René SCHMIDI-A OKE ce socialistisciie zesmaanden S CHRIJFM ACHIENEN BRUGGE, 9, MSDEIVUESTRSAT, 9 KauiGiiehe piicni uoor da SiDmous.j Omnium de Constructions Electriques et d'Appareillage 61e(ftpifi(jatie Ondernemingen Hoogspannings-, Licht- en Dmjfknachtinniehtingen. Dixmudestraat, 14, YPER. Belangrijk Bericht voor onze Hoppekweekers. gevraagd R. Brutsaert-Develter Effen en Gegolfde Cimentplaten -- Draineerbuizen afdeeling YPER ALGEMEENE 8POUT Baankoers voor beginnelingen FOOTBALL. Maandag 6 Mei, om lOy» uur, na de G. DERYCKE, 18, Poperinghestraal, 18, YPER. - Tel. 2S0. MARKTPRIJZEN Wêt op de Dierenbescherming Roodrnberg - Westcuter Hongaarsche Verioftrein KEUKENMEID GOEDE METSERS GOEDE MEID r Telefoon 785 Telefoon 785 Katholieke Kring NOORDSCH en AMERIKAANSCH HOUT Veemarkt, "V Telefoon 154. Brussel - 194-196, Alsembergschensteenweg - Brussel.; cfn Ver. ifïï kke- StQn, u 'S a; ten Dt Vgrjj :frip. .°P-, jaa 'ijk ver. on. tenmenschen, de nijveraars de hande- r>. tevreden zijn van het tegenwoordig -j;besr.;ur, en, nu dat het tamelijk wel zijn wij van gedacht dat te houden ja: u hebben of, als 't kan zijn, eene pthoueke meerderheid. weten, zei hij verder dat het land ie:*: .ratiseher moet bestuurd worden n vroeger en wij nemen het aan. Ten jderen, wij zei ven hebben ons stilaan g.i de nieuwe sociale en economische rvsianden aangepast. Ons land heeft ruste en vrede noodig (Kirdezaken, en al die woelige jonge ertijen kunnen niet anders doen dan ;waad. Alle wijze nijveraars en hande- !2ts zullen dezen keer meer dan ooit tholiek stemmen in hun eigen belang. 103. Moet er nog zand zijn Ter waar- heidswille moet er gezegd worden dat Vandeleene een zeer schoon speler is en altijd op het voorplan stond terwijl zijn tegenstrever met tegenslag af te rekenen STAD POPERIXGHE. Zondag 12 Mei 1929, om 3 uur Alle inlichtingen alsook de voor raarden tot deelneming, kunnen ver regen worden op het Secretariaat van et feest. Yperstraat, 2, te Poperinghe, aar de inschrijving ten laatste den Mei moeten toekomen. ZOMERCARNAVAL met Reklaamstoet 6.000 fr. Prijzen fr. 6.000 WIELRIJDEN. WIE GAAT ER MEE. Zondag lanstaande naar Rijssel om er de aan- Dmst bij te wonen der baankoers Parijs- ijssel 270 km, en waaraan de Yperschen raek Alfons Gheskiere deelneemt. Inschrijving in Café Sportwereld rijs 15 fr. Heden Zaterdag 27» dezer, vergadering er leden der Yperschen wielrijdersclub, :n einde de schikkingen te nemen der aankoers voor beginnelingen van 1» Begin der vergadering om 8 1/2 ure. Iedereen weze op post. De feestcommissie van de«Kruisstraat» s vriendelijk verzocht haar programma net wegwijzer van hun jaarlijksche ker- niskoers kenbaar te maken aan de com- nissie der Ypersche wielrijdersclub, ten angste voor Woensdag toekomende, t Cam. Notredame., de moedige Ypersche Sleginneling behaalde Zondag laatst eene jniooie 3C plaats te Sweveghem na 2 ach tereenvolgende bandbreuken geleden te hebben. De afstand beliep 60 km. 48 vertrekkers en 10 man in den sprint. Berten Coppens, de welgekende Junior van Yper die als beginneling zooveel be loofde, is het slachtoffer geworden van een jammerlijk ongeluk tijdens hetwelk hij een vinger afgeslegen wierd en waar schijnlijk tijdelijk het koersen zal moeten stopzetten. Alf. Geskiere de lokale kampioen heeft zich Zondag laatst nogmaals fel doen op merken door zijne 5e overwinning te bendelede te behalen op het puik der juniors der streek, 's Morgens nam hij deel ter Dessel- ghemsche velodroom aan een 80 km. koers en brak er zijn rijwiel door een val opgedaan en