I Crédit Anversois GARREIN CÜeet ge cuot DRUKWERK Rechterlijke Kroniek Heer Albert Van Eegroo Ypersche Kroniek. ALBERT SAESEl s Zonder Missiaen kunnen wij niet ieven Gedurende de kiescampag ne verkocht men in De Ontvoogding de portretten van oud-député Missiaen... dit ten bate van het kiesfonds. "De Ypersche Bode,schrijft Ontroerd sturen WIJ u Belgische buiken zijn in het algemeen nog al goed doorvoed schrijft de» Ypersche Bode»... maar van de buik van Meester Butaye spreekt ze niet. Dixmudestraat, 18, YPER Monserrat ligt in de Pyre- neën, in het noordelijk gedeelte van Spanje, Daar is een vermaard heiligdom aan O. L. Vrouw toegewijd. De soldaat Ignatius van Loyola, na genezing en be keering, deze een gevolg van het lezen vae goede boeken hong als ex voto zijnen degen aan een pilaar der Kapel hij deed in die Kapel een nachtwacht, gelij-v eertijds edellieden deden den nacht vóór den dag, opdenwelken zij ridder geslegen werden, en 's anderdaags, na zijne rijke edelmans kleederen verwisseld te hebben tegen deze van een bedelaar, trok hij naar de spelonk van Manrëse hier verbleef hij geruimen tijd, als eenza- ter, miek er den boek der Geestelijke afzonderingen ol Retraiten en besloot er het stichten der vermaarde «Compagnie» van de Jesuiten. In dat klooster van Monser rat, werd dezer dagen de plechtigheid gevierd der overhandiging aan de H. Maagd van de vlag aangeboden door de Kamers van Spanje. De Koning, de Ko ningin, de generaal Primo de Rivera, de minister van Geldwezen en een talrijk gevolg waren tegenwoordig. De Koning heeft ook den mantel aangeboden door de koningin-moeder Christina den laat- sten dag van haar regentie gedragen. VOOR AL UW GEBROEDERS SSf Eigenaardigheid der En- gelsche verkiezingen. Wie In Memoriam. Evenals de Paus verleden jaar zalig verklaarde de priesters-martelaars der fransche omwenteling, zoo zal Hij, naar alTe waarschijnlijkheid, met het eeuwfeest der ontvoogding van de Engel- sche Katholieken, zalig verklaren 252 Engelschen, die stierven voor hun geloof onder Koning Hendrik VIII en zijne op volgers tot aan Karei I. Met de laatste verkiezingen in Belgie... Liberalen winnen 57.833 stemmen en winnen 5 zetels. Te Verceil in Piemont (Noor delijk Italië) is de herstelling van den ouden toren tot goed einde gebracht. In de Kathedraal van Verceil berustte, gedu rende eeuwen, de H. Lijkwade van C. O. H.. die nu bewaard en vereerd wordt in Turijn.Die lijkwade is eigendom van de familië van Savoyen, de heden- daagsche Koninklijke familie van Italië Lijkrede van Hf Burgemeester Sobry Zondagpust. OPENING COIFFEURSALO* Ouverture Salon de Goiftui^ De H. Sakramentsprocessie De Werken der Kathedraal. Katholieke Kring. Bolspel. Matchen voor den Beker. CAISSE COMMERCIALE - - DE ROULERS - - 13, Hond straat, 13 DIENST SPAARKAS LEOPOLDSORDE Maandag laatst over acht dagen don- en causa een huweliijk, erfde zij dien werd er gebracht tot eene zeer mer- derde het in de stad van schat van de Heeren van Verceil. kelijke volmaaktheid. Ik heb nochtans in de dagbladen niets gelezen over eene epidemie van zelfmoor den die door de val van Missiaen zouden veroorzaakt zijn geweest. Ze hebben gelukkïglijk hunne overtui ging zoover niet gedreven... 