YNSKE De Revue dei folies Bergère '8èi Revue der Folies Be S TA D E N PROVINCIERAAD De vensters onzer Kathedraal Aan de ware Bieders In Holland geïnterneerd VASTENAVONDZOTTïN PRONOSTIEKWEDSTRUD 217 DEELNEMERS - Uitslagen van 14 October 1928 li punten MeIU Beddeleem ie prijs). io Raekelboom (2e prijs), Donck A. 9 Dehorn L., Coffyn F. 8 MmeDeBergh, Janssens N., Van Beselaere A., Vandamme A., De Groote O., Versailles L. 11 pronostiekers van 7 punten 23 6 51 5 44 4 64 3 Algemeen klassement na 14-10-28 5o punten Knockaert P. 42 MlUe Vandamme A. 41 Van der Meersch A., Raekel boom. 40 punten Desaegher J., Verduin R., Bed deleem L., Mmt Maréchal, Molein J., Odent G., Deplancke Alb. 3g punten Vander Marliere, Dumortier L., Table Rase, Verfaillie G., Coffyn F. 38 punten Rood en Wit, Watthy G., Callens V., Melle Bodard, Desmet J., Downie G., Baete W. ,Werrebrouck Alb.,Mmi Desodt, Logie Alb., Bracqué Eudoxe, Gillioen Alph., Hollebeke J. Uitslagen van 14 October 1928 Veurne 2 Roeselaere 1 Thourout 2 Daring 2 V. G. Oostende 4 Stade Kortrijk 1 •A. A. Moeskroen o A. S. Oostende 3 S. V. Sweveghem 1 Stade Moescroen 4 Heyst 2 S. K. Sweveghem o Waereghem 5 Thielt 2 C. S. Yper (bye) Algemeen klassement na 14-10-28 Zitting van Dinsdag Deze week begon met een heel belangrijke bespreking betrek hebbende op ons arron dissement. M. Lommez interpelleerde de Bestendige Deputatie aangaande de electrifi- catie der bergstreek omvattende rond de 20 gemeenten van ons arrondissement. Na de Deputatie herinnerd te hebben aan de stellige beloften gedaan in vorige zittijden, aan de besprekingen welke verleden jaar plaats had den, vroeg hij wat er sindsdien gecaan werd, hoever de onderhandelingen stonden, en noodigde hij den raad uit aan de Deputatie op te leggen ten spoedigste tot de electrificatie van ons gewest over te gaan. M. Bernolet antwoordde namens de Bestendige Afvaar diging, zette uiteen de volledige werking der West - Vlaamsche electriciteitsmaatschappij, alsmede de onderhandelingen aangeknoopt met verschillende maatschappijen om de elec trificatie door te voeren hij deed den slech ten wil uitschijnen dezer maatschappijen, die alle lasten op de gemeenten, en de provincie zouden willen leggen, om alle voordeelen voor zich zelf te houden. Hij beloofde dat er zou opgetreden worden, om in weerwil der Maat schappijen, door de Provincie zelf, met tus schenkomSt der West-Vlaamsche electriciteits maatschappij; over te gaan tot de electrifica- tietuditAz©ü w'el'is waar veel kosten veroorza ken, doch de Provincie zal haar woord gestand houden. M. Lommez bedankte M. Bernolet voor zijne uiteenzetting, en drong ten zeerste er op aan opdat de Deputatie a e middels zou te werk stellen, om tot de elec trificatie over te gaan. Na eene tusschenkomst van M. Ta vernier, was de raad het eens om opdracht te geven aan de Deputatie te hande len volgens de bespreking die plaats gegrepen had. Daar deze interpellatie, en inzonder de rede van M. Bernolet, uiterst belangrijk is, en veel bepaalde inlichtingen verschaft, zullen wij, zoogauw het stenographisch verslag ver schenen is, dit overdrukken. Daarna werd deinterpell itie gehouden door M. Degraeve (Soc.) nopens het toepassen der minimaloonen, door den drukker die het druk werk voor de Provincie doet. M. Nolf (Soc.) interpelleerde alsdan op eene vinnige manier over het bedrag der vergoeding voor de ten huize verzorgde krankzinnigen. M. Vanden- berghe, deputatielid, antwoordde heel gepast en bewees dat de verhooging reeds toegestaan werd, en deze interpellatie dus overbodig was. Zitting van Woensdag De reeks interpellaties ging voort Door M. Durnez (Soc.) over de weigering van een toelage aan de gemeente Wevelghem aan gaande het aanleggen van een velobaan door M. Dupont (Kath.) over het oprichten van een nieuw justitie paleis te Oostende. Dan werden er verschillende toelagen toe gekend aan gemeenten voor de herstelling der wegen, en uitvoering van openbare werken. Toelagen werden verleend aan de gemeenten van Merckem, Langemarck en Bixschote Brugge, St-Kruis, Heule, Vlamertinghe, Gul- leghem, Couckelaere. Dank zij eene tusschen komst van M. Desmet en M. Lefebvre, werd de kwestie van de verbetering en 't onderhoud van buurtwegen van ondergeschikt en van landbouw belang terug naar de commissie ge stuurd voor nader onderzoek. Veranderingen werden ook aangebracht aan het reglement over de veloplakken 1) Voortaan wordt het-tijdperk om plakken af te halen verlengt tot t Februari en mag er dus tot dien dag gereden worden met eene oude-plak. 2) De provinciale kantonniers worden ontsla gen van het betalen eener veloplak. 