Crédit Anversois llan hier en elders. Engelsche Bedevaart naar Ypar JVIuziekschool Ypersehe Kroniek. Stad Yper. TUINDAG In onze Muziekschool. Dixmudestraat, 18, YPER Alle Bank- en Beur s ver ha n delingen. Zonda^rust. Aanbesteding van liet Belfort. Autobusdienst. Kerk der Paters Cirmelieten. ZONDAG 5 OOGST: Zielmissen op Zondag 5 Oogst GEMEENTERAAD - ZITTING Feestelijkheden ter gelegenheid van den Bedevaart der Britisch Legion. GEMEENTEFEESTEN Processie ter eere van 0. L. Vr. van Tuine. EXAMENS HUWELIJKEN ELiECTRICITEIT BELANGRIJK BERICHT. Yper. Botsing tusschen twee autos. Dinsdag namiddag kwam de auto van Mijnheer Slosse de Arthur Mer- ghelvnckstraat uitgereden to.n hij in bot sing kwam met een anderen auto die door de Rijselstraat de markt opreed Het aangereden rijtuig werd erg beschadigd. De eigenaar ervan, een Heer van Brussel, die nevens den gele der zat, liep eenige wonden op. De geneesheer, Heer Van- bussche, heeft de gekwetste verzorgd, die met den trein naar Brussel is kunnen terugkee en. De politie heeft een onder zoek ingesteld Kemmel. De Kerk. - Onze herbouwde Kerk is thans geheel opge daan. De meubels, waarondereen piedik- stoel van groote waarde, zijn hernieuwd of hersteld. De prachtige schilderij De Aanbidding der Wijzen werd gelukkig van de verwoesting gered en bewaard. Zij is schoon hersteld door den Heer Lugenhoek, kunstei aar te Brugge, en hangt te prijken boven den ingang der doopvont. De muurschildering der kerk is geëindigd. De kenners vonden ze wel gelukt en met smaak uitgevoerd Schilder J. Breugelmans van Yper haalt eere van zijn werk en verdient aanbeveling. Geen wandelaar mag een uitstap doen naar den Kemmelberg zonder een bezoek te bren gen aan de Kerk om dit alles te gaan bewonderen. Wervick. Verleden Woensdag, 25 dezer, hadden in eene zaal van het Hospitaal de examens plaats van Verple gers en Assistenten der Openbare Ge zondheid. Crombeke. Hondsdolheid. Drie personen werden alhier door eenen hond gebeten. Het verdachte dier werd afgemaakt en onderzocht Uit dit onder zoek is gebleken dat men feitelijk voor een geval van razernij stond. De drie per sonen zijn ter verzorging naar het gesticht Pasteur vertrokken Veurne. Vreeselijk ongeluk. De Heer Gaston Yandenbulcke, genees heer te Veurne, was per auto op bezoek van zijne zieken. Op zeker oogenblik wilde een wielrijder, de genaamde Decap van Caeskerke, andere wielrijders voorbijste ken, juist op het oogenblik dat de auto ian den geneesheer op zijne hoogte was. De wielrijder botste met geweld op de auto en we'd om zeggens door denzelven opgeschept en in de ruiten geslingerd. De ongelukkige die vreeselijk gekwetst werd, werd door den geneesheer verzorgd en in dezes rijtuig opgenomen, doch onderweg stierf hij. Een onderzoek is ingesteld om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Schooljaar 1927-1928 WEDSTRIJDEN Notenleer Jongens Lagere Klas 3* Melding niet groote onderschei ding: 1. Ossieur Maurice2. Tancré Albert. 3* Melding met onderscheiding: 1. Kerlinckx Roger; 2. Keignaert An- dré3. Leleu André4. Pien Einile; 5. Yandermersch Gaston6. Duprez André. 