Landbouwbelangen te (Daatschappdijke Belangen Oe kwestie der Wirkerspensieenen Gruwelijke misdaad Men vraagt 200,000aa"20 c 6000 Van af Zondag 1IULI1912 is het Branders en Zusters, HET VOLK" Bank 1.1.VONCK,de"ypÏIT8 BINNENLAND Raadselprijskamp Het Ypersche Volk Raadsel 4 Hopmarkt Officieële Berichten BERICHT HUIS BAUS Rijselstraat, 28, Yper, GESLOTEN op Zon- en Beursinlichtingen agentschap van de kas dat Eigenaars, ablig. 4 a|a. Watou Invoer van geiten en schapen (Vervolg) KAMER Met ongehoorde haast heeft men deze week verschillige schier alle verkiezin gen goedgekeurd. De blauwe en roode laweitmakers zijn het eerst moede en ver langen op vacancie te gaan. Arme klucht spelers. van Het Ypersche Volk Derde Reeks Westvleteren. Woesten Een priester vermoord door eenen socialist. Brussel, 25 Juli. Dezen morgend, rond 9 uur, zat een priester, in het Park, rustig zijn brevier te lezen op eene bank, tegenover het Paleis der Natie. Eensklaps kwam een man, van rond de j 50 jaar oud, grijs wordend, op hem toege sprongen en plofte hem een dolk in de borst onder den roep: Leve de revolutie! Leve het Algemeen Stemrecht De moordenaar wierp zijn wapen weg en trachtte de vlucht te nemen, toen een toezichter, die van verre de moord zag gebeuren, kwam toegesneld en hem bij den kraag pakte. Toegesnelde personen en policiemannen hielden den schurk in verzekerde bewaring. Het slachtoffer is een Fransch priester, de abbé Fleuty, sedert eenigen tijd te Brussel verblijvend. Hij was op de bank neergezakt. Stervend werd hij naar St Jansgasthuis vervoerd waar hij korts na zijne aankomst den geest gaf. De moordenaar, naar het policiebureel gebracht, verklaarde te heeten Antoon Peyl, geboren te Gent, op 12 April 1857. Hij zegde, de zitting van gisteren in de Kamer bijgewoond en zijn besluit geno men te hebben na de redevoering van M. Destrée. Deze, zegt hij, heeft in mij het gedacht doen oprijzen dat nu de tijd gekomen was om van woorden tot daden over te gaan. j Had ik, vervolgde hij, gisteren in de Kamer een revolver op zak gehad, dan zou ik geschoten hebben 't zij op M. de Broqueville, 't zij op M. Carton de Wiart, mWr.- mnvlndrnsprktngntl gdgflklnddzn nltzrkznltzkl zsvlmschnzsdmn aanstonds een KLEERMA- KERRGAST minstens 4 jaar ambacht kost en inwoning, standvastig werk bij Arthur VERBEKE WEST- NIEUWKERKE. C H. S A C R E Wisselagent Antoine Dansaertstraat, 32-34, Brussel - HUIS GESTICHT IN 1 8 7 5 - Voordeelige en goede verpande plaat singen aan den onveranderbaren intrest van 4 1/2, 5 en 6 in fondsen verschij nende op de officieële beurstafel. Wekelijks financiëel blad, zending op vraag. WILT OE schoone groote en goedkoope Poretplanten begeeft u bij Putter OHESQ UI ERE, te Gheluvelt (Kruiseeke) minstens De kerel schijnt hoegenaamd niet in de te zijn en legde zijne verklaringen af met vaste stem. Deze misdaad verwekt te Brussel eene j ongehoorde opschudding. VOOR PROORÈS EN WEERGALM Voor onze Trammannen Onze Buurtspoorwegen Wekelijksche op lage der GAZET VERMAKELIJKHEDEN oen fr. kasbon, papiergeld van 5 frank 1) De belgische rent 3 o/° is gedaald, Ja. De Fransche rent nog meer. Welnu 'de liberale, radikale, sociale miniUer van financiën van Frankrijk zegde Ik protesteer tegen den veldtocht ge voerd tegen onze nationale fondsen. De