CON STAN TIN OPEL ftcrbelijbc ftakndêr Nleuwjaarsgllten voor den Poos p Vrijmetselarij Binnenland Buitenland TPER ftrnmeNDISSEPTEHI BoeK van levenen noomnTjaarO. u. 1918 Wekelijksche Oplage 8000 nummers Zaterdag 11 Januari 1913 48e Jaar Nummer 2446 WERVICK YPER POPERINGHE CALLEWAERT-DE MEULENAERE Vandaag een binnenzicht op de kerk van Sancta Sophia te Constantinopel. Die prachtig byzantische kerk gebouwd door de christene Oostersche Kei zers van Byzance of Con- statinopel, werd, na de ver overing der stad door de Turken, veranderd in eert Mahomedaansche tempel of Moskee. Het binnenzicht vertoont ook een Mahomedaan aan 't bidden. Onze lezers zul len de eigenaardige manier van knielen bemerken. In zuider- en oosterlanden kent men, gelijk in onze kerken,het gebruik niet van bidstoelen of bidbanken. Bij de turksche Mahomedanen brengt eenieder zijne kniel- mat mede naar de Moskee. Deze hier heeft er een bree- de en kostelijke 't moet een Turk van aanzien zijn. Doch er valt ook op te merken dat er nooit gebrek aan plaats is in de tempel. ■gag^a&sgasM^gjgs^i^asigKaH&.'lBb^teaBWiaMEagaBaHaBBgHaBam! De Vredesonderhandelingen te* Londen De taak der Mogendheden Op Zee Ontploffing op een Fransch Oorlogschip In Portugaal Presidentskiezing in Frankrijk Katholieke Kring.—Voordracht Koninklijke Fanfaren Yper Z0NDAGRUST BOTERSTRaaT, 3 6, YPER VOOR 'T HEELE JAAR 3 FR. Prijs per Nummer 5 centiemen. Telefoon N° 52 Al wat opstel, aankondigingen, inschrij vingen, enz. betreft, moet vrachtvrij aan den Uitgever gezonden worden Bevolking !n onze stad werden er ver leden jaar 31» geboorten aangegeven er waren 218 sterfgevallen, en 76 huwelyken werden ingezegend. Integendeel in i91t waren er 300 geboorten, 31ö sterfgevallen en 74 huwelijken. Waarom niemand van de Cinemaver- tooningen in het katholiek Gildhuis behoeft te schrikken noch te vreezen. I.jDe Zaal. De groote zaal van ons katholiek Gildhuis, nu twee jaar geleden opgebouwd, voldoet zoo veel mogelijk aan al de vereischten van za- kerheid en veiligheid. Zij geeft toe»- en uitgang biji middel van drie wijde deuren. Zeven vensters kunnen op de gemakkelijkste wijza wagenwijd opengezet worden, zij heeft gee- ne zoldering, deze is voorzien van eenehoo- ge wijde beuk, verbonden door ijzeren staven. Zij bezit geen enkel toestel van elektriciteit, en hoeft bijgevolg de zoo gevaarlijke kort sluitingen (Courts-circuits) oorzaken vaD dergelijke rampen niet te vreezen. Zij is rondom heen voorzien van talrijke gasluch- ters, waarbij hier en daar koelbloedige wach ters post houden om dezelve biji het minste ongeval te kunnen ontsteken. II. Het Cinematoestel. Het toestel is van de laatste volmaaktheid, en biedt al de mogelijke gave van zékerheid. De branding is zoo ver van de films ver wijderd dat deze laatsten zelfs tijdens eenen langdurigen stilstand niet verwarmen kunnen. Het werpt gieene gensters af. Het lichtstraal gaat boven de hoofden der toeschouwers niet maar wordt bachten den doek geworpen. Het Het toestel wordt telkens nauwkeurig onder zocht en de eerw. Broeder Overste Blan- den die een ervaren vakman is weet het zeer behendig te gebruiken. III. De toeschouwers. De toeschouwers zijn er op hun gemak en gerustgesteld. Ziji weten: dat een brandende film geen kwaad kan; dat de zaal de ver- eischte voorwaarden vervult, om dezelve, biji