Corsets D. W. Ypersche Voetbalkroniek PROVINCIERAAD de ster5ii Jos., Mme Desodt. 54 puntenClinckemaille R., Soete M., Dumortier L., Watthy G. 53 punten Gallens V-, Janssens D., Brac- qué Eud. 52 punten Masschelein G. Beddeleem L., Mile Vandamme, D'Haene M., Coffyn F., Logie Alb. Als gevolg op de returnmatchen voor den Beker van België, zijn de voetballiefhebbers voor de tweede maal van hun geliefkoosd sport beroofd geweest. Een enkele ontmoe ting moest doorgaan, deze der scholieren tegen hunnen sterksten tegenstrever de A.A. Moescroen. Doch de match werd niet ge speeld om reden van het slecht weder. Zoo luidde de beslissing van den scheidsrechter twee uren voor den gestelden tijd, en om alsof die te vroeg getroffen maatregel af te keuren, zoo scheen het zonnetje om 14.30 ure dat het een plezier was. Het is gemakkelijk om raden dat de talrijk opgekomen supporters mistevreden huiswaarts trokken. Morgen gaat de Ypersche jeugd Kortrijk sport bezoeken, die een niet te versmaden tegenstrever daarstelt. Opgepast, jongens, allen te samen gewerkt om de twee puntjes naar Yper mede te brengen. Klasseering Scholieren C. S. YPER 3 3 o o 27 3 6 A. A. Moescroen 3 3 o o 6 1 6 Kortrijk Sport 4220 8 2 4 Meenen 4220 8 9 4 S. K. Sweveghem 4 1 3 o 2 18 2 S. V. Sweveghem 4040 1 19 o De juniors ontvangen de Leiezonen ten huize. Dit elftal is enkel twee puntjes ten ach ter bij Cercle maar telt insgelijks een match minder. Hier ook dient een oog in 't zeil gehouden te worden om van de eerste plaats niet weggekegeld te worden. Juniors, het woord... en de daad zijn aan u Derde speciaal doet de reis naar den verst afgelegen tegenstrever zijner reeks, namelijk naar Waereghem. Deze verplaatsing is niet zonder gevaar en rood wit zal mogen door geven, willen zij een puntje van de Gaverbeek- zonen ontnemen. Tweede afdeeling moest, tengevolge der bijgevoegde voetbaldagen, op 1 November de F. C. Thourout ontmoeten. Ofschoon de regen van de partij is, zijn de supporters tamelijk wel opgekomen. Men bemerkt het heroptreden van Depoor- ter en Vannieuwenhuyze. Yper wint den toss en Thourout trapt het af met den regen in 5t gezicht. De bezoekers zijn seffens ten aan val en bekomen corner die ontzet wordt. Rood-wit gaat op zijne beurt de vijande lijke verdediging bezoeken en bekomt in wei nig tijds drie hoekschoppen welke niets ople veren. Een shot van Deplancke vliegt rake lings voorbij. Thourout ontmaakt zich weldra van de Ypersche aanvallen maar voor niet lang, want op ontzette hoekschop krijgt Molein een pas van Vansevenant, schiet en de Thouroutsche keeper kan met moeite in cor ner redden. Beide partijen nemen nu beurte lings de bovenhand doch Mariyonneau moet min tusschenkomen dan zijn tegenstrever. Nochtans op welgeslaagden aanval der zwart groene voorlijn valt onze doelbewaarder met het leder in den grond, wilt het wegwerpen maar de bal komt op het been terecht van een voorspeler met het ongelukkig gevolg dat hij in de netten rolt. Thourout telt zoo zijn eerste doel aan de 3oe minuut, terwijl Cercle ruim schoots de leiding van het spel in handen had. Na de rust gaan de onzen er duchtig op los en Thourout is ingedrukt. Drie hoekschoppen zijn ons nogmaals toegekend en op een dezer kan Molein de gelijkmaker binnenzenden aan de ne minuut. Door dit succes aangeprikkeld vallen de rood-witten gedurig