riiszal berekend worden op de wijze aange duid in het 2<> ahnea van artikel van het lastenkohier. De kooper zal nochtans van de betaling van den aangeduiden prijs ontslagen worden, bij aldien, vooraleer de Staat van den dief stal kennis hebbe, de toewijzeling of dezes aangestelde, aan de plaatselijke rechterlijke overheid den diefstal aangegeven heelt Deze aangifte zal geschieden zoodra de diefstal zal vastgesteld geweest zijn. 5 De controleur gelast met het nazicht over de bewerkingen, zal vrijen toegang heb ben tot de werven en opslagplaatsen van den kooper. Het is, in elk geval, uitdrukkelijk ver boden, wegnemingwerken te verrichten in de afwezigheid van oien controleur en door het feit zelf stelt men zich bloot tot de toepassing van het 2° alinea van art. 4, sub. II hierboven. Iedere afwezigheid van den controleur zal aan M. De vos, Naziener der Domeinen te Brugge, of den Algevaardigde dien hij zal aanduiden per telegram vermeld zijn. 6. Al de verzendingen zullen geschieden door de staties van den sector alwaar de wagens zullen gewogen zijn, door de zorgen en ten koste van den kooper, in tegenwooi- digheid van den controleur van M. Devos, belast de werkzaamheden te volgen. De weghaling en het vervoer der materialen zal uitsluitend geschieden bij middel van autocamions, in zeer zichtbare letters de aan duiding der firma Vdlain vermeldende. Deze •"camions zullen steeds slechts gelijkaardige ladingen bevatten, 't is te zeggen, 't zij ijzer of staal, 't zij hout of steenachtige materialen, j Zij zullen voor iederen sector of zone van sector, den meest bruikbaren weg volgen (altijd denzelfden) die hun door M. Devös of zijnen bevoegden vertegenwoordiger zal aan geduid worden, en die naar de statie door denzelfden aan te duiden zal leiden. Zij zullen maar geladen mogen heen rijden van het uur af waa-op men zich op weg moet begeven om spoedig de statie te bereiken op het oogenblik van de opening dezer. Geen enkel camion zal ook mogen rijden zonder voorzien te zijn van een genummerden reiswijzer, uit een sfamboekje getrokken en den aard alsook het nabijkomend gewicht der lading ijzer of staal aanduidende deze aanduidingen zullen eveneens voorkomen op den stam van het hoekje gehecht gebleven en dit laatste zal steeds in het bezit zijn van het hoofd van de ploeg, die op de afbreekswerf blijft. Het Be heer der Domeinen zal mogen eischen dat reiswijzer, onmiddellijk na de ontlading aan den aangestelde der statie afgegeven worde, of den dag zelve van zijn gebruik aan M. de Ontvanger der Domeinen te Brugge, i5, Twijnstraat, aldaar toegezonden worde. Deze reiswijzers zullen steeds aan het toe dicht en aan het visa van de overheden en van de met het toezicht belaste agenten, onder worpen zijn. Ieder reiswijzer en ieder stambriefje zal voor hun gebruik, met den zegel van het middenbeheerder Registratie en der Domeinen bekleed worden. Het zal M. Devos vrij staan de hiervoren vastgestelde doenwijze te wijzigen, dit naar JB a, ig de noodwendigheden van den dienst fer Domeinen. 7- -- Iedere inbreuk of alle poging van inbreuk op het nazicht zooals bij artikel 10 is '"gericht, en meer in hec bijzonder 'ieder on- |etelmatig wegen, alle bt rging in een niet lekende opslagplaats en in het algemeen alle sinpkkchng van het ijzer ol poging van smek kcling, zij eener dezer bewerkingen zoude Aflicht zijn door den kooper zeil ol door ZlJne werklieden of aangesielden, wordt ge 'balt met de verbreking van rechtswege van 1 kontrakt, de verbeuring der borgsom, "geminderd de inbeslagneming van de ge smokkelde materialen of, in geval van vol- ken ontvluchting derzelve, de betaling Un, er waarde op voet van tienmaal de l)e" 'fcidsprijs der toewijzii g, zonder dat de te e 'U' 11 som minder moge zijn dan duizend per overtreding. Ij' dit geval, de Staat in twijfel verkeerende rial *0nnernaat der ontvluchte mate- 00£ren' z.al ket Beheer der Domeinen, met het hedr° kaar bekende feiten of omstandig goedi Xan aarc^ om kaar 'n te kckten> de ver" ■verrecht °PPerrnachtig en zonder tot verdere De i-n vaardigmg gehouden te zijn bepalen, mogen°kPer Za* z'cb van db besluit alleen hoogere 1 r°epen .biJ den heer Voorzitter der spraal, v0mmissie van toezicht, wiens uit- keroeL)ln f16-1" 'u min, beslissend en zonder berd z\d z^n' vergoeding zal ingevor- zooaisii" °P zicht van een proces-verbaal comaniale zaken en de invordering zal alleenlijk mogen opgeschorst worden door gezegd beroep, door den kooper op straffe van verval ingeslagen, binnen de acht dagen der beteekening van het proces verbaal, bij eenen aangeteekenden brief van den Ontvan ger der Domeinen. Het verzenden door middel van eene koste- looze toelating van vervoer of door middel van eene betaalde toelating van vervoer lui dende voor eene tonnemaat minder dan dat gene werkelijk verzonden, worden met de gevallen van bedriegelijke verzending gelijk gesteld. 