Dt lm eet Slatin VROUWEN JONGE DOCHTERS WH» LEDE In de Poppen UITTREKSEL BRUGGE, 9, fiKflDEIYIIESTRAAT, 9 voile gesiiiMo mem CROWN FerdiMM uiaierhiey-Riem HET YPERSCHE VOLK J-Tet Vpeps^he C?oll( R. Brutsaert-Develter Breimachien UTIL Breimachien UTIL Schoolstraat, MEESSEN HUIS AIMÉ GRUWEZ Handelaars BILJART met toestel zoo goed nieuw, te koop bij Xavier Bruneel, St-Maartenpl Wervick. Twee Woonhuizen, een Werkmanshuis SCHUUR met AFHANKELIJKHEDEN en 12 perceelen bouwgrond, r Telefoon 785 Telefoon 785 Wint in uw eigen huis ten minste «n te week met onze ifongeëvenaarde HULP MEI ltA\l> DELAHAYB, te Woumen en 7ANDERHEYDE,teLeffinghe Calmpthout Dinsdag 18 September 1928, HORLOGEN JUWEELEN Produkten van Dokter Licops Boterstraat, 6, YPER VOOR ZUIGELINGEN FARINE MALTO LACTÉE Phospho-Lactliie Bouwstoffen en Kolen Moden-artikelen in 't Groot plaats met Stade Moeskroen en S. V. Sweveghem. alhoewel laatst genoem de twee maal enkel op een goal ge klopt werd en dit door Yper en Roe- selaere. Xu dit zijn al veronderstellingen en in den loop van 29 matchen kan er nog van alles gebeuren. Van de 7 matchen die toekomende Zondag spelen, zijn er vijf die daarom trent geloopen zijn. Daring, niette genstaande zijne slechte prestatie zal afgeteekend winnen op Yeurne Wae- reghem zal na eenen lastige match, de puntjes uit Roeselaere meenemen Y. S. Oostende op Heyst en A. S. Oos tende op Thielt zullen hune goal ave rage wat verbeteren en hunne positie aan den kop versterken. Tegen Thourout en heeft Stade Moeskroen niet de minste kans. Tus- schen S. K. Sweveghem en A.A. Moes kroen zal het stuivende prestatie van Moeskroen tegen Yper ingezien, moet ik eene licht voorkeur geven aan Swe veghem die thuis speelt. Moeskroen zou van Zondag af over twee nieuwe spelers uit Gent beschikken en in die condities zou zijn kans verbeteren. Yper-Stade Kortrijk zal ook naar alle waarschijnlijkheid eene lastige match zijn, en als ge de uitslagen van de twee laatste Zondagen beziet, moet Stade favori zijn. Maar we hebben onze jongens Zondag zien spelen, en we mogen stout zeggen dat ze Stade, zelf op eigen veld kunnen kloppen. Spelen gelijk Zondag en een greintje kans en 't is afgeloopen, zoo zeker of dat 2 en 2 vier is zegt de Yperling. Maar daarover nog iets te veranderen, meer effectief spel leveren. Onze man nen speelden Zondag gelijk leewuen; in den eersten time bestond Moes kroen om zoo te zeggen niet en de scoor aan den half-time was 1-1. Waaruit komt dit? Eenvoudig omdat op al onze aanvallen de verdediging der tegenstrevers den tijd had van terug te konten. W'hebben nochtans rapper gespeeld als naar gewoonte, maar de hoeken hebben, de eene gelijk de andere, te lang gewacht van bin nen te zendenzooveel ballen zouden door de hoeken direkt moeten gecen treerd zijn tusschen backs en keeper, bijzonderlijk als gij de bal krijgt op eene lange pas vooruit. Dan zijn al de forwardsen mee, en 't is waarlijk jam mer als ge daar vier mannen ziet ge reed staan vóór eenen keeper, van den bal te zien verspelen. Herinnert u eens van onze duchtige kloppingen, Thourout hier te YperBekaert, oude speler, was rechts buitenten minsten vijf van de zeven goals werden aange- teekend op zijn inzenden, en nochtans hij en had zeker geen .twee mannen gedribbleerd van den ganschen match den man vermijden die op hem kwam en inzenden dat was zijn taktiek en ze was duivelsch effectief. Nog iets anders, aan goal kicks en free-kicks moet er meer belang ge hecht worden. Zulk een schop moet altijd een degagement zijn, ten ware de free-kick zou geschieden op korten afstand van het vijandelijk doel. De forwardsen moeten