Dan hier en elders. algemeene SCHRIJFMACHIENEN IL Asaert-Salomé Omnium de Constructions Electriques et d'Appareillage J-loogspannings-, Iiieht- en Dfijfkraehtinpiehtingen. Dixmudestraat, 14, YPER. Ferdinand Waterbley-Riem VOOR UWE PORTRETTEN afdeeling yper SleptPifi^Qtie Ondernemingen u *j CDat cue afluisterden Keuring der Stieren en prijskampen voor Stieren Koeien Jaar 1929. Plichtbewustzijn van Charles Baekelandt. Het Schatkistkomiteit Bezoekers. Vredegerechten. Diefstal. Ypersch Stadium. voor de 14e omschrijving te YPER op Dinsdag 2 April 1929 om 10 uur (Koeimarkt.) Kerkelijk Nieuws Katholieke St Michiels Turners Yper Ypersche Weverij. Bericht. Eene nieuwe werking der Handelskamer. ZEER BELANGRIJK G. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel. 250. Fonds der Meestbegaafden. Allerlei Drielingstraatje. Langemarck. in Canada is overleden de jeugdige echtgenoote van Boudewyn Jacques, geboren Martha Bosch. De vrouw was slechts 27 jaar oud en laat drie kleine kinderen achter. Gendarmerie. Hengstkachtels. Wytschaete. Heer STANISLAS SCHABAILLIE. Vrouw Clemence DELBAERE Heer LEO VAN DER GH0TE, Wervick. Kind levend verbrand. Verleden week moest de echtgenoote N... voor enkele oogenblikken afwezend zijn terwijl haar kind, twee jaar oud, al leen t'huis was. Teruggekomen vond de vrouw het knaapje omringd van vlammen. Onmiddellijk naar het hospitaal overge bracht stierf het tengevolge der opgeloo- pen brandwonden. Men vermoedt dat het arm kind te dicht de brandende stoot zal genaderd zijn en aldus het vuur aan zijne 11 kleeren medegedeeld. Wevelghem. 1 'lasfabriek in brand. Zaterdag namiddag brak een geweldige braDd los in de vlasfabriek Sint Antonius gehucht Kruishoek te Wevelghem. De brand breidde zich rap uit en in weinige oogenblikken was de helft der fabriek in laaie vlam. De pom piers dadelijk toegesneld, konden het an der deel redden. Een groote hoeveelheid vlas en zwingelmachienen zijn vernield. Een honderdtal mannen vallen zonder werk Reninghelst. Deze gemeente, die thans tot de gendarmeriebrigade Locre behoort, wordt zoowel voor de mobilisatie als voor de bewaking bij de brigade Pope ringhe ingedeeld. Hooglede. hristenc mutuali teit Broedermin d Zondag hare jaarlijksche algemc: vergadering. Na de mis had in St Quirinuszaal eene alge meene vergadering plaats, waarop er ver slag uitgebracht werd uopens de werk- zaamheden der gilde. Verder werden aan spraken gedaan door E. H. Pastoor, door Rob. Dujardijn, voorzitter en door E. H. Destrooper, uit Roesselaere. 's Namid dags werd er in dezelfde zaal eene feest zitting gehouden waar er het woord ge voerd werd door volksvertegenwoordiger j Allewaert en door M. d'Artois, bestendig afgevaardigde. De teestvergadering werd ;door luimig zangspel opgeluisterd. Aannemer Boterstraat YPER Brussel - 194-196, Alsembergschensteenweg - Brussel. Qestel^ en plans op aanüpaag. Verkoop van allerhande electrische toestellen. Ma wie damme da nu zien .Marie toch K'peisde daj dood was. Ja, Silvie, zwieg ter v.in. Je noort t.. van nie anders mi koeten of t'is van Efnschen die doo gaan, e van t'slicht weere. Hort e kè, 'k gaaj e kè etwat zeg- ii». Kleven ik wel altied in staat va prachie, ma 'k zoender olgliek nog wel e bitje willen bluuven. Eja t'is wel e bitje stief koed, ma 't leven is olgliek zoete, sertoe oj e fraajen vent het, en on de joengens e bitje mij willen.En t'is daarom dak