TE J Hopmarkt Gekapte SPARREN en LARIXEN Rechtbank van Yper. MARKTPRIJZEN ëlverdinghe. La n gem a rek. Oheluvelt. o; St-Jan bij Yper. Oostvleteren. Proven. Sterfgeval Poelcapelle. Burgerlijke Godshuizen van Yper. Op MAANDAG, 26 FEBRUARI 1912 om 2 ure zeer stipt namiddag, OPENBARE VERKOOPING VAN 111 koopen in 't bosch genaamd Den Vuilemeersch te Zillebeke gelegen op 700 meters af stand ten Noord-Oosten der herberg <Het k'ein Zillebekebijgenaamd "De Vodde Door 't ambt van M" C. D'H.UVETTERE. Tijd van betaling mits goede borg. UIT TER HAND Schoon en goed gebouwd woonhuis, dienstig voor alle bedrijf, met 10 aren 35 c.a. erve, wel gelegen te WOESTEN, DORPPLAATS. Zich te wenden ten bureele van dit blad Woesten Zillebeke. I VERMAKELIJKHEDEN Zantvoorde. Men l/rsent00EDE naaister om op stuk Bericht Fransch koper- en nickelgeld. BURGERSTANDEN. _L AOBBEE*» ...alle zekerheid onder de bescherming van uwen bewaarder ook 'net schapulier en het kruis- j zijn almachtig om u van ongelukken te vrij- en wie beladen is met dat onzichtbaar pak- denke nog eens op eenen akt van berouw als 't dood gaan niet veel tijd vraagt, 't dood 'uurt langer. meer ener gaf, doch dat hij ter herinnering naar Brugge zou schrijven. Zoo staan de zaken nu, 't ge meentebestuur zal er voor zorgen dat de zaak in ien vergetelhoek niet gerake, en indien het eenig- zins mogelijk is, zoo zal de gaze toekomende win- er branden. gevecht. - Men spreekt hier veel van eene ha at: kamp, maar 't is kommeereklap, daar 't niemand ezien heeft. Maar wat geen kommeereklap is en '.at velen gezien hebben 't is dat gevecht bij klaren We in open straat bij een groote menigte toe- bouwers dat Maandag laatst niet tusschen hanen •n, hennen, maar tusschen redelijke menscnen plaats fjad heeft. 'Tis spijtig dat zulke dingen moeten Deuren. 'T zijn oude veeten naar het schijnt die est bij dronkenschap uitbarsten, En waar het be- 1 zit weet misschien niemand, maar waar dat zij 1 -,er altijd slecht eindigen weet iedereen. QiPgeval.-Woensdag laatst is Ch. Marico, in- :ist bij Const. Verbeke van een voer hooi geval- en met het hoofd op de steenen terecht geko ld. Het slachtoffer heeft het hoofd gansch gekwetst efi'klaagt ook van inwendige pijnen. Zijn toestand nochtans is niet hopeloos. Veesyndicaat.-Maandag aanstaande en vol gende dagen zullen de raadsleden van den veebond hunne jaarlijksche ronde doen om de koeien te tee kenen. Al de landbouwers worden ten hevigste aan gezet dit jaar meê te doen, om de groote voordee- 'ajt die de raadsleden bij hun bezoek zullen uit één "ijen. JVlelkerij.- Door plaatsgebrek moet het verslag jaarlijksche feeste nog eens uitgesteld worden. '«ondag laatst, ten 3 uren namiddag, kwamen honderd werklieden in onze kerk bijéén, die in P ;r zomer in Frankrijk of elders gaan werken. On- r dat getal waren er reeds bejaarde mannen met v rden of zware knevels: struische jongelingen t. 't gekrulde snorren en jonge tweetanders met... tf. fhaar op hun kin. In hun wijde broeken stonden daar, die vlaamsche kerels, kloek en geblokt, lijk oombullen mannen waar poer in zit, en die 'ien duw kunnen doen, waar 't noodig is En van waar kwamen ze, en waarom S Ze kwamen van Becelare, Zonnebeke, Qheluwe, Wervick, Komen-Ten-Brielen, Zandvoorde, Zillebe- ,ke en Hollebeke en... van Oheluvelt, om de vergaring .bij te wonen en het woord t'aanhooren van Pas- terke Denys die gekomen was om hun goede raad en zalige vermaningen te geven. En of hij het kan zeggen soms eens luimig, dan eens striemend, vol liefde voor zijn volk, dat kunnen u die twee honderd vijftig mannen maatjes en nieuwsgierigen thoope zeggen, die hier Zondag laatst zoo stille zaten t'horken, meer dan eene uur en half