Mn hier en elders. Rmé SCHM/D T-ACKE R. Asaert-Salomé Omnium de Constructions Electriques et d'Appareillage SCHRIJFMACHIENEN oe Geheimen oer Radiogolven BRUGGE, 9, AKADEMIESTRAAT, 9 61e(jtpifi(jQtie Ondernemingen Hoogspannings-, Ltieht- en Drijfkpaohtinriehtingen. Dixmudestraat, 14, YPEÏT Effen en Gegolfde Cimentplaten -- Draineerbuizen Afdeeling YPER ALGEMEENE Verkoop van allerhande electrische toestellen. De Vos en de Os ZONNEBEKE. VLAMERTINGHE 6. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel. 250. Een Ontgoochelde In den Rooden Heilstaat. SPORT GOEDE MEID (Xlhite Stat* Ltine WHITE STAR LINE, VOOR UWE PORTRETTEN Boterstraat YPER Riemen in leder, Balata, Washington en kemelhaar, Poulies, Kussenblokken, Klingerit Amiant, Caoutchouc (buizen, blad en koord), Bourrage, Graisseurs, Kranen, Poetskatoen, Riemvet, enz. Oliën, Vet en Vaseline voor machienen en wagens, Lamp-olie, alsook beste Saladeolie. R. Brutsaert-Develter Telefoon 785 Telefoon 785 NOORDSCH en AMERIKAANSCH HOUT Veemarkt, YPER Brussel - 194-196, Alsembergschensteenweg - Brussel. Qestel^ en plons op aanöpoag. D e gazet werd opnieuw eenvoudig weg betiteld Katholiek In 1928 ondervond de opstelraad dat Katholiek ook al niet meer paste en De West-Vlaming werd: Nationaal strijdbladGeen Riwmsch, geen Katholiek meer Welke gedaanteveranderingen dat gazetie nog zal adergaan is onbekend. De leus van het blad is: Vlaming voor uiten vooralGodsdienst en de dienaars er van worden op het achterplan ge schoven Weg met alwie niet denkt als de natio nalisten. Weg met de priesters die iets. durven tegensprekenVlaanderen staat boven Weg met de Bisschoppen zoo ze iets durven afkeuren Vlaanderen staat boven Weg met de Paus indien Hij hun leering kwam te veroordeelen Vlaande ren boven alles Het artikel hooger bedoel uit De West-Vlaming van 23-3-29 geeft een klaar bewijs van de gesteldheid van de voormannen der nationalisten ten opzich te der geestelijken. Zespottenen stellen den E. H. Aal moezenier van 't leger voor als een meehelper aan een triestig werk... een sukkelaar... wegloopend met zijn kepi over zijn oog en getrokken (W.-VI. 23-3) En E. H. kapelaan schelden ze uit voor ongelukkige raadsman in een propere historie... een poedel (klein hondje) dat achterloopt... Vredeman Joos Devis- scher...» Droevig om bestatigen, niet waar De wereldlijke personen die er aanwe zig waren, worden niet min bespot. Na het artikel van De West-Vlaming ge lezen te hebben weet gij wie te Watou te dun of te dik van lijf is, en't daar- mêe al. Een Ypersche advokaat, in allerhaast door Butaye ter hulp geroepen, trachtte de stichtingsvergadering van den nieu wen bond te doen doorgaan als eene kiesmeeting op touw gezet ten voordeele van M. Brutsaert.» Dat is een zuiver uitvindsel (om toch iets te kunnen zeg gen). Noch de E. H. Aalmoezenier, noch de E. H. D., noch de stichters van den nieuwen bond hadden één woord ge sproken over politiek dit weet iedereen. Leuridan heeft er een politieke meeting van willen maken ten voordeele van Bu taye. Zijn doel was te beletten dat de burgers van Watou zich zouden hebben laten inschrijven in den nieuwen bond. Daarom was hij gekomen en daarom brieschte en overschreeuwde hij alles zoolang een man in de zaal was. Zoo verstaat die advokaat, verdediger van 't recht, het recht dat de grondwet aan iederen burger waarborgtde vrij heid van