't Schijnt dat men nu ten bate van het zelfde fonds rouwkroontjes verkoopt om rond deze portretten te hangen. Na de 83.000 kaakslagen van 9 Decem ber krijgt de Belgische Regeering er thans een nieuwe portie van 130.000 te verwerken 130.000 kaakslagen in het gezicht der Regeering Neen 130.000 kaakslagen in het aan gezicht van onze Moeder de H. Kerk. schrijft Meester Butaye, die graag de nous majestatif gebruikt. Is dat eene Vlaamsche Ze trekt nog al goed op een Belgische. N. V. IIIIMII lllll IIH BANK BEURS WISSEL j Die lijkwade wordt maar alle 30 jaar ter vereering aangeboden en vertoont de indrukkingen van C. O. H. zijn gebene 'dijd Lichaam. De wezenstrekken zijn 'duidelijk, bijzonderlijk als men nagaat de negatieve proef van haar photographie. Andere steden beweren ook de Lijkwa de van den Zaligmaker te bezitten. Deze Lijkwaden zijn mogelijks namaaksels van de ware, aan dewelke zij misschien ge raakt hebben... ofwel ze kunnen ook echte wezen, indien men aanveerdt dat O. H. Lichaam zoude gewenteld geweest zijn in verschillige lakens, zooals het gebruik was bij prir.sen en O. H. werd ten grave gesteld door 2 prinsen, namelijk Nicodemus en Jozef van Arimathea. k. UB ■k. wendt U tot de Oude Houtmarktstraat, 15, YPER A A 9 M A i ■ai Saai Verzorgd werk Matige prijzen. Men kan bij ons ook bekomen alle BUREEL SCHRIJFGERIEF. Voordeelige Prijzen. fc-jj LS als kandidaat optreedt moet als borgsom storten 150 pond, dus 26.250 belgische franken. Bekomt hij het achtste deel niet der uitgebrachte stemmen de borgsom is verbeurd verklaard. 115 kandidaten waren in dit geval, met de laatste verkie-j zingen en alzoo kwam den Staat ten goede 17.250 pond. De zaak ten laste van Derycke Georges van Waasten, te Haubourdin wonend, wordt tot 28 November ver schoven. Derycke vervolgd om het kost geld van zijn kind niet betaald te hebben, verklaart dat zulks komt uit reden van ziekte en werkeloosheid gedurende den afgeloopen winter. Hij belooft binnen een drietal maanden den achterstel te betalen. Six Jules van Yper loopt de volgen de straffen op: voor dronkenschap 15 fr. of 3 dagen, voor braak 26 fr. of 8 dagen, voor beleediging 10 fr. of 2 dagen en voor nachtrumoer ook 10 fr. of 2 dagen, voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor de 2e straf en gedurende 1 jaar voor de andere straffen. Declercq Remi van Neerwaasten en zijn meester Desmedt L. waren door de politierechtbank van Meessen tot 10 fr. of 2 dagen veroordeeld onder voorwaar de, dit om op een verboden weg gereden te hebben, op beroep van den Heer Pro- kureur des Konings wordt dit vonnis bekrachtigd doch zonder voorwaarde om reden eener vroegere veroordeeling. Debyser van Poperinghe wordt tot 30 fr. boete of 10 dagen veroordeeld om een politieagent gesmaad te hebben. Derudder Hector en Platteau Ach. beiden van Houthem, die zich vermaakt hadden met een viertal lantaarns te Hout- hem kapot te maken, voorde grap, beko men 30 fr. boete of 10 dagen, voorwaar delijk gedurende 5 jaar voor de eerste. Coussaert Eugeen van Yper voor ontuchtige woorden aan vrouw en kinde ren 8 dagen gevang en 26 fr of 8 dagen, verders voor eerroof nog 26 fr. of 8dagen. Vandenbussche Henri van Wervik door de politierechtbank van Wervik, tot 10 fr. of 1 dag veroordeeld, ziet ln beroep de eerste straf bekrachtigen. Carreyn Achiel van Yper die in hpf openbaar zedenkwetsende feiten gepleegd had, doch zonder geweld wordt uit dien hoofde bij verstek tot 2 maanden gevang veroordeeld, op vraag van het openbaar ministerie wordt Carrein tot het verlies zijner burgerrechten gedurende 5 jaar veroordeeld. Nationalisten winnen 50.563 stemmen en winnen 5 zeiels. Communisten winnen 16.364 stemmen en verliezen 1 zetel. Socialisten verliezen 12.278 stemmen en verliezen 8 zetels. Katholieken winnen 87.528 stemmen en verliezen 2 zetels. Het afsterven van Heer Albert Van Eegroo, bestuurder der stedelijke Mu ziekschool en van de Harmonie Ypriana heeft de bevolking van Yper in verslagenheid gedompeld. Yperling van geboorte, heeft hij