lang, pinkoojend naar hunnen zwervenden Herder, en daartusschen twee schoone liedekens zingend dat de kerke dreunde, en den nieuwen orgel afgunstig wierd... omdat hij nog niet kon - meêlunderen En wat deed Eerw. Heer Denys daar al uiteen, vraagt gij Horkt, 't was het hooren weerd Hij maande de maatjes aan te zorgen voor een goed werkverdrag malkaar niet te onderkruipen in de werkloonendeel te maken op hunne gemeente j yan ziekenbond, pensioengildé en geitenbond j hunnen Pasphen té houden vooraleer ze weg gaan ^en, 'ne keer op het vreemde zijnde, zich ginder als ;ware kristene, deftige Vlamingen te gedragen, uit eerbied voor hen zeiven, en uit liefde voor hunne ouders, broeders en zusters, of vrouw en kinutrs. Verders hekelde Hij de misbruiken zondagwerk zonder noodzakelijkheidmisverzuim zonder ern stige reden overdaad in den drank met de nood- j lottige gevolgen van gevechten, verwondingen, moorden en gevang. Hij roemde de Vlamingen die, hun tanden durveu toonen zonder menschelijk opzichtvrij en vrank durven zeggen in Frankrijk tegen Boer of Patroon; Ik werk den Zondag niet, Mijnheer, en ga naar de mis Zulke vrome kerels zullen en moeten vooruitgaanze zijn van alle deftige lieden bemind, en van Qod gezegend Hij smeektte de maatjes ten slotte, zijne goede raadgevingen te onthouden en te volgen in alle om standigheden, tot hun eigen geluk en tot welzijn van hun huisgezin. Ik heb maar dien troost, zei Pasterke Denys op mijn zwerverstochten, te zien, ijat mijn volk zich op 't vreemde eerlijk, deftig, moe dig, en echt krist elijk gedraagt en als ware broeders overeenkomt Om te eindigen las hij de lijst af der mannen, die - als lid van hunnen bond— verleden jaar rond de vijfduizend frank getrokken hebben, door bemiddeling der Beschermheeren, waar ze het -buiten den bond-zouden verloren hebben. Teder maatje die kan ziek worden, of doodgaan, of in Qnversphil kan komen met zijnen werkbaas, zou moeten in den Bond zijn, maar... de ander niet Na den zegen met het Hoogweerdige, en een herte- Jijk «dank u van onzen Heer Pastor, verliet elkeen de kerk, en elke gemeentegroep ging zich de keel yerverschen naar de aangewezen herberg, waar goe- smoorstokken uitgedeeld gierden, en waar de Eerw. Heeren Priesters met Pastor Denys hun volk de hand gingen drukken, lachen en kluchten uitslaan, en vaarwel wenschen tot later. Er wierd gerookt dat men er niet door zagen elk ging overvoldaan naar huis, koutende, monden vol, van hun geliefd Pasterke Denys en zijne vergaring Een die het afgehorkt heeft. -In den voordracht, door Mr Muyssen, op zon dag laatst, was er zeer veel volkniemand zal het zich beklaagd hebben, gekomen te zijn 't was al- lerheerlijkst en iedereen, heeft nog verschillende malen, zijne lachspieren in beweging mogen stellen, Zondag 18n Februari, 2e voordracht in het Para dijs, doch ditmaal begint hij slechts om 4 3/4 ure zeer stipt. Zondag toekomende 3e en laatste voor dracht. Katholieke Jonge Wacht. - Heden Zondag 18 Februari om 3.30 stipt, dus onmiddelijk na de Vespers, algemeene vergadering in het Paradijs om het bestuur definitief aan te stellen en verschillende zaken te bespreken. Er zal stipt op het gestelde uur begonnen worden, omdat de vergadering moet ge-, eindigd zijn, ten 4 3/4 ure. - Sommige plaatsenaars zijn verwonderd, dat de gaze, waarvan er reeds zoo lang gesproken is, niet en komt. Ziehier hoever de zaken staan: Ongeveer 2 1/2 jaar geleden, vroeg ons gemeentebestuur aan de gasmaat schappij van Yper de gasverlichting aan. Verleden jaar, in den voorzomer, stuurde de maatschappij aan het bestuur te Stjan, eene overeenkomst, den ge meenteraad aanyeerdde 't voorstellen zond het terug. Sedert hoorden wij er hier, niet meer