veroorzaakt door andere renners. De pist in aarde liet daarbij veel te wenschen en zal denkelijk verandering moeten ondergaan indien er nog zal in getraind worden. Het beroemd merk Vanhauwaert heeft hem onder meer aangeduid om de Ster denjuniors in 3 ritten te doen betwisten 't zij op 5, 9 en 12 Mei. Hij bekleed tegenwoordig de T' plaats is het crite rium der juniors van Westvlaanderen. STAD YPER. 60 km. op Woensdag 1 Mei 1929 700 fr. prijzen en premien verdeeld als volgt: 125 fr. en tuil-100-75-60-50-35-20- 15-10-10. Omloop: St-Jacobstr., Meenenstraat, Frenchlaan, Driezottenstraat, Brugge- steenweg, Kaai, Oude Veurnestraat, Veurnesteenweg, Fochlaan, Colaertplaats Statiestraat, Tempelstraat, Boterstraat, Groote Markt, Rijsselstraat, Bukker- straat, St-Jacobstraat. Inschrijving in 't lokaal De Ontvoog ding St-Jacobstraat om 1 uur. Vertrek om 2 u. Fochlaan (Tramstatie) Aankomst aan 't lokaal De Ont voogding. Uifslag der baankoers te Lendelede. Machtigen bijval, 50 vertrekkers. Van meet af werd er geweldig gevlucht. Omtrent den 30 km. trekken Geskiere, Vervaeke en Van Eenooghe eruit. Laatste moet naderhand lossen en Pincket weet de eersten te vervoegen. Tenslotte weet Gheskiere zijne medegezellen te doen lossen om als schitterende winner zijne 5e overwinning te behalen. 1. GHERKIERE Alf., Yper, op rijwiel Vanhauwaert de 110 km. in 3,08 u, 2. Vervaecke F. op 20 sec. 3. Pincket op 40 sec. 4. Decorte op 3 min. 5. Vandesype, 6. D'Huister, 7. Maes, 8. Coorevits, 9. Vandoorne, lO.Dumarey SPRINTER. BILJART. De match gespeeld Zaterdag 20" dezer in het biljart-lokaal van den «Aigle d'Or» tusschen de Heeren Rob. Vandeleene en R. Deloose van Kortrijk, heeft niet de verhoopte bijval gekend. Nochtans de afwezigen hadden groote lijks ongelijk en zullen 't zich beklaagd hebben het verbazend spel dier twee spelers niet te hebben mogen bewonderen, Immers, het gemak waarmede eerstge noemde speler de reeksen aaneenscha kelde is treffend en heeft menig liefhebber in verrukking gebracht, bijzonder voor hetgene zijne wondere «tnassée» aangaat en zijn bal met een simpel halve eoulé- massé op de 2 andere jaagt. De 500 punten wierden in 25 beurten afgelapt, hetgene een gemiddelde van 20 uitmaakt met reeksen van 93-76-64 en In de vergadering van de Afgeveerdig- had,alhoewel zijne sommige massés op- den der Hoppebonden. op 10 Maart ge recht opmerkenswaardig zijn, toch bleef houden, heeft het Bestuur an het verbond Vandeleene hem baas en eindigde met der Hoppekwe.kers een verzoekschrift merkelijken voorsprong (dOO-170). naar de Regeering gezonden, opdat alle Het nut dat er uit zulke ontmoetingen maatregelen zonden genomen worden ru uit te trekken is blijft onbetwistbaar en den handel en de uitvoer onzer hoppe te doet menig speler denken ben ik toch bevoordeeligen. een speler Alswanneer men zulke tapijt-Dank aan de 'tusscheakomst van onzen koningen aan den gang ziet moet men volksvertegenwoordiger Dr Brutsaert vlakaf bekennen dat met goede spelers heeft de Regeeriog besloten seffens eene te zien spelen men vooruitgang moet commissie in te stellen om de zaak der doen en met den tijd de echte pratiek der hopcrisis of den bedenkelijken toestand biljartkunst aan zich zelf toepast. Jam- van de hopteelt ea van den koophandel mer genoeg dat het meerendeel der biljar- te onderzoeken. ters het hun zelf toegeven dat ze iets De Minister van Landbouw heeft over kunnen zoo leeren de spelers maar zij vjer jaar verzoek van het Hopverbond do'en ingewilligd voor hetgene de mannekens BILJARDAIR, tbetreft. Nu zal het