wielbi^beu des Glycérines Corps GraS üfc 2Ln J Uk 'ï1 Waarom een Roode KruisweeK 1 Uitslagen van 24 Maart 1929 u punten Sylvère (ie), SmitselaereTh. (2') 10 punten Notebaert A., Verhaeghe J.-B., Beddeleem L.. Sierens A., Desaegher JosM Floor M., Versailles R. 25 pronostiekers van 9 punten 52 8 65 7 3g 6 9 5 1 pronostieker 3 1 o Algemeen klassement na 24-3 29 140 punten Knockaert P. 133 Masschelein J. i32 M™' Desodt. x3i Soete M., Werrebrouck Alb. i3o Beddeleem L., Vanderghote P., Degroote J. 129 punten Raekelboom L., Knockaert A. 128 Charles Quint, Berlingin, Van der Meersch A. 127 punten Hoorens J., Dumortier L., Hollebeke J., Ghys Em. 126 punten Neysens J., Table Rase, Mic.ken. 125 punten Rood en Wit, Raynaldo, A. Bulcaen. Openingsprijs van Bisseghem De favori van SportwereldAH. GHESQUIÈRE van Yper wint schitterend Door een prachtig zomerweertje begunstigd kende deze koers een echten reuzenbijval. Een vijftigtal juniors namen het vertrek en leverden er een strijd op leven en dood ge durende de 104 km. welke afgelapt werden in 3.07 ure hetgeen een prachtig gemiddelde van 34 per uur uitmaakt. De overwinnaar is nogmaals den Yper- schen crack en lieveling Alf. Ghesquière welke het begint gewoon te worden de eene zege na de andere weg te kapen. Immers 't is zijne derde naeenvolgende zege en dit ieder- maal met voorsprong. Hij reed effenaf prach tig en was onweerstaanbaar. Zijne tegenstrevers, die hem in iederen koers niet uit het oog verliezen, waren noch tans ook niet veel te betrouwen de eene demarrage volgde op de andere en alhoewel er hier en daar een reeds voorsprong geno men had, konden zij' niet weerstaan aan de prachtige machtsontplooiing welke Alfons op tijd en stond wist te gebruiken om, in gezel schap van Vaneenooghe, er zelf van onder te trekken' en dezen laatsteri in den sprint met wel tien lengten te kloppen. Niet minder dan 80 Supporters van Yper hadden de verplaatsing gedaan om hun favori aan te moedigen, en de talrijke, opeeagepakte menigte kon hare blijdschap niet verbergen toen de crack van Yper de eindmeet over vloog en het voorwerp werd eener onbeschrijf lijke ovatie. De Ypersche Wielrijdersclub alsook alle koersliefhebbers der stad en van gansch de streek zijn het eens om U, Alfons, hunne welgemeende gelukwenschen van harte toe te sturen. Mocht gij op dezen weg voort blijven wandelen en dit. jaar nog.menige over winning aanboeken, ,'t is u warm gejond en gewenscht. De andere YperSche renner, Roger Plaete- voet, deed er ook een zoo moedigen als ver dienstelijken koers. Na in den 2° toer plat gevallen te hebben te hebben poogde hij, samen met Moreels, de achtervolging aan te gaan, maar na vruchtelooze pogingen zag hij zich verplicht op te geven, want gelijk wie die het minste haperingske had kon moeilijk bijkomen. André D'Hondt verweerde zich ook dapper doch kon zich niet rangschikken. Decroix Em. van Gheluvelt, behaalde er een mooie 4C plaats en moest met wat meer slimmigheid nog dichter gekomen zijn. Hieronder een beknopte beschrijving van den koers. icRonde. Naert, opkop met Gurdebeke, Ghesquière en een 40 tal andere, trekt in ge strekte vlucht voorbij. 