VAN LEDE Ons verkeer met den uzeruieo SCHRIJFMACHIENEN HET YPERSCHE VOLK Ferdinand Waterb!ey-Riem American Baby's powder DE NIEUWE AUTOS SPORT ZITDAGEN lb Veurne. De genaamde Henri Vandewoude wonende Oudemannestraat alhier, kwam afgereden met zijne drie- wielkar, bespannen met twee paarden. Aan de w ijk het Sasje, liet hij zijne paar den grazen langs den kant der vaart Veurne-Nieuwpoort. Opeens gleden de paarden uit en ploften met het gespan in de vaart van wel drie meters hoogte. Men heeft met veel moeite de dieren kunnen redden, alsook het gespan ophalen. Het eene paard was eene bekachtelde merrie, die nog denzelfden dag den laatsten adem uitgeblazen heeft. Het andere heeft geen leed. Thielt. De policie heeft alhier de genaamde Alois S., fabriekstraat, aange houden, voor aanslag der zeden op min derjarigen. Hij werd gevankelijk naar Brugge overgebtacht en in het gevang op gesloten, Zillebeke. Inhuldiging van het Kerkje van 7 Hooghe Op Vrijdag ld April werd het nieuwe Kerkje van 't Hooghe gewijd door E. H. Labis, pas tor van Zillebeke,in tegenwoordigheid van Mevrouw de Barones Gaston de Vinck- Osterrieth, en hare familie. "HET YPERSCHE VOLK,, Aannemer Nachtelijke aanval te Wytschaete HET VERMAARD "IN DE KINDERKORF,, Gezusters ROEDOLF Garage Devos Dewanckel, VOETBAL C. S. Y. BOKSEN G. DERYCKE, 18, Poperinghestraal, 18. YPER. - Tel. 250. ZIELMISSEN Sterfgeval KIEKENKWEEKERS, neemt dan een APOLLO. OMER DENIS-HERREMAN Ooievaarstraat, 25, WERVICK. HORLOGEN JUWEELEN Boterstraat, 6, YPER in het Arrondissement Marktpi'ijzen - I heidensche kinderen. Om 9 uur plechtige hoogmis, waarin F,. H. M. Ingelbeen, Scheutist, een welaangepast gelegenheids sermoen hield, over de plichten van de leden der H. Kindsheid. Na de hoogmis bezochten de kinderen, eene missieten toonstelling het was voor hen eene blijde verrassing zooveel vreemde dingen te mogen bewonderen uit die verre, onbe kende missielanden. 's Namiddags om 1 1 2 u. gaf FN P. L. Tremmerv, Scheutist, een voordracht met lichtbeelden over de zwartjes van Congo. De schoolkinderen hebben daar de ellende gezien en groote achting gekregen voor het reusachtig werk der missionnarissen Daarna lof met zegening der kinderen. Om 4 unr, opvoering van een tooneel- stukje. 's Woensdags voerden de jongens van Wervick Padre Cito op en den Donderdag de meisjes van Gheluwe De blinde van* Kiou-Chang Dien missiedag, die prachtig geslaagd is, zal lang in het geheugen der kinderen voortleven, en veel bijgebracht hebben, voor de ondersteuning der missiewerken. En op Zondag 15 dezer, ondereen dek mantel van sneeuw werd er de eerste Heilige Mis opgedragen door E. H. De Bouverie, leeraar aan Sint Vincentscolle ge te Yper, die sedert zes jaar de Zondag mis offert in dé kerkbarak van het Hooghe Zielroerende plechtigheid, waaronder hulde werd gebracht aan de nagedachte nis van wijlen Weledelen Baron Gaston de Vinck, die eraan hield dit heiligdom te doen opbouwen ten dienste en tot geeste lijk welvaren zijner geliefde Hooghenaars, op den grond van 't kasteel. Het prachtig kerkje in neo-romaansch met liefherboringsgevelte vormt een lan delijk juweeltje van godsdienstige bouw trant dat ter eere strekt van den Heer G. Gits, bouwkundige te Yper. WILT GIJ regelmatig ontvangen, betaal een abonnement in de post of aan uwen briefdrager. van Openbare en private werken Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER.