Le Ri ffrtier oyai WIELRIJDEN B I LJART ienoeming Société Anonyme Franco des Glycerines et Corps g"ö men tegen Stade twee,kunnen de onzen er niet toe geraken de goede carburatie van den eersten time te vinden. Daardoor krijgen Deleu en Debuyser werk op de plank en moeten alles in 't werk stellen om de Kortrijk sche aanvallen te breken. De supporters kregen het Kippevleesch toen het schieten van de mauve voorspeler alleen voor Margonneau, door deze laatste met de hand gered wordt. Eindelijk schrilt het eindsignaal en de ontmoeting loopt op een gelijk spel ten einde. Zondag ter gelegenheid van Paschen gaat ons toernooi door. Wij verhopen dat allen, zoowel spelers als supporters, het hunne zullen bijdragen om dit voetbalfeest allerbest te doen lukken. NEMO. FROKIOSTSEKWEDSTRUD 209 Mededingers Uitslag van l April 1928 II punten Gruwez Ed. 9 punten Sierens A. 8 punten Bultinck J., Deroo G. 7 punten Delobbel R., Bultinckx J., De- meere, Smagghe, Beddeleem L-, Verfaillie G., Mme Deplancke, Bost, 't Zal 17 pronostiekers van 6 punten 41 5 52 4 35 3 17 2 Algemeen Klassement na 25 Maart 120 punten Moto Club. 118 punten Janssens Is., Debergh J. Ii5 punten Odent G., Hoorens, Goetghe- luck. 114 punten Deplancke A., 't Hoekje. Il3 punten Berlingin F., Simoens M., Verfaillie G., Merckaert Rob. 112 punten Mme Dechiever, Hauspie O. in punten Knockaert P. 110 punten: Mmr Janssens, Hollebeke J., Maréchal G., Smagghe D., Bultinck J. 109 punten Watthy G., Vermeulen G., De Haene M. 108 punten Mus Ach., Ghesquière Em., Delodder G. De Prijsdeelirg van den Pronostiekwed- strijd zal plaats hebben den ZONDAG 22 APRIL. Het zal voorzeker voor veel liefhebbers geen nieuws meer zijn te vernemen op welke manier Alfons Ghesquiere, de Ypersche veel belovende renner, Zondag laatst te Kortrijk een baankoers van 85 km. gewonnen heelt. Alswanneer men het wel ingaat, mij dunkt dat dit nog zulk geen slechten uitslag is, ver mits het de 2e koers is van dit jaar waaraan hij deelneemt. Den Zondag te voren, in Roe- selaere, kwam hij er den 3" aan na er gedurig de ie viool gespeeld te hebben, en nu Zondag laatst behaalt hij een prachtigen eersten. Ja, beste lezers, beziet maar de Sportwereld 33 van Woensdag 4 dezer,op de 3e bladzijde zult ge daar eens kunnen lezen hoe onzen Fonten daar eens getoond heeft wat hij alzoo kan. Gij zult misschien antwoorden, gij zijt een fanatieke suppoiter v or uwen Fonten maar hebben wij geen recht daarop Beziet zijne uitslagen van verleden jaar. en ge zult moeten bekennen dat hij gerust met de beste juniors van België mag wedijveren, 't Is met daden dat men moet toonen waartoe men in staat is en niet met woorden. Bewijzen daarvan heeft hij eens te meer ge toond Zondag, met zijne machtige demaragen die eerst zonder gevolg bleven, maar ten slotte bekroond werden gedurende de eerste kleine ronde, van dan af was 't geloopen en Ahons, zijne pogingen bekroond ziende, vloog letterlijk vooiuit om met een voorspiong van 3 minuten en 10 seconden de eindmeet over te vliegen. De jongen, over van geluk, wist niet naar wien eerst de hand toereiken, zoodanig dat er hem langs alle kanten geroepen en getierd wierd van blijdschap. Hij kreeg daarbij nog eenige totjes >3 en een prachtigen bloemtuil met denvv lken htj per fiets naar huis bolde 3o kilometers erbij kan niet veel maken na zulke overwinning, te meer dat hij de 80 km. afgelegd had in 2 u 36 't zij dus aan eene góéde 34; per uur. Alfons, pioficiat 