vereeniginh. De overgroote menigte heeft dien rustestoorder naar waarde geschat Nog een woordje over Joos Vredeman. De E. H. D... wordt, in het artikel waar over ik spreek, uitgegeven voor Joos. Vroeger, daags na de gemeentekiezing ging een groep, met muziek aan 't hoofd, voor E. H. D. deur betooging houden, op een manier die men gerust scherminke- len mag noemen. Iedereen sprak er schande van Butaye durfde de verant woordelijkheid van dat schandael niet op zich nemen hij beweerde dat hij niet te huis was om het te beletten. Toenwel, vijf minuten te voren stond hij voor zijn deur Hij sprak tot de schimpers en be schonk ze met bier. Butaye, ge waart te huis, gij hebt het schandaal niet belet De Watounaren zullen het nooit vergeten. En dit alles liet Meester gebeuren en hij vond er smaak in, omdat hij VERMOED DE dat die E. H. Joos Vredeman was. Ik aanzie het als een plicht luidop te verklaren dat gij Butaye het mis op hadt. Dit zegt U de ware Vredeman Gij zijt erg verbitterd op dien onbeken den omdat hij u reeds verscheidene malen harde waarheden zegde, waarop gij nooit iets anders kondet antwoorden dan Joos is een leugenaar. Zulke woorden zijn de taal van iemand die zich plichtig gevoelt, en niet ter verschooning kan inbrengen. Een dag zal komen dat men u, Butaye, in de weegschaal zal leggen en rekening vragen van het goed en het kwaad dat gij te Watou en omliggende gesticht hebt, (ik bedoel de aanstaande keizing niet). God gave dat gij alsdan niet zoudt de woorden hooren made! techel! Phares gewogen en te licht bevonden Joos Vredeman. De vos en de os zijn alle twee schep sels. De vos is een wilde beeste maar de os is een braaf schepsel. De os is geerne gezien, omdat hij zooveel goed doet aan de menschen, maar de vos, die kiekens en andere beesten pakt, en is niet gaarne gezien. De menschen vangen de vos in een trape en ze slaan hem dood. Nu er was een keer een vos, een dikken vetten vos. En dien vos, hadde zijn hol te Wa tou, ten tijde dat meneere Emiel nog depute was. En dien vos en kon geen os in zijn oogen zien. Nu 't moest er ook om doen,er kwamen een keer een geheele bende ossen te gare te Watou. Wat, zei dien vosHier bij mijn hol Wachte maar, ik zal die ossen gaan hebben. En hij nam een grooten knippel en wachtte ■daar die ossen af, om te slaan. Maar kijk, daar kwam een os bij dien vos en de os zei Wat doet gij hier, gij leelijk vuil roofdier En hij gaf dien vos een zulke harde stamp op zijn muile, dat die vos jankend en huilend over de markt van Watou pikkelde en diepe weerekroop in zijn hol. En van sedertdien is de vos benauwd voor een os. O die danskoten. Zondag avond werd op de groote markt nog eens duchtig gevochten, door de vreemde jongelingen die onze danszalen komen bezoeken. Niet min dan drie werden ingerekend. Laat ons hopen dat het gemeentebestuur einde lijk ingrijpen zal, want de goede naam en faam onzer stad staat op het spel/ G he luwe. Lijk blootgelegd. Donderdag morgen was men op een vijf tigtal meters van de hofstede van den Achiel Demeestere, Meenensteenweg, be zig met delven. Gekomen dicht de aldaar staande haag werd het lijk blootgelegd van een Duitsch soldaat. Aan den arm was nog de metalen plaatalzoo zal de eenzelvigheid kunnen vastgesteld wor den. Konijnedieven Een bewoner van het gehucht Ter Hand in het Paters- bosch, zag eenige stappen van zijn wo ning een konijn