daling der staatsfondsen is algemeen. Men verlaat, tijdelijk, de fondsen die vasten kroos geven, Dat is altijd alzoo als de za ken wel gaan en als er veel bedrijvigheid heerscht in de nijverheid Progres en Weergalm, wat antwoordt gij daarop 2) Het gouvernement zal 300 millioen fr. kasbon uitgeven aan 1000 fr. stuk te gen 4 o/o interest. Dat is eene goede bewerking zegt de liberale Chronique voor degenen die willen geld plaatsen zonder het aan eenig gevaar bloot te stellen. Het ware belachelijk te zeggen dat de Belgische Staat daar niet goed voor is. De kasbons zullen uitgevochten worden. Een uitmun tende kant dezer leening is dat het maar voor een tijdeke is; na vijf jaar kan de bezitter zijn kapitaal terugkrijgen». De Engelsche regeering geeft ook kasbons uit. Om geld te krijgen van de bankiers heeft zij 4.66 moeten betalen. De En gelsche kasbons geven 4 1/2 Dat wil zeggen dat de Engelsche staat moeilijker aan geld geraakt dan de Belgische. Progres en Weergalm, wat antwoordt ge daarop 3) De Nationale Bank zal bankbriefjes van 5 fr. uitgeven. Dat is immers geen waar en dat is van wege Progres en Weergalm schaamteloos gelogen. Ja, die beweering hebben wij vóór de kiezing gelogenstraft en dit doen wij nu nog, ENS BURGERSTANDEN. Beurs van Brussel Koers van 28 JULI 1912 STAATSFONDSEN HET VROOLIJK HOEKJE voor het jaar 1913. Einde dezer maand verschijnt de alma nak Het Volk voor het jaar O. H 1913. Deze almanak die onder allen uitmunt door lezingen, mededeelingen, wetensweer- digheden, illustraties, kampstrijden enz. enz. zal gelijk voorgaande jaren de mees ten bijval genieten. De almanak Het Volk voor het jaar O. H. 1913 zal te Yper verkrijgbaar zijn TER DRUKKERIJ van Het Ypersche Volk Boterstraat 62 te Yper. Bij den verkooper van het dagblad Het Volk. Bij de verkoopers van Het Nieuws van den dag. 83 50 83 95 71 37 71 50 91 75 91 75 70 50 71 12 68 68 105 50 103 130 75 67 50 67 62f 70 75 70 75 44 66 5o 66 62 66 75 00 00 67 50 Inlichtingen gegeven door den Telefoon n° 141. Hoe breeder den afgrond dreigt te worden dien de socialisten tusschen Koning en volk willen bo ren hoe heviger de verfoeing van vorst en vader land door de antikatholieken wordt aangeblazen, des te ieveriger moeten de vrome burgers zich rond troon en altaar scharen, om ze beide te ondersteu nen. De godsdienst heeft steeds de liefde voor va derland en vorst aangevaard. De openbare betoo gingen van gehechtheid en geestdrift zijn onder alle middelen om de vaderlandsliefde te doen aan groeien. Daarom wordt in de steden praal en pracht uit gesteld voor het vieren van de vaderlandsche ver jaardagen. Mochten al de gemeenten een klein steen tje bijbrengen tot het oprichten van een filosofisch praaljuweel godsdienst, vaderland, vorst en taal herbergende in vereenigende in eenen bestendigen vrede, in eene onverbreekbare eendracht, in eenen weêrgaloczen welstand. Watou heeft als voorheen en nog duidelijker het mogelijke willen bijbrengen tot het verwezenlijken van dit edel en grootsche doel. De maatschappij der oud-soldaten heeft er aan gehouden het eerste woord te geven tot de inrichting van een klein feestje. Hare talrijke leden voorafgegaan door de lange schaar der schoolkinderen met kleine vaderlandsche vlaggetjes die in den wind wapperden