Wins LEDE ua« hier en elders. GHELUUIE. - Kermis 192B. SCHRIJFMACHIENEN SPORT Burgerstand van HORLOGEN JUWEELEN Boterstraat, 6, YPER HET VERMAARD American Baby's powder IN DE KINDERKORF Gezusters ROEDOLF Marktprijzen. Zondag 8 Juli aanstaande. Passchendaele. Boesinghe. Boerengilde. Op Zondag 10 Juni, algemeene ver gadering om 7 ure met voordracht door M. Dequecker van Bixschote over Nut en noodzakelijkheid van het bek alken van lande De spreker is genoeg gekend opdat niemand ont- breke en de stof niet min belangrijk- Laat ons hopen dat vooral de jongere er zullen bijzijn, want de toekomst hoort der jeugd. Merckem. Benoeming. M. L. Schramme, ontvanger der recht- streeksche belastingen is in dezelfde hoedanigheid benoemd te Thourout. Meessen. Benoeming. M. E. Noyez, ontvanger der rechtstreeksche belastingen is in dezelfde hoedanig heid benoemd te Jabbeke. Voormezeele. Negendaag- sche plechtigheid ter eere van het Hei- l g Bloed van Onzen Heer Jezus Christus, vereerd in de kerk van Voormezeele sedert ii52. De negen- daagsche plechtigheid begint op den Zondag der octaaf van 't Heilig Sa crament 10 Juni en de 8 volgende da gen. De aloude en wijdvermaarde H. Bloedprocessie zal plaats hebben op Maandag 18 Juni ten 4 uur namid dag,na het lof,zijnde den laatsten dag der novene. Doornik. Soldaat verongelukt. Een solda .t van het ne artillerie, klas 1927, de genaamde Remy Duyck, af komstig van Denterghtm, keerde Zondag avond rond 9 1/2 ure met den trein uit Gent te Doornik terug. Toen hij van de loopplank stapte, verloor de soldaat het evenwicht en stuikte met het ho fd tegen een elekL iskpaal. De ongelukkige werd den schedel ge kloven. Men heeft hem dadelijk over- gebracht naar het verbandhuis de- statie, waar een geneesheer hem de noodige zorgen toediende en zijn over breng] ng naar het krijgs,;asthuis be- vool. Het slachtoffer is er een uur later bezweken zonder het bewustzijn herkregen te hebben. Qostvfeteren. De autorijder G. M..., van Yper,'kwam met zijn auto langs den rechterkant der baan Yper-Veurne en wil Je hier bij den heer C..., veearts, inrijden. Hij vertraagde, deed de gebruikelijke teekens met de hand en niettegenstaande die voorzor gen wilde een andere autorijder, D... van Yper, langs den rechterkant toch doorrijden. De onvermijdelijke bot sing gebeu-de de voorste ruit van den auto van heer G. M werd door den schok gebroken en het rijtuig licht beschadigd. Gelukkig dat D... niet geweldig reed het had erger kun nen zijn. Komen. Erge val. De fabriek werker Centil Leclercq is bij het rijden per velo naar de statie, zoo erg gevallen dat hij verscheidene kneu zingen aan armen en aan den linker knie op liep. Thourout. Ouderling vermoord. In het oudmannenhuis te Thourout is eene vreeselijke misdaad gebeurd, welke aldaar eene groote verslagen heid teweeg bracht en ook veel op schudding in de stad verwekte. Zillebeke. ZONDAG 17 JUNI om 14uur: Groote Handboog chieting, i5oo fr. voo-uit. Inschrijving bij Jan Ma- hieu, herberg 't Trapke MAANDAG 18 JUNI, onmiddellijk na den plechtigen dierst van 9 uur: Wijding en Inhuldiging van het Nieuw DINSDAG 19 JUNI: WOENSDAG 20 JUNI Afsterven. Bonden van het H. Hart. Gouwdag te Hasselt op Zondag 29 Juli 1928. 6. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel. 250. WIELRIJDER Omloop Franco=Belge te Roubaais. Ferdinand Waterbley-Riem Aannemer J. ^nniniill te Wervick w o o fi u 1 (ieorges Tahon teY per Op Zondag 17 Juni 1928 BO l'T W A a i lea vau bestaan werd hij veroordeeld tot 2 jaar opsluiting in het toevluchts oord van Hoogstraeten. Botsing. Zaterdag voormiddag kwim een rijtuig dat een huwelijk voerde, aan den hoek der Surmont- straat in botsing met eenen auto- Ge lukkig reed de auto langzaam. Het rijtuig werd in het midden gevat en de schok was nog zoo geweldig dat de wielbanden afgerukt werden en het rijtuig erg beschadigd. De inzit tenden kwamen er gelukkiglijk met den schrik van af. Baldadigaard. Zondag avond kwam een bedronken persoon, i8jair oud, met zijn rijwiel aan de hand de markt overgegaan, toen hij onver hoeds eenen politieagent aanviel. Dit geschiedde zoo onverwacht dat de agent do ar een geweldigen vuistslag zonder verweer ten gronde geworpen werd. Een tweede agent die bijkwam werd insgelijks ten gronde geslagen. De woestaard ging immer voort met de agenten aan te vallen, zoover dat deze verplicht waren de hulp in te roepen van eenen burger, die om zij nen plicht gedaan te hebben, nog door zekeren bijgekomen nieuwsgierigen schier bedreigd werd. Weldra daagde nog verdere hulp op en toch had men de grootste moeite om den baldadi gaard de handboeien aan te doen en naar het policiebureel op te leiden, waar hij den nacht doorbracht. Het is te verwachten dat hij zijn woeste daden duur zal betalen. Zondag avond ontstond er in de woning van den Heer Assaert-Salomé, photograaf, Boterstraat alhier, een lichte schouwbrand. Onmiddellijk waren al de geburen te been, en men gelukte eiin zonder verder hulp heigevaar te overwinnen. Het is waarschijnlijk eenen vuurgein- ster u t de schouw van 't een of 't ander aanpalend huis die in deschouw van M. Asaert terecht gekomen is, en het voorval veroorzaakte, trouwens sedert 's middags was er geen vuur gemaakt bij dezen laatste. De schoonste keus. De genadigste prijzen. onmisbaar voor de kleine kinders en door de geneesheeren aanbevolen, is alleen ver krijgbaar Rijsselstraat, 21, YPER. YPER 2 Juni. Tarwe i85 Koolz. 445; Klaverzaad 2200, Rogge 202, Boekweit 238; Haver 197, Gerste 204, Erwten 004, Bloem 252, Maïs 186, Paardeboonen 218, Gruis 138. Zemelen 137, Lijnzaadmeel 259, Lijnzaad- koeken 193, Aardappelen 60, Voedeqyerste 175-177 fr de 100 kilos, Boter 24 25, Eieren 0.73. Zuigverkens 165 lot 220 ff. het hoofd 8.00 fr de kilo. Onssel (Nord) Tweede dag der feestelijkheden ter gelegenheid der onthulling van het ruitersstandbeeld van Maarschalk F och. Groote stoet der Fransche en Bel gische Reuzenmet de medewerking van de reuzen van Cassel, Duinkerke, Rijssel, Valenciennes, Bourbourg Steenvoorde en Belle, en van Belgie, de reuzen van Oostende, Yper, Veur- ne, Hasselt, Geeraardsbergen, Thie- nen, en de muziekkorpsen van Cassel, St-Omer, Hazebrouck, Merville, Steenvoorde, allen met oude kleer- dracht versierd. Het oud Vlaanderen zal daar her leven, met zijn historisch verleden, zijn oude zeden en gebruiken; na den stoet, zullen de oude dansen der streek uitgevoerd worden op de his torische en oudheidkundige markt plaats van Cassel. De Harmonie der mijnen van Lens zal de feestelijkheden van den Zon dag 8 Juli op'.uisteren. Wij wakkeren onze lezers aan die feestelijkheden bij te wonen die be loven bijzonderlijk schoon en aan trekkelijk te zullen zijn. Het feest van de toewijding der Gemeente aan het H. Harr, vastge steld op den Zondag 24 Juni, belooft belangrijk en