BERICHT aan onze Correspondenten (Daatschappdijke Belangen ONZE LIEVE VROUW van LOURDES ype r, NIJVERHEIDSCHOOL (getal Leerlingen 213] Nog altijd voor onze Trammannen. KAMER SENAAT Raadselprijskamp Derde Reeks Raadsel 6 Hopmarkt Officieële Berichten Watou. Westvleteren. Wytschaete. Met de hoogdag van O. L. Vrouw He melvaart, gelieven onze goede vrienden correspondenten in tijds hunne bijdragen te laten geworden. Opknipt uit den uitslag der prijskampen van het schooljaar 1911-1912. Voorbereidende sectie. P leerjaar. UITMUNTENDHEID. (Totaal 800 punten). {Eermetaal) 1. Comyn Maurits 775 2" leerjaar. UITMUNTENDHEID (totaal 800 punten) Eermetaal1. Dehaene Hendrik 769 3e leerjaar (1« Bijzonder jaar) UITMUNTENDHEID (totaal 700 punten) 1. Hollebeke Maurits 632 PRAKTISCHE LEERGANGEN (Sectie der schrijnwerkers). {Eermetaal) 1. Hoorelbeke Maurice 4e leerjaar (2<= bijzonder jaar) Praktische leergangen—Bouwkunde {Eeremetaal) 1. Duprez Emiel Sectie der smeders {Eermetaal) 1. Allaeys Hector 5e leerjaar (3e bijzonder jaar) Praktische leergangen-Bouwkunde 3 afd. {Eermetaal) 1. Monflu Joseph Bijzondere sectie {Eermetaal) 1. Forceville Hector Bouwknnde 2e afdeeling {Eeremetaal) 1. Maillard Robert Bouwkunde P afdeeling (Eermetaal) 1. Dehaene Oscar BOUWKUNDE—Hoogere Afdeeling. (Eermetaal) Priem Gaston id. Schreel Eugène 6e leerjaar—4e bijzondere jaar SECTIE DER BOUWKUNDE (Eermetaal) Landsheere Hubert idem Werrebrouck Albert Hout en mdrmer schilderklas Eerste leerjaar. Eermetaal Ignon Gustaaf 2e leerjaar Eermetaal Priem Julien 3e leerjaar Eermetaal Permeke Maurits Dujardin Romain HOOGERE AFDEELING Eermetaal Boudrij Jules Vanbeveren Philip PRAKTISCHE LEERGANG van hout- en steen bewerkers M ODELEERINOEerste leerjaar Eermetaal Morel Jean Vandenb^rghe Henri Tweede leerjaar Eermetaal Hullaert Jean Derde leerjaar Eermetaal Deckmyn Joseph Hoogere Afdeeling Eermetaal Deweerdt Victoor Beeldhouwkunde P Afdeeling Eermetaal Dobbelaere André 2e Afdeeling Eermetaal Dujardin Omer. Brief van Het Ypersche Volk aan Eerw. Pater RUTTEN, De zitting moest natuurlijk geheven en de stemming tot Donderdag verdaagd worden Eindelijk dan, Donderdag werd de kie zing van M. Struye als senator van Oos tende-Veurne-Dixmude goedgekeurd met 58 stemmen tegen 12 en 2 onthoudingen t. w. deze van MM. Vanderheyde en Struye senators voor Oostende-Veurne-Dixmude. Het spel is uit De tweede laatste zittingen hebben alle voorgaande gewoelvergaderingen over troffen. De liberalen en socialisten waren fjeen menschen meer de wildste wilden hebben beter manieren dan zij ja, 't wa p ren gelijk losgelaten wilde dieren. Er was diging van den geuzenboel. Eindelijk Donderdag was de buitenge wone zitting ten einde. Demblon (de na tionale clow) riepuit wacht tot in No vember. Ehwel ja, Maar de katholieke meerderheid zal niet schrikken voor uwe demblonaden. Bij uitscheiding werd het Kamerbureel aangesteld onder voor zitterschap van M. Cooreman. BEDEVAART UIT VLAANDRENLAND Twaalfde Pelgrimstocht van den P tot den 12n September 1912. EXAMENS Woensdag werd het voorstel ter stem- ming gelegd van de goedkeuring der se- natorieele kiezing van Oostende-Veurne- Dixmude te verdagen tot na afloop van het rechterlijk onderzoek, dat over zekere eiten, deze kiezing betreffend, geopend is. 3it voorstel ging van de oppositie uit, en werd verworpen met 47 stemmen tegen 23. De oppositie stelde dan voor gemelde riezing ongeldig te verklaren. Zulks werd bij rechtstaan en zitten verworpen. Een derde voorstel werd vervolgenster 'stemming gelegd,namelijk dat dekiesbul- letijns