Hopverbond ook wel al de verplaatsing naar suppor- In de -i tcialistische «Volksgazet» stond gister te lezen De Socialisten vragen 6 maanden (legerdienst) om trapsgewijze te ko men tot ontwapening. Ziehier wat ons over die kwestie werd ingezonden r Af en toe komen de Socialisten het deuntje Buiten van den zesmaanden- dienst. Ze vergeten echter altijd te zeggen: 1- Dat hun zesmaandenvoorstel verbonden was aan 13 jaar militaire voorgeoefendheid onder cfe benaming van lichamelijke opvoeding; 2. - Dat in dat voorstel voorzien wa ren vier terugroepingen en vijf jaar schietoefeningen 3. - Dat jaarlijks 60 a 65 duizend ion We hadden de Veurne aangegaan, spelers ters, bestuurleden, met een soort ze kerheid dat we 2 puntjes gingen mee brengen, en daar, we zijn van eene kale reis teruggekeerd. Welke ont goocheling, geklopt met 2-1 als we, naar de laatste prestaties var» ons elf tal en van dit van Veurne, de grootste ens naar de «r Rekrutenschool zou- noodige maatregelen bekomen om den den worden gestuurd Hoppekweek op te helpen. H. BLOEDPROCESSIE te BRUGGE cp Maandag 6 Mei De alom vermaarde Processie van het Heilig Bloed, die telken jare geloovi- gen uit Belgie en uit den vreemde naar hoop koesterden van de zegepraal te |rugge doet toestromen, zal uitgaan op t n ti vifMt - 00 - -1 Pontificale Hoogmis. behalen, 'k W il wel dat Van Xieuwen- hnyze afwezig was, en dat die afwe zigheid ons elftal tamelijk verflauwde dat een felle wind blies; dat we opi De luisterhjke^oet zal gevolgd worden eenen harden droegen terrein speelden door Z D H. Mgr Waffel aert, Bisschop met eenen droogen bal, en dat dit alles),an ^ru88e» Z. E II, Mgr Lecom e, een grooten handicap is voor spelers I B'sschop van Amiena Z. D. H. Mgr La- die gewoon zijn schoon passenspel tedeufe' Welvoerende Bisschop van Tibe -0 1 r'tnHn k aornr oor» dö It af nolioba H nnrvo. spelen, maar het brutaal feit is daar met het gevolg dat we met Thiel't en Veurne staan op 14 p., met Roeselaere met eenen match min, 13 punten, en dat een van die 4 clubs Sweveghem en Stade Moeskroen moet vergezellen naar de mogelijke reeks B. En we staan; van nu af voor eene reeks mat chen waarvan de meerendeel geheel lastig zijn. Heyst, Daring en V. G. Ostende, thuis'Tielt, V. G. Ostende en Roeselaere op verplaatsing. Jongens, de oogenblik is gekomen van eens te doen gelijk den Franschman zegt: Mettre les bouchées doublesGe moet van die zes matchen, ten minsten een punt per match halen. Doet ge dat,, en ge kunt het, dan is 't de redding.. Niet dat het afzakken in reeks B pre cies ons in doodsgevaar zou brengen, maar toch moeten we, voor de naam van onze stad eipvoor de faam van on ze C.S.Y, voor onze rood-wit te kleuren moeten we, zeg ik, in die reeks blijven, waai we misschien niet altijd de beste, maar toch redelijke figuur hebben: ge maakt. Daar is onze plaats en rriévers eldters, en daar kunt ge, daar moet ge. daar zult ge onze C. S. Y. in houden. En Zondag beginnen met twee pun tjes te winnen op Heyst. 'k En zal niet zeggen dat het moeilijk zal gaan, ge weet dat allegaar zoowel als ik,, maar ge zult er allen naar werken, eia Zon dag avond steekt weer de rood-witte vlag aan den gevel van ons. lokaal, en riade, Rector van de Katholieke Hooge- school van Leuven, de Hoogeerwaarde Abten van St-Andries-en van Steenbrugge Dom Thécdore Néve, O. S B. en Dom Gabriel Willems, O. S. B. De Pontificale Mis zal gezongen worden in de Hoofdkerk om 9 ure. De jaarlijksche A gemeerae Bedevaart ingesteld om Gods zegen over Kerk en Vaderland af te smeeken, zal plaats heb