iian hier en elders. VAN LEDE Renê SCHMIDT-A CKE HET YPERSCHE VOLK BRUGGE, 9, AKADEMIESTRAAT, 9 R. Brutsaert-Deveiter Burgemeester. Seraphin, heb ik U dien brie: <>p 14-7-28 voorgelezen Ant- wttord ja. Proficiat Watou. Ponlius Pila'us en Klauwaert Eene eervolle melding aan Meester Butaye van Watou. Kerkelijk Nieuws UITTREKSEL* Poperinghe. Een auto, wil lende uitwijken voor een wielrijder, liep dicht de statie in de gracht. Gelukkig is geen enkel der inzittenden gekwetst ge worden Alleen de auto had eenige stoffe lijke schade geleden. Wytschaete. De genaamden C... en M V..., die hier op familiebe oek waren, lieten hunnen auto, die voorzien was van twee wisselpneus op de dorp plaats staan. Toen zij ru zouden vertrek ken stelden zij tot hunne groote ontstel tenis vast dat béide banden van den auto waren los. emaakt en verdwenen. De veldwachter hierover gewaarschuwd stel de onmiddellijk een onder/oek in en ge lukte erin nog denzelfden dag de gestolen rubberbanden terug te vindenen de dieven te ontdekken. Beide kerels die zich nogal brutaal aanstelden tegenover de policie, ontkenden de ten laste gelegde feiten, doch ten overstaan van de klare bewijzen, ein digden zij met bekentenissen af te leggen. Zij liepen een dubbel proces op en zullen, 't is te hopen, loon naar werken ontvan gen. Gheluwe. Zondag 11. had er een voetbalmatch plaats tusschen Gheluwe- Center en de Boeren. Reeds weken werd er geoefend, en met veel belangstelling werd die kamp in 't vooruitzicht gesteld; er was dus ook veel volk en 't muziekgild «Nieuw Leven» luisterde dien strijd op. De uitslag luidde Gheluwe-Center 5 te gen Boeren 1. Zal zulks nu het begin zijn van een %oed ingerichten voetbalclub Vooruit Isenberghe. De werkman Remi Luijssen, werkzaam in het vlasfabriek Moenee aey, droeg er zakken lijnzaad op den zolder langs een trap die buiten stond. Boven gekomen met een vollen zak op den rug, gleed de trap weg hetgeen een val veroorzaakte. Hij kon zich nog aan eene vensterluik vastklampen, doch kloeg niet temin over inwendige pijnen. Cuerne. Zondag avond, bij het naar huis g^an, gleed de vlashandelaar Ernest Descheemacker, wonend alhier, uit, viel en brak het been. Hij werd naar zijne woning gedragen en aldaar de noo- dige zorgen toegediend. Herseeuw. In het terugkeeren van haar werk is de 23-jarige fabriek werkster Byttebier Fernande, langs de kassei uitgegl den en zoo noodlottig ge vallen dat ooggetuigen haar moesten opnemen en wegdragen De bijgeroepen geneesheer stelde eene beenbreuk vast. Luingne. Drie personen, Omer Dhuyvetter van Herseeuw, zijn broeder Oscar en Remi Vertriest kregen twist in het huis van dezen laatsten, omwille van eene logementkwestie. Welhaast kwamen zij andgemeen en op zeker oogenblik kreeg Oscar Dhuyvetter «p het voorhoofd een slag door Remi Vertriest toegebracht met een stoofdeksel, hetgeen eene erge kwetsuur veroorzaakte Deze is nu zoo verergerd dat de geneesheer zijre over- br nging naar eene kliniek noodig oor deelde om er eene heelkundige bewerking te onderstaan die zijn leven in gevaar brengt UITSLAGEN: K ERS VOOR JUNIORS. KOERS VOOR O AMEN. HORLOGEN JUWEELEN Boterstraat, 6, YPER. Effen en Gegolfde Cimentplaten - Draineerbuizen NOORDSCH en AMERIKAANSCH HOUT Veemarkt, YPER Telefoon 785 Telefoon 785 Burgemeester. Seraphin, heb ik in l.