$ Uit goede bron en met groote voldoe ning vernemen wij dat er belangrijke wij zigingen aangebracht zijn aan het verkeer met den ijzerweg op de verschillende lijnen die de stad Yper bedienen. 1) Vanaf 15 Mei aanstaande en tot 30 September, vertrekt iederen dag, 's morgens een sneltrein van Oostende naar Yper en keert 's avonds terug. Ziehier de uurtabel. 3292 Oostende 9,02 Thourout 9,24 9,25 Poelcapelle 9,50 9,51 Yper 10,07 3305 Yper 18,33 Boesinghe 18,39 18,40 Thourout 19,17 19,18 Oostende 19,40 De betrekkingen Brussel-Kortrijk-Po- peringhe zullen spoedigef geschieden. Eenige treinen züllén den afstand in 1,35 uur afleggen. De treinen 2807. 2811 zullen 40 en 24 minuten winnen van Poperinghe naar Brussel, de treinen 2823 2827-22, 12 mi nuten van Yper naar Brussel, de trein 2810, 12 minuten van Brussel naar Yper, de treinen 2820 en 2818-39, 31 minuten van Brussel naar Poperinghe. .Maandag, rond 11 uur 's avonds, kwam de heer G. P D. C.. handelaar in wijnen, per fiets van zijne reis terug in de om streken van den Bizet, toen op de hoogte der brug van de Douve, op 1 Km. van Meessen, een revolverschot in zijne rich- ring werd gelost, door een of verscheidene misdoeners, verdoken, achter de dwars- leggers van den ijzerweg. De handelaar werd licht gekwetst onder het rechter oog, nochtans kon hij de vlucht nemen en den baas van de nabij gelegen herberg op bellen. De heer V. d. C. kon geene in lichtingen over zijn aanvallers geven. Hij heeft niemand gezien. onmisbaar voor de kleine kinders en door de geneesheeren aanbevolen, is alleen ver krijgbaar Rijsselstraat,-21, YPER. fffi® ©WflVSRg&O, fc-- modellen 1928, 11 HP, verbruiken 7 tot 8 liters per 100 kim. Voor alle inlichtingen zich wenden Tel 55 Meenenpoort YPER. Tel 55. Frankrijk België De 2te ontmoeting tusschen deze twee landen te Parijs zag een nieuwe zege onze kleuren. De 3-2 score is nipt maar heele- maal verdiend, en zonder de kwetsuur aan Boesman overgekomen hadde de score waarschijnlijk hooger geweest. De Belgen hadden een bliksemsnel vertrek en telden reeds hun eerste doel aan de 5e minuut door Voorhoof op overzet van Diddens. De Franschen aangeprikkeld door dit doel vielen dan verwoed aan, bijzonderlijk nog wanneer Boesman gekwetst werd, doch de Belgen stonden op techniek ge bied veel hooger dan hunne tegenstrevers en R. Braine op schoonen aanval onzer voorlijf! weet een tweede maal te doelen. Ken weinig voor de rust, verminderden de Franschen hun achterstel. In de tweede helft wordt er langs beide kanten fel gezwoegd, de Franschen kon den zelfs gelijk stellen op hoekschop. Doch het antwoord liet zich niet lang afwach ten, want R. Braine deed de Fransche doelwachter een derde maal visschen. Bij de Belgische spelers was Caudron zoo goed niet als gewoonte. Voor de backs was Hooydonctix de beste doch Lavigne had een uitstekende 2etime. In de half-lijn was P. Braine prachtig op dreef. Boesman gekwetst kon niet geven wat hij kon maar was zeer moedig. Van Halme heeft goed gespeeld doch wat te hard eti was dan ook zeer vermoeid op 't einde. Van de voorlijn waren Devos