schoon te zijn. Menige bonden van het H. Hart en verschillende Katholieke Maatschap pijen hebben reeds hun bijtreding opgestuurd. In een aanstaande nummer zullen wij het volledig programma der feestelijkheden geven. A utobusdienstenDe Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen is gemachtigd een autobusdienst in te richten in de streek van Merckem a) Merckem-C'ercken-Dixmude b) Merckem Rousselare c) Merckem- Westvleteren-Poperinghe d) Merc- kem-Yper. Den Zondag missen ten 7 en ten 10 uur. Vespers en lof ten 2 1/2 uur. De wekedagen, mis ten 8 uur en lof ten 4 uur. De relikwie van het Heilig Bloed wordt uitgesteld gedurende de nove ne, en ook al de Vrijdagen van het jaar in de mis van 7 1/2 uur. Men kan zich doen inschreven, in de confrérie van 't H. Bloed in de sacristie. A uto in de gracht. Twee auto- rij ders van Poperinghe waren langs hier op wandel per auto, toen ten ge volge van eene korte zwenking het voertuig in een gracht bolde. Gelukkig dat alles zich bepaalde bij enkele kneuzingen en lichte schade aan den auto. Twee kostgangers van het gesticht, beiden rond de 70 jaar oud, hadden samen twist gekregen en weldra wer den zij handgemeen. Aan beide zij den werd er heftig geslagen, tot een der vechters eensklaps ten gronde viel en geen teeken van leven meer gaf. De bijgeroepen geneesheer kon slechts het overlijden vaststellen. De gendar men, aanstonds verwittigd, kwamen ter plaatse en gingen over tot de aan houding van den dader die opgesloten werd ter beschikking van het gerecht. Het parket, dat met de erge gebeur tenis in kennis gesteld werd, heeft zich insgelijks ter plaatse begeven. Dinsdag om 11 uur, in de kapel van 't Hooghe zal het huwelijk ingezegend worden van de Weledele Barones Louise de Vinck met den Weledelen heer Baron Jean de Bethune, onder luitenant der reserve, aan het 4e linie regiment. De huwelijksinzegening zal gegeven worden door den E. P. Joseph de Ghellinck d'Iseghem, S. J. professor aan de Gregoriaansche Hoogeschool van Rome. Hartelijk p oficiataan Mevrouw de Barones Gaston Je Vinck en onze heil volle gelukwenschen aan het toe komstig paar Om 18 uur op de plaats Muziekconcert. Gemeentehuis Inhuldiging van den Heer Burgemees ter Jules Ingelbeen en Huldebetoon aan den Heer Thcophile Ghesquiêre, gewezen Burgemeester. Luisterlijke St et. Zinnebeeldige groepen uitgebeeld door al de plaatselijke bonden en gilden. Vorming van den Stoet in de Bece- laerestraat. DoortochtPlaats, Vrouwstraat, Meessenstraat, terug Plaats, Yper- straat, tot aan 't Leeuwke, Nieuw- straat, Becelaerestraat, Plaats Programmas zullen naderhand uit gedeeld worden. Ontvangst ten Gemeentehuize. (Beleefd verzoek aan de bevolking hunne huizen te willen bevlaggen). Om 18 uur Banket bij inschrijving. Om 22 uur in de Yperstraat Prachtig Vuurwerk Afgeschoten door het huis V. De- riemaecker en Zonen, Ardoye. Electrische Verlichting van 't Ge meentehuis. Groote Baankoers voor Juniors. «Prijs Bury», 90 Km. i5oo Frank prijzen Prijs vlucht uit Clermont. 