iCréditAnversois GARREIN Ypersche Kronie Verbond der Advokaten van België. D N. v. Dixmudestraat, 18, YPER Maakt macht, geen recht RUKWER K K22 Rechterlijke Kroniek ALBERT SAESI Zondagrust. Katholieke Kring. Het Graf van Ribreclit van Bethune Bolspel. Matchen voor den Be» nen de- Konings. der Koningin en \an de priis van Wales: de vermaarde dia:r. Koo-I-Noor. d.i. «Lichtberg». groot a' - een klein hen-ei, min schoon of de Regent-steen van Pari je en waarvoor, in de Indien. verschi'Uge oorlogen gevoerd werden. De Heilige Pastoor van Ars. *a troon der pastoors over heel de we reld. Z. H. de Paus heeft, op eerbie dig verzoek van Mgr den Bisschop van Belley en ter herinnering aan Zijn Gouden Priesterjubilee, bij breve van 28 April den Heiligen Joannes-Maria Vianney, pastoor van Ars. uitgeroepen tot Patroon van al de Pastoors over heel de katholieke wereld. He* ver zoek van Mgr den Bisschop van Bel ley was gesteund door 400 Bisschop pen van dertig naties. De kleinste Staten van Eurooa. De nieuw opgerichte Pauselijke Staat vestigt vanzelf de opmerkzaamheid op de overige dwergstaten van Europa. De grootste er van is de republiek Andorra, die in de Pyreneeën gelegen is. Zij omvat 452 vierk. km., het land is erg bergachtig, en daarom zeer dun bevolktheel de bevolking telt nauwe lijks 5.200 inwoners. Frankrijk en de bisschop van Urgel (Spanje) zijn de beschermheeren van dezen miniatuur - staat. Op de tweede plaats komt het vor stendom Liechtenstein, tusschen Oos tenrijk en Zwitserland aan den Rijn gelegen, 159 vierk. km. groot met 11.500 inwoners. Tot aan den wereld oorlog stond het onder Oostenrijksch protectoraatsinds 1919 heeft het zich enger bij Zwitserland aangesloten. Iets kleiner is de in Midden-Italjë gelegen republiek San Marino, met 61 vierk. km. en 13.000 inwoners Tot aan 1870 stond ze onder de bescher ming van den Pauselijken Staat; sinds dien heeft Italië de diplomatieke ver tegen woordiging overgenomen. De republiek heeft echter een eigen ge zant bij den Pauselijken Stoel. Het vorstendom Monaco is slechts \x/2 vierk. km. groot, maar is met z.ijn 17.200 inwoners de dichtst bevolkte onder de Europeesche dwergstaten. Het vormt ook een eigen bisdom, dat in oppervlakte het kleinste van de we reld is. Het staat onder Fransche be scherming, maar heeft toch ook zijn eigen gezant bij den Heiligen Stoel. Bij deze vier dwergstaten voegt zich thans de Pauselijke Staat, wiens op pervlakte niet bij vierkante kilometers berekend wordt, omdat hij slechts on geveer 44 hectaar groot is. Maar de macht, die van den Vorst van dezen Staat uitgaat, is de grootste der we reld. die hare schoonzuster in het haar gezeten had en slagen had toegediend, wordt tot 26 fr. of 8 dagen veroordeeld, voorw. ged. 5 jaar, zij moet daarbij aan de bur gerlijke partij de kosten harer aanstelling betalen. Dehouck Kamiel van West-Nieuw- kerke, die aldaar in eene herberg een sacoehe van den toog weggenomen en weggestoken voor de grap beweert hij nu, wordt tot 100 fr. boete of 1 maand veroordeeld. Leye Lucie van Yper, die bij Vital Wallaert, gezegd Kotten, een briejke van 50 fr. weggenomen had, wordt tot 100 fr. boete veroordeeld, het briefke dat in be slag was genomen moet teruggegeven worden, Leye Lucie moet daarboven aan de burgerlijke partij de kosten harer aanstelling betalen. Voor een tweede feit, wegnemen van eene aanzienlijke som, bekomt Leye vrijspraak, daar het feit niet genoegzaam bewezen is, in deze zaak moet de bur gerlijke partij de kosten harer aanstelling betalen. Het Verbond der Advokaten van Bel gië, zal zijn jaarlijks Kongres houden te Kortrijk, op 29 Juni en te Yper op 30 Juni. Deze heeren zullen ten Stadhuize ont vangen worden. Daarna lunch en bezoek aan het slag veld van Kemmel. ■k. ua ■k BB BANK BEURS WISSEL In kiesvlugschrift Voor Vlaanderen staat er te lezen onder den titel De Heilige Hertefeesten En het was slechts toen de Katholieke Vlaamsche Harmonie van Yper geweerd werd uit de feesten, omdat ze Vlaamschgezind is, dat onze groep zich onthield De woordvoerder der Harmonie had bij hoogere overheid verklaard, dat die maatschappij nationalistisch was en daarom werd zij geweerd..., maar niet omdat zij vlaamschgezind is. Dus zijn de Staatskatholieken niet te laf, om de zuivere en onverwarde waar heid te verkondigen. VOOR AL UW wendt U tot de CEBROEDERS Oude Houtmarktstraat, 15, YPER a Hl ■ft S b n ■52 ■2 S 2 pa ?