hen plaatsen zoo naar mogelijk van het vijandelijk doel, zonder off-side te staan, en die de free-kick geeft, moet zorgen den bal ten minste tot daar te zenden. De goal kick moet niet altijd een degagement zijn, maar ook een placement, 't is te zegen dat de bal niet moet gezonden worden naar eenen gedemarkeerden man. En nu jongens, tot Zondag in Kort rijk. We zullen er bij zijn, en tracht dat we met u victorie mogen vieren. OMEN. A. A. Moeskroen 3 C. S. Yper 2 De eerste verplaatsing was maar noodlottig voor de Ypersche kleuren. doch zeggen we terstonds dat de' uit slag geenszins de juiste weergave van het spel is en dat een drown, zelfs een nipte overwinnig van Yper beter de spelverhouding had weergegeven. Cercle had waarlijk geen geluk, De- cadt gekwetst in den tweeden time na eenige minuten afwezigheid om zich te doen verzorgen was daarna van geen nut meer voor zijn ploeg, daar bij de leiding van scheidsrechter... was uiterst flauw, vooral had hij het op Yper, deze konden geen aanval doen of 't was foul. Xu ter zake. Onder een echte Con- gohitte werd de match gespeeld. Vele toeschouwers, waarin talrijke Yper- lingen, omringden het veld. Kapitein Decadt wint den toss en verkiest met wind en zon in de rug te spelen. Moeskroen start doch Mur ray begat foul. Morel loopt weg doch de verdediging zend weer. Dan is het Floren die een shot waagt. Yper blijft aandringen en Morel en Eucien on derscheiden zich... deze laatste op aanval vliegt tegen de omheining, doch zonder zich te bezeeren. Moes kroen doet eenige ontsnappingen maar Decheiver en Dumortier zenden alles weer, toch kunnen ze een corner afdwingen rachtig door Marconneau wegegwerkt. Nu word er een geheele reeks ingebeelde fouten gefloten te gen Yper, doch ze ontmoedigen zich niet, integendeel de Moeskroensche achterhoede heeft handen en voeten vol, hun keeper, het gevaar voelende, achtervolgt de bal tot in 't midden van het terrein. Molein mist de goal van een greintjeKort daarop op aanval kon Bertje Plancke een prachtige goal netten. De Yperlingen jubelen. Yper wilt: er nog en Moeskroen is inge drukt. Molein dwingt corner af die juist- boven de goal gegeven word Molein aan den arm gekwetst verlaat voor enkele oogenblikken het veld. Moeskroen profiteert ervan om Nes ten eens een bezoek te brengen en hem te chargeeren, doch de arbiter heeft het gezienCorner valt aan Yper te beurt, een geharrewar ont staat doch hij word nevens gegeven. Nu kan Moeskroen wat meer aanval len daar Yper telkens moet stoppen wegen off-sides(?) Ook weten zij aan inside links die misschien wel buiten de 34 minuut gelijk te stellen door hun spel was! Yper ontmoedigd zich niet en verlaat nu het Moeskroensche kamp niet meer. De stand 1-1 is zeer gevleid en verdiende ruimschoots twee, drie goalen meer. Na de rust, muist Molein er aan stond van onder doch bij de goal is hij belemmerd in 't schieten. Men is nog geen vijf minuten aan 't spelen of De cadt wordt erg gekwetst aan 't been door een blauw-witte speler, hij ver laat het veld. Moeskroen maakt van de numerieke meerderheid gebruik om kort na een nummer twee en drie te netten. Yper gaf zich daarvoor niet verloren en aan de 15 minuut op een trekken van Molein heeft Morel geen moeite om hun achterstel te vermin deren. Moeskroen voelt het gevaar en dringt aan, onze verdediging heeft het hard te verduren toch doet onze voorlijn schoone aanvallen. Decadt die teruggekomen is speelt in de voorlijn rechtsbuiten. Moeskroen dwingt twee, drie corners af en Marconneau moet zijn bbeste kunsten uithalen om de Moeskroensche furie tegen te houden. Doch Yper wilt kost wat kost gelijk