aan langs Van sevenant. Nog vier corners moeten ons toege staan worden. Op eett prachtig shot van Van- sevenant glijdt het leder langs den arm v^n den keeper boven de lat. Onkans is er me e gemoeid. Nu en dan muist 1 hourout ei van onder maar Dechièvre en Vannieuwenhuyze weten hunne aanvallen te stremmen. Shotten van Molein en Deplancke worden opgevangen. Alles is te vergeefs, de onzen kunnen de vooi- sprong niet nemen. Integendeel bij het te laat ingrijpen van de verdediging kunnen Bekaert s mannen het tweede doel aanteekenzn tien minuten voor het einde. Alhoewel het spel- tempo gezakt is doen beide elftallen pogingen om nog aan te teekenen. Verleure laat een goede gelegenheid voorbijgaan met zich te rap van het leder te ontmaken. Het einde nadert zonder dat er nog. verandering komt, terwijl 2-1 in ons voordeel veel beter de gehalte van het spel had weergegeven. Al de spelers heb ben hun best gedaan en gegeven wat zij kon- nen behalve Depoorter, waarvan het optreden algemeen werd goedgekeurd, maar die nog op dreef moet geraken. De center half Vandecasteele van V. G. Oostende geselectionneerd zijnde als junior voor op te treden tegen Holland, zoo is de ontmoeting V. G. Oostende-Yper van Zondag 4 November uitgesteld tot op een later te bepalen datum. NEMO. Zitting van Donderdag 25 October De zitting begon om 9 1/4, er wierd beslist te zetelen tot de dagorde volledig uitgeput was. Aanstonds begon men met de artikelen der be grooting. Op een drafje werden de voorziene ont vangsten goedgekeurd van socialistische zijde werd nochtans gevraagd de taksen op de bals en vermakelijkheden te verminderen. De bespreking der uitgaven ging minder rap. Betreffende de wegenis sprak M. Samyn (nat.) aangaande de ingang zijnde herstelling der banen rond Diks mude enkele opmerkingen werden door hem insgelijks gemaakt nopens de tusschenkomst der provincie in het aankoopen van schoolbehoeften, waarop M. Vandenberghe (kath.) uitleg gaf. Bij het hoofdstuk handelende over de autobusdiensten drong M. Lommez aan opdat de private personen die aanvragen deden om een autobusdienst in te richten, seffens zouden ingelicht worden over het lot hunner vraag, en hij deed inzonder den toe stand der autobusdiensten van het Ypersche uit schijnen, waar er menschen waren, die de aan vraag sinds maanden gedaan hadden, wier vraag reeds vanaf 10 Maart naar het bevoegd Ministerie opgezonden werd door de provinciale diensten en waarop er nog nooit geen definitief antwoord ge komen was. M. de Gouverneur beloofde zijne tusschenkomst in deze zaak. M. d'Artois gaf als dan uitleg over zekere zaken om inlichtingen bij hem ingekomen betrek hebbende op de regeling der tramdiensten mengden zich nog in deze be spreking de H. H. Bulckaert, Olivier, Bernolet, Gillon L. Tusschenin werden nog enkele andere punten besproken, namelijk eene verandering aan de ver ordening der provinciale toelagen voor het her stellen der buurtwegen van ondergeschikt belang of landbouwwegen, het maximum van het ver- voerbedrag werd gesteld op 3000 kgr. voor wagens met een beslag van 11 cm. door paarden bespannen. Verschillende toelagen werden dan nog toegekend aan gemeenten voor uitvoering van openbare werken. M Van Ooteghem(kath vroeg dat de gestemde toelagen steeds regelmatig zou den uitbetaald worden, opdat de gemeenten de werken niet