ben op Zondag 12 Mei, na de Mis, die om 10 uur op de Burgplaats gelezen wordt. Speciale Trein. Heen Hazebrouck Caestre God sv el de Abee le Poperinghe Vlamertinghe Yper ZonnebeVe Moorslede Roeselaere Brugge 0.5 6 15 6 3i 6.47 (3.56 7.8 7-14 7.40 Terug Brugge Roeselaere Moorslede Zonnebeke Yper 4. - Dat er met het socialistische zes maandenvoorstel 25.060 dienstmreasn- den méér zouden: te kloppen zijn: ge weest dan onder 't regiem der wet dïe mi is aangenomen:.; 5. - Dat het leger met hun voorstel nog veel méér zou gekost hebben dam mr. 6. - Dat al de Socialisten gestemd hebben tegen de voorziene vergoedin gen voor den diensttijd boven de 8 maanden en voor de terugroepingen, samen fr. 78.023.500 per jaar 7. - Dat de gezaghebbende roode lei ders na de stemming der legerwet rechtzinnig hebben verklaard, dat, hadden: zij kunnen vermoeden dat zul ke legerwet, die gunstig ontvangen zal wordèrr bij hare toepassing, uit de ge mengde fegerkommissie zou geboren worden;, ze nooit de Regeering Jaspar zouden: hebben verlaten-..» Kiezers, doet de waarheid kennen de rootten zullen beschaamd terug trek k err.. Eenige verkooper van A Q r I Groote keus het goed gekende merk 1 C, L. van occasiemachienen. Duplicatears - A de bencodigheccn Linten, papier, carbone,stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alie herstelling van gelijk welke machienen. Heke Actie voortaan de eenige zalig heid is. dan deden wij glad verkeerd. Katholieke Actie ntoet er zijn. doch niet uitsluitend. Dit moet gij doen. en 't ander niet verzuimen zoo ver maant Christus zelf. De rangorde van de waarden in het leven zal in 't oog gehouden worden. De louter godsdienstige vorming moet vooraan en bovenaan komwn. Maar de arbeid op 4e overige terreinen, name lijk op het politiek en sociaal, moet mede geestdriftig doorgevoerd wor den. en bezield en stuwd door opge wekte godsdienstigheid. De politieke- werking moet onze godsdienstige princiepen in het bestuur j van land, provincies, gemeenten; open- hare instellingen doen doordringen. Van zelf zal dat met geschieden., enkel door toe te kijken en te bidden. Neen, door er aan mee te arbeiden. En daar om is de minachting; voor de politiek. vEe bij sommige jongeren zoo vaak uit dien mond rolt, eene- onzinnigheid, die een ramp zou kunnen voorbereiden; Gewis mag de politiek den gods dienst niet overrompelen of er zich één, mee wanen. En dat is eertijds wel een» gebeurd. Maar de politiek is een machtig middel om de samenleving rechtvaardig en liefdevol te maken. Wanneer zij op haar: eigen plaats op een ondergeschikten rang blijft. Doch een;misdaad ware het, haar te minach ten: en op den duur aan minderwaar digen; wer te laten. Yper, 20 April. Tarwe 145-147koolzaad 412-418: klaverzaad 1400-1800: rogge 160- 163; boekweit 217-220; haver 175-177; brou wersgerst 185-188: voedrfrgerst 153-155; erw ten 308-312; bloem 209-212: maïs 170-173; paardeboonen 217-220; gruis 145-148: zeme len 153-156; lijnzaadmeel 226-228: lijnzaad- koeken 208-210: aardapeleii 70-80: boter 25- 27eieren 0.74-0.76; vigger.s 225-280. 10.50 den kilo strooi 25-30: hooi 62-68; ruw vlas, 175- 180; chicoreiboonen 142 ('28;. 150 ('29). Kantoor van den Notaris DE SAEGHER te Lichtervelde. 16.54 17.46 18.— 18 10 i8.3o Vlamertinghe 18.38 Poperinghe 18.47 Abeele 18 56 7.47 Godsvelde 19 4 8.22 Caestre 19.20 9.7 Hazebrouck iq.3o Prijs Heen en Terug. 