mien goed swanjeeren. Ke kruppen mar ut os 't stief noodig is wa zie je nu beter of bie e goe stove Ba ja, t'is toen nog waar ook,.M^rie. Maar a propoo, oj davan koet, wa gaaje gie achter joen kolen Mè zuk e weere vliegen ze waarlik deur de stove T'is o'gliek etwat te zeggen, annè 1 Ja 'k en dat ook va me leven al oendervoenden.Ma nu, kope ke me kolen bie Monkerhey-Van Neste, up de koe- mart. Kiek, Silvie, 'k gaaje nu e kè etwat zeggen, daj g'heel je leven moet anthoe- der. T'en is nie voo t'eene ot voo t'ander of omdak willen reklame maken voo die menschen, ma kiek, t'is e plezier, je stove t hooren roenken en te zien branden, mi zukke kolen T'is e kurieuseteit allé E je kut da van olies kriegen Freinen, Braisetten, Anthracietenanfin, k'e wit nie hoevele soorten dan der da wel in die magaziens liggen. Je net dat nog nooit ezien. Alleman kut da ze goeste vienden. E wit je wuk nog, t'is dan ze do zoo rap zien om joen te bedienen Kiek, com mandeer je ze gie van den nuchten, twee heuren drachter zien ze dor ol der mè. Tiens, Marie, wuk daj nu al zegt. K en ik ol dikkers hooren koeten van t'huus Monkerhey-Van Neste, a ja, k'zien ze geele dagen in me strate passeeren, mi nulder kolen, ma ja 'ken en ik percies nog nooit gee zóóverre epeist. Mar os dat eigentlik e zoo is,go 'k ik ook ekè moeten probeeren. Hort, Silvie, 'k spreken ik van oen- derviendienge. Probeert gie e kè, emme gon toen e kè klappen. T'is altied goed van zukke diengen te weten. K'gon de rechte notoe ziMer ci, voo 't rensènlement, Marie Wel, wel t'is geren edaan, Silvie, je wit wo dat t'is, arfnè, n° 13", up de koe- mart. Ja jaak, kegon niet missen. .'«a,myol nus koeten, gau me vent weere peizen dak nog nie thuus ezien. Hen is bezig mè zorgen voo d'joengers, en e doet dat nie stief geren. Ja ma ja, wuk doen ze zieder e zoo geren Je moet ten olgliek niet te vele involgen. Ten is geen danger, o contrarie ma ja, me meugen olgliek va nulder goed heid nie abuseeren, annè, Silvie. T'is toen nog waa, Marie. T' bluuft percies langst deuren ezoo. Allé, dat 't wel gaat en de complementen na Ceriel os zen stief kwaad is, stik het gie mar up mien. Jaak Allé, dag Silvie. Dag, Marie. Jülien en Jean. Hieronder volgt de geldelijke toestand der Maatschappij op 31 December 1928. TE GOED Op 31 December 1928 waren er 72ont- leeners voor eene totale som van fr. 032.784,69 Er was in kas 1 939,81 Loopende rekening der Na'ionale Bank 134.344,27 fr. 709.068,77 SCHULD 2.187 aandeelen van leden, ten getalle van 155,die een kapitaal gevormd hebben van fr. 56.802, Voorschotten der Alge- meene Spaarkas 631.240,78 .Reserve 1) Gewone 50.391,47 2) Voorwaard. 1.252,85 Verschill. Schuldeischers Niet betaalde dividenden 51 18 3 .644,32 .687,38 .028,81 Te goed 769 068,77 Schuld 761.469,29 fr. 761.469,29 7 599,48 fr. batig slot. Van welke som volgens art. 24 der standregels het Bestuur voorstelt 6 °/0 te betalen aan de aandeelhouders, 't zij op fr. 56 862 fr 3.411,72 en het overige of 4.187,76 te storten in de reserve te weten 5 0 voorafneming volgens de statuten 379,97 aan de reserve 3 807,79 4.187,76 fr. 7.599 48 De totale gewone reserve bedraagt aldus 50.391,47 4.187,76 fr. 54.579,23 De rekening van scha en bate die het Bestuur U verzoekt goed te keuren is de -volgende BATE Opbrengst der leeningen fr. 23.679,67 Interesten der loopende rekening 2.024,04 fr. 25.703 71 SCHULD Interest verschuldigd