305.532 fr. 53, zoodat er voor de begroo- van 1929 een gezamenlijk tekort is van ting ,?4.234 fr" 3t jlf. Bonnet. - tijdens de vorige zittingen e'rden er verscheidene artikelen voorbehou- L Ware het niet beter thans deze artikelen Jte handelen, vooraleer de begrooting te «luiten pe heer Van Nieuwenhove komt de raads el binnen. yf. SobryHet ware geraadzaam eerst buitengewone ontvangsten en uitgaven vaSt te stellen. 1 hans is er gebleken dat som artikelen, vroeger reeds verhandeld, nu onvoldoende zijn. Betrekkelijk artikel 202, voor de reiniging jet Yperlee, heeft de gemeente Boesinghe 0jS laten weten dat zij hiervoor, bij misslag, som van i33 fr. i3 aan den Staat terug gevraagd heeft terwijl die som door de stad Aperte betalen was. Uit dien hoofde zou het Toeger gestemde krediet van 4985 fr. 82 met 33 fr. i3 moeten verhoogd worden. Volgens een schrijven van den heer Sche- pene Declercq moeten de herstellingswerken er centrale verwarming in de Middelbare ichool meer kosten dan voorzien. De inge diende rekeningen voor gedane werken beloo- pengezamenlijk op 25.400 fr. 41. M. Delahaye. Het artikel i5i voorziet reeds een som van 3640 fr. voor hetzelfde werk. M. Sobry. Dit is een krediet dat vroeger gestemd werd, terwijl het nu een nieuw kre diet is dat gevraagd wordt, en dat het voor werp moet uitmaken van een nieuw artikel. Er moet dus nu een krediet van 4o5o fr. 45 rijgestemd worden. Bij stemming wordt dit nieuw krediet een jarig goedgekeurd. De begrooting der Muziekschool werd rroeger vastgesteld, doch sedert werd de wedde van den Bestuurder gewijzigd en de begrooting gesloten met de som van 44.046 fr.in ontvangsten en uitgaven. Het cijfer der rad werd nog niet veranderd en thans zou er dienen een som ven 5ooo fr. in de buitenge wone uitgaven gestemd te worden. M'. Van Nieuwenhove. Pourquoi n'inscri rezvous pas ce crédit au budget de 1928 M. Sobry. Nous ne pouvons plus rien ajouter a ce budget qui a déja été approuvé par la Députation permanente. Dit krediet wordt hierop eenparig gestemd. M. D'Huvettere. Gister om 5 1/2 u. heb 'keen brief ontvangen. Ik weet niet of de leden er thans kennis van begeertn ofwel tijdens de geheime zitting. Het gaat er name lijk over een verhooging van 3o:ooo fr. voor ktstaispersoneel, en in de begrooting zou Erdus nog een artikel moeten voorbehouden Wijven. df. Bonnet. Het ware geraadzaam dit in k geheime zitting te bespreken. Denkt de leer Schepene van financiën dat dit alles is lfMmoet voorbehouden blijven Ik weet nog e's anders. Vroeger werd door den heer Jlorie iets opgeworpen dat gegrond is. Tijdens k laatste verhoogirg werd het loon van :ekere verdienstelijke ambtenaren vergeten. Al de raadsleden gaan t'akkoord om die tWestie in geheime zitting te bespreken. M. Sobry. Tijdens de laatste zitting werd •r besloten dat de stad een derde der kosten '°or de delvingswerken der Bellewaertbeek e baren laste zou nemen. De totale kosten 'an dit werk bedragen de som van 20.428,42 U daarvan het aandeel der stad op 420 fr, y5 ePaald is. Blijft dus nog als overschot de s°® van 20.007 ff- 67 waarvan het derde een ven 6669 ff- 22 geeft. Het princiep, een erbe der kosten te betalen, werd vroeger 6esieri>d doch er werd toen geen cijfer be leid. Thans zou er dus dienen in de begroo- geschreven te worden 6669 fr- 22 -T 420 t zij een totale som van 7089 ^r- 97 delvingswerken der Bellewaertbeek. k krediet wordt algemeen goedgekeurd. Sobry. - Een andere som moet nog 'Schreven worden voor de verbeterings wei ken aan de