2e klas 35,3o fr. 3e klas, 20,3o fr. Bedevaart naar den Roodenberg. is het tot laat in den nacht verlichting a giorno, rood-witte a.u.b. Allo spelers, supporters. Van hcogerhand zendt mam ons volgende Ier inlassching ALBERT, Koning der Belgen. Aan allen, tegenwoordigen en toeko men demi Heil. De Kamers hebben aangenomen en Wij bekrachtigen hetgeen volgt Artikel 1. Met gevangenisstraf van acht dagen tot een maand: en met een geld boete van zes en twintig toil duizend frank, of met een dezer straften', wordt gestraft 1» Mij die zich schuldig maakt aan da den van wreedheid of: aan buitensporige mishandelingen jegens een dier. 2° Hij die een blindgp-maakten zangvo gel,in bezit heeft. Avitikel 2. Met. gevangenisstraf van een tot vijf dagen en, met eene geldboete van, twee tot twintig frank of met een de zer straffen wordt gestraft hij die, ten om rechte een dier op,pijnlijke wijze of blijk Bedevaart naar de Kr pel van O. L. V baar boven zijn krachten doet werken. Bij van Lourdes. Zooals telken jare zall herhaling van heb feit binnen het jaar; vrienden de bedevaart plaats hebben naar de Ka- wordt hij gestraft met de straffen bij hot van C. S! Y., onze dub heeft U allen Pel van O. L. V van Lourdes op den, vorige artikel voorzien, noodig; niemand mag ten achter blij - J Roodenberg den WOENSDAG 8 MEI. Artikel 3. Met dier kan in het schub- ven, allen kunnen en moeten helpen he Congregaties en de bedevaarders, ver- hok worden gestald. Het kan worden ver- aan de redding z'is nog mogelijk maar gaderen aan de Hoekjes om stoelsge beurd verklaard, zoo het, tot den veroor 't is meer dan tijd. Tot Zondag dus 1 wijze den berg te beklimmen, onder *t om 3 ure op ons terrein- De Scholieren spelen een schoonen match tegen Courtrai-Sport en eindi gen met 2-2, uitslag die ruimschoots verdiend was. Zondag gaan ze naar Brugge, de lastigste match spelen van de eindronde. Kortrijk kreeg er 7-0. Ziet dat het voor ons wat min gepe perd zij, maar tracht toch eenen schoo nen match te spelen, dat ze daar met eere spreken van de Yperlingen die ze maar nu en dan zien. De juniors 11a lang wachten krijgen eindelijk nieuws en ongelukkiglijk t en is geen goed. De Heeren van- Brussel hebben weer eene perte ge kregen (gelijk we hier t'Yper zeggen van kleine jongens), Z.hebben al met eens in hunnen kop gekregen dat het meer dan tijd was de eindronde te be ginnen hetgeen waar is) en z'hebben besloten dat die matchen gingen aan vang nemen den Zondag 5 Mei. De be slissing den 17 April genomen, kvapi in het officieel orgaan op Zaterdag 20 April, dus te laat 0111 den Zondag 21 April te doen spelen, en zoo staan we met eenen Zondag, namentlijk den 28 April, voor eene eindronde die ondagen vraagt. Het provinciaal komiteit kon niet anders dan eene be slissing nemen tegenstrijdig met het geen de algemeene vergadering van Brugge had vastgesteld, en hij dewel ke de eerste van ieder reeks aan de eindronde van Belgie zal meedoen. Wij zijn dus gekwalifieerd voor de eind ronde. De kwestie is nuzullen we daaraan meedoen? Zullen we al onze kracht gebruiken 0111 ons behoud in reeks A div. II zoo mogelijk, te verze keren, of zullen wij ons huidig elftal eenigszins verflauwen en onze kans tot reeks A misschien verkijken, om aan onze juniors, die zoo schitterend aan den kop van hunne reeks kwamen, toe te laten die eindronde mee te spelen. Spijtig ware het geheel zeker, onze jongens, te verplichten die eer van de hand te wijzen, die zij zoo zeer ver diend hebben, en spijtig ook ware het moesten wij door dit feit tot de reeks B veroordeeld zijn. Ons komiteit zal in de eerstkomende dagen eene lastige beslissing daarover te nemen hebben, en 't is te hopen dat, welke ze ook weze, welke ook het ge dacht