fieuwe Ksderlandschs Tooneelvereeniging Marie-Antoinette Dood van E. H. Charles Heersseman, Groote Liefdadigheids-Tombola Directeur-Eigenaar Nieuwe Schouwburg-Loge B. DELMONTE DE VERSTOOTENE (la femme x.) Een Dronkaard Scheidsrechter POPERINGHE WERVICK prijs Een schoon woonhuis 7000 fr. gljj; STAD YPER-KATTEFEEST-GROOTE FOOR. git r Kantoor van Administratie2e Sweelwickstraat, 9, Amsterdam Telefoon Intercommunaal 9627. Te YPER op de Vandenpeereboomplaats zal de Schouwburg- Loge B. Delmonte, ingericht naar al de eisschen des tijds, plaats nemen en vertooningen geven van Zondag 3 Maart tot Maandag 18 Maart. Zondag 3 Maart Openingsvoorstelling GROOT SUCCES Oe.chiedkund.ig drama uit het Italiaansch van GIACOMMETTI in 6 Tafereelen, Schitterend gemonteerd, nooit hier vertoond Marie-Antoinette Math. Kiehl Lodewijk XVI B. Delmonte. Verdeeling der Tafereelen 0 Iff Hf Üt iff Maandag 4 Maart 0 0 fjf 0 fff Drama in 4 bedrijven uit het Fransch van A. B1SSON vertaald door Ce Ve Be Dinsdag5 Maart DB KROEGZANGERES. Drama In 7 tafereelen van MAROT en ALEVY VERDEEL1NO Costumen van het huis Bernard RICHTER uit Keulen Opening bureel, 6 u. Aanvang 8 u. Donderdags, 's Zondags en Zaterdags, Middagvoorstellingen. De DIRECTIE. - Koninklijke Fanfare Sterfgeval PASTOR van ST. JACOBS. Ferrer, de Anarchist en C Bixschote. ElvertHnghe. Welverdiende benoeming. L OPGERICHT IN 1892 yy yy le TAFEREEL 1786, Nova Trianon 2e TAFEREEL 1789, Het huisgezin van Lodewijk XVI 3e TAFEREEL 1792, Het volk in opstand 4e TAFEREEL, Afscheid van Lodewijk XVI 5e TAFEREEL 1793, Moeder en kind6e TAFEREEL, 1793, Naar het schavot. Dit boeiende drama beleefde te Parijs in het theater de la Renaissance meer dan 300 achtereenvolgende opvoeringen. le Tafereel De misdaad te Meudon2e Tafereel De Vondeling3e Tafereel Apachen- liefde 4e Tafereel De Kroegzangeres 5e Tafereel De Dochter van de beschuldigde 5e Tafereel Moeder en zoon7e Tafereel Het Einde van een verschoppeling. De stukken waarin Niets voorkomt wat in strijd is met Godsdienst of Goede Zeden werden door het gezelschap van de Nieuwe Nederlandsche Tooneelvereeniging door geheel Nederland met het grootste succes opgevoerd. PrÜ7pn Hpr PlüStlPIl Tauteui's fr. 2,50-Stalles (Klapstoelen) fr. 2-Parquet fr. 1.50- n U*»'' UbIAriad laCll Parterre Loge fr. 1 Galerij fr. 0,50. Plaatsen op voorbehoud te bekomen dagelijks van 10 tot 12 u. en van 2 tot 3 11. aan fr. 0,20 per plaats extra. lieken van heel het Arrondissement, tot groot pro fijt van de katholieke Partij, wier toekomst alleen lijk op zulke wijze zal gewaarborgd zijn. De personen maken ons nietWie zulke of zulke kandidatuur moet bekomen, zulke of zulke plaats bekleeden... dat is aan ons niet te zeggen- {indien wij het zegden, wij zouden op onze beurt eene kleine kapel uitmaken en dat willen wij niet) dat is aan geen één persoon alleen te zes;gen... dat is door geen êén kleine groep op ziji eigen al noemde die groep ook Uitvoerend Comi- teit vast te stellen... dat is enkel en alleen te beslissen door de Al- gemeene Vergadering van de afgeveerdigdtn en leden van den Katholieken Bond van heel het Arrondissement. Dus 't is wel verstaan geen strijd voor of tegen personen hebben wij aangegaan maar een strijd voor princiepen en voor het definitief vaststellen van een bepaald goede katholieke werking. Het heeft ons deugd gedaan te zien hoe de ver gadering van het Plaatselijk Comiteit eensgezind was om het gedane voorstel bij te treden en te ver dedigen. Ja, wij hoorden er zeggen indien men nu zoo eens ernstig te werke gaat, dan doen wij meê, dan werken er vele meêanderzins onmogelijk Hebben wij ten anderen te Yper zelve alzoo niet ge wrocht en gelukt in de laatste