dammen van Zillebeke en Dickebuschvijvers. Hiervoor was een som van 10.000 fr. ingeschreven, 't zij 8.5oo fr. voor Dickebusch en i.5oo fr. voor Zillebeke. De ingediende rekeningen van de aannemers be- loopen voor Dickebuschvijver op 17.387 fr. 65 en voor Zillebekevijver op 3.452 fr. 78, zoodat er, in het voorzien krediet, een gezamenlijk tekort is van 10.840 fr. 43. M. Bonnet. Ik vraag mij af waarom er voor dit werk maar zoo weinig werd inge schreven, gezien het thans blijkt dat het meer dan het dubbel heeft gekost Gij hebt u toch moeten baseeren op een raming M. Lemahieu. De bemerking van den heer Bonnet is zeer gegrond, doch wij hebben ons gesteund op de cijfers door onzen Dienst aangegeven. M. Bonnet. Gewoonlijk zijn de. schattin gen steeds veel hooger dan het werk eigenlijk moet kosten. Hier is het gansch 't tegenover gestelde en ik meen dat dit, vanwege den technischen dienst, misbruik maken is van onze goedertierenheid. M. Sobry.— Hier is het dikwijls 't contrarie. M. D'Huv etter e. Het is 't contrarie van het systeem van den heer Missiaen. Volgens den heer Vandamme vraagt hij steeds veel om weinig te bekomen, terwijl er hier weinig ge vraagd wordt om veel te krijgen. M. Van Nieuwenhove. Comment ces tra vaux ontils été conduits M. Lemahieu. Ik denk dat de dam van Zillebekevijver, uit reden van instorting, een eind verder hersteld werd dan eerst voorzien. De meerdere onkosten zouden hier wel hun oorzaak kunnen vinden. Doch ik weet niet of zulks voor Dickebuschvijver ook het geval is. M. Vandamme. Werden deze werken niet in aanbesteding uitgegeven M. Lemahieu. Dit kon niet daar de wer ken hoogst dringend moesten uitgevoerd worden. M. Bonnet. Ik ben van oordeel' dat het gedacht van den heer Delahaye in acht had moeten genomen worden en dat de Commissie van Openbare Werken wel zou doen ter plaats te gaan om zich van de belangrijkheid der werken een gedacht te kunnen geven. M. Sobry. Het zijn verrassingen, doch wij zullen niet nalaten aan den bevoegden dienst hierover uitleg te vragen. M. Van Nieuwenhove. Je regrette de devoir vous le dire, mais, pendant les trois ans que j'étais échevin des travaux publics, jamais je n'ai dépassé un crédit, tandis qu'a présent on vient nous demander a chaque instant des crédits supplémentaires. On ne tient aucun compte des sommes qui sont mises a leur disposition, la ville paiera quand même. Quant a moi, je préférais plutöt arrêter les travaux. M. Sobry. Dit is zeer wel en 't is zoo dat het moet gedaan worden. Het is wel te hopen dat dit de laatste maal zal zijn dat zulks zich nog zal voordoen. Ik vraag dus dat er nu een aanvullend krediet van 10.840 fr. 43 voor versterking der dammen van Zillebeke en Dickebusch vijvers zou gestemd worden. Stemmen ja de heeren Lemahieu, D'Hu- vettere, Vandamme, Laton, Soete, Delahaye en Sobry neen de heeren Van Nieuwenhove, Glorie, Missiaen, Bonnet en Coutelle. M. Bonnet. Ik heb neen gestemd uitdruk kelijk otn de aandacht van het schepenencol lege op dit feit te vestigen en opdat het in de toekomst er voor zou zorgen dit te beletten. M. Sobry. Het artikel 194 voorziet de som van 100.000 fr. voor het herstel der ves tingen en hovingen. De heer Schepene van Openbare Werken zegt dat hij denkt, in den loop van 1929, ook den Openbaren Hof te kunnen in orde brengen. Hiervoor vraagt hij een krediet van 5o.ooo fr. Gezien dit werk zal uitgevoerd worden op oorlogsschade, zou die som in ontvangsten en uitgaven mogen inge schreven worden. Ik stel dus voor in artikel 194 de som