Nieuw gewolkt ^Pellewerkpapier C. S. Y. - 111 - WAEREGHEM Ypersche Voetbalkroniek fionirtklijke Hof bouwmaatschappij eti Werk van den AkkerYper Verslag der Algemeene Vergadering gehouden in het lokaal Hotel Continental», op Zondag 17 Februari 1929. De Heer Voorzitter opent de vergadering 0m 14 1/2 uur. Na lezing van het verslag der voorgaande vergadering wordt het zonder opmerking ;n goedgekeurd. Voordracht De Heer Hecor Casier, Staatsvoordrachthouder, geeft een leerzame |es over het griffelen en snoeien der fruitboo- men Zijne voordracht is met algemeen handge klap begroet. De Voorzitter bedankt den spreker namens al de toehoorders. Mededeelingen De Voorzitter veront schuldigt den Secretaris die wegens ziekte op de vergadering niet aanwezig is. Vervolgens laat hij weten dat de tombola van heden gedeeltelijk geschonken is door het Ministerie van Landbouw en gedeeltelijk door den Heer Armand Donck, Eerelid der Maat schappij. Dan wordt er overgegaan tot de inschrijving der leden die begeeren deel te nemen aan den wedstrijd der hofoezoeken gedurende den zomer van 1929. Een zeventigtal leden laten zich inschrijven. Nieuwe leden Worden als nieuwe leden aanvaard 1) Duthoo Jan, Yper 2) Bulckaen Arthur, 3) Vandeghinste Gentil, Tombola Een tombola, samengesteld uit verscheidene soorten groensel- en bloemzaden, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 17 uur. Zondag 17 Maart 1929, om 14 1/2 uur, ALGE ME ENE VERGADERING in het lokaal Hotel Continental Dagorde 1) Lezing van het verslag der voorgaande vergadering. 2) Voordracht. 3) Mededeelingen. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Aanvaarding van nieuwe leden. 6) Tombola. Zooals vorige jaren richt de Koninklijke Hofbouwmaatschappij van Yper, op Witten Donderdag aanstaande, een PRIJSKAMP in voor uitstallingen versierd met natuurlijke bloemen, planten, fruiten en groensels. Deze prijskamp is kosteloos aangeboden Jnn al de ingezetenen der stad en de toe te bennen belooningen bestaan uit vergulden, 'erzilverde en bronzen eeremetalen en di- Ploma'§. Een Jury zal, op gemelden Witten Donder- lgi tusschen i5 en 17 uur, de verscheidene ^stallingen bezoeken en deze bekronen vol- SMis verdiensten. De handelaars en nijveraars welke deelne aan de Handelsfoor, kunnen insgelijks in feen prijskamp mededingen. Al de belanghebbenden die in dezen prijs- lffip begeeren mede te dingen gelieven zich 2°nder uitstel te laten inschrijven bij den schrijver der Maatschappij, Rijselstraat, 80, alwaar ook alle verdere inlichtingen kunnen bekomen worden. Namens het Bestuur üe Schryver, De Voorzitter, Perd. Dethoor. Th. Herreman. ka koop, i5, Boterstraat, i5, Yper. Christen Middenstand Yper Donde'dag, 21 dezer, om 6 uur 's avonds, groote buitengewone vergadering in het Christen Volkshuis, St Jacobstraat, 3o, Yper. Mijnheer Vuylsteke van Kortrijk zal er spreken over de TAKSEN en verplichtingen van de kleine burgers tegenover den Fiscus. Wij verhopen dat iedereen er zal aan houden, gezien den toestand nu in de stad, op die vergadering aanwezig te zijn. In die vergadering zullen de middelen besproken worden om de moeiliikheden, welke de kleine burgertjes nu ondervinden, te voorkomen en te bemiddelen en desnoods te zamen te handelen. Iedereen is welkom. Breng uwe vrouw ook mede. Namens het Bestuur van den Christen Middenstand Yper. FOOTBALL Op Zondag 17 IVfaart 1929 Om 3 ure namiddag GROOTE FOOTBALLMATCH Op het Stadium, Augustinestraat Inkomprijs 1.25 fr. Derde speciaal C. S. Y. is ingeschreven voor het bekampen van den beker van Poperinghe de eerste der matchen zal waarschijnlijk den eersten Zondag van April plaats hebben Bij een heerlijk zomerweer hebben de voet balmatchen eindelijk en tot eenieders vol doening hernomen. De ontmoeting Yper- Waereghem had de belangstelling' van een talrijke menigte supporters opgewekt. Deze die er tegenwoordig waren, kregen waar voor hun geld en smaakten tevens het genoegen hunne beminde kleuren zegevierend uit het strijdperk te zien treden. Onder de goede leiding van den Heer Verbiest wordt het aanvalsein gegeven en Waereghem trapt af met de zon in 't gezicht. Versailles doet een eerste gevaarlijke spelverplaatsing. Op pas van Vansevenant gaat Molein's shot via de roodgroene back rechts in corner over. Goed gegeven wordt de hoekschop ontzet. Van- nieuwenhuyze breekt een welgerichte'n aanval der bezoekers. Maton geeft van op zijn plaats een geweldig shot dat