Machines a écrire eorges erycke Dan nier en elders. René 9CHMDT-ACKE jVIaehines a ealeuler DE ROODE PILLEN BRUGGE. 9, AKADEMIESTRAAT, 9 ATELIER SPÉCIAL de REPARATIONS de TOUTES MACHINES de BUREAU R. Brutsaert-Develter Eene nieuwe werkjng der Handelskamer. Bedrogen en Verraden Caisses enregistreuses Duplicateurs - Meubles de Bureau Fournitures générales Rubans, Papier Stencils, Encre, etc. Machines d'occasion vendues avec les meilleures garanties. ÉCHANGE Représentant pour la Flandre Occidentale de la KAPPEL Rue de Poperinghe, 18 Tel. Nr 250. YPRES Mevrouw Jules VELEIN. Heer LOUIS ANDRIES, Buitenland Vlamertinghe. Ongeluk. BORMS Nieuwe Postzegels. Yper. Op straat gestorven. Maandag namiddag rond 1 '4 uur was A. Versteele, bakker te St Jan, volgens zijne gewoonte brood aan zijne kalanten ten huize te bestellen, toen hij plots op straat ten gronde stuikte. De personen die toegclöopen waren om hem te helpen, bestatigden met ontzetting dat Versteele gestorven was. Deze schielijke dood moet aan een bloedopdrang, ten gevolge d,er groote koude, te wijten zijn. Oostende. Uit deze stad meldt men dat de maalboot Ville de Liège van den dienst Oostende-Dover, Maandag avond nabij de haven van Dover gestrand is en gezonken. Al de passagiers zijn kun nen gered worden niettegenstaande de holie zee. De bemanning gaf blijken van ware toewijding en van den anderen kant waren de koelbloedigheid en den moed der passagiers te bewonderen. Men is er niet iD gelukt de maalboot vlot te bren gen. Waasten. Op Zondag 17 Fe bruari zal Eerw. Heer Roul v, pastor van Hardelot, de alomgekende en beroemde bronontdekker alhier eene voordracht j geven. Ontvolking. Zillebeke. Wij vernemen dat Eerw. Heer Labis, Pastor te Zillebeke, erg ziek is. Meisjes Jongelingen Effen en Gegolfde Cimentplaten -- Draineerbuizen NOORDSCH en AMERIKAANSCH HOUT Veemarkt, YPER Riemen in leder, Balata, Washington en kemelhaar, Poulies, Kussenblokken, Klingerit Amiant, Caoutchouc (buizen, blad en koord), Bourrage, Graisseurs, Kranen, Poetskatoen, Piemvet, enz. Oliën, Vet en Vaseline voor machienen en wagens, Lamp-olie, alsook beste Saladeolie. Telefoon 785 Telefoon 785 i, ea La Moricière en zijne heldhaf tige Zouaven den roem vollen slag van C; <e!-Fidarilo. Noodlottig gev< lg: Be N oordlijke Provinciën der Paus- lijke Staten vielen in de macht van Victor-Emmanuel, Koning van Pie melt. «e 1866. Garahaldi en zijne baall ot'' r-ers deden een inval, in wat over- -t-Keven was der Pauslijke Staten, o-s op te rukken naar Rome en net te vachtigen. Dit maal wierder zij - Wegen in Mentana, door de Zoua ve» en de transche soldaten, samen vechtende. Maar in 1870. al> ter gelegenheid va» den Duitsch-Franschen oorlog, de fr;/»-che soldaten uit Rome terug ge- rotsen wierden. Victor Emmanuel i; t geheel het Sardisch leger trok op na*- Rome. Weerstaan was onmoge- li.fV en als den 20 September de eerste bres geschoten wierd in de Porta-Pia, I'm- IX gaf zich over, om nutloos bloedvergieten te voorkomen. Victor-Emmanuel liet den Paus wo rn» n 't Vatikaan, maar erkende Hem niet meer als Koning; Als straffe voor />i*e rooversdaad, wierd hij geslegen ii éen Kerkenlijken ban. Sedert 1870 de Pauzen,- om den schijn niet te hebben van den nieuwen ««ast van zaken goed te keuren, heb- be» bij ieder gelegenheid protest aan- gefeekend en weigerden hun Vatikaan ti verlaten, waar zij feitelijk als ge vangenen leefden. 