aan de senatorieele commissie zou den voorgelegd worden. En als het op stemmen aankwam, ver liet gansch de linkerzijde, min zes leden, de zaal, en de Senaat was niet meer in getal. Het Ypersche Volk Welk is het verschil tusschen automobiel en socialisme C H. S A C R E Wisselagent Antoine Dansaertstraat, 32-34, Brussel - HUIS GESTICHT IN 187 5 - Voordeelige en goede verpande plaat singen aan den onveranderbaren intrest van 4 1(2, 5 en 6 in fondsen verschij nende op de officieële beurstafel. Wekelijks financiëel blad, zending op vraag. VERMAKELIJKHEDEN HET VROOLIJK HOEKJE BURGERSTANDEN. Wegens het Soldaten/eest te Westvleteren Wij verheugen ons in het welge'ukken van he prachtig oud-soldatenfeest te Westvle eren en warer wel geschikt het onze hiertoe bij te dragen. Wi kunnen daarom deze bemerking door Westvleterer gedaan niet bijtreden Onze mannen hadden me 15 naar de feesten van Yper, met 30 naar Watou geweest. Die twee waren te kort.-Waarom was Watou afwezig zonder reden te geven Waar bleef Yper zonder taal of teeken Is dat nu broederlijk of kinderlijk Ja wel wij getuigen volgaarne dat Westvleteren in ons feest tegenwoordig was, maar wij voegen erbij dat wij hun hiertoe alle gemak verleend hadden gezien er twee bijzondere trams door ons toedoen ten dienste der maatschappijen gesteld werden, zoo dat zij in den namiddag zonder gevaar van door slecht weder afgehouden te zijn veilig konden ko men en gaan. Hoe gansch anders was het met ons gelegen Om aldaar te kunnen tegenwoordig zijn moeten wij 's morgens om 9,19 uit Watou vertrekken om 's avonds slechts ten 9 ure terug te wezen, of twee en half uren te voet gaan Dat schrok menigeen te recht af en kon ja door velen niet gedaan worden, daardoor hadden wij beroep gedaan op een laatste middel welke ons aan de hand lag, namelijk al de veloman- nen aanwakkeren om aldaar op deze wijze heen te trekken. Inderdaad onze oproep werd ten volle be antwoord en werkelijk 27 velomannen stonden ge reed om te vertrekken, het vaandel was reeds inge pakt, doch helaas een geweldige stortregen, waarbij de lucht overspannen en leelijk bleef, belette hen van te gaan en daar met al onze goedwilligheid waren wij gedwongene afwezigen, immers wij had den geenen spécialen tram, ten onzen dienste, zooals de Westvleternaars en anderen natuurlijk, aangebo den werd. (Mij dunkt was het hun gemakkelijk, de feestcommissie kost hen tot het bestuur van den tram wenden om het vertrek van den tram uit Pope- ringhe van 20 minuten te verlaten, Watou had ku nen medegaan). Gij zult verstaan edele wapenbroeders dat zulke opmerkingen ons dan maar koel bevallen, immers men moet altijd het goed inzicht van iemand inzien alsmede de middels waarover men beschikt, vooral zooals hier 't geval was wel inzien dat wij, zoomin als Westvleteren zelf, meenen wij, borg voor' goed weder konden instaan tenzij men ons droogvoets gaan en keeren hadde verzekerd. Wat Yper betreft, wij hebben ons om hun geval niet te bemoeien doch om der waarheidswille mo gen wij toch ook bevestigen dat destijds wij met 77 wapenbroeders naar hun feest ter stad trokken en dat als schoon antwoord die stedelingen ook blonken döor hunne afwezigheid bij ons, 't is waar maar op een gemeentefeest... zij schijnen er eene eer in te stellen 1 De Watounaren zullen met genoegen vernemen, dat de Werken aan het kerkorgel, toevertrouwd aan M. Anneessens, bijna voltooid zijn. De heer Rogiers organist te Rijssel, die hier onvoorziens een bezoek aan zijne vrienden bracht, verraste eenige toegesnel- den door de uitvoering