\v tegenwoordigheid dien brief onder pmslag gedaan, en hebt gij dien zelf naar den post gedragen Antwoord ja. .Meester was paf geslagen. Zijn lippen t sken van spijt samen en zijn baard jewoog van rechts naar links 't was ^ercies alsof hij schudhoofde in plaats an het hoofd waaraan hij groeide. Als tweede bewijs van zijn werking ingevolge art. 129 ten voordeele van Albert Vandenbruwaene, gaf de Heer Jurgemeester lezing van den brief dien ij richtte tot den Heer Gouverneur op 8 Jogst, verhoor vragende als ook van iet antwoord van dezen Heer meldende lat de Burgemeeester op 11 Oogst zou intvangen worden. Butaye. Ja, maar zijt gij werkelijk laar Brugge geweest Burgemeester. Zeker ik heb M. jtruye, die hier 't kasteel bewoont ont- noet aan de deur van 't paleis van den leer Gouverneur, Mijnheer Struye kan etuigen. Butaye. Zoo gij daar inderdaad ge veest zijt, kunt gij daar voor andere aken geweèst zijn, Burgemeester. Het is zoo waar dat k bij den Heer Gouverneur ten voordeele tan Vandenbruwaene gesproken heb, zoo vaar, dat men mij deed opmerken dat ik e wet wilde krenken. M. Butaye, ik ind dat gij u belachelijk maakt met elk lewijsdat ik lever te loochenen. Als derde bewijs, geeft de Heer Burge meester lezing van een brief van 12 Juli jedagteekend, en waaruit blijkt dat een eer hoog geplaatst persoon, op zijn aan jaag, ook gewerkt heeft voor A. Vanden- jruwaene. Geheel het artikel in de «West-Vlaming» verschenen en getiteld Rond de bena ming van den nieuwen veldwachter Fait, door deze drie klare bewijzen, als sen kaartenhuisje in duigen. Ook was Heester, die dacht stout gesproken is lalf gevochten geheel uit zijn lood geslagen. Waarom hebt gij dat niet vroeger ;ezegd sprak Meester. Die woorden be- vijzen dat hij zich overwonnen voelde, n toch wil hij nog, spijts alles, voort leknibbelen. Meester begon in zijn ver warring te spreken van «zijn standpunt», lij ging uit «van zijn standpunt» en her- legon «van zijn standpunt» en kwam veer «aan zijn standpunt». Luister naar lit dwaas standpunt«Ik ga uit van dit standpunt, zegde Meester Er moest ;een examen gehouden worden te Watou; /andenbruwaene moest maar veldwach- er zijn Ha zoo Meester gij durft emand (en ten onrechte) verwijten dat hij le wet heeft verkracht en gij zet u op een Standpunt dat heel en al tegen de wet is. |geen examen). Wij zullen Meester op zijn standpunt aten. Toen zegde de BurgemeesterMeester jk heb u getoond wat ik ingevolge art. 129 voor Vandenbruwaene gedaan heb zeg ons nu eens wat gij voor Vandenbru waene gedaan hebt Gelukkig voor Meester dat hij op een standpunt stond, zooniet zou hij omver gevallen zijn. Die vraag klonk in zijn looren gelijk een donderslag en wankelend op zijn standpunt kraamde hij voorzichtig uit ik deed niets tegen Vandenbruwae- be Niets tegen doen verschilt hemelsbreed met iets voor doen. Dit antwoord is waarlijk nog flauwer dan zijn standpunt Ten einde allen raad is Meester er van loor getrokken met zijn standpunt )nder den arm, percies gelijk een hond 'ie een schop gekregen heeft daar waar 1 ondereinde van den ruggraat van naam .verandert. j Nu is hij waarschijnlijk bezig met een [nieuw «standpunt» te zoeken, om de za- [ken in de West-Vlaming zoo te kun- jnen uitleggen dat hij in den schijn eerlijk 'uitden slag kwam. Meester is een held Als 't verdraaien geldt t Meester Butaye heeft in zijn rede