- 61 Verzorgd werk Matige prijzen. Men kan bij ons ook bekomen alle BUREEL SCHRIJFGERIEF. Voordeelige Prijzen. Begraving van Eevuj. Heer STORJVIE Paslor van Elverdinghe. Veldeman Camiel van Komen-ten- Brielen, vervolgd voor bedreiging, 26 fr. boete of 8 dagen gevang, daarbij moet hij aan de burgerlijke partij de kosten harer aanstelling betalen. Veldeman Camiel en Depreiter, beiden van Komen-ten-Brielen, worden beiden tot26fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld, de eerste voor bedreigingen, de tweede voor slagen, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Debrandere Gerardine, van Yper, voor slagen aan eene gebuurvrouw, 26 fr. of 8 dagen. Viaene Alfons, voor smaad aan een gendarm, wordt tot 26 fr. of 8 dagen veroordeeld, voorw. ged. 3 jaar. Lippinois Robert van Wytschaete, door zijne schoonzuster beticht naar haar met steenen geworpen te hebben, bekomt vrijspraak. Declercq René van Gheluwe, voor slagen met onbekwaamheid tot werken, wordt tot 30 fr.boete of 10 dagen gevang veroordeeld, Ververeken Victorine en haar broeder René, ook van Gheluwe, voor slagen aan hoogergenoemde, elk 26 fr. of 8 dagen, voorw. ged. 5 jaar. Tytgat Jan, Aerts Louis en Holiebe- ke Marcel, allen van Wervik, worden ieder t.it 26 fr. of 8 dagen veroordeeld, voor v.tderzijdsche slagen, e w. voor de le en de 3e. Deblyde Godelieve van Wytschaete Donderdag werd Eerw. Heer Storme, 'als Onderpastoor en Pastoor te Elverdin ghe sedert 29 jaar, plechtig ter aarde be steld. Een overgroot aantal Vrienden, benevens omzeggens al de parochianen, l"an wie hij algemeen geacht en bemind werd, woonden den lijkdienst bij. j Bij het graf worden de volgende lijkre- den uitgesproken Door M. Bostyn, namens d. Arrondissements-Boerenbond: Eerweerdige Heeren, Mevrouwen Mijnheeren Vooraleer afscheid te nemen, van den voorbeeldigen priester, die wij dezen morgen ten grave droegen, is het voor mij een heilige plicht, een woord van innigen dank toe te sturen, aan Hem die jaren lang. de Proost was van den Ar- rondissementsbond van Yperen. Als voorzitter van denzelfden bond heb ik meer dan iemand, dien taaien werker mogen nagaan en bewonderen, in al 't geen hij gedaan heeft, voor 't welzijn van zijne medeburgers. De oorlog voorbij toen onze zoo bloeiende en vruchtbare gewesten.in een «onnoemlijk iets» veran derd waren, bij zoover, dat de deskundi gen zich met vertwijfeling afvroegen, wat aangegaan en hoe begonnen, was Eerw. Heer Storme hier in de streek, de groote baanbreker. Begaafd met een scherp ver stand, gesteund door wilskracht en durf, die ons allen tot voorbeeld mag strekken, zou hij het zijne bijbrengen tot het herle ven onzer streke, en dank zijne kostelijke raadgevingen en wenken, dank zijne her haalde pogingen en voetstappen, bij de betrokkene besturen, dank zijn persoon lijk optreden, in moeilijke gevallen, be gon de groote ontzagelijke her.