zijn leven lang, na schitterende studiën in onze muziekschool en op het Conser vatorium van Brussel al zijne klach ten gewijd aan de 'muzikale opvoeding der Ypersche bevolking. In 1902 werd hij tot leeraar onzer Muziekschool benoemd en enkele ja ren volgde hij als bestuurder der Stadsharmonie M. Wittebroodt op Gedurende de oorlog week hij naar Dieppe uit. Tn korten tijd wist hij in dit nieuwe midden eene aanzienlijke plaats in te nemen. Zijne medewerking aan alle godsdienstige, patriotische en liefda dige plechtigheden verleende hij altijd met de grootste bereidwilligheid en offervaardigheid. Toen in 1923 de inrichting der Mu ziekschool mogelijk was deed de Stad nogmaals beroep op zijn bereidwillig heid. Niettegenstaande de schitterende positie die hij te Dieppe had weten te veroveren, niettegenstaande de faam die hij in de Fransche kunstkringen had weten te winnen, aarzelde hij geen enkel oogenblik. Zijne liefde voor zijn Yper was hem te sterk en hij verliet alles om zich voortaan aan de heropbeuring van zijne verwoeste stad toe te wijden. Onder zijne wijze leiding nam de stedelijke muziekschool eene groote uitbreiding: het muzikaal onderwij Als bestuurder van de Ypriana Harmonie wist hij zijne muziekanten te drillen en te onderwijzen en schep te een muziekkorps dat in de próv-ncie en zelfs in Frankrijk zeer gewaar deerd was. Minzaam en bereidwillig was hij van eenieder geacht en geprezen. Van ieder Yperling, groot en klein wist hij de sympathie af te dwingen. Als burger, als Yperling, gaf hij voor het welzijn van de stad in de sfeer van zijne muzikale gaven a'les ten beste: tijd. voorspoed, zijne ge zondheid en zijn leven. De stad verliest in Heer Albert an Eegroo een harer beste dienaars. Hij ruste in vrede. Zijn aandenken blijve altijd onder ons in eere. Het «Ypersche Volk biedt aan Mevr. Wed. Van Eegroo en hare familie de uitdrukking zijner kristelijke rouwbetui ging- De Teraardbestelling. Onder een grooten toeloop van Vrienden en Kennissen van den Over leden greep Dinsdag in St Pieterskerk- de begrafenis plaats van M. Albert Van Egroo, bestuurder der Muziek school, bestuurder dier Harmonie Ypriana vereerd met het burger kruis van 1" klas en officier d'Aca- demie. De leerlingen (230 in getal) >on- den de plechtigheid bij. Rond de doodenkoets namen plaats Voor de Stad Heer Sobry, burge meester. Voor de beheerraad der Muziek school den heer Yannieuwenhove, Voorzitter. Voor de Muziekmaatschappij Ypriana den heer A. Donck-Ver- meulen, Eerevoorzitter. Voor het Pompierskorps heer Ver gracht M., Kapitein-bevelhebber. De Stoet werd geopend door de Harmonie Ypriana vergezeld door de tamboers en klaroenen en een pelo ton van ons pompierskorps. Veel maatschappijen der stad en omliggende waren vertegenwoord'gd? namelijk: de Koninklijke Philharmo nic van Poperinghe, het muziek van den Katholieken Kring, Poperinghe de muziekmaatschappijen van Waas ten, Abeele frontière, Kemmel, Wyt- schaetede koninklijke fanfare van Meessen, enz., enz. Talrijke leden van de Gemeenteraad waren aanwezig om eene laatste hulde te brengen aan den talent vollen bestuurder der Stadsmu- ziekschool. Op den doortocht werden door de Harmonie Ypriana uitgevoerd Dies Iroe en Gloria door hun nen betreurden bestuurder getnon- dicht. De St Pieterskerk was bomvol. Op het stedelijk kerkhof werden lijkreden uitgesproken door de heeren Sobry, burgemeester Vannieuwenho ve, voorzitter van den beheerraad der MuziekschoolVan Elslander, be stuurder der Koninklijke Philharmo nic van Poperinghe en door A«mé Gruwez, voorzitter der Harmonie Ypriana Den 13n Mei begroeven wij hie-- den zoo jong en schielijk gestorven Heer Angloo, die, om zijne muzikale ken nissen tot Beheerder der Stedelijke Muziekschool en Voorzitter onzer Ypersche Symphonie verheven was geweest, en zie, drie weken nadien reeds, hebben wij het groot en pijnlijk verlies van Mijnheer Albert Van Egroo te betreuren, en de stoffelijke overblijfsels van den talentvollen Be stuurder der zelfde school en der Ko ninklijke Harmonie Ypriana de laatste hulde te bewijzen. 