loopen. Vermoedende dat het dier aan een zijner geburen toebe hoorde, ging hij dezen verwittigen. Sa men gingen zij zien en vonden eenen zak bevattende acht schoone groote konijnen. Men denkt dat deze moeten van diefte voortkomen en dat de dief, vreezende met zijnen buit binst den dag door het dorp te gaan, ze daar zal verborgen hebben. Een. onderzoek is ingesteld. WEST-NIEUWKERKE. Het is dus morgen, Zondag 14 April, om 4 y2 ure namiddag zeer stipt, dat de gewes telijke Bond der Kroostrijke Gezinnen West-Nieuwkerke - Dranoutre - Wul- verghem, eene algemeene Vergadering houdt in de Feestzaal van het Kloos ter. Deze vergadering zal hoogst belang rijk en gewichtig zijn. Na het openingswoord van den Voorzitter, komt de Heer Advokaat Lommez, Voorzitter van den Arron- dissementsbond aan het woord, om nogeens de voordeelen van de ver-1 eeniging uiteen te zetten, en te wijzen op hetgene, door de werking van den Bond, reeds bekomen werd, en nog, betracht wordt ten bate van de Groote 1 Gezinnen. Dan volgt eene groote, zakelijke, aantrekkelijke voordracht, door den Eerw. Heer Moulaert, onderpastoor te Ruysselede, ieverige voorstaander en propagandist van den Bond. Daarna, mededeelingen, vragen en inlichtingenvereffening van de jaar- lijksche bijdrage. Om te sluiten, het dankwoord van den Voorzitter, en... Tombola onder de aanwezige leden. Het programma laat dus vermoeden dat deze bijeenkomst hoogst aange naam, en meteen allerleerrijkst en zeer belangwekkend zal zijn voor de leden, alsook voor de andere hoofden van Groote Gezinnen, en voor de jonge va ders en moeders. Alwie eenig belang heeft of stelt in de werking en den bloei van den Bond der K. G. wordt hierbij dringend uit- genoodigd, en zal er aan houden van deze kans te profiteeren. Wevelghem. Brand. Op de wijk Albert, genaamd naar het Albert-' fonds, staan nog eenige houten barakken. Een dezer, gemaakt met allerlei planken en houten balken, wordt bewoond door zekere Felix Rosseeuw. De man woont daar alleen, schijnt ziekelijk te zijn, heeft den naam geld te bezitten en zeer gierig 1 te zijn. Zelden ziet men de schouw roo- ken in deze schamele hut waarde wind door de spleten gemakkelijk doorgang heeft. Zondag was d® man naar de foor! van Kortrijk- geweest en werd rond 8 ure bij zijne terugkomst gezien. Eenige oogen- bliKken nadien zagen geburen uit een achterkot der brak van Rosseeuw komen, weldra gevolgd door vlammen. Het nood sein werd gegeven, de pompiers kwamen aanstonds ter plaats en gelukten er wel dra in het vuur uit te dooven, anders had men hier, gezien de nabijstaande houten barakken, eene groote ramp kunnen te betreuren hebben. Men denkt dat Ros seeuw bij zijne thuiskomst, wat vuur zal hebben willen maken en de vlammen met het eene of andere vocht heeft willen aanwakkeren. Moe ra. A tschuwelijke moord Op de baan van Ghistel, grondgebied Moere wonen de gebroeders en gezusters Dhamers, die een zekeren Achille De- clerq, 20 jaar oud haiden opgenomen in hdn woonst. Zondagmorgen had hij 't oogenbhk afgewacht waarop allen naar de Hoogmis waren en de pachteres alleen thuis om binnen te dringen en zijn slacht offer neer te schieten waarna hij alles af zocht. De vrouw was 43 jaar oud. De moordenaar is den Zondag gezien zich begevende naar Oostende waar de gendarmerie alle logisthuizen deed afzoe ken. Het parket van Brugge stapte ter plaatse Moere