van menige schoone stuk ken De aanwezigen bewonderden de fijne kunst en de losse behendigheid van den artist-speler. Zij konden tegelijk bestatigen de welluidendheid der tonen en de verbazend statige verbinding der spe len. Dijnsdag 13 Augustus zal de bepaalde inhul diging van het orgel dat bijna ginsch vernieuwd is, pl lats hebben. De heer Vanhoutte orginis' in St Maartenskerk te Yper zal verscheidene s'ukken uit voeren. At de ingezetenen mogen deze plechtigheid die ten 2 ure en half aanvangt, bijwonen. M. An neessens en zijne vrienden verlangen er veel volk te zien. Heden Zondag 11 Augustus gaan een ruim dertigtal Vlamingen de feesten te Antwerpen bijwo nen, ingericht tot viering van het eeuwfeest van Hendrik Conscience. Vele der vrienden onzer schoone moedertaal schij nen een straal van hoop te zien opdagen tot het hulden van eenen gekenden volksdichter, van eenen heiligen priester den E. H. Debo, gestorven als deken van Poperinghe. De toenmalige tralminnaars hebben te zijner eer eene grafzuil opgericht die ieders bewondering moet weg dragen. Zij is gew is het fijnste gewrocht, dat de doodenakker van Pope ringhe vertoont. Dit kunststuk is sinds lang ver waar loosd. Wij doen eenen oproep tot de Vlamingen van Poperinghe, Yper en omstreken, tot de waarde priesters die het gulden hart van dezen weerdigen nu konden waardeeren of de faasen ervan hoorden verhalen, tot de onderwijzers die zijn fijngeestig en vriendelijk woord in hunne bijeenkomsten hoorden weerklinken om deze gedenkzuil in haren vorigen luister te laten herstellen, dan moge ook een feest dezen waardigen held en taalkunstenaar herinneren en vereenigen. Wij herinneren aan wie er belang bij heeft, da zondag toekomende, de tweede voordracht over geitenkweek zal gegeven worden in 't lokaal der knechtenschool na de vergadering van de Oskens Worden nogmaals gevraagd, buiten de toekomen de eereleden van den bond, alle geetenkweekers geitenhouders, geitenvrienden en vriendinnen, bok- houders werklieden en burgers. Wie en wat heeft er alzoo verleden week dur ven schrijven dat Westvleteren zoude tegenstribbe len voor 't leggen der gaze Maar van waar komt dan ;t eerste gedacht Vast staat het steeds, dat wij voor alle mogelijke en redelijke verbetering zijr in plaats van de vooruitgang te willen ver-woesten —De E. H. kapelaan laat ons weten dat de pater en de zusters protest aar.teekenen tegen wat Zondag laatst over hen geschreven was. Hebben zij daa> in 't stil de jubilé gevierd van het bestaan van 't klooster het was vooreerst omdat zij niet houden van feesten vervolgens daar zij dachten dat het de moeite niet weerd was ten derden om des wilh dat zij liever onbekend blijven en werken. Dat zegde ons de E. H Kapelaan naar het zeg gen der paters en der zusters hij voegt erbij ais dat hij de eerste reden niet aanveerdt, de tweede it twijfel trekt, en de derde ongegrond vindt. - 't Wez eene vermaning voor toekomende keer. - 't Is ook ons gedacht. M. A. Morel, zoon van den veldwachter van Wyt schaete, en sergant bij het bestuurbataljon, komt administratieofficier benoemd te worden. Proficiat Met jammeren spijt ookomdat wij geene mede hulp gevonden hebben bij andere plaatselijke bladen als Gazette van Dixmude, Veurnscke Volk, Poperin- ghenaar omdat de kwestie nog zoo ver is van af- gewrocht en dat spijts alles de toekomst er nog zoo zwart uitziet. Het is, E P. Rutten, om dien laatsten reden dat wij u schrijven, omdat wij vast overtuigd zijn dat a'leen van U en van uw secretariaat hulp kan ko men, en die hulp is dringend