van iedereen daarover weze, eens de beslissing genomen, iedereen zich zal scharen rond het bestuur en die beslissing zal aanveerden tot groo- ter welzijn van C. S. Y. Nu min dan ooit, mag er in C. S. Yr. de minste trek king bestaan, en iedereen zal 't ziine bijbrengen om de eenheid van geest en werking in ons midden te behouden. Dit wenscht uit ganscher herte. OMEN. zingen vaa Marialiederen. Ten I©, ure plechtige Hoogmis in de grot. Geduren de de mis groot sermoen. Oostacker, Lourdes, Westvleteren, Rocdenberg, Dadizeele, heel Vlaanderen op de been. 't Is Mei, de schoone Mei Wees gegroet, o Maria 1 Uw Vlaamsche Volk is nog het christen Volk van weleer. Toon, o Maria, dat gij onze Moeder zijt. HANDELSREGISTER. (Wet van 9 Maart 1929). Elke koopman moet zijne inschrijving op het Handelsregister aanvragen. De inschrijvingen gedaan voor 5 Juli aanstaande, kosten 20 fr., en zoo ze ge daan worden na 5 Juli 1929, zullen ze 100 fr. kosten, zulks wat betreft de thans- bestaande handelszaken. Zijn niet ontvankelijk gedingen inge steld nopens handelzaken door kooplie den, die niet in 't Handelsregister inge schreven zijn. Ook zullen de handelsboeken van de niet ingeschreven kooplieden niet mogen geviseerd worden door den rechter der handelsrechtbank of door den Burge meester of Schepen. De leden-Middenstanders kunnen hier over nadere inlichtingen vernemen op ons sekretariaat, Bertenplaats, 5, Pope ringhe, eiken werkdag te 12 uur middag. Er zal dit jaar nog eens een Hongaar sche verioftrein naar Belgie komen. De pleegouders kunnen HUN gewezen pleegkind voor het verlof aanvragen bij het Komiteit van hft Hongaarsch kinder werk^?, Predikheerenstraat te Brugge, op volgende voorwaarden 1. De aanvraag moet gedaan worden vóór 55 Mei aanstaande. 2. Naam, adres en ouderdom van het aangevraagde pleegkind hoeven VOL LEDIG en JUIST aangegevente worden. 3. Met de aan raag moet het bedrag der reiskosten, zijnde 350 fr. gestort wor den op post check rekening van Kan. Rey- naert, te Brugge, Nr 159758. 4 Met de aanvraag moeten de pleeg ouders de verklarin2 neerschrijven dat zij zich VERBINDEN het aangevraagde kind te laten afreizen in de maand Sep tember. Indien een dezer voorwaarden zou ontbreken zal de aanvraag niet in aan merking kunnen genomen worden. Het Komiteit. deelde bebocet. en eene boetstraf wordt uitgesproken. Geldt het een bündgemaaik- ten vogel cian wordt hij onmiddellijk.ge dood dooi den beambte die de overtrading vaststelt,. Bij verzet van wegeden bezitter d©et de beambte onmiddellijk en zonder formali teit verslag aan den vrederechter die, bij beschikking onderaan het proces, verbaal uitspraak doet zonder verhaal noch kosten. Artikel 4. Met gevangenisstraf van acht dagen tot 6 maand en met eene geld boete van zes en twintig tot 5 duizend frank worden gestraft zij die dierengevechten inrichten. Het wanbedrijf bestaat zoodra er begin van uitvoering is. De dieren, de inzetten, deopbrengst van het inkomgeld en de voorwerpen of in richtingen voor het gevecht bestemd wor den steeds verbeurd verklaard. BURGERSTAND VAN YPER, van 18 tot.ZS April. Geboorteij. Verdonck Etïenne, Pannenr huissttr.Vanelslander Demise, Dehaernestr. Siiinoeas. Brigitta, Thouroutstr. Yander- marlier.e Paula, Kalfvaart. D'héere Paula. Poperiiigfoestw. Cottegnu»- Albert, Penne- straat..— Lebbe Liliane, Tcunpelstr. Els- lander Aga.