't is u van herte gejond Dit jaar meer dan ooit zullen we u goe volgen en wij zijn overtuigd dat het uwe laat ste zegepraal niet is, we zullen ze eens opschrijven. Indien we Fonten bewierooken, mogen wij ook Boertje niet vergeten die in denzeltden koers de 6e plaats behaalde, maar slechts de 7 betaald wierd.Ie fereen moet bekennen dat hij daar getoond heeft dat hij 't slim Boertje ge bleven is .van verleden jaar. Eerst los wist hij toch de groote bende te vervoegen en den 2n aan te komen in den sprint waaraan ze met een 20 tal renners deel namen, 't Is tof, Andié, bij die kerels zult gij leeren smeden en in t korte zullen wij ook eene overwinning mogen aanstippen van uwentwege. Berten Coppens schaafde Zondag den eersten mede in een koers te Poelcapelle, voorbehouden aan de beginnelingen. Berten, U is 't ook gejond en zelfs veel meer nog dan ge denkt want wij weten dat gij bekwaam zijt, maar wij hadden toch meer deugd ervan ge had indien het bij rijders uwer categorie hadde geweest. 't Schijnt dat een goede ziele uit de Statie straat eens diep in zijn zak zal schieten om nog een koers te geven op het einde dezer maand. In 't korte meer daarover. Op I" Mei krijgen wij een koers voor juniors waarvoor er een schoonen stuiver te verdienen zal zijn Odile Taillieu, de welgekende beroeps renner ([F in de Ronde van Frankrijk 1926) welke sedert in dezer in de Café du Monarque op de Vischmarkt woont, doet mede aan den paskalen baankoers Parijs-Roehaais. Wij zijn benieuwd te weten welke plaats hij zal ver overen mocht hij van 't ongeluk gespaard blijven dat hem toch zoo dikwijls vervolgt en een eervolle plaats behalen. Wij wenschen 't hem van herte. Fonten trekt op naar Liede- kerke bij Denderleeuw waar hij een koers van i3o km. betwist. Uitslag der Baankoers SS km. voor Juniors te Roeselaere, 1-4 28. Ie Ghesquièrë Alph., Yper, op Alcyon, in 2.36 u. 20 Vervaeke Félicien, Meenen, op Alcyon op 3 m. 10 sec. 3e Kindt, op 1/2 lengte 4e Lefere 5e Mortier 6' Vervuist 7e D'Hondt A., Yper 8e Ghijsels 9' Decroix; 1 oe Noé ne Colman 12® Decaluwe i3e Brouckaert I4e Cortequis i5e Lefevre i6e Verhellen I7e Weynants. Yperlingen, maakt u lid of eerelid van de Ypersche Wielrijdersclub. Wij rekenen op U. Uwen steun zal Yper doen herleven en onze renners ten goede komen. Ypersche Wielrijdersclub. Koopt uwe rijwielen en toebehoorten bij VERMEER RN REMï, Rijselstraat, Yper. Agent van het merk ALCYON >3. Het rijwiel van onzen Yperschen kampioen GHESQUIERE ALFONS Zondag 1 April, 1' Grcote Prijs SARCUS 62 vertrekkers. Met genoegen hebben wij den uitslag ver nomen van den prijskamp welke plaats had Zondag laatst te Meenen en waar er 2000 baarden te verspelen waren. Onze Ypersche as, Arthur Eggermont, was er op dreèf en behaalde er den 2" prijs. Zijn makker, een lie hebber van Gent, speelde gedurende de eerste ronde de 40 punten m een trok uit terwijl hij in de volgende ronden niets meer kon verrichten. Het scheelde dan ook maar aan een niet dat Arthur den in niet wegkaapte vermits hij maar 16 punten moest maken om de partij uit te spelen en alzoo den oppervogel naar huis te brengen. Ongelukkig lijk, hij miste zijn laatste punt en zag op die manier de 700 franken voor zijn neus weg vliegen. De ie prijs was immers 700 fr., de tweede 5oo 't was dus een kostelijk punt, nietwaar Arthur, en 't spijt ons dat gij de schaduw der zege gezien hebt van zoo nabij. Wij kunnen dan ook niet nalaten u hartelijk geluk