'Je overweldigers, hebben meerma- lei begeerd vrede met den Paus te sluiten, bijzonderlijk in 1887, maar telkens de Krancma^onnerie, die al machtig was in Italië verijdelde de p, gingen. Heden ten dage heeft Mussolini de I'ancniaqonnerie in Italië machtloos gemaakt en heeft kunnen akkoord sluiten met Zijne Heiligheid. De Paus wordt erkend als Koning, van den kleinsten Staat in Europa, zegt de Paus, maar den bijzondersten, aange- zie» de Heilige Plaatsen die hij betrekt en «Ie kostbare Reliquien en Kunst werken die hij bewaart en Victor-Em- m&nuel III wordt door den Paus erkend als Koning van Italië. Ben Zondag 17 Maart, om 4 uren, in dezelfde zaal van Oud Yper, zal M. Ca- lembert bestuurder van de propaganda burgerlijke vliegdienst, ons komen spre ken over De vliegdienst op handelsgebied 10 jaar na de Wapenstilstand Als film, iets buitengewoons üe reis I.onden-Brussel, gezien per vli'gmachien. Beurtelings zullen zich afrollen voor de oogen der toeschouwers, de landschappen over dewelke de reis geschiedt, en waarvan sommige ons goed bekend zijn. Men schrijft ons uit Watou Het lievelingslied der Nationalisten, der Activisten, der volgelingen van verrader Borms is Vlaanderen grootVlaanderen vrij Vlaanderen zelfstandig en wat al meer. E11 met dat schijnbaar zoo schoone lied op alle toonen afgezaagd, doen ze al wat ze kunnen 0111 onze Vlaamsche men- schen, onze Oud-Strijders, onze oorlogs weduwen en -weezen op hunnen kant te trekken.Om daarin nog beter tegelukken spreken zij onbeschaamd van doodeneer, heldenhulde, martelarenbloed en stellen zij Borms en andere verraders voor als ongelukkige verdrukten, als onschuldig veroordeelden. Zij hemelen op, de laagste, de vuilste, de gruwelijkste onder alle verraders de laffe overloopers. Jade overloopers, de deserteucs, die hunne kameraden in 't gevaar, in den steek latend vrijwillig zijn overgeloopen naar den vijand omdat zij zoogezegd verdrukt waren op het front. Neen, dit alles is bedrog, laag verraad, bedrog tegenover ons Vlaamsche Volk verraad tegenover onze dooden. Wij zullen het bewijzen De politiek der Activisten, der Natio nalisten is de uiteenrukking, de vernieti ging van Belgie, de afscheuring van Vlaanderen. Maar wanneer zij zeggen «Vlaanderen vrij» liegen ze. Vlaanderen willen zij werpen in de armen van Duitschland.zij willen het overleveren aan de moordenaars van ons eigen ras. Maar daarom maken zij een omwegje langs Holland,niet waar Butaye en consoorten? Na geknield te hebben voor Wilhelm II, werpen de activisten Vlaanderen nu in de armen van Wihlelmina van Holland, die het wel zou weten bloed te trekken. Groot Nederland onder bescherming van Duitschiand, dat is wel uw doel Nationa listen. Maar waarom laten uwe leiders U de oorzaken niet kennen van de omwen teling van 1830 ja uwe politiek is laag bedrog. Vanaf Kerstdag 1914 (oud-strijders weet gij nog hoe koud en hard het was aar, den Yzer?) zonden de activisten reeds smeekschriften aan Wilhelm II om Vlaanderen bij Duitschiand in te lijven De activisten zonden aan Hindenburg hunne gelukwenschen over zijne over winning hem zeggende dat nu de weg openlag tot Belgie's vernietiging door overwinningen in het westen. (Wat den ken daarvan de ouders en geliefden onzer dooden In 12 maanden tijds betaalden de Duitschers 1.700.000 fr. aan wedden en vergoedingen aan de activisten. (Nu zeg gen ze dat