van spreken, de zaak ging dus vooruit, als een hooi bundel tegen wind. Over eenige weken nu, vroeg ons ge meentebestuur inlichtingen aan de maatschappijde ingenieur te Yper, antwoordde, dat hij des tijds het aangenomen voorstel, naar het Hoofdbestuur te Brugge verzonden had, dat er sedert geen nieuws Groenselkweek-Zondag aanstaande komt de Slaatsieeraar M. Van Rafelghem zijne laatste voor- dracht geven over groenselkweek. Deze les zal van 't grootste belang zijn en zal stipt ten 3 1/2 u. be ginnen in plaats van ten 4 ure, in de muziekzaal na zijne voordracht zal M. Van Rafelghem overgaan tot het bemesten, zaaien en planten van eenige bed den groensels op de polders. -'tis gedaan met de spannende rokken., en t was wel besteed van de weke ter plaatse van Langemarck. Oe moet weten er bestaat een policie verordening die vorenschrijft dat de inwoners der dorpplaats wekelijks, voor hunnen eigendom of woonhuis den steenweg moeten kuischen. Die ver ordening, die in 1893 gemaakt wierd,:was voor vele plaatsenaars vergeten en de kom der gemeente ge leek meer aan eenen modderpoel dan aan eene dorp plaats. De policie heeft de inwonersin 't vriendelij ke vermaand om geene vervolgingen te moeten in spannen. Onze vri uwen en dochters zijn ieverig aan 't werk gevallen, de eene blijde en welgezind, de anderen heuge tegen meuge alleszins was het koddig om zien, hoe onze bezemheldinnen wed ijverden om de kroon te spannen, 'k Vraag mij af- hoe die politieverordening had kunnen uitgevoerd worden hadde het niet gedaan geweest met de spannende rokken Zoudt ge kunnen gelooven dat er weeral lange tongen en zelfs herbergprofee- ten gevonden worden om dien noodzakelijken maat regel van netheid te beknibbelen Zoo gaat het, als de wegen vuil zijn, de gemeenteoverheid en kijkt achter niets dret men ze kuischen en de politie verordening uitvoeren 'tis al zindelijkheid en wij moeten altijd dansen lijk of dat zij schuifelen. Nu 't beste is nog van daar al niet achter te kijken doet wel en ziet niet om dat weze altijd de leuze. Diefte. - In den nacht tusschen vrijdag en zater dag 11. hebben dieven den geitenstal opengebroken bij Camiei Hoet, op den boschkant, en zij hebben er de konijnen uitgestolen. In denzelfden nacht poogden dieven de hennen te stelen bij Bruno Van- acker, maar zij werden er op de vlucht gedreven. Verloren. Op Zondag 4n Februari is er een gouden broche verloren geworden. Wie ze mocht gevonden hebben wordt vriendelijk verzocht, ze tegen belooning, terug te brengen aan Jantje Peel, verkooper van Het Ypersch^ Volk, die ze alsdan aan den rechthebbende zal ter hand bestellen. Velokoers. - Uitslag van de velokoers aan de Meerte op 11" Februari le prijs Cyriel Bekaert 2e Constant Bekaert3e Hector Vancompernolle 4e Henri Bourgeois. Wat ve-teld het liberale weekblad uit Yper over verscheidene deftige menschen uit Oostvleteren deknameu schrijven en waarom geen vrede laten waar vrede is Deftige lieden uit Oostvleteren werpt die ruzie maker die zijn naam niet zeggen durft uwe huizen uit Al werd dit blad u gratis toegezonden werpt het in 't vuur - Herbergiers die met iedereen moet leven legt het niet te lezen Weg met opstokers en ruziezoekers, leve de vrede, en lees Het Yper- sche Volk, 't best ingelichte blad uwer streke !