31 Worden insgelijks ontslagen van het betalen eener veloplak, zekere invaliden, en dit in zekere omstandigheden. De aandacht moet ook gevestigd worden op het feit dat de rijwielplak te huis kan be steld worden, mits storting van het bedrag der taks per postcheck. Wij vernemen dat het huis Gebroeders Rossey, Veurnesteenweg, ook een deel der vensters van St Maartens kerk zal inzetten in 't kort zal mat dit werk aangevangen wor den om dan ook het binnenste der Kathedraal te kunnen opdoen. Het Ypersche met vele andere Yperlin- gen, verheugt zich dat dit werk aan Ypersche firma's toevertrouwd werd. Om lessen te nemen in het bieden, wende men zich ter herberg De Stoppelpoort Wekelijks kunt gij daar in het bieden onder richt worden door een meester in het vak. Onlangs nog gaf hij er een klinkend bewijs van zijne kunste. Met haas, heer, zot, tien, negen en zev<n biedde hij 200 toen hij op 2 punten en de tegenpartij op een punt stond. Die man noemde met dit spel een vierden, een derden en mariageen verloos het spel daar de tegenpartij zulke goocheltoeren niet aan vaardde. Bericht dus aan alle ware bieders, die zich in deze kunst willen specialiseeren. Ont breekt niet op de lessen, elke week in voor noemde herberg gegeven. Een die erbij was. te VPBb '1| GAL «VOORSTELUn,. van Brussel - met gansch het gezelschap, l8 nieuwe decors, balletten en volled'^1' de Feestzaal Lapierre (Hondshaai'1 Deze Revue is niet alleen een aa keling van prachtige tafereelen. Zij de leukste sketsen gespeeld door de der Folies Bergère. 0nil( De prachtigste balletten worden uit onder lei ding der ster- danseres Mej. J q Enkel nog eene vertooning, aanvang' geëindigd rond 8 uur, speciale autobUS( sten worden ingericht die de weg en reis zullen verzekeren Firma Slosse-Stievenart, Dickebuschs weg, 321 verzekert Brielen, Elverdin Woesten, Oostvleteren, Hoogstade. Firma Van der Schelden-De Ceuninck Beveren Rousselare, Telef. 544 - verzek Moorslede, Passchendaele, Zonnebeke Zorgt dus tijdig voor Uwe plaatsen te krijgen ten lokale Feestzaal Lapierre e telefoon, i65, Yper. Koninklijke Tooneelmaatschappij Kunst en 1' Prijs Drama en ic Prijs Blijspel in prijskamp te De Panne (1927) ie Eerv Melding in den Provincialen Prijskamf Rousselare (1928) Twee diploma's van t spelers. 2e Prijs Blijspel Provinciale f kamp Brugge (1928). Schouwburg FLANDRIA, Yperstra Zondag 21 October, bureel om iuri namiddag, gordijn om 2 u. 3o stipt. Maandag 22 October, bureel om 6 's avonds, gordijn om 7 ure stipt. Met de talentvolle medewerking van Mem Van de Wouw er uit Antwerpen en Mem Vanpeteghem uit Gent. Opvoering van Prachtig Tooneelspel in drie bedrijven, door Jan Fabriek Blijspel met zang in één bedrijf, door Henri Vatideeh Prijzen der Plaatsen: Voo behouden, 5 Ir. - leR4 Koninklijke Tooneelkrii De Vlaamsche Ster De moedige tooneelkring zal het seiz 1928-1929 instellen met de vertooning, °P dag 28 en Maandag 29 eerstkomende, DE STi~3 J&D2 V volksdrama in 3 bedrijven door een mooi stuk, dat, goed vertolkt, bijva ben zal. Daarna blijspel metzangin één bedrijf door J.-t- een puike klucht, die hartelijk zal doen Eene goede gelegenheid om eenige kelijke uren door te brengen en De Vlaamsche S(er te steunen moedigen. Prijzen der plaatsen ie 5 Ir. H „,h» lad ver tei en ie 5 fr. 2' 3e 2.5o fr. Kaarten op vo HH. R. Cordenier, Esplanade, - faillie, Dickebuschsteenweg, 35 en Pateelstraat, i3. II Rfdeeling Seizoen 1928-1929 G. G. D. V. V. T. P. 1 A. S. Oostende 6 6 39 3 12 2 V. G. Oostende 6 6 24 5 12 3 S. K. Sweveghem 6 4 2 13 7 8 4 Waereghem 5 3 1 1 19 15 7 5 A. A. Moescroen 6 3 1 2 10 11 7 6 Daring Blankenberghe 6 3 1 2 14 20 7 7 Thourout 4 2 11 7 6 5 8 Rousselare 5 2 1 2 12 12 5 9 Heyst 6 2 1 3 8 13 5 10 Stade Kortrijk 5 2 3 11 13 4 11 Veurne 6 2 4 7 17 4 12 C. S. YPER 5 1 4 8 14 2 13 Thielt 5 1 4 9 19 2 14 Stade Moescroen 6 1 5 8 20 2 15 S. V. Sweveghem 5 5 6 20 0 Op Zondag IX Octobe- r' VAN DE GEVOLGD VAN

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 6