ter kamer, uitgesproken op 5-12-1928, een bewijs gegeven van buitengewone kennis over de... zwijnen. f- In zijn rede pleitte hij ten voordeele van het vee dat naar Brussel reist. Om een trein te bekomen die den Maandag poen van Poperinghe naar Brussel zou reizen sprak Meester tot den H. Minister [deze treffende woorden De zwijnen izouden 11 zeer dankbaar zijn (zie be knopt verslag van 5-12-28). Waar heeft M. die ongeëvenaarde ken nis van de zwijnenziel opgedaan Was het ten tijde dat hij leerde beer.houwen iOf was het terwijl hij studeerde als land- bouwleeraar Het zij zoo het wil. De dankbare zwij- [nen zullen voortaan, bij elke ontmoeting, hun machtigen beschermer dankbaar [groeten met een drievoudig grom [grom grom En meester zal zijn hoedje afnemen. a Men schrijft ons uit Watou: I In «De(ti) West-Vlamingvan 5 Januari 1.1.. op de plaats vroeger ge naamd «Hoekje van Meester Butaye» cn nu «Kiestonds van Meester Bu taye» en dat de deftige lieden namen net Yuilnishoekje stond er dat Deorges D. de menschen verplicht de pratwerken bij zijn broer te bestellen, anders geen grond. Speculatie op IPoodenvereering. De Heer Burgemeester van Watou, k'aar aangeduid in dien laster, zette een Bericht in De(n) Poperinghe- naar» bij welk hij duizend frank be looft aan dezen die kan bewijzen dat Meester Butaye de waarheid zegde Wat antwoordde ButayeDat het eene oneerlijke daad is van wege de Burgemeester van Watou, hem te be schuldigen van iet- waarin hij niet de minste schuld heeft Butaye gij trekt wat rap uw schuitje van kantemaar het ligt vast met eenen keten. Het is zeker tegen uwen wil dat sedert jaren al de naamlooze beleedigingen en lasters schuilplaats vinden, juist in uw hoekje, in uw kiesfonds, juist onder uwen naam. Gij dekt alle die vuilnissen met uwen naam. Pontius Pilatus gij kunt die inkt- plekken van uwen hand niet afwas- schen... en daarbij niemand zal komen met water. Butaye voegt er nog bijdat de Burgemeester hem heeft trachten leelijk te maken, niet te Watou (mo gen wij nog Proven bijvoegen?) want daar kent iedereen hem etvhij. maar in zijn arrondissement De Heer Burgemeester is wel gerust in uw persoontje, Butaye, hij zal u niet leelijk maken, dat is zijn aard niet, en daarbij gij zelf maakt u leelijk genoeg. In mijn arrondissement zegt de grootspreker. Daar ligt hetstil, stil, zwijgen, zwijgen, mijne kiezers zouden kunnen vernemen wat kerel ik ben. Hij schrijft nog: Ik heb ook enkel verachting voor zulke practijk Maar ziet ne keer. Maar komt toch, en koint toch zeere met wat reukwa ter, besproeit hem, zijn neus is zoo teeder. Hij kan het niet meer uithou den in zijn hoekje of hij valt nog in de vuilnissen. En zijn verleden spreekt boi^» voor zijne toekomst Ja. dat is waar. Wie kan er eenen neger uit krijgen. Hij zelf kan hem niet wit wasschen. En dat is één. t* Toen de aloude Grieken hunne blij spelen vorendroegen kwamen hunne tooneelspelers op met een masker met twee aangezichten, het een van voren, het ander van achter het hoofdeen momgezicht stuur, het ander luimig en de kluchtenaar droei het een of ander van voren, volgens zijne aan spraak ernstig of boertig moet wezen. Meester heeft de verontweerdiging gespeeld, ('t was wel, tot zijne appel flauwte toe, wat applaus als 't u be lieft om den artist aan te moedigen) eerste aangezicht. Nu zullen wij