rakelings voorbijvliegt. Yper dringt aan en op passenspel van den middentrio, doelt Molein voor de eerste maal aan de I2e minuut. Waereghem, door ons succes geprikkeld, dwingt insgelijks corner af, maar onze backs zijn niet te spreken. Dechièvre geeft een lange pas vooruit, Van sevenant kopt, Molein bemachtigt het leder en teekent nummer 2 voor Yper 17 min. na den aanvang. De rood witten bestoken verder de vijandelijke verdediging. Een overzet van Versailles kan door Vansevenant, voor het doel, niet b.enuttigd worden. Eindelijk begint Waereghem gevaarlijk op te zetten. De bin- nenrechts rent tot tegen ons doel vooruit en Margonneau mist met den voet hetgeen hij met de handen zeker zou gered hebben. De groen-rooden tellen zoo hun eerste doel aan de 26* minuut. De onzen, het gevaar in ziende, rukken immer vooruit. In korten tijd bekomen zij vijf hoekschoppen en ieder maal ontsnapt het doel der bezoekers aan een zeker gevaar. Waereghem telt ook een corner die niets opbrengt. Niettemin blijft de vijan delijke voorlijn,bijzonderlijk met zijn hoeken, aandringen zoodat Vannieuwenhuyze en De chièvre de gelegenheid hebben zich te onder scheiden. Opeens komt een shot op de boven lat van Margonneau's kooi terecht, het leder valt voor het doel en Waereghem's binnen- rechts zendt den gelijkmaker binnen. Op corner voor Yper wordt de rust aangekondigd. Na de herneming zou men gedacht hebben dat de aanvallen min rap zouden geleid worden. Doch niettegenstaande het zware terrein, verzet het spel zich in een snel tempo zoodat beide doelverdedigers hun werk heb ben. M aar rood wit is het gevaarlijkst voor 't doel. Op corner goed door Versailles inge geven, kopt Molein in de goede richting en de kec per is gelukkig met de vt ist te kunnen wegwt.-ken in corner. Deze laatste evenals nog twee volgende hoekschoppen brengen niets op. Bij ontsnapping schiet Maton ge wei ig naar 't doel maar de doelbewaarder kan het leder bemachtigen. Langs de andere zijde moeten Vannieuwenhuyze en Dechièvre insgelijks peerdenwerk verrichten om hun heiligdom te vrijwaren. Margonneau moet ten andere verschillende welgerichte shotten op vangen. Op vooruitrukken zendt Deplancke juist boven. Maton die opnieuw wegrent, weet op het gepaste oogenolik in te zenden en Molein geeft ons voor de derde maal den voorsprong 21 minuten na de rust. Waere ghem beseft het gevaar en doet loffelijke pogingen om gelijk te stellen. Doch de rood witte halflijn met een Veys, Bourdeau en Dumortier, beter op dreef dan in den eersten helft, breekt de stoutste aanvallen. Op corner in 't voordeel der bezoekers wordt het einde gefloten. Yper zegepraalt dus met 3-2 op de geduchte ploeg der Gaverzonen. Er hoeft niet gezegd te worden dat deze onverhoopte over winning flink welkom was en de toekomstige klasseering zal beinvloeden. Zondag naar A. S. Oostende tegen wien Cercle zoo puik weerstand bood in de heen match. Onnoodig te zeggen dat de onze zich zoo goed mogelijk zullen verdedigen om met eere uit den slag te komen. De Juniors zenden Stade Moescroen met i3-o naar huis en kloppen ter dege het rekord van het terrein. Nog S. K. Heule te ontmoe ten en onze jonge spelers zijn slagvaardig voor de eindronde. NEMO. PRONOSTIEKWEDSTRIJjD II Rfdeeling Seizoen 1928 -1929 217 DEELNEMERS Uitslagen Matchen van 10 Maart 1929 F. C. Heyst 3 Stade Kortrijk 2 V G. Oostende 6 Thielt i F. C. Rousselare i A. S. Oostende 8 Stade Moeskroen 3 Daring i S. V. Sweveghem i A. A. Moeskroen 3 F. C. Thourout 5 Veurne i C. S. Yper 3 Waereghem 2 S. K. Sweveghem (bye). Algemeen klassement na 10-3-29 G. G. D. V. V. T. P. 1 A. S. Oostende 18 17 1 99 8 35 2 V. G. Oostende 16 14 1 1 73 15 29 3 Thourout 16 11 3 2 39 26 25 4 Waereghem 18 II 3 4 57 37 25 5 A. A. Moescroen 18 10 3 5 37 27 23 6 Daring Blankenberghe 19 9 3 7 53 42 21 7 Heyst 19 9 3 7 40 45 21 8 Stade Kortrijk 18 7 1 10 40 44 15 9 S. K. Sweveghem 17 7 10 23 47 14 10 Rousselare 17 5 1 II 36 52 11 11 Veurne 17 5 1 II 27 48 II 12 Thielt 17 5 12 30 50 10 13 C. S. YPER 18 5 - 13 24 53 10 14 S. V. Sweveghem 19 5 14 28 57 10 15 Stade Moescroen 18 2 2 14 18 50 6 Uitslagen van 10 Maart 1929 ie punten Siegers A. (ie) Gruwez Ed. (2') 10 punten Dael M., Willaert J., Soete J., Beirnaert G., Mmt Maréchal, Ghys Em. 19 pronostiekers van 9 punten 33 8 54 7 36 6 40 5 14 4 4 3 Algemeen klassement na 10-3 29 127 punten Knockaert P. I20 Ghys Em. 119 Soete M. I O

Het Ypersche (1925-1929) | 1929 | | pagina 5