zouden moeten doen stilleggen, wegens gemis aan uitbetaling der toegekende kredieten. Bij de verhandeling van het hoofdstuk over het onderwijs, ontspon zich eene lange bespreking de eenen vroegen meer steun aan de geprimeerde vakboeken, M. d'Artois zette de werking uiteen der kommissie voor het vakonderwijs, andere spraken over de vertegenwoordiging der tooneel- maatschappijen in de tooneelcommissie. M. Se- gier (soc.) besprak de tusschenkomst der provincie in het vrij onderwijs waartegen hij zich ten zeerste kantte hetgeen een vinnige bespreking uitlokte enz. enz. 495.1 Om 2 uur kon er dan eindelijk 0 worden tot de definitieve stemming ove? - grooting. r de k- Door de verschillende politieke parf' er alsdan hulde gebracht aan den Voorzit? den raad, M. Mayeur, over zijne onpar?^ Vaa in het leiden der debatten, iets dat niet ar makkelijk was ten gevolge eener zekere 0DJf der gemoederen, in sommige omstandig?^ De Voorzitter antwoordde, bedankte, Waa Heer Gouverneur de gewone zittijd van her 1928 gesloten verklaarde. 'aai Nu de provinciale begrooting voor het 1929 gestemd is, zal het mogelijks niet van'? lang ontbloot zijn hier eens aan te duiden wat Provincie al doet met de gelden waarover zij? schikt. Hieronder het totaal der uitgaven Provinciegedaan voor deverschillende wi I. Als verplichtende uitgaven vinden ingeschreven 1) dienst der financies 2) intresten en fonds tot delging der schulden 3) kosten van bestuur, pensioenen enz 4) Justitie en politie, kosten ten laste der Provincie 5) kathedraal, Bisschoppelijk pa leis en Seminarie 6) Provinciale technische dienst Provinciale wegen en vaarten 7) Openbaar Onderwijs 8) Openbare Onderstand - Bede larij en landlooperij 9) buurtspoorweglti 10) kinderbescherming, ouder domspensioenen en verschei dene II. Vrijstaande Uitgaven. 1) tegemoetkoming in zake Fi nancies 2) bestuurskosten 3) gesubsidieerde werken, buurt wegen, gezondheidswerken 4) buurtspoorwegen, autobus- diensten 5) electrificatie der Provincie 6) gezondheidsdienst, school voor vroedvrouwen, enz. 7) Kerk en praalgebouwen 8) Openbaar onderwijs, Tech nisch onderricht, Wetenschap en kunst 9/ Landbouw 10) Maatschappelijke werken en instellingen van vooruitzicht Totaal der uitgaven der Provincie 34 1 5 0 4974! Uit deze cijfers kan men dus oordeelen welk overwegend belang het is voor de Proving een goed bestuur te hebben opdat de provincie gelden goed zouden gebezigd worden. Uit bovei staande kan er ook opgemaakt worden da' provinciaal bestuur, het algemeen welzijn Provincie steeds voor oogen heeft, op gebied wegenis, op gebied van volksontwikkeling opbeuring, maatschappelijken welstand, enz Iemand die wil beknibbelen kan altijd iets den, niets is er immers volmaakt maar er aanhoudend gestreefd te worden tot het we ij onzer geheele bevolking. 3.439.706 4; 323.000.- 1-270.056 35 376 678- 3 942 1 535. 1.600.1 6501 6.837 21541 118 0 957.3 2 727.0 230.0 5200 1.050.0 107 5 4 062.1 4 74.874- 3.431 volte Samenwerkende Maatschappij Brouwerij DE EENDRACHT Brugschesteenweg YPER A al$ De aandeelhouders zijn verzocht e meene vergadering te willen bijwone» Zondag 18 November, om H uieS!Jari het Gasthof Het Zweerd Groote Yper. DAGORDE Kennisgeving van den toestand- Gebeurlijke vereffening der maat$c 11 HET de beste »ij VII

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 6