ongeval, bij tijds en in volmaakte orde te kunnen verlaten; dat er licht zal branden ais 't noodig is, enz., enz. Voegt daar nu bij dat de benauwderikken voortaan bij moeder t' huis zullen blijven en ge ziet zoo klaar als wijl in: Waarom nie mand in de Cinemavertooningen in ons Kath. Gildhuis behoeft te schrikken noch te vree zen. DE MIER Dinsdag morgen, rond 8 ure, geleide M. Henri Verhaeghe, landbouwer en herbergier ter herberg Den Ouden rond te Wervick. Zyn peerd dat aan «ene kar ingespannen was, naar den Koelenbergmolen. Gekomen aan de groote Staal3baan Meenen. Yper. verschrikte het dier en ging op hol,met het ougelukkig gevolg dat M Verhaeghe omgeworpen wierd. en onder de kar terecht kwam. De wielen liepen hem over het lichaam. Re wusteloos bleef hjj op den grond liggen. Voorbijganger 1 raapten hem op. en droe gen bem naar zijne woning, waar Dokter Soete van Gheluwe. in der haast ontbndeD, bestatigde dat het rechterbeen gebroken was, alsmede de linkerarm De toestand van het slachtoffer dat verders nog klaagt over inwendige i ijnen, is geruststellend. Wat het peerd betreft, dat op ol was gegaan, men heelt het gelukkig wat verder kunnen inhouden. Groot Liefdadigheidsfeest gegeven door de koorzangmaatschappii La Renaissance op heden Zondag, 12 Januari 1913, om 4 ure stipt namiddag, in de feestzaal van het katholiek Gildhuis te Wervick, Duivestraat. Met de welwillende medewerking der Sym- phonie van Yper. Prijzen der Plaatsen 2 franken. 1 frank. Gisteren kwam de zoon van Mr August Van Rlslande van Comen per motocyclette de Steen weg van Ten Brielen afgereden toen op zeker oogenblik zijne machien ontplofte. Onze jonge rijder had metmopite tijd om op kant te springen Heel zyn machiene is voor de busse, maar hij, gelukkiglijk is niet gekwetst Gedurende het jaar 1912 waren er geboor ten 293 huwelijker. 75 sterfgevallen 164. BOESINGHE Beweging der bevolking gedurende het jaar 0 H. J G. 1912. Kr wierden 46 Finders gedoopt, 17 huwelijken 1 gezegend, er waren 30 sterfgevallen waarvan 20 boven de eerste communie. In den loop van het jaar 1912 wierden 28.000 H. Communiën uitgedeeld, in 1911 24,95». in 1910 20,075 en 19,9 18,400. ELVERDINGHE Woensdag morgend rond 9 u is hier brand ontstaan in de stallen van Jules Ollevier, bakker op de Bolle. Dank aan de spoedige en zoo orde volle werking onzer pompiers is hot vuur over meesterd geworden voor het zijn" volledige uetbreiding kon nemen. Huis eu bakkerij zijn ongedeerd gebleven. Men kent geene zekere oorzaken. De schade wordt door verzekering gedekt. De kleine Gerard Aernoudt heeftal spelen met andere kinderen aan eene kar, zijnen ril ge broken. Hij is de broeder van «icbard die over eenige weken aan 19 jarigen ouderdom aan eene wreede ziekte bezweek. In 1912 werden hier 19 huwelijken ingeze gend, 52 kinders gedoopt, 32 dooden van allen ouderdom begraven en boven de 28 o00 commu niën uitgedeeld. GHELUWE Dinsdag morgend, rond 10 ure, is alhier aan de herberg De Nachtegaal gelegen langs den steenweg van Gheluwe naar Yper, een ongeluk gebeurd dat erge gevolgen had kunnen hebben. De genaamde Henri Ver haeghe, 61 jaar, landbouwer en herbergier te Wervick, ter herberg Den Ouden Hond kwam met peerd en wagen van de gemeente gereden. Eensklaps verschrikte het dier err ging op hol. De ouderling, die op den wagen, zat, werd er van geworpen