en R. Braine de besten Diddens heeft ook schoone dingen gedaan. Moeschal was heel moedig. Voor hoof had een goed begin, hij verflauwde daarna, hij was te veel persoonlijk. De Fransche ploeg heeft ons ontgoo cheld. Dewaquez was de beste man. Ook Nicolas en Bardot speelden goed in de voorlijn. Chantrel was de beste der half lijn en Domuyne de beste back. De leiding van heer Prince Cox was goed. J. SERPY. De uitslag 4gemaakt tegen Thou rout op ze veld, mag als voldoende aan zien worden als we inzien dat Thourout geheel volledig optrad, dat ons elftal nog al tamelijk ontredderd was door het weg blijven van Hollebeke en Vansevenant, en dat door het al te ruw optreden van Thourout's linkschen half, ons rechter hoek van de eerste minuten buiten spel was, en van het minste nut niet meer voor ons elftal. 'k En heb daar verleden week niet wil len over spreken, om zelfs den schijn niet te geven puntjes te bedelen, maar 't lag toch in mijn gedacht dat Thourout, waarmee we altijd de beste betrekkingen hadden, toch iets ging doen om den slechten indruk van den heenmatch uit te wasschen niet dat er in mijn gedacht sprake kon zijn van spelers thuis te laten, om den strijd voor den tegenstrever te vergemakkelijken neen, de sportiviteit vraagt van altijd ze'n kans te.verdedigen, gelijk tegen wie, en niemand te bevoor- deeligen maar er kan toch gezorgd wor den om sommige spelers en in 't bijzonder een speler wat in te toornen 't en werd niet gedaan 't was mis en geheel spijtig en 't is onverstaanbaar dat sommige scheidsrechters tegen zulk ruw spel niet ingrijpen. Op terrein van Stade bewees Nieuwpoort ze'n zenuwen niet meester te zijn, en niettegenstaande het sportief optreden van kapitein Berquin, was de scheidsrechter verplicht, wegens het dwaas optreden van eenen speler van Nieuwpoort, de match te schorsen. Daarmee zag Nieuwpoort zijn laatste hoop verdwijnen. De stand 2 voor Stade, en was toch niet hopeloos hoe kan men het toch in zen kop krijgen zijn eigen zelf op zulke manier te veroor- deelen. Ten ware onmogelijke complica ties en dit geval dat zonneklaar is, en op 5o voor Stade moet uitloopen, is het kampioenschap werkelijk gespeeld, en Nieuwpoort is het tweede slachtoffer. Toekomende week zullen w ij eens het verloopen seizoen overleggen. Hetgeen van nu af klaar en zeker is, 't is dat het toekomende seizoen weer een harde strijd zal zien. De nieuwgekomenen in 2° afdee ling zijn reeds, volgens we vernemen, aan 't visschen naar vreemde spelers. W-ij kun nen die best missen, wij spelen met Yper- lingen, de club bestaat immers met het uitsluitelijk doel gezond en aangenaam tijdverdrijf aan onze jonkheden te ver schaffen 't En laat toch niet dat we van nu af het toekomende seizoen moeten be reiden de puntjes in de eerste matchen gewonnen zijn toch zoo kostelijk. Toekomende Zondag hebben we om 11 ure match van juniors, Yper Meenen. 'k Raad alle supporters aan dien match bij te wonen om onze opkommelingen aan 't werk te zien en ze aan te moedigen, 's Namiddags komt Watou op weerbe- zoek, en speelt tegen een gemengd elftal van IIP en IVL'. 