het masker keerentweede momaange zicht. Meester stelt Klauwaert voren. Veel te schoone naam voor het vuil werk dat hij aan Klauwaertop legt. Nu hij moet alles kleineeren Wat vertelt Klauwaert 't Komt op dat uitIk raap op straat al de vuil nissen op en draag ze naar Meesters' hoekje, onnoodig te zeggen van waar of wien ze komen, al die spreuken kunnen goed gedaan wordeti. Zwijg, vuilbaardVrijdag laatst heeft Meester in de openbare vergade ring van den Gemeenteraad de gele genheid gehad al die spreuken goed te maken. Niets en heeft hij kunnen góedmaken, al die vuilnissen zijn op hem terug gevallen. Hij is naar huis gegaan gelijk een hondeken die een schop in zijn arrondissement gekregen heeft... En gelijk een droeve jongen die kletsen krijgt, schreeuwt Klau waert» gij hebt eerste begonnen... over twee jaar op Abeele... Wat was dat? Er wierden strooi- brieven uitgestrooid binst den nacht bij middel van een auto en een pak brieven wierd gelegd bij Mijnheer Haghedooren, die ze niet uitdeelde. Ehwel, Butaye, Mijnheer Haghedoo ren heeft veel gelijk gehad deze naam looze brieven zonder naam van uit gever niet uit te deelen. Een bewijs dat het noch van hem noch van zijne con fraters kwam. Gij hebt rap den dader gevonden, gij, die reeds zoovele menschen in uw leven uitgescholden en benadeeligd hebt. En vroeger, vóór die briefjes van den Abeele, waarom wildet gij dan de Watounaren besmeuren? Vroeger was het de schuld van Mijnheer Devos zaliger en zijne vrienden, nu is het de schuld van Mijnheer Dejonghe en zijne vrienden. Waarom, omdat zij in uwen weg staan. Gij wilt Burgemeester zijn en daarom maakt gij ongeleerde en on wetende menschen op. Maar wacht maar, ongeleerd en onwetend is niet dom. Als die menschen in uw spel zul len klaar zien, zij zullen u, zoo groot of ge zijt. met al uwe vuilnissen weg spoelen. want gij zijt maar een Reuze van klei. En voor hetgene ons aangaat, wij zullen ons scharen rond onzen deftigen Burgemeester en ons getal zal altijd aangroeien. Wij zullen hem steunen omdat hij het verdient en voor 't wel zijn van onze gemeente. Wij zullen u bekampen juist zooveel het noodig isuw persoon gaat ons niet aan. wilt gij eene andere kwakzal verij aangaan dan uwe lage politiek, wijzullen geheel te vreden zijn met u geen geiftfcens meer te moeten heb ben het walgt ons uw vuilhoekje te moeten reinigen het moet een kiesch- fonds worden, ot. ge moet het afbre ken, het is rot. of 't zal u nog zelf ver stikken. Een groep Vaderlanders van Abeele, Watou en Sint Jan. Volgens wij vernemen is de benoeming van den nieuwen veldwachter van Watou, een zaak te meer, die afgeloopen is gansch tegen de goesting van Butaye. Hij heeft nog den schijn daarin verwon derd te zijn, protest aan te teekenen, de Heer Minister te ondervragen... enz. maar, man toch. hoe kanihet anders In welke betrekking staat gij met de Hooge- re Overheid Een man die van den eer sten dag van 't jaar tot den laatsten, al zijn tijd gebruikt om alle besturen over den Hekel te halen voor wie niet één enkel Burgmeester, niet één enkel Ge meentebestuur noch Landsbestuur van pas iskan er daar iemand in verwon derd zijn, dat gij niet de minste invloed kunt doen gelden bij Hoogere Besturen Intusschen bevindt men zich thans voor het ongelooflijk en oprecht eenig feit, te moeten zien dat een volksvertegen