en op de straat- steenen geslingerd. Ongelukkig viel hij onder den wagen en de wielen reden hem over het lichaam. Op het gerucht kwamen spoedig eenige personen en voorbijgangers toegesneld en namen den ongelukkigen Verhaeghe, die geen teeken van leven meer gaf, op, en drregen hem in de nabijgelegen herberg. In- tusschen had men het verschrikte peerd kun nen stilhouden. Een. geneesheer werd aan stonds ter plaats geroepen en diende den gekwetste, middelerwijl tot het bewijstzijn te ruggekomen, de noodige zorgen toe. Hij was den rechter arm en het linkerbeen gebroken kloeg over pijnen door gansch het lichaam. In den namiddag werd hij op zijnen wagen gelegd en naar zijne woning gevoerd. 'e"' Zondag 12 Januari. Zondag na Drieko- ^jDifgen. Plechtigheid van Driekoningen. en Evangelie van den Zondag. Toen Jcsus twaalf i0.djaar oud was, waren zij, volgens leestgebruik, naar Jeru lijnsalem opgegaan, en de dagen vo'eindigd hebbende, bleef yen de knaap Jesus, terwijl zij terugkeerden, in Jerusalem eer achter, en zijne ouders wisten dit niet. Meenende dat hij (r)C onder het gezelschap was, gingen zij eene dagreize ver, en zochten hem onder de bloedverwanten en kennissen. En toen zij hem niet vonden, keerden z j naar Jerusalem »erug. terwijl zij hem zochten. En het geschiedde, dat zij hem'na drie dagen in den tempel vonden, te midden der leeraars gezeten, hen hoorende en hen vragende. En allen, die hem hoorden, waren verbaasd over zijn verstand en lIG zijne antwoorden Rn toen zij hem zagen, stonden zij iq» verwonderd. Rn zijne moeder zeide hem Mijn zoon 'O' waarom hebt gij ons dit aangedaan Zie, uw vader en ik 011 ochtenu met smart Kn hij zeide hun Waarom zocht ar hkniij Wist gij niet, dat ik in de dingen m ins Vaders i .I1»*t wezen i> Rn zij begrepen het woord niet, dat hij tot i-tiet sprak Rn hij ging met hen af en kwam te Nazareth. !m was hun onderdanig. En zijne moeder bewaarde al ,m'deze dingen in haar hart. Fn Jesus nam toe in wijsheid j L.n jaren en in welgevallen bij God en mensehen an- Gedurige Aanbidding te Oostv eteren. Maandag 13Octaafdag van Driekoningen. Pp" Dinsdag 14. H Hilarius, bisschop en „„kerkleeraar. PO" 3ij. Woensdag 15. EPaulus, eerste eremijt, kt, Donderdag 1G E. Marcellus, paus en po. nartelaar Vandaag de Mis van den Zondag na Driekoningen. I Vrijdag 17. E. Antonius, abtpatroon der (slachters Zaterdag 18. Sint Pieter'zetel te Rome. INSCHRIJVINGSLIJST VAN HET YPERSCHE VOlK DERDE LIJST Overdracht 457 fr. E H. George Boesinghe 50 fr. Onbekend 20 fr. Onbekend 2 fr. jijM. en Jufv. Benoit.Dranoutre 4 fr. 513 fr. bei Koinmandant Driant, afgeveerdigde voor Nancy in de fransche Kamer, heeft een «Li- gue Militaire» gesticht tegen de Vrijmetsela rij. Sprekende tot de oud officiers en onder officiers, leden van dit verbond zegde hijit Dierbare kamaraden, weest overtuigd, dat wij eene macht geworden zijn. De vrijmetselarij is bang van ons, ziji heeft gelijk; want, komen wij aan 't bestuur, dan sluiten wij, den avond zelf van onze aankomst, al de logen van 't land. Daar is immers eene vrijmetselarij die z'ich ..in Frankrijk heeft meester gemaakt, die alles bedreft, die. alles weet, die alles vernietigt.» Die laatste woorden zijn ook toepasselijk »'op België. Hier ook is eene kwaadstichtende vrijmetselarij die zich van alles meester wil maken, om alles in 't