aan de spaarkas 16.112,16 Fiscale taksen 169,27 Algém. kosten 1.822,80 18 104,23 Winst verdeeld als volgt Aandeelen 3.411,72 Wettige res. 379.97 Gewone res. 3.807,79 7.599,48 fr. 25 702,71 Bilan en rekening van winsten en ver liezen werden eenparig goedgekeurd en ontlasting werd aldus verleend aan Bestuurs- en Toezichtsleden. De mandaten van de HH. C. D'Huvet- tere, Voorzitter-Beheerder H. Iweins- d'Eeckhoutte en G. Delahave, Beheerders en J. Van der Mersch, Toezichtslid wer den voor eene nieuwe termijn van 3 jaar met algemeenheid van stemmen hernieuwd. STAD YPER. BERICHT. Het Bestuur, Het afsterven van onzen verdienstelij ken medeburger Charles Baekelandt- Miroo herinnert ons het volgend oorlogs- voorval De schrikkelijke dagen die volgden op het eerste duitsch stikgassenoftensief van 22 April 1915, hadden de Krijgsoverheid genoodzaakt eindelijk over te gaan tot de ontruiming der burgerlijke bevolking en den 9 Mei 190 moesten de laatst-gebleven Yperlingen, met gebroken hart, de ge martelde Moederstad verlaten. Zoo kwam ook Charles Baekelandt te Poperinghe aan, en bewust dat hij als meester-waterleider in den Yperschen Sector voort dienst kon bewijzen, vroeg hij er aan den bevoegden veiligheidsdienst een Permis de séjour». Doch werd dit hem geweigerd met het antwoord Yper bestaat niet meer trekt er maar van door gelijk de anderen, en neemt den vluchtelingstrein die dage lijks vatr Abeele-Statië uitwijkt In de algemeene verwarring dezer akelige dagen hadden duizende getcister- den een schuiloord gezocht op het laatste plekje vrijen Belgischen grond. Bij 't zicht van al dit noodloot, had een Yperschen Burger het initiatief genomen een hulp- veerdig bureel te-openen, en dank zij de gastvrijheid van den sympathieken Abee- lenaar Heer Victor Haghedooren, werd op de uiterste grens van ons Arrondisse ment, een Ypersch bureeltje te Abeele ingericht, waar al de vluchtelingen wel kom waren. Daar kwam ook Charles Baekelandt aangeland, en hij kreeg natuurlijk de aan beveling de streek niet te verlaten met de belofte dat het noodige zou gedaan wor den om zijne verblijfstoelating te be komen. En de Goddelijke Voorzienigheid kwam er tusschen Pas eene half uur later was in het bureeltje een verbonden stafofficier, gezonden door den Engelschen Generaal uit Yper, met eene lange lijst inlichtings- vragen waaronder de netelige toestand der Waterkwestie angstvol uiteengezet was. Snedig klonk het antwoord Een enkel man kan U daarin helpen 't is de fonteinmeester van Yper, die van de Sü- reté order kreeg met den vluchtelings trein uit te wijken. Zeer lichtzinnig gaat men te werk door het verwijderen van zulke nuttige personen Tracht hem nu maar terug te vinden De stafofficier onder die les verpletterd, vertrok angstvallig op zoek naar den Yperschen watermeester, die weldra te ruggevonden wierd en zonder uitstel al de noodige papieren ontving om, naar zijn keus, te Watou te verblijven. AIzoo bleef Charles Baekelandt, gedu rende de bange oorlogsjaren, een on schatbare medewerker der Krijgsoverheid op deze frontlijn, en aarzelde nooit, on danks het gevaar, telkenmale zijne hulp te Yper ingeroepen wierd. YPRA. Pectoral Dupuis. Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlich ting; de hardnekkige hoest bedaart; dg brand in de keel verdwijnt; de flui men komen los en worden gemakke lijk uitgespuwd. Te verkrijgen 111 alle Apotheken. vergaderd in het Ministerie van Finan cien onder Voorzitterschap van M. Jas- par, Eerste Minister, heeft onder meer besloten het herstel van de baan Veurne- Vper. Naar men meldt zouden verscheidene groepen Engelsche Officieren in den loop der maand Maart een bezoek brengen aan de slachtvelden van het front, namentlijk aan deze van Bergen en Yper. Maandag laatst werden de vredege rechten van Yper van de Voetvolkkazerne naar het Justitiepaleis op de Groote Markt overgebrachi. 't Is een begin en er moet een begin aan al'es zijn. Laat ons hopen dat binnen kort de diensten van de rechtbank van eersten aanleg ook zullen kunnen volgen en de ellendige lokalen der Voetvolkkaserne verlaten. Woensdag morgen gedurende de zitting van de rechtbank werd in de kleerkamer der advocaten den hoed van M. Water- blee ontvreemd, 't Is verre gekomen in dien de dieven nu hun eerlijk stieltje in de lokalen van de rechtbank beginnen uit te oefenen en dit nog ten nadeele van de Heeren advocaten. Ge moet daarvoor nog al durven. De beheerraad van het Ypersch Stadium heeft de eer de aandeelhouders uit te noo- digen tot de gewone algemeene vergade ring welke zal plaats hebben op Maan dag 4-3-29, om 6 ure 's avonds in het Continental Gasthof. DAGORDE: r' Verslag van den beheerraad en de Kom missarissen. 2' Goedkeuring van bilan en winst en ver liesrekening. 3° Ontlasting aan Beheerders en Kom- missarissen. 40 Wettige benoemingen. Het Bestuur. De keuring der Stieren bestemd tot den Openbaren Springdienst voor 1929, voor wat de 3e (derde) Landbouwstreek betreft, zullen als volgtplaats grijpen: voor de 12e omschrijving te Proven op Dinsdag 19 Maart 1020 om 10 uur. voor de 13e omschrijving te Boesinghe op Woensdag 20 Maart 1929 om 10 u. voor de i5o omschrijving te Wervick op Donderdag 21 Maart 1929 om 10 uur. voor de 16e omschrijving te Meessen op Maandag 25 Maait 1929 om 10 uur. voorde 17e omschrijving te Kemmel op Woensdag 27 Maart 1929 om 10 uur. voor de 18e omschrijving te Moorslede op Donderdag 28 Maart 1929 om 10 uur. Tezelvertijd zullen te Yper, (voor de i3e, 14e, i5e, ïüe, 17e en 18e omschrij vingen) de Omschrijvingsprijskampen plaats grijpen voor Stieren en Koeien alsook toegekend worden de tweede of derde Jaardoodingen van vroeger ver leende bewaringspremien van 2400 fr., of de bewaringspremie van 1000 fr. aan de Stieren die reeds deze Derde Jaardooding bekomen hebben. (Voor nadere inlichtingen, zie plak brieven.) Op ZONDAG 3 MAART 1929. In St MAARTENS ten 11 Vi uur, zielmis voor de Gezusters Dedulle. In St PIETERS ten 8'/s uur, gez. mis voor Eerw. Heer Neuville, gewezen pastor der parochie. In St JACOBS ten 7V» uur, zielmis voor Gustaaf Baillie- vier en hsvr. Louise Vansevenant. ten 8'/i uur, zielmis voor Emile Spey- brouck en hsvr. Maandag 4 Maart, begint de NOVEEN VAN GENADE, dewelke eindigt den 12 Maart, verjaardag der Heilig-Verklaring van St Franciscus Xaverius. Die noveen draagt den naam van «gra tie of genade omdat ze aan zooveel menschen, door de tusschenkomst van St Franciscus, zooveel weldaden ver schaft heeft. De vasten sermoenen worden gepredikt in St MAARTENS door E. H. DeConinck; St PIETERS door E. H. Bonte St JACOBS door E. Pater Matheus O.D.; St NIKLAAISdoor E. H. Vandeweghe. Waarde Heer, Achtbare Familie, Het luisterlijk winterfeest van 27 Ja nuari 11. was voor de Katholieke Turners een succesvolle dag.... was de bekroning van onverpoosde