namen de burgerlijke overheden in het gemeentehuis aan en onder het geschal onzer jonge doch welgeoefende muziekanten trokken zij ter kerk De zang wierd door de kinders en de muziekanten uitgevoerd. Doch eensklaps valt alles stil en het salve der gen- darmen en het geblaas van den hoorn verheffen en begroeten de komst van den Heiland. De stond is gewis aandoenlijk en roert tot edele gedachten tot vurige gebeden. i Na de mis voeren de kinders met regelmatigheid hunne lichamelijke oefeningen uit. De heer hoofd- onderwijzer begroet de overheden als de vertegen- De moniteur kondigt het volgende besluit af De schapen en geiten niet bestemd voor de on- middelijke afmaking, herkomstig uit landen waarvan deze soorten van dieren in Belgie mogen binnen komen, zullen na het veeartsenijonderzoek aan het kantoor van invoer, aan eene quarantaine van tien dagen onderworpen worden in een grenskan- toor voorzien van waarnemingstallen. De duur van de quarantaine zal mogen ver lengd worden in geval besmettelijke ziekte op de ingevoerde dieren bestatigd wordt. Dergelijke maat regel zal ook worden toegepast wanneer de dieren tot invoer aangeboden, verdacht zijn als aangedaan van besmettelijke ziekte. De quarantaine zal plaats hebben ten koste, op risico en perijkel der invoerders die aan het Belgisch Staatsbestuur geen vergoeding zullen mogen vragen uit hoofde van schade ten gevolge der voorgeschre- vene gezondheidsmaatregels. Boven de taks van gezondheidsonderzoek aan den kontrolveearts te betalen bij het intreden der dieren in het land, zal er eene quarantainetaks ont vangen worden van 50 centiemen per schaap of geit voor de vijf eerste dieren van ieder lot en 5 centiemen per dier boven dit getal. Het tegenwoordig besluit is uitvoerbaar te reke nen met 15 Juli 1912. JULI - OOGST - SEPTEMBER De kwestie der werkerspensioenen, het pensioen woordigers van vorst en landsbestuur. De heer Bur- van 1 fr. daags aan de oude in nood zijnde werk- I Mi 1 .1 1 I i1i. U11 p» 1 Otl ie 1 rvf F» od an r%r\rr oH/sne aan Aar QVCIA gemeester reikt aan de oud soldaten het herinne- ringsmerk van 1870. Proficiat aan de mannen die in dit gevaarvol tijdstip bloed en leven veil hadden. Mochten zij van hun 62 jaar ten minste tot hun 100 jaar opklimmen, met verzekering van hunne oude dagen hun door een dankbaar bestuur geschonken en mochten zij aan hunne telgen den moed tot erf deel nalaten, zoo gloedvol uitgedrukt in den Viaam- schen Leeuw die thans uit honderden monden en 50 instrumenten weerklinkt en dreunend weêrgalmt. Na de tallooze toejuichingen valt alles stil, om de lofrede te hooren van den heer ondervoorzitter van de ziekengilde. Hij wil immers heil tegen de achtbare heeren Burgemeester, Schepenen en ge heimschrijver, die van het Staatsbestuur de medalie van mutualiteit ontvangen hebben. Hij eindigt zij ne rede met den wensch Leve lang onze achtbare Heer en bloeien voort onze zieken- en pensioengilden. Het volk roept Leve godsdienst en vorst, leve moedertaal en vaderland. Hulde aan Conscience Recht aan de vlaamsche taal. lie<!en, is lot heden nog altoos een der bijzondersle kwestiën geweest, die men in den kiezingstijd ge bruikte. Ook was zij voor onze verschillige katholieke re geeringen eene bijzondere bekommering en stilaan hebben zij