g°e dkeuren en een dergelijke kaakslag - van jjet Bestuur van den Openbaren Ondei stand zal aanvaart^eu- jlDe raad 's niet geroepen die yerpachting goed te keuren maar alleen zijn advies erover uit te brengen. De Commissie van Openbaren Onderstan i is verplicht ge |veest tot die verpachting over te gaan, want boven haar en boven ons staat nog de Besten- djge Afvaardiging. g, Missiae». Het ware toch logiek dat ^en rekening hield met ons advies, anders woet men het ons niet meer vragen. g. Lemahieu. De laatste maal heb ik mij onthouden. Ik had den wensch uitgedrukt de loten van jachtrecht verdeeld te zien volgens de grootte der gebruiken, om zoo aan de landbouwers de gelegenheid te geven zelfde jacht te pachten vooi de landen door hen gebruikt. In princiep ben ik tegen de afzon- lijke verpachting van het jachtrecht. Ik zal mij thans nogmaals onthouden om reden dat er van mijn wensch geen rekening gehouden werd. Stemt ja de heer Sobry stemmen neen de heeren Laton, Missiaen, Bonnet, Bos- saert en Soete onthouden zich de heeren Declercq, Lemahieu, D'Huvettere, Van Nieu wenhove en Vandamme. 4. Kerkfabriek van St- Maar tens Be fooling VOOr 1Q2Q. Deze begrooting wordt goedgekeurd. Ont houden zich de heeren Van Nieuwenhove, Missiaen, Bonnet en Bossaert. 5. Muziekschool Begrootivg voor 1Q2Q. Eenparig goedgekeurd. 6. - Nijverheidsschool - Begrooting voor IQ2Q M. Bossaert. Als lid der Commissie van de Nijverheidsschool werd ik den Donderdag avond verwittigd om den Vrijdag die begroo ting reeds te gaan spreken. In die voorwaarde was het mii niet mogelijk de vergadering bij te wonen. Ik ken dus niets van deze begroo ting en thans vraagt rn n ons reeds die goed te keuren. M. D'rluvettere, die ook lid is dier Commissie, weet er evenveel van als ik. Die begrooting werd niet regelmatig gestemd, vermits de leden van den beheerraad niet op tijds verwittigd werden om de vergadering bij te wonen, en ik vraag dus dat dit punt zou uitgesteld worden. .11. Sobry. De leden kunnen altijd de begrooting en alle stukken onderzoeken op het stadhuis. Zoo gij het niet doet kunnen wij er u niet toe verplichten. M. Missiam. Gij schept steeds moed willig verwarring. Mijn collega zegt niet dat de begrooting hier op het stadhuis te zijner inzage niet gelegen heeft, maar hij maakt Heen zijn beklag als lid van den beheerraad der Nijverheidsschool niet op tijds tot de 'ergaderingen uitgenoodigd te zijn. Het ware 'en minste hoffelijk het is Missiaen, de onbeleefder ik, die dit zegt de leden drie dngen op vooihand te vei wittigen. ill. Sobry. Bevelen zijn reeds gegeven opdat voortaan alle bij'eenroepingen drie dogen op voorhand zouden gedaan zijn. Op een vraag van den heer Bossaert ant woordt de heer voorzitter dat de begrooting der Nijverheidsschool gestemd werd door Vler leden van den beheerraad, de voorzitter "diegrepen, dus door de meerderheid der leden, baar de heer Bossaert aan zijn voor- stel tot verdaging houdt, wil de heer voor ster tot tweemaal toe dit voorstel ter stem- l'Hg leggen. Doch de heeren D'Huvettere Van Nieuwenhove verzetten er zich op v°lgenlijk tegen om reden dat een uitstel niets zaken kan veranderen gezien de ^Looting regelmatig werd gestemd en het te^ al^tiane zaak is waarop er niet kan sluit "Sgekeerd worden De heer D'Huvettere Zlch nochtans aan bij den heer Bossaert ^te vragen dat de uitnoodigingen eenige op voorhand zouden gezonden worden. e heer Bossaert trekt dan eindelijk zijn °°rstel i, in en de begrooting wordt goedge keurd door de heeren Declercq Lemahieu, D'Huvettere, Van Nieuwenhove, Vandamme en Sobry. Onthouden zich de heeren Laton, Missiaen, Bonnet, Bossaert en Soete. 