er niets betaald wierd). In Juni 1917 richtten de activisten een oproep tot het Duitsche Volk dat zij ♦ons broeder Volk» noemden. (Maar waren de Duitschers ook de broeders der Vlamingen te Dixmude, of waren zij onze moordenaars Den 8 Februari 1918 schreven Borms, Tack en andere activisten een brief aan de Duitsche overheid waarin zij de ver banning vroegen van die personen die het activisme tegenwerkten erbij voe gend die personen moeten als gijse- laars dienen in geval van aanslag op de activisten Hoe ongemeen laf. In Mei 1918 zei Borms te Keulen (Duitschiand). Wij hebben maar een verlangen en 't is dat Duitschiand zou doorbreken en Belgie's leger afsnijden van de Verbondenen. (Dat zou zeker ook gegaan zijn zonder bloedvergieten? Van 14 tot 16 Augustus bracht Borms een bezoek aan het Duitsche-front in den secteur van Yper, en hij was er bij toen de Duitschers hunne obussen af vuurden op de Vlaamsche bevolking en de Vlaam- soldaten. (Dat was Borms liefde voor Vlaanderen.) Den 22 Oogst 1918 schreven de acti visten aan Duitschiand wij hebben maar een doel, de spionnen te ontdekken en ons te verzetten tegen al wat Duitsch iand kan benadeeligen. (Hoeveel heb ben zij er doen fusiljeeren Ja het activisme is bedrog, niets dan laag bedrog en laf verraad. En de overloopers Dit waren leden van de Frontpartij die te samen spanden met het activisme. Op 30 April 1918 liepen overChar- pentier, De Schaepdrijver, V. Haesaert, M. Torreele en B. Coolen. Charpentier was officieel afgevaardig de van de Frontpartij bij de Activisten. Die overloopers wierden door de Duit schers ondervraagd en zonder de minste noodzakelijkheid leverden ze over al de inlichtingen over onze stellingen, onze bemanning, onze bewapening. Zoo gaven zij op Sector Dixmude. Groote lijn Yzer 200 m. verder, loopgraaf van 1.70 in. hoog, 1 beton abri voor6 man. Tusschen de 2 eerste lijnen, 7 m. breed pinnekensdraad. 200 m. verder de 3 lijn. Te Oostkerke, tranchees en abris. De Kanonnen van 15.5, 21 en 38 zijn naar Yperen vertrokken en door geen andere vervangen. In ieder compagnie 2 mijnwerpers. In ieder compagnie 6 mitraljeurs in dienst en 2 in reserve. Aflossing Langs Rabbelaere, Oude- kapelle, Caeskerke, langs het Blauw huis naar Roesdamme. Pasken te Avekapelle. Munitie bij 't Zwaantje, enz, Kan men nog grooter veraad uitden ken (Wat denkt gij daarvan, anciens van Dixmude Hoeveel makkers wierden daardoor neergeveld Hoeveel kruisjes meer geplant Hoeveel vrouwen zijn daardoor we duwen Hoeveel kinderen zijn daardoor wees jes Hoeveel ouderlingen zijn daardoor zon der steun Ja ziedaar een klein staaltje van wat zij gedaan hebben, diegene die nu door de Nationalisten als helden en marte laars worden uitgegeven Zijn dat de redders van Vlaanderen Zeg eens Vlamingen van 't Westland, Oud-Strijders van 't Ypersche, hoe lang nog? Eenige die er genoeg van hebben. voltooien. Die de Roomsche zaak zal op lossen, zegde Erispi, gewezene minister van Italië en eender wrokkigste tegenstre vers van den Heiligen Stoel, zal ongetwij feld de uitstekendste Staatsman zijn van Italië. Benito Mussolini is die man. De plaats ontbreekt mij om nu daarover verdere in lichtingen te geven. Hoe deze oplossing geschiede en hoe Mussolini kracht genoeg bekomen heeft om het te durven zal het onderwerp zijn van een naaste artikel. VERREKIJKER. ROUWBERICHTEN Vrienden en Kennissen worden ver zocht