2Ronde. Ghesquière heeft de leiding genomen en er valt niet te lodderen, te meer dat hij gestadig uitschiet kwestie van zijne beenen te ontwrichten. Plaetevoet valt plat. 3' Ronde. Deze wordt gekenmerkt door een ontvluchting van Naert en Vangavere op 200 m. gevolgd door Gurdebeke, Van eenooghe, Sportwereld's favori Ghesquière en een groep van 3o die het niet ernstig schijnt op te nemen. 4' Ronde. De 2 eerstgenoemden vermeer deren hunnen voorsprong tot dat Ghesquière er zich mede moeit en geheel het peloton op sleeptouw neemt en de vluchtelingen inloopt. 5' Ronde.Gansch de groep vliegt voorbij. Plots slaat Ghesquière op de vlucht met Vaneenooghe aan zijn wiel ze zijn weg en geven volle gas. 6' Ronde. De twee leiders geven volle vlam bij zooverre dat, als de 6 kleine ronden rond de parochie beginnen, men reeds de kansen der 2 Vanhauwaert's sprinters betwist. In bange afwachting eindigen zij samen de 5e ronde. Bij den aanvang der 6* en laatste kleine ronde demarreert onze kampioen uit volle macht en ziende dat Vaneenooghe vol houdt, besluit hij hem in den sprint den gena deslag te geven, hetgene hij dan ook met klank doet en zijn gevaarlijken tegenstrever wel met 10 lengten weet te vloeren gedurende de 3oo laatste meters. De andere renners volgen op 2 m. 3o sec. en ontvangen hun deel der toejuichingen. Ziehier de orde der aankomsten 1) Ghesquière Alf. Yper, in 3 u. 1 m. op rijwiel Van Hauwaert 2) Vaneenooghe, op 10 meters 3) Braems, op 1 min. 10 sec. 4) Decroix Em., op 1/2 1. 5) Decorte 6) Verstraeten 7) Lefevre R. 8) Coorevits 9) Adams 10) Pincket 11) Gurdebeke 12) D'Hulster i3) Vangavere 14) Vandaele i5) Claeyssens. Zondag aanstaande trekt onze crack naar den baankoers Brussel-Liedekerke. SPRINTER. Uitslagen der matchen gespeeld In den Slachter Hoedt M. 100 p. Pannecoucke 84 p. Vandamme D. 100 p. Gadeyne g5 p. Hoedt Alb. 6i p. Maddens C. 100 p. VandevyvereR. 100 p. Vereecke 71 p. De returnmatchen wo'den gespeeld tij R. Vandevyvere, op Maan lag 8" April. BILJARDAIRE. Koninklijke Tooneelkring De Vlaamsche Ster Zondag en Maandag 17 en 18 dezer voerde onze knappe Ster De Scheiding op, een drama in vier bedrijven en vijf tafereelen door Jef Toussaint. Een bomvolle zaal en een reuzen sukses, flinke en degelijke vertolking. Het drama sloeg dan ook wel in bij die ontelbare toe schouwers. De Sterrelingen hebben eens te meer bewezen dat zij kunnen spelen en dat zij zelfs de moeilijksten weten te bevredigen. Zij hebben ons een allerprachtigst staaltje gegeven van hun doorzicht en kunnen, want De Scheiding was heel goed geschikt om met meesterlijk spel diegenen, cie vooral op wat zang belust zijn, drij uur lang in spanning de vertolking te doen volgen en eens een avond te doen slijten onder den indruk van tal van zielroerende tooneelen, die de beste snaren van hart en gemoed aan het trillen brengen en een verrukkelijk genot verschaffen zonder dat gewenscht beetje zang. Aldus hopen wij, heeft onze flinke tooneelmaat- schappij, onder leiding van heer Leo Durnez, heel wat bijgebracht, om onze medeburgers opnieuw den weg te doen vinden naar het gesproken tooneel, dat meer ingang dient te vinden. De vertolking, wij zegden het reeds hooger, was puik in alle opzichten voor uitspraak, spel, mimiek, ensceneering, grimeering, licht effecten en dies meer. De rollen waren ingestudeerd en tot het einde toe meester* volgehouden, uitgebeeld. Al de optrede tooneelisten