af. PBosgsteart. Ontploffing. - Dinsdag namiddag omstreeks 1 uur was Emeric Pladys, ongehuwd, oud 44 jaar, en wonende te Meesen, alhier aan 't ver handelen van eene granaat. Het kwade oogenblik bleef niet lang achter en de ont ploffing volgde en gruwelijk. De ongeluk kige werd de rechterhand heelemaal ver morzeld. Na een eerste verband werd de gekwetste overgevoerd naar Yper om er eene heelkundige bewerking te onder- s'aan. Yper. Studiedag.De E. K. stu diedag welke hier Maandag in de Maria- school gehouden werd, onder voorzitter schap van Z. E.H. Kan.Lamiroy, pastoor deken, is buiten gewoon goed gelukt. Talrijk waren de deelnemers en de voor drachten gedaan door Heer Delbaere, onderwijzer te Watou en E. H. Callewaert onderpastoor te Zonnebeke, waren uiterst leerrijk en deugddoende. Het slotwoord van den Z. E. H. voorzitter klonk dan ook dankvol en aanmoedigend. Een goede dag voor de E. K. beweging. af te kondigen in een dagblad van Praag. Hij schrijft, ondermeer De toestand van de werklieden in de werkhuizen en fabrieken van de sovjet republiek is effenaf schrikwekkend. De arbeiders worden eiken dag afgetast wanneer zij de werkhuizen verlaten. Ze durven er nog zelfs niet aan denken in werkstaking te gaan. Ze worden gedrild met den knoet (d. i. een kluppel of ma trak), mogen den mond niet openen, moeten lijdzaam alles verdragen, tot zelfs de grootste vernederingen en onrecht vaardigheden. Om alles te zeggen de arbeiders zijn de slaven van de soviet- overheden. Zij worden doorslecht be taald, moeten vele uren werken en heb ben niet de middelen om zich behoorlijk te voeden. Het eenige wat zij kunnen bekomen is brandewijn om in dronke- mansroes alles te vergeten wat zij in den dag doorstaan hebben. Met genoegen vernemen wij de be noeming van den E.H. Lammens, Pastor te Zonnebeke, tot ridder in de Kroonorde. Deze onderscheiding is de juiste beloo ning, van het werk, de pogingen en de zelfopoffering door den ijverigen herder sedert den wapenstilstand aangebracht, tot de stoffelijke en zedelijke heroprich ting van zijne parochie. Den 6 April is te Ganshoren overleden in den ouderdom van 26 jaren M. Antoine Vande Lanoitte zoon van den Heer No taris Evarest Vande Lanoitte gewezen burgemeester, en van mevrouw Antoi nette Baeckeroot. Een lijkdienst heeft plaats gehad op Donderdag den 11 April om 10.30 uur in de parochiekerk van Vlamertinghe. Het Ypersche Volk biedt aan de fa milie van den betreurden afgestorven zijr.e christelijke en oprechte rouwbetuigingen. schappen van het nieuwe toestel, waar door een volstrekt constand volume van gesprek of muziek kan worden verkre gen, ondanks het feit, dat men dat mul tiplex de kracht van den zender natuurlijk verdeeld moet worden over de verschil lende kanalen van verbinding. Met min der energie in ieder kanaal bereikt men reeds betere resultaten, zoowel voor tele fonie als telegrafie, dan vroeger mogelijk was. Het Britsch postbestuur heeft voor deze proefnemingen aan de Marconi Company toegestaan gebruik te maken van zijn kortegolfpost te Bridgewater.dat door die maatschappij voor het postbestuur in 1926 werd gebouwd en die den ontvangpost is voor den draadloozen telegraafdienst tusschen Engeland en Canada. De proe ven zijn geheel onafhankelijk geweest van den gewonen dienst en hebben deze op geenerlei wijze gehinderd. MARKTPRIJZEN Yper, 6 April. Tarwe 160-163; koolzaad 