't Zijn sportieve kerels, die moed in overschot hebben, en die on der de wijze leiding die daar bestaat, het ver zullen brengen. Onze jonge werden daar allerbest ont haald de supporters zullen ook in groot getal dien match komen bijwonen en er voor zorgen dat onze vrienden van Watou met genoegen hun uitstapje naar Yper kunnen herdenken. OMEN. WiELRIJDEN Terwijl het Zondag schoon weder was in den vreemde, was het in Bel- gie een echt hondenweer. Al de aan gekondigde koersen, zoowel op pist als op de baan moesten uitgesteld worden, zoodat er op die manier weinig of niets te zeggen valt over onze Ypersche rijders. Bij vergetendheid werd er laatstle den den uitslag niet kenbaar gemaakt eener kleine baankoers \oor beginne lingen betwist op het gehucht Pil- ckem, waarin Verstraete de 2L' plaats veroverde en Florizoone de 4e. Fon- ten, welke de verplaatsinggedaan had naar Thienen om er een ploegkoers van ioo km. te betwisten op een aar den piste, mocht ommekeer doen naar huis uit oorzaak van het slechte we der. Boertje zag zich genoodzaakt thuis te blijven en wat schooner weer af te wachten. Morgen trekken zij het op naar Deerlijk, waar er nog wat baarden te verdienen zijn. Wij durven verhopen dat zij er nogmaals hunnen streng zullen staan en met een zijvogel, zoo niet wel een oppervogel zullen naar Yper terugkeeren. Taillieu, de beroepsrenner, welke de i6° plaats veroverde in Parijs-Ro- baais, maar veel dichter moest komen uit oorzaak van twee bandbreuken en een val, reist heden naar Parijs om den jaarlijkschen Parijs-Tours te be twisten. Dezen koers, bedragende ongeveer 400 km., wordt ieder jaar door de beste baanrijders betwist. De afstand is juist zoo wat aan de goes ting van Odile, die nog al rekken kan als 't lastig gaat. Wij zien hem dan ook eene schoone plaats bekleeden en gespaard blijven van ongelukken, waarmede hij te dikwijls af te rekenen heeft. Yperlingen, maakt u lid of eerelid der Ypersche Wielrijdersclub uwen steun zal ons aanmoedigen en de Ypersche renners ten goede komen. Ypersche Wielrijdersclub. Op Zondag 2Q dezer, wordt in de Lapierrezaaleen prachtige boksavond i 1 gericht waarvan hieronder het voor- loopig programma. Gesquiere Ger. (Yper) tegen een lief hebber van Rijssel (zwaar gewicht), in 4 rounds van 2 min. Verkouten (Yper) pluimgewicht,tegen een nog aan te duiden liefhebber, 4 rouds van 2 min. Bal Georges (Yper) midden gewicht, tegen Hautekier van Haerelbeke, als hoofdkamp, 4 rounds van 10 min. Billiet Aug. van Roeselaere, xvelter, tegen Descheemaker van Kortrijk, 10 rounds van 2 min. Zaterdag volledig programma. SIKI. Eenige verkooper van t L( A D D F I 1 Groote keus het goed gekende merk i\Mr r LL van occasiemachienen. Duplicateurs - Alle benoodigheden Linten, papier, carbone, stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke machienen. ST-M A ARTENSK ERK Zondag 22 Aprilzielemis voor wijlen M. Vandaele om 8 uur. ST-PIETERSKERK. Zondag 22 April voor Marie Michiel huisvrouw Charles Yercouter en dochter. Zondag 29 April voor Christina Ver- niest en Eduard Callant. Op 17 April is te Yper overleden, Me vrouw Marie-Josephine Laviolette, Wed. van den Heer Ingenieur Leon Van der Ghote. De begraving heeft Vrijdag om io,3o uur in St Jacobskerk te Yper plaats gehad, ondereen grooten toeloop van volk. Het Ypersche Voi.k biedt aan de Familie Van der Ghote, diep beproefd in 1927, door het afsterven van