- Maandag is te Proven in den Heer ontslapen de Eerw. heer Franciscus Bettenof, die te Brugge geboren was den 17 Juni 1827. Opvolgentlijk was hij ieeraaraande normaalschool te Thourout, en aan het Klein Seminarie te Rousselaere; daarna onderpas tor te Oostnieuwkerke, te Langemarck, en te Qhelu we dan pastor te Coyghem, en te Proven, sedert A- pril 1891.Te Proven heeft de overledene heer pastor veel goed gedaan voor den arme hij heeft wel ge zorgd voor de echolen van knechtjes en meisjes hij heeft de kerk prachtig hersteld, twee nieuwe altaren, biechtstoelen, predikstoel, en heiligbeelden geplaatst Vrijdag had de plechtige lijkdienst plaats waartoe geheel de parochie kwam evenals veel geestelijken van 'tomliggende. In eene treffende lijkrede heeft de Zeer E. H. Deken van Poperinghe herinnerd wat al goed de overledene heer Bettenof gedaan had overal waar hij gestaan heeft als professor, als onderpastoor rn als pastoor. Aan de parochianen van Proven ishet bijzonderlijk een plicht voor hunnen overledenen herder te bidden. Maandag laatst kwam hier nieuws toe dat eenen droevigen indruk maakt op alle gemoederen en een eerzame famile in de rouw dompelt. Eene draadman uit Pékin meld het afsterven van den Eerw. Pater Leon Pauwelyn missionaris in Ortos- China, broeder van den E. H. Cyriel Pauwelyn, pastor te Billinijs in Amerika. De E. H. L. Pauwe lyn is gestorven ten gevolge van typhus koorsen die hem aangetast en neergeveld hebben te midden zijner lastige werkzaamheden, toen hij op bezoek was zijner nieuw bekeerden op 30 uren afstand van zijn verblijfplaats. Zijne vroegtijdige dood, in den ouderdom van 34 jaren verwekt eene pijnlijke droef heid bij zijne broeders, bloedverwanten en talrijke vrienden en is ook een groot verlies voor het Mis siehuis van Scheuten zijne Zending in China.Door zijn blijmoedig en minzaam karakter en goed hert wist hij alle herten te winnen en op te beuren. Zijne godvruchtigheid was grondig en vurig, zijn iever voorde zaligheid der zielen zonder palen: men zag hem over 8 jaren vol moed en zelfsopoffe- i ing zijne bedroefde ouders, broeders en zusters familie en vrienden, zijn dorp en land goederen en voldoeningen verlaten om het kruis Christi te gaan planten in de wilde streken van het verafgelegen China, die onbeschaafde volkeren uit de duisternis sen van het heidendom te trekken en het licht van het waar geloof aan hunne oogen te doen schijnen. Op dat breede slagveld is hij gevallen slachtoffer van zijne brandende liefde tot de glorie van God en de zaligheid zijns naasten. Hij is gevallen in den bloei zijner jaren maar van hem mag gezegd worden met den wijzen dat hij in weinige jaren eene lan gen tijd'vervuld heeft-Zijne schoone ziel versierd met deugden was Qod aangenaam en daarom heeft Hij zich gehaast hem tot Hem te roepen en ia het bezit te stellen van onvergankelijke goederen. Menigvuldige zielen door hem tot Qod gewonnen, zijn arbeid en zwoegen, zijne verstervingen en ont beringen, zijne godsvrucht en mildadigheid door eenieder gekend en nu nog geern aangehaald, zijn vóór hem opgestegen ten Hemel en zullen er hem de goude poort van openen. Hij ruste in vrede. Mochten wij dit schoon en edel voorbeeld na- dit jaar door ziekte gestorven zijn. De geheele uit- volgenverzaken aan de wereld met zijne ijdelhe-i gaven beliepen tot 188,40 fr. de inkomsten tot 166 Jen. Valsche vermaken en vergankelijke goederen j fr. 90 dat maakt een te kort van 21,50 fr. gedekt om alleen te werken voor Qod, voorden Hemel en door het geld der maatschappij die nog met einde zijne onvergankelijke wellusten. j December 182,51 fr. bezit. Het Ypersche Volk en alle parochianen brengen i II. Het bestier is van zin dit jiar eenen schoonen hier geern aan zijne bedroefde broeders en familienieuwen geitenhok van beste ras aan te koopen, in de hulde hunner jchristene mede'eeling in hunne het O sten der provirei", waar zeer vele schoone beproeving alsook de offerande hunner vurige/ge-1 geiten zijn. Dit jaar is het dekgeld van iedere geit beden tot lavenis zijner ziel. j des bonds bepaald op 0,50 fr. dat zal te betalen zijn Wytschaete 'ian EesI'er'n