ès, Hondstr. Ckimonprez Mau- rits. Statiestraat. Ovexlijdlens. Soetaert Emma, 82 j.. on geil., Eigenheerdstr. Giller Albert, 85 j.,. wed.Dfeteese Philomène, Bocsinghestr. Vanhécefeere Laurette, 15 dl, Baseulestr. Christïasji Sidonie, 75 j., oitfsgh-. Poperinghe- steenweg. Vantrois Hortfiii.se, 32 j., echtg. Stragièr Gtn'Ilaume, Poperingliestw. Gljv- selen: Ftorentia, 65 j„ huishoudster, echtg,. Claey.s August, Noordlaan..:Verniest Pros per, 50; werkman, ongsA. Lange Thour roustraa.t.. Hitw.elijken. Woussen?Charles, bleekera- gast en Brion Martha, fsabriekwerkster. Catrjr Albert, geneesheer- te Rousselare ca» Sniéjh Codelieve, z. b. OP WOENSDAG 15 MÉT 1929 's namiddags te 2 uur, in het Gastfi.vt La Station te I.ichtervelde, INSTEL VAN 1. Eenfe NIJVERHEIDSINRICHTING (gewezen olieslagerij) met voornaam Hec- renhuis. ruimt- magazijnen, 2 Burgerhuizen, bouwgrond, all®* in eenen blok, growt 27 a. 80 ca., te I.ichtervelde, hij de Statie. Omtrent alles laatst in gebruik bij -de ge meenschap Dèlafontaine-Tanghe. Volle en vrije genot met' den toeslag. N. B. Het recht op oorlogsschadevergoe- ding voor hel materieel, vastgesteld op 130.654 fr., worth tevens in bod gestekt 2. Een schoon WOONHUIS met ver dieping, eene Nijverheidsinrichting, bevatten de ruime magazijnen en bouwgrond, samen groot 16 a. 85 ca., te Ouckene, dorp, steen weg op Wynckel St Eloy. Volle en vrije genot met den toeslag. aan de vaart te Boesïnghe, een bekwame Smid, werk verzekerd voor geheel het jaar, loon 5 fr. per uur. Zich aanbieden brj M. Cogen, Sclirppershuis, te Boecin- gfce. Goede certificaten noodzakelijk. Fransch sprekend, wordt gevraagd voor Wervik, goed loon, schrijven voor getuig schriften, en vereischi loon naar bureel »n 't blad letters Y. V. worden gevraagd aan den opbouw der St Maartenskerk te Yper 4.75 fr. per uur. Zich wenden aan 't Bureel der wer ken of bij M. Vandekerckhove, Malou- laan, 23, Yper. ongeveer 20 iaar oud, gevraagd Advo- kaat Van der Ghote, Gustaaf de Steurs- straat, 1, Yper. Riemen in leder, Balata, Washington en kemelhaar, Poulies, Kussenbtokken, Klingerit Amiant, Caoutchouc buizenblad en koord), Bourrage, Graisseurs, Kranen, Poctskatoen, Riemvet, enz. Veten Vaseline voor machienen en wagens, Lamp-olie, alsook beste Saladeolie. OPVOLGSTER DER FIRMA Maondelijksche Prijskamp op den Biljard Uitslag 1. Desramault Maurice. 2. Tavernier Walter. 3. Versailles Louis. 4. Vandaele Albert. EIKEN en ACAJOU MOÜLUREN i Abonneert U op «HET YPERSCHE VOLK» Er zijn menschen en sommige Katholieken meenen hetzelfde dat voor de stembus er geen kwestie kan zijn van katholieke gewetensplicht. j Maar indien het waar is dat in zake sociale orde, nijverheid, finantie, eco nomie er een gewetensplicht bestaat voor de Katholieken, waarom zou deze dan niet bestaan voor de verkiezingen? En dit nog te meer omdat de verkie- zingen zullen bepalen welke regeering en welk regeeringsprogramma het land zullen regeeren. Menschen die den kiesplicht willen scheiden onder de leuze Godsdienst heeft hier niets te maken handelen juist zooals de Eiberaal-Katholiek, die hoven zijne godsdienstige verplichtin- j tingen stelt; Zaken zijn zaken De Katholieken moeten en mogen niet anders, in geweten, dan voor uit gesproken katholieke lijsten stemmen. Meer nog. wij mogen niet onverschil lig staan tegenover de katholieke po- Titieky werking. Niemand minder dan de Z. E. H. Kan. Van Tichelen, de diepgeleerde priester en godgeleerde, schreef in het maandschrift Ons Geloof Januari- Naamlooze Vennootschap ten Kapita'e van 4 000,000 fr. Qestel^ en plons op oanOpaog. Verkoop van allerhande elsotrischa toestellen. nummer) het rende Meenen wij echter dat de Katho- i

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 3