Ghronique Financière Maken wij ons niet belachelijk ff1 MOST I EK WEDSTRIJD 217 DEELNEMERS - Algemeen klassement na 10-2-29 j[8 punten Knockaert P. M"16 Desodt. ir3 Werrebrouck Alb. ill Raekelboom L., Vanderghote p Snete M., Degroote J. J[0 punten Ghys Em. .]cg Hollebeke J., Charles Quint, puuiortier L. 108 punten Table Rase, Berlingin Fr., gasschelein J., Vander Meersch A., j(n„ckaert Ab. [07 punten Raynaldo, Vandermarliere G., Jiasschelein Cam., De Haene H., Micken, Baete W. xo6 punten Hoorens J., Rood en Wit, Barnes, Molein G. to5 punten Beirnaert G., Ghys J., Desae gherjos, Bartier H., Mme Molein, Coffyn fern., Odent G. 104 punten Bracqué Eud., Janssens Dan., fjeysens J., De Bondt Fern., Watthy G., pethoor F., Deplancke Al Vermeulen Edg., Bulckaen A., Cadens A., Ossieur R. io3 punten Vermeulen Gilb.Schills L., jil»16 Hamilton, Katje, Beddeleem Léop., Verduyn Rog., Talon R., Maréchal G., Coffyn Em. 102 punten Tavernier Cyr., Mat, Espe ranto, Clinckemaille Rob., Nevejans Edm. 101 punten Eerdekens, Mfllt Gareyn G., Dechiever Flor., Beddeleem Léon, D'Haene M., Silvère, Gillioen Alph., Fiers R., Mme Notebaert. 100 punten De Groote Osc., Gruwez Ed., Bibi, Cailliau Em., Indervuyst G., Downie G., Gouwy Cam., Desmet Jos., M,lle Bodard, Verfaillie G., Mmt Maréchal, Coffyn Flor. 99 punten Logie Alb., Hollebeke G., Dupon H., Rowazalouski, Mm; Talon, Miss Mary, Notebaert L., Hauspie Alb., Moyaert Debergh J. 98 punten Janssens J., Naar Promotie M,lle Tonnon, Beddeleem Eug., Cadens V., VanRaes G., Bonte Aug., Floor M., Murray M,lle Molein, De Hem L., Mus Ach., Doolaeghe M. 97 punten: Bertheloot L., Nevejans P., Donck P., Dael M., Lelong Val., Cadens Ars., M'"e Verhaeghe, Mm; Vandamme, Fiers G, Morrel H., Verschoorels., CamerlynckJ. 96 punten Biebauw J., Notebaert A., M'"e Vandamme, Soete J., Stubbe G., Baratto Léop., Baratto G., Souxdorf R., Cardinael Edg., Paret G. 95 punten Versailh s L., Bultinck J., Huyghebar rt G., Melle Desramault, Coffyn G., Cnockaert R. 94 punten Platteau L., Delodder Ch., Surgraeve G. 93 punten Morel V., Verschaete Osc., Sierens A., Siegers Aug., Thérie M., Char- 'estonHauspie O., Mme Baete. 92 punten Smagghe Dan., Cnockaert A., Öemey R.i MeI1<: Beddeleem, Eeckhout L., Haeghe J.-B., Willaert G., Ghesquière E., Indervuyst, Palmarès, Baratto Ch., G°etgheiuck P., Coene H., Victóor G., Tavernier W., De Beer Jos. 91 punten: Van Wichelen M., De Crock E., kimburg Jos., Sjet'. 90punten: Mme Dechiever, Versailles R. 89 punten David Ach., Mn,ï Dedull J0rr° Urb., Mra= Victoor, Mme De Bergh, ,>fcvejans Cam., Mme Merckaert, Jackie, feester. 88punten Van Wichelen A., Decorte Jul., '0tlck Arm., Casteleyn Alb. Punten Van Bost Ch-, Bille J., Coghen M. G.,'p Keignaert A., Blootacker Alb-, Versailhe 86 auwels Osc. Punten Dedulle Ch. 85 Brouwers W-, Vallaeys Ch., ollebeke Ch., Garrein A., Delobbel R. 84 punten Lacante A-, Vanden Hende Gér. 83 punten Smitselaere Th., Frivolités, Petit V., Baete Ev., Pinte Jos., Van Uxem. '82 punten We Kesteloot, Delodder G Merckaert Rob. 81 punten Van Beselaere Ab., Burgraeve G., Feys Vanneste L. 80 punten Craye I. 79 Bost. 78 Bultinck. 76 Bollengier L. 73 Monkerhey L. 72 De Geest Et. 71 Gruwez A. N. B. Alle mogelijke missingen in de toe gekende punten der vorige matchen (16 tot 22) kunnen aangegeven worden Zondag aan staande 24 Februari tusschen 11 en 12 uur in 't l okaal Hotel Continental Yper, 12 Februari 1929. Heer uitgever van 't Ypersche In uw blad van 2 Februaii, dat ik nu pas kom te lezen, is er een artikel geschreven onder de hootding Maken wij ons niet belachelijk Ik zal er dadelijk op antwooiden Het tweede Sas, bij Boesinghe dorp, maakt deel van de overblijvende werken.Ntmen.vjy) nu aan dat al die overblijvende werken die de schrijver van het artikel opsomt zoo spoedig mogelijk verwezentlijkc worden dan vale er nog op te merken dat er voor het verplaatsen der Westbuize stroomopwaarts, niet aan geduid wordt aan welke mijlpaal die verplaat sing zal geschieden, noch door welk perceel der Barmlanden (eigendom der stad) de doorsnede zal gemaakt worden die het water der Yperlee in het hoogste bekken der vaart moet brengen. Het stadsbestuur heeft gewacht van de pachten der Barmlanden, aan tien westkant der vaart, te herzien of den verkoop ervan uitgesteld om geene belemmering te verwekken in de uit te voeren werken nu dat de studie van die werken gedaan is, is he maar redelijk dat wij zoohaast mogelijk kennis kunnen nemen waar de ontworpene doorsnede zal gemaakt worden en ook hoe den trekweg zal gemaakt worden die mogelijks ook zal dienen als uitbatingsweg der Barmlanden. Al den oostkant der vaart, is vermeld