ELECTRICITEIT BELANGRIJK be rich w XELRX or D m Nouveau Ville d'Ypres (Jardiü ublic) 1 Notre Etalon Brabancon dressé en Aprivée du grand e« célèbi>e La Direction PIERRE SIJnj Gedurende SLECHTS ÉÉNEN DAG zal Maatschappij O.C.A., Dixmudestraat, 14, T/' op Maandag G Oog&t aanstaandeovef$ tot een buitengewonen reklaamverkoop groote hoeveelheid lampen, kooktoestelle11 strijkijzers, aan allervoordeeligste prijzen- Venez voir pour la lre fois la plus grande nouveau Harmonie YPRIA.NA üute - ©ngeButc avec un programme sensationnel, une troupe Wartistes de 1 et une helle collection de chevaux dressés. La première représentation aura lieu DIMANCHE 5 AOUT 1928, 4 3 heu| Le soir et jours suivants a 8 heures Grande represent „tion. 1 nn cli^ a 3 heures Grande Matinee de Familie. - Done tous au CIRQUE SEM^y' ZONNEBEKE Onze Haenebeke Voor wat het delven der grachten be zullen de oeverbewoners der Haenebeh binnen kort voldoening krijgen. Wetwij er inderdaad niet aan dat de goedkeur»; aanbesteding en de uitvoering der niet lang zullen aanslepen. Hoe eer voltooid, hoe liever. Wat nu de andere punten van hetarfli Haenebeke aangaat vestigen wij daan welwillende en ernstige aandacht vant het aanbelangt. Zooals de vraag zullen wij het anti gewillig opnemen. Het Bestuur der Harmonie YPRIA heeft besloten deel te nemen aan het FE VAL van Oostende op Zondag 19° 0 aanstaande (en niet 26" Oogst zooals vro gemeld). De reis zal geschieden per tram (it minder tijd dan per trein) aan den geit prijs van i3 frank, heen en terug. Geen twijfel of Eere- en Werkende' en hunne familie zullen er aan houde: Harmonie te vergezellen en te zeilde' van zoo een schoone gelegenheid gel maken om een prachtige reis te doen Indien de leden zich vóór 7 Oo# groot getal laten inschrijven mT'D zekeren dat de reis zonder stilstand, d« den kortst mogelijken tijd, zal geschiede Vriendelijk verzoek zich te doen i"sl ven bij den Voorzitter Aimé Gruwez. Vertrek uit Yper, te 7'/« "l"'' Vertrek uit Oostende, te 20 Wij verwachten veel deelnemers. Koopgelegenheid zal slechts gegund worden aan de inwoners s( over electriciteit beschikken. - Bede zich van het abonnentsboekje te Zondagavond kwam de genaamde Worm Richard,geboren te Steenkerke den 24 Decem ber 1899 en wonende te La Madeleine (Noord), verge-zeld van zijne vrouw, geboren Dardenne Marthe, met zijn auto langs den steenweg Meenen Yper gereden. Nabij Het Hooghe moet hoogst waar schijnlijk een band van de auto gesprongen zijn want het rijtuig werd door voorbijgangers het onderste boven ontdekt. Beide inzittenden waren erg gewond en werden in allerhaast naar 't gasthuis te Yper overgebracht. Worm is er Maandagmorgen te 7 uur aan zijn verwondingen bezweken en zijn lijk werd Woensdag naar La Madeleine gevoerd. De echtgenoote Worm, alhoewel zij nog al deerlijk verwond was, werd in den loop dezer week naar haar woning overgebracht. ALLERHANDE NIEUWSJES De Groote Prijs van Yper welke voor de 8C maal zal betwist worden op 15" Oogst aan staande. zal dit jaar verreden worden van Yper naar Zonnebeke, Roeselaerestraat, Wieltje, St-Jan, Bruggesteenweg, Brielen-Hoekje, Sfatieplaats, met aankomst aan 't lokaal Sportwereld Er zulten 7 ronden af te leggen zijn van ieder 17 km,, hetgeen een totaal van 119 km. uitmaakt. (Zie uitgebreid programma verder in dit blad). Een bedrag van 1700 fr. in prijzen en premiën zal er te verdienen zijn. De premiën in natura mogen afgegeven worden bij A. Vanbeselaere, 41, Groote Markt, terwijl deze in geld op de verscheidene premielijsten in de herbergen mogen aangeteekend worden. Ewel. Yperlingen, wat zegt gij van onzen ren ner DESRAMAULT Albert Ziet eens zijne uit slagen Te Boesinghe 2e, Maandag laatst te Poperinghe le en te Komen 3C, Zijn dat geen be wijzen van kunnen Dit kortgeblokt rennerken meent het waarlijk en laat bijna geen koers meer voorbij gaan zonder zich in de 5 eerste te klasseeren. Daar zit macht in dien jongen en dit zal hij bewijzen gedurende den Grooten Prijs van Yper waarin hij zekere vertrekker is. Verstraete Mee, een ander Ypersch renner, is ook steeds bij de eersten. Te Poperinghe kwam hij 5e toe. te Komen 2', terwijl hij in Boesinghe met ongelukken af te rekenen had en niettegenstaan de dit een zeer verdienstelijke koers deed. Te Veurne. waar hij Dinsdag naartoe getrokken was in gezel schap van Desramault, werd hen het vertrek ge