plaats van aan den houder. ju 16 belammerde jaarlinggeiten wierden in ge- Zondag laatst werd in de gilde de algemeene ver- j schreven, gadering gehouden der Pensioenkas Wie spaart j Tijdens de vergadering werden alle aanwezigen Vergaart j meermalen tot lachen gedwongen door de boertige De E. H. Schatbewaarder gaf lezing van het ver- j maar passende spreuken van Isidore] Igodt schatbe- slag het zei ons dat de gilde 227 leden teldedat j naarder der maatsckappij. in den loop van het jaar er een lid overleden was, IV. Eindelijk ging men over tot de lotingen de en dat vier leden hun pensioen gevraagd hadden,uitreiking van 14 schoone prijzen, waaronder ailer on dat er 42 nieuwe leden bij gekomen waren zoo-hande keukengerief en 5 schoone koekebrooden. Zie- danig dat het getal der leden nu gerezen is tot 284. j hier de lijst der winnaars; 1. Prijs Nutten L 2. W« Na de lezing van het verslag moet men niet zeg- Derudder, 3. Fr. Milleville, 4. C. Vienne, 5. D. Cail- gen ja dat is schoon dat er 42 leden zijn, maar is 'ez> N- Busschaert, 7. J. Modard, 8. H. Horrent, het getal leden nog niet veel te klein, gezien de be- V'e Loridan, 10. C Herreman, 11. B. Behaeghel, volking der gemeente? Ziet men iuderdaad geen 12. J. Loridan, 13. D. Busscher, 14. Br. Vermeersch. veel mindere gemeenten waar er ten minste zooveel leden zijn en misschien nog meer? Of zal Wyt schaete misschien altijd en in alles verre ten achte ren blijven Waarom verstaan de inwoners en bij zonderlijk de werkmenschen niet dat zij moeten zorgen voor hunnen ouden dag. Als de voorgestelde wet gestemd geraakt, zullen al dezen-die willen het pensioen van 65 fr. (voor deze die geboren zijn in 1846, 47, 48 en 49) 60 fr. (voor de jaren'1850, 51, 52, 53van 55' fr. (1854- 57) 50 fr, (1858-61) 45 fr. (1862-65) 40 fr. (1866-69) 35 fr (1870) trekken, zekere stortingen moeten doen Aan alle winners onze beste gelukwenschen. Te Oostenrijk en in Engeland blijft de gang der markt rustig zonder merkelijke prijsverander ing. Te Nuremberg schijnt de daling der prijzen thans te stuiten sedert Nieuwjaar gaan de zaken hier niet vlot, dewijl de brouwers altoos op afslag rekenende, zeer op hun weêrhouden zijn om een grooten aankoop 1 ZEER DIENSTIG VOOR TIMMERWERK, TABAK- en HOPPEKWEEK, te doen. In Elzas nochtans, waar de voorraad daar- en dan zullen zij hun beklagen nier eerder begon- omtrent uitgeput is hoort men reeds veel van verkoo- nen te hebben, gelijk er nu reeds zoo vele zijn van Pen met instaande gewas te leveren met Septem de jaren 1846 tot 1850 die dan beklagen niet eerder gestort te hebben, en naar den wijzen raad die men hun gaf niet geluisterd te hebben meenende dat zij altijd alles best weten en kennen, en alzoo bij hetgeen de staat hun geven zal niets meer van be- died zullen kunnen trekken. Alla Wytschaetenaars, begint nen keer te toonen dat gij ook voor den vooruitgang zijt, niet alleenlijk in het leggen van eenenjtrottoir tot aan de tramsta tie maar ook in het zorgen voor uwen ouden dag. Kwestie komt de oude dag voor sommige niet voor de trottoir er' ligt Aan de Suikèrbeetenkweekers van het Ar- ber-October. In cultuur biedt'men 150 tot 175 frank in speculatiehandel, 190 tot 212 fr. Vroeger geschied den er hier weinig verkoopen op termijnlevering. In Belgie hecht men meer belang aan de nieuwe groeitedan aan de beschikbare waar met rustiger stemming geldt nieuws'gewas 112 1/2 tot 115 frank.' Lydie Noyel, Poper. die in beroep was gegaan, be houdt dezelfde straf d. w. z. 2 fr. b. v. scheldwoorden - A. Vandenberghe Boes die in ber. was gegaan, be rondissement Yper.