontwapenen zoowel als het Reich, juist tmdat wij vrede willen want hoe zou )uitschland er anders in slagen de veiligheid bekomen die hem noodig is De meening ran het duitsche volk zal de handelwijze der lertegenwoordigers van het Reich leiden. Het ieldt hier niet enkel een wensch, maar eene rerplichting die door de andere landen moet litgevoerd worden zoonietis Duitsch- and ook ontslagen van zijne verplich- ngen. China. De onderhandelingen tusschen Engeland en China, waarvan verleden week, iprake, zijn afgebroken. Dit schijnt eene per soonlijke nederlaag te zijn voor Sir Miles iimpson. Hij had inderdaad de Chineesche oorstellen aangenomen herziening der ver ragen en uitdrukking van spijt over de besto- iingdoor de Engelsche vloot in Maart. Maar Londen wilde van deze voorwaarden niet iooren niettegenstaande al de pogingen door Sir Miles aangewend. Van hunne zijde wilden Chineezen ook van geene wijzigingen iooren. Californië. Eenige weken geleden «berd de streek geteisterd door de geweldige ijkbreuk die wij hebben aangekondigd. Thans leeft het plotseling smelten der sneeuw in de Sierra een zestal rivieren die door westelijk levada en midden Californië stroomen zoo geweldig doen zwellen dat deze streken met volledige overstrooming bedreigd zijn. Bij de stad Reno bestaat er ook een reusachtige dam deze waters moet stuiten doch ter oor- zake van 't groote geweld dat den vloed seheerscht vreest men nogmaals eene dijk- ireuk. Er werden bijzondere wachten aange steld om den oever te bewaken en het alarm teeken te geven indien de dam zou beginnen wijken. Vele plaatsen der rivieroevers zijn reeds ontruimd en honderden inwoners bevinden hch dakloos. De Oceaantochten. Drie duitsche vlie- :is Huenefeld, Koehl en Spindler hebben zich zoo geheim mogelijk gereed gemaakt om ■net een machtig vliegtuig den Atlantischen Oceaan over te steken. Zij moesten reeds sedert Woensdag vertrokken zijn, maar het ongunstig weder boven den Oceaan heeft de 'eis enkele dagen doen verschuiven. Inmiddels is er nog geen nieuws van den Wrikaanschen Oceaantochter Hinchcliffe, die waarschijnlijk ook in de zeebaren een graf gevonden heeft. RIK. Nomination Nous apprenons, avec plaisir, que M Maurissers qui fit partie pendant i3 ans du Bataillon du 3C de Ligne, en garnison a Ypres, fient d'être nommé Colonel, par Arrête Royal 26 Mars 1928. II a fait tout ses grades a ce régiment, et passé, en 1923, au 2e Régiment de Ligne cQ®me Lieutenant Colonel. Tous les anciens Yprois se réjouiront d ap- P'endre cette promotion et nous adressons au ®°uveau Colonel nos plus sincères félicita- l'ons. est Van 7 April tot 30 September aanstaande worden opnieuw, voor alle bestemmingen in binnen verkeer, weekeindkaarten inet een vermindering van 25 afgeleverd aan de winketten der statiën. Deze biljetten worden afgeleverd gansch den Zaterdag en den Zondag. De terugreis moet geschieden 't zij 's Zondags, 't zij 's Maandags en zal ten laatste moeten beginnen den Maandag om middernacht. Daar het ge reed maken van zulke biljetten tamelijk veel tijd vergt, ware het wenschelijk dat de reizi gers zich tijdig aanbieden en zooveel mogelijk met gepast geld betalen. Overrompeling der winketten zal zooveel mogelijk vermeden worden de reizigers kunnen daaraan groote- lijks mede werken met zich langs den rechter kant der wisselgangen naar het winket te begeven en zich vervolgens langs den linker kant terug te trekken, en zoo in goede volg orde te blijven. Een geschilderde tabel met de prijzen der meest gevraagde bestemmingen zal ter inlichting der reizigers nevens de winketten hangen. De Statie-Overste. Huit cents cadets du Warwickshire Terri torial Britannique, conduits par leurs officiers, viendront en armes a Dunkerque, le ir Aoüt prochain. Ils visiteront la ville et le port et seront ensuite conduits sur l'ancien front beige. Les cadets quitteront Dunkerque, le 8 Aoüt. Ce groupe est indépendant de la British Legion dont plusieurs milliers de membres seront ici les mèmes jours. De ge vertooning zal plaats hebben op Dinsdag 10 April met het volgend pro gramma 1. De baan van Columbia in de Vereenigde Staten. 2. Het maken van vliegtuigen. 3. Een veeranch in Texas. 4. De geschiedenis der petroleum. 