WIELRÏJDEN ALLERHANDE NIEUWSJES UT, B. is", tjt. FOOTBALL KALENDER 1928 - 1929 Provincie West Vlaanderen 2 September 1928 3o December St. Kortrijk Waereghem Sp. A. S. Oostende Daring C. BI.IJ F. C. Thourout V. G. Oostende. F. C. Heyst A. A. Moeskroen. St. Moeskroen S. V. Veurne. C. S. YPER - S. V. Sweveghem. S. K. Sweveghem F. C. Thielt. F. C. Rousselare (bye). g September 6 Januari ig2g F. C. Thielt St. Kortrijk. Daring S. K. Sweveghem. S. V. Sweveghem F. C. Rousselare. Waereghem Sp. A. S. Oostende. V. G. Oostende St. Moeskroen. A. A. Moeskroen - C. S. YPER. S. V. Veurne F. C. Heyst. F. C. Thourout (bye). 16 September i3 Januari St. Kortrijk C. S. YPER. Daring S. V. Veurne. F. C. Rousselare Waereghem Sp. F. C. Heyst V. G. Oostende. A. S. Oostende F. C. Thielt. S. K. Sweveghem A. A. Moeskroen. St. Moeskroen F. C. Thourout. S. V. Sweveghem (bye). 23 September 27 Januari. Waereghem Sp. St. Moeskroen. A. A. Moeskroen St. Kortrijk. V. G. Oostende Daring. C. S. YPER F. C. Rousselare. S. V. Sweveghem A. S. Oostende. S. V. Veurne S. K. Sweveghem. F. C. Thourout F. C. Heyst. F. C. Thielt (bye). 7 October 3 Februari St. Kortrijk F. C. Thourout. Daring S. V. Sweveghem. S. K. Sweveghem C. S. YPER. F. C. Rousselare V. G. Oostende. A. S. Oostende S. V. Vturne. F. C. Thielt F. C. Heyst. St. Moeskroen A. A. Moeskroen. Waereghem Sp. (bye). I4 October o Februari S. V. Veurne F. C. Rousselare. F. C. Thourout Daring. V. G. Oostende St. Kortrijk. A. A. Moeskroen A. S. Oostende. S. V. Sweveghem St. Moeskroen. F. C. Heyst S. K. Sweveghem. Waereghem Sp. F. C. Thielt C. S. YPER (bye). ('t Vervolgt). Te Poperinghe liep Berten Coppens weg met de beste brokken en behaalde er zijne eerste zege van dit jaar. Sommigen beweren dat hij maar tegen 12 renners te kampen had, maar alswanneer men zijne uitslagen van dit jaar nagaat, moet men bekennen dat hij toch altijd zijne rol speelt en geenszins als een krabber mag aanzien worden. Zijne 5de plaats in den Grooten Prijs van Yper is daar voor borg en verder zal men in een volgend verslag kunnen zien hoe dapper hij zich Zon dag verweerd heeft niettegenstaande den tegenslag waarmede hij af te rekenen had. Desramault Albert wist Zondag laatst te Winckel St- Elooi een nieuwe zege te beha len. De hoeveelste zou dit nu wel zijn dees jaar? Tegenslag op het laatste van den oers e Yper belette hem zich behoorlijk te rangsc 1 ken in den Grooten Prijs waai op hij iet zoo gezien had en waar hij een schoone eere plaats mocht rekenen. Uitgesteld is niet \er loren, Albert en in den «Kleinen Prijs zu t ge opnieuw kunnen uw hert ophalen. Velge en Verstraete konnen zich niet klasseeren te Winckel-St-Elooi, uit oorzaak der talrijke bandbreuken. Deze laatste wist zich echter dapper te onderscheiden in den Grooten Prijs van Yper waar hij een mooie 7de plaats behaalde. Maurice is steeds een goede jongen en is altijd geerne gezien in een koers. Met nog wat meer overleg en een wei nig verbetering in zijne houding per velo zal hij als een schoon renner mogen aanzien worden. Achille Viane, de onafhankelijke van Zonnebeke, die het zoo vroeg moest laten steken in de Ronde van België, behaalde Woensdag i5n dezer, een 9® plaats te Meer- donck waar Dan. Vancayzeele van Pope ringhe, 6de toekwam. Sprekende van Poperinghenaars, zien we Lamey ook van tijd tot tijd geheel dicht komen. Te Yper was hij 4, en hij keert niet dikwijls naar huis zonder prijs.- 'k Zie hem geerne rijden, ten eerste omdat hij schoon zit en ten tweede omdat het een deftige rijder is waarmede nooit iemand last of miserie heeft. Ghisquiere Alfons alsook Decorte M. van West Roosebeke waren bij de ongelukkig- stente Yper op i5 Oogst. Elk niet minder dan 3 bandbreuken hoe wilt gij u dan goed klasseeren Sedert Parijs-Douai kent Fonten niet anders meer dan den eenen tegenslag na den anderen. Te Dixmude doet hij een ergen val te Wer- vick creveert hij en heeft last met zijn rijwiel; te Poperinghe valt hij Zondag laatst 3 maal plat en te Yper idem ook zooveel. Iedereen aanzag hem nochtans als groote favori, het geen hij bewees gedurende de 3 eerste ronden waar hij telkens met klank den sprint won. Edoch, de ongelukken zijn voor iedereen en men kan deze maar moeilijk tegenwerken. Toch geen moed verloren, Fonske, en wat ge duld. De Yperlingen hebben met blijdschap bestatigd dat gij opnieuw op dreef komt en ons in 't korte nogmaals zult toonen dat het einde uwer overwinningen voor dit jaar nog niet gekomen is. D'Hondt André, alias Boertje, had ook met tegenslag af te rekenen in den jaarlijk schen koers van Yper bij zoover dat hij erg ontmoedigd is en weldra zou spreken van het koersen