getracht, trapsgewijze tot de volledige oplossing ervan te komen. Deze schijnt niet lang meer te zullen wegblijven, en wij zijn ten volle ge machtigd, een officieel nieuws mee te deelen, dat onze lezers en gansch de arbeidersbevolking ten ui terste zal verheugen. Men weet dat de heeren de Lalieux, de Wouters d'Oplinter en consoorten, onlangs ter Kamer een wetsvoorstel hebben neergelegd, dat 1 fr. pensioen daags aan de werklieden in 't algemeen, naar het voorbeeld van dit der mijnwerkers, zou hebben ge schonken. Welnu, men mag er op rekenen dat het werkers pensioen de eerste kwestie zal zijn welke de regee ring in den loop van den gewonen zittijd der Ka mers zal oplossen. M. Hubert, minister van nijverheid en arbeid, heeft de heeren onderteekenaars der bovengemelde wet ten zijnent ontboden en hen kenbaar gemaakt dat de regeering, gezien den goeden uitslag der kiezingen van 2 Juni en het vertrouwen dat het gansche land in haar heeft gesteld, het initiatief heeft genomen 't zij op den voorzitter, zelf eene pensioenwet voor te brengen, die als basis zal hebbende verzekering van 1 frank daags aan j hersens verward alle oude werklieden. Er is overeengekomen dat in zulke omstandighe den, MM. de Lalieux. de Wouters en consoorten, hunne wet zullen intrekken. De kwestie der werkerspensioenen zal dus korte lings de oplossing bekomen door velen gewild, en Weer nu 't zelfde liedje... de staatsfinan- cies staan slecht, dus de kaloten besturen zen, die de rust, vrede en vrijheid, en de uitbreiding ten nadeele van 't volkbewijzen daling der stoffelijke belangen van allen stelt, boven de j der belgische rent, uitgifte van 300 milli- mannrriP np nnvnor on Hon ntirlomnnrr V./U 1 e> we- wanorde, de oproer en den ondergang van het land. Wij hebben nu op den toren eenen haan, die draait. Dank aan dit draaien dat weder en wind laat voorzien hebben 't meeste deel der hooiers voor het regentij hun hooi kunnen inhalen. Dit in halen herinnert en bereidt een andere, 't inhalen der vlag van den soldatenbond op Zondag aanstaande. Die soldatenbond heeft waarlijk prachtige gedach ten in zoo is er op 't laatste eene goede wijziging gekomen aan de schikkingen der feestelijkheden De feestelijkheden zullen 's morgens beginnen in en met de Hoogmisse waar men een vaderlandsch ser- dat is de hoofdzaak, moen zal hooren en de vlag wijden in tegenwoor- j Laat de socialistische leiders maar algemeene digheid der oude soldaten. Tegenwoordig moeten j werkstaking en revolutie prediken de regeering zal ze allen zijn, meer ten minsten dan Zondag laatst toonen dat er ernstig werk op de planken ligtdat bij het Te Deum, waar verschillige niet-tegenwoor- j zij dit wil voltooien en het volk zal met haar digen hadden moeten zijn en hadden geweest, had den geene (persoonlijke hooi en dierbelangen de zaak van het vaderland niet doen achteruitstellen. Nu, 't vaderland en de vaderlandsche gevoelens zullen voorzeker wel Zondag herleven, als men op alle huizen het driekleur zal laten wapperen a[s gemeente» en soldatenoverheden den generaal zul len afhalen met sluier en in habijt; als mtn de schoone aanspraken zal hooren over tafel en op de plaatsals de muzieken stukken zullen spelen, die niet doen springen en huppelen, maar in de goeste zijn van de deuntjes