5. De tarbotvangst in Alaska. 6. De inboorlingen van Midden-Afrika. 7. In Ouganda de Kavirondos. 8. Oorlog aan de Kakkerlakken. Laatste vertooning van het seizoen Woens dag 25 April. Eervolle Onderscheiding Wij vernemen dat aan den Heer P. Van- denbraambussche, Politiecommissaris dezer stad, bij K. B. van 3 3 1928, het Burgerlijk Kruis van ie Klas is toegekend. Beste geluk- wenschen. Arrondissement Yper Tijdens de laatste algemeene vergadering van deze jonge maar zeer belangwekkende maatschappij, heeft de algemeene kommissaris verklaard dat we op het punt stonden aange sloten te zijn aan de centrale van Brussel. Dit is een gedaan feit de centrale van Brussel komt ons zooeven uit te noodigen ter mededinging aan de eerstkomende vellen aan besteding, die zal plaats hebben op 9 Mei eerstkomend. We houden eraan de kweekers te herinneren dat alleen de leden van hooger genoemde maatschappij zich tot ons mogen richten voor den verkoop van de vellen en we wakkeren al de belanghebbenden van de streek aan, en dit in hun eigen profijt, aan onze naaste algemeene vergadering deel te nemen die zal plaats hebben op 1 April, te 2 y» u. Au Miroir Groote Markt, Yper. In die vergadering zal volledig uiteen gezet worden hoe wij aan de zesmaandelijksche vellen verkoopingen te Brussel zullen deel nemen. Allen op post dus op 1 April en dat deze die nog geen deelmaken zich dan laten inschrijven. Yper. Welverdiende benoeming. - De Z. E. H. Kanunnik J Dugardyn, divisie aalmoezenier, is benoemd tot hoofd-aalmoe- zenier van het Belgisch Leger. Onze hartelijkste gelukwenschen Bezoek van Engelsche officieren. Deze week kregen we nogmaals het bezoek van een veertigtal Rngelsche officieren die de oude frontstreek kwamen bezichtigen. Aftruggeïarij. Vrouw H...., wonende Dickebuschsteenweg, kocht ter markt alhier aanzienlijke hoeveelheden eieren voor reke ning van een groothandelaar. Deze had reeds een tekort aan geld en eieren meenen vast te stellen en deed dan ook tot een bescheiden toezicht overgaan. Zaterdag 1.1. werd de vrouw aldus, op de Markt, op heeterdaad van aftruggeïarij be trapt en naar het politiebureel geleid. Na een eerste ondervraging werd ze weer op vrije voeten gesteld maar het onderzoek wordt ijverig voortgezet. Brielen. Auto - ongeval. Vrijdag avond, 23" dezer, botste een auto, die uit Elverdinghe reed, tegen de kantsteenen der baan in de bocht van den steenweg Veurne- Yper, niet ver van de hofstede Verbiese. Het rijtuig kantelde om en de inzittenden kwamen heel onzacht op de kasseien terecht. De meesten onder hen waren er gelukkig met enkele kneuzingen van af maar met den heer P. M..., van Vlamertinghe, was het erger gesteld. Hij moest in de woning van den heer F. Duflou binnengedragen worden waar een bijgeroepen geneesheer een viertal hoofdwonden toe te naaien had. LA COMPAGNIE ANGLAISE 7 a i3, Place de Brouchère, Bruxelles présente aujourd'hui, dans ses vitrines, a des prix exceptionnels, de nouvelles séries de ses beaux tissus de laine exclusifs Costume Veston de coupe idéale, sur mesure, depuis 35o fr. Costume ou Manteau Tailleur pour Dame, modèled'une correction parfaite, 55ofr. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 1 Aprilom 8 Va u., in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Jufvrouw Hélène COULEMBIER De verwanten en vrienden van wijlen Heer Achiel VASSEUR, worden bij deze vrien delijk verzocht de ZIELMIS te willen bij wonen opgedragen te zijner intentie, vanwege de N. M. Chicoreifabriek Wypelier Taffin, in de Kerk der EE. HH. Paters Discalsen, Mondstraat Yper,op Zondag 1 April 1928, om 9 uur 's morgens. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 8 April, om 8 y« u., in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Louis MONIÉ Vriendenen kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op 2C Paaschdag, (9 April), om 9 u.,in St Jacobskerk,tot zielelafenis van Vrouw Léonie DELVOYE, We van Heer Honoré VAN DEN BERGHE, overleden den 18 Februari 1927. De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTEKIER Meenenstraat o— Rue de Menin is ALLEEN OPEN op Zondag 1 April reste seule ou verte le Dimanche i Avril TT I i

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 9