gemeentekiezing Er zijn soms heeren uit de stad die zelden of nooit in betrek komen met het Arrondissement. Dat is een eerste misslag en met reden wordt daarover ge klaagd. Maar deze lieden in hunne onwetendheid, den ken dat de Katholieken uit het Arrondissement en kel te volgen hebben op het ordewoord uit de stad... en dat zonder voorafgaandelijk het recht gehad te hebben ook eens hunne meeninge te mogen voor- uitzetten.j Met een woord, er zijn heeren die den ken, dat voor hetgeen het aanduiden der kandida ten betreft, men wel mag een schijn van poll instel len maar dat een groep... iemand moet meester blijven van den toestand... Dat is eene tweede bekla- gensweerdige dwaling. De tijd is voorbij van zulke gedachten te verdedigen iedereen, gelijk wie hij is, moet zich keeren tot de goede en gezonde volksge zinde gedachten en rechtzinniglijk' zijne handels wijze er naar schikken. Wij die in betrek zijn om zoo te zeggen gedu rig-met katholieken uit al de gemeenten van het Arrondissement, weten wel wat deze al denken en waartoe zij beslist zijn. Ook mogen wij het zeggen, er is overal maar eene stem Wij willen een poll met geheime stemming wij eisschen dat de rechten van de Algemeene Vergadering geëer biedigd wordenWij verzetten ons tegen de pogingen aangewend, om, bij middel der belgische dagbladpers, ons een kandidaat op te dringen. Wij hebben persoonlijk niets voor of tegen zulk of zulk eene naam, maar wij willen dat de Katholieke Partij ha re gedachten uitte in een ernstigen Poll en dat de beslissing van dien Poll onverander lijk gevolgd worde. Mochten deze die 't nog moeten begrijpen, tn misschien voor wat het welzijn der partij beeterf, nog ziende blind en hoorende doof zijn, eerst en vooral aanveerden dat er hier geen personen in 't spel zijn dan eens voor goed aannemen, dat wat overal elders bestaat ook te Yper bestaan moet een poll voor de aanduiding der kandidaten voor alle verkiezingen. Wcêrkeerende tot de Vergadering van het Plaat selijk Comiteit, wij waren verheugd te zien hoe de achtbare Heer Fraeys de Veubeke, als voor zitter de bespreking leidde en de algemeene ziens- wijze goedkeurde en toetrad. Wij mogen dan ver hopen dat hij ook op dezelfde wijze de Algemee ne Raadsvergadering zal voorzitten en leiden. Vrienden uit al de gemeenten van het Arrondissement, het is uw plicht op uw post te zijn op de Algemeene Vergadering Zater dag 9 Maart, te 2 1/2 u. in 't Volkshuis. Die vergadering is van allergrootst aangelegenheid. Het is zij die over den poll definitief beslissen zal. Ypersche Katholieken. Maandag avond wa- ren in de Bukker- straat, twee gebuurvrouwen aan het twisten. Een gekende dronkaard kwam er tusschen en sloeg een van beiden een stoofdeksel op het hoofd. Proces verbaal werd opgesteld. Op ïütfpfpp^t begint vandaag Zondag. Menigvul- UB HdUEIBESl dige aantrekkelijkheden zullen er te vinden zijn. Eerst en vooral op de Leet de groote Nederlandsche Schouwburg Delmonte; op de markt liet theater Gransart-Courtois, de groote Skating-Ring Verdyck, de carrousel Baudelet; dan nog Opitz paar- demolen andere paarde-en velomolens. schietko- ten, wafelhuizen, enz. enz. Verleden week meldden wij dat de 'heer A. Van Egroo, in een wederland- schen wedstrijd voor toonkundigen, den 1" prijs be haald had door zijn gewrocht voor klavier Tour- ments Eenige beknibbelaars- men vindt er die daar hun stiel van maken, vooral als de naam Van Egroo op 't spel staat -wisten te vertellen dat het alleen den 3n prijs wasEn inderdaad, 't is waar, doch gezien den 1" en 2n prijs niet behaald zijn, blijft het toch zeker dat A. Van Egroo met den ln toe- gekenden prijs bekroond werd, onder toejuiching der Juryleden, en, gezien