dezielmis te willen bijwonen die op Zondag 17 Februari, om 9 u,, zal gezon gen worden in de Kerk der Paters Kar melieten, tot zielelafenis van Vrienden en Kennissen worden uitge- noodigd tot de zielmis, die zal gezongen worden, tot lafenis der ziel van echtgenoot van Vrouw Celina Fertinel, op Zondag aq Februari 1925, om 8 u., in St Maartenskerk. ROME. Oplossing van het Roomsch geschilpunt. Maandag laatst in het Pauselijk Paleis van St Jan in Za- traan is een overeenkomst geteekend ge weest door Kardinaal Gaspari in naam Zijner Heiligheid de Paus Pius XI en Z. F. Benito Mussolini, de hersteller der goede orde in Italië, in naam van Koning Victor-Emanuel II. I)oor deze overeen komst is het onverschil, dat onoplosbaar scheen, tusschen den Heiligen Stoel en Italië opgelost. Deze oplossing zal door al de Katholie ken van gansch de wereld met vreugde opgenomen zijn als eene verlossing van de pijnlijke toestand waarin de Heilige Vader als vrijwillige gevangen in het Vatikaan zich bevond, en dat zij betreurden. Voor alle volkeren zonder uitzondering van godsdienstlijke gevoelens is deze daad een stoffelijke en ontwistbare vol making der Hoogste Geestelijke Moogd- heid in de wereld. Ten jare 1870 als wanneer de Paus Pius IX alreeds van zijne buiten Staten beroofd was, de inbezetneming van Rome door de Italiaansche troepen aanduide het einde zijner Wereldlijke kracht. In Belgie, leven nog eenige oude Zouaven, die deze gebeurtenissen bijgeleefd hebben. Bij op roep van Mgr de Merode, Minister van Pius IX. tot de verdediging van de Paus waren er talrijke jongelingen van Frank rijk, Belgie en Holland tot Rome toege- loopen. Tegen deze afzetting Pius IX prote steerde krachtdadig en sedert toen bleef hij vrijwillige gevangen in het Vatikaan zijn Paleis waarvan Italië hem het gebruik maar niet de eigendom verleende. De opvolgers' van Pius IX herhaalden zijn protest en sedert toen. deze die vrij als Kardinaal het Vatikaan ingetreden hadden tot het kiezen van eenen Paus, als wan neer zij verkozen wierden, bleven er in als gevangen tot hunne dood. Zoo deden Leo XIII, Pius X, Benedictus XV en tot heden Pius XI. Dezen toestand gedurende 58 jaren, was wederzijds zeer lastig. Van den eene kant, onder het stoffelijk gebied van de Italiaan sche regeering had de Paus de volstrekte vrijheid niet, om in de gansche Wereld, zijne geestelijke lasten te vervullen. Dit wierd klaarblijkend betoond gedurende de oorlog. Van den anderen kant de Italiaansche bevolking wiens katholieke gevoelens wel bekent zijn was gedurig gekweld, met de vijandschap tusschen Geestelijk en Tijde lijke besturen, waaronder men zoo vele vrijmetselaars kon tellen en wiens doel, met het berooven van baar rijk. de Hei lige Kerk te vernielen, was. Bijna 60 jaren onverlijkbare tegenstand hebben ten einde de overwinning behaald, en de Pius XI zal nu wederom vrij, en met al de hoedanigheden van Paus en Vorst bekleed zijne goddelijke zending De begraving van heer Karel-Lodewijk Hallaert, Eere-Schoolopziener van 't vrij Onderwijs 3® Bestrek Bisdom Brugge; Eere-Voorzitter en Stichter vakn 't Chris ten Onderwijzersverbond Kring Yper Fiere-Voorzitter en Stichter van den Bond der Pensioen- cn Ziekengilden van 't Ar rondissement Yper Fiere-Voorzitter en Stichter der Muziekmaatschappij Ypria- na Ridder van de Kroonorde vereerd met het Pauzelijk Kruis Pro Ecclesia et Pontifice», met 