25oo Fr. vooruit, gegeven door de Maatschappij De Hoop Inkorving Dinsdag* bij H. Ghes quiêre, ter herberg St Gerard», Becelaerestraat. Om 17 uur Prijssohieting voor de leden der Handbooggilde St Sebastiaan». De Feestcommissie. Op 3i Mei, in de kerk van Hoog lede, heeft de begraving plaats gehad van M. Sylvain Titeca, eere-notaris, ridder in de Leopoldsorde, vereerd met het Burgerlijk Kruis. «Het Ypersche Volk» biedt aan den Heer notaris en Mevr. Van Isacker- Titeca en den Heer Vrederechter en Mevr. Devliegher-Titeca zijne op rechte en christelijke rouwbetuigin gen. Het congres der Bonden van hei H. Hart gaat, volgens ingewonnen inlichtingen, een schitterend succes te gemoet wat het getal deelnemers betreft. Tot nog toe moesten reeds talrijke bijzondere treinen aange vraagd en alles wijst er op dat er nog andere moeten bijgevoegd worden. De voorwaarden zijn dan ook uiterst gunstig, n.l. 35 afslag op de ver- voerprijzen voor al de afstanden boven de 3o Kilm., maar wat de verre reizigers vooral verlekkerd heeft is dat de hoogste prijs, heen- en weer reis te samen 25 fr. bedraagt. Zoo zullen de congressisten van Veurne of Poperinghe of Oostende voor een spotprijs de hoofdstad van Limburg en de mijnstreek kunnen bezichtigen. Het program bevat: Een mis in open jukht om 10 uur op het Wape - plein, met sermoon door Z. E. Heer Theunissen, Pastoor-Deken te Ton geren. Om 11 uur congres der Bon den. Om 12 uur middagmaal, vrije tijd, die men kan benuttigen ofwel met de stad te bezichtigen, ofwel een uitstap te doen naar de mijnstreek. Om 4 uur vorming van den reuachti- gen volksstoet, die langs twee kanten te gelijk zal optrekken en weer bijeen komen op het Wapenplein, waar de toewijding van Limburg aan het H. Hart zal plaats hebben. Redevoe ring door Volksvertegenwoordiger Mampaey Toespraak door Z. D. H Mgr. Kerkhofs, Bisschop van Luik. Pontificaal Lof. Om de organisatie toe te laten flink werk te leveren is het volstrekt noo- dig dat de lielhebbers zoo spoedig mogelijk uitgebreide inlichtingen zou den vragen bij de Bestuurders van de Bonden van het H. Hart. Eenige verkooper van (l{ ADDCI Groote keus het goed gekende merk l\Mr r LL van occasiemachienen. Duplicateurs - Alle benoodigheden: Linten, papier, carbone,stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke machienen. 160 Km. voor alle Categoriën. Schitterende overwinning vvn Alph. GHESK ERE van Yper. i2i Renners namen het vertrek. Harde strijd tijdens geheel den koers. Twee ren ners in den eindsprint. Twintig duizend toeschouwers juichen de overwinnaars toe. De 5e Omloop Franco-Beige, gegeven door de «Journal de Roubaixwierd Zondag geloopen onder eene onbeschrijf lijke geestdrift. Allen dezen die er de ver scheidene fazen en ontknooping ervan be leefd hebben, zullen zich lang van dit onvergetelijk sportief spektakel herinne ren. i2i Renners op de i3y ingeschrevenen namen het vertrek waarvan een twintigtal dc overwinning konden binnenpalmen daaraan kan men zich een gedacht vor men van den bitsigen strijd welke plaats greep gedurende de 160 km., waaraan er voorzeker een twintig zouden mogen bij- gerekend worden. Om 8 uur 's morgens wierd de kontrool geopend waar iedere renner 3 nummers ontving. De werkzaamheden gaan goed door en om 10.45 uur is de inschrijvings- lijst gesloten. De stoet zet zich in gang en om 12 uur juist wordt het vertrek gegeven. De warmte en het stof, alsook de keien zijn oorzaak der menigvuldige pneu- barsten verscheidene renners waren zelf genoodzaakt op te geven bij gebrek aan banden. Harden trein wordt gevoerd door dezen die aan de kop zitten en eene regelmatige 3o per uur behouden. Te Sainghin wor den Deruyter, Pincket en Jansens slacht offers van bandongeval. Te Baisieux aan de grens wordt de doortocht verge makkelijkt door de sportieve