autobussen de slachtoffers zijn zonder piinste waarborg van schadeloosstelling, fa Bo,tnei^)'t 's bijzonderlijk waar voor i t betreft de autos die de werklieden ver ben, doch de auto busdienst van den heer ||qo kan dit bezwaar niet opgelegd worden. jl, Sobry- Ik geloof dat het heel nuttig ,re de hoogere overheid over de bestaande Misbruiken in te lichten. a Lentahieu. - Voor den autobusdienst ,5 den heer Galloo kan er geen spraak zijn ijn afzonderlijk vervoer Leuridan.Neen, ik heb wel een onder leid gemaakt en alleen het werkliedenver- ■0 bedoeld. Hierop wordt, voor den autobusdienst van Heer Galloo, met eenparige stemmen een 1Dstig advies uitgebracht. Nijverheidsschool rekening voor het itnstjaar 1928. Eenparig goedgekeurd, jo, Carnaval 1929 Politiebevel. Zooals voorgaande jaren stelt de heer Bur- tineester voor een politiebevel goed te jaren, waarbij, ter gelegenheid van Carnaval, leen de verkleedingen en vermommingen (egelaten zijn van 20 tot 1 uur en het dragen un eemmasker streng verboden is. Voor wat de uren betreft gedurende dewelke ]e vefkleedingen en vermommingen toege ven zijn, wordt een uitzondering gemaakt -oor den carnavalstoet die zal uitgaan op iondag ion Februari. Dit ipolitiebevel wordt algemeen goedge eurd. Alleen de heeren Van Nieuwenhove u Glorie stemmen neen. u, Reinigheids- en Ruimingsdienst mbesteding. Erzijn twee inschrijvingen ingekomen. De ierste van den heer Ad. Claeyssens die zich róndt, voor 12 jaar, dien dienst te verze keren volgens de voorschriften van het lasten- rohier mits een jaarlijksche vergoeding van p,3oo fr. Het veld dat de heer Claeyssens r beschikking stelt voor het storten der vuil issen '-.is gelegen langs den steenweg naar omen en heeft een oppervlakte van 1 ha. ikaren. Hetttweede aanbod is dit van den heer Henri Hoste, uit de Statiestraat, die zich tot ieaelfde voorwaarden verbindt mits een jaar- ijkschesaom van 90.493 fr. Het veld is gele- gen langs, de kalsijde naar Komen en heeft ttegroofce van 4 ha. 5o aren. De heer Burgemeester herinnert hier dat te deinwoners toegelaten is beer te vervoe 'W zao zij den openbaren weg niet moeten Kbruükenen, in tegenovergesteld geval, ikun- zij «oa-nihet schepenencollege de noodige ïachtigtng bekomen om van hunne woning ter naar hunne landen of hovingen te voeren 'P voorwaarde hiervoor geurlooze toestellen 'dichtgesloten kuipen te gebruiken. Dp vraag van den heer Van Nieuwenhove "hvoordt de heer Burgemeester dat de borg- bepaald is «pp 5 van het aanbod. Bonnet. Zijn er sindsdien geen be ddingen bin®.as gekomen waarbij er een lissiog zou zijn de .de aangegeven cijfers De heer Burgen&eester verklaart tot heden tets ontvangen te feebbep en stelt voor den er Hoste, laagste® aanbieder,als aan besteder ®an den .reinigheids-en ruimingsdienst uit te 'oepen. Dit voorstel wordt eenparig gestemd. 12Koninklijke Hofibouwmaatschappij - fttraag om toelage. Wis voorgaande jaren vraagt de Komnk. e Hofbouwmaatschappij een toelage van 00 fr- voor hef inrichten van een wedstrijd ï00r met bloemen versierde uitstallingen, die Wrd g.aat met de Handelsfoor, en voor Prijskamp van versierde gevels en balcons e plaats heeft in September. M' Vandamme. Is dit geen vraag die l;Jar feestcommissie zou moeten verzonden "orden -J- Sobry. - Die vraag is toegekomen de feestcommissie vergaderde, en et wordt tijd demenschen een bescheid te geven. Zij moeten immers weten zoo zij op die toe lage mogen rekenen