3* Melding: 1. Depoorter Roger: 2. Titeca André; 3. Rolander Edmond; 4. Decordier Théophile5. Camerlinck Julien; 6. I.odewyck Henri; 7. Meul Roger; 8. Yandevelde Gabriel; 0. Le- clercq Jean; 10. Wuyllens Elie. Mag ten titel van proef van klas veranderenLandtsheere W alter. Notenleer -- Jongens -- Middelb. Afd. 2® Melding niet groote onderschei ding Vandevivere Victor. 2° Melding met onderscheiding: Sedeyn André, Desramault l.ucien. Code Albert. 2* Melding: Sedeyn Daniël. Mogen ten titel van proef van klas veranderenCnockaert Roger, Luys- saert Toseph, Degraeve Maurice. Notenleer -- Jongens -- Hoogere Klas l8 Studiejaar l8 Melding met onderscheiding Legley Victor, Verhack André l8 Melding: Coffyn Fernand, Bry ant Richard, Decadt Jean. Notenleer Meisjes Lagere Klas 3* Melding met groote onderschei ding: 1. Debruvne Maria; 2. Leuridan Monique; 3. Baratto Simone; 4. Hof- lack Marie-Antoinette. 3" Melding met onderscheiding 1. Cherchve Simone; 2. Moreau Irène; 3. Desramault Suzanne4. Desra mault Agnès 5. Vermeulen Solange 6. Ryckelynck Yvonne. 3" Melding: Merlevede M.; 2. Ma- hieu Elisabeth3. Van Nieuwenhuyse Georgette; 4. Wenes Marguerite; 5. Cromheecke Adeline6. Claeys Mar tha7. Decoster Yvonne. Notenleer Meisjes Middelb. Klas 2" Melding met groote onderschei ding: 1. Boone Marie-Thérèse2. Hollebeke Simone; 3. Desmul I.eonie 4. Vermeulen Maria. 2* Melding met onderscheiding 1. Debeir Marie-Jeanne2. Hemeryck Laura3. Waterbley Madeleine4. Braem Maria; 5. Populier Paula; 6. Martein Marguerite. 28 Melding: 1. Decordier Maria; 2. Huyghebaert Jeanne; 3. Van Omme- slaeghe Mariette; 4. Vandepitte Irè ne; 5. Seys Marie-José; 6. Geeraerts Mariette; 7. Pien Gabrielle; 8. Siegers Jeanne; 9. Gobert Henriette. Notenleer Meisjes Hoog. Klas 1" Studiejaar: 1" Melding met de grootste onder scheiding Duponselle Germaine. I8 Melding met groote onderschei ding: 1. Tasseel Marguerite; 2. Mil-' leville Simone. I8 Melding met onderscheiding 1. Mahieu Jeanne 2. Bouciqué Gode- lieve; 3. Kerrinckx Rachel; 4. Dela- haye Gerarda; 5. Dejonghe Madeleine. I8 Melding: Dumortier Denise; 2. Den Exter Solange3. Verhack De nise. Notenleer Hoog. Klas 2' Studiej. le Prijs met groote onderscheiding: 1. Lproy Alfred; 2. Scrive Léopoldine 3. Neyrinck Roger 4. Couttenier Paul5. Den Extre Marie-Louise6. Vermeulen Anna7. Caron Simone. I8 Prijs met onderscheiding: 1. Ver hack Fernande; 2. Christiaen Isabelle 3. Caron Olga4. Verhack Irène; 5. Causein F.spérance6. Vande Casteele Mariette. P Prijs: 1. Noens Marthe; 2. Des ramault Yvonne. 2* Prijs met groote onderscheiding: Coffvn Raoul. I8 Naprijs: Santy Simone. 28 Naprijs: Neyrinck Edgard. Klas van Harmonie l8 Melding met groote onderschei ding: Verhack Fernande. I8 Melding met onderscheiding Caron Olga, Den Exter Marie-Louise, Scrive Léopoldine, Verhack Irène. I8 Melding: Vermeulen Anna. 28 Melding met onderscheiding Couttenier Paul. 28 Melding: Le Roy Alfred. Ney rinck Roger. Klas van Zang l8 Melding met onderscheiding Noens Marthe. 1" Melding: Mevrouw Pockelé. Ver hack Irène. 