stellen en ook de laatste minuten val len ze verwoed aan, doch niets te doen het eindsignaal weerklinkt een onver diende zege aan Moeskroen latende. Gansch de Ypersche ploeg heeft goed gespeeld en verdient lof. Moeskroen bezit eenige goede elementen maar ze blonken vooral uit door hun gestalte en ook zeker door hun hard spel. J. SERPY. Bij exploot in datum van 10 September 1928, beteekend door het ambt van M. A. Goigne, deurwaarder bij de Rechtbank van eersten aanleg te Yper. en wonende te Wervick. Heeft de Belgische Staat, vervolging en benaarstiging van M. den Minister van Openbare M erken, wiens bereelen gevestigd zijn te Brussel. Hamerstraat en Leuvenstraat, hebbende voor pleitbezor ger M. Jos. Van der Mersch, advokaat- pleitbezorger te Yper, G. Stuersstraat. doen dagvaarden 1 Mevrouw Hélène Six, zonder beroep te Komen, handelende in haar naam en in naam van hare min derjarige kinders Michelen Agnès Devos; 2) Heer Augustin Devos, herbergier en bakker te Komen, echtgenoot van Mevr. Hélène Six, om te verschijnen den Woensdag 19 September 1928,van af 10 uur 's morgens voor de Rechtbank van eersten aanleg te Yper, zetelendein de gewone gehoorzaal, voetvolkkazerne, ten einde te hooren ver klaren dat alle rechtsvormen voorgeschre ven door de wet, vervuld zijn geweest,om tot de onteigening te geraken van een deel van het perceel (13iru 03d2 87cm2 grond, gelegen te Komen, S. C, nr 721a. Die onteigening rechterlijk besloten als van algemeen nut. Hooren overgaan tot het vaststellen der vergoeding en tot het betalen der boet. Voor Uittreksel De Deurwaarder, A GOIGNE. vraagt eene aankondiging in "HET YPERSCHE VOLK,, Te Keep. Kantoor van de Notarissen PIETERS te Reninghe en VAN EECKE te Poperinghe. Mengelwerk van «'t Ypersche Volk 29 door M. C. V. Welnu dat is heel ongelukkig in mijne oogen. 't Is niet plezierig. Ik zou mij daar geenszins kun nen aan gewennen. Altijd sparen. Ik mag er niet aan denken. Wat wilt gij er aan doen?... Ik zou het wel weten... Laat dan hooren. Voor mannen zooals gij is er maar een redmiddel. Welk één. Het spel... Bij het hooren scheen Hendrik te verschrikken... Hij had immer een he- vigen lust ondervonden om eenig geld te wagen op het wisselvallige rad der fortuin maar zijn vader had hem heel dikwijls gewaarschuwd tegen de ge varen welke tuischspelen medebren gen. Beklagensweerdige voorbeelden had hij onder dat opzicht met eigene oogen aanschouwd en andere hooren vertellen of gelezen. In den grond van zijn hart voelde hij dus diesaangaande een heilzamen schrik. Hoe dikwijls gebeurt het alzoo niet, in de wereld? Op Donderdag 20 September 1928, te 2 uur nanoen, te Elverdinghe. ter hofstede bewoond en gebruikt door M. Richard Pil, langs de F.lsendammestraat, OPENBARE VERKOOPING VAN 9 melkkoeien, 3 vaarzen. 5 vaarskalvcrs. 2 wapens met breede wielen, waarvan één 5000 kil. kan dragen, rol, r»ssorteecd, rakel, sleepbak. sleephoué aardapnelzichrer, 2 aalkarteelen, windmolen, beetenmolen. weegschaal met gewichteD, groote hoeveel heid ijzeren platen en brandhout, onlangs nieuwe stoof, bakkerstrog en verdere roe ende voorwerpen alsook van 88 a. aardap pelen en 88 aren beeten. Met gereed geld. Kantoor van den Notaris RAMAULT te Wervick. Wat ons het meest moet afschrik ken trekt ons ook vaak het sterkst aan, 't is de eeuwige geschiedenis der verbodene vrucht, de nimmer rustende strijd tusschen het goed en het kwaad. Hendrik wilde nu evenwel niet aan stonds al het kwaad zeggen dat hij over het spel dacht. Ik heb daar waarlijk ook nog op gedacht, zegde hij wankelmoedig, maar men heeft zooveel kans te ver liezen als te winnen. Ja, degenen die