7- Stadsbibliotheek - Begrooting voor ïgag. Bij de begrooting is een verslag gevoegt van den heer Bibliothecaris, waaruit blijkt dat het getal lezers steeds aangroeit, maar ook dat tal van boeken, die wegens de groote kosten slechts ingenaaidzijn, onbruikbaar worden. De verleende toelagen van Staat en Provincie zijn aanmoedigend maar ontoerei kend om de boeken te laten verbinden er. in alle andere onkosten te voorzien. M. D'Huvettere. De bibliotheek zou moeten uitgebreid worden want thans zijn er nog veel kostbare boeken die in koffers opge sloten zijn wegens gebrek aan plaats. Het aantal bezoekers en.lezers zou hierdoor nog aangroeien, de verleende toelagen zouden vermeerderen en met de verschuldigde oor logsschade en de mogelijke giften die wij zouden kunnen ontvangen, ware het ons mogelijk stilaan onze bibliotheek in haar vooroorlogschen toestand weer in te richten. Doch dit alles is niet mogelijk zoolang wij geen gebouw hebben. M. Vandamme. —Vroeger werd den wensch uitgedrukt de verschillige boekdeelen, die in onze bibliotheek te vinden zijn, door mid del van de plaatselijke weekbladen, aan de bevolking kenbaar te maken. Welk gevolg werd hieraan gegeven De heer Leuridan komt de raadszaal bin nen om 6 u. 5o m. M. Missiaen. Verleden jaar is deze wensch uitgedrukt geweest. Er werd ons beloofd daaraan gevolg te geven doch in het verloopen jaar hebben wij in geen enkel weekblad kunnen zien dit dit gedaan werd. Daar het Schepenencollege in gebreke bleef had ik gemeend er zelf eens over te spreken met de leden van den beheerraad der biblio theek. Doch in niet een der stukken heb ik hunne namen kunnen zien, allen zijn uitslui tend onderteekend door den bibliothecaris die een functionnaris is. M. Sobry. Het verwondert mij dat de leer Missiaen den beheerraad niet kent. Al de stukken zijn steeds ter uwer inzage, M. Missiaen, en als gij iets niet vin It, vraagt het en h jt zal u aanstonds gegeven worden. MMissiaen. Gij meent toch niet dat ik altijd zal gaan schoon spreken om iets te weten. Ik veronderstel dus dat de heer bib!io thecaris alleen de beheerraad uitmaakt, ver mits hel schepenencollege hem zelf niet kent. MSobryMaar wacht, gij geeft mij den. tijd nut het u te zeggen. De beheerraad der bibli-theek bestaat eerst en vooral uit uw dienaar, dan hebben wij den heer Gaimant, die reeds sedert heuglijken tijd ervan deel uit maakt, en de heeren Petit en Tack. Het is mij aangenaam te vermelden dat de heer biblio thecaris werd gelukgewenscht door.de aange- stelden vaa het Mi.asteiie om de goede zorg waa-mede de bibliotheek gehouden wordt. Zoo gij er aan houdt dat de lijst der boeken aan de weekbladen zou medegedeeld worden, vraag ik niets beter dan zulks te doen, maar ik zou dan ook vragen dat de blade 1 ons daar voor geen geil zouden eischen, M. Missiaen. Ik be tatig dat het dus nogmaals de heer Voorzitter is die geen reke ning gehouden heeft met den wensch van den gemeenteraad. Hij verhoopt ook dat de week bladen geen geld zullen vragen, maar is het misschien de gewoonte dat men betaling eischt voor berichten van openbaar nut uit gaande van het gemeentebestuur MSobry. De stad betaalt zeer veel voor publiciteit. Ik zou u veel rekeningen kunnen toonen. M. Missiaen. Het socialistisch blad heeft nog nooit een centiem geeischt en ik vind het een schande de