of niet. M. D'Huvettere. Die toelage werd toege staan door de feestcommissie, maar de Raad moet thans deze beslissing goedkeuren. M. Van Nieuwenhove. Je crois qu'il y a trés peu de concurrents pour le concours de balcons fleuris et a mon avis vous feriez bien de vous informer auprès de la société pour connaitre le nombre exact des concurrents. Ainsi vous pourriez juger s'il est encore utile d'organiser ou de subsidier pareil concours. M. D'Huvettere. De feestcommissie heeft ook een toelage van 2000 fr. toegestaan aan het inrichtingscomiteit van den Carnavalstoet en een toelage van 25oo' fr. voor de handels foor. Ik vraag dat de raad ook deze toelagen zou willen bekrachtigen. M. Sobry. Ik stel dus voor te stemmen over artikel twaalf. Dit wordt met eenparige stemmen aange nomen. M. Vandamme. Het was toch overeen gekomen dat de raad zich met die zaken niet meer zou bezighouden. M. Léuridan. Het is den uitdrukkelijken wensch van den heer Glorie geweest dat de gemeenteraad de eindcontrole zou hebben over de te verleenen toelagen. Hierop wordt de hoogdringendheid aange nomen en de twee andere voorgestelde toe lagen ten voordeele van den Carnavalstoet en de Handelsfoor worden algemeen toegestaan. i3. Mededeelingen. 1) De heer Minister van Landbouw en Openbare Werken bericht de stad dat hij de aanbesteding voor den heropbouw van de sluis te Boesinghe, Het Sas, heeft goedge keurd. 2) Een tweeden brief van denzelfden Minister geeft den uitslag van het onderzoek dat hij gedaan heeft nopens de werken aan gehaald in het rekwest van den Bond der geteisterden van het Arrondissement Yper en van de Handelskamers van Nieuwpoort en Yper. Betrekkelijk de vaart van Yper naar den Yzeren de wegen, somt de heer Minister de werken op die reeds gedaan werden alsmede deze die voorzien zijn en binnen kort zullen uitgevoerd worden. M. Vandamme. Het ware te hopen dat de werken door den heer Minister zoo lang niet zullen verschoven worden als zijn hand- teeken 3 Gelach) M. Lemahiem. Wij weten nog niet zoo er meer of éen sas zal gebouwd worden te Boe singhe. Hierom ware het wenschelijk dat de stad bij het bevoegd ministerie zou aandrin gen om een schets te bekomen van de vaart, van aan de kaai tot aan Boesinghe, zoodoende zouden wij kunnen zien wat men schikt te doen. 3) Het Rood Kruis van België meldt ont vangst van de som van 2000 fr. die door den Gemeenteraad gestemd werd ten voordeele van de geteisterden der overstroomingen en dankt de stad voor die hulptoelage. MGlorie. Zou ik mogen weten wie er ibelast werd een omhaling te doen MSobry. Het werd gevraagd aan het isrichtingscomiteit van den Carnavalstoet dat heit zou rekening geven van de omhaling die tijdens den stoet zal gedaan worden ten voor deele van de geteisterden der overstrooming. M. Glorie. Er werd nochtans besloten dat, benevens de toelage door de stad ver leend, er een beroep zju gedaan worden op de private mildheid. MSobry. De noodige ruchtbaarheid is hieraan gegeven geweest door het verslag van de gemeenteraadszitting dat iedereen gelezen heeft. Tot heden heb ik nog geen klachten, maar niet anders dan dank ontvangen. Af. Bonnet. Ik denk dat het niet te laat is om uwe vergetelheid te herstellen en dat door het Schepenencollege nog een oproep tot de bevolking kan gedaan worden ten voordeele van deze geteisterden. M. Sobry. Er werden reeds pogingen gedaan bij het Comiteit van deh Carnavalstoet. Af. Bonnet. Tusschen hier