't Is alsof de Dood de edele Muziek kunst en hare bevoordeeligde kenners en kunstenaars in Yper wilde treffen en te niet doen 't Was met vreugde en voldoening dat wij, van alles ontbloot door den oorlog, de vóóroorlogsche Muziek school met haar heerlijk Heynderick's Hotel en haar heringerichte klassen weer zagen tot stand komenwij waren gelukkig eenen Yperling, die zich van jongs af onderscheidde door zijnen aanleg en zijne toewijding tot de Muziek aan het hoofd onzer in richting te stellenwij waren ver heugd te bestatigen dat de vóóroor logsche liefde voor het Muziek in Yper niet was uitgedoofd en dat nog meer leerlingen dan vóór den oorlog de muzieklessen volgden van een be minden en gewaardeerden Meester; wij waren vol bewondering voor den Bestuurder, die in de opvolgentüjke prijsdeelingen en muzikale uitvoerin gen bewees hoeveel vorderingen zóne leerlingen mieken. en wij verwacht ten natuurlijk meer en meer kunst werk en toonkunstenaren van de be kwaamheid en de toewijding van den dierbaren. Overledene tot meerder deugd en vreugd van de Stad en de Ypersche bevolking. HelaasDe mensch mikt. en God beschiktGod gat" en God nam. en Yper is voor altijd een zijner beste dienaars kwijt. Weeklagen kunnen wij. maar ons onderwerpen, moeten wij. Laat ons ten minste Gods zegen betrachten door eene verdienstelijke overgeving! Wierd Abraham geer. on telbaar nageslacht beloofd, omdat hij gewillig zijnen zoon Isaac had willen slachtofferen: Wierd de ziek en arm geworden Job niet weer gezond en rijk, omdat hij niet gemord had? :erd onze platgeschotene Stad niet heropgebouwd, omdat zjj haar lot aanveerd had Laat ons dus met den gekruisten Christus uitroepen: «Niet mijn wil. o Heer. maar de Uwe ge schiede In Gods zegen is alles gelegen! Zoo. mogen wij verhopen dat een even goe de. even begaafde en even toegewijde bestuurder voor Yper's onthoofde Muziekschool opsta Zoo mogen wij verwachten dat de bloeiende toestand onzer Muziekschool behouden blijve tot meerdere naam en faam der Stad en tot welzijn der bevolking. Mocht Albert Van Egroo's aanden ken in eere bewaard worden, bijzon derlijk door de talrijke leerlingen die hij gevormd en in staat gesteld heeft om de schoonste muziekstukken der beste toonkunstenaars te verstaan en uit te voeren! Mocht elks bijblijvende achting en genegenheid een troost zijn voor zijne diepbedroefde Weduwe en FamilieEen echtgenoot, een va der. een broeder verliezen, vooraleer hij 50 jaar vol is, valt buitengewoon pijnlijk, bijzonderlijk als die echtge noot, die vader, die broeder zoo bui tengewoon verdienstelijk, geëerd en bemind was. Wij bidden de familie Van Egroo-Wyeland de verzekering te willen aanveerden van onze recht zinnige deelneming in hare diepe droefheid en godvruchtige gebeden, en smeeken den Heer den dierbaren Overledene te willen beloonen en kro nen voor eeuwig hierboven. Albert Van Egroo, Vaarwel! De apotheek van M. Snoeck, Groote Markt, zal alleen open zijn op Zondag 9 Juni 1929. Redevoering van den Heer Aimë Gruwez, Voorzitter der Harmonie Ypriana Mijne Heeren, Beste Vrienden, Namens de Muziekmaatschappij Ypriana en in het bijzonder na mens hare Harmonie-Afdeeling, sluit