-:, Engs periode vo<?r den landbouw, die in enkeie jaren aan onze Y perse he gewesten, de.i groei en bloei van weleer zou tcugschen- ken. En in datgrootsche werk, dat de be- wondering afdwingt c' r vreemden, had Eerw. Heer Storme zijn leeuwen aandeei. Eilaas zooveel Intensief werk, zooveel vermoeinissen eti kommer, zouden weldra I Jen kloeken en stoeren man ondermijnen. De ziekte, de hopelooze ziekte met al haren droevigen nasleep van kwalen, zou hem neervellen. Alhoewel, bewust van zijnen toestand, en zich doodelijk getroffen gevoelde, zou hij als een koenen soldaat toch op de bres blijven... tot het einde. En we zagen Hem, och arme conpas- sie weerdig, zich met geweld voortslepen, naar de eene of andere boerenvergadering om door woord en daad, nog zijne gilde- broeders ter zijde te staan. Ja dat was gansch de man, «zich zeiven vergeten, om voor anderen te werken, te zwoegen» tot op de vooravond dat de dood Hem verradelijk zou treffen. Zeer Eerw. Heer Pastoor, onze Proost, hier op den boord van uw graf met een herte schrijnend van wee, nemen wij af scheid van U. Met onze Moeder de heili ge kerk roepen wij U toe «Rust in Vrede». Veel hebt gij gewerkt, nog meer geleden. Even als uwe Goddelijk Meester, zijt gij voorbij gegaan, in ons midden weldoende. Gij hebt gezaaid met kwistige hand het foede, het schoone, het edele rondom U. choon, overvloedig is de geestelijke oogst, die Gij in 's Heerens schuren hebt binnen gebracht. Groot weze ook Uwe belooning bij God, die honderd per hon derd, aan zijne trouwe dienaren heeft beloofd. Door M. Vandenberghe, Secretaris, namens het Gemeentebestuur: Diepbedroefde Familieleden, Eerwaarde Heeren, Mevrouwen Mijnheeren. Het weze mij toegelaten namens den gemeenteraad een laatsten rouwgroet te brengen aan het geestelijk hoofd onzer ge meente, onzen diep betreurden pastoor E. H. Storme Nooit zal meo de' groote verdiensten van dezen wijzen man naar waarde kun nen schatten Nu dat hij gestorven en uit ons midden verdwenen is, nu eerst zullen wij gevoelen en gewaar worden wat wij aan hem verloren hebben Dat zijn geen ijdele woorden in den wind, dat is geen holklinkende en zinglooze formule, neen, dat is de echte pure waarheid. Och wij weten het zoo wel, deze nederi ge en diep ootmoedige priester zou, in dien hij het kon er voorzeker tegen opko men dat wij een woordeke lof over hem spreken! En toch moet het ons Vanhet hart l en van de lippen en voordat de zware! grafsteen zijne laatste ruststede bedekt, moeten wij hem nog van harte een diep-1 gemeend dank u toesturen. Dank u, E.H.Pastoor, voor al het goe de dat gij hier op deze gemeente gesticht) hebt. Dank U voor Uwe wijze lessen en zalige vermaningen waarmede Gij hier zoo lange jaren gezwoegd en geslaafd hebt tot heil onzer zielen Als het op on ze gemeente zoo wel ging in ons burger lijk politiek leven, dan was dat voorna melijk en eerst en vooral aan U te danken hier op deze gemeente heerschte er steeds overeenkomst tusschen al de verschillige klassen en standen van de bevolking, hier was er geen sprake van broedertwist en familieveeten, van die ellendige dorps politiek die zooveel andere gemeenten jammerlijk verdeelt en uiteenrukt Hier t heerschte het rijk van den vrede en de j goede overeenkomst... en... E. H. Pas-, toor dat hadden wij aan U te danken Mocht er soms een klein geschil ontstaan of een kleine twist de harten verscheuren Gij waart er spoedig en aanstonds bij, en met Uw gullen glimlach en Uw zoete wijze woorden was alle geschil spoedig opge- lost en de onderlinge vrede weer verze-* kerd en bevestigd. Hier schraagde het geestelijk gezag het burgerlijk gezag en van zijnen kant was ook het burgerlijk 1 gezag steeds bereid om aan het geestelijk gezagallen mogelijken steun te verleenen. En zoo groeide en bloeide onze dierbare gemeente en werd zij zichtbaardoor God gezegend Doch nu zijt Gij heengegaan, Gij onze goede herder en wijze leidsman en daar om staan wij hier met droefheid en wee moed bij dii open grafangst en vrees beklemmen ons hart, wat zal er in de toe komst van onze gemeente geworden, nu dat Gij, die alles samen hieldt, ons door den vreeden dood zijt ontrukt Och neen wij willen en zullen niet wanhopig vertwij felen Van uit den hemel zult Gij wel willend en goedhartig op Uw geliefde Elverdinghe blijven nederblikken Voor den troon van God zult Gij voor