HanÉoopaahciiappijSt-Sebastiaan Yper-Hoekja Ypersche Voetbalkroniek foor heel veel luister bijgezet. Zoo kregen we ®m de beutt de Socialistische Harmonie van Yper, de Fanfare van Abeele, de Harmo nie Ypriana de Vlaamsche Harmonie van Yper, de Fanfare Les Vrais Amis van Ploegsteert en de «Koninklijke Philharmonie» van Poperinghe. Het zou ons natuurlijk te ver leiden ieder uitvoering in 't bijzonder te bespreken. Concerten op de Groote Markt komen ten andere bijna nooit tot hun volle recht Spijts al de genomen maatregelen wordt er inderdaad veel te veel lawaai gemaakt. En somm ge moto's hebben op dat gebied hun treurige vermaardheid bevestigd Verloren moeite is het dus op onze Groote Markt prachtwerken van groote meesters uit te voeren. Alleen militaire marschen, dans- en operettenmuziek kunnen er met zekerheid genoten worden. De kunstsmaak van ons Volk dient ver hoogd Akkoord. Maar van een auto-garage zal aaen nooit een auditorium kunnen maken... Dat neemt niet weg dat de verscheidene uitvoeringen ve 1 bijval behaalden, maar ze zouden oneindig meer geestdrift hebben ver wekt indien ze buiten al het ongewenscht rumoer haddon kunnen laats grijpen. Ze hebben hier in alle geval een talrijke menigte bijeengebracht en in ruime mate mee geholpen aan het heerlijk werk van toenade ring en verbroedering dat voor het herwor dend Ypersche zoo heilzaam en zoo vrucht baar zou kunnen zijn. Koninklijke Hofbouwmaatschappij en het Werk van den Akker Zondag 15 April 1928, om 3 ure namid dag, in het lokaal Hotel Continental Algem eene Maandelijksche Vergadering DAGORDE 1. Lezing van 't verslag der voorgaande -vergadering* 2. Lezing van den uitslag van den wed- strijd van uitstallingen, op Witten Donderdag. 3. Voordracht door M. Hector Casier, •over den perzikboom. 4. Voorstel van nieuwe leden. 5. Beoordeeling der aanbrengsten. 6. Inschrijving der leden die wenschen deel te nemen aan het bezoek der Gentsche Floralien, op Maandag 23 April. 7. Inschrijving voor de Hofbezoeken. 8. Tombola van dahliaknollen geleverd door het huis H. Casier. GEMEENTERAAD Zitting van Maandag 16 April 1928, te 18 uur. DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting van 12 Maart 1928. 2. Stads eigendommen Verkoop van grond. 3. Openbare Onderstand Afstand van grond. 4. Stedelijk kerkhofGr ondv ergunning en. 5. Onderwijs Heropenen der avondscholen voor volwassenen. 6. Autobusdienst tusschen Yper Meenen 7. Bestekken der werken uit te voeren bij middel der aangegane leening a) wegeniswtr ken b) plaatsen van een dijkwand in gewapend beton aan den noordoostkant van den vijver van Zillebeke c) stortbaden en bouwen van twee aanhoorigheden in de gemeentelijke meisjesschool der St-Janstraat d) opbouw van afsluitings muren en eene overdekte galerij in de gemeente lijke meisjesschool der Rijselstraat e) moto- pomp voor de pomp statie te Dickebusch en levering van electrieke kracht. 8. Gemeentelijke meisjesschool der Rijsel straat Uitbreiding Aankoop van grond. 9. Leening van i.5oo.ooo fr. bij het Gemeente krediet A anvullende beraadslaging. 10. Kerkfabriek van St-Pieters Begrooting voor het jaar 1927. 11. Wijziging aan 't reglement op het leuren. 12. Wegenis Ruiling van grond. 13. Mededeelingen. Yper 2 Langham 2 Ons Paaschtornooi is dus in de beste voor waarden afgeloopen en het schoon weder heeft twee dagen het zijne bijgebracht om dit feest wel te doen lukken. Yper had de eer de Engelsche Club te ontmoeten en zeggen wij terloops dat de ontmoeting aan de verwach ting niet voldaan heeft, in dezen zin dat het spel der bezoekers veel te hard moet aange stipt worden om maar eenigszms aan 't woord fair zijne beteekenis te geven. In den be ginne zijn beide ploegen ten aanval, doch weldra is Yper de meerdere en verscheidene malen wordt het vijandelijke doel in gevaar gebracht. Toch is het Langham die de voor sprong zal nemen door toedoen van hun cen tervoor. Na de rust neemt Cercle wederom de leiding van het spel in handen en De- plancke kan weldra gelijk stellen. Onze voor- lijn in goeden dag tracht haar spel op te dringen en Odent geeft dan ook den voor sprong aan zijn club na een welgeslaagden aanval. Langham kan dit succes moeilijk verkroppen en hun optreden wordt hoe langer hoe ruwer. Vansevenant geraakt is ons van geen nut meer. De Engelschen kunnen dan ook gelijk stellen. Foul tegen Molein in de gevaarlijke zone. De penalty door Deleu gegeven wordt gehouden door den Engelschen doelbewaarder. Weldra komt het einde en beide elftallen kunnen de scoor niet meer veranderen. Uitslag 2 2. Brugge 4 Poperinghe 4 In tegenstrijd met vorige ontmoeting, is deze partij aangenaam om volgen, 't is een ware vriendenpartij. De spelers verdedigen hardnekkig doch fair hunne kanstn en Brugge neemt eerst den voorsprong. Pope ringhe nochtans doet meer of zich verdedigen maar heeft wat onkans in den eindshot. Brugge zal nogmaals aanteekenen maar Pon- seele van Poperinghe brengt de scoor op 2-1, stand die niet meer zal veranderen tot aan de rust. Na de herneming zijn beide ploegen even gevaarlijk ten