woordiger, in zijne eigene gemeente, nog niet eens bekwaam is een veldwachter te doen benoemen volgens zijne begeerte. Had men moeten n'en raad geven aan de twee kandidaten van Watou welke zich voorstelden, men zou hen kunnen gezegd hebben, indien gij begint mede te dingen naar de plaats van veldwachter in uwe gemeente, in alle geval zoudt ge wijs handelen, de voorspraak te vermijden van Butaye, die altijd en overal de rol van dwarsdrijver speeltdie tracht moeilijk heden te zoeken en stokken in 't wiel te steken bij alle besturen, want gedenk wel dat gij met zulke voorspraak volkomen zeker zijt uwe zaak te zien... mislukken. Volgens men ons uit gansch vertrouw bare bron verzekert, waren Butaye en zijne vier mannen in de eerste vergade ring van den gemeenteraad niet tegen woordig, toen er gehandeld wierd over de benoeming van een nieuwen veld wachter. Waarom?... ach 't is heel een voudig, maar ook belachelijk, immers er waren twee kandidaten van Watou een dezer was hun favorie, maar, hoe Zulks aan boord leggen om die te kunnen steu nen, zonder te laten zien dat ze den anderen voorzichtig achteraan en in 't droge stellen. Moeilijk vraagstuk voor een gewezen onderwijzer, niet waar Bu taye Op eens heeft hij het toch gevon den, 't ordewoord klinkt, mannetjes, naar de vergadering niet gaan alzoo zal nog eens al de ondank van (Jeze die niet be noemd is, op de Heer Burgmeester, Sche penen en Meerderheid van de raad vallen en wij komen daaruit, zuiver en onbe vlekt. Ziedaar een staaltje van Butaye's heldenmoed, welke hij nog bewaard heeft als gedenkteeken uit de loopgraven van 't Couthof te Proven. In eender volgende vergaderingen wa ren de vijf nationalisten opgekomen, zij hoorden daar klaar en duidelijk een ant woord van Brugge aflezen, met redenen omkleed waarom de Gemeenteraad van Watou verzocht wierd, nota te nemen, dat de kandidatuur van A. V. niet kon in aanmerking komen. Dit was troef in de kaart van Butaye hij zou nu rap al zijn alomgekenden invloed en zijn speciaal gezag?..., dat hij alleen bezit, gebruiken, om zijn favori C. P. te doen benoemen maar... zooals het onvermijdelijk moest gebeuren, al zijnen invloed en zijn gezag vielen weerom... bros uit. In de «West-Vlaming», zooals het zijne manier van doen is sedert jaren, geeft Butaye daarover een verhaal dat zooveel verschilt met de waarheid als den dag met den nachtmen vraagt zich af en met reden, welk gedacht die vier mannen uit den groep Butaye, die bovengemeld antwoord hebben hooren aflezen, heb ben, wanneer zij nadien bemerkten op welke manier Butaye in zijn schrijven alles verdraaitwelk gedacht moeten zij hebben van hunnen kapitein En zeggen dat zij niettegenstaande alles, toch ver plicht en gedwongen zijn «altijd voort zijn woord te spreken en in alles zijn gedacht te doen. 't Schijiït dat die vier gemeente raadsleden bijzonder wel met vleierij ge diend zijn. Als't zoo is, hebben zij voor zeker voor dat vak in den persoon van Butaye den eersten professor van 't land gevonden, wellicht het eenige, waarin hij oprecht ervaren is. Op ZONDAG 27 JANÜAR1 1929 In St MAARTENS: om 8 uur mis voor Martha Vanderbeken; om 11 Vi u. mis voor W. Charles Bouttens. In St PIETERS om 8 1/2 uur mis voor Ramboer Cear. In St JACOBS om 7 1/2 uur, mis voor Marie en Arthur Ceuninck om 8 1/2 uur mis voor Virginie Nuytten, huisvr. Hoornaert. In