het getal en de weerde der mededingers, wordt de eer die onzen stadsgenoot is te beurt gevallen, daarom niet geringer. Aan hem nogmaals onze hertelijkste gelukwen- schen. den ijzerweg, wip, over gracht en velden.... Agent De Crock won altijd veld maar de vluchteling gaf het ook niet op. Gelukkig daar in 't veld stond een bocrenwerkman die er ccu hadje toestak, de vluch cling neervelde cn in dwang hield totdat agent De Crock bij was. In een twee drie was de brave jongen geke'end en naar 't bureel gebracht. Het is zekeren Edmond Depreeuw, geboortig van Oostvleteren veroordeeld op 9 Januari 11. voor landlooperij en die uit 't gesticht van Hoogstraeten ontvlucht was. Zaterdag 9 Maart. - So rée Iweinszaal te 8 3/4 u. Tabagie de Eestflkken Denk' gij dat onze politieagenten als gij .ze tegenkomt wandelen voor hun verzet. Dinsdag morgen werd het nieuws rond de stad verspreid M. de Pastor van St. Jacobs is van de zen nacht overleden. Algemeen was de ontroering velen waren met stomheid geslagen ze kenden van aanzien, dien minzamen, struischen, welgebouwden manhoe wreed zijn toch die schielijke dooden De vrienden van den afgestorvene die wisten dat hij spijts uiter lijke struischeid toch gevaarlijk ziekelijk was, waren min verwonderd toch diep getroffen daar de zieke, daags te voren een uitmuntende dag gehad had en nog met veel voldoening een verkwikkende wande ling gedaan had in dit lente-weder. Tcch was het waarheid, de dood had in den heel vioegen morgen zijn werk gedaan, 's Nachts werd de dierbare afgstorvene kwalijk, in allerhaast kon mtn nog E. H.Verriest, onderpastor, roepen die het H. Oliesel toediende en M. Tyberghein geneesheer, korts daarna, rond 4 u. was E H. Meersseman ge ste rven. E. H. Ch. Meersseman werd geboren op 3 Januari 1854 te Tourcoing. Na zijne studiën in het groot Seminarie te Brugge, wijdde hij de veertien eerste jaren van zijn priesterschap toe aan de opvoeding der jeugd. Hij was bewaker der internen aan St Vincent's college te Yper van 1876 tot 1890. Daarna werd hij naar Meenen gezonden als onderpastor op St Vedastus alwaar hij drie jaar verblcsf tot in 1893. Z. D. H. de Bisschop van Brugge benoemde alsdan H. Meersseman, pastor teLuingne 1893-1903 In dit jaar volgde hij Z- F- H. Kanonils Duclos op, als Pastor van St. Jacobs te Yper, Hij Werd plech- tiglijk ingesteld op 15 Juni 1903, Gelukkig was E. H. Meersseman in 1903 naar Yper weêr te keerengelukkig waren vee! Yperlin- gftj dje hem als bewaker in 't college gekend had den in stad weêr te vinden als pastoor. - Het is ons niet gegeven al het goed te schrijven gesticht door E H. Meersseman, zijn ijver voor het huis des Heeren zette hem aan om menigvuldige moeilijkheden uit den weg te ruimen tot hij geraken kon aan de herstelling van zijn kerk. De werken aan gang ziet hij niet voleinden/ zijn naam toch zal aan het werk gehecht blijven. Met veel meer ijver toch wrocht tot verspreiding van het rijk Gods onder de zielen hem toevertrou rd. Velen weten welke vertroostingen zij ontvangen heb ben van zijn priesterlijk hert. Voor iedereen was de afgestorvene altijd goedhartig, minzaam, met den lach op de lippen, zelfs op die stonden dat hpviger lijden hem verwittigde dat zijne levensdagen geteld waren. De armen bijzonderlijk waren de lievelingen van pastor Meersseman, voor hen was het beste deel van al zijne krachten, al zijne werkzaamheden. Niet een parochiaan, met een geinig gevoelens van christene liefde en dankbaarheid behield, zal nalaten te bidden voor de ziele-Iafenis van den afge storvenen herder,— die reeds, laten wij het verho pen, in den hemel de belooning heeft ontvangen van zijn priesterlijk leven. De begraving heeft plaats Maandag te 11 u. in St. Jacobskerk. Vergadering ten sterfhuize te 10 1 /2u. SMERTELIJK ONGEVAL.