aanval maar weldra kan Cos- sey bij terug opnemen den gelijkmaker binnen zenden. Meer nog,op ontsnappen kan Decrock den voorsprong geven en dit niettegenstaande een uitloopen van Brugge's keeper. Nu zijn het de groen-zwarten die zich opdringen en welhaast nummer drie en vier aanteekenen, deze laatste evenwel bij het vallen van den Poperingschen doelbewaarder. Doch Ponseele zal wat later de gelegenheid vinden om de tweede ontmoeting insgelijks op een drawn te doen uitloopen. Het lot duidt aan dat den Maandag Yper tegen Brugge zal spelen en Poperinghe tegen Meenen daar Langham zijn verblijf in onze stad niet kon verlengen. Yper 4 Brugge 4 Met een gewijzigd elftal moet C.S.Y. het spel aanvangen en ofschoon onze mannen gedurende geheel de eerste speelhelft de meer dere waren komt de rust met blanke scoor. De 8 doelen zullen dus allen aangeteekend worden in de laatste 45 minuten. Molein bezorgt ons het eerste doel en weinig nadien stelt Brugge gelijk via de paal. Op inzenden van Odent geeft Coene ons den voorsprong en op flauw shot in den tegenovergestelden hoek wordt de stand 2-2. Brugge die goed op dreef geraakt leidt weldra met 4-2, maar Molein kan den achterstel verminderen. Debuysere op penalty zendt wederom den gelijkmaker binnen. De derde ontmoeting loopt dus ook op een drawn ten einde. Meenen 7 Poperinghe 2 Vóór de match worden de kampioenen door kapitein Deleu een bloemtuil aangeboden. Zal de vierde strijd nogmaals op gelijk spel uit loopen? Neen, ditmaal is Meenen de meerdere en niettegenstaande Poperinghe zich fel te weer stelde en menigmaal zelf aanvallend optrad, zullen Devos' lievelingen er in geluk ken 5 maal den weg der netten te vinden gedurende den eersten time. Na de herneming kan Meenen nog tweemaal doelen telkens door toedoen van Pille. Poperinghe doet nochtans verscheidene wel ingezette aanval len, maar voor het doel vei kijken de voorspe- 1 rs prachtkansen. Meenen leeft wat op zijnen voorsprong, zoodat Poperinghe de gelegen heid vindt Adelaere tweemaal te doen visschen ofschoon onze buren de partij met tien man moeten uitspelen. Meenen is dus de overwin naar van het tornooi. En nu Zondag, mannen, wederom in 't harnas voor de gewone ontmoetingen. Ziet dat de verplaatsing naar Thourout u te goede komt want iedere aanwinst, al ware het maar één puntje, zal welkom zijn en ons behoud in tweede afdeeling verzekeren. NEMO. KONINGSCHIETING Maandag laatst 9 April (2e Paaschdag) had nogmaals de Koningschieting plaats aan onze pers. Ten gevolge van het gunstig wederwaren tal van leden opgekomen om den titel van Koning te betwisten. Rond 2 u. 1/2 zette de heer Lowier Victor, Koning der Maatschappij, den strijd in met drie naeenvolgende pijlen. Met groote behen digheid wist hij dit te doen, en bij zijn 2e schot meende iedereen dat hij nogmaals den koningsvogel ging neervellen. De eerste ronde liep voorbij de schoten in 't algemeen nog tamelijk w< 1 gegeven kon den toch nog niet in aanmerking genomen worden om den vogel reeds te verdienen. Maar nu gingen de schutters er duchtig op los en menigeen wist den pronkvogel te raken. Doch door de min of meer toch felle wind bevoordeeligd bleef hij geheel kalmtjes de schutters minachtend uitdagen. Menige ronden liepen voorbij zoowel dat aan de ioe velen zich reeds afvroegen of het een Koningschieting ging zijn met navolgen de dagen. Men zal zich afvragen Geven die schutters zoo gauw de pijp aan Maarten?» Maar er valt rekening te houden van de voor gaande Koningschietingen alwaar de top achtereenvolgens neergeveld wierd met de 4% 3e en 2' ronde. Doch met de I4e schoot wist onze wakkere en behendige schutter Coene Hector, bestuurs lid van de Maatschappij, den Koningsvogel den Knock off te geven. Het was zulk een felle schoot dat zijn matje,Maurice», ervan verschoot en luidkeels riep den gelijkmaker». Zijn gedachten waren verslonden in het voet balspel. Of onze vriend Hector het door eenieder gejeund was hoeft men zich niet af te vragen, want lid sedert het herin richten der Maat schappij na den oorlog bracht hij ruimschoots het zijne bij en de leden aarzelden ook niet hem weldra tot den titel van Kommissaris te verheffen. Aan onzen nieuwen Koning nogmaals een. hartelijk proficiat. Nu ook een woordje dank aan den gewe zen Koning welke tijdens het verloopen jaar geen moeite spaarde en met ijver aan de lei ding der Maatschappij heeft gewrocht. Terwijl menig lekker glas op 's Konings gezondheid werd geledigd werd de pers in volle gewaad wederom geheven en eene luisterlijke prijsschieting volgde de vorige op. Talrijke tellooren en koekebrooden waren er te bekampen en een zwijntje werd geschonken voor dezen welke den top nu eerst zou weten af te schieten. Ons matje Leon had er overgroote goesting op en stelde onmiddellijk het onmogelijke in werking om het te bemeesteren. Het duurde niet lang vooraleer hij het vogeltje neervelde en het zwijntje als prijs bekwam. Een welgemeend proficiat aan 't matje». Alles was opperbest van stapel geloopen

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 5