van den Liederenavond, waar van de jonge lui nu nog met aandoening spreekt als al de inwoners af komen om te zien, zoo nog- tans dat eenige niet te veel plaats vragen of het zien der anderen belettenbijzonderlijk als 't goed weder zal wezen, nu te meer dat heer Henri Huyghe zoo goed als genezen is en reeds werkt met woord en schrift om eik te verwittigen en aan te moedigen. Ook zonder twijfel zal dan alles wel uitvallen en zoo goed draaien als de haan van den toren, die, (te weten de haan) nu draait met twee prachtige linten aan zijn uiteinde. Wie zal het rad en Pstrwme^'tot.'^aL len v illen om ter best de oplossingen vinden van de raad sels van j Te zelfder tijd ver meerderd het getal medewerkers en pro pagandisten. Zoo wordt Het Yper sche Volk altijd meer uitverkocht en gelezen. Raadselprijskamp- pers en prijskamp- sters ge telt onder de beste medewer kers. Doet voort Zoekt al de klinkers die achtergelaten zijn, stelt deze op hunne plaats om eene welbekende stroof van onzen grootsten dichter te vormen. ANTWERPEN. 25 Juli -Markt kalm. Aalst 170 175 fr. nieuw gewas, 92 1/2-95 fr. -Poperinghe (stadshop) 160-162 1/2 fr.nieuw gewas 85-90 fr. POPERINGHE, 26 Juli. Markt prijshoudend voor beschikbare hop 155-162 1/2 fr.doch zeer kalm, met dalende prijzen, voor nieuw gewas: stads hop 85 tot 90 fr., parochiehop 80-82 1/2 frank. De toestand der hoptuinen is zeer voldoende. Bij koninklijk besluit van 16 Juli is een toelage vati 2,500 frank toegekend aan den Wes'-Vlaam- schen Onthoudersbond van Brugge om hem te helpen in het voortzetten zijner propaganda tegen het aicooüsme. Bij koninklijk besluit van 5 Juli is aan de com missie tot beheer van het Koninklijk Gesticht te Meessen machtiging verleend om voor 3.375 frank uit de hand te verkoopen 11 aren 25 centiaren grond, te nemen van een perceel aldaar gelegen. Ziehier de tabel der ontvangsten op de verschil lige buurtspoorlijnen van het Ypersche binst de maand Mei 1912 in vergelijking met Mei 191}. Lijn Yper-Gheluwe 1911 afhangend van de 3.875,50 miatschappij Kortrijk. 1912 4.145,16 meer 269,66 In den Amigo.-Verleden Maandag kwam ons gevang, bachten het gemeentehuis staande, wel te pas. F. D. van den Beukenhoek, gewoonlijk zoo stil en gezapig, had den Zondag ongelukkiglijk wat diep in het glas gekeken, en in dien toestand houdt hij niet veel aan gezelschap in zijn huis iedereen moest buiten. Na in den namiddag twee mannen der plaatselijke policie op de vlucht gedreven te hebben werd hij door de gendarmen van Oostvle- teren aangehouden en per automobiel, 'k wil zeggen op eene driewielkar, naar den amigo gevoerd. Daar heeft hij zijn roes uitgeslapen en 's anderdaags ge daan gelijk meestal de dronkaardszijn dommighe den beklaagd. De gare. Er is kwestie van Woesten te voorzien van eene verlichting gelijk het zijn moetde arme doodkeerskes, die 's winters daar hangen te lichten gelijk blekworms, gaan vervangen worden door klare gazebekken, juist gelijk te Elverdinghe. 