te staken. Dit kunnen we nochtans maar moeilijk gelooven, André, want de Ypersche sportliefhebbers weten dat slechts onkans de oorzaak is uwer minderweerdige uitslagen Uwe beurt is misschien nader dan ge denkt. Decorte weet er ook over te spreken. Robert Van G-rootenbreule, de winner der Ronde van Belgie voor onafhankelijken, ik de renner die verleden jaar in Brussel- Iseghem door onzen stadgenoot Ghisquiere A. geklopt werd in den spiint en waarmede hij meer dan eens in de laatste meters af te rekenen gehad heeft. De Kleine Prijs van Yper» voor be ginnelingen zou in de eerste i5 dagen van September doorgaan en niet min dan 6 tot 700 fr. bedragen. In 't korte meer nieuws daarover. Velge M" en Buseyne van Yper zaten ook in 't groot geweld te Yper en hadden ook met ongelukken af te rekenen, na zich noch tans dapper verweerd te hebben. Toekomen de maand zie ik hun dichter komen. De harmonie Ypriana die onze ren- ners tot aan de vertrekplaats geleidde, was om zoo te zeggen bijna au complet De lustige ai ias die ze aan de talrijke sportlief hebbers lieten hooren bewezen eens te meer dat zij een beetje daar zijn. Aan Mijnheer Gruwez, die de ziel is van dit flink Aimé muziekkorps, sturen wij onzen ha dank voor zijne lieflijke en sp0rtj want zonder muziek en bijzonderl^ 11 Ypriana kan onze klassieke k0 Z(1 de groote menigte aanlokken. ers 1 De politie en rijkswacht begin een handje van te krijgen om het stand te houden 't is niet noodig da Brugge gaan om les te nemen wam en 1 mooien vi zouden, bij hunne terugkomst 't kunnen doen. c,nieti uitslagen Te YPER, 15-8-28. Een kolossale bijval viel Woensd dezen klassieken koers te beurt. Na het' gedeelte dat zonder mei lenswaardige t tenissen verliep, muisden Decorte 6 scheuren eruit en namen een sprong. Ongelukkiglijk valt eerstgenoe plat en Verscheuren werd vervoegd fla bevonden zich slechts 7 man in de hoofd Kort voor het einde viel de groote fj Ghisquiere uit de groep weg door bando val tijdens de laatste ronde. Uitslag 1) Verscheuren, de n0 fc, 3 ure 29 - 2) Penseel Abel, op 1 iengtl 3) Desmarets, op 2 lengten - 4) Lamey, 5) Coppens - 6) Courtequisse, allen wif wiel 7) Verstraete Mee, op 1 mia 8) Vanpanteghem 9) Ghisquiere, op 30 10) Desramault Alb. n) Ex.ffic Decorte en Cooyman. Schaal SALVA] gewonnen door A. Ghisquiere. 24 trekkers Verslag volgt. Te WYNCKEL-St ELOOI, 12-821 65 k. voor onderbeginnelingen, 28 vertrekl 1) Desramault Alb., Yper, op Darini 2) Pattyn 3) Dekapelle, op 10 met 4) Roelens 5) Wittouck 6) Vanst kiste 7) Beekaert. PARIJS DOUAAI, 225 km. Voor de 2® maal werd deze koers 1 de beste renners van 't Noorden van Fr rijk en Belgie betwist, 't is maar in Dou! dat het spel op de wagen komt. 5 mai ontsnappen wat niet belet dat verder peloton opnieuw vergroot tot eindelijk E: Decroix van Gheluvtlt de plaat poetst Barthélemy en samen hunne intredf Douaai doen. In 't zicht van de aanki speelt laatstgenoemde champavie en wint 100 meters. 1) Barthelemy, de 225 km. in 7 ure 2) Decroix Em Gheluvelt, op 100 meter 3) Decroix Remi 4) Le Calvez, Pariji 5) Poussier —6) Vapaille 7) Bruynoogk 8) Lefebvre - 9) Dumont 10) 2 haegen. SPORTMA; rel Les séances cinématograph'ques de 1L cinématographique Beige seront repn dans le courant du mois de Septembre, t les Vendredis a 8 heures du soir. Les personnes qui désirent y PartlC1 sont priées de se faire inscrire sans chez Messieurs Glissoux, Rue de la SM f t, Vande Vyver Jean; Vandevoorde Lé® Dethoor Ferdinand. Abonnement pour 20 séances ire carte de membre y compris len* bulletin 45 fr. j Cartes suivantes même famille ge|glSt! De kinema vertooningen van de Film Universiteit zullen in den loopv tember, iederen Vrijdag, telkens te 's avonds hernomen worden. ve# heef De personen die begeeren deze gen bij te wonen worden verzoC^Zf uitstel te laten inschrijven bij Glissoux, Statiestraat, 11, Vande J Vandevoorde Leon of Dethoor Fef Abonnement voor 20 vertooningen Eerste lidkaart met verzending bulletijn 45 fr. de Volgende kaarten voor deze 3o fr. va» den wedstrijd. 8) De wedstrijd wordt gedaan bij middel van bulletins bevat in een genummerd boe' je nummers die zullen dienen voor de trekking einde seizoen). Deze boekjes zullen in 't kort te verkrijgen zijn bij M. Ev. 1 aete, iokaal C. S. Y. alsook bij de leden van het komiteit tegen 20 fr. per boekje alle taksen inbegrepen. De prijzen zullen in 't kort tentoongesteld worden in de etalagen van M. A. Gruwez. Pronostiekers-liefhebbers voor het nazien der bulletijns gelieven zich aan te geven aan de heeren Ev. Baete en Eug. Dekeerle. Het Komiteit.

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 4