St NIKLAAIS om 812 uur mis voor M. Morren. Bij vonnis geveld door de eerste kamer der Rechtbank van eersten aanleg van YPER, in datum van drie en twintigsten Januari 1900 negen en twintig, is Me vrouw Marie-Louise BORDES, toegela ten tot de kostelooze rechtspleging bij vonnis der Rechtbank van eersten aanleg van YPER, tweede kamer, in datum van negenden November 1900 acht en twiniig, echtgenoote van Mijnheer Gerard PAT- TYN, voorheen aannemer te YPER, Vla- mertinghe Steenweg, gehuisvest in rechte bij haar man, Vlamertinghe Steenweg te YPER, maar verblijvende in feite te OOSTENDE, 42, Onderwijsstraat, ge scheiden verklaard geweest, in lijve en goederen van haar man. Voor gelijkvormig afschrift. YPER, den drie en twintigsten Januari 1Q00 negen en twintig. JOS. VAN DER MERSCH. De Heer Tiersen Camille komt als veldwachter der gemeente benoemd te zijn. Het Ypersche Volk biedt den ac tbaren Heer zijne beste gelukwen- schen. Woensdag morgen, omstreeks 7-u. r ed de autobus, die loopt tusschen Mee- nen en YTper, in de gracht, bij «De Leie straat». De autovoerder was misleid door den dikken nevel. De twaalf inzittenden werden door elkaar gegooid, doch kwa men er gelukkiglijk met den schrik van af. Er is nogal wat schade aan den omge- kantelden autobus. Hij moet het zich ten andere niet beklaagd gebben, want 't was met moeite dat het volk om 1 ure de zaal wilde verlaten en moeste men het gelooven, ze dansten nu nog I Den Heer Oscar Ceulembier mag ook niet vergeten worden die met zijn sportief hart, zijn camionette in beweging bracht om de rollen naar Roeselaere te gaan opsporen en indien ik erbij mag voegen kenners indien ge begeert een goeden druppel te drinken, begeeft u stoutweg bij Oscar in de Statiestraat, waar gil met open armen zult ontvangen worden vooreerst goede 'waar en daarbij een lief kind 1000 m. Snelheid Vliegend vertrek. 1. Martin H. in 0*41 sek. 2. Vandecasteele in o'4i"i 5. 3. Martin Leon in 0^2 4. Geldhof in o'42"4 5. 5. Yervaeke in o'44'4 5. 6 Taillieu in 045. 7. Van Hevel Od. in o'qó. 2000 m. Stilstaand vertrek. 1. Gheskiere Alf. in 1 *41 *'4/5 2. Viaene Ach. (onafhank.) in 1*42. 3. DecroixEm. in i'42"4 5. 3000 m. Vliegend vertrek. 1Coppens Alb. in 2'2Q. 2. Covemacker in 2'40. Moerman in 2'42"3/5. Notredame C. in 2'4<i. 1000 m. Stilstaand vertrek. 1. Nayez Rach. in i'5'Y/5. 2. Wolfs Car. in i'5''2/5. 3000 m. Beroepsrenners. Stilst, vertrek. Algemeen klassement. 1. Martin Leon in 2'27"3/5. 2. Demuysere in 2'»8 "3/5. 3. Martin H. in 2'2Q. 4. Vandecasteele in 2'3o"i/5. 5. Geldhof in 2'3o"2/5. 6. Taillieu in 2'31 "3/5 7. Van Hevel Od. in 2'32"3/5. Sportman. Kantoor van den Notaris Ernest DE COCK te Yper- Korte Tbouroutstraat, Nr 4, Telef. Nr 185. OP ZATERDAG 9 FEBRUARI 1929. om 2 y2 u. zeer stipt namiddag, te Yper, in het Hótel «Skindies», Statieplaats OVERSLAG van Gemeente ZILLEBEKE. Een Schoon BUITENGOED, genaamd Het Hoepeltjemet 5 ha. 79 a. 78 ca. boomgaard, zaai- en weiland en vischrijke vijver. »e Zillebeke. V okgens plakbrief verdeeld in drie koopen. Koopen een, twee en drie zijn gebruikt door den heer Cyriel Masschelein tot 1 Oc tober 1929 mits 2.200 fr. 's jaars boven de laste». Koop een blijft gebruikt tot 1 October 1930 door gezegden heer Cyriel Masschelein mits 1.500 fr. 