ik mij aan bij de dankbare hulde die aan onzen diepbetreurden Bestuurder wordt gbracht. Toen we Vrijdag morgen het smar telijk overlijden van Albert Van Egroo vernamen heerschte in onze stad een werkelijke verslagenheid. Hij telde er slechts vrienden, zooals dit trouwens overal het geval was waar men hem kende. Het was een verlichte geest, een rechtschapen man met een hart dat steeds bereid was zijne gaven mede te deelen. Allen voelen we hoe groot het ver lies is dat onze Maatschappij, onze stad zullen lijden. Een bewonderenswaardig leven van arbeid en toewijding, een werkzaam heid geleid door een geestdrift en een prachtig streven naar een verheven ideaal, hadden van Albert Van Egroo een vooruitstaand man gemaakt die eerbied afdwong en zich aan de herin nering opdrong. Zijn bijzonder en openbaar leven hadden hem de groote achting doen verdienen waarmede hij omringd was. Als Bestuurder onzer Harmonie, waaraan een zware verantwoordelijk heid verbonden is, vervulde hij een groote, overwegende rol en hij vol bracht zijn lastige taak met een plicht besef die zijn geestesscherpte en zijn arbeidskracht meer en meer deden waardeeren. Met uiterst veel aandacht werd steèds naar Albert Van Egrop geluis- teïdin alle omstandigheden konden wj ons rekenschap geven hoe gewe tensvol, met welk ongeëvenaard ta lent. met welke verkleefdheid, met welke nooit falende bedrijvigheid hij het kiesche ambt vervulde dat hem was toevertrouwd. Allen. Mijne Heeren, Beste Vrien den, hebt gij weten naar waarde te schatten hoezeer de aanminnigheid van zijn karakter hartelijkheid bij bracht in zijn omgang met allen die hem kenden. Te recht mocht men van Albert Van Egroo zeggen dat een edel gemoed dien grooten burger, dien knapoen, nooit volprezen kunstenaar bezielde dat zijn levendige en zoo uitgesproken persoonlijkheid, vol levenslust, recht zinnigheid en oprechtheid, zijn blik tintelend van geest en goedheid en zijn blijmoedige en vroolijke glim'ach al zijn muzikanten en leerlingen heb ben bekoord. Hij was toch zoo geren gezien zegt het dankbare volk, en dit is wel de schoonste hulde die men Albert Van Egroo brengen kan. Een Meesterwas het, in den vollen zin des woords en zijn zoo vroegtijdig verdwijnen zal hier een leemte^ laten waarvan we thans de volle dracht nog niet kunnen besef fen. Echte tranen werden door ons allen gestort bij dit pijnlijk, onherstelbaar verlies dat we zoo onverwacht komen te onderstaan... Aan de dierbare echtgenootë van onzen diepbetreurden Bestuurder aan zjn teergeliefde dochter, aan zijn zeer verkleefden broeder onze goede en trouwe vriend Georges aan zijn zuster, aan al zijn bedroefde naastbe- staanden. gaan op dit oogenblik onze gevoelens van innige deelneming. Hun troost, zooals de onze. bcuste in de verzekering dat 't den Almachti ge behaagde te bekronen dat voor beeldig leven van werk. van opoffe ring, dat leven van liefde... Diep buigen we óns voor de ge dachtenis van den edelen kunstenaar Albert Van Egrooaan hem zullen we een onuitwischbaar aandenken bewa ren t Afsterven van H. Hubert Cuvelier, onderwijzer aan de St-Michielsschool te Yper. Dinsdag om 9 uur, in de St-Niklaas- kerk te Yper. heeft de begrafenis plaats gehad van M. Hubert Cuvelier, onder wijzer aan St Michielsschool te Yper. Het lijk werd afgehaald aan de Stads- jongensschool van de St-Niklaasstraat. j Een groot getal vrienden en kennissen, j alsook al de onderwijzers van stad en [afvaardigingen van verschillendegemeen- ien van 't arrondissement begeleidden de doodkist. De leerlingen van de St Michiels school onder de leiding van hunnen meester vormden de haag. Meer