noodig, noodiger dan ooit. Eerstens mogen wij hier, bij hoog en leeg en voor gelijk wien verklaren dat het syndikaat dezer tramminnen geen syndikaat is van opstand en revolutie maar een syndikaat van recht en plicht, van vrede en overeenkomst.., en daartegen kunnen persoonlijke feiten niet opwegen. Het syndikaat spreekt aan zijne leden van hunne plichten, bijzonderlijk steunend op de noodzakelijk heid van legeltucht onder de beambten in zulk een dienst als den tram Dus dat de gesyndikeerden altijd moeten trachten voorbeeldige bedienden te zijn. Algemeen Secretaris der Christene Vakverenigin gen van België. Eerweerde Pater, Daar het ons geweten is dat de kwestie van de vereeniging der Tramminnen u nauw ter h :rte ligt, nemen wij de vrijheid uw aandacht te vestigen op den toestand van onze Trammannend. i. van de Trammannen van den groep Yper-Dixmude. Het is u niet onbekend dat het syndikaat der trammannen Yper-Dixmude gesticht werd van af het eerste uur der beweging in de belgische tram mannenwereld. De Yper-Dixmudsche trammanner hebben, ges eund op onkrenkbaar recht, op onweer legbare waarheid, het voorbeeld gevolgd van zoo- veelactionnarissenvannaamlooze maatschappijen en van de vereenigde gemeenten van onzen tramgroep Zij vormden een syndikaat om hun kapitaal t. w hun werkkracht—At beste intresten te doen voort brengen t. w. de beste werkvoorwaarden. Op het tegenwoordig uur zijn de gesyndikeerde tram mannen, rond gecijferd, ten getalle van 200 op di- omtrent 280 bedienden. Het is u ook bekend dat - zich rangschikkend nevens Het Volk en De Tramwayman - Het Ypersche Volk onafhankelijk van alle syndikaal bestuur, de rechten der Yper-Dixmudsche trammannen heeft helpen verdedigen. Of die rechten moesten verdedigd wordenOf de trammannen moesten geholpen worden dat hebben wij genoeg bewezen en willen voor 't oogenblik er niet verder op uitweiden. Het Ypersche Volk dat een katholiek en volksgezind weekblad is heeft zijne taak vervuld met christene overtuiging en fierheid, doch ook eenigszins met jammer en spijt. Met fierheid... omdat de zaak der trammannen volksch is en rechtveerdig, omdat Het Ypersche Volk daardoor nauwer vriendenband sloot met het volk. Ja, daarover zijn wij preusch: wij hebben ons duurbaar volk, wij hebben de tramman nen verdedigd En ja, wat men er ook van zegge dat ziin zti ook j - Nog ens enkele persoonlijke feiten kunnen dit nietP aak van de verkiezingen van Ltm tegenspreken. En, wat er ook van zij nooit heeft het kurg, te dier gelegenheid kwam den syndikaat houden staan dat een lid onstrafbaar zou spaanschen anarchist Ferrer de teberde, de zijn omdat hij gesyndikeerd is. antiklerikalen willen hem doen doorgaan Het syndikaat beoogt zekerlijk lotsverbeteringeen martelaar door de kerk gedoodmaar maar het weet dat alles niet met eens kan verande- u u i. j ren, het heeft geduld, het begeert enkel aan bestuur 3 Helleputte heeft den spaan en beheer wenschen en vragen te mogen voorleggen sc'ten held afgeschilderd gelijk het zijn en samen bespreken. móest. Vandaar de gemaakte verontweer Doch dit is tot op het tegenwoordig uur niet toe gelaten ja zelfs wordt het princiep van 't syndikaat -het vereenigingsrecht- steeds tegengewrocht en het syndikaat moet dit nu vragen dat een vereenigdeomdat hij vereenigd is - niet strenger zou behandeld te worden. Welnu, E. Pater Rutten, zoo is het geweest en jammerlijk zoo gaat het nog... Gij hebt zelf E. Pa ter Rutlen, een slaande woord geschreven over den toestand der Gentsche trammannen Ehwel dit woord past heel en gansch op den