hunnen Va der en nu bij het overlijden van hunne Moeder, de uitdrukking van hunne op rechte en Christelijke rouwbetuigingen. BURGERSTAND VAN YPER, van 13 tot 19 April 1928. Geboorten. Knockaert Solange, Groote Markt Louage Reinliold, Hoornwerk. Elen Bernard, Lange Meerschstr. Cuve- lier Godelieve, Doorgangstr. Verdonck Cecile, Pannenhuisstraat. Overlijdens Leupe Robert, 12 j., scho lier, Marsch Fochlaan. Claevs Helene, 44 j., huishoudster, echtg. Coffyn Louis, Bruggestw. Maertens Jacques, 1 m., Kau- wekynstr. - Laviolette Marie, 64 j., z. b., wed. Vanderghote Leon, Zonnebekestw. Van Uytvang Rosalie, 73 j., ongehuwd, Doorgangstraat. Huwelijken. Decommer Julius, landw. te Poelcapelle en Decommer Flavie, te Yper Vandevivere Edouard, landmeter van 't kadaster te Stanleyville en Deconinck Ange la, onderwijzeres, te Yper. POPERINGHE, van 13 tot 19 April 1928. Geboorten. 107. Benoot Gerard, z. v. Valere en Germana Six. 108. Delboo An toinette, d. v. Cyrielen Irma Vandewynckel. 109. Dezuttere Carlos, z. v. Valere en Maria De Ridder. 110. Truwant Marc,z. v. Nestor en Anna Vandermarliere. 111. So- hier Yvonne, d. v. André en Maria Desomer. 112 Cleenewerck Omer, z. v. Marcel en Zoé Persoone. 113. De Creus Lucienne, d. v Felix en Maria De Byser. Overlijdens. 76. Benoot Gerard, 1 d., z. v. Valere en Germana Six, Bruggestr. 77 Bartier Jean, 81 j.,gepensionneerde,wed. van Maria Martin en Virginie Debuyne en echtg. van Silvie Persoone, Gasthuisstr. 78. De Rynck Romanie, 67 j., herbergierster, ongeh Vlamingstr. Huwelijken. —15. Dumelie Cyrille, 25 j., fabriekwerkeren Simoen Jeanne, 19j z. b. b v. Pop. 16. Hannebouw Maurice, 52 j onderwi zer van Poperinghe en Liefooghe Lucie, 49 j., onderwijzer, gehuisvest te Yper. 17 Berte Leopold, 30 jhotel bediende van Mourcourt en Truwant Martha, 27 j., z. b. van Poperinghe Beloften. 30. Deroo Joseph, drukkers- gast en Deraedt Alice, z. b. b. v. Pop. 31. Desegher Alidor, brouwersknechten Guille- bert Maria, z. b. b. v. Pop 32. Vanhee Joseph, metseren Verstraete Laura, naaister, b. v. Pop. - 33 Vanzieleghem Silvere, land bouwer van Hulste en Gesquiere Lucie. z. b van Pop. 34. Vandermarliere Omer. land bouwer en Maerten Maria, z. b. b. v. Pop. 35. Gantois Joseph, diamantslijper van Yper enStaessen Marie, z. b. van Pop. Stad WERVICK. Geboorten. Verhaeghe Roger, S. F, 161. Vanmechelen Andrea, Toekomst- str. 46. Hollebeke René, Ooststr. 19. Gallein Simonne, Duivenstr. 49. Compernolle Achiel, S. G, 10. De- clercq Richard, S. F, 174. Comper nolle Georgette, S. E, 189. Overlijdens. Dumortier Henri, 1 j., S. B, 78. Sarrasin Maria, 6 m. S. E, 156. Dessein Henri, 82 j., Ten Brie- lenlaan, 42. Haac Julia, echt. Nuyt- ten, 3o j., in het hospitaal. Verhaeghe, (mannelijk levenloos) S. F, 161. Che que Aline, echt. Prouvosq, 58 jStatie straat 28. Lapiere Elisabeth, 3 m. S. D, 96. Glorie (mannelijk levenloos) Vre- destr. 