verderf te 'storten, al les te vernietigen,... eene vrijmetselarij die in n|t duister booze plannen smeedt en ten uit voer brengt tegen God en Kerk, tegen Vorst en Vaderland. Het is hoog tijid dat de anti-vrijmetselaars werking slagen sla... anderszins gaan land en volk te niete. Het 'is hoog tijid dat de voorman- len de macht der vrijmetselarij voor goed ver- Itrijzelen. Met betrouwen steunen wiji op Minister de Broqueville, om eene noodige zuivering te bekomen in ons leger. Dat is slechts een eerste punt der noodzakelijke tegenwerking n België. Wiji meenen nog te mogen verhopen dat er een dag komen zal, waarop M. Renkin, minister van koloniën, klaarziende, ook zoo turvend optreden zal om de reeds verschrik- i elijke loge-macht in Kongo te breken. 7its over België vandaag; per naaste iels gewichtigs over Kongo. f Wat België betreft wij' hebban, voor 't oo genblik, het oog op het leger. Het staat on loochenbaar vast dat de antinationale werking der vrijmetselarij in de legers der verschillende natiën de meeste onheilen en verwoestingen heeft gesticht. Is het de vrijmetselarij niet die in Frankrijk, onder den fameuzen Minis ter generaal André, het verkllkkings fichen- systeem in voege bracht, en over korte jaren het Eransch leger aan den boord van den afgrond bracht? Welk is de groote schuld van de nederlaag van het Turksch leger? De werking der logen betijteld: «Jonge Tur- kijen» die aan het bevel der troepen, politie kers- vrijmetselaars stelden onbekwaam om te commandeerenonbekwaam om te vechten. - Wie heeft de Revolutie in Portugaal ge maakt, een Koning en Koningskind doodge schoten, een Koning verbannen en eene bloed dorstige republiek gesticht? Het leger doorkan- kerd door de vrijmetselarij die de militaire overheden in hare rangen telt. In de zuid- amerikaansche republieken is er gedurig mi litaire twist en burgeroorlog... 't Is nogmaals de werking der geheime vrijmetselarij. Dil zelfde gevaar bestaat in België!... en 'tis ge weten, 't wierd openbaar gezegd in Kamer ep Senaat, dat spijts alle regelementen, zoo veel officieren ingeschreven worden ui! godsdiensthaat, uit revolutiezucht of uit avan- eementbelang in de geheime vrijmetsela rijL. De opvolgende ministers van oorlog ant woorden onnoozel weg, daar niets van te we ten... 't Was onwaarheid I run Wij1 willen in België van geene vrijmetse larij, die van uit hare duivelskrochten het hoogs woord voert en alles beheert en bestiert. Wiji willen niet van een leger waar het vrijmetselaars-verklikkingssysteem be staat; maar eischen vrijheid en eerbied voor alle opinies en meeningen. Wijl willen van geen leger waarin officieren zijn die op het bevelwoord der loge zouden gereed staan tol omwenteling en burgeroorlog. Dat willen wij niet dat kunnen, dat mogen, dat gullen wij niet dulden!... Maar, leve het Belgisch Vader land Leven de nationale instellingen Leve het Koninklijk Vorstenhuis Eindelijk is een minister van oorlog opge staan, die niet alleen ziet en weet, maar die durft een minister, die door alle onpar tijdige en vaderlandsminnende Belgen, of ficieren in 't bijzonder, - moet geprezen worden om de groote verbeteringen welke hij uitvoert in de legerherorganisatie. Welnu, die minister hoofdminister de Broqueville is beslist, wiji hebben er reeds de bewijzen van, een einde te stellen, aan de heerschappij! der