't Burgerlijk Kruis en de Medalie van 1® en 2® Klas; de Mutuali- teitsmedalie van 1® en 2® Klas en de Her- inneringsmedalie van Leopold II Lid van het Genootschap van den H. Vincen- tius a Paulo en van alle godvruchtige broederschappen, heeft Maandag laatst in St Jacobskerk plaats gehad, onder een grooten toeloop van vrienden en kennissen die er aan gehouden hebben eene laatste hulde te brengen aan dengene die gansch zijn leven voor het stoffelijk en zedelijk welzijn van zijne medeburgers opgeofferd had. Zekere Easier is alhier in de statie geval len op de spoorbaan met het ongelukkig gevolg dat zijne linkerhand afgereden werd door eenen wagon. In bedenke'ijken toestand werd hij naar het gasthuis over gebracht. Ziehier wat Dokter Borms in het num mer van Woensdag 30 Januari laatstleden van het dagblad der Nationalisten De Schelde zelf verklaarde Wij zijn doende de lijsten van alle Vlaamschvoelende partijen, als daar zijn de fronters, de Christene volkspar- tij en wellicht ook de communisten, tot een centrale lijst te combineeren Daar hebt ge dus hun plan Geloovi- gen en ongeloovigen, katholieken en vrijmetselaars, bolchevisten en commu nisten, allen op dezelfde lijst. Katholieke Vlamingen, kunt ge zulks overeenbrengen met uw katholiek geloof, uw katholieke overtuiging Is dit de meening van de Katholieke Vlamingen Zijt gij bereid zulke combinatie of samenspanning te steunen Wij antwoorden Neen Neen Dui zendmaal neen Van 27 Januari 1929 voort zijn er nieu we postzegels te koope van 10, 20, 50 en 100 fr. met Koninklijke beeltenis, in diep druk, 1 3, 5, 10, 20, 25, 35 en 50 centi- men met Heralsche Leeuw gedrukt. -«o»- - co- Op 14 Februari in St-Maartenskerk heeft de begraving plaats gehad van M. Alois Legrand, echtgenoot van vrouw Louise Ghys, vader van heer Maurice Legrand-Timmerman postmeester te Wervick. Onze rechtzinnige rouwbetuigingen. Deze zal om 5 uren beginnen om rond 8 uren te eindigen ten einde aan deze wie zulks noodig is toe te laten den laatsten trein te nemen. Prijzen der plaatsen 12 fr. 6 fr. en 3 fr.1 Men kan deze op voorhand nemen in Cercle St-.Tean Vrijdag en Zaterdag van 5 tot 7 12 uren 's namiddags, 's Zon dags van 11 tot 12 1 2 uren of per tele foon: Komen 176. Belgie's bevolking is aan 't verminde ren, daar op 100 huwelijken, er 27 zijn zonder kinderen 12 met een kind 17 met twee kinderen, 11 met drie kinderen, 7 met vier kinderen, 5 met vijf kinderen, 3 met zes kinderen, 2 met zeven kinderen, 1 met acht kinderen of meer. Zet voort en vermenigvuldigt, zei de Schepper aan de dieren en menschen die hij schiep. God leeft die 't al geeft, en die Gods geboden onderhouden beminnen best hun vaderland. HET MEENEMEN VAN KINDEREN OP DE FIETS. Kinderen van het eerste levensjaar behooren in de wieg en bij gr ed w eer in de kinderwagen, schrijft dr. Post humus in «;De kampioen De moe der,die hen voedt, past evenmin op de fiets. Het is dus in beider belang dat de moeder met den promenade- waeen een flinke wandeling maakt. Met die van het tweede levensjaar is het niet anders. Dan late men den spruit, die intusschen her ft geleerd op zijn beenen te staan en nogwagge- lende loopt, veel aan zich zeiven over, bij slecht weer in huis in een goed ge- ventilleerde kamer in een loophek en bii mooi weer buiten. Tegen het meevoeren van kinderen van drie jaar en ouder op de tiets, heeft de schrijver onder bepaalde