- KERMIS üe ^erkiazing ïan d3 Warkiechtersraden De Werkreehtersraad van Yper, gekozen in 1912, was samengesteld als volgt Kamer der Werklieden Werkende leden Bazen Costeur Henri, Gillebert Jules, Fiers Henri, Fol Jear, Werklieden Deconinck Julien, Casteleyn Arthur, Decock Charles, D'haene Camille Bazen Vandenbulcke Eduard, Vandewin kei Servaes, Laconte Camille, Mahieu Al ph -nse Werklieden Mansis Aloys, Van Grambezen Benjamin, Logie Arthur, Parreyn Donaat Plaatsvervangers Bazen De wulf Valentin, Beirnaert Emde Wullepit Arthur, Verracx Emile. Werklieden Defrancq Henri, Marez Emile Baert Emile, Debeuf Jules. Kamer der Bedienden Werkende leden W er kg evers Brevne Jules, Lebbe Hector, Bedienden Verlae Louis, Vanderghote Hem i. Plaatsvervangers Billiet René, Caenen René. Onze lezers zullen bemerken dat voor de Werklieden Kamer er twee afdeelingen zijn, de eerste zetelde den tn en 1* trimester, de tweede den 2n en 4" trimester van elk jaar. Bovendien wordt bij den raad een advokaat bijzitter en een secretaris aangesteld, te Yper zijn het de heeren Sobry Henri en Vanraes Jules. De nieuwe wet van g Juli 1Q26 heeft als volgt de samenstelling der Werkrechtersraden gere geld De verkiezing van de Werkrechtersraden gebeurt om de zes jaar, op den vierden Zondag van. Mei, tenzij het dien dag Sinxen is of op dien dag wetgevende verkiezingen plaats hebben. Dit jaar is men in het geval dat de vierde Zondag van Mei Sinxen is en zoo zullen de verkiezingen plaats hebben op Zondag 3 Juni 1928. De stemming is verplichtend en elke kiezer heeft één stem. De stemming geschiedt in de gemeente. Gemsenten die minder dan 3o kiezers hebben •kunnen gegroepeerd worden. De kiezers die moeten stemmen in een ge meente die zij niet bewonen, hebben koste loos vervoer op de spoorwegen. Hoe moet er nu gekozen worden De werklieden kiezen de rechterswerklieden der werkliedenkamer. De bedienden kiezen de rechtersbedienden der bediendenkamer. En de bazen of werkgevers die moeten twee maal stemmen eens voor de werkgevers- rechjers der werkliedenkamer en eens voor de werkgevers-rechters der bediendenkamer. Zoo zijn er vier soorten van kandidaten lijsten 1) Werkgevers werkliedenkamer (wit). 2) Werkgevers-bediendenkamer (geel). 3) Werklieden (rose.). 4) Bedienden (groen) De kandidatenlijsten moeten vijftien dagen vóór den stemdag ingediend worden door drie van de 20 onderteekenaars der lijst. Elke lijst is dubbel. Zij draagt afzonderlijk de namen der werkelijke kandidaten en der bijgevoegde of plaatsvervangende kandidaten. Men kan geen werkelijk en bijgevoegd kandi daat zijn en men kan geen kandidaat zijn voor twee lijsten. Als er niet meer kandidaten zijn dan be schikbare zetels voor elke groep, dan zijn deze uitgeroepen als verkozen en heeft er geene stemming plaats. De stembureelen worden voorgezeten door een gemeenteraadslid, door het Schepenen- coilege aan te duiden- De Voorzitters kiezen als bijzitters de vier jongste kiezers boven dertig jaar uit hun sectie. De Voorzitter kiest den Secretaris vrijelijk in of buiten het kie-f zerskorps. De opkomende groepen kunnen getuigen op de bureelen doen zetelen. De kiezers mogen één lijststem (hoofdvak) of één naamstem uitbrengen. meer Zijn nietig de stembrieven waarop dan een lijststem voorkomt2) meer naamstem voorkomt (niet panac reeren 3) tevens een naamstem en een lijststem komt en 4) de stembrieven die op de ee andere wijze herkenbaar gemaakt zijn- Om de mandaten toe te kennen wor< totaal der stemmen (kopstemmen en na' stemmen) van elke lijst achrei een volgen g deeld door 1, 1 2. 