8. Er zullen geene kostelooze toelatingen voor vervoer afgeleverd zijn. De kooper zal zich betalende toelatingen van vervoer aan schaffen, naarmate de verzendingen. In geval de kooper begeerde het ijzer niet per spoor te verzenden om het bij uitzonde ring, binnen zijnen sector te verkoopen, voor plaatselijke behoeften van bouwstoffen, voor den heropbouw, dan zal hij ervan, in ieder der gevallen, een schriftelijke verklaring van doen bij M. de Naziener Devos. De Staat geeft bericht aan M. Villain, dat het Beheer der Domeinen slechts na onder zoek, den verkoop ter plaatse zal toelaten, dit wegens de noodzakelijkheid den sluikhan del te bestrijden. De eenheidsprijs der verkooping betaalbaar aan de Domeinen voor het ijzer dat op deze wijze aan den man gebracht wordt door mid del van gewoon vervoer, zal verdubbeld zijn, zonder in elk geval te mogen minder zijn dan de som die de schatkist zou bekomen hebben mits aflevering van een betaalde toelating van vervoer. De tonnemaat zal vastgesteld zijn door het wegen op eene openbare weegschaal, in tegenwoordigheid van den controleur. Het gewichtsticket zal in handen blijven van den controleur. 9. Een proces-verbaal, het gewicht en den aard der lading vermeldende, zal tijdens iedere verzending, in driedubbel opgemaakt zijn, een der dubbels zal toegezonden zijn aan den cienst voor landelijken heropbouw, een tweede dubbel blijft bij den kooper en het derde zal door den controleur van den Staat toegestuurd zijn aan M. Devos, afgevaardigde der Domeinen. Deze processen-verbaal zullen door den vertegenwoordiger van iedere partij onderteekend zijn. On ithankelijk van het wegen tijde is het verzenden, en zoolang de ontlading ter be stemmingsplaats niet begonnen is zal de Staat het recht hebben, ten titel van nazicht, het wegen ter aankomststatie te eischen in de tegenwoordigheid van gelijk welk gevolmach tigde of ambtenaar, naar keus aan te duiden Het hoogste gewicht zal dan voor juist aange nomen worden. Nooit zal het wegen tijdens het afreizen of ter aankomst in de afwezigheid van den ver tegenwoordiger van den Staat, daartoe bij zonderlijk gemachtigd, ter zake, een contro leur van M. de naziener Devos mogen ge schieden. Iedere afwezigheid van den ver tegenwoordiger zal teisiond per telegram aan M. de naziener Devos gemeld worden. De kosten veroorzaakt door de afwezigheid van den h taats vertegenwoordiger zullen door de plicht verzuimende partij vergoed worden. Ieder aangestelde afgevaardigde van den kooper zal drager zijn van zijn eenzelvigheids- bewijs en hec op aanvraag van den vertegen woordiger van den Staat moeten vertoonen. De lijst der Afgevaardigden en aangestelden met melding hunner bevoegdheid zal neerge legd worden bij het middenbeheer van inzame ling, Deutsche Bank, Brussel, alsook bij M. Devos, Afgevaardigde der Domeinen. De bewijsbrieven van het gewicht op wagen zullen in alle geval het handteeken moeten dragen zoo van den vertegenwoordiger van den Staat als deze van den kooper. Indien de kooper of zijn afgevaardigde aan het wegen niet tegenwoordig was, zal er voortgegaan worden en in dit geval zullen de gewichtsticketten afgeleverd door den spoor weg en onderteekend door den vertegen woordiger van den Staat volledig bewijs van het gewicht opleveren. Moesfen de wagens verzonden zijn, buiten de tegenwoordigheid ter weging van den afge vaardigde van M. de naziener Devos, dan zou de zaak vallen onder de toepassing van nummer 8 hiervoren. Na de uitvoering van den koop zal een her halende opgave echt verklaard door de. twee vertegenwoordigers, te samen met de ge- wichbsticketten, den afgevaardigde der Domei nen toegezonden worden en de som die ver schuldigd blijft zal betaald zijn binnen de