28 Melding: Cromheecke \deline, Debruvne Maria. Klarinet en Fluit Klarinetle Prijs met onderschei ding Neyrinck Roger. I8 Melding: Neyrinck Edgard. Fluit: l8 Naprijs: Coffyn Fernand. Cello 2~ Prijs: Vandenbroucke Charles. I8 Melding met onderscheiding Mahieu Jeanne. Viool 2' Prijs met groote onderscheiding: Couttenier Paul. 2r Prij^ met onderscheiding: Wa terbley Jules. 2e Naprijs Baratto Antoinette, Willems Jules. I8 Melding met groote onderschei ding: Verhack André. I8 Melding met onderscheiding Hollebeke Simone. I8 Melding: Caron Simone. Coffvn Raoul. Le Rov Alfred. Klavier. I8 Prijs met onderscheiding: Den Exter Marie-Louise. P Prijs: Verhack Irène. Verhack Fernande. 1' Prijs met onderscheiding: Cout tenier Joseph, Duponselle Germaine, Scrive Léopoldine. 28 Prijs: Bryant Richard, Milleville Simone 28 Naprijs: Noens Marthe. P Melding: Decadt lean. Dejonghe Madeleine. 28 Melding: Den Exter Solange, Waterbley Madeleine. Mevrouw Georgina De Backer-Ver- straete, die als leerares van klavier den Heer Ernest Wenes zal vervangen, heeft in het Muziek-Conservatorium, te Brug ge, volgende onderscheidingen behaald 1907-1908 le prijs \an notenleer in de hoogere afdeeling 1911-1912: l8 prijs, met onderscheiding, voor klavierprijs van ver dienste, voor klavier 1912-1913 le prijs met onderscheiding, voor kamermuziek. s De apotheek van M. Van Ro- baey S Botcrstraazal alleen open zijn op Zondag 5 Oogst en op Maandag 0 Oogst zal de apotheek van M. Van Walleghem, Statieslrrat, ook alleen open zijn. Op Woensdag 1 Oogst werd ten Stad hui ;e overgegaan tot de aanbesteding van herstel van het belfort. Er waren twee voorstellen. Het eerste voorziet enkel een gedeelte lijk herstel der verminkte massa die thans in puinen staat, tot op de hoogte der sirène Het tweede voorziet den volkomen her opbouw van ons oud statig Belfort, gelijk het was vóór den oorlog. Alle Yperlingen zullen t'akkoord zijn om het eerste te verwerpen, want het is de moete niet de onkosten van een ge deeltelijk herstel te doen ^eel heter den oor ogsvei minkte in puin laten dan eene zware vierkant; massa op half-hoogte te zien opbonwen. Dus vrag.n wij het volledig horstel, dat ons toe'.aat te hopen binnen kort ons oud Ypersch Belfort te z en oprijzen met een welluidend beiaa dspel. Vergeten wij niet dat er in onzen vooroorlogschen Ha le- toren, ongeveer tach'ig klokken beston den. Hieronder den uits ag. Caron, Ardove, voor totale herstelling fr. 2 372 844 voor gedeeltelijke herstel ling fr. 1.393.354 Vandenkerckhove J., Ingelmunster, voor totale herstelling fr. 2.382.000; voor gedeeltelijke herstelling fr 1.312.000 Liebaert. Brugge, voor to tale herstelling fr 2.581.8ï>0; voor ge deeltelijke herstelling fr. 1 434 750. Van- derghote Hon., Yper, voor totale her stelling fr. 2 597.725 voor gedeeltelijke herstelling fr. 1.444 050. Soete Jules, Yper, voor totale herstelling fr. 2.710.700; voor gedeeltelijke herstelling fr. 1.543 000 Mahieu Jos.. Yrer, voor totale herstel ling fr. 3.395 500; v>or gedeeltelijke herstelling fr. 2.105.500. Delhem Henri, Ype", voor totale herstelling fr. 3.404.000; voo" gedeeltel. herstelling fr 2 029.000. Het bestek 1914 was voor totale her- stcl'ing fr. 285 204.99 en voor gedeelte lijke h