logen, 't Is hoog tijd want reeds te veel officieren zijn moortelbroeders; bijzonderlijk onder 't voetvolk voornamelijk bij! ds Carabiniers, waar, zoo wij 't lazen in een dagblad, schier allen framasson zijn. Framasson zijn, dat is antikoningsgezind, dat is republikeinsgezind, dat is revoliutiegezind. Minister de Broqueville heeft aen hoog- raad gesticht van luitenanten-generaals, die met hem beslist hebben 1. geen avancement meer te doen. volgens ouderdom maar volgens weerde en verdien sten. Bravo zoo zullen zekere onbekwamen en zekere schepsels der loge niet meer aan het opperbevelhebberschap geraken. 2. streng verbod gegeven aan de officiers en gelijk welke militairen, nog deel te maken van eene geheime vëreeniging of ,van eene hoegenaamd© politieke maatschappij: Dat is de verdiende slag aan de framas- sonerie. Officiers-framassons moeten hun ont slag geven in de loge of, doen zij het niet, ziji komen in opstand tegen de militaire regel tucht. Niemand kan twee meesters dienen: de loge en den Koning. Officiers hebben en kel en alleen den Koning te dienen. Leve de Koning Dit bevel van den Minister en van den hoograad mag niet enkel op 't papier blij ven de generaals zijn gelast met de stipte uitvoering, Wiji bewaren de overtuiging dat Minister de Broqueville zelf een oog in' 't zeil houden zal, en toezien dat zijne opper bevelen ten uitvoer gebracht worden. 't Is met innige voldoening dat wijl vast stellen dat, sedert 't jaar '30 nog nooit een minister van Oorlog zoo knap en krachtig gesproken heeft als Minister de Broqueville. Heil de Broqueville Wij wenschen dat Minister Renkin ook eens met zulke vaderlandsminnende vastberaden heid, optrede tegen de vrijmetselaars uit het ministerie van Koloniën, tegen de vrijmetsela- riji in Kongo. Per naaste daarover. BELG. Zooals wij onlangs medegedeeld hebben, heeft de E. H. Lemmens, Voorzitter van de Federatie der Katholieke Matigheidsbonden van België en van het Bien-être Socialte Luik, het bedrag der inschrijving, door zijne vrien den geopend, ter gelegenheid zijner Zilveren Priesterjubilé, bestemd tot <c eersten steen van een Sanatorium tot genezing van drankzuch tigen. Onder de vele inschrijvers, was Z. M. den Koning een der eersten, en liet aan den Secretaris der Federatie, met eene rijke gift, volgende regels schrijven Z. M. de Koning waardeert ten hoogste het weldadig en uiterst sociaal werk, waaraan de Z. E. H. Lemmens zich met onvermoeiden ijver opoffert en juicht van harte het plan toe, dat uw Komiteit gevormd heeft, om dooi de stichting van een Sanatorium tot genezing der drankzuchtigen, het Jubelfeest van 25jarig priesterschap dezer moedige apostel eter ma tigheid te willen berdenken. Vele Burgerlijke en Kerkelijke overheden hebben hunne milde giften reeds ingezonden. Degene onzer lezers welke dit edel werk willen steunen worden verzocht hunne gif ten in te zenden aan den Schatbewaarder M. Dr Brahy, Kathedraalstraat, 90, Luik. Het Komiteit der Federatie heeft, op de laatste vergadering besloten, gedurende de Tentoonstelling te Gent een Nationaal Con gres van alle Katholieke antialkoholische ver- eenigingen in te richten. Maandag laatst was het een beslissende dag. De Turken hebben getracht te betonnen dat zij' alreeds genoeg-toegevingen hadden ge daan. Zij1 wilden daarenboven nog Creta vol komen aan Griekenland