's jaars boven de lasten. Kantoor van den Deurwaarder Georges TAHON, te Yper. BURGERSTAND VAN YPER v*n 17 tot 23 Januari 1929. Geboorten. ^'andenberghe Leon. Zon- nebekestw.. 76. Vanlerberghe Ma<-gueMtf Zonne ><-kestw. Rossev Marie Thérès> Veurnestw.. 66 Lenne Jean, Cartonstr-, 7 Nevejans Agnes, B iterstr., 46. Ver minck Roger, Neerstad, 27 Dabruyn Mar e Jeanne, St Jaeobstr., 73 Leuridan Robert, Wenninckstr 8. Overlijdens. Russe Pharaï'de, 54 j.. kl osterzu ter, Poperiinghestw.. 26. Santy Emma, 67 j.. hui houdster, ech'g. Slosse Eugene. B indeliedenstr-, 13. Florquir Louise. 73 j z. b. wed. Malencier Ch rles Meenenstw., 7i Trachez Mathilde. 85 j z b., ongeh., Meenei stw 71 Dael Mathil de, 72 j z. b onceh Rijsselstr., 38. Bro haux Hortense. 75 j z. b ongeh Poperin- ghesteenweg. 26. Huwelijken. ■*- Gollier Raymond, handels verte enwoordiger en Burghe Marg»reta, z. b. b te Yper Va'-de marliere Mauritius ju" elier en Depuydt Yvonne z.h b. te Yper. Kantoor van den Notaris André VANDER MERSCH te Yper. OP WOENSDAG 13 FEBRUARI 1929, (Asch-Woensdag) 0111 1 uur namiddag, bij de Wed. Desmvtter, op de Plaats te Wyt schaete M RRKWKERDIGE VERKOOPING 150 Koopen van MATERIALEN voortkomende van afbraak van barakken en bevattende onder ander: eene groote hoe veelheid madriers, baddens, kepers, voligen, panneelen, deuren en vensters, ronde en andere platen, duim- en 3/4 planken, brand hout, enz. Komptante betaling. BEHEER DER DOMEINEN. De Ontvanger der Domeinen te Yper zal overgaan op DINSDAG 5 FEBRUARI 1929, om 3 ure namiddag, in het gasthof Aux trois SuissesGroote Markt te Yper tot de OPENBARE VERKOOPING van 40 OLMEN op STAM waarvan 37 langs de baan Elzendamme-Yper, op grondgebied Öostvleteren, Woesten en Elvefdinghe en 3 langs de baan Yper-Rous- brugge, op grondgebied Vlamertinghe, heb bende tot 2 meter omtrek. Voorwaarden. Kosten 15 Betaling met gereed geld. De veiling zal geschieden per koopen. niet per massa, bij opbod alsook bij middel van schriftelijke aanbiedingen op zegel ten laatste op 4 Februari 1929 per aan bevolen brief in de post te bestellen. Katalogus op aanvraag bij den Ontvanger, Rijsselstraat, 75, Yper, te bekomen. Kantoor van de Notarissen BOUCQUEY en VAN EECKE beide te POPERINGHE. Leest en verspreidt HET YPERSCHE VOLK WIELRIJDEN. Voor een uiterst talrijk publiek, grepen Zaterdag 12 Januari laatstleden de koer sen plaats in de Majestic waar ieder sportman er, aan gehouden had de West- Vlaamsche rijders aan bet werk te zien op de rollen hetgene een nieuwigheid was voordestreek. Ruimen tiid vóór dat het spel begon verdrong zich eene opgetogene massa volk voor den ingang waar de onvermoeibare sekretaris van de Wielrijdersclub de han den vol had om ingangskaarten uit te deelen Hij vond echter algauw renfort en zoo kon men in een oogwenk eene vol gevulde zaal in oogenschouw nem n waar een begeesterend publiek zijn tevredenheid niet kon verlangen als wanneer de Mar tin's, Vervaeke. Taillieu, Vandecasteele, Van Hevel en Geldhof aan het publiek voorgesteld wierden en met een donder van toejuichingen ontvangen wierden Slechts twee renners aan dit sportteest welk een .weergaloozen bijval kende. Rebrv belet door eene zware kou liet zich verontschuldigen, met Dan. Vancayzeele van Poperinghe was het echter eene telleurstelling voor velen die nochtans dachten dat hij zonder aarzelen aan die j bijeenkomst van liefhebhers zou