-Dinsdag namid dag kwam de voerman Emiel Creus langs den steen weg van Westouter gereden met twee aaneengekop- pelde, ijdele wagens. Eenige kinders die van de school van den Brabandhoek huiswaarts gingen kwamen er achter. Bij de herberg De Patrijs ge raakte de zesjarige Jerome Nauwynck onder het voo'wiel van den tweeden wagen. De voerman die juist voor den neerdaal de wagens wilde sluiter, bemerkte het ongeluk, deed zijne peerden staan en nam het overreden kind op. Hij droeg het naar het nabijgelegen huis der 'ouders. De voerman, door wiens gerij het onvoorzichtig kind overreden werd, was evenveel aangedaan en ontroostbaar als de ouders. Na eenige minuten gaf het kind den gees'. WEGENIS.-Op last van het Staatsbestuur, heeft de heer Monballiu, aannemer te Brugge, al hier begonnen de groote Rijksbaan van Yper op Duinkerke herstellen. Het gedeelte van een hoek der Watoustraat tot aan de Bommelaarbeek wordt geheel in nieuwe steenen herlegd van Poperinghe- statie naar Vlamertinghe wordt de steenen opgeno men en verlegd zoodat de baan weer effen zijn zal Het stadsbestuur van zijnen kant doet den keizc-1 naar Sint Sixt ook herladen met 4 ballastbinnen eenige weken zal het werk klaar zijn. -iü- BOERENGILDE. Zondag 3 Maart doet de Boerengilde ten 8 uren eene zielmisse zingen in St- Bertens, voor .den overleden gildenbroeder Désiré Spenninck, van Reninghelst. Daarna is er algemeene maandelijksche vergadering in het lokaal. Het syndikaat der suikerbeetplanters heeft aan zijne leden eenen oproep gezonden opdat de boe ren, ter gelegenheid van deze maandelijksche ver gadering, het getal gemeten, die zij met suikerbee- ten gaan beplanten, zouden aangeven. Het syndi kaat stelt deze voorwaarden van verkoop28 frank aan 14 graden suikergehalte, en 2,50 fr. voor eiken graad meer. -5R- rolde onder de kar. De autovoerder, die. haastig was om naar de statie te rijden, bleef.maar kort tijd stil houden. Veel menschen kwamen g pen Achiel Leuwers had gelukkiglijk maar eenig kneuzingen bekomen; het peerd kon nog naa stal van de afspanning Den vetten Os gesleep den. Na 't onderzoek door een veearts en door oen heer politiekommissaris, heeft een slachter het pelijk gekwetste dier afgemaakt. De Ferrer-vrienden van Wervick, de ophemelaar. van, den aanleider der petroleurs en anarchisten van Barcelona, gaan voort met te liegen, dat ze er bij zweeten 1 Omdat eenige Belgische Logebroeders - moe willige leugenaars zooals zij beweeren dat het Spaansch gerecht in het lichten der aangeslagen goederen van Ferrer Tie onschuld van den anarchist heeft verklaard, zitten onze knappe roö redacteurs dag in, dag uit met de schare in de hand om links de leugens uit te knippen welke hunne bazen hen dagelijks opdisschen. Zoo komt het dat de opstel lers van den Werkman al snijen en al knippen hebben kunnen vergaren 1) Dat Ferrer in niets is gemengd geweest in de onlusten va.i Barcelona. 2) Dat geene der vervolgde personen onder zijn bevelen stond. 3) Dat er geen enkel der 2000 processen die op de gebeurtenis volgden eenig spoor is gevonden van een medewerking of opstoking van Ferrer 1 Als meri voor niets terugdeinst, zooals de roode leugenaars, dan kan men veel 1 De Belgische Antiklerikale kopstukken, bewier- rookers van den Anarchist Ferrer, die de eerste het valsch gerucht verspreidden, weten zeer wel dat zul ke uitspraak niet gedaan is geweest, ze weten dat ze liegen en dat iedereen weet dat ze liegen, doch zij gaan daarvoor niet achteruit, bijlange niet 1 In tegendeel ze veeveren zij maat voort en de gaaien als de onze, die alles moeten gelooven wat