!0S Verjaardag van den Wipanstilstand TM I0"1 Anniversary of Aimislici Day Koninklijke Hotawmaatschappij Yper L'Allegro Symphonique Harmonie Ypriana Zondag 11 November 1928 10e Anniversaire de TArmistice Dimanche li Nevemfore 1928 Met Gala-Concert der Harmonie YPRIANA Het Bestuur der Harmonie Ypriana heeft besloten dien heuglijken dag op plech tige wijze te vieren. Het noodigt al de maatschappijen der stad met vaandels, vlaggen en kartels uit aan die betooging deel te nemen. Geen bijzondere uitnoodigingen werden rechtstreeks aan gelijk welke maatschap pij gezonden. De oproep werd slechts per plakbriej gedaan. Te 17 u. 1/2 stipt, vergadering op de Groote Markt, rechtover het Stadhuis. De maat schappijen plaatsen zich achtèr de Harmonie Ypriana in de volgorde die ze verkiezen. Vandaar trekt de stoet naar het Britsch Gedenkteeken der Meenenpoort waar de H armonie Ypriana volgende stukken uitvoert 1°) Het God Save the King 2") La Mort d'Ase (E. Grieg). De klaroenen der brandweer blazen The Last Post Vervolgens gaat de stoet naar het Gedenk teeken der Ypersche Gesneuvelden waar de Harmonie Ypriana volg nde stukken uitvoert i°) De Brabanqonne 2° La Mort d'Ase (E. Grieg). De klaroenen der brandwe :r blazen de Taptoe Ten slotte optocht door de stad en uit voering, op de Groote Markt, door de Har monie Ypriana van het God Save the King de Marseillaise en de Braban qonne als blijk van erkentelijkheid tegen over de Engelschen, Franschen en Belgen die als Helden zijn gesneuveld voor de ver dediging van onzen geboortegrond. Het Bestuur der Harmonie Ypriana rekent op de medewerking van gansch de bevolking. Beleefd verzoek de huizen te bevlaggen 1 Het Bestuur. Le Comité de 1'Harmonie Ypriana a décidé de fêter solennellement cette journée mémorable. II invite toutes les sociétés de la ville a participer a cette manifestation avec dra- peaux, étendards et cartels. Aucune invitation spéciale n'a été adressée aux sociétés. L'affiche seule sert d'appel. A 17 heures 1/2 précises, réunion a la Grand'Place, face a 1'Hotel de Ville. Les sociétés occupent la place qui leur convient derrière l'Harmonie Ypriana Le cortège se rend d'abord au Britannique de la Porte de Menin monie Ypriana exécute le.-> suivants i°) Le God Save the King Mort d'Ase (E. Grieg). Les clairons des pompiers sonnent The Last Post Le cortège se rend ensuite au Monument aux Errfants d'Ypres, morts pour la Patrie, oü l'Harmonie Ypriana exécute i°) La Brabanqonne 20) La Mort d'Ase (E. Grieg). Les clairons des pompiers sonnent La Rqtraite Pour terminer défilé en ville et exécution, a la Grand'Place, par l'Harmonie «Ypriana», du God Save the King de La Mar- Mé norial oü l'fïar- morceaux 2°) La seillaise et de La Brabanqonne en hom mage de reconnaissance envers les Anglais, Franqais et Beiges, tombés en Héros pour la défense de notre sol natal. Le Comité de l'Harmonie Ypriana compte sur la participation de toute la popu lation. Prière d'arborer les drapeaux Le Comité. The Committee of the Ypriana Band have decided to form a Pilgrimage for the purpose of Honouring this Memorial day and have the Honour of inviting all Socie ties, with their Flags and Banners, On Sunday the 11th of November 1928 at 5.3o p. m. the Societies will meet at the Grand'Place, near the Town Hall, for the purpose of forming a Pilgrimage and will march behind the Ypriana Band The first visit will be to the British Me morial at the Menin Gate, where the Pilgri mage will pay hommage to the Dead. The Ypriana Band will first play i°) God Save the King 2°) La Mort d'Ase (by E. Grieg). The Buglers of the Fire Brigade will blow The Last Post The second visit will be paid to the Ypres Memorial and while there the «Ypriana Band» will first play the i°) La Brabanqonne 2°) La Mort d'Ase (by E. Grieg). The Buglers of the Fire Biigade will blow the La Retraite The Pilgrimage will then march through part of the Town and return to the Grand Place, where the Ypriana Band will play God Save the King La Marseillaise and La Brabanqonne in Honour of the British, French and Belgians, who have fallen in defence of our Country. The Committee of the Ypriana Band wish that all of the Population of Ypres will take part in the