-De agenten van de Suikre- houdt dezelfde straf d. w. z. 11 b. van 1 fr. en 200fr. rie van Waasten bewegen hemel en aarde om het schade verg. Deze laatste straf is'op 150 fr. gebracht - sydicaat te vernietigen. Henri Vervaillie en Qeeraerdt Achiel Westroosebeke Om hun doel te bereiken vinden zij alle middels worden verv- v- slaS- en ver^- Vervaillie is vrijgespr. goed, tot liegen toe... en sommige onnoozelaars la- Qeeraerdt krijgt 1 _m.gev.en 50 fr.b.- C. Qhesquière ten zich overklappen. Ware de gezonde rede voldoende, wij zouden het kinderachtig vinden al die zegsels te weêrleggen... ongelukkiglijk... zij bolt te kort... 't Is daarom dat wij nuttig oordeelen Ued. nog eens de reden van bestaan van het syndikaat voor oogen te leggen ten einde alle moeilijkheden in 't toe komende te vermijden. Wat eischt het syndikaat van Qheluwe en T. Vanmeenen, Wervick verv. voor jachtm. worden vrijgespr.— P.MelsHolleb.krijgtlOO fr. b. v. slrikken te bezitten Van Robaeys J. Qheluwe werd tot 1 m. en 26 fr. b. verw. v. slagen en verw. Hij ging in beroep, De rechtb. verm. de straf op 15 d en 26 fr. b. Footers L. wink. Poper. krijgt v.w. 25 fr b. v. slag aan de policie—Van Overberghe M. Vlam. krijgt 26 fr. b. v. 't vern. van afsluit. - H. Behaeghel. Vlam. krijgt 26 fr. b. v. bedr. en 2 maal 10 fr voor dronkenschap - R. Hauspie Vlam. krijgt 50 fr. b. v. 1. Het wil dat alle suikerheetenkweekers op den- woonstschennis A. Qodaert, Poper v.w, veroord. zelfden voet gesteld worden zulks bediedtdat alle suikerheetenkweekers de keur hehben om te ver koopen ofwel lijk of de beeten gaan en staan ofwel bij graad van suiker. 2. Het wil dat de suikerkeetenkweekers betaald worden gelijk in al andere syndikaten van denzelf den aard. 3. Het syndikaat eischt het nazien of de controle van het gewicht, de tara en de suikergraden. Gij zult misschien opwerpen dat dit laatste punt, reeds in de vorige overeenkomsten aangenomen wierd. 't Is strafwaar, maar laat mij toe U te vragen: Wie heeft er ooit van 't recht gebruik gemaakt. Niemand... en dat voor de eenvoudige reden dat zulks onmogelijk is, voor een afzonderlijke suikerkweeker... daarbij de controle van de suikergraven vereischt zekere schei kundige kennis. Maar, zoo wij de zaken van'dicht bij beschouwen, moeten wij rechtuit zeggen, dat er daar niets anders onderzit dan fijne menschenkl.,, terie Vatje vous Daarom en voor 't algemeen welzijn wakkeren wij de suikerheetenkweekers aan niet achteruit te gaan maar stand te houden. Sedert de stichting van ons syndikaat hooren wij gedurig zingen De suikrerie weigert de controle niet. en toen... waarom al dat beslag? Wij twijfelen geenszins aan de goede trouw van de fakrikaten. Wij weten genoeg dat de eerste jaren van fabricatie noodlottig geweest zijn en wij begrij pen maar al te wel dat men in zulk geval moet trach-, ten zijn schade in te halen... Dat is commerce,,, zegt men maar onder ons gezeid, dat maakt onze reke ning niet. Maar zegt mij eens zou de suikrerie van Waasten niet in state zijn van dezelfde prijzen en dezelfde voorwaarden te aanveerden gelijk al andere suikre- riën Onbetwistbaar is het, daar zij eere doet aan hare zaken, nu vooral dat zij bestuurd is door een man wiens hooge verdiensten iedereen waardeert. Namens het bestuur De Schrijver De Voorzitter, H. Dasmyttere van Zillebeke L. Leterme van Wytschaete door de politie: rechtb. van Poper. tot 5 fr. b. ging in bcr. Zijne straf wordt bekrachtigd M. Ameye, E en J. Deleye Komen waren v.w. veroord. tot 3 fr.b. en tot het bet. aan de burg. partij der procesk. De burg. partij was in beroep geg. Hethofbekr.de straf en veroord. de burg. partij tot het bet. der procesk. M. Amey Komen was v.w. veroord. gew. tot 5 fr, b en t h, t bet. «Lr p i c.k. De burg. partij vas in ber. geg. Het hof bekr. de straf en verwijst de burg. partij tot het bet. van de k. van tiet proe. R, Rui- gaert Beveren bij Rousselaere was in den hof van Verbeke gedr, A, Verbeke en Vandeperre gingen zien Ruigarr: sprong op (Jeze laatste en sloeg hem in het oog. Hij krijgt 50 fr. b. v.w.