hebben toe wijdingsvol het h bijgebracht om dat zw - stuk zoo ingnjpe"! uit te beelden. n<1 De tusschenpoozen verden veilevendi 4 door de uitvoering van een zestal oorstree lende muziekstukken door het orkest onde' leiding van heer G. Van Egroo, flink uit" voerd en dapper toegejuicht. Het publiek was hoogst tevreden, want aan 't handgeklap kwam bijna geen'einde Eene tooneelgilde, die het zoover weet te brengen, mag gerust de toekomst te gemoet zien haar is het gegeven naar grootsch en kunstig werk te mogen grijpen. Om te eindigen aan allen onzen besten dank voor die genoeglijke stonden en een lof. woordje voor den tooneeil ider, die weer blijken heeft gegeven iets af te weten van de moeilijke regisseurstaak. De eerste plakbrieven voor de jaarlijksche week van het Roode-Kruis zijn uitgehangen en het publiek vraagt zich wellicht af waarom deze nieuwe oproep van het Roode-Kruis, na deze 3 maanden, waarin gansch de bevolking zoo mild heeft medegeholpen aan de hulpaktie ten voordeele der geteisterden van de over stroomingen, van de verongelukten van Com- blain au-Pont en van de slachtoffers der koude Het kan op eerste zicht schijnen dat het Roode Kruis te ver gaat met nog eens op het publiek beroep te doen. Een duidelijke verklaring moet dus afgelegd: worden. Het Roode-Kruis heeft tijdens de laatste jaren, op het gebied van gezondheidsleer en hulp, groote zaken verwezenlijkt. Tijdens de vorige maanden heeft de mildheid van het publiek medegeholpen tot het ondersteunen van tien duizenden slachtoffers, maar al het aan het Roode-Kruis gestorte geld, werd uit sluitend tot dat doel gebezigd. De giften aan het Roode-Kruis gedaan, bij rampen en ongevallen, dienen om de beproefde bevolking te helpen, maar versterken de stof felijke macht van het Roode-Kruis niet. Wat nochtans aan het Roode-Kruis toelaat snel en afdoend op te treden is zijn sterke organisatie, die altijd klaar staat, het zijn zijne stevig gevestigde plaatseli;ke comiteiten, zijne verpleegsters en helpers, zijne goed voorziene materiaaldepots, zijne snelle hulp en vervoerdiensten, enz. Om de regelmatige uitgaven te dragen en om de steeds nieuwe vraagstukken op te los sen moet het Roode Kruis dus ieder jaar zijne eigen inkomsten vermeerderen. Dat is een der doeleinden van de week. Het Roode-Kruis heeft den steun noodig van gansch België. Al de Belgen moeten lid zijn van deze vereeniging, (5 fr. per jaar). Dit jaar dringt de Algemeene Raad van het Roode-Kruis aan, opdat velen zich als be stendig lid zouden laten opteekenen (eene minimum bijdrage van ioo fr. ontslaat van alle verdere jaargelden). Ziedaar wat in deze Roode-Kruiswee beoogd wordt. Een sterk en bloeiend Rood-Kruis is een waarborg voor de gezondheid en den welvaar van ons land. De bijdragen van bestendige leden gestort worden op de postcheckrekeningn van het Roode-Kruis of in de plaatselij afdeelingen. Société Anonyme Franco-Beige WERVICQ - Les actionnaires sont convoqués P° VAssemblee Générale Ordinair tiendra a l'Usine, rue Pompe a Feu, a vicq, le Mardi 16 Avrit, a 11 h- du ma ORDRE DU JOUR de i°) Approbation du bilan et du cornp profits et pertes pour l'exercice I92^ 2°) Décharge aux Administrateurs e Commissaires. 3°) Nominations statutaires.

Het Ypersche (1925-1929) | 1929 | | pagina 6