berichten gedaan in het open baar belang te doen betalen. M. Leuridan. Voor wat mijn partij be treft, ken ik ook een weekblad dat daarvoor niets aanrekent. M. Sobry. Ik ben verheugd te vrrnëmen dat de weekbla len ten dienste staan van de bi bliotheek. MVan Nieuwenhove. Suite au vceu exprimé par M. D'Huvettere, je voudrais savoir ou P011 en est avec la reconstruction de la bibliothèque Communale. En ce moment le Haut Commissariat Royal plie bagage, et la vous aurez, au centre de la ville, la place voulue pour construire. Je suppose également qu'un de ces jpurs vous commencerez le plan du J ardin Public. Actuellement la bibliothèque occupe une des plus belles salles de notre Ecole Moyenne, et ce un peu au détriment de l'enseignement. MSobry. Het is meer dan een jaar dat ik vraag de bibliotheek te bouwen nevens de Justiceschool. Daar behoort de grond aan de stad, terwijl wij elders grond zullen moeten koopen. De he- r Van Nieuwenhove en andere raads leden vinden dat dit daar geen geschikte plaats is. De bibliotheek kan nergens beter geplaatst worden dan bij den Openbaren Hof, in het' midden van de stad. M. Declercq. Ik heb vroeger reeds in het schepenencollege voorgesteld de bibliotheek op die plaats te bouwen. M. Sobry. Wij zullen die kwestie in een aanstaande zitting bespreken. Ik ga dus over tot de stemming. Stemmenjarde heeren Declercq, Lema- hieu, D'Huvettere, an Nieuwenhove en Vandamme onthouden zich de heeren Laton, Missiaen, Bonnet, Br ssaert, Leuridan, Soete en Sobry. M. Sobry. - Daar ik, als lid van den be heerraad, de begrooting heb helpen opmaken, onthoud ik mij thans bij deze stemming. S. Stadsbibliotheek Rekening voor het dienstjaar ig2j. M. Van Nieuwenhove. II y a un excédent de 1000 fr. et le bi! liothécaire se plaint-de ne pas avoir assez dhirgent pour relier des volu mes abimés par l'usage M. Missiaen. Op een rekening van 2000'fr. vindt men middel 1000fr. overschot te hebben. Er werden dus geen boeken genoeg verbonden. M. SobryDe inkomsten komen dikwijls zeer laat in, daardoor komt het dat men op 't laatst met een overschot staat Doch dit belet niet dat dit geld kan verbruikt worden voor nóodige verbeteringen. De rekening wordt hierop eenparig gestemd. 9. - Vrije Huis houd klas Rij seis tra at Rekening over het dienstjaar igoy igz8. Goedgekeurd. Onthouden zich de heeren Van Nieuwenhove, Missiaen, Boniet en Bossaert. 10. - Vrije Huishoudklas Rijselstraat Begrooting voor 't jaar ig2S-ig2q. Deze begrooting wo.dt met dezelfde stem mingals hiervoren goedgekiurd. II Financiën - A ar, vullende kredieten. Volgende aanvallende k'edicten worden gevraagd 1) 3611 fr. 27 voor orkistcn van kiezirgen en kiezerslijsten 2) rooo fr. 00 voor tijdelijk bon aan zieke stadswer.klieden 3) 6ooo fr. 00 voor waarnemende onder wijzers. M. Missiaen. - Hoe komt gij aan dat bijvoegend krediet voor dc kiezerslijsten M. Sobry. Het drukken dier lijsten ge schiedde bij middel van een plaatselijke aan besteding. Een oproep werd gedaan aan al de drukkers van stad M. Missiaen. Gij wist dus den prijs op voorhand. M. Sobry. Er werd te weinig voorzien in de begrooting. Thans heeft dit ons 90 cmen. per naam gekost. M. Lemahieu. Het drukken der kiezers lijsten met de bijhoorige onkosten en noodige bekendmakingen heeft or.s de som van 9462 fr. gekost. In de lijsten zijn er 4149 kamerkiezers en 4831 gemeentekiezers vermeld. Wij hebben den goedkoopsten drukker genomen, en ieder-

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 3