hunne meesters zeggen, moeten achter zeeveren. Alzoo komt het, dat ze allegaar overhoop zeeve ren en dat de fijnaard, die veertien dagen geleden wederom over Ferrer schreef, nogmaals met leugens voor den dag komt, die sedert acht dagen van hier, reeds tienmaal door de Spaansche berichten zijn terechtgewezen geworden. Als er wel iemand van Djostjes komt, dan zijn het wel onze roode Djostjes zelfuj En toch schrijven zij Ferrer onschuldig ver klaard Ferrer een martelaar Denken de slimme 41weters van den Werkman dat mensphen van Wervick, niets, hoegenaamd niets lezen buiten dc leugens welke zij hen opdisschen 'tMoet weljzijn, anders durfden zij niet zoo onbe schaamd de voorschriften volgen van hunnen voor vader in leugentaal Voltaire, die zei Lieg maar oper zal toch alfijd iets van uwe leugens over blijven ^Liegen, moogt gij, socialisten, gij moet u immers met leHgens verdédigen, maar uwé leugen slikken, zult gij ?Jn de herhaalde logenstraffing uit antikle rikale bron en uit Spanje erkomstig, hebt gij niet niet gezien, dat de beslissing van het Spaansch ge rechtshof de beteekenis niet heeft welke gij eraan geeft- of mogen uwe lezers dat misschien niet weten Gij hebt ei niet in gezien, dat de burgerlijke par tijen, die tijdens den opstand schade leden de volle vrijheid bezitten op de goederen van Ferrer beslag te leggen en schadevergoeding te eischen - of mo gen uwe lezers dat misschien piet weten? Gij hebt er r. iet in gezien dat het gerechtshof zelf er zich tegen .verzet de onschuld te hebben aange roerd, 'k late varen te hebben uitgeroepen, of mo gen jiwe lezers dat niet weten Gij hebt er nipt in gezien, dat het antiklerikaal gouvernement van Spanje, yap geene herziening van proces weten wil, omdat er in Spanje niemand is, die niet weet dat Ferrer rechtmatig is gevonnisd en veroordeeld is gewordsn - of mogen uwe lezers dat misschien niet weten Gij hebt er niet in gezien, dat gij lasteraars zijt, volksbedriegers, die elders op leugens moet gaan azen, nadat gij alhier van uw leugentochten, zoo deerlijk zijt te huis gekomen - en dat, vooral, niet waar, mogen uwe lezers niet weten En, onbeschaamd, durft gij in uw tweede ge zwets schrijven De Mier wilt niet bekennen Goede Hemel 1 Over alle daken hebt gij uitge schreeuwd dat Ferrer een martelaar is, een slacht offer der kaloten, dat zijne onschuld is erkend, dat de kloosters de onkosten van het proces moeten be- betalen en eenen heelen hoop andere dommigheden en nu de officieele berichten uw kaartenhuis van leugens en bedrog hebben doen instorten, nu weet gij iets anders uit uwen venijnigen gallezucht op te halen danp De Mier wilt niet bekennen Ja, we begrijpen het, voor het welgelukken van uw fanatiek Anti-klerikaal streven voor het immer blind houden van een handvol domme volgelin gen ware het beter geweest had de mier gezwegen Doch dat zal zij niet, want laag zijt gij, laag han delt gij met voort anarchisten en petroleurs te ver dedigen op te hemelen en eerlijke lieden aan te vallen, en wij zeggen, dat uwe lezers blind zijn en door fanatisme en nog meer door onwetendheid stekeblind ats zij het nu nog niet zien en onder vinden. De Mier. van den anderen kant eenen pijnlijken indruk reeds zuchten iammer ve waren zoowel met M. Reteie J' Ia wij waren wel met hem, en daarom ook telde M Ketele alhier niets anders dan verkleefde en op rechte vrie den. Als voorbeeldige en uitgelezene priesterals toon beeld van godsvrucht en priesterlijke decgden rijk bedeeld als hij was met geestes en z.elegaven - welke de tijd zal nooit M. Ketele'hier sporen nalaten zal uiiwisschen. Aanschouwt zijne uitgelezene jongelingscongrega- lie waar wekelijks al de deftige jongelingen van 