afstaan, doch konden niet toegeven op Andrinopel, waarvan zij1 liet behoud noodig achten voor de veiligheid van Constantinopel, noch op de eilanden der Egeische Zee, die hun de veiligheid der Dar- dsnellen waarborgen. De Balkaneezen hebben daarop geantwoord, dat zij Andrinopel voor Bulgarië en de Egei sche Zee voor Griekenland moeten hebben. Gezien Turkije op die basis niet wilde onder handelen, verlieten de Balkanezen schielijk de vergadering. Tc Londen oordeelt men dat de mogend heden zullen moeten tusschenkomen om het hernemen van den oorlog te beletten. De vereenigde ambassadeurs zijn 't ak koord dat Andrinopel aan de Bulgaren moet komen en dat de eilanden der Egeische Zee voorloopig onder beschutting van Europa moe ten gesteld worden. De werking der mogendheden zal vlug moe ten gaan, daar de Balkanezen niet lang zul len wachten met het hernemen der vijan delijkheden. Rusland heeft voorgesteld tusschen te ko men, in dezen dat zij gezamenlijk bij Turkije zouden aandringen om de vredesvoorwaarden der Balkanezen te aanvaarden, steunende op het feit, dat de Balkanezen recht hebben op die landstreken waar hunne rasgenooten wo nen en die zij1 ten prijze van veel offers veroverd hebben. Een telegram uit Constantinopel verhaalt als volgt een zeegevecht, Zaterdag geleverd De turksche vloot verliet de Dardanellen en lbecf onder de bescherming der forten. Twee grieksche torpedobooten naderden, waarschijn lijk met het doel de turksche oorlogschepen naar de hooge zee te lokken, maar de Tur ken bepaalden zich de torpedojagers te be schieten, zonder zich van de forten te ver- verwijderen. Maandag namiddag is er eene stoombuis ontploft op het pantserschip Masséna bij: de haven van Toulon. Er waren acht dooden. Een onderzoek werd ingesteld om de oorzaak dier ramp op te zoeken. M. Alfonso Costa heeft een nieuw ministerie in Portugal gevormd. Costa is er de hoofd minister van. Het nieuw ministerie is niet ebter dan de voorgaande en men moet niet hopen dat de zaken zullen beteren in dat on gelukkig land. M. Fallières heeft een dekreet onderteekend waarbij Senaat en Kamers bijeen worden ge roepen op 17 Januari aanstaande, ten einde over te gaan tot de kiezing van een nieuwen President der Republiek. Sint-Miehiels Turners. Zondag 19 Ja nuari heeft het groote turnfeest plaats in het Volkshuis. Familiekaarten zullen te verkrij- krijgen zijn met voorbehouden plaatsen aan 5 fr. en persoonlijke kaarten aan 0,50 fr. en aan 0,25 fr. Zonder kaart zal nie mand binnengelaten worden in de feest zaal. Hei feest zal beginnen om 7 ure \eer stipt. Ing'Dg al de Hondstraat. Lieutenant de Keyser. letterkundige, zal op Het jaarlijk>-ch groot Concert, den eere leden aargeboden, zal plaats hebben Zondag 26 Januari aanstaande om 7 1/2 ure s'avonds in de Iweinszaal, en is gewijd aan de werken van de Heeren Paul Lebrun leeraar van Harmonie en Contrapunt tij het Konink ijk Conservato rium van Gent. groote prijs van Rome. Dor san van Reysschootleeraar van Har monie. Robert Herberigs groote prijs van Rome- Toussaint De Sutter, Laureaat der klas sen van Toondicbtkunst en klavier. Vertolkers Mevrouw Lucia Rell, zaDgere3. Den Heer Richard Lille, Tenor. Den Heer Emile Van der Mensbrugghe, Basse. En de Toondichters. Parochie Sint Maartens Geboorten Knechten, 33 meisj s, 40 samen, 73 Overlijdens 76 Huwelij ken 34, H Communiën 58.200. Parochie Sint Pieters. Geboorten Knechten, 58; meisjes. 