rstelling fr. 157.180. Het goedkoopste aanbod v or de ge heele herstelling kom dus op 7 1 2 maal de", pr s van 1914. M.M. Ceun nek en Vanderschelden van Beveren bij Ro sselaere vragen om een regelma igen autobus lienst in te richten tusschen Ypar-Zonneb ke-Passchendaele- Moorslede Rousselaere. FEEST VAN St ALBERTUS. Al de vereerde s en bevoordeeligden an St Albertus gelieven naar de volgen de plechtigheden te zijner eer gedaan te kom .n Te 9 uur, solemnee'e hoogmis, met ge- egenheidspreek en offerande ter eere van den H. Albertus. Na de mis wijding van 't Water van St Alb.rtusen vereering zijner Relikwiën. Wij verhopen dat de ontelbare vrien den \an dien machtigen heilige, dier. dag hun be rouwen en hunnen dank zullen laten zien In St MAARTENS om 11V, uur voor Heer en Vrouw SE GEpS. In St PIETERS om 8v, uur gezongene mis voor Sophie MICHIELS, weduwe Auguste Bean. STAD YPER van Maandag 30 Juli, om 18 ure. Maandag 3o Juli vergaderde de ge meenteraad. Al de raadsleden, M. G De- lahaye uitgezonderd, waren aanwezig. Het proces-verbaal der zitting vang Juli werd zonder opmerkingen goedgekeurd De verschillende punten van het dag orde werden zonder ruitenbrekerij afge handeld. Éene ondervraging van den Heer Glorie over het niet uitsteken van de fransche vlag, op 14 Juli, liep insgelijks nogal ge moedelijk af. Tegen toekomende jaar zal er eene beslissing getroffen worden. Wat aangaat het verwaarloozen van uitnoodigingen zenden aan de gemeente raadsleden bij het ontvangen van vreemde personnages, zal er in het vervolg gezorgd worden dat ook de namen der raadsleden benevens deze der leden van schepencolle- gie en andere verdienstelijke mannen zul len kunnen vermeld worden. De zaak betrekkelijk het water wordt voor nader onderzoek uitgesteld. In geheime zitting wordt eene juffer Claeys als onderwijzeres (Froebel) met 8 stemmen tegen 5 en 1 wit briefken ge kozen Zou die stemming een tweede bedrijf uitmaken van het spekkenverbond (socia listen en nationalisten met de welwil lende medehulp van de vertegenwoordi gers van de partij van orde die hun anti- clerialismus boven hun zoo hoog geplaats patriotismus gesteld hebben??? (N.D.R Maandag 6 Augustus, om 13.30 uur Ontvangst aan de statie, door de leden van het Comiteit, van een groep engelsche pelgrims. Om 16 uur Bijeenkomst der Engelsche Pelgrims ten Stadhuize. Stoet. Bezoek aan 't Engelsch Monument en het Ypersch Gedenkteeken. Om 21 uur Groote Markt. Concert door de Vlaamsche Harmonie. Dinsdag 7 Augustus, om 21 uur Groote Markt. Concert door de Harmonie «Ypriana» Programma 1Blaze A way, marche Holzmann 2. Suite Oriëntale Popy a) Les Bayaderes Diver tissement b) Au bord du Gange Rêverie c) Les Al méés Danse d) Pa trouille 3. Sur un Marché Per san Ketelbey 4. a) While theSahar.iSleeps Micholls b) Shalitnar, Valse Micholls 5. Souvenir D'Ostende, Mullot Air Variè voor Tuba SolistMEmile Coffyn 6. The British Patrol G. Asch 7. God save the King. Woensdag 8 Augustus van 7 V» tot 9 y» u. Statieplaats. Concert door de Har monie Ypriana Alle avonden om 20.3o uur «Last Post» en om 21 uur verlichting der Meenen- poort. r= 1928 ZATERDAG 4 