wekelijksche herhalin gen. Een eerste proef hadden zij doorstaan op het Westvfaamsch Gouwturnfeest te Marck$ verleden zomer, waar zij vier bekers veroverden, en nu dit winterfeest liet uitschijnen dat onze katholieke jon gelingen Turners het bijzonder goed op hebben. Het verleden staat borg voor de toe komst... maar de toekomst staat er niet rooskleurig vóór a's wanneer de Turners aan hun lot overgelaten zijn Met betrouwen komen zij bij U, acht bare Familie, waarde Heer, aankloppen, opdat zij II als Eere- en Beschermlid zouden mogen aanschouwen en vragen U beleefd een bijdrage voor 1929 naar wille keur te willen storten op de postcheckre- kening van hunnen bestuurder E. H. L. Socquet Yper n1 30521 Met besten dank op voorhand, De Kath St Michiels Turners v. Yper en het Comiteit HH. Val. Sevs, Adv. Lommez, Gustaaf Delahave, Maur. Declercq, Rob. Coffvn, E. H. I.. Socquet. De aandeelhouders des Ypersche We verij komen in algemeene gewone verga dering op 11 Maart e. k. om 17 uren in het Hotel du Sultan te Yper. DAGORDE i° Verslag der beheerders. 2° Verslag der Kommisarissen. 3° Goedkeuring van den bilan. 40 Herkiezing van een uittredende be heerder en een kommisaris. Belangrijk Bericht: Artikel 28 der standregelen vermeldt De aandeelhebbers bezitters van aandeelen op naam, moeten, ten einde aan de alge meene gewone vergaderingen deel te kun nen nemen deze waarden afleggen in de bank door de maatschappij aangeduid, minstens 8 dagen voor den bepaalden datum. Diensvolgens moeten de aandeelheb bers die aan de vergadering en de herkie zing willen deelnemen hunne aandeelen neerleggen in den Bank van Kortrijk te Yper, voor 4 Maart a. s. De Beheerraad. Als film, iets buitengewoons De reis Londen-Brussel, gezien per vliegmachien. Beurtelings zullen zich afrollen voor de oogen der toeschouwers, de landschappen over dewelke de reis geschiedt, en waarvan sommige ons goed bekend zijn. STAD YPER. Eenige verkooper van A PPD Groote keus het goed gekende merk f\Mr r Ql— van occasiemachienen. Duplicateurs - Alle benoodigljpdenLinten, papier, carbone,stencils, inkt, enz. Verwisselingen. ^Jle herstelling van gelijk welke machienen. De aanvragen om door het Fonds der Meestbegaafden geholpen te worden, moeten gezonden worden tot den Heer Gouverneur van West-Vlaanderen VOOR 15 MAART AANSTAANDE. De aanvragen na dien datum ingezon den zullen zonder gevolg blijven. Bij besluit van 15 Februari 11. heeft de Bestendige Afvaardiging der Provincie West-Vlaanderen de beslissing van 11 Juni 1928 van den Gemeenteraad van Yper goedgekeurd waarbij het Drieling straatje afgeschaft wordt en den grond ervan mag verkocht worden aan M. M. Bailleul voor 1500 fr. De gemeente Reninghelst, die nu tot de brigade Locre behoort, wordt, zoowel voor de mobilisatie als voor de bewaking, bij de brigade Poperinghe ingedeeld. -«o»- Een prijskamp voor hengstkachtels van het Belgisch trekras op hun tweede jaar gaande zal plaats hebben te Yper op de Markt, Donderdag 21 Maart 1929 te 10 3/4 uur. De Jury zal dan ook de hengsten keuren die nog niet konden voorgesteld worden. «o» Woensdag 6 Maart 1929 ten 11 1/2 u. zal er te Wytschaete in 't Gemeentehuis overgegaan worden tot de aanbesteding der werken tot herstellen der plaats en het herleggen der voetpaden, waarvan het bestek 226.017,97 fr. bedraagt. De aanbiedingen moeten ten laatste tegen 4 maart bij dubbel gesloten aangeteeken- den brief naar den burgemeester van Wytschaete gezonden worden. a# se--'"nC'VL.