voorwaarden minder bezwaar. Ou ders met beper te beurzen kunnen er dan eens over denken de veelal enge woonruimte te verwisselen met de vrije natuur. Geen knellende zorgen over het achtergebleven kind behoe ven dan hun genot te bederven. Men zorge er echter voor, het Find niet over te langen afstand op de fiets mee te voeren, neme op elke fiets niet meer dan een kind mee en voor zie het van behoorlijk warme klee ding. Als plaats voor het kind prefereert dr.P. een in den voorkomend rieten stoeltje met voetsteunen, dat als een bagagedrager voer het stuur aan de fiets verbonden is E^n breede lederen gordel geve gelegenheid tot behoorlii- ke bevestiging. Het eer.: re voordeel, dat in de bevestigin- bet stoeltje achter het zadel lig, de grootere beschutting tegen rddoch dit weegt niet op tegen het nadeel dat de riider hef kind ri®t in het oog heeft. Tegen het meevoeren van een kind op een bagagedrager achter het zadel, wat men roe veelvuldig ziet,waar schuwt de schriiver ernstig. BURGERSTAND VAN YPER, v2n 7 tot 13 Februari 1929. Geboorten. Beun Louis, Klaverstraat. Wullepit Lucien, Korte Thouroutstraat. Duprez Jan, Poperinebesteenweg. De fever Jacques, Dickebuscbesteenweg. Rouly Thérèse, Jules Capronstraat Goe maere Jeanne, Bruggesteenweg. Six Mar gareta, Lange Thouroutstraat. Overlijdens. Duthoo Octavie, 80 jz. b. ong., Meenedsteenweg.Ryckelynck He- lene, 46 j huishoudster, echt. Wyckaert Al- bert. Kalfvaart. Hallaert Carolus, 75 j.. eere opziener van het vrije onderwijs, echt. Desimpel Marie, Hondstraat —Steur Maria, 17 m., Lange Thouroutstraat, (v. Poelcapel- le). Porreye Madeleine, 7 m., Bruggestw. Derluyn Valere, 17 m Zonnebekestw. Vermeulen Eulalie, 83 jz. b., wed Louage Pierr», Meenenstw. Deslee Anna, 35 jz b., ong., Poperinghesteenweg. Vande- wiele Julie, 69 j., z. b., wed. Crabbe Jean- Bap iste, Poperinghestw. Platei Marie, 80 j., z. b ongh. Poperinghestw. Legrand Alois, 72 j. z. b.. echt. Ghys Louise, De Haernestraat. Wolters Julie, 78 j., z. b., ong. Rijsselstraat. Pord C'aud, 37 j., hove nier, echt. Cotiijn Adriana, J. Capronstr. Masquelier Emile, 70 j., eere-hypotheekbe waarder, wed. Kempynck Maria, Kauwe- kijnstr. Versteele Arthur, 53 j., bakker, echt. Beele Chmentina, Rouselaerestr. Malerigier Lucie, 73 j., z. b., wed. Bolleyn Martin, Doorgangslraat. Mieroo Rosalia, 82 j., z. b., echt. Baekelandt Char Rijselstr. Huwelijken. Debeir Jules, fabriekwer kcr ts Pjperinghe, en Minnekeer, Maria, fabr.ekwerkster te Yper. Grquiere Augus- te, werkman, en Gekiere Ivonna, huishoud ster, b. te Yper. Vandenb isscbe Oscar, beenhouwer te Pcelc.apelle en Goethals Ce lina Kamermeid te Yper. Potty Georges, handelsvertegenwoordiger te Oostende en Liefooghe Ivonne, handelf arster te Yper. WATOU, maand Januari 1929. Geboorten. Maerten Adrien, z. v. Julien en Blanche Maertens. Goussey Alice, d. v. Daniel en Marie Savory. Heyman Ra phael, z. v. Eusebius en Bertha Verdonck. Overlijdens. Mahieu Emile, 51 j„ echtg v. Silvie Dekervel. Delbaere Marcel, 48 j. ongeh. Muylle Gustave, 66 j., ongeh. Metsu Gaston, 47 j., echtg. v. Laura Rycke- man. Deschuytter Achille, 61 j., echtg. v. Maria Verclyte. Cappelle Jules, 74 j., on geh. Borrv Alois, 84 j., ongeh. Derud- der August, 74 j., echtg. Silvia Nevejans. I Verlieyde Renée, 72 j., wed. v. Pieter Van- renterghem. Arota Rene. 6 m., z. v. Pieter en Martha Haeyaert. Deschodt Petrus, 