ons ten beste spreken en om Uw gebed zal Gods zegen op ons dorp blijven rusten :Ja E. H. Pastoor blijf onze Pastoor in den he mel verlaat ons niet zorg voor Uw verweerde en bedroefde kudde Het zalig aandenken, dat wij altijd van U zullen bewaren, zal ons sterken in druk en lijden en voor ons eene gedurige en eene gestadige vermaning zijn, dat wij uwe lessen en Uwe raadgevingen nooit mogen vergeten Al is uw lichaam dood, Uw geest blijft onder ons leven en eenmaal, zoo hopen wij, zult Gij al Uwe geliefde parochianen rond U ge schaard wederzien in het hemelsche va derland. Het zij zco Vaarwel W ij staan hier bij het lijk van dien grooten man, van dien heiligen pastoor, met het Ihart overstelpt van verdriet en weedom. En wij, boeren vooral, die zooveel aan E. H. Storme verschuldigd zijn, wij staan hier waarlijk als sprakeloos en versteend door het wee Het kropt in de keelen wij kunnen slechts stamelen één woord, maar een woord, dat diep uit 't harte komt«dank» «dank». E. H. Pastoor, dank voor al Uwe liefde en toewijding, waarmede gij steeds in de bres gesprongen zijt om de belangen van den boerenbond en van de boeren in 'tal- gemeen te behartigen en te verdedigen!... Dank voor al den wijzen raad waarmede Gij ons zoo dikwijls uit alle soorten van moeilijkheden hebt geholpen!... Gij waart in alle moeilijke omstandigheden onze groote raadsman!... Zat er ergens iemand in nesten met zijn huis- en landpacht, gij schreeft en gij wreeft, en de zaak kwam effen en klaar. Wilden de boeren ergens een groote onderneming in gang steken, eerst gingen ze eens aankloppen bij U, Eerwaarde Heer Pastoor. En daar waren ze altijd zoo wel en zoo vriendelijk en zoo hartelijk ontvangen, 't Klonk toch altijd zoo innemend uit Uwen mond dat zoete woord ah welgekomen vriend, kom binnen, en zet u wat, ehwel wat scheelt er dan Och, E. H. Pastoor, we voelen ons zoo verlaten en verweesd, nu dat Gij daar niet meer zijt, nu zijn wij als kinderen zonder vader. Wij zijn onzen leider, ons hoofd, onze.n grooten raadsman kwijt!... Weldra zal ónze melkerij in gang gestoken wor den; doch ook dat groote werk, en die grootsche onderneming, dat is ten grooten deele Uw werk. Tot in de laatste weken nog kwaamt Gij somtijds eens kijken naar de inrichting en naar den vooruitgang der werken; en hoe spijt het ons, dat Gij de bekroning van Uw werk niet meer kunt aanschouwen. Dierbare groote doode, onze hoeren gilde is in rouw en weedom gedompeld. Zij draagt den rouw om haren stichter, haar geestelijk hoofd en haren Bezieler!... Wij waren toch zoo spijtig, toen Gij door ziekte op 't laatste van Uw leven belet waart, naar onze maandelijkscha vergaderingen te komen. Maar nu kregen we toch weer moed en betrouwen. Het is nog maar drie weken geleden 't Was op den eersten Zondag van deze maand. De boeren zaten reeds te wachten in hun gewoon lokaal, als plotseling, de deur openging, en gij daar weer waart, Gij, onze proost, voor de eerste maal sedert verschillende maanden. En Gij spraakt daar weer op die vergadering met zooveel kennis van zaken over land- en huispach- ten, over al wat ons, boeren, het meest aanbelangtEn wij waren toch zoo blij, daar wij peinsden: «Goddank, E. H. Pastoor is aan 't genezen Eilaas God heeft het anders geschikt. Zijn heilige en aanbiddelijke wil geschie de Wij bukken gelaten 't hoofd onder deze zware en harde beproeving Blijf bidden en ten beste spreken voor Uwe boeren, voor onze en Uwe gilde bij God in den hemel Waak over ons en zegen ons, Vader, zegen onzen bond en gansch onze werking!... Heb duizendmaal dank. Wij, boerenbonders, houden trouw de wacht bij Uw graf.Nooit zullen wij U vergeten, wij ook, wij zullen veel voor U bidden Vaarwel, tot weerziens in den hemel Door wL Dochy, voor den plaatselijken Boerenbond: D>'< 'roefde Familieleden, F Heeren, A, en, Mijnheeren. Het is voor mij een droevige plicht pa- mens het