60 samen, 118 Overlijdens— 82 Huwe lijken 32. H Communiën 46000. Parochie Sint Jacobs Geboorten Knecht°n, 40 meisjes. 39 samen, 74 Overlijdens 56. Huwe lijken 32 H. Communiën 31 600. Parochie Sint Niklaas. Geboorten Knechten. 38 meisjes 52: «amen, 99 Overlijaens 48. Huwe lijken 25 HCommuniën =39,100 GEHEIMZINNIGE DOOD.— M.Vande. braam- busscbe, p-ditiekommis-aris, wierd Wnens dag middag verwittigd dat vrouw »W 40 jaren oud, wonende Neerstad, in geheim zinnige omstand'gheden was overleden. Toen haar dochterje rond 11 1/2 ure vaD seho°l te huis kwam, was het verwonderd hare mo°der nievers te ontwaren Het ging naar boven en vond er het lijk harer moedtr op den grond harer slaapkamer liggen. De vader, die werkman is aan de ijzer ie- terij van M. Valcke. werd aanstonds over het gebeurde ingelicht, en een geneesheer ontboden. Deze laatste kon enkel den dood vaststellen. Het parket werd verwittigd en kwam in den namiddag ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Verscheidene verdachte voor werpen werden aam eslagen en de lijkschou wing werd bevolen. Het slachtoffer laat een weduwaar met vijf kinderen achter. De politie heeft Woensdag den genaam- den Giyffon Arthur, leurder van beroep, aangehouden, daar hij nog eene gevangzit ting had uit te doen. De gendarmen hebben zaterdag laatst den genaamden Cmelier, afkomstig van Reninghe, 20 jaren oud, in echtenis geno men, daar bij nog verscheidene straffen had uit te boeten, onder andere voor brandstich ting. Solo Slim. Maandag 6 Januari is in den - Café du Boulevard - by Charles Verdruyo, solo slim gespeeld geweest door Honoké Pau wels spelend met Camille Tahon, Hector Fia- ma»d en Robert Stantpmans. Dienstdoende apotheek Zondag 12 Januari. A. WEGKESSER. Dixmudestraat, 68. Avondfeest Het was een ware kunst avond zondag laatst in den Katholieken Kring Een deftige eu uitstekende groen Antwerpsone toonkundigeD heelt ons vergast met pittige kluchtliederen, met zwierige en boeiende uitgal- mirigpn. met keurige alleen- en tweezangen. met meesterlijke pianostukken Ook heeft het stede lijk muziek, met veel by val, verschillet d« stukken uitgevoerd. Alhoewel het avondfeest zoowat vier uren duurde, vond iedereen het geenszins vervelend, omdat er zoo een afwisse lend programma opgevoerd werd. Handschriften worden niet teruggezonden. Naamlooze schriften worden niet in acht genomen. Briefwisselaars worden verzocht telkens hun volledig adres op te geven. Ieder boek waarvan twee afdruksels zijn ingezonden, wordt besproken. UITGEVER DRUKKER INSCHRIJVING bulten België vracht er bij. Dii sdag 14 dezer in de Iweinszaal te 7 3/4 's avonds eene fransche voordracht geven over Constantinopel en de verbindingswegen tot en mat Europa Lichtbeelden zullen de voordracht opluisteren De leden van den katholieken kring en hunne hmsgenooten h bben vrijen toegang tot de zaal.De vreem den aan den kring zullen toegelaten woeden mits 2 fr. ten voordeele van het Roode Kruis. Bekendmakingen buiten West- en Oostvlaanderen worden ontvangen bij AGENCS KAVAS, te Brussel- Gewone 0.15 de regel. In't blad 0.30 de regel. Rechterlijke 1 fr. de regel. Groote en langdurige volgens overeenkomst. AANKONDIGINGEN

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1913 | | pagina 1