Ypar voor en tijdens de Handel stoor Uitslagen der Keuringen en Pr jskampert vnnr Slieren en Melkkoeien A la Foire Commercials SALON DE P EI N TU RE Koninklijke Hofbouwmaatschappij, Yper Een schoon Gebaar dag avond om 8 uren in Lapiere's zaal, in de Hondstraat het bestaat uit eene voordracht met Concert over de Oude Kantwerksters liedjes van Yperen Poperinghe,gedurende de jaren i 8q5 1899 uit den volksmond opgetee- kend. De heer professor Blyau zal ais voordracht gever optreden. Jufvrouw Isabella Stas van Antwerpen als kunstzangeres en de toondich ter heer Albert Sarly van Antwerpen als bege leider. Ingangprijs 2 franken. Deze zoo zoete herinnering aan den gulden tijd van vóór den oorlog, is tevens eene voor lezing van echte Ypersche Folklore en zal voorzeker in den smaak van onze medebur gers vallen. Al de Yperlingen worden uitgenoodigd Zon dag en Maandag hunne huizen een feestelijk uitzicht te geven. Comme l'an dernier nos exposants ont été peu nombreux. On dirait qu'une espèce de timidité ou est ce de la modestie retient pos jeunes artistes. Au salon n° 4 nous pou vons voir les oeuvres de trois peintres. Coffyn avec sa nature morte (table couverte de victuailles et de fruits), sous bois, chemin sous la neige, prouve de sérieux progrès réali- sés depuis un an. Ses copies de Rubens et de Van Dyck sont moins heureuses, la com position des tons laisse a désirer, les chairs sont ternes, mortes. Mais il est jeune et je lui conseillerais d'étudier beaucoup d'après nature afin d'apprendre a voir et sentir par lui-même. Les paysages et les marines de Wood, son effet de neige auraient pu être traités plus largiment et avec des verts et des bleus plus rompus surtout dans les lointains qui ne fuient pas assez. L'artiste pourrait a notre avis sacrifier bien des détails. A part cela, travail méritoire et qui promet. Nous nous arrêtons devant quelques aqua relles, toiles et dessins signés Sonck Un impiessionniste Non, tout bonnement un amateur parvenu, par un labeur constant, une ténacité, un travail inlassables, a venir a bout des plus grandes difficultés Sonck est plutót un expressionniste Ses paysages, surtout ses figures, sont traités a la facon de l'école moderne, qu'il a dü suivre. II n'a pas d'exagération et n'a retenu de l'impressionnisme que ce que ce procédé a de bon. On trouve chez lui l'illusion du relief, du contour et de l'animation. Sa tête en gri saille, celles en camaïeu et en couleur sont pleines d'expression ses paysages sont bien travaillés, représentent la nature exprimée avec sincérité et simplicité il y a du senti ment et de l'expression, il y a surtout de la personnalité. Félicitons chaleureusement nos trois expo sants et souhaitons qu'tls viennent l'an pro chain, avec de nouveaux artistes, enrichir notre salon de peirituré de quelques oeuvres de valeur. A. V. een bijval zonder weerga I De Toebereidselen Sedert enkele dagen had onze stad een zonderling uitzicht. Van de meeste winkels en Magazijnen was er inderdaad niets te bemer ken. Bijna al de vitrienen waren gedoken en de vreemdelingen hebben zeker wel gedacht dat de Ypersche handelaars in rouw waren... Zonderlinge rouw Anderen konden nooit veronderstellen wat dat ijzeren gestel op de Groote Markt betee- kende. 't Is maar als de landbouwmachinen ter plaats kwamen dat men ten slotte met 2ekerheid wist wat er eigenlijk gaande was I Handelsfoor Wat een koortsige bedrijvigheid overal, wat een geheimzinnig gaan en keeren, wat een ijver en wat een geestdrift. Ongelooflijk 1 De 5® Handelsfoor moest al de voorgaande in pracht en luister overtreffen en dat zou ze, zoo zeker als de dag De Handelsfoor Yper in feest 1 Veel mooier dan met de kermisdagen. Bloemen en vlaggen overal en volk, volk Een ware stoet van de statie tot aan de Meenenpoort. In de Middelbare school en in St Jozefs Beroepschool een echte menschen- zee 1 Voor ieder uitstalling, voor ieder stand, een gedrang ongehoord, een reikhalzen opdat vol strekt niets aan het bewonderend oog zou ontsnappen, een steeds stijgende belangstel ling die, bij 't jonge volkje vooral, kreten van voldoening uitlokt't Is toch zoo schoone 1» Of het schoon is 1 En interessant daarbij, zeer interessant Het nuttige bij het aangename. Zoodanig verscheiden dat een heel boekdeel noodig is om alles nauwkeurig te beschrijven. Waartoe noodig, ten andere Heel de Ypersche streek moet en zal onze Handelsfoor bezoeken en niemand, volstrekt niemand, zal ooit zijn geld en zijn moeite be klagen. Yper herleeft Het bewijs haar 5e Handelsfoor Allen daarheen Uitslag van den Prijskamp voor versierde vensters en balcons, gehouden op Witten Donderdag. ie Afdeeling Fruit, Groenten, Bloemen. Verguld eeremetaal Berghman Maurice, Boterstraat; Dethoor Albert, Boterstraat. Zilveren eeremetaal Dethoor Maurice, Meenenstraat; Despeghel Lucien, Tempelsir. 