OOGST Om 18 uur Klokkengeluid. Om 20.30uur CONCERT op de Groote Markt, d de Harmonie «Ypriana» ZONDAG 5 OOGST Om 10 uur Om 17 uur Groot Concert, op de Groote Markt, door de Harmonie van Wevelghem. MAANDAG fi OOGST Om 14 uur Groote Schieting aan de Pers, geg. door de Maatschappij der Handboogschutters Yper-Hoekje». Om 20 30 uur Concsriopde Groote Markt, door de l .aamsche Har monie DINSDAG 7 OOGST Om 9 uur Rouwdienst in St Ni- klaaskerk voor de gesneuvelde Yper sehe soldaten, \an wege de V. O. S Om 10 uur, op de Veemarkt Gewestelij ke Geitenprijskamp. Om 16 uur Kosteloos Tooneelfeest, in het Christen Volkshuis, St Jacobstr d de Maatschappij Kunst Adelt O .voering van HOE EEN PIOT IN NESTEN GERAAKT Bij pel in 2 bedrijven vo.n C. Spenen. APR1LSCHE GRILLEN ^eprimeer i bijspel in bedr. v. J. Pauvels Om 20 30 uur Concert op de Gr. Markt door de Harmonie Ypriana WOENSDAG 8 OOGST ENGELSCHE B E D E VAA RT naar de kerkhoven rond Yper, ingericht door The British Legion DONDERDAG 9 OOGST Om 15 uur Prijsdeeling v. de leerlingen der Stadsjongensschool in de Feest zaal Oud Yper». Om 20.30 uur Concert op de Gr. Markt, door de Socialistische Harmonie VRIJDAG 10 OOGST Om 15 uur Prijsdeeling voor de leerlin gen der Stadsmeisjesschool, Rijssel- straat, in de Feestzaal OudYper ZONDAG 12 OOGST Groote Rallye-Ballon Om 15 uur, op de Groote Markt OPSTIJGING VAN DEN LUCHTBAL gevolgd van Rally e-Wedstrijd voor Auto-, Moto- en Velorijders, inge richt met de medehulp van Moto Club Yper, Om 21 uur VOLKSBAL in de Halle (Groentenmarkt WOENSDAG 15 OOGST (O L. Vr. Hemelvaart) Om 13 uur: Groots VELOKOERS, 8e Jaar. Groote Prijs van Yper. Om 16 uur Prijskamp in het Bollen, gegeven door *De Ware Holders in de Nieuwe Post Rijsselstraat. Om 20 uur op de Groote Markt Con cert d de Vlaamsche Harmonie ZONDAG 19 COGST Om 15 uur Prijskamp voor 't Lijnvis- schen aan de Rijsselpoort in de Majoor gr acht, gegeven door de Maatschappij De Maj^orvisschers Om 16 uur Prijskamp in het bollen door de Maatschappij <De G aibolders», bij Masure, Dixmudesteenweg. ZOND AT 26 OOGST Om 17 uur Prijskamp in 't Trachter- schieten door de Maatschappij De Dappere Tr ach er schutters bij H. Faes, Groote Markt. Goedgekeurd door den Gemernteraad in zit'ing van 11 Juni 1928. Bij bevel De Secretaris, De Burgemeester en Schepenen. G. Versailles. H. Sobry. Met genoegen melden we dat de Heer Honoré Gillioen, stadhuisbediende zijn examen in de bestuurswetenschappen niet de grootste onderscheiding heeft gelukt. De Heer Armand Van Parijs, bediende bij den Dienst voor vereffening der lande lijke oorlogsschade, te Yrper, heeft zelfde examen met groote onderscheiding afge legd. Aan beiden sturen wij een welgemeend proficiat. Op 1 Augustus werd te 1TPER het huwelijk ingezegend van Mijnheer Albert Wulles en Mejuffrouw Marie Planequeel. Het Ypersehe Volk biedt aan het jeugdige echtpaar en hunne familien hunne beste gelukwenschen. Op 31 Juli werd te KOMEN het huwelijk ingezegend van Mijnheer Alix Ghestem en Mejuffrouw Irene Berghe, dochter van den Heer Burgemeester en Mevrouw Berghe. Het Ypersehe Volk» biedt aan het jeugdige echtpaar en hunne