toestand der Yper-Dix mudsche trammannen Alswanneer een ondernemingsoverste besloteu heeft de leiders van een syndikaat te slaan, dat hij altijd eindigt met dezen dien hij slaan wil, strafbaar te vinden. Ja, E. Pater Rutte i dat is de waarheid en 't kwam ons aan het oor dat nog Maandag 5 Oogst, te Dixmude verklaard werd, aan een gedaagde tram- hedienden dat al de hoofden van 't syndikaat zouden weggezonden worden! Als dat waar is... is dat toegelaten Is dat niet tergend en wraikroepend Omdat zij van een onverbiddelijk recht hebben gebruik gemaakt, met de beste meeningen bezield, zullen huisvaders aan de deur gezet worden... Misschien hebben zij 10, 15, 20 jaar dienstambacht kennen zij niet... en als gevolg van een koppig, herteloos besluit zullen zij op straat staan zonder verweer, zonder weik, zouder geld voor vrouw en kinderen. Is dat niet verschrikkelijk! Wij die soms vrienden trammannen bezochten en hun toestand overdach ten weten best wat die mannen zedelijk lijden, wat hunne vrouwen lijden en hunne kinders ook van angst en vrees om de zwarte toekomst. En'weet het wel.. E Pater Rutten, wij zouden het over alle daken uitschreeuwen: het zijn treffelijke bedienden, het zijn treffelijke huisvaders en wij volksgezinde Ypersche Volkers wij beminnen ze uit ganscher herte en zullen ze nooit verlaten. Gij ook niet, nietwaar Pater Rutten. E. Pater Rutten wil, om de liefde Gods, ons schrijven vernemen en andremaal zonder wachten hulpe bieden, de nood dringt, de toekomst zit be nauwelijk zwartZoo mag het niet zijn, die bedien den, die werklieden hebben recht aan zonnelicht en vreugde in het huizelijk leven zoowel als de hoo- gere standen. Sedert korte tijden hebben wij min of meer gezwegen, hebben wij onze verontweerdiging ingehouden, omdat wij hoorden van beternis, om dat wij hoorden van een verzoeningsraad, omdat wij wisten van pogingen van uw sekretariaat bij bestuur en beheer. Het beheer Ja, wij gelooven dat die Heeren I verklaard hebben niet tegen het syndikaat te zijn... - (dat recht hebben zij ook niet)-Maar 't is niet genoeg met woorden het syndikaal recht te aanveer-1 den, daden zijn noodig.. daden van wege het be heer, dat stellig verbieden moet, om réden van syndikalisme, bedienden te bedreigen aan de deur te zetten, dat opleggen moet den verzoeningsraad in 't werk te stellen opdat geen straffen, zonder straf- reglement en zonder beslissing, zouden toegepast worden. Niet het minste betrek bestaat er tot hier toe 'usschen de beheerders en bedienden... de intercom munale is wel in den grond eene naamlooze... dat is eene hertelooze maatschappijgeen naam, geen persoon, geen hert Zulk een toestand is onuitstaanbaar in onzen tijd van katholieke volksgezindheid en als katholieken zouden de beheerders nog zooveel te meer hun christen plicht moeten indachtig zijn en er na vol gens hunne handelwijze regelen, 't Is niet genoeg volksgezind te spreken, men moet volksgezind han delen. En alzoo hebben de beheerders een oog in zeil te houden om na te gaan indien niets ge schied tegen de christen sociale princiepen van wege opperbestuur of onderhoorige chefs. Wij weten, E P Rutten, dat wij op U rekenen mo gen, op U,den grooten volksleider, op u onzen groo- ten generaal en dat van U de redding komen kan..., wij weten dat gij met ons zeggen zult... het syndi kaat mag en zal niet in den grond geboord worden Al de opstellers van Het Ypersche Volk. katholieke volksgezinden vrij en onafhankelijk van gelijk welk syndikaat naar (zes volle dagen verblijf in Lourdes, waar wij den eersten Vrijdag vieren en MARIA'S GEBOORTEFEEST. onder het Eerevoorzitterschap van Z, D. H. Mgr Waffelaert, bisschop van Brugge en onder geestelij ke leiding van Eerw. Heer Pastor Bruloot te Kor- trijk. Hen rijdt in reiswagens met W.C. en zijgangen van den Belgisehen Staat Prijzen der plaatsen (heen en terug) uit Kortrijk Eerste kl. 148 f.