dan 500 personen gingen ten offer. Op het kerkhof werden er verschillen de redevoeringen uitgesproken, door den heer Tordeur, schoolhoofd te Yper, M. Lecluyse, hoofdonderwijzer te St-Jan-bij- Yper en voorzitter van den Kristen onder- wijzersverbond van Yper en door een leerling van St-Michielsschool. Hieronder geven wij de lijkrede van den heer Lecluyse. Eerweerde Heeren, Mevrouwen, Mijnheer en, De onverbiddelijke dood komt weeral in onze rangen te maaien, en een onzer getrouwste leden, Heer Hubert Cuvelier, onderwijzer aan de St-Michielsschool hier ter stede, aan de liefde van een tee- dere echtgenoote, aan een jong en onbe wust kind, aan een treurende moeder en naastbestaanden, aan de genegenheid en vriendschap van een gansche schaar ambtgenooten te ontrukken. Hier staan we, Christene Onderwijzers van den krin^ Yper met droef gemoed geschaard rondom het gapende graf, dat zich weldra zal sluiten over het stoffelijk overschot, van hemr dien we tot zijn laatste rustplaats vergezellen, van hem wiens vroegtijdig afsterven we ten zeer ste betreuren. Immers Meester Cuvelier, was een flink onderwijzer, een ware christene onderwijzer, met hart en ziel aan de grondbeginselen van onzen ka tholieken godsdienst en aan de christene opvoeding der jeugd, die hem was toe vertrouwd, verknocht. Hij was een trouw lid van het christen onderwijzersverbond aan hetwelk hij met lijf en ziel was gehecht, in wiens midden hij niets dan vrienden telde. Zijne recht schapenheid, zijn eenvoudige en minzame omgang hadden hem van den beginne af de genegenheid aller leden doen verwer ven. Helaas het mocht niet langer duren. Een onverbiddelijke ziekte heeft Meester, in den bloei zijner jaren, aan de liefde der zijnen ontrukt. Zijne nagedachtenis zal steeds bij ons in eere blijven bewaard. Dierbare Echtgenoote en Kind, achtba re bloedverwanten, in naam van het C. O. V. kring Yper, bied ik U onze gevoe lens van christene deelneming aan, in het pijnlijk verlies dat u treft. Gij weent, het hart breekt U bij Ijet afscheiden van het geliefde wezen, dat U allen zooveel liefde zooveel genegenheid, zooveel toewijding toedroeg, dat de hoop uwer toekomst was. Doch weest niet troosteloos. Ge denkt, dat dit geliefde wezen U enkel heeft verlaten om hierboven bij den Heer en zijne geliefde Moeder Maria, de plaats te gaan innemen, die hem was voorbe houden bij Hen, aan wiens wil hij zich gansch en geheel had overgegeven, bij Hen wien hij in de laatste stonden zoo vurig smeekteMijn lieve Jezus, kom mij halen, ik wacht, in uwe armen moet ik liggen en op uwen schoot, O goede moeder Maria, moet ik rusten. Ja, troost U, want hij leeft immer voort hier boven, waar hij over U waakt en voor U bidt. En gij, Meester Hubert, waarde vriend en ambtgenoot, rust nu in vrede onder de armen van het Kruis, dat steeds uw toevlucht was. Tot wederziens in den hemel. Na die lijkreden verspreidde de menig te zich langzaam, de deugden van den afgestorvene herhalende. Het was een voorbeeldig christen mensch, met diep geloof en ware gods vrucht, zijne zending van opvoeder hoog houdende, voorbeeld gegeven hebbende, gedurende zijne langdurige ziekte, van eene edele en christene gelatenheid. Het Ypersche Volk biedt aan Mevr. Cuvelier-Boeraeve en aan de familie van den afgestorvene, zijne oprechte en kris telijke rouwbetuigingen. Hoek der Stuers- en Doorgangsua-, - YPER -- Verzorgd werk. Matige prijze- Coin des rues de Stuers et de Pas:*-. -- YPKE3 -• Travail Soigné. Prix Modérés tie< eIX ,f ni ,eei Ondanks het regenachtig weder de^ de liturgische processie van het H. krament haren gewonen doortocht, Zot dag laatst