* STERFGEVALLEN. Donderdag der verleden week werd het stoffelijk overschot van den E. H. Tyber- hein, gewezen pastor van Vivecappelle, godvruchtig overleden te Brugge, naar den familiekelder te Yper overgebracht. Talrijke vrienden hadden eraan gehou den deze teraardebestelling bij te wonen. Wij bieden aan de familie Tyberghein de verzekering onzer oprechte deelneming. ROUWBER1CHT Zondag aanstaande, om 8 uur in Belle's Godshuis, gezongene mis met offerande voor -«o»- Maandag werd in St Niklaais plechtig geuitvaard Weduwe van Heer Eugeen Leclercq. Het Ypersche Volk biedt de familie Leclercq-Delbaere zijne rechtzinnigste deelneming aan. «o» Zondag io" Maart om 8.3o ure 's mor gens in Sint Jacobskerk zal eene mis gele zen worden ter ziellafenis van gewezen Arrondissements Ingenieur te Yper. Vrienden en kennissen worden daartoe uitgenoodigd. SPORT. VOETBAL. BILLARD. Uit welinge'ichte bron heb ik het ge noegen aan de Ypersche Biljartliefheb bers te laten weten alsdat den Heer Ar thur Eggermont, de beste speler der streek, sedert langen tijd verblijvend in het Sanatorium te Syseele wegens ziekte, bepaald aan het beteren is, zoodanig dat zijn terugkeer in ons midden slechts een kwestie van tijd meer is. Voor allen die den sympathieken Arthur kennen, zal het een oprecht evenement zijn van tijd tot tijd hem eene verbluffende reeks te zien maken op zijn Eggermont's, maar dat hij hem zwichte van den ande ren AS die nu ook Yper is komen bewonen. ONZE BILJARTKAMPIOENEN. Ons klein landeken is in het Biljartspel waarlijk schitterend vertegenwoordigd. Wij zien met overtuigende regelmatig heid de liefhebbers Theo Moons, deze maand in het wereldkampioenschap weer zijn wonderstok heeft doen gelden, steeds a's zijn schaduw gevolgd door den klas sieken Gentschen speler Van Belle. In Holland is de jonge Van Leemput, die meer en meer zijn aanspraak op de wereldeer bij de beroepspelers schijnt te willen doen gelden, onze Noorderburen met fantazische reeksen gaan verbazen. En in Amerika verweert de titcldra- ger, de befaamde Belg Heremans, zich met een gloedvolle zegelust in het We reldkampioenschap, waarin vooral de Ja- panees Masugama en de oud-titeldrager de Amerikaan Schaeffer hem het vuur aan de schenen leggen. Ik meen dat de wedstrijden tusschen de tenoren op het groene laken een groo- tere belangstelling overwaard zijn, en acht dan ook het oogenblik aangebroken om met Heremans, Van Leemput en als de Biljartfederatie niet al te drakonisch met haar reglementen is, Moons en zijn gezellen voor grooter publiek ophefma kende biljartmatchen op touw te zetten. BILJARDAIRE. quiere Alois, 64 j., Duivestr 16. Verhaeghe Rosalie wed. Deryckere, Sta- tiestr., 32. Braems Emiel, 34 j Ten Brieienlaan 52. Vanslambrouck Mar guerite, 4 d., Sektie D., 53. Verbeke Marie, wed. Vandewinckele, 75 j., Sektie A, 112. Blieck Marie, wed. Callewaeit, 78 j., in 't Ouderlingengesticht. Braem Edouard, 78 jSektie F, 10. Den Zondag 17 Maart, om 4 uren, in dezelfde zaal van Oud Yper, zal M. Ca- lembert bestuurder van de propaganda burgerlijke vliegdienst.ons komen spre ken over De vliegdienst op handelsgebied 10 jaar na de Wapenstilstand BURGERSTAND VAN YPER, van 21 tot 27 Februari 1929. GeboortenBollaei t Robert, Maloulaar Deraedt Josiana, A. Mer^helijnckstraat, Desodt Edith. March. Fochlaan. 