weigerd alhoewel zij beiden tegen juniors moesten uitkomen. Sprekende van Veurne, liepen Coppens en D Hondt er den 10" en 9" prijs op 50 km. Voorwaar een mager beestje voor hen vermits er maar 15 ver trekkers waren, ten ware zij zich zouden sparen voor den grooten prijs van Yper. In denzelfden koers liep Frutten Covemaker er den 2n. De renners Buseyne en Denaegel behaalden dezer dagen ook opvolgenlijk 8e, 3e en 9' plaatsen. Ter gelegenheid van den Grooten Prijs van Yper schenkt de heer Francois Hoflack een beker Salvator te betwisten aan het huis van M. Priem, herberg De Nieuwe Wacht Meenenstraat. De renner die het meest de eerste de lijn overschrijdt aan het huis van dezen laatsten wint de schaal. Florizoone, een ander Ypersch renner, die verleden jaar eenige schoone koersen leverde als beginneling en daarna het soldatenpak moest aan trekken, is van zijnen dienst ontslagen en oefent zich flink met het oog op den kleinen prijs van Yper welke in September betwist wordt. Alfons Ghisquiëre heeft reeds de training her nomen alhoewel hij nog niet gansch hersteld is van zijn val van Dixmude. Toch hoopt hij Zondag toe komende zijn eerste koers aan te vangen. Odile Taillieu betwist geheel waarschijnlijk op 15" dezer Marseille-Lyon 350 km., waarin hij ver leden jaar de 3e plaats behaa'de, SPORTMAN STAD Y F» B R GROOTE PRIJS VAN YPER 8e JAAR Baankoers voor Juniors B.W.B. 120 km. Op Woensdag i5 Oogst IQ28 (O.L.VHemelv.) 1700 frank Prijzen en Premiën verdeeld als volgt 250 fr. en tuil 225 200 175 I50 125 - 100 75 60 50 - 40 25 10—10 5 fr. SCHAAL SALVATOR Omloop Yper Zonnebeke Wieltje St Jan - Yper. 7 maal af te leggen. Vertrek om 1 uur zeer stipt. CIRQUE SEMA itej Inschrijving vanaf 12 uur bij Keeps, herberg t Brouwershuis Oude Kleermarkfstraat. Prijsdeeling onmiddellijk na de aankomst bij Louis Durand, G. de Stuersstraat, Café de la Tour Aankomst aan «Café Sportwereld", Statiestraat. YPERSCHE WIELRIJDERSCLUB. ZOITIÏEBËKE In ons nr van heden verschijnt een aankon diging betreffende de openbare aanbesteding der onderhoudswerken uit te voeren aan de niet bevaarbare en niet vlotbare waterloopen in de gemeente Zonnebeke. 1 Daarover ontvingen wij ook onderstaand artikel dat wij letterlijk overdrukken Over jaar wierden de boeren lastig gevallen zij moesten per force de Haenebeke delven op eigen kosten. Niemand die roerde om den goeden reden dat het bijna winter was 't regende geweldig en de delvers gingen ver- smooren. Ten uitkomen de landen stonden onder water en wij hadden vele schade er door. Nu dat het droog weder is en dat het moment gekomen is om dat werk te doen niemand houdt zich met de zaken bezig of te wel ze zeggen, 't is in de handen van den Ingé nieur. In de aanpalende gemeenten is men ten vollen aan 't delven. Onze Wetheeren zouden geerne dat werk leggen op de kosten van de boeren die langs die beke wonen. Juist gelijk of dat «r maar water zou komen van hun land maar dat het alzoo ware zou er dan overstrooming te vree- zem zijn 't Is wel den overvloed van water van een groot deel van de gemeente en van gansch de dorpplaatse die er naartoe komt die ze doet overloopen op onze landen. Dat is een werk van openbaar nut dat moet betaald worden door al de inwoners. Betalen wij misschien niet voor.de gaze en voor die schrikkelijke dure installatie van den Electriek die er toch voor niets noodig was. En wat voordeel hebben wij daarvan langs onze Haenebeke Dat een boer moet zijn dijken delven ja - maar openbare rivieren delven neen dat is niet mogelijk e» niet recht- veerdig. In onze Haenebeke liggen nog geheele wulgen die er ingeschoten werden binst den oorlog en toch zijn er van die mannen die beweeren dat zij al gekuischt is geweest. Wij vragen ons ook af wat er zal geworden van onze roe ten. De wegen, eenige uitgezonderd, zijn van nu al zeer slecht.Wat zal het zijn ter vJinter Niemand zal er nog door geraken. 't Curieuste van al is dat er nu en dan gestemd worden voor macadam over groote kIfj eenige wekes voor de sitj geen er eene som van 55000 franken gestemd vermaken, en nu zeggen die Bazen dat er Waarom dan die somme gestemd En die van oorlogschade die daar ievers lagen te vinnige,,;, schuive van 't Gemeentehuis, zouden de die n;et j dienen Mogen wij' een klein antwoordeke verwachten? Een van langs d'Haenebsl

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 16