ouders zijne hartelijkste gelukwenschen. Te P JPERINGHE is St Bertinuskerk greep op 31 Juli de inzegening plaats van het huwelijk van Mijnheer Joseph Van den Driesche en Mejuffer Godelieve Schaballie. Het Ypersehe Volk biedt hun zijne hartelijke heilwenschen. Den 8 Oogst 1928 richt het British Le gion eene groote bedevaart in naar Yper's slagveld. Rond de 10500 bedevaarders komen t'Yper samen. De Ylootadmir lal Graaf lelleio zal te 10.15 hulde brengen aan Belgie's gesneuvelden bij 't Ypersch gedenkteeken Engelands vertegenwoor diger bij t Belgisch Hof, Graaf Granvillen komt te 10.20. Z ne Kon. Hoogheid, Prins Karei, Graaf van Vlaanderen, zal te 10 30 in Yper zijn Rond die uur komen uit Frankrijk Marschalk Foch, de Mar schalk Petain en de Generaal Gouraud en te 10.45 komt zijne Kon. Hoogheid, de Prins van Wales, die de Wapens aange boden wordt door eene Belgische Eere- wacht. Een stoet, verdeeld in 4 deelen, gaat van de Halle naar de Meenenpoort, vaar aan God, in zangen en gebeden, deeeuwige rust voor de gesneuvelden en de vrede voor de overle\enden afgesmeekt wordt. Er wordt eene laatste eer bewezen door trommels en trompetten, het spelen van 't Belgisch, Fransch en Engelsch nationaal lied. en door het neerleggen van rouw- kronen, en Zijne Hoogweerdigheid de Aartsbisschop van York zegent om t'ein- digen al de bedevaarders. Gedurende sl.chts éénen dag zal de Maatschappij O. C. A., Diksmuidestraat nr 14 ter stad, op Maandag 6 Oogst aanstaande, overgaan tot een buitengewonen rek! aam verkoop eener groote hoeveelheid lampen, kook toestellen en strijkijzers, aan allervoordeeligste prij zen. Koopgelegenheid zal slechts gegund worden aan de inwoners der stad die over elcc'rici'eit beschikken. Bede zith van het abonnen'.sboekje te voorzien. Katholieke Turngilde. Maandag 6 Oog.t doen onze Katholieke Turners een u tstapje naar de Panne. De r.is ge schiedt per auto. 't Zal voor de jongelin gen onzer bloeiende maatschappij een dag zijn van aangenaam verzet. Het Jury was samengesteld uit Jufvr. Van Lier en II. Dr D'IIondt, afgevaar digden van het Rood Kruis, H. Dr Van Meenen, afgevaardigde van den Heer Minister van Binnenlandsche Zaken en Volksgezondheid en H. Majoor Dr Ser- vaes, afgevaardigde van den Heer Minis ter van Landsverdediging. Volgende Heeren, Dames en Juffers (waaronder verscheidene Eerw. Zusters) hehben met veel succes de proef onder gaan en werden hartelijk geluk gewenscht door de Juryleden Jufvrouwen E Fransis, I. Masschelein, A. Vermanshoven, M. Kerkhofs, A. Ven Elslande, C. Vermeiren, A. Wallyn, A. Vanderheyde, J. Frankchomme, A. Col lie, E. Dervaux, P. Ramault, M. Hage- dooren, M. Decour, M. Descamps, E. Debergh, A. Ryon, B. Braem, L. De smet, M. Duvosquel, I. Berghe, M. De smet, A. Moenens, E'. Verpraet, A. De- blaere, Y. Dumoulin, M.-L. Delefortrie, A Depoortere, A.Costers, E.Demuysere, A. Gruwez, J. Lahaye, M. Dumont, H. Vervaecke, M. Noliet, E. Janssens, A. Deboeuf en 1 Douchy. Mevrouwen A. Rooze-Desmadryl, V. Roussel-Woussen en J. Verheist-Laurys- sen Heeren G. Demazières en P. Rooze.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1928 | | pagina 2