t HF sport'5; XTm O, Op liet eiland van de Majoorgrai HET 2 December 17 Maart St. Kortrijk S. V. Veurne. F. C. Rousselare Daring. S. V. Sweveghem F. C. Thielt. V. G. Oostende S. K. Sweveghem. C. S. YPER A. S. Oostende. F. C. Thourout Waereghem Sp. St. Moescroen F. C. Heyst. A. A. Moescroen (bye). g December 7 April S. V. Veurne S. V. Sweveghem. S. K. Sweveghem St. Kortrijk. F. C. Heyst F. C. Rousselare. Daring A. A. Moescroen. St. Moescroen C. S. YPER. F. C. Thielt F. C. Thourout. Waereghem Sp. V. G. Oostende. A. S. Oostende (bye). 16 December 21 April A. A. Moescroen F. C. Thielt. St. Kortrijk St. Moescroen. F. C. Rousselare F. C. Thourout. A. S. Oostende - V. G. Oostende C. S. YPER - S. V. Veurne. S. V. Sweveghem S. K. Sweveghem. Waereghem Sp. F. C. Heyst. Daring (bye). 23 December 28 April Daring - Stade Kortrijk. F. C. Thielt F. C. Rousselare. V. G. Oostende - S. V. Sweveghem. S. K. Sweveghem A. S. Oostende. S. V. Veurne Waereghem Sp. F. C. Heyst C. S. YPER. F. C. Thourout - A. A. Moescroen. St. Moescroen (bye). Bijkomende dagen I November - 20 Januari F. C. Rousselare St. Kortrijk. F. C. Thielt Daring. S. V. Sweveghem F. C. Heyst. Waereghem Sp. - S. K. Sweveghem. C. S. YPER F. C. Thourout. A. S. Oostende - St. Moescroen. A. A. Moescroen V. G. Oostende. S. V. Veurne (bye). 4 November 17 Februari St. Kortrijk - A. S. Oostende. Daring Waereghem Sp. S. K. Sweveghem F. C. Rousselare. F. C. Thourout - S. V. Sweveghem. V. G. Oostende C. S. YPER. St. Moescroen F. C. 1 hielt. S. V. Veurne A. A. Moescroen. F. C. Heyst (bye). Na den GROOTEN PRIJS van YPER 't Was x ure 3o toen ik mij, met den mede werker van Sportwereld, naar het cafe 't Brouwershof begaf. Buiten zag het er reeds zwart van 't volk en daar binnen konden we ons met moeite bewegen. Onder meer be merkten wij Em. Ghisquiere, Secretaris der Club, De Beir J., sportafgevaardigde, Horrez, Debondt, Descheiver Fl.,Vermeeren, Baratto, Muyllens en Devos, allen duchtig aan 't werk en de laatste werkzaamheden aanvangende. Intusschen was den heer Aimé Gruwez, Voorzitter van Ypriana, afgestoken met zijn flinke muzikanten, die onder 't spelen van een paar lustige deuntjes, de rijders stoetsgewijze en onder overgroote belangstelling tot aan 't Café Sportwereld brachten, waar het vertrek gegeven werd. Gedurende de eerste helft van den koers, hadden we niet veel belangrijks te zien. Alleen Lamey, Pinseel, Covemaker, Decorte en Ghisquiere snakten er eens aan, doch telkens was het niet gemeend. Na die drie en half afgelegde ronden zaten nog 21 man, op de 24 die vertrokken waren, in den hoofdgroep. Intusschen hadden de ongelukkigaards Van doorne, Grymonprez, Decorte, Ghisquiere, Coppens, Vanpanteghem en Rooyman platten band. Verstraete deed een val terwijl Velge zijn pedaal brak, doch niettegenstaande wisten beiden den hoofdgroep te vervoegen. Daarbij zou het evenwel met bijven. Opeens demareerde Decorte met Verse eure en namen in een oogwenk 5o m. die ze gauw tot 100 wisten te brengen. Ghisquiere en Lamey waren de moedigsten in de ac terv ging. Intusschen was geheel het peloton ui eengerukt en Vanpanteghem en Vandooren vielen opnieuw weg door bandbreuk. e hoofdgroep telde nog XI man. t Was een oogenblik van mooi sport, spijtig genoeg van korten duur, want Decorte viel opnieuw p at en Verscheuren werd daarna ingeloopen. Het laatste gedeelte verliep zonder geweldi gen strijd er werd harden trein gehouden bij zoover zelfs dat Gouwij, Covemaker, Desra mault en Verstraete moesten lossen. Ghisquiere viel voor de 2e maal plat bij het aanvangen der laatste ronde en moest op geen inloopen meer denken. Binst dit laatste ge deelte deed Vanpanteghem een schoone remonte alsook Coppens. Deze laatste vervoegde prachtig terwijl eerstgenoemde voor de 3e maal plat viel alsook Pinseel die inliep. Zoo kwamen we aan den sprint waarin Verscheuren onweerstaanbaar als overwin naar kwam vóór Pinseel, Desmarets, die het eerst den sprint inzette, Lamey, Coppens en Courtequisse. Albert Coppens deed een merkweerdi^en koers en Ghisquiere Alf. verdiende beter dan het noodlot, want zonder dit had hij groote kans te winnen. Verstraete en Desramault zijn twee jonge, veelbelovende krachten terw ijl D'Hondt, in 't begin gevallen, zich te vroeg ontmoedigde De plaatselijke politie alsook de rijkswacht zorgden voor een onberispelijke inrichting en ordedienst. De inrichters, geldelijk gesteund door het sportieve Stadsbestuur, verdienen allen lof. Onze erkentelijkheid gaat ook aan de talrijke premieschenkers en