8. De- fever Marie José, Dixmudestraat, 51. Du- riev Robert, Hondstraat, 21. Leroy Wi ly, Blinde liedenstraat. Slosse Philippe, Dickebuschsteenweg Huwelijk. Brown Thomas, hovenier te Zonnebeke en Claeys Rachel z. b., te Yper. Overlijdens. Gryffon Valeria, 79)}., 2. b. ong Lange Thouroutstraat, 11 Kesteman Ludovica, 66 j., huishoudster, ong. Pope- ringhestw. 27. Delbaere Clementia, 77 j z. b. wed. Leclerq Eugène, Waterkasteel straat, 7. Muylle Petrus-, 79}., z. b wed. Sïsier Juliana, Meenenstw. 230. Dedeyne Judith, 46 j ong., St-Jacobskerkhpf.Bec kers Marie, 65 j z. b Echt. Mennens Joan, nas, Basculestraat. Legrand Antoinette, 19 m. Poperinghestw, 85. Camerlynek Emma, 16j. z b.. ong. Veurnestw. 111.— Maes Marie, 52, 52 j. landbouwster, ecbtg, i Vanneste Ernest, Zonnebekesteenweg, Ver- lorenhoek. WERVICK, van 13 tot 26 Februari 1929. Geboorten. Mahieu Nelly, Molen straat 100. Leroy Frans, Ommegang- straat, 82. Lemahieu Gilbert, Sektie F, 80. Debacker Paula, Nieuwstr., 31 Vanslembrouck Marguerite, Sektie D, 53. Lesaffre Gilberte, Sektie F., 255. Ververken Suzanne, Sektie F., 127. Lenaer Simonne, Sektie G., 1)0-, Gar- reyn Camille, Sektie F., 1491 Clarysse Raoul, Sektie G, 44. Overlijdens. Delavernier Henri, 72 j., Ommegangstr., 4 Theuwen Maria, 3 j Sektie F., 273. Sarron Octave, 10 m., Sektie E., 305. Ghes- Studie van den Notaris CASSIERS te Poperinghe MAANDAG 11 MAART 1929 om 3 u. zeer stipt namiddag, te Poperinghe op de Groote Markt in 't Vlaamsch Huis gehouden door M. Va- lère Dewitte OPENBARE VERKOOPING een goed HOFSTEDEKEN bestaands uit woonhuis, schuur, stallingen, bakoven en 1 ha. 21 a80 ca. onder bebouwden grond, zaailand weide en hof, staande en gelegen te Oostvleteren langst den steenweg van Po peringhe naar Woesten, in den Wuppehoek. Bewoond door den verkooper M. Florentin Baelen. Handslag met de geldtelling. Kantoor van den Notaris DE VOS te Rumbeke. OVERSLAG: Donderdag 14 Maart 1929 om 2 ure namiddag stipt, ter gasthof De SterreGroote Markt te Rousselare van NI JVERHEIDSE1GENDOM bestaande uit belangrijke bloemmolen en heerenwoning te Boesinghe bij de brug, groot 27 a. 20 ca. Thans gebruikt door den verkooper M. J. Vancayzeele tot 3 maand na de betaling. Inbegrepen alle mekan-ieken alsmede de electrische inrichting. Plans en beschrijving der machienen als mede alle verdere inlichtingen te bekomen bij bovengenoemden notaris. Deze eigendom g:elegem langs de vaart Yper-Dixmude kan insgelijks voor allen an deren handel of nijverheid' aangewend wor den. Ingesteld: f501000 fr. Kantoor van den Notaris Jules RAMAULT te Wervick Om uit onverdeeldheid te treden. OPENBARE VERKOOPING van Een WOONHUIS met land te Wervick, Basse Flandre, Leegeweg, groot 4 a. 20 ca. gecadastreerd sectie B, Nrs 361b en 362d. Gebruikt door de medeverkoopst'er Jufvr. Bertha Bruggeman. ZITTING OP DONDERDAG 21 MAART 1929 ten 2 Yz ure namiddag ter gehoorzaal van het vredegerecht te Wer vick. van Openbare en private werken Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. wendt U tot het welgekend Huis Specialiteit voor kinderportretten, hu welijken en groepen, alsook alle buiten werken. Gematigde prijzen. - Meest verzorgd werk. Men trekt in alle weder, alsook op Zon- en Feestdagen. Open alle dagen van af 8 uur 's mor gens tot 8 uur 's avonds. Naamlooze Vennootschap ten Kapitale van 4 000.000 fr.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 3