van i5o.ooo fr. in te schrijven. M. Van Nieuwenhove. Les plantations ne peuvent se faire qu'en hiver. Comment comp- tez-vous remettre en ordre le jardin public dans le courant de 1929 M. Lemahieu. Ik moet doen opmerken dat de begrooting tot den iD Juli ig3o loopt. Men kan dus gemakkelijk de beplantingen te naaste winter doen. M. D'Huvettere. Tusschen inschrijven en krijgen is er een groot verschil. M. Sobry. De heer Schepene van Open bare Werken vind dat de som van 100.000 fr. voor onze hovingen en vestingen noodig is. Zoo wij nu den Openbaren Hof willen inrichten, moet er nog 5o.ooo fr. bij gestemd worden. M. D'Huvettere. En als de ons hiervoor verschuldigde oorlogsschade niet betaald wordt, waar zult gij het geld halen M. Lemahieu. Als wij met het werk niet beginnen dan zullen wij ook niets hebben, wij moeten eerst onze rekeningen indienen. M. Missiaen. Gij ontvangt eerst een eerste snede en nadien betaalt men naarmate den vooruitgang der werken. M. Van Nieuwenhove. De mon temps on recevait d'abord et après on exécutait les travaux. M. Sobry. Er is thans spraak het plan van den Heer Staatstuinbouwconsulent Pee mans, dat door u allen werd goedgekeurd, uit te voeren. Ik stel dus voor een som van i5o.ooo fr. in te schrijven onder artikelen 98 der ontvangsten en 194 der uitgaven. Dit krediet wordt eenparig gestemd. M. Sobry. Thans blijven er nog sommige artikelen voorbehouden die in geheime zitting moeten besproken worden. M. Missiaen. Er zijn er nog andere, namelijk artikel 10 der inkomsten. M. Sobry. De raad was van oordeel dat de som van 75 fr., ingeschreven voor erken ningsrechten van eigendommen, kon ver hoogd worden. Wij hebben gedacht dit op vijf maal de waarde van nu te brengen. Dit voorstel wordt eenparig gestemd. M. Sobry. Artikel i3, vergoeding voor de gasleiding, werd ook uitgesteld. Thans ontvangt de stad, als vergoeding voor ge bruik van den ondergrond, o.5o fr. per inwo ner. Wij hadden gedacht dit door zeven te vermenigvuldigen, gezien de waarde van onze munt zoo gedaald is en den prijs der gas ook in evenredigheid verhoogd werd. Doch vreest gij niet dat, met te veel te vragen, wij niets zullen bekomen en wij een matiger voorstel zouden moeten doen M. Van Nieuwenhove. Certes, vóus n'aurez rien. Le contrat dit que cette indem- nite ne pouvait descendre en dessous de gooo francs, done elle ne joue qu'a partir de 18.000 habitants. M. Sobry. Wij zouden kunnen vragen om 2 fr. 5o per inwoner te krijgen. M. Lemahieu. De tegenwoordige vergoe ding van o fr. 5o is niet meer redelijk, alles is nu 7 maal duurder en de prijs der gas is ook merkelijk gestegen. M. Missiaen. Wat te verwonderen is, 't is dat dit nu reeds sedert vijf weken beslo ten werd en dat er nog geen onderhandelin gen met de maatschappij werden aangegaan. MLemahitu. Wij zijn in onderhandeling, doch men antwoordt ons niet. (Gelach). M. Bonnet. Onze vraag is nochtans ge grond. M. Van Nieuwenhove. D'après le pre mier contrat la société devait éclairer la ville gratuitement et aujourd'hui nous payons plus de 160.000 fr. M. Missiaen. Wie heeft dit contract aan gegaan M< Van Nieuwenhove. II n'y avait rien a. faire, 0.1 était obligé de passer par la. M. Missiaen. Ik weet toch goed dat het met mij niet waar zou geweest zijn. M. Vandamme. Ik denk dat het voor ons allen zeer nuttig ware dat wij kennis kregen van de contracten. M. Sobry. Wij zijn er aan bezig, gij zult dus in 't kort voldoening hebben. Nu is er fjfl

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 3