bijzonderlijk aan de HH. doktoren der stad die nog al diep in den zak geschoten hebben. Sommige sportliefhebbers zijn nog ten achter gebleven, maar uitgesteld is niet ver loren want de Kleine Prijs van Yper komt ook langs hier. ALLERHANDE N1EUWSJES De rénner Florizoofle, die verleden jaar zoo goed op dreef was en daarna het koerskostuum moest laten voor dit in khaki, wist zich reeds verleden week een 2' plaats te verschaffen in een koers rond Poperinghe. Goed zoo, jongen, dat heet men nagels met koppen. Alswanneer de eene op het punt staan te moeten soldaat gaan spelen, komen nieuwe hen vervangen ten einde aan de Yperlingen te toonen dat men meer dan een goed renner in onze stad bezit die altoos met hardnekkigheid onze kleuren verdedigt. Camille Notfedame, die zooals zijn vriend Florizoone verleden jaar zijn woordje mede te praten had in de straatkoersen, is ook van de klas. Nog een die met nieuwen moed het peerd uit den stal zal halen met het oog op den Kleinen prijs van Yper 't Schijnt dat de onvermoeibare vriend Arthur Devos bezig is met ons eene verras sing te bezorgen. Een baankoers voor begin nelingen zou op den hoek betwist worden en, indien de sportliefhebbers van Montmartre een weinig in den zak willen schieten, zou men er verscheidene malen kunnen voorbij vliegen ten einde het volk op den hoek te houden. Toekomende week meer nieuws daarover. Alph. Ghisquiere was Zondag bij Ingel- munster gaan koersen en moest het laten steken na een 3o tal kilometers. Een ernstige oefening zal u noodig zijn, Alfons, om uwen vroegeren form terug te vinden. Zondag aan staande trekt hij het op naar Ingelmunster waar hij erg op den hoofdvogel verlekkerd is. Deze week heeft hij zich ernstig geo^ wil meer dan ooit het verloren Vel^' inwinnen. Te Meenen is 't morgen, Zondag koers achter tandems. Van Hevel, Martin zullen er een uur bollen achte? schelijke gangmaking. De liefhebbers echt sport raad ik aan er eens naartoe te want daar zullen ze eens zien wat vel0 is. 't Zijn de schoonste koers droomen kan. sen "ijls Les séances cinématographiquesdel'u cinématographique Beige seront reprj. dans le courant du mois de Septembre les Vendredis a 8 heures du soir. Les personnes qui désirent y particj sont priées de se faire inscrire sans chez Messieurs Glissoux, Rue de la Statio tl, Vande Vyver Jean, Vandevoorde Léo, Dethoor Ferdinand. Abonnement pour 20 séances ire carte de membre y compris Renvoi bulletin 45 fr. Cartes suivantes même familie 3o fr. De kinema vertooningen van de Film Universiteit zullen in den loop van tember, iederen Vrijdag, telkens te 's avonds hernomen worden. De personen die begeeren deze vertooi gen bij te wonen worden verzocht zich uitstel te laten inschrijven bij de Glissoux, Statiestraat, II, Vande Vyver Vandevoorde Leon of Dethoor Ferdinand Abonnement voor 20 vertooningen Eerste lidkaart met verzending van bulletijn 45 fr. Volgende kaarten voor dezelfde fan 3o fr. zon Naar wij vernemen zal er op 9011(1 tember aanstaande, de juiste datum is niet gekend, een fancy-fair ingericht woi op het eiland van de Majoorgracht. Dein ting van dit liefdadigheidsfeest is in ban van enkele onzer ijverigste medeburgen geen moeite zal gespaard worden om het aantrekkelijk mogelijk te maken. De opbrengst van het leest komt ten ge aan de Ypersche Oorlogsweezen, en wij ervan overtuigd dat de Yperlingen er aai len houden talrijk den oproep van het Cc teit te beantwoorden ten voorder le ui. zoo verdienstelijk werk der Oorlogs ei- Talrijk en verscheiden zullen de -"antra lijkheden zijn, zonderlinge wohdqwfi zullen er ten toon gesteld worder, zo®", konijn met pluimen en... maar stil, wij®1 de ontwerpen der vei kleefde inrichters, zoeken ons op iets buitengewoons te as sen, nog niet ruchtbaar maken. Het behooit aan ons deze mooie 1 elege» waar te nemen om eenige aangename door te brengen en alzoo terzelfder te helpen aan een uitsluitend Ypersc J En wij verzekeren het, niemand zal e. bliek beklagen. Een tombola, waaraan het pu noodigd wordt deel te nemen door den van giften van allen aard, zal H1 nog den bijval van dit feest helpen wjZ Alle voorwerpen, hoe klein zij J[ zullen met dankbaarheid aan vaat dw Drie hot' r traaf de heeren Laheye, Brouwerij Hondstraat G. Glissoux, Staties Vanden Berghe, Voorzitter van Statiestraat, en A. Segers, eiland e gracht. Wij wenschen dat het feest opP lukken en verhopen een rijken oog- arme, kleine Oorlogsweezen LEEST VERSPrE1^' YEjEB ICtl! stoi

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 6