ongewapend ten strijde trekken maar men moet de za ken goed overleggen, Ik geloof dat zulks niet veel kan helpen en daarbij ik heb niets om te beginnen. Dat moet 11 niet weerhouden... Ik ben bereid u vijftig frank te leenen bijaldien gij mijne methode wilt toe passen... en indien gij ze verliest scheld ik ze u kwijt. Dat aanbod was toch al te aanlok kelijk om niet in aanmerking geno men te worden, maar Hendrik echter vatte nog niet wel de inzichten zijns zoogezegden vriends, zoodat hij hem nog eenigen uitleg wilde vragen. Mij dunkt dat die opoffering wel groot is van uwentwege, sprak hij. De vriend bezag hem eene wijl met onderzoekende blikken en wedervoer: Ik geloof dat gij niets kent van het spel. -Ik heb er mij nooit op toegelegd. Dat geloof ik, want anders zoudt gij hier alzoo op uwe kamer niet zit ten terwijl uwe kameraden zich ver maken... maar, om tot onze schapen DONDERDAG 18 OCTOBER 1928 IN EENE ZITTING om 2 u-ir s'ipt nano^-Ier Gehorzial vgn het Vredece:echt teWenick, OPENBARE VERKOOPING VAN Sud WERVICK (Wijk Sleerin) Samen groot 56 aven 42 cectia. "•erdeeld in 16 koopen. Zie plakbrieven met plan- Het BESTE en ZEKERSTE middel om regelmatig het blad te ontvangen, is een abonnement vragen in de post op terug te keeren, ik zie dat mijn aanbod u zeer verwondert. Voorzeker. Ook heb ik nog niet alles ge zegd... Als gij wint, en gij zult win nen, moet gij mij het dubbel der eleende som teruggeven. Dat verslecht... Bah niet veel...Wat geeft iemand die aan 't winnen is om vijftig frank? Gij kunt gelijk hebben maar hoe kunt gij mij verzekeren dat ik winnen zal... Gij denkt toch zeker niet, hoop ik, dat ik zou willen valsch spelen? Neen, neen, in 't geheel niet... Dat is volstrekt niet noodig... Luis- ster goed... Gij hebt den vreemden student Oriosis toch wel gekend? Zeker... Welnu dat was een speler die al tijd won en niemand kon hem evenwel van onrechtvaardigheid beschuldigen niettegenstaande de wantrouwigste en nauwgezette bewaking. Daar heb ik nog hooren over spreken... Gij waart, zoo ik mij de zaak goed herinner, nog al nauw met hem bevriend... Inderdaad en hij heeft mij zijne geheimen uitgelegd. ZooZooGij kunt dus ook win nen als gij wilt. Ja wel, maar ik heb gelukkiglijk geen geld noodig, mijne ouders voor zien rijkelijk in al mijne behoeften maar ik zou de zaak toch eens willen beproeven, te meer daar ik u alzoo eenen dienst zoo kunnen bewijzen. Eenen dienst bewijzenHelaas, welke spotternij. Riemen in Ieder, Balata, Washington en kemelhaar, Poulies, Kussenblokken, Klingerit Amiant, Caoutchouc buizenblad en koordj, Bourrage, Graisseurs, Kranen, Poetskatoen Riemvet, enz. Oliën, Vet en Vaseline voor machienen en wagens, Lamp-olie, alsook beste Saladeolie. OPVOLGSTER DER FIRMA i i y y - Aanlce'en kosteloos. 1IAAÖ 5 jaar garantie. 5 jaar werk verzekerd. Vraagt inlichtingen Bij Sterfgeval. om 2 ure stipt, te Dixmude, Marktplaats, Hotel de France, Instel met Premie van Gemeente WOUMEN. lo Drie perceelen Bouwgrond en 3 Woon huizen. bij het dorp, gebruikt door Denecker, Vormezeele,Weduwe Braem en Treve. 2° Hofstede Ha. 4 64-76 ca. wijk« Jon- kershove gebruikt door Vangraefschepe. 3° Herherg-Boerderij Ha 1 92- 90 ca. wijk «Vijf Huizen geb door Deraed. 4o Partij beste Maaigras Ha. 2-36-90 ca. wiik a Vijf Huizen gab door Becquove. Gemeenten WOESTEN ELVERDINüHE Iloff&tecie Ha 8 58 75 ca. in een blok, langs de umloopstraat nabij deu Makadam Veurne-Yper, ge bruikt door de kinders Muy- n, te Woesten. Stad POPERINGHE. lo Ha. 0 44-90 ca. Bouwland langs de Casseldreve en bij den weg van Poperinghe naar Boeschepe, gebruikt door Declercq- Cordcnier. 