2 enz. De quotien en van elke deeling worden gerangschikt vo „ens de belangrijkheid, tot beloop van een aanta quotiënten dat gelijk staat met het aanta beschikbare zetels. Het laatste quotient is kiesdeeler en de lijst krijgt zooveel zetels as deze deeler in zijn stemmental vervat is. e toekenning der stemmen aan de kandidaten van iedere lijst gebeurt bij overdracht. De voorkeurstemmen slaan dus door vooi de laatste kandidaten. Al deze bepalingen worden afzondei lijk voor de werkelijke en voor de plaatsvervan gende kandidaten toegepast. Te Yper zal de raad voortaan bestaan uit 3 leden bazen en 3 leden werklieden voor de werkliedenkamer en 2 leden bazen en 2 leden bedienden voor de kamer voor bedienden voor beide kamers zijn er evenveel plaatsver vangende als werkende leden. Voor de stemming die op Zondag 3 Juni in 't arrondissement Yper plaats grijpt, zijn volgende kandidaten voorgesteld I. College der Kiezers Werkgevers A. Kamer voor Werklieden Lijst Nr 1 (Katholieken) Gewone leden Delahaye Gustaaf, meester smid, te Yper. Laconte Camiel, aannemer, te Poperinghe. De Decker Leonard, nijveraar, te Wervick. Plaatsvervangende leden Geysens Ernest, vlasnijveraar, te Komen Beirnaert Emile, aannemer van schilderwer ken, te Yper. Vanneste Camille, aannemer-timmerman, te Langemarck. Lijst Nr 2 (Liberalen) Gewone leden Vermeulen Hector, brouwer, te Yper. Lietaert Nestor, handelaar, te Poperinghe. Mailliard Florent, kleermaker, te Yper. Plaatsvervangende leden Beheyt Henri, handelaar, te Poperinghe. Lacante Robert, loodgieter en electricien, te Yper. Vergracht Felix, handelaar, te Yper. B. Kamer voor Bedienden Lijst Nr 1 (Katholieken) Gewone leden Seys Valère, nijveraar, te Yper. Noliet Joseph, aannemer, te Wervick. Plaatsvervangende leden Denys Albert, handelaar, te Poperinghe. Bouchery Augustin, smid, te Komen. Lijst Nr 2 (Liberalen) Gewone leden Blieck Oscar, ondernemer, te Wervick. Neys Jean, hotelhouder, te Yper. Plaatsvervangende leden Beheyt Emile, handelaar, te Poperinghe. Bastil Georges, schilder te Yper. II. College der Kiezers Werklieden Lijst Nr 1 (Liberalen) Gewone leden Souxdorf Camille, timmerman, te Yper Bonneel Robert, stoker, te Wervick. Vanacker Karei, werktuigkundige, te Yper Plaatsvervangende leden Salome Gustaaf, rijtuigmaker, te Poperinghe Vantomme Eloi, vlasbewerker, te Wervick Decadt Karei, werktuigkundige, te Yper Lijst Nr 2 (Katholiek^) Gewone leden Mansis Aloïse, vlaswerker, te Wervj Logie Arthur, steenkapper, te Yper Decreus Maurice, werkman, te Pf)nl Plaatsvervangende leden Demuysere Adolphe, thans bediend Komen. V Slosse Gaston, schilder, te Zonnebeke Bouton Alfons, timmerman, te Vlamert- Lijst Nr 3 (Nationalisten) Gewone leden Florissoone Isidore, schilder, te Yper Waignein Karei, betonwerker, te Becêla Logie Cyriel, smid, te Vlamertinghe, Plaatsvervangende leden Desramault Julien, kleermaker, te Yper Lewyllie Jules, plakker, te Yper. Dael Marcel, fabriekwei ker, te Yp(r. Lijst Nr 41 (Socialisten) Gewone leden Clement Jules, bediende, te Poperinghe. Crombez Mau ice, timmerman, te Yper, Ghesquiere Polydore, broodvoerder, Komen. Plaatsvervangende leden Bruggeman Henri, timmerman, te Wervii Dumoulin Marcel, timmerman, te Yper, Vanraes Victor, autogeleider, te Ploegst» III. College der Kiezers Bediendei Lijst Nr 1 (Katholieken) Gewone Leden Baert Albert, bediende, te Poperinghe Dupon Henri, handelsreiziger, te Yper. Plaatsvervangende leden Taillieu Jerome, secretaris beheerder, Komen. Braem Georges, bediende, te Yper. Lijst Nr 2 (Zonder politieke kleur) Gewone leden Lermytte Emile, bediende aan de N. M.B. te Poperinghe. Werrebrouck Oscar, bediende, te Yper. Plaatsvervangende leden Dejonghe Omer, bediende, te Yper. Decoker Maurice, onder statieoverste, Poperinghe. Lijst Nr 3 (Liberalen) Gewone leden Gruwez Isaï, rekenplichtige, te Yper. Christiaen Camille, rekenplichtige, te Ypei Plaatsvervangende leden Lauwers Emile, bediende, te Poperinghe. Verfaillie Polydore, rekenplichtige, te Ypi Lijst Nr A (Socialisten) Gewoon lid Debunne Robert, bediende, te Yper. Plaatsvervangend lid Minnekeer Albert, bediende, te Komen- Gemeente Vlamertirtgf Gehucht Crotnmen Eist-Vijverhoe groote jaarlijksche Op Zondag 27 Mei 1928 allerhande VOLKSSPELEN opgeluisterd door de MuziekmaatschapP'j Vlaamsche Vrienden van Vlamertinghe- -o Op Maandag 28 Mei VELOKOERS voor beginnel^1 i5o Frank - Prijzen i5o Fra«k RINGSTEKING - 100 FR 1 opgeluisterd door de MuziekmaatschapP'j v ijver zonen van Dickebusch.

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 4