't katholieke Wervick vergaren. Aanschouwt zijne bloeiende Katholieke Jonge Wacht, waar rijk en arm, burger, patroen en werk man zoo menigmaal gulhertig vrbroedren A,«schouwt zijne uitmuntende tooneelgildewel. ke ons zoo dikwijls met overheerlijke feesten ver- ^Aanschouwt zijnen uitgelezen progagandaclub waar het puik onzer Katholieke jongens zich zoo kranig weten te gedragen en deugdelijk propagan da maken. Aanschouwt de bloeiende katholieke knechtescho- len waar hij zijn wekelijksch grondig godsdjenstig onderwijs kwam geven- Aanschouwt zijne menigvuldige goede werken en zegt met ons, dat zijn weggaan hier eene leemte laat welke zoo gemakkelijk niet zal zijn om aan te vullen. Gelukkige Kerckhovenaren die thans zoo een pas tor hebt! n Proficiat M Ketele proficiat eerw. Pastor profi ciat met uwe eervolle benoeming. De katholieke be volking wenscht U 's Heerens zegen wenscht U heil; voorspoed en voldoening in uwe nieuwe be diening. Uwe menigvuldige vrienden van Wervick, die uwe vrienden blijven, verheugen zich met U doch zij kunnen den smartkreet niet onderdruk ken die bij hen opweltGij verlaat hen, 't is jammer 1 De Mier. Donderdag, 22" Februari, om 6 1/2 ure 's avonds kwamen in 't lokaal der Gemeenteschool de Leden van het Veesyndikaat, bijeen om den toestand der Maatschappij te bespreken en de inschrijving te doen voor 1912. t Was buitengewoon slecht weder, en toch, niet tegenstaande regen en wind, waren een 25 tal vee houders tegenwoordig, 25 mannen die als het zaak de landbouwbelangen vooruit te helpen door de verbetering van het veeras, willen toonen dat, Bixschote hierin bij de andere gemeenten der streek niet, wil ten achter blijven. De vergadering was voorgezeten dpor den Eerw. Heer Pastoor, den Voorzitter en Ondervoorzitter der Vereeniging. Na lezing der rekening gaf de schrijver van het syndikaat breedvoerig verslag over de werkzaamhe den van het afgeloopen jaar, besprak de genomene schikkingen voor het jaar 1912, en gaf kennjg van den gewestelijken Veeprijskamp die te Yper, op 18" Mei naast, zal plaats hebben, alsook van den loka len prijskamp die vastgesteld is op de Gemeenteker- mis einde Augustus. Hierop ging men over tot de inschrijving 25 le den teekenden in met 61 koeien - Het ware te wen- schen dat het veesyndikaat dit jaar al zijne voorge stelde inrichtingen mochte ten uitvoer brengen, het zal het zekerste middel zijn om alle landbouwers van het nut en het voordeel dezer schoone inrich ting te overtuigen en het zoo ver te brengen dat het syndikaat op de medewerking van alle veehou ders, zonder uitzondering, moge rekenen. van den Kring Schild en Vriendte BRUGGE onder bescher ming van H. M. Koningin Elisabeth en Eere-Voor- zitterschap van den Heer Gouverneur Baron Ru- zette. geschonken. Daarbij een prijs van Z. M. Koning ALBERT en talrijke andere prijzen. - Prijs per lot 10 centiemen. - Voor Wervick en omliggende zijn inlichtingen en loten verkrijgbaar zonder kosten bij M. CAMIL- LE VAN PETEGHEM-PLETS, den winner in vollen zonder kosten wordt op hun gemak... voor hunne gezondheid Ge zijt er wel meê... ze kunnen loopen... en loopen om prijs al de beste loopers zouden verslagen zijn. Agent De Crock beloerde eene herberg der Capronstraatwat mocht hij daar wel bezien Aan het venster keek een manswezen.., onbekend, vreemd, aardigDe man die redens had om zoo sterling niet bekeken te worden vloog uit de herberg en vluchtte langs de Veurnesteenweg tot aan den ijzerweg Maar agent De Crock daarachter... 