—Tweede kl, 100 f.-Derde kl. 65 f. Voor inschrijving zich wenden tot Eerw. H, Pastoor Bruloot veldstr. 62, Kortrijk E H. Neuville, best. van 't gest. v. 't H. Hert Yper E. H. Delaere, Pastor op St Pieters Yper. Voor naderen uitleg, (zie plakbrieven in de kerken 2® franciscaansche bedevaart naar O. L. V. van Lourdes van 5 tot 13 Oegst. Na 25 Juli worden de prijzen van 5 fr. verhoogd ten voordeele der zen delingen van Congo. Inlichtingen en prospectus aan te vragen bij E P. Constantinus, capucien Iseghem. M. Gabriel Bossaert van Yper, heeft het 1« exa men afgelegd van candidaat in wijsbegeerte en letteren. M Gabriel Decaestecker van Yper, heeft het 1« examen afgelegd van doctor in de veeartseuykunde. JULI - OOGST - SEPTEMBER BRUSSEL, 7 Aug - Markt standh-' udenii voor beschikbare waar, Aalst 175-180 frPoperinghe 160-165 fr. Voor aanslaande groeite is de handel kalmer: Aalst 83-90 fr., Poperinghe 82 1,2-87 1 2 frank. In het land van Aalst staan de vro ge soo ten goed in bloei. Indien het weder gunstig wordt, mag men een goede opbrengst verwachten. POPERINGHE, 9 Aug.—In het algemeen staan de hommelhoven goed; maar door het slecht weder vordert n de bloei en het knoppen niet. De pluktijd zal niet vroeger dan binnen veertien dagen kunnen beginnen, err daartoe zou het nog moeten intusscheu warm en zonnig weder zijn. De markt is prijshoudend. Beschikbare waa is zeer zeldzaam 160-165 frank; nieuwe groeite, sladshop, 85-87 1/2 frank; parochiehop 80-82 1 2 frank. Elverdinghe. - Heden Zondag herbergkeunis en morgen Maandag kandeel in De Briekerij bij Ser. Knockaert. Bij kon. bes!, van 31 juli worden beroemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Wervick, de heer G. Rahier, ontvanger te Ninove. -Een kon. besl. van 17 Juli machtigt navermflde gemeenteraad tot het leenen van volgende som, donr bemiddeling der Maatschappij van het Ge: meentekrediet Komen, 26.800 frank. - Een kon besl. van 17 Juli machtigt den gemeen teraad van Komen tot het heffen van taksen op het openen van nieuwe drankslijterijen. IN DE SCHOOL. -Onderwijzer.-Kinderen, wie kan mij zeggen wie de vrouw van Clovis was De kinderen zwijgen. Jefken Snugger steekt zijnen vinger omhoog. Onderwijzer. Oij zijt 'oen hoop ezels. Zie, daar is dat klein ventje alleen, dat zijn les geleerd heelt. Kom eens hier, Jefke, zegt gij het eens maakt die groote loeffers eens beschaamt* Wie was de vrouw van Clovis Jefke-Madame Clovis, meester. Yper-Geboorten Willems Nestor, Zaalhof— Boussemaere Marie St Christophelstraat Citteiren Simonne Rijsselstr. - Breyne Alphonse Vandenpee- reboompl. Sabben Jeanne Kaaistr. j- Vansteche'- man Marie Minneplein-Bogaerts Marie Surmont de Voisberghestr.-Johnson Marie Groote Markt - Ve couterRemi Neerstr. Loncke Evarist Rijsselschs st. Callandt Lucienne, Poperinghest. Huwelijken Stosken Denis wachtmeest. bij het 3e regiment landers te Brugge en Faes Blanche modiste te Yper-Debuysere Camiel daglooner te Pollinchove en CoquelClotilde zb. te Yper-Jeroom Declercq kuiper en Neyrinck Bertha te Yper- Wel- kenhuysen Joseph automobidstoker te Gent en De clercq Marie kleerm te Yper-Dehaene Charleswm. en Vancampo Helen: naaist te Yper-Coffyn Ro bert loodg. te Wervick en Waulter Julie zb. te