douaniers, 38 Renners doorvliegen het dorp, waarin Deltombe, Pincket, Gbeskiereen Depoor- ter trekpaard spelen. Dezelfde mannen worden gekontroleerd ter kontrool van Doornik gevolgd van eene bende van 10 andere renners. Het handteeken wordt afgeschaft. Te Estaimbourg wordt de groep hervormd en een pelo'on van 35 renners komt voorbij waarin zich onder andere bevinden Pincket, Deruyter, Ver- vaeke, Sinnaeve, Deman, Matton, De- clercq Jér., enz. De premie te Dottignies is gewonnen door Bossuvt. Te Aelbeke zijn 4 renners aan de kop Pincket, De ruyter, Bossuyt en Winsinguesdeze laatste leidt h.t meest. Te Wevelgben demareert Winsingues en neemt 100 m. op Deruyter, Decroix R., Gheskiere en Vervaeke. Hier gebeurt het drama en de koers is gespeeld. Aan het vlicgplein wordt de - luchter ingeloo- pen. Intusschen breekt de beroepsrijder Declercqzijn wiel gedurende een val ter wijl Denamur, Niedergang, Lauwerier de wegloopers.trachten te vervoegen, waar van den voorsprong gedurig vermeerdert. Te Wevelghem lijdt Pincket bandbreuk spijtig voor den jongen waarvan den grooten moed te onderlijnen valt. Te Halluin is de menigte van volk zoo danig druk dat bet verkeer bijna onmo gelijk is. Ter kon'rool van Komen stapt Decroix af om zijn rijwiel na te zien. LI ij verliest 200 m. maar haalt nochtans de 2 hazewinden in, welke zijn Gheskiere en Winsingues, die gedurig aan 35 in d'uur bollen. Al de anderen komen afge scheiden met 2-3 en 5 min. achttrstel In deze laatste kontro l moet Decroix van band veranderen de 2 anderen wachten er natnurlijk niet naar en zoo komen de 2 leiders te Toerkoenje te zamen toe, elkander ieder 5oo m. aflossende. De klim ming der heiling te La Bassée wordt in snelheid beklommen door Gheskiere die Winsingues wat ontmoedigd De achter eenvolgende heuvels laten toe den Yperling alleen er van onder te muizen toen hij eensklaps plat valt aan den Moviart Winsingues is nu alleen ann de leiding maar geeft teekens van vermoeidheid. Ter vliegende kontrool van V. C T. komt Winsingues alleen toe, Decroix op 5o m. en Gheskiere op 200 m. Pincket op 5oo m. Deze laatste valt nog eens plat. Winsingues zit met een beestje en is voorbijgestoken door Decroix, dan door Gheskiere, bijzonderlijk frisch. Deze 2 rieken den stal en vliegen letteriijk naar de overwinning. i5 tot 20 duizend menschen verdrongen zich ter aankomststevige afspanningen zijnop5oom. afstand gespannen terwijl de gendarmen te peerd de meeste moeite der wereld noodig hebben om het opgeto gen publiek tegen te houden. De sprint wordt ingezet door de 2 knappe strijders in volle geweld. Ghes kiere leidt. Op 3<x> m. der aankomstlijn begint Decroix te sprinten en neemt eeni ge meters op zijn tegenstrever, maar in de laatste 5o m. doet Gheskiere eene buiten gewone krachtinspanning en klopt nipjes de moedige Komenaar. Winsingues komt alleen toe 2 min. later. Gheskiere en Decroix, na het aan komstblad geteekend te hebben, ontvan gen een prachtigen bloemtuil geschonken door de Journal de Roubaix HET KLASSEMENT: 1. Gheskiere Alph., Yper, in 4 u. 46 m. 2. Decroix Remi, Komen, op ro cm. 3. Winsingues A., Roubaais, op 2 min. 4. Pincket J 5. Vanderhaegen Jos. 6. Jansens D. 7. Hautrique 8. Mahy 9. Soens 10. Sagaert 11. Quique 12. Bossuyt; 23. Coppens Alb., Yper. Het is met genoegen dat wij -verno men hebben dat Od. Taillieu bepaald aangeduid is om de Ronde van Frank rijk te betwisten. Iedereen