beant- j woord hebben. Daardoor moest een klein 'deel der programma voor de onafhanke- lijken gewijzigd worden tot groot spijt van menig sportliefhebber. Voegen wij ter loops erbij dat Demuysere van Wervick pas ontslagen van de soldatendienst, Re brv vervangde en verder alles goed van stapel afliep. Tijdens het sportfeest wierd eene prach tige bloemengarve overhandigd door on zen nieuwen stadsgenoot en renner Odile Taillieu, die niets anders dan vrienden i telt. aan den belgischen bokskampioen- liefhebber zwaar gewichten (1928-1929), Gerard Gheskiere van Yper, die zich in 1928 fel veropenbaard heeft op den ring, zoowel op internationaal als op nationaal gebied en zich doet ge'den als eene toeko- mende nieuwe hoop in de meest geduchte boksmiddens. Een woordje dank bijzonderlijk aan den Héér Baert die zijne zaal spontanig en gratis ten dienste stelde der inrichters tot het welgelukken van dit sportfeest. MAANDAG 11 FEBRUARI 1929, om 3 uren stipt namiddag, in het Hotel Les 3 Suisses Groote Markt te Yper INSTEL met gewin van premie van van Buiten grondgeb. van YPER, Rijsselsteenw. (wijk 3 Koningen). Koop 1. Eene WERKMANSWOONST tnet medegaande stal en hoving, groot vol gens kadaster 3 a. 40 ca. en volgens meting 2 a. 94 ca. Gebruikt zonder recht van pacht door Alois Pattyn, aan 40 fr. te maande. Koop 2. Rene WERKMANSWOONST met medegaande stal en hoving, groot vol gens kadaster 3 a. 45 ca. en volgens meting 3 a. 11 ca. Gebruikt zonder recht van pacht door Th. Griffel aan 40 fr. te maande. Koop 3. Een driehoekig perceel BOUW GROND en HOF, groot 10 a. 10 ca., maken de den hoek uit tusschen de steenwegen naar Waasten en Comen en den ijzerweg van Yper naar Kortrijk. Vrij van gebruik. Stad YPER, Mondstraat. Koop 4. Een schoon WOONHUIS met 71 ca. grond en erve, Mondstraat, 37, maken de den hoek van het Gouden Kpnijnstraatje. Bewoond door Alphons Woets, zonder recht van pacht aan 75 fr. te maande. Koop 5. Een schoon WOONHUIS, met 76 ca. grond en erve, Mondstraat, 39. Bewoond door André Yanwondelem, zon der recht van pacht aan 75 fr te maande. OVERSLAG MAANDAG 25 FEBRUARI 1929. Voor alle inlichtingen zich te wenden ten kantore van den Notaris Vander Meersch, Rijsselstraat, 86, te Yper. OP VRIJDAG 8 FEBRUARI 1929, te 2 uur nanoen, in het gasthof «'t Paviljoen» bij M. Pieter Verlly, nabij de statie te Poperinghe Openbare Verkooping van EEN SCHOON, GERIEVIG en RUIM HANDELSHUI S zijnde het oud gekend huis Amlc Deroo, bevattende 5 plaatsen beneden, 5 slaapka mers boven, met waschkeuken, poort, maga zijnen, 2 pompen, stalling voor 6 paarden en verdere afhankelijkheden en 8 a. 90 ca. be bouwden grond en koer staande en gelegen te Poperinghe, aan de zuidzijde der Yper- straat. Bewoond door de medeverkoopers Kinders Huyghe. Te bezichtigen den Maandag en Woensdag van ieder week, mits éénen der voornoemde Notarissen daags op voorhand te verwittigen. Abonheert u op De schoonste keus. De genadigste prijzen. EIKEN en ACAJOU MOULUREN Telefoon 154. Riemen in leder, Balata, Washington en kemelhaar, Poulies, Kussenblokken, Klingerit Amiant, Caoutchouc buizenblad en koord), Bourrage, Graisseurs, Kranen, Poetskatoen, Riemvet, enz. Oliën, Vet en Vaseline voor machiencn en wagens, Lamp-olie, alsook beste Saladeolie. 'n OPVOLGSTER DER FIRMA

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 3