410-413; klaverzaad 1700-2100; rogge 160-165; boekweit 235-236; haver 166-168; brouwers gerst 185-188; voedergerst 155-158; erwten 318-322; bloem 207-210; maïs 175-178; paar- deboonen 215-218; gruis 135-140; zemelen 150-155; lijnmeel 224-228; lijnkoeken 210-213; aardappelen 70-75; boter 28.50-30; eieren 0.70- 0.74; varkens 240-290 en 11 den kilo; strooi 25-32; hooi 62-68; ruw vlas 175-179; suikerij- boonen 143 (1928) en 150 (1929). Eenige verkooper van Lf A D JD £T I Groote keus het goed gekende merk rtL van occasiemachienen. Duplicateurs - Alle benoodigheden Linten, papier, carbone, stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke machienen. Een Tcheko-Slowakische kommunist, verleid door al de schoone ''erhalen welke de agenten van Moskow hem opgedischt hadden over den Rucsischen heilstaat, verkocht over eenige jaren het weinige wat hij bezat om zich in soviet-Rusland te gaan vestigen. Hij trok er naartoe, verbleef er twee jaar, doorreisde het land in alle richtingen maar vond er geen spoor van al het verrukkelijke dat hem voorgespiegeld werd. Geheel ontgoocheld verliet de man het land waar hij zijne geluksdroomen begraven heeft. Hij keer de in Tcheko-Slowakië terug, na in het Land van Belofte alles verloren te heb ben, tot zelfs zijne kommunistische over tuiging. Thans komt hij zijne lotgevallen BURGERSTAND VAN YPER, van 4 tot 10 April 1929. Geboorten. Godden Christiana, Goude- poortstr. Lessens, Maurits, Hoorwerk. Lowier Margareta, Paddepoelstr. Patteau Theresia, Dixmudestr. Roger Deberdt, Korte Thouroutstr. Moniez Michel, Pope- ringhestw. Van Eisen Simone, Hondstr. Overlijdens. Dedrie Julie, 20 j„ ongeil., Lange Thouroutstr. Haecke Maria, 62 j., echtg. Vandenbriele Jules, Poperinghestw. Breban Louis, 3 m., Maarschalk Frenchlaan. Angellis Maria, 77 j., wed. Segers Carohts, Rijsselstr. Geldhof André, 6 m., Veurne- steenweg. Gerris Philomena, 88 j., wed. Ghesselle Eduard, Meenenstw. Vander- lynde Emile, 81 wed. Vandersteene, Zon- nebekesteenweg. Huwelijken. Wilmotte Plilaire, bankbe diende te Etterbeek en Liefooghe Maria. z. b. te Yper. Vanderghote Maurits, aannemer en Roose Elisa, z. b. te Yper. WATOU, maand Maart 1929. Geboorten. Deheegher Albertine, d. v. Gaston en Irma Degrauwe. Dupont Agues, d. v. Omer en Zulma Verhaeghe. Pattyn Maria, d. v. Jerome en Madeleine Coulier. Vanryckegem André, z. v. Paul en b'tfta Camerlynck. Leys Ivonne, d. v. Jerome en Bertha Delanghe. Pattyn Gerard en Ge- rarda, z. en d. v. Reué en Albiana Gheldof. Overlijdens. Vandewalle Henri, 85 j., wed. v. Amelia Ryon. Borry Amelia, 81 j., wed. v. Karei D'Ooghe. Lieven Regina, 83 j.. weduwe Desire Boeket. Declerck Georgette, 4 m., d. v. Henri en Marguerite Bouttekein. Gos Agnes,- 15 j. Deniere Sylver, 9 m., z. v. Herman en Augusta Van- denbruwane, Roetynck Florence, 78 j., wed. v. Frederik Plaetevoet. NIEUWE PROEVEN VAN MARCONI. Proeven in de ontwikkeling van korte golf draadlooze overbrenging met het doel om aan te toonen dat twee of drie telegrammen en een tèlefoongesprek in iedere richting tegelijkertijd over den zelfden radio-stroomloop verzonden kun nen worden naderen thans haar voleindi- ging. Gedurende zes maanden worden de proeven reeds uitgevoerd tusschen Brid- gewater in Somersetshire en Montreal. Zij begonnen onder leiding van Senator Marconi met de ontvangst van berichten van Montreal. In den laatsten tijd