zal dus benieuwd zijn zijne uitslagen te ken nen want voor de sportliefhebber die Odile gevolgd heeft tijdens zijne ron de van 1926 gedurende dewelke hij zich als een veropenbaring liet gelden, mag zeker zijn dat dit jaar nogmaals hij zijn man zal staan daar bijzonder lijk waar het er lastig zal zijn. Verle den jaar deed hij een erge zal tijdens den eersten rit die hem gedwongen zag op te geven. Iedereen heeft met vreugde verno men, de prachtige zegepraal door onzen Ypersche crack Alf. Gheskiere, in den Circuit Franco-Beige. In een breedvoerig verslag in dit weekblad zult u allen kunnen oordeelen over deze prachtprestatie die, wij wen- schen het en durven het verhopen, veel naklank mocht vinden in de be voegde sportkringen en voor hem bijzonderlijk goede vruchten dragen. Op Donderdag 7n dezer was hij be schikt naar Heyst a/Zee af te reizen om er te koersen doch hij wierd daags te voren uitgenoodigd door de over heden der Club van Rijssel voor wien hij rijdt om er officieel ontvangen te worden. In denzelfdt n koers zat Berten Coppens, een anderen Yperling, die er de 23e plaats innam, 't gene meer dan bevredigd mag genoemd worden rekening houdende van 't groot getal mededingers. SPORTMAN. Sportliefhebbers, maakt u lid of eerelid der Ypersche Wielrijders club uwen steun zal hun aanmoedigen en ten goede komen. YPER, van I tot 7 Juni 1928. Geboorten Andries Albertine, Eigen Heerdstraat Lietaert Frans, Pannenhuis- straat. Bekaert Daniel. Paddevijverstraat. Verwilghem Robert, Mondstraat. Gil- lioen Marie-Antoinette, Surrnont de Volsber- ghestraat. Lenoir Edouard, Pennestraat. Bonte Aimé, Rijsselsteenweg. Van Marcke Jeanne, Dickebuschstw. Catry Paul, Pennestraat. Deruyter Roger, Dic- kebuschsteenweg. Overlijdens. Tahon Jacques, 1 m Statie straat.Verwaerde Albert, lij Meenen- steenweg. Platteeuw Maria-Theresia, 76j wed. v. Room Hypolite, Zonnebekestw. De Cooman Antonius, 73 j., echt. v. Valerie Doom, O L. Vrouwstraat. Huwelijken. Mistiaen André, onderwij zer te De Panne en Sauvage Lucie, z. b. te te Yper. Marijnen Renatus, technische fabriekoverste te Borgerhout en Callens Alice. Denys Celestinus, bediende en Breyr„e Maria z. b. te Yper. van Openbare en private werken Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. Studie van den Notaris OPENBARE VERKOOPING VAN Een Welgelegen Dertien Nieuwgebouwde en Onbewoonde WERKMANSWONINGEN met verdiep gelegen te WERVICK aan de zuidzijde van het S atieplein. Samen groot volgens meting 19 a. 10 cal Verdeeld in veertien koopen. EENIGE ZITTING: Donderdag 28 Juni 1928 om 2 u. namiddag, ter Gehoorzaal van h"t Vredegerecht te Wervick. Zie plakbrieven en plan Studie van den Deurwaarder Jules Capronstr., Nr 11. om een ure namiddag, op den koer van de herberg De Zwaan bij de heer Coulier, koopman en herbergier te Boesinghe Plaats. Merkweerdige Verkooping van eene groote hoeveelheid voortkomende van afbraak van barakken, zeer geschikt voor heuneparken en duiven- kweekers bestaande in 20 panneelen in duim en 3/4 planken van alle lengten en breedten, waaronder ver scheidene in dubbelbaid, plancher in duim en 3/4, volige planken, riggels, baddens, ke pers, billen, deuren in glas en andere, siag- en andere vensters, schoonen watersteen, waterpomp, schaafbank, enz., enz., Groote hoeveelheid brandhout. Komptant en gewone voorwaarden.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1928 | | pagina 3