't was om ter zeerst. Aan Katholieke Jonge Wacht 't Is dus heden Zondag 3e Maart ten 3 1/2 u. stipt in het gemeen tehuis de groote vergadering met vrijen in gang» voor al de leden der H. Familie. De heer advokaat Begerem zal er handelen over hetgeen alle treffelijke jongeling op sociaal en politiek ge bied moet zijn en doen voor zijn zeiven en anderen. Leden van de H. Familie, gij jongelingen voor namelijk, allen 00 uwen post't Zal 't hooren weerd zijn. En a propos van Jonge Wacht Wat is dat dan dat ze Zondag daar gaan installeeren in M Kape laans vergaring vroeg er deze week een eenvoudig braaf mensche van den ouden tijd is dat dan lijk de pompiers om de branden te blusschen Gaan ze zij dan moeten de dieven pakken, de vechters scheen en al zulke dingen Dat was ten minste ge vraagd om iets te weten. Anders nochtans ging het met twee drie droeve doch domme babbelaars, Die gebaarden alles te we ten zonder te vragen. Luistert hoe schoon 1... De Ka- tholijke Jonge Wacht dat is, zoo spraken zij jn hup ne alwetendheid, een tap... gelijk men zegt, of in andere woorden dat is eene herberg te wege waar de jongelingen voor 't zelfde geld nog zooveel zul len kunnen drinken en dronkaards leeren worden waar men voor half geld zal tappen en concurren tie doen aan al de herbergen. Dat is tegen de herber giers Bravo Ja Ja En de grond waar men ze gaat bouwen is reeds uitgesteken... bijna gekocht men verschilt maar een enkelen frank meer) en de steenen zijn gecommandeerd en men kent reeds dep nieuwmoden herbergier Maar... ust! Alles moet stil blijven tot na de stemming, want de herbergiers zouden voor de liberalen stemmen E11 bovendien ze zeggen daarbij nog dat de winkeliers ook hunnen toer zullen krijgen Schoon hé Wie weet nu meer van Jonge Waphr ten het eenvoudig oud mensche of die blagaair schreeuwers Nu een dingen is zeker en 't is dat het verstandigst en voorzichtigst is te vragen en te. bekennen dat men niet veel weet dan zonder wach ten of vragen te babbelen wat men niet weet en zich bij allen belachelijk te maken Boerengilde-Heden Zondag 3 Maarte ten 6 u. stipt maandelijksche vergadering. Dagorde: 1) Der de voordracht door M. Muyssen, Daartoe js ynjen ingang voor iedereen-2) Verachterde betaling eu nieuwe bestellingen. Suikerbeeten - In de algemeene vergadering der afgeveerdigden van gansch het arrondissement is er beslist kloek stand te houden en per kilo niet te verkoopen. Het hoofdbestuur werd aangesteld om aanstonds zaad te verschaffen voor al de ingeschrevene leden Het ontving ook zending dadelijk te verkoopen voor het syndikaat en binnen de twee weken nieuws over hunne werking te doen geworden. Gemak zal ook aan allen gegeven worden vap aan de naaste statie van trein of tram te leveren, Vlamingstraat te Wervick. OMVERGEREDEN.-Donderdag rond 7 ure s morgens kwam de landbouwer Achiel Leuwers- Dccae met peerd en driewielkarre gereden over de Kleine Markt. Toen hij rechtover het huis van M. Thoor-Louf kwam, hoorde hij den automobiel van M. Colaert al trompen achterkomen. De boer al rijdende langs den kant van den stedelijken hof, he-ft tot Pastor te Kerckhove bij Kortrijk benoemdvan poogde zijn peerd in te houden. Doch het verschoot dcn Eerw- Heer L- Ketele onderpastor van Wervick. I en steigerde. De automobiel, die snel reed, kon niet Zo° de eervolle en welverdiende benoeming van St-Jan bij Yper. verre genoeg afsteken en raakte het peerd in de len- onzen geliefden onderpastor, M. Ketele van den den. Het dier werd omgeworpen, en de geleider eenen kant de bevolking van Wervick verblijdt laat'aatste voordracht door M I 7 - u Stand houden vrienden, de aanhouder wint. AJ"e. 00?Weerdigh^d de ?!?s?.hoP.Xan Bru8ge» Hollend is er in die zaak een zegevierend voorbeeld Muyssen op Zon- dag laatst is wel bijgewoond geweest, uit de gesprek

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1912 | | pagina 2