te wenschen voor uwe schoone presta tie de Ypersche bevolking bewondert uw spel en zou nog een stap uit den weg doen om u met de ivooren marbels te zien spelen. Biljardaire. Bij K. B. d. d. i6n Maart 1928 is Mevrouw Marguerite Huyttens bestuurster beroem 1 van het Krankzinnigengesticht voor vrouwen Het Heilig Hait 33re per. Siège Social a Wervicq M. M. les actionnaires sont priés h> a l'assemblée générale extraord^ qui se tiendra le Mardi 17 Avrjl ,cf 2 y« h. de relevée en l'étude de M je Ramault, Place du steenacker n° 1 -• a l'effet de délibérer et de voter sur du jour suivant, dont les propositions^6 prises sous le nü 1, alinéas A B et C f un tout indivisible, en sorte qu'aucune Yell"* ne sera considérée comme adoptée parp semblée si toutes ne le sont pas. ORDRE DU JOUR i° Réduction et augmentation du ran-t par °apita!l A) Réduction du capital social actuellement de 5.25o.ooo fr. a 2.100.000 fr nar r 1 j c. o 1 annu- la'ion de 6.3oo actions de capital remises e. contre-valeur d'apports. B) Réduction du capital social de 2.100 00c fr. a 1.260.000 fr. par la transformation det 4.200 actions de capital restantes en 4 200 parts sociales sans désignation de valeur C) Augmentation du capital social pour le porter a 3-ooo.ooofr. paria création de 5.800 parts sociales nouvelles sans désignation de valeur du même type que les parts sociales créées en vertu du B qui précède a émettre en espèces a raison de 3oo fr. par part sociale Souscription immédiate de l'augmentatioib du capital. 2° Modification des statuts notamment pour les compléter et pour les mettre en concor dance avec les résolutions votées sous len°i A B et C de l'ordre du jour et avec les lols- coordonnées sur les sociétés commergiales- comme suit Art. 5 Remplacer le texte actuel par Le capital social est fixé a 3.000.000 fr. et représenté par 10.000 parts sociales sans désignation de valeur 33. Art. 10 Supprimer l'alinéa 4 ainsi concu Toutefois par dérogation a ce qui précède lapréférence pour la moitié de l'augmentation prévue sera donnée au groupement francais en formation et ce aux conditions fixées par convent ons verbales Art. 11 Remplacer le texte actuel par II est créé en outre 10.000 parts de foncla- teur au porteur a répartir entre les souscrip- teurs suivant leurs conventions particulières- Ce nombre ne pourra jamais être augmenté. Au bout de dix ans d'exercice révolus la sc- ciété aura la faculté de racheter les parts de fondateur soit en espèces soit paria création de parts sociales nouvelles sous forme d'aug- mentation de capital en prenant pour base comparative le lésultat des trois derniers exercices et le taux moyen d'intérêt de la Banque Nationale de Btlgiquede ces niêmes- années >3. Art. 36 Remplacer l'alinéa 5 par le texte suivant U11 premier dividenle proiata temporis de 25 fr. par part sociale Ait. 6, 7, 8, 10, i5, 23, 25, 26, 3c, 32 et 4°' remplacer action 33 par pait sociale 3" Pouvoirs a donner au conseil d'adm'nis" tration a l'effet de réaliser les décisions ci- dessus. 4" Nomination éventuelle de 3 administ,a' teurs et de 2 commissaires. Les dépots d'actions seront regus cltllï jours francs au moins avant la date fixée p°ur l'assemblée générale, de g heures a midi - Au siège social a Wervicq. f A la Banque Centrale de la Lys a Court:a et a Wervicq. Le Conseil d'Administration-. a toujours Rt reste 5 o m all! des APÉBITIFS 2 7 33 I 33

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 6