36, Verbeke Romanie, echt. Tydgat, 69 j. in het hospitaal. Van- hecke (mannelijk levenloos) S. G, 10. Bonnez Victor, 75 j. in het hospitaal. Masschelein Sylvie, 82 j., Magdalena- str. 19. Huwelijksaankondigingen. Koop man Marcel, wever, te Wervick (Frank rijk) en l.acroix Bertha, fabriekvv. te Wervick. Deconinck Jules, handelaar te Wervick en Deldicque Marie, z. b. te Komen. Blieck Leon, zinkvverker te Wervick en Masschelein Adonia, naaister te Yper. Claevs Charles, fabriekvv. te Wervick en De Vos Marie, huishoudster te Etterbeek. Deroubaix Jules, autoge leider te Roncq (Fr.) en Dedeyne Hélène, Spoelster te Wervick. Huwelijken. Yanassche Theophile, zwingelaar te Moorslede en Vandaele Ma rie, huiswerkster te Wervick. Decherf Marcel, papierbewerker en Kerckhof Celesta, fabriekwerkster, b.v. Wervick, Begeert U een degelijke kunstmoeder, die u weinig last geeft, en welke u met weinig kolen kunt onderhouden Wilt Gij eene goede kunstmoeder voor kleine koopsom vraagt een ECO 28. Beide te verkrijgen bij De schoonste keus. De genadigste prijzen. ONZER POLITIEKE MANDATARISSEN YPER P en 3e Zaterdag, van 9 1/2 tot tot 12 uur, in den Katholieke Kring Dr Brutsaert, Volksvertegenwoor diger. le, 3e en 5e Zaterdag, van 9 t. 10 1/2 uur, in Taverne Anglaise», Statiestr. Senator Bossuyt Gaston. 2e en 4C Zaterdag, hetzelfde uur en plaats, Senator Depontieu E. 2C Zaterdag, 's morgens, in Het Zwoerd» Senator M. Muilie. POPERINGHE Maandag en Vrijdag morgend, Dr Brutsaert, Volksv. in zijn huis. le en 3e Vrijdag, van 8 tot 10 uur, in 't Christen Werkersverbond, Senator Depontieu E. WERVICK 2= Zaterdag, van 9 1/2 tot 12 uur, in Het KapitelDr Brut saert, Volksvertegenwoordiger. 2e en 4° Vrijdag, van 9 tot 11 uur, in 't Christen Werkersverbond, Duivestr. Senator Depontieu E. VLAMERTINGHE 3® Zaterdag, van 12 1/2 tot 1 112 u., in de Coöperatieve, Senator Bossuyt G. ZONNEBEKE 2« Zondag van 11 tot 12 1/2 uur, in 't Christen Werkersver bond, Senator Depontieu E. PASSCHENDAELE 2e Zondag van 3 1/2 tot 5 uur, in de Congregatiezaal, Senator Depontieu E. LANGEMARCK 3e Zondag, van 10 tot 12 uur, in de Congregatiezaal, Senator Depontieu E. POELCAPELLE 3e Zondag, van 1 1/2 tot 2 1/2 uur, in de Congregatiezaal, Senator Depontieu E. GHELUWE: 4e Zondag, van 9 tot 10 1/2 uur, in 't Christen Werkersverbond, Senator Depontieu E. BECELAERE 4e Zondag, van 11 tot 12 uur, bij Dejonghe (plaats), Senator Depontieu E. GHELUVELT 4e Zondag, van 1 1/2 tot 2 1/2 uur, bij Dclaere (herberg,) Senator Depontieu E. Abonneert u op WAREN 5=! CL <y T 3 T S a to O H cü 73 V. V O Cé tH I a I o fl O V O. I 4> A bo O 'E >- (2 176 174 186 230 50-75 26 39 Tarwe Rogge Haver Lijnzaad Koolzaad Hooi Strooi Aardappelen 50 0 Boter de kilo 27-30 Eieren't stuk 0.70 Boonen Lijnzaadolie 520 Koolzaadolie 765 Ammoniak 172 Sodanitraat 173 Cyanamide 180 18J i 180 185 180 203 240 - I - 40-70 75 00 30-40 35-00 60 00 i 60-00 27-29 0 72 I 173 000 194 180 180 175 50-70 28-30 55 60 1 55-00 29 00 i 27-28 I 26-29 0 73 71.72 0.71 1 210 525 I 775 171 175 I 130 I - I - Poperinghe. Hoppe: 300 fr. Kortrijk. Veemarkt. Te koop gestelde dieren Koeien 151. Vaarzen 106 Stieren 47. Ossen 36 Totaal 340 stuks. YPER 14 April Tarwe 176; Koolz. 448 Klaverzaad 2300, Rogge 172. Boekweit 240, Haver 192, Gerste 190, Erwten 418, Bloem 247. Maïs 182, Paardeboonen 213, Gruis 136; Zemelen 154, Lijnzaadmeel 212, Lijnzaad koeken 203, Aardappelen 50, Voedergerste 164-167 fr. de 100 kilos, Boter 29-30, Eieren 0.72. Zuigverkens 120 tot 190 fr. bet hoofd, 6 50 ff de"kilo.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1928 | | pagina 3