vijftien dagen der wegneming. Geen enkele vermindering zal gedaan wor den op de vastgestelde gewichten, uit hoofde gelijk welke tara, vasthechten van aarde; tegenwoordigheid in de ladingen van stoffeh die geen deel maken van den koop. 10. Gedurende den termijn der vergun ning, zal de Staat aan niemand toelatingen van vervoer afleveren, voor ijzer herkomstig van schuilplaatsen, uitgenomen voor datgene reeds ten huidige dage door de Domeinen verkocht of waarvan de aanbesteding doof den tenen of den anderen Staatsdienst zou uitgeschreven zijn. Nochtans wil de Staat: niet verantwoorden voor het feit dat toelatin gen v< or vervoer zouden afgeleverd zijn in werkelijkheid voor dergelijk ijzer, ten gevolge van eene bedrieglijke verklaring, maar hij verplicht zich geene toelatingen van vervoer, noch betaalde, noch kostelooze, te zullen afleveren aan personen welke bij hem zullen aangeklaagd zijn als hebbende eene valsche verklaring te dien opzichte te heoben inge diend en dat de gegrondheid van het bezwaar uit het onderzoek zal blijken. Om tot het onderzoek aanleiding te geven moet alle aanklacht onderteekend zijn en bepaalde feiten vermelden. 11. In geval van niet uitvoering van eene of andere bepaling op voorwaarde hetzij van de overeenkomst van 29 April 1925, 't zij van het lastenkohier voor den verkoop van 3o Januari 1925, zal de Staat het recht hebben de verkoopovereenkomst zonder voorafgaande waarschuwing te verbreken bij bericht, dóór middel van eenen eenvoudigen aangeteeken den brief aan den kooper gegeven In dit geval, zal de kooper op staanden voet zijne werken van opruiming stil leggen. Het eigen dom van-het ijzer dat op dat oogenblik inge zameld en nog niet verzonden is, zal van rechtswege aan den Staat verworven zijn en hij zal erover als naar goeddunken mogen beschikken. In dit geval insgelijks zullen de borgtochten de op voorhand gestorte sommen zonder pleagvorming verworven zijn aan den Stiat die daarenboven zal mogen a) de krachtens de tegenwoordige overeen komst door den toewijzeling verschuldigde sommen invorderen. b) 't zij de onderneming ten koste, risico en perijkel van den toewijzeling verder uit voeren, 't zij de aanbesteding of de vergun ning ervan uit de hand opnieuw beleggen onder de voorwaarden die het den Staat zou believen te verkiezen. In 't een gelijk in 't an der geval zal de toewijzeling gehouden zijn in behoeve van den Staat het verschil op te leggen tusschen hetgeen hij ontvangen zou hebben bij uitvoering der overeenkomst ën hetgeen hij trekt in gevolge de niet uitvoering. Alle meeningsverschil zal aan het scheids gerecht van M. Devos of bij dezes ontsten tenis, aan datgene van M.den Bestuur Ier der Registratie te Brugge onderworpen worden.. 12. Al de bewei kingen verricht ingevol- ge de verkooping zullen telkens op de nauw keurig-te wijze mogen onderzocht worden zoowel door de beambten van de hoogere kommissie van toezicht dan door deze van het Beheer der Domeinen en van den diénst van landelijke heropaou.v, dewelke desnoods proct s verbaal hunner bestabgingen zulleja opmaken. 13. Alle me,k deelingen krachters deze overeenkomst door den Staat te doen, zullen mogen geschieden bij middel van een een voudigen aangeteekenden brief, waarvan de bestelling ter post te rek -nen van 's anderen daags als beteekening zal gelden. Deze uiede- deelingen zullen mogen geschieden in het kabinet van den Burgemeester van Brugge, waarin M. Villain woonstede verkiest, m'af wachting dat hij een andere woonstede in West-Vlaanderen aanduide. 14. Er, wordt uitdrukkelijk verstaan da-t al de bepalingen en voorwaarden van. het lastenkohier voor de verkooping van 3o Janua ri 1925, d 1 verkoopovereenkomst beheeren, behoudens de wijzigingen en toevoegingen der overeei komst van 29 april 1 gz5Indien èènë of andere door de overeenkomst van 29 april 1925 niet uitdrukkelijk ingetrokken bepaling!* aanleiding gaf tot verwarring met een of ande-r re der bepalingen dezer overeenkomst, dan zou de uitlegging ervan aan den Staat alleen voorbehouden zijn. 15. De kosten dezer, waarvan een ai'T schrift afgeleverd wordt aan den toewijzeling; die het erkent, alsook deze der overeenkomst, van 29 april 1925, zijn ten laste -van den Staat s Alzoo gedaan te Brugge, den

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 3