-C. Ollevier Elv. krijgt 52 fr. b,, v, visphm. en 50 fr. b. v. niet afl. van zijn visschersgerief. Genootschap van Onderlingen Bijstand, gezegd Werken en Zorgen - De vergade ring der Franschmans is gesteld op Zondag den 25" Februari aanstonds na de vespers in hun gewoon lokaal In de Sperre bij A. Hoedt. Dagorde 1) Verslag van het jaar 1911 2. betaling der bijdrage 1 fr. voor de landbouwwerklieden, 2 fr. voor de steenbakkers3). Kiezing van 2 leden in het bestier. Wij verhopen dat al de Franschmans aan deze uitnoodiging zullen beantwoorden. Namens het Bestier. - Maandag 's nachts hebben dronkaards willen in breken bij de W« Desramault, Op het geroep der vrouw zijn zij heengevlucht. Herinnert u het geval Wulleman. Voorbeelden trekken. Yper 3 Febr. 110 Febr.. I'arwe, per 100 kilos 19 25a 20 - 19 - a 20 25 Rogge 16 75, 17 50 16 80 17 50 1iaver 20 50» 21 50 20 50 - - Boonen Erwten 21 2522 - 20 - 21 50 Aardappelen 7 - 7 75 7 - 7 50 Boter, per kilo 3 70» 3 90 3 - 3 75 l ieren de 25 2 25, 3 90 2 86 3 12 Kortrijk 5 Febr. 12 Febr. Bitterpeën, per 100 ke 24 50a 25 - 25 - Witte tarwe pr Heet. 20 - 20 50 20 - a 20 50 Roode tarwe 19 -„ 19 50 19 - 19 50 Rogge 18 50» 19 - 18 50 19 - I laver 22 - 22 50 22 - 22 50 Aardapp. gele, 100 k" 7 - 7 25 7 - 7 25 Boter, per kilo 3 60» 3 80 3 60 3 80 Eieren, per 25 3 25» 3 50 2 75 3 25 Koolzaadolie, ko 100 68 - 67 - Lijnolie 87 - - - 85 50 - - Koolzaad koeken 13 -» - 13 - 14 1 ijnkoek n 26 - 26 50 25 50 26 - Dixmude, 5 Febr. 12 Febr. Tarwe, per hectoliter 22 - a - - 21 - a Rogge, y Aardappelen 9 - - - 9 - Boter, per kilo 3 70 3 90 3 60 3 80 1 ieren, per 25 stuks 3 25 3 50 2 60 2 75 Rousselaere 6 Febr. 13 Febr. Oude Tarwe, 100 k» 19 - a 20 - 19 25 a 19 75 Roode 18 - 18 50 18 25 18 75 Rogge 16 50 17 - 16 50 17 - Haver 19 - 20 - 19 50 20 - Boonen 21 - 22 - 21 50 22 50 Aardappels 8 - 8 50 8 - 8 50 Boter, per kilo 3 60 3 80 3 70 3 90 Eieren, per 25 312» 3 38 2 60 3 68 Suikerijboonen, 1910 24 25 24 50 23 75 24 - oogst 1911 18 50» 18 73 18 25 18 50 Koolz.olie,p 100 kil. 68 - - - 67 - - - 1 ijnzaadolie, p. 100k. 87 - - - 86 - - - Te naaste week een artikel over het Tooneelfeest van Zondag 11. Geitenboni. Zondag laatst om 3,30 ure hield de Geitenbond van Zantvoorde hare jaarlijksche algemeene vergadering in het lokaal De Bonte Os bij J. Loridan: De bovenzaal was wel gevuld want ruim 150 personen, mannen en vrouwen, wa ren opgekomen. De geachte schrijver J. Loridan gaf eerst lezing van het verslag van het dienstjaar 1911. Dit verslag toont dat deze maatschappij zeer bloeiend is en strekt tot eere der inrichters en der bestuurders. 84 leden waren dit jaar ingeschreven met 112 yerzekerde geiten. De kas is zoo goed nietwant men heeft vooruit 110 fr. betaald voor 10 verzekerde geiten die Yper (Verlorènhoek). Op Zondag 18 Februari herbergketmis bij Bruno Steelant, herberg Si. Eloi. St. Juliaan. Zondag 18 Februari Kermis en Maandag 19 kan deel bijj Jules Goêmaere, herbergier In Vlaande ren, bijgenaamd De Mol. Prijskaarting ter herberg Het Lam bij Cyrille Blomme op asschenwoensdag 12 Februari. 