is Montreal tot ontvangstpost gemaakt en de eindproeven hebben betrekking op het werken van het systeem in beide richtin gen gelijktijdig. De resuldaten zullen waarschijnlijk in de naaste toekomst worden aangekondigd. Het nieuwe toestel dat men bij de proe ven gebruikt, wordt de multiplex ge noemd. Het heeft nu definitief het sta dium van ontwikkeling bereikt, waardoor het een reeks toestellen en antennes in staat stelt om gelijktijdig telegram- en telefoonberichten over te brengen. In de eerste dagen van de proeven hoorden luisteraars te Bridgewater dansmuziek, welke van Montreal op denzelfden tijd werd ontvangen, dat twee Morsetele grammen ontvangen werden door dezelf de antenne en door hetzelfde toestel. De muziek werd met volle kracht ontvangen. Er was geen storing door Morsetelegraaf- teekens, merkbaar nog was het, volgens een ingenieur van de Marconi Company, die tegenwoordig was, door welk middel ook, mogelijk om te ontdekken dat de muziek werd voortgebracht en ontvangen over dezelfde baan als de met groote snelheid overgebrachte teleg-iammen. De ekonomie van het nieuwe stelsel werd een dezer dagen in het licht gesteld door den technischen dienst van de Mar coni Company. Het zou alle kortgolf- posten in staat stellen hun tegenwoordig verkeer te verdrievoudigen en zou waar schijnlijk leiden tot zeer matige tarieven in de draadtooze overbrenging van ge sprekken en telegrammen. Wat het beginsel van het nieuwe stel sel betreft, dit berust op het vofgende wanneer men naar een koncert van den omroeppost luistert, ontvangt men gelijk tijdig een verschillend geluid van ieder speeltuig, dat voor de microfoon is. Als men zich een speeltuig kan voorstellen, dat ieder van deze verschillende geluiden kan uitkiezen en scheiden, krijgt men een begrip van de wijze waarop de multi plex werkt. Het nievwe toestel vermin dert ook de fading welke tot nu toe het ergste gêbrek is van het kortegolf- werken. Het zijn de aruifading-eigen- WIELRIJDEN. Uitslag der Baankoers te Kortrijk. Dezen koers zag 45 renners aan den start. Ongelukkiglijk misten op het einde der koers een zeker getal renners van weg, waarin het meerendeel der favoris zaten, waaronder Vaneenooghe, Gheskiere.enz., welke reeds voorop waren en opgaven als gevolg van een betreurenswaardige be slissing der inrichters. Dit incident, slecht in den smaak val lende van het grootste getal der toe schouwers, gaf aanleiding tot woorden wisselingen en verwekte de algemeene misnoegdheid onder deze die de beslissing der sportafgevaardigden als onjuist aan zagen. Uitslag: 1. Gurdebeke 2. R. Maer- tens 3. Vandenberghe 4. Devoldere 5. Naert6. Claeysj 7. Rijksman; 8. Raes9. ex-aequoKindt, Duvejonck, Pyncket, enz. SPRINTER. BERICHT aan de Sportliefhebbers. Wie gaat er mede Naar Desselghem, waar Zondag 14 dezer ter veledroom een 80 km. ploeg- koers plaats heeft met de beste ploegen der streek. Daarbij nog uitdagingsmatch en achtervolging. 