om 10,15 uur, na ne Hoogm| van St Maartens. flJ/1 Er was veel volk, veel flambeeuwdr;. gers, en naar gewoonte waren de bevlaj de huizen talrijk. Om reden van den rouw van «Yprian; hoorden wij de prachtige processiema; chen niet van hun diepbetreurden be stuurder Heer Albert Van Egroo, dis over aarde lag. Het Hoogweerdig was gedragen doo- Z. E. Heer Kanunnik-Deken Lamiroy, ge volgd door de Stedelijke Overheid omring van het Pómpierskorps. De plechtige zegen werd gegeven os de Groote Markt aan het altaar opgesla gen op de trappen van ons nieuw rechtspaleis. Eene bijzondere melding voor den groep onzer knappe Katholieke Turners, alsook voor het nieuw vaandel van de» Bond van het H. Hert van St Maartens- parochie, in rijk borduursel verbeeldend CHRISTUS-KONING die de Stad Yper, Hem toegewijd, zegent. De plechtigheid eindigde met het Te Deum, te 12 uur, en de laatste benedictie in de voorloopige St Maartens Hoofd kerk. Sedert eenige dagen zijn de stellingen van het Hoogkoor afgenomen, hetgeen toelaat de prachtige heropbouwswerken van den koor en zijkapellen te bewonde ren. Het zicht is grootsch. Het hoog gewelf is geel baksteen, gepaard met blauw steen, is majestatisch, en de nieuw gebeitelde beelden aan het triforium maken diepen indruk. Onze Kathedraal zal dus zooals vóór den oorlog, een prachtstuk van eerste orde zijn. Zaterdag 8" Juni, maandelijksche prijs-1 speling voor de leden der Boldersmaat schappij. Eikendeen weze om- 6 u. stipt op post. en." W jen r ■fi fie' beu' Titer Dza; Nu c Wij' ■OlE m Doo Toe' *'ai lijl En' Als Zij Th1 De Wi 0 y\ De Mi Maandag laatst werd in den schoot van den Katholieken Kring eene kaarters- maatschappij gesticht.Een dertigtal leden lieten zich dadelijk inschrijven. Het kaartenspel moet meer in eere gehouden zijn. Alle liefhebbers zullen wekelijks de gelegenheid hebben een aangenaam par tijtje te doen en volgens elks goeste. Woensdag laatst speelde de Coopera tive tegen den Katholieken Kring in de tra van eerstgenoemde maatschappij. Na nen schoonen match teekende de Katholieke Kring het puntje aan voor den beker. De Cerclemannen wonnen de eerste en tweede partij met 10-6 en 10-8 punten. Woensdag eerstkomende spelen de lei ders in «De Statie». Zal de «De Bascule» die tot hiertoe alle matchen won, het alzoo kunnen volhouden In alle geval De Statiemannen rekenen er ferm op ze te kloppen en... 't en zijn ook percies geen gemakkelijke. Alle liefhebbers zul len dien match willen zien. Algemeen Klassement na den 14" match s matchen gesp. punten Bascule 5 5 Statie 5 3 Katholieke Kring 6 3 Coöperatieve 6 2 Postje 6 1 Een die er bij was. STAD YPER. gevende 4 pc honderd netto intrest. Al de gestorte sommen kunnen ten alle tijde afgehaald worden. BERICHT. De plaats van leeraar van notenleer (jongens-middelbare graad) is open in de stedelijke muziekschool. Weddeproefjaar1000 fr.; vervol gens 1100 fr. Aantal uren les per week3 per jaar (41 weken) 123. De kandidaten moeten hunne aanvraag indienen aan M. A. Van Nieuwenhove, Voorzitter van den Beheerraad der Mu ziekschool te Yper, vóór 10 Juni. Degene die geen diploma van leeraar bezitten zullen een examen moeten ondergaan voorgezeten door den Heer Opziener van 's Rijks Muziekscholen. De schikkingen van dit examen zullen aan de aanvragers bekend gemaakt worden: Yper, den 23 Mei 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. Met genoegen vernemen wij de benoe ming als ridder in de Leopoldsorde van E. H. Kanunnik Logghe, Bestuur der der Sociale Werken van de Provincte West-Vlaanderen. Onze beste gelukwenschen.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 2