2o Ha. 0 12 90 ca Maaigras gelegen nabij de weg van Poperinghe naar Elver- dinghe, gebruikt door Jules Soenen. Gemeente LAMPERNISSE. lo IIerl>erg De Weegschaalbij de kerk, gebruikt door Kinget. 2o Herberg e nevens, gebruikt door Vanhoeteghem 3o Vetteweide Ha. l-2>80ca. 40 'Vetteweide Ha. 1-54 70 ca. 5o Vetteweide Ha 2 92-30 ca. Deze drie Vetteweiden uitmakende een blok en gebruikt door de hee en D. quidt en Pissen. —0— LEUVEN -0— De schoonste keus. De genadigste prijzen. Iemand eenen dienst bewijzen met hem naar den speeltafel te leiden!... 't Is te zeggen hem veroordeelen tot onophoudene verlegenheid, kommer en angst... Hem op de baan stellen die recht streeks leidt naar allerlei zedelijke ellenden, naar den algeheelen onder gang, naar de misdaad, naar den zelf moord En dat noemt men iemand eenen dienst bewijzen... Nu toch Hendrik luisterde met gre tig oor naar de aanwijzingen van zij nen zoogezegden vriend, aanwijzingen welke wij hier niet zullen neerschrij ven om geene nieuwe slachtoffers in 't verdriet te helpen storten, maar waardoor hij dwazelijk hoopte de kans te kunnen dwingen hem immer voordeelig te zijn. Alzoo liet de onbezonnen jongeling zich overhalen of liever gaf toe aan eenen drift die reeds lang in zijn hert opgesloten lag. Hij begon de plaatsen bij te wonen waar er in 't geheim gespeeld werd in 't begin lachtte de kans hem gere geld toe zoodat hij niet wist hoe zij nen vriend bedanken over den bewe zen dienst. Nu had hij geld en hij kon zich ver maken gelijk de andere studenten. - Hij meende, de dwaze, dat zijne goede kans aan niets toe te schrijven was dan aan de raadgevingen zijns vriends en dat hij waarlijk in 't bezit was van een geheim dat hem voor al tijd veel geld moest opbrengen Dat er zich aldan reeds eene zekere aanbevolen door alle geneesheeren als zijnde de beste na de moedermelk. Volledig voedsel, licht verteerbaar, aan genaam van smaak, verkloekt dckinderen. Helpt" de kinderen bij bet uitbreken der tanden, versterkt hun beenderen stelsel, doet ze vroeg alleen loopen. Uitmuntend voor zwakke magen. Stalen kosteloos te bekomen KINDERKDRF Ryssei'straat YPER GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. Kleerstoffen, Witgoed, Merceriën Sajetten, enz. Specialiteit van Gordijnen en gemaakte Stoors. FOURRUREN - HERSTELLINGEN Telefoon 60 Yper 2 - 4, Boterstraat VB»BYI* dicht bij de Halle Postcheck 37.177 ongevoeligheid van zijn hart meester gemaakt had kou men hieraan bemer ken hij dacht er niet eens aan een deel van het .geld dat hij zoo gemak kelijk won, te gebruiken om zijne moeder eenigszins te ontlasten of zelfs om haar ter hulp te komen. En nochtans zou de arme weduwe zulks wel verdiend hebben want zij legde zich de lastigste ontberingen én arbeidde een groot deel van den nacht aan borduur- en kantwerk om toch iets te verdienen voor haren ondank baren zoon. De zorgvuldige moeder, hoewel zij dat alles heel geerne deed voor het welzijn van haar kind, begon daar evenwel erg onder te lijden, maar zij deed het mogelijke om daar niets van te laten opmerken en nimmer liet zij eenige klacht hooren. Dat zou men misschien als eene ver schooning voor den loshandigen jon geling kunnen aannemen maar ware zijn hart nog onverdorven geweest hij zou alles wel verstaan hebben. Intusschen verteerde hij in slempe rijen het geld dat hij zoo gemakkelijk won en wederom werden de zorgen en de studiën op den achtergrond gescho ven. De begoocheling duurde evenwel niet lang. Na eenige maanden begon de goede kans zichtbaar te verminderen. ('t Vervolgt.) Abonneert u op

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1928 | | pagina 3