1 De volgende ploegen zijn vast aange- Onze jongens, spijts hun moedig spel. moes ten onderdoen met 1-0, alhoewel ze de drie vierden van den tijd aanvielen, maar in de voorlijn lukten ze geen enkel doel. Meer doorwerken, effectief naar de goal, jongens want alhoewel de Casselnaars slechts eenige keeren doorbraken, waren ze iedermaal ge vaarlijk, omdat ze doorgaven naar de netten. Onze spelers hadden zekerlijk beter verdiend, en de uitslag is in 't geheel geen buis Ons tweede elftal, versterkt door kapitein Cogge, heeft zijn mooiste match van het sei zoen gespeeld. Waarlijk, ze hebben een onge- wonen vooruitgang gemaakt die iedereen ver baasde. De tweede ploeg was opgesteld als volgt Depuydt W., Spanneut A., Lodd W„ Ver- eecke L., Kapitein Cogge, Van Eecke A., Vereecke L., Vallaey P., Deheegher KDe heegher D„ Deheegher J. De Casselnaars doelden het eerst, maar in de 2" helft maakte Désiré Deheegher een goal. Daarop nam Cassel de voorsprong en won met 2-1, wat tamelijk wel het speelge- halte teruggeeft. Moesten de Watounaars thuis gespeeld hebben, 't zou misschien wel op een zege uit- geloopen zijn. Allen speelden met moed, en vooral onzen kleinen Devos in het 2' elftal, en onzen back André in de 1° ploeg toonden hun toeren. De ontvangst was hartelijk en we verho pen van nog naar Cassel te trekken. Ja, wij waren er geerne bij Leve onze sympathieke heer Voorzitter, die de Eendracht doet en nog lang zal doen groeien en bloeien in broederlijkheid en ver maak. CRICK. Heden Zondag F.C. de Eendracht Watou I-Yper, terrein Yper. F.C. de Eendracht Watou II-F.C. Poperin- I ghe, terrein Poperinghe, om 3 uur. Supporters, allen op post Kantoor van den Notaris N. D'HUVETTERE te Yper OVERSLAG: Zaterdag 20 April 1929. om 2 y2 ure stipt namiddag, ter herberg 't Zweerd Groote Markt, Yper Stad YPER. Koop I. Een WOONHUIS met koer, staande te Yper. Surmönt de Volsberghe- straat. Nr 5, zijnde het sterfhuis van wijlen heer Joseph Bauwens. Thans ongebruikt. Voor de sleutels zich wenden bij Mijnheer Emile Desramault, Wa terkasteelstraat, 32. Slechts ingesteld 15.000 fr. Koop 2. Een WOONHUIS met koer, staande te Yper, Kaaistraat, Nr 4. Thans gebruikt door Sieur Henri Lacante, zonder schriftelijke pacht. Slechts ingesteld 10.000 fr. Koop 3. Een WOONHUIS met koer staande te Yper, Sint Jacobsstraat, Nr 49. Thans gebruikt door Sieur Deconinck, zon der schriftelijke pacht. Slechts ingesteld 27.000 fr. 1 Kantoor van de Notarissen I SYOEN te Loo en DE GRAVE te Ghyverinchove. worven GheskiereVaneenooghe DuivejonckDevoldere Mortier—Kindt. OVERSLAG: Op Donderdag 25 April 1929 om 2 ure te Loo in t' Stadhuis van WOONHUIS, in de stad Loo, en 23 aren 97 centiaren grond en hof. Gebruikt door Henri Masereel te Loo tot 1 October 1936 mits 750 fr. te jare. Ingesteld 30.000 fr. VETTE WEIDE, te Loo, gehucht «Den Hazewindlangs steenweg naar Dixmude, groot 1 ha. 48 a. Gebruikt door Hector Vanhoutte tot 1 Oc tober 1930 aan 1200 fr. te jare. j Ingesteld 80.000 fr. HOFSTEDEKEN, te Alveringhem, nabij Forthem, langs steenweg naar de Rabbelaere, groot 7 ha. 39 a. 66 ca. Gebruikt door Leon Ryckeboer te Alve ringhem tot 1 October 1930. Ingesteld 315.000 fr. ongeveer 20 iaar oud, gevraagd Advo kaat Van der Ghote, Gustaaf de Steurs- straat, 1, Yper. Vraagt werkzame Agent voor het Rech terlijk Arrondissement Yperen, zich kun nende bezig houden met het aanwerven van personen die naar de VEREENIGDE STATEN of KANADA zouden willen vertrekken. Schrijven aan de 55, Huidevetterstraat, ANTWERPEN. wendt U tot het welgekend Huis Specialiteit voor kinderportretten, hu welijken en groepen, alsook alle buiten werken. Gematigde prijzen. - Meest verzorgd werk. Men trekt in alle weder, alsook op Zon- en Feestdagen. Open alle dagen van af 8 uur 's mor gens tot 8 uur 's avonds. BILJART. De returnmatchen, der