Yper L'bbe Julien latiensplijter cn Debaere Helene kw te Yper-Dekaezemacker Maurits plakker en Lacan- te Marie naaist. te Yper-Morel Maurits metser en Maenen Marie zb te Yper-Viaene PolyJo-e steen kapper en Maertens Gabrielle zb. te Yper - Ver- meersch Edm. houtzager en Tanghe Helene kw. te Yper-Lenders Michel bew. aan de Staatsweldadig- heidsch. en Houben Marie zb. te Yper - Demildt Lcon bediende te Oordeghein en De Breyer Juiia kleerm te Yper—Samey Albert aardew. en Coffyn Maria dagloonster te Yper-Wolff Gérard leurder en Baert Marie kantw te Yper. Sterfgevallln Van Limbeek Ma ie 74 j. z. b. we Deckmyn Antoine St Jansgasthuisstr.-Demeu- enaere Alois 30 j. z£. ong. L. Thouroutstr. - Barat- to Aline 1 1/2 j S. Maartens klooster. - Vandegaer Gabri lie 3 m. Doorgangstr -Labaere Charles 85 j. zb. wr Olieux Pauline en Vitse Caroline Wenninck traaf. Beloften Arthur Van Neer schaapherdt r en ulia Dumortier b te Yper.-Joseph Dechièvre a- potheker en Maria D* caesteker zb. b. te Yper. Poperinghe Geboorten Crombez Marie A. ThorezCharlesBoomgaarJst". - Veihaeghe Estelle G-Mulier Irma Babbelaarstr Kestemm Roger I Couwet Roger St Jans Kruisstr.-Ghesquiere An toinette B Huwelijken Cyril'e D crock landb. en Made- lune Catteeuw zb.-Julien Verbieze schoenm. en Clementine D'alleine kantw. Sterfgevallen Demuynck Eusebia 61 j. kant. -Beddeleem Benoit 67 j. landgebr. w. F-Thery Lucien 7 m. Komstr. Beloften Victo- Deroo en Gesquiere Marie— Maurice Vandenbunder en Rachel Trottein-Benoni Floor e i Hele a Vanderbrigghe-Ju'es Vande sype :n Madeleine Goemaere. Boesinghe. - Dïhouck Maria dv. Hector en Ir ma H dewyn - Beka rt Mag a'ena dv. Victrr en N-thalie P II ert-Me usseman Marie dv. Remi en Zulma Bruneel. Sterfgevallen Marie Berrevoet wed. Ls Sioen Eugeen Ramoen. Elverdinghe. - Geboorten Gerard Deberdt Leonie-jóël Dep^over zv. Camiel en Margarr- ta Vei slype-Georges Tahon zv. Arthur en Pelagie Vandevyvere. Langhemarck-Geboorte Gaston Bekaert zv. Constant en Helene Behaeghel Sterfgeval Emiel Salomez jm. 38 j. Oostvleteren Geboorten - Ivonne Stekelo- rnni dv. Hendrik en Va!entina Reynaert Marie Mazureel dv. Jules en Marie Van de Casteele Passchendaele. Geboorten Vercaigne Sta- islas zv. Josef en Irma Vandamme—Versavel Gas ton zv. Bro en Emma Samyn.' Sterfgeval Maria-Louise Aspeel hvr Petrus Maes oud 76 jaar. Poelcapelle Geboorte Maurits Vansteen- kis'e zv. Hieronymus enAugusta Samyn Voormezeele-Geboorte Maurice Deruyter tv. Gustaaf en Louise Dassonneville Huwelijk: Omer Behaeghel v Zantv. en Marie Occommer v. hier. Sterfgevallen Joanna Gryson dv. Leonard en Emma Carreyn 6 m - Philomena Lemahieu vr. van Jules Maelfait 59 j. Watou. Geboorten Angele Dehaese-Jero me Brutsaeit - Ida Maerten. Sterfgeval Eugenie Brunouw hvr. Aloise De- c ur oud 60 j. 6 m. Westvleteren.-Geboorten: Debergh Simonna -Gheldof Julia-Queldry Firmin-Masson Magde- lena-Vandenbilcke Andreas—Baelen Bertha - Doi- se Rogerius. Huwelijken Olivier Alphontius met Decrock rma Bille Jérome met Deberghe Eugenie. Sterfgevallen Delmotte Prosper oud 6 m. z. v. Achille en Becuwe Maria-Scherier Maria There- sia oud 94 j. zb. we Alleweireld Louis. Woesten-Geboorten Ralanda Noyel d van jeryen Augusta Desmet - Maurice Baes zv. Charl. ei Regina Gruwier. Zonnebeke-Geboorten Agnes Vermeulen- Georges Den Exter Huwelijk Maurice Bartier jm. v. Yper en Marie Everaert v. Zonnebeke Sterfgevallen Julie Castelein hur. v. Augustin Brouck - Alois Callens echtg. Marie Vermeersch 59 j. lilt

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1912 | | pagina 3