en den Carna- valstoet is er nog geruimen tijd te verloopen. Moest het Schepenencollege op de beslissing van den Gemeenteraad ingaan, dan zouden er twee omhalingen gedaan zijn en de geteis terden zouden er dubbel wel mee varen. Af. D'Huvettere. - Verleden jaar werd er, tijdens den Carnavalstoet, door de Sicambers van Roeselaere een omhaling gedaan. Dit jaar nu werd dit weer aan die maatschappij gevraagd, maar er werd bepaald dat de op brengst der omhaling moet dienen voor de overstroomde gewesten van Dendermonde en omliggende. Af. Bonnet. En hebt gij hierop reeds een antwoord ontvangen. Af. D'Huvettere. Neen. Af. Bonnet. Ik denk dat het Comiteit van den Carnavalstoet, met de inkomsten waar over het beschikt, niet genoeg zal hebben om de algemeene kosten te dekken en dat het u zal antwoorden dat de opbrengst der omhaling toi dit doel zal moeten dienen. Af. Glorie. Dit gedacht van een omhaling tijdens den Carnavalstoet kan iets zijn, maar hier werd er besloten van huis tot huis een omhaling te doen. Af. Sobry. Er staat hiervan geen woord vermeld in het verslag van den heer Secreta ris, en gij hebt daar zooeven dit verslag goed gekeurd. Daarbij zijn er reeds verscheidene maatschappijen die feesten inrichten of tijdens een feest omhalingen hebben gedaan. Doch zoo gij er aan houdt ben ik er niet tegen dat een bericht uitgeplakt worde om de inwoners, aan te zetten hun geteisterde broeders mild te ondersteunen, maar ik denk dat het toch niet wel mogelijk is daarvoor van huis tot huis te gaan. M. Bonnet. Doet een oproep tot de scho len. De kinders die wat van jaren zijn kunnen gemakkelijk met deze omhaling gelast wordem M. Sobry. Ik geloof dat het best is de- kinderen in school te laten. Is de raad thans, van gedacht een bericht te doen uitplakken M. Missiaen. Dit zal tót niets dienen. Ik zou liever het geld aan dit bericht te bestéden zien geven aan de overstroomden, M- Lemahieu. Dat de feestcommissie een Comiteit belaste met van huis tot huis een omhaling te doen en dat ieder politieke groep een lid aanduide. om mede te gaan. M. Missiaen. Is dit een voorstel om de zaak op de lange baan te schuiven, gezien er geen feestcommissie bestaat M. Bonnet. Waarom ons niet gehouden aan het voorstel van den heer Glorie M. Sobry. - Maar wat is eigenlijk dit voorstel? Is het dat er door den Burgemeester van deur tot deur zou gegaan worden M. GlorieOh neen, er zou niet veel ont vangen wórden. M. D'Huvettere. Dat is ons werk niet, wij hebben daar niets in te zien. IA. Missiaen. Dit verwondert mij niet van een Schepene van financiën die zelf zijn eigen begrooting niet stemt. M. D'Huvettere. - Neen, de mijne niet. Mijne begrooting sloot in evenwicht, maar het is de raad die ze zoodanig; veranderde dat ze thans met zoo een groot tekort is moeten ge sloten worden. .,1 M .Missiaen. Ik vraag" dat het voorstel van den heer Glorie zou terstemming gelegd worden. Wij zullen dan zien tot hoever het Schepenencollege de beslissingen van den gemeenteraad zal uitvoeren. MSobry. - Zoo er een persoon is die zicfa; met die omhaling wil gelasten, dat hij zich aanmelde en de noodige toelating zal hei», gegeven worden. M. D'Huvettere. Kan de heer Glorié zijn voorstel niet schriftelijk doen M. Bonnet. Ik vraag de hoogdringendheid voor deze kwestie. M. Glorie. Mijne vraag is de volgende Kan het Schepenencollege het initiatief op BMBBHK pfffOUIWUILIBBW

Het Ypersche (1925-1929) | 1929 | | pagina 3