't En zal niet meer noodig zijn 's avonds Iaat naar de tramriggels te zoeken om te weten of men niet ver doold is. Meestal de inwoners, die van de gaze zouden kun nen gebruik maken, hebben den wensch uitgedrukt zoohaast mogelijk hunne ouderwetsche petroollam- pen aan den eenen of anderen kalant, tegen half i geld, te mogen opofferen. i Reninghe, Oostvleteren en Westvleteren zouden j terzelfder tijde als Woesten met de gaze verlicht worden. Zou het waar zijn dat er te Westvleteren iemand tegentrekt Zulks is mogelijk. Het alge- meen welzijn eener gemeente gaat nochtans vóór het persoonlijk belang. Ook zijn wij ten volle over tuigd dat Westvleteren niet zal willen achterblijven in dien grooten stap naar den vooruitgang. Ten anderen men zegt dat het kosteloos is Lijnen afhangend van Dixmude. 1911 Yper-Veurne 16,282,72 Yper-Waasten 10.559,36 Yper-Peperinglit-Dix. 8 802,32 Poperinghe-Veurne 13.415,04 OostandB-Dixmudg 8.775,49 Rousselxirs-Dixmude 1.316,30 de maatschappij Yper- 1912 18 358,75 meer 2.076,03 12.381,17 10.971,09 14.272,89 10.472,88 6.444,43 1.821,81 2.168,77 857,85 1.697,39 5.128,13 59.151,23 79.901,21 20.749,98 Uit dit tafereel kunnen onze lezers besluiten dat onze buurtspoorlijnen Yper-Dixniude van langs om meer in bloeienden toestand komen. Onze lezers bekijken en vergelijken zelf de gegevene cijfers, en besluiten.., dat spaart ons het bijvoegen van alle bedenkingen. Toch iets. Onze lijnen-vergeleken met de kust lijnen, de Brugsche, de Kortrijksche, de Thieltsche, - staan om zoo te zeggen de beste. Is dat geen reden om te mogen verhopen dat er verbeteringen zullen aangebracht worden. Ziet, wij bedoelen hier geen verbeteringen van lijn, materiaal, gebouwen...maar wel van den toestand der be dienden. Wij nemen de vrijheid daar nog eens de aandacht der beheerders op te vestigenen doen dit met zooveel te meer betrouwen daar wij reeds eene klok hoorden luiden die hoopvol nieuws medebracht. God gave 't. Daarom is 't nu best voor ons te zwijgen en te wachten. St Juliaan. Jaarlijksche Ommegang. Ter herberg 't Jagershof bij RenéDereijne, op Zondag 28 Juli Prijsbol- iing voor mannen en vrouwen. Er zullen vele prijzen te winnen zijn. Elverdinghe. Heden Zondag is het herbergkermis en morgen Maandag kandeel in den CASINO bij Jerome Lowagie. Examens afgelegd door de oud-leerlinge1 van Sint Vincentscollege Yper. M. Maurice Quataert van Sinte Kruis bij Brugge, heeft het le examen afgelegd van candidaat in na tuurwetenschappen rn geneeskunde. M.Joseph Moyoert van Elverdinghe, heeft het 2e examen afgelegd van licenciaat in coloniile weten schappen, M. Leopold Mouton van Elverdinghe, heeft het 2e examen afgelegd van licenciaat in coloniale we tenschappen. M Oabriel Bossaert van Yper, heeft het ]e exa men (afgelegd van candidaat in wijsbegeerte en letteren. M. Alfred Van Winsen van Ploegs'eert heeft het U examen afgelegd van doctor in de medecijnen. M. Prosper Beheyt van Moorslede heeft het 1' examen van doctor in dc geneeskunde met ON DERSCHEIDING afgelegd. M. Eugène Watelet van Brugge, heeft het le exa men van candidaat-ingenieur met ONDERSCHEI DING afgelegd. M. Albert Pil van Zonnebeke, heeft het le exa men voorbereidend tot het doctoiaat in natuurwe tenschappen met GROOTE ONDERSHEIDING afgelegd. M. Louis De fode van Yper, heeft het le examet van candidaat in natuurwetenschappen en genees kunde met OROOTE ONDERSCHEIDING af gelegd. Yper. - Geboorten Dehacrne Pierre Schutte- laerstr, Donck Louise Dixmudestr. Vandenber- ghe Marguerite Meenenst. Callens Arsène Watev- ka'stes lstr. - Gilon Raymonde Kalfvaart Michiel Marguerite Kiaverstr.