2e Afdeeling Autos, Gaz, Electriciteït. Verguld eeremetaal Devos Dewanckel, Middelbare School. Zilveren eeremetaal Centrale Gaz et Elec- tricité, Vanden Peereboompl. Vandamme Gustave, Middelbare School Hauteceur Lenoir, id. Hoflack Francois, id. Bronzen eeremetaalMottrie César, id. 3e Afd. Metrcerie, Moden, Behangers, Kruidenierswaren,Weelde artikels, enz. Verguld eeremetaal Degroote Prosper, BeroepschoolCardinael Edgard, Rijselstr. Luyten Achiel, V.d. Peereboompl. Gruwez Aimé, Boterstr. W® Ch. Dekeerle Zoon, id. Cornillie-Verhack, id. Downie Duha meeuw, Tempelstr. Van Winsen Elise, Sta tiestraat. Zilveren eeremetaal: Bille Jules, Meenenstr.; Vercruysse Jules, Gr. Mnrkt Claeys Joseph, Rijselstr. Vlasselus Gustave, V. den Peere boompl. Keignaert Th., Boterstraat. Bronzen eeremrtaal Vermeulen Hector, Beroepsch. Schmidt Baudrez, Statiestr. 4® Afdeeling Pasteibakkerij. Verguld eeremetaalWe Van Daele, Gr. M. 5e Afd. Beenhouwerij, Zwijne slachterij. Verguld eeremetaal: Garreyn Georges, Mee nenstr. Gillis Gustave, Neermarkt; Duthoo Henri, Boomgaardstr. Zilveren eeremetaal Cnockaert Albert, Dixmudestr. Deléu Albert, Tempelstraat Vermeulen Honoré, Statiestraat. Diploma van deelnemingFlepts Maurice, Boomgaardstraat. BRAVO Donderdag, dag der opening der Vijfde Handelsfoor, begon de aannemer der nieuwe Weverij, bij het Zaalhof, met het plaatsen zijner barakken. Bravo Bravo 1 Dat vult het hart der Yperlingen met hoop gehouden te YPER op de Veemarktden 3 April 1928, om 10 ure voormiddag. I. - Prijskampen voor Stieren der 14® Omschrijving Hoofdplaats YPER A. Jonge Stieren zonder tanden 14 deelnemers) ie Prijs 100 fr. enbronz. eeremet. Lemahieu August, Brielen. 2e Prijs 75 fr. en bronz. eeremet. Boudry Fideel, Voormezeele. 3® Prijs 5o fr. en bronz. eeremet. Sinaeve Alois, de Wed®, Yper. 4e Prijs 5o fr. en bronz. eeremet. Deco- ninck Oscar, Voormezeele. ic Accessiet, Capoen Edward, Zillebeke. B. - Stieren met 1 2 tanden, i5 deelnemers) X® Prijs 100 fr. en zilv. eeremet. Boudry Fideel, Voormezeele. 2® Prijs 75 fr. en bronz. eeremet. Van de Pitte Jules, Zillebeke. 3® Prijs 75 fr. en bronz. eeremet. Capoen Jules, Yper. 4® Prijs 75 fr. en bronz. eeremet. Decroix Hilaire, Zillebeke. 5® Prijs 5o fr. en bronz. eeremet. Claeys Cyriel, Vlamertinghe. 6e Prijs 5o fr. en bronz. eeremtt. Lambert Hippolyte, Zillebeke. 1® Accessiet, Vandenbroucke Gaston, Zille beke. 2e Accessiet, Capoen Edward, Zillebeke. 3e Accessiet, Lampaert Erniel, Yper. C. - Stieren met 3 en meer tanden(2 mededingers) ie Prijs i5o fr. en zilv. eeremet. Lemahieu Cyriel, Yper. 2e Prijs 100 fr. en bronz. eeremet. Dieryckx Gustaaf, Yper. II. - Prijskamp» voor de Bewiringspremiën der 3L' Landbouwstreek (I3e 14® I5e IEe I7C en 18® Omschrijvingen) A. - Stieren met meer dan 4 tanden 4 mededingers) 1® Premie 4000 fr. in 3 jaardoodingen, Ver- plancke Karei, Boesinghe. i® Accessiet, Monkerhey Hector, Dicke- busch. B. - Stieren met 3 4 tanden, (4 mededingers) ie Premie 4000 fr. in 3 jaardoodingen, Stubbe Henri, Elverdinghe. i® Accessiet, Boudry Fideel, Voormezeele. Aangeboden, 2® jaardooding voor de Be- waringspremie van 4000 fr., stier van Lema hieu Remi, te Vlamertinghe. III, - Omschrijvingsprijskampen voor Melkkoeien {6 Mededingers 1® Prijs 100 fr. en zilv. eeremet. Geldhof Camiel, Brielen (met Sterre). ae Prijs 75 fr. en bronz ceremet. Geldhof Camiel, B ielen (met Louise). 3e Prijs 5o fr. en bronz eeremet. Geluhof Camiel, B:ielen (met Bever). Op 24 Maart Li., St Joseph's feest, wist'de Heer J. Blom, van de welgekende Firma J. H. Blom C" ter stede, niet alleenlijk zijn personeel en werklieden te vergasten en te vermaken 00] dacht hij aan zijn oude wapenbroeders, de Oorlogsinvaliden. Gedurende de feestelijkheden liet hij de Vestiaire inrichten loor het N. V. I. van Ypar, dat er de mooie som van 239.fr. i5 ten, voordeele vap zijn kas ontving. Dank aan den Heer blom vpor zijn edel gebaar. Dank in het 1 ij :onder voor de nood lijdenden der afdeeling aa-a wie dit geld,'be stemdis. Dank aan al de ril Ie gevers van St-Joseph. Namens het Bestuur N. V. I. Yper Le Vr.orzitter, is. GRUWEZ. 59 Stieren werden ter keuring aangeboden en 25 werden er geweigerd-.

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 3