Inrichting van uitmonding der Zwaanhof- beke Gezien de hoogte van het waterpeil in het hoogste bekken, zal genoemde beke, vermoe delijk, niet meer kunnen uitmonden op de huidige plaats, en om de waters ervan te leiden in het tweede vaartbekken, zou er moeten eeneaflossingsbekegemaakt worden van mins tens één kilometer lang en zoo zulks moet ■geschieden door wiens eigendom (Al den Oostkant zijn de Barmlanden ook de eigen dom der stad), dat staat niet vermeld in uw artikel Nog al den oostkant, niet verre van de Kaai van Vper, is de nieuwe uitmonding der Bellewaerdebeke Wat zal er daar gedaan worden om lie uitmonding in orde te brengen7 Voor wat de kaaimuren betreft zullen ze hunne huidige hoogte behouden of zullen ze wat verhoogd worden Dat staat ook niet vermeld in uw artikel. Er zijn ook nog andere kleine werken uit te voeren waarover ik nu niet zal spreken. Voor wat de twee bruggen aangaat, het belang der stad is daar niet rechtstreeks mêe verbonden, de eene aanbelangt het beheer van Spoorwegen en de andere de Gemeente Boesinghe. Toen Mijnheer de Ingenieur Vanhauwer- meiren nog te Yper was, heeft hij zeer bereid willig inlichtingen gegeven, aan het Stadsbe stuur, over de werken die hij dan instudeerde, namelijk over het uitbaggeren der vaart tusschen het oude Sas en Boesinghebrug de vaartgeul zal daar vele versmald worden, hetgene later, als de werken opgedaan zulLn zijn, eene verwisseling van grond tusschen de Stad en den Staat zal mogelijk maken in het voordeel der beide partijen. Maar als dien heer van Yper vertrok (spijtig genoeg dat hij vertrokken is) had hij nog geen opdracht gekregen van de studie te doen der werken nu gezegd overblijvende werken zoo dat wij de gelegenheid niet meer gehad hebben van de stadie dier werken te kunnen volgen. Dat is mogelijks te Brussel te zien bij den bevoegden technischen Di nst maar zijn wij dan verplicht, om ons daarovt r in te lichten van de reis naar Brussel te doen en ware het niet vele beter eene schets te hebben van al de werken die aan de vaart zullen gedaan worden? 't Is hetgene ik in den Gemeenteraad gevraagd heb. Als er iemand eene missing begaan heeft of zich belachelijk gema kt heeft, is het enkel de opsteller van bedoeld artikel die mogelijks niet weet dat de openbare en ook de private belangen der stad zoo nauw met die werken verbonden zijn. Ik verzoek U dus, heer uitgever van 't Ypersche dit antwoord op bedoeld artikel en onder de zelfde hootding: Maken wij ons niet belachelijk in uw eerst te verschijnen nummer op te nemen. Cyr LEMAHIEU, Schepen der stad. Nota der Redactie. De achtbare heer schepen Lemahieu schijnt het artikel Maken wij ons niet belachelijk niet goed begrepen te hebben. Hetgene wij beknibbeld he >ben is de zin wij weten nog niet zoo er meer of één sas zal gebouwd worden woorden die door iemand, die op de hoogte zou moeten zijn van hetgene hier geschiedt, niet zouden moeten uitgespro ken zijn. Niemand onder ons heeft het inzicht de goede gevoelens van onzen achtbaren heer schepen en zijne toewijding aan de belangen der stad, in twijfel te trekken, maar wij zou den niet gaarne moeten bestatigen dat door een vraag als bovenstaande men in het minis terie een reden vinde om de werken der vaart te vertragen. Nu dat, door de tusschenkomst van den heer senator Mullie, de groote stap gedaan is mag aan het departement van openbare werken niet het minste voorwendsel tot vertraging gegeven worden. Voor wat al de verscheidene kwestiën betreft, welke de heer schepen in zijnen brief opwerpt, durven wij verhoopen dat het stadsbestuur ze met de bevoegde overheid spoedig zal weten klaar te trekken om de uitvoering der werken niet te beletten. Het ware misschien het gepast oogenblik om aan het de.partement van openbare werken de noodzakelijkheid van den terugkeer van ons bureel van bruggen en wegen te bewijzen. Le début de la srmaine boursière fut la continuation de l'abstention que nous signa- lions dimanche dernier. Les bourses euro péeunes calquent leur attitude sur ci 11e de New Yorkavec cette difference que la bas, on assiste a des cahots dans la tendance, tandis qu'ici t-lle est méfiante. Le sentiment redevient meilleur toutefois, car Londres et Paris se remettent au travail et la séance de mardi sur ces deux places a marqué une orientation nouvelle. L'horizon nereste toutefois pas sans nuages a Paris, le Gouvernement n'a obtenu que six voix de majorité, et il ne franchira le cap des tempêtes que si la question de la réforme judiciaire qui se posera a nouveau jeudi prochain perd son caractère politique. II Rfdeeling Seizoen 1928-1929

Het Ypersche (1925-1929) | 1929 | | pagina 5