-Lesage Urbain Bukkerstr.- Verschelde Jerome Nazarethstr. Huwelijken Claessens Joseph verz. agent en Oillebert Stephanie zb. te Yper-Huyghebaert Ca- mii-l bed. aan den ijzerw. en Bonneel Emerence winkeld. te Yper. Sterfgevallen Degroote Alphonse 60 j. peer- denkoopm. echt. Labaere Leonie-Vancoillie Char les 84 j. zb. w. Verhulle Nathalie L. Thouroutstr. -Priem Bruno 66 j. zb. w. VerbekeOctavie Qrim- minckstr.-Verhack Marie 71 j. ong. St Jans Hospi- taalstr.-Voorspoels Maurice 14 d. Klaverstr. - Ra- i doe Jeanne 93 j. zb. St Jans Hospitaalstr. 5 Beloften Joseph Welkenhuysen te Gent en Maria Declercq te Yper-Julien Sabben te Komen I en Maria Denecker te Yper—Julien Lebbe en Hele- j ne Debaere b. té Yper. Poperinghe. - Geboorten Gesquiere Gaston K-Vion Irma H-Vermote Ivonne I- Christiaen Cesarine F. Huwelijk: Henri Pinte en Helene Boogaerts. i Sterfgevallen: Denecker Leon 61 j. I-Saese Sophie 75 j St Michieisstr. Beloften Cyrille Decrock en Madeleine Cat- teeuw - Germain Decaesteker en Madeleine Lema- liieu—Jules Verbieze en Clementine D'alleine. Elverdinghe.—Huwelijk Cam. Six w. Cel. Acke met Bertha Acke b. van Elverd. Langemarck.-Geboorten: Gerard Debergh zv. Cijriel en Stephanie Tietaert - Cijriel Hessel zv. Jules en Victorine Vandenbussche. 1 Oostvleteren. - Geboorte Maria Dequeker dv. Camille en Anna Boudewijn. Sterfgeval Maria-Theresia Wulleman oud 78 j. Poelcapelle, - Geboorten Maria Hallein dv. Gustaf en Helene Br;yne - Julia Goemare dv. Isi- door en Silvia Blomme. Huwelijk Celest Lemahieu v. Langemarck met Flavia Deberghe van Poelcapelle. Watou.-Geboorte Albert Baillieu. Wervick.-Geboorten Jeanne Defever dv. Henri en Flavia Debrabandere- André Declercq z. v Tiyphon en Celina Catteau - Maurice Descamps zv. Honoré en Matia Van Gheluwe- Paula Scheids man dv. Jerome, en Angelica Moonens-Gerard Emaer zv. Gustave en Elodie Ferla-Gaston De brabandere zv. Hector en Juliana Vanneste-André Deltour zv Jan-Baptista en Maria Bau-Julia Ferret dv. Jules en Victorine De'va. Sterfgevallen: Coleta Lacante oud 79 j. w. v. Henri Lernout - Leopold Seynaeve oud 92 j. V middalh. kcars van Belg. Schuld leen. U reeks, 3 o/o 2e reeks, 3 3e reeks, 3 Belg. Congo-leen 1896-1898 4 o/o 1901 uitk. 4 - 1909 uitk. 4 - 1906 4 - 1904 3 - 1897 2 1/2 Congo Primes. Annuiteiten (trekk. in Oct.) Gemeentecrediet I» Buurtspoorweg in Juni in Dec, in April 4 1/2 4 3 2 1/2 4 1/2 3 3 3 EEN TOPPUNT Eierhandelaar. - Is het huis dat gij vertegenwoordigt eene emr stige "firma» menheer Reiziger. - Hoe kunt ge zoo iets vragen,., 't Zijn wij, men heer, die zelfs in den tijd aan Kristoffel Colombus het beroemde ei hebben geleverd. IN TWIJFEL Melkbaard (nadat hij geschoren is, zich in den spiegel bekij kend).-Hebt ge mijnen knevel laten staan, zooals ik u gezegd heb STADSLOTEN Antwerpen 2 1/2 1887 2 o/o 1903 Brussel 2 1/2 1902 2 o/o 1905 Brussel-zeehaven 2 o/o 1897 Luik 2 1/2 (primes) 1853 3 o/o I860 2o/o 1897 2 o/o 1905 Oostende (uitb. 30 fr.) 1858 2o/o 1898 Scbaerbeek (primes 2 o/o 1897 Gent 2 o/o 1896 80 75 80 25 99 76 50 108 50 100 75 81 50 106 vtorg. middelb koen 80 75 80 75 80 75 95 50 95 50 96 50 93 95 73 50 68 50 77 109 102 83 40 75 106 81 81 79 95

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1912 | | pagina 3