Pilgrimage, it is also the wish of the Committee, that all Flags shall be ïoisted on this occasion. The Committee. De leden der maatschappij worden drin gend uitgenoodigd deel te nemen aan het Vaderlandsch feest van 11 November 1928 op touw gezet door het Bestuur van Ypriana ter gelegenheid van den lon verjaardag van den wapenstilstand. Vergadering in ons lokaal Hotel Continen tal om 17 uur. Het Bestuur. Zooals we reeds hebben gemeld geeft de Harmonie Ypriana Dinsdag 20 November e.k. haar eerste Gala Concert ter gelegenheid der Sinte Ceciliafeesten. Onder de bijzonderste stukken die door de Harmonie zullen uitgevoerd worden melden we een selectie uit Manon het opening stuk van Egmont en een Allegro Symphonique prachtwerken waarover we hiei enkele bijzonderheden mededeelen Manon opéra comique in vijf be drijven en zes tafereelen, woorden van H. Meilhac en Ph. Gille, naar Manon Lescaut roman van den abbé Prévost, muziek van J. Massenet (1884). Dit zangspel is wereldbe roemd. De mooiste fragmenten ervan zijn Je suis encore tout étourdie Ne bron- chez pas soyez gentille Voyons Manon plus de chimères Adieu notre petitè table Egmont treurspel in vijf bedrijven en in proza, van Goethe (1787). Het verheerlijkt Lamoral, graaf Van g It d de Spaansche dwingelandij. 6I1*' in zijn strijd voor de gewetensvrijheid. Men weet dat op bevel van bloedh de graven Egmont en Hoorn 0p 4°^' Markt te Brussel werden onthoofd Voor dit treurspel schreef LudwigVanB ven een overheerlijk openingstuk ef Allegro Symphonique m de laten werken van den oostenrijksche dichter Franz- Peter Schubert (I7 bevond zich onder meer een Unvolle' symphonie (onvoltooide symphonie phonie inachevée), door alle kunstenaar muziekliefhebbers hooggeprezen. Onze zeer begaafde stadgenoot Heer'Al Van Egroo, bestuurder der Harmo Ypriana en der Muziekschool, heeft aangedurfd die prachtige symphonie te tooien. We vinden het overbodig nadruk te le; op de vele moeilijkheden die met zulke kie taak gepaard gaan. Maar wie Albert Egroo kent en weet wat hij vermag twijfe geen oogenblik aan dat hij die moeilijkhe meesterlijk heeft overwonnen. We hadden het genoegen een paar herh; gen van zijn Allegro Symphonique te wonen, 't Was effenaf puik. 1 Van nt mogen we verzekerd zijn dat de ruime van 't Oud Yper Dinsdag 20 Novem weeral veel te klein zal zijn om Albert 1 Egroo en zijn knappe medewerkers toe juichen. Kunstliefhebbers zorgt dus spoedig vi uw plaats want tijdens de uitvoering bliji de deuren dicht. Voor de nieuwe inschrijvingen wende in zich onmiddellijk bij den Voorzitter Aii Gruwez, Boterstraat, 2, waar ook alleg schenken voor het luisterrijk Bal van Dinsè 27 November in dank worden ontvangen. d'ALBERT VAN EGROO] Au cours du Concert de Gala du Mn 20 Novembre prochain l'Harmonie «Yprianj exécutera, outre l'ouverture d'Egmont (L.' Beethoven) et une sélection de Manon j Massenet), un Allegro Sympbonkpij oeuvre due au talent de son directeur M.Altj Van Egroo. Cet Allegro Symphonique symphonie en si mineur, dite Sytnp inachevéede Franz Schubert (1822). Schuoj l'avait composée pour remercier la Soct de Musique de Gratz qui l'avait nommei bre d'honneur. On se demande dit Raoul Duhaiwl pourquoi la Société ne fit pas exécuterj telle oeuvre et pourquoi Schubert nelaj terminée d'autant plus qu'il avaitcoffl®^ le Scherzo dont on a retrouvédanssesp»P les neuf mesures de début. L'oeuvre connue des musiciens que quarante-troisj après sa composition, en 1865, publiée qu'en 1867. Un des amis de dchu, Anselme Huttenbrenner, l'avait gardée I sement dans ses cartons. C'est la du d'orchestre viennois, Herbeck, la e .1 un jour. II obtint l'autorisation de la Pn en public. ussitöt a vea cette aniiw'l Cette musique divine eut a le plus grand succès. Depuis elle ne cesse de figurer sur les Pr0^r' tous les grands Concerts de France e monde entier M. Albert Van Egroo a done ai du grand disparu en créant un cheve ensem1 ree»] bief rillen] faitement homogène qui illustrera les fêtes organisées en l'honneui u de la mort de Franz Schubert (I&1" iecteu' Nous engageons vivement nos assister a la prochaine audition Symphonique convient, le vaillant maitre Al git

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 4