54 j., echtg. v. Emma Bulthez. Huwelijken. Spinnewyn Henri, v. Hol- [lebeke met Leuwers Margarite v. Watou. I Demol Elie met Demol Marie. D'Alleine Maurice v. Poperinghe met Deprez Maria v. Watou. Patyn Jules v. Rousbrugge met Doolaeghe Andronia v. Watou. Delanghe Emile met Deheegher Emma, wed. v. Geor ges Gruwier. Matton Leon, wed. v. Emma Vanrenterghem met Roffiaen Juliana. WERVICK, v. 29 Jan. tot 13 Feb. 1929. Geboorten. Knockaert Leon, sec- tie I). Gadeyne Denise. setie D. Yanneste Martha, sectie B. Ackott Abel en Noël, sectie A. Loof Hu bert. Ten Brielenlaan. Vanhecke Denise, sectie G. Dewitte Orner, Ten Brielenlaan. Yercouter Pierre, Molenstraat. Overlijdens. Yantomme Charles, 67 j., sectie E. Dumont Charles 68 j., Nieuwstr.Speybrouck Sylvie, echtg'. Vandenbroeke, 64 j., sectie B. -Van- damme Beatrice. 1 jsectie G. Heze Joseph, 3 m., sectie A. Benoodt Ma rie, wed. Decamp. 77 j., Koeistr. Masschelein Joseph, 38 j., sectie B. Provoost Xavier, 74 j., in 't hospitaal. Pelgrim Clement, 66 j., in 't hospi taal. Hespeel Alberic, 2 m., sectie A. Gryson Apolline, 72 j., Koeistr. Kesteloot Jules, 60 j., sectie G. Huwelijksaankondigingen. Van- latton Daniel, wever te Wervick met Fauvarque Anna, sterkster te Komen. Vervaeke Marcel, autogeleider met Sarrasin Marie, huishoudster. Huwelijken. Pattyn Camille. fa briekwerker te Dadizeele met Debeuf Rosule, huishoudster te wervick Verschaeve Camille, landbouwer te Zantvoorde met Verschaeve Marie, landbouwster te Wervick. Coudron Leon, rekenplichtige met Brysse Elza, zonder beroep. Kantoor van den Notaris André VANDER MERSCH te Yper. MAANDAG 25 FEBRUARI 1929 om 3 uren stipt namiddag, in het Hotel Les 3 Suisses Groote Markt te Yper OVERSLAG van Buiten grondgeb. van YPER, Rijsselsteenw. (wijk 3 Koningen). Koop 1. Eene WERKMANSWOONST met medegaande stal en hoving, groot vol gens kadaster 3 a. 40 ca. en volgens meting 2 a. 94 ca. Gebruikt zonder recht van pacht door Alois Pattyn, aan 40 fr. te maande. Ingesteld 15.100 fr. Koop 2. Eene WERKMANSWOONST met medegaande stal en hoving, groot vol gens kadaster 3 a. 45 ca. en volgens meting 3 a. 11 ca. Gebruikt zonder recht van pacht door Th. Griflet aan 40 fr. te maande. Ingesteld 15.300 fr. Koop 3. Een driehoekig jperceel BOUW GROND en HOF, groot 10 a. 10 ca., maken de den hoek uit tusschen de steenwegen naar Waasten en Comen en den ijzervveg van Yper naar Kortrijk. Vrij van gebruik. Ingesteld 5.100 fr. Stad YPER, Mondstraat. ,i Koop 4. Een schoon WOONHUIS met 71 ca. grond en erve, Mondstraat, 37, maken de den hoek van het Gouden Konijnstraatje. Bewoond door Alphons Woets, zonder recht van pacht aan 75 fr. te maande. Ingesteld 20.000 fr. Koop 5. Een schoon WOONHUIS, met 76 ca. grond en erve, Mondstraat, 39. Bewoond door André Vanwondelem, zon der recht van pacht aan 75 fr te maande. Ingesteld 22.000 fr. Voor alle inlichtingen zich te wenden ten kantore van den Notaris Vander Meersch, Rijsselstraat, 86, te Yper. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, desla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos4.50 fr.de halve doos 3,50 fr Dat God hem rap herstelle voor het grootste welzijn zijner parochiaenen. worden aanvaard om het Diamantslijpen aan te leeren. Van Neste, 48, Hondstraat, Yper. EIKEN en ACAJOU MOULUREN - - -TCi Telefoon 154. OPVOLGSTER DER FIRMA

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 3