12 prijzen, het spel is de jongman. Passchendaele. Herberg kermis op Zondag 18 Feb. 1912 bij Ch Doutry in de Vrede. Zondag 18« herbergk. en Maand. kand. in St.Eloy. Wervick. Op zondag 18 Feb. 1912, herbergkermis A la clef des champs bewoond door M. Isidore Corse- lis- Vanneste. Briikhoek te Wervick. lïlull llQiiyi te werken. Goed loon. Te bevragen bureel van 't Ypersche Volk. «aaa«B»aMnM«aawwBwm«—Miai De verkoopers van ons blad in de gemeenten aan de fransche grens verzoeken vriendelijk hunne kalan ten hun niet in fransch koper- of nickelgeld te be talen, dat in ons land niet gangbaar is. O i zich daarvan te ontlasten, is het best het uit te wisselen bij personen, die zich naar Frankrijk begeven. Als. man het in Belgie zelf in omloop houdt zal men er nooit van ontlast zijn, en later zal men er misschien moeitijkheden mee hebben. Ypér. Geboorten Flepts Oérard Oude Veurnestr. - Callens Robert Zonnebekest. - Stratsaert Bertha, Rijselst. Huwelijken :Ruetinck Maurice, leurder eu Maer- ien Maria, leurdster te Yper-Treve Jean, leurder, in echt gescheiden met Maertens Anna wed. v. Ba- ratto Celina en Qesquiere Marie, naaister we v. Nys- sen Amand en Dumon Isidoor te Yper. Sterfoevallen Vanpeteghem Jules59 j. lb. m v. Degrauwe Sophie, echtg. v. Milleville Marie Pan- nenhuisstr. Debruyke Désiré 62 j. ong. L. Thou- nsutstr.- Verborgh Camilla 27 j. zb ong. Poperin- ghest. - Vancauwenberghe Nathalie 27 j, zb. ong. Bollingetr. - Dumon Pierre 78 j. zb. ong. w v. De- normc Catharina Zonnebekest. -Qekiere Ange 69 j. zb. echtg. v. DegVendel Lucie Kalfv. Collet Irma zb. ong. Dixniuidest.— Vanhaecke Simonna, 8 m., L, Thouroutstr. Poperinghe Qeboorten Deraeve Germaine H. Desagher Bertha Westoutrestr. Verdonck Madeleine K Sterfgevallen Gykiere Henri 64C-Catryke vonne 5m. I - Boutez Lievin 66 j. zb. Boeschepestr Qauquie Honore73 zb. Boeschepestr— Brutsueri Henri 60 handel, Bruggestr, Elverdinghe Sterfgeval Melanie Descamp w« Edw. Merleve- de. Langhemarck Geboorte Odiel Froyman zv.H.en Jul. Duja-dir.. Huwelijk Jerome Milleville en Pauline Defrancq b. v. Langemarck. Sterfgeval: Virginie Degraeve we Ch. Carton 78 j. Passchendaele Geboorte: Breyne Achiel HuwELljKEN: Cyr. Schacht v. Houthulst en Julrna Ramon v. Passch.-Arthur Burggraeve en Amanda Verbeke b. van Passch. Meessen. HuWELijK: Emile Vandevyver v. Elverdinghe en Louise Gruwier v. Meessen. Vlamertinghe Geboorten: Vanhove Maur.-Vermeersch Alice Bryon Gaston - B-gaert Maria - Knockaert Gerard Ferma Maur. Hauspie Berths NuyttensGeor gts- V'Umynck Clara-Claerebout Maur. - Vancay- zeele Albertine-Deberdt Georges-Caulier Maur. Deman Gerard - Pluym Louise - Cleenewerck Jeanne-Vankemmel Remi-Verslype Irma. Huwelijken Struye Henri en Deprez Irma b. te Vlamert. Decroix Leop. v. Zilleb. en Devos Ma rie v. Vlam. Sterfoevallen Vallaeys Em. 68j-Bouton Flo rentyn 74 - Debruyne Nathalie 69-Vermeersch E- milie45—Debruyne Maria 72-Bogaert Maria 20 d. Ampe René 57 j. Voormezeele, Geboorten Jozef Kindt - Godelieve Parei. Sterfgeval Vrouw Charles Vandamme 60 j. Watou. Geboorten: Marie Decaesteker- André Leupe - André Ruyssen- Albert Kesteman. HuWELijK Petrus Maerten en Emma Mille. Sterfgevallen Louis Dufour oud 85 j. G. Couvreur 25 j.-Theophile Maerten 48 j. Wervick. Geboorten Jeanne Adam dv. Gustave Feli cia Timperman - Henri Samyn zv. Cyrille Maria Ce- cat-Maria Valckedv. Julien Martha Turck-Clara C-ombez dv. Cyrille Euphrasia Duthoy - Maria Compernolle dv. Gustave Helena Aubry. HuWELijK Leon Hollebeke met Maria Van Aller- weireldt bv. Wervick. Sterfgevalken Alix Deleye 8 m. dv. Henri tn Leonia Glorie - Francies Depuydt 52 j. wed. van Maria Nyssen—Euphrasie Corselis 67 j. we van Charles Devicq. Woesten. Geboorten Andreas Hondeghem Michiel Gruw.er-Marie Meersdom- Paula Clarysse-An dreas Deghandt. Zonnebeke. Geboorten: Maria Tytgat Jeroom Saelen Margareta Callewaert Jeroom Bostyn-Aiixe Ver- schoore. HuWELijK Oscar Dewitte van Meulebekc met Esiner Masschelein. Sterfgeval Marie-Louise Sarrasin we van Pe trus Bulckaen 62 j.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1912 | | pagina 5