vriendenmatch gespeeld over twee weken bij M. Vereec ke, Herberg de Slachter te Yper, had den plaats Maandag 8 dezer bij Rich. Vandevyvere Hotel de l'Aigle d'Or en gaven de volgenden uitslag: le match Vandamme 100 Gadeine 96 2e match Hoedt M. 100 Pannecoucke 85 3C match Hoedt Alb. 94 Maddenx 100 4C match Vandevyver R 75 Vereecke 100 5P Op Zaterdag 20" April, groote Match tusschen Rob. Vandeleene en Deloose André, beiden van Kortrijk. Begin om 7 uur in het «Hotel de l'Aigle d'Or» te Yper. BILJARD AIR. FOOTBALL. Uitslagen van Zondag 7 April Finaal Scholieren C.S.Y.-R.C.S. Brugge 1-3 II" Afdeeling C.S.Y.-Stade Moeskroen 3-0 Zooals te Kortrijk moeten onze Scholieren op 't einde der match onderdoen voor het gewicht van hunnen tegenstrever, die een ploeg in lijn stelde dat ruimschoots zoo zwaar is als dit onzer Juniors. i De eerste time met wind en zon in 't aan- gezicht hielden onze jongens goed stand, en na afgewisseld spel met lichte meerderheid van Brugge, kwamen zij aan de rust met blanke scoor. In de tweede time, alhoewel ons elftal nooit ingedrukt werd, lukten de j Bruggelnigen erin onzen keeper 3 maal te verschalken, terwijl in de laatste minuten de i kleinen Cherchye, den grooten eeredivisie- keeper van Brugge op pracht-shot deed vis- I schen. Rechtuit gesproken 'k en had me aan .dien uitslag niet verwacht, het scheen me als, of stond Brugge, voor hetgeen Scholieren en j Juniors betreft, ver boven de clubs van 't Zui den. Was zulks misschien waar in 't verleden, j de ondervinding van Zondag heeft ons ge- ieerd dat er daar iets aan 't veranderen is. I Aan U, jongeren, onverpoosd te werken en te trainen om het tot daar te krijgen dat ge jde clubs van 't Noorden kunt evenaren en I dan later overtreffen. Vergeet niet dat gij de I toekomst zijt van uwen club. en dat gij het zijt. die hem hooger moet krijgen. I De match van "s namiddags tegen Stade Moeskroen. wierd na twintig minuten onder broken door een pijnlijk incident. De stand was 2-0 ten onzen voordeele, en het spel inge- zien dat de onzen aan 't leveren waren, nto-1 gen wij stout besluiten dat de scoor nog al 1 tamelijk hoog had kunnen klimmen, i Voor Zondag toekomende zullen we naar alle waarschijnlijkheid niet anders hebben dan III* speciaal tegen Watou om 3 ure op ons terrein. t Eene aanvraag is toegekomen van wegens Roeselaere om den match van II' afdeeling' uit te stellen. Die vraag is gesteund op het I feit dat Zondag ook op S. K. Roeselaere een match van Promotie doorgaat en zulks F. JC.1 zou beletten de minste ontvangst te maken, j j Willen we sportief zijn we moeten zulks aan- j veerden en mits voorwaarde dat de datum voor het spelen van den match, door ons worde uitgestoken en dat die math doorga op eenen Zondag waarop onze Juniors vrij zijn. VOETBAL CLUB «DE EENDRACHT»' WATOU. t Eindelijk zijn wij met twee elftallen Cassel gaan bekampen, 't Was onder een lachend zonnetje dat wij welgezind den berg opreden. I Wat zou 't verloop zijn van den kamp tegen j de Moutagnards Eerst speelde onze 2* ploeg, opgesteld als volgt Merlevede O.. Delbaere A.. Brutsaert J.. Planqueel P., Deheegher IL, Besem S., Depuuydt G.. Planqueefe M., Corteel A.t De- vos A.t Persoone- G. OPVOLGSTER DER FIRMA EIKEN en ACAJOU MOULUREN Telefoon 154. Naamlooze Vennootschap ten Kapitale van 4.GOO.OOO fr.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 3