bestuur der plaatselijke hoeren gilde een laatste vaarwel te zeggen aan onzen ciepbetreurden proost en geestelij ken leider. De ziel. de geest, het leven is weg uit onzen band En nu staat onze gilde hier als een lichaam zonder hoofd, als een lichaam zonder ziel Eilaas!... hue hartverscheurend en hoe pijnlijk treft ons de beproevende hand des Heeren. Door M. Cam. Decat, in naam der Kerkfabriek Diepbeproefde Familieleden, Eerwaarde Heeren, Mevrouwen, Mijnheeren, Namens den Kerkraad moet ik hier een laatste woord van hulde en dank spreken voordien duurbare doode, wiens stoffelijk overschot wij hier ter aarde bestellen. Doch wat kunnen wij stamelen over de verdiensten van dien wijzen Herder en goeden Pastor, die ons zoo lange jaren heeft bestuurd en onderwezen. Wij, leden 1 van den kerkraad, hebben voor Hem de' grootste hoogachting, omdat wij Hem van dichtbij hebben kunnen bewonderen in zijnen grooten ijver voor het huis des' Heeren en voor den luister van den ker kdijken eeredienst. Deze vrome priester was in waarheid de man Gods, die verstond en begreep, dat de priester eerst en vooral moet zor- gen voor Gods eer en glorie. De priester was, naar de meening van E. H. Storme, eerst en vooral aangesteld om het volk te leiden tot God, om de menschen chris telijker en godsdienstiger en heiliger te maken. E. H. Storme dreef zijn volk naar God, naar God,Die woont in de kerk. En van daar dat Hij steeds bezorgd was, om zijne kerk zoo schoon en zoo rijk moge lijk te versieren, 't Was nooit te schoon, nooit te rijk voor Onze Lieve Heer. Na den oorlog heeft E. H. Pastor met bewonderswaardigen ijver gezorgd voor den spoedigen heropbouw van zijne kerk. En Hij wilde eene schoone kerk met een rijk altaar en een sierlijk tabernakel. En wat dan gezegd over zijnen ieveren bezorgdheid voor de kerkelijke diensten en plechtigheden. Het is waarlijk spreek woordelijk geworden, dat de diensten in de kerk van Elverdinghe zoo schoon en zoo bezorgd gedaan worden. Eerwaarde Heer storme was in waar heid een vroom én heilig priester, daarom zal ook de goede God hem nu genadig wezen en zijnen trouwen dienaar van alle schuld ontslagen, welwillend ontvangen in den Hemel zoo hopen wij vast. En ook ons zal hij niet verlaten. E. H. pastoor is niet geheel en gansch dood zijne zuivere heilige priestersziel, door veel beproevingen gelouterd engezuiverd, blijft eeuwig glorierijk leven bij God. In den hemel zal Hij voor ons blijven ten beste spreken en over zijne geliefde parochie blijven waken Rust zacht en vreedzaam in dezen ge- w jden grond, E. H. Pastoor in de scha duw van het kruis en van uwe dierbare kerk. Uw aandenken zal bij ons steeds in zegening blijven. Nooit zullen wij U kunnen vergeten. Wij bidden voor U, bid Gij ook voor ons. Al bloedt ons harte bij 't droevig scheiden, toch willen wij niet wanhopig weenen, als zij die geen hoop hebben, vol moed en betrouwen heffen wij onze blikken hemelwaarts en zeggen U bij 't heengaan kloekmoedig en gela ten, tot weerziensin den hemel Door M, P. Caulier, Schoolhoofd, v. h. onderwijz. personeel Zeer Eerw. Heeren, Beproefde Familieleden, Vrienden en Parochianen van den betreurden Overledene, Mijn droeve plicht is het, uit naam van onderwijzend personeel en leerlingen van beide scholen, hier, bij dit open graf, ge tuigenis te geven van huideen dankbaar heid voor alles wat E. H. pastoor Storme z. g. gedaan heeft gedurende de 29 jaren tijdens dewelke Elverdinghe het geluk had hem te bezitten. Een der grootste bekommeringen van zijn priesterhert was de opleiding der jeugd. De onderwijzeressen, de onder wijzers en ook de leden van de H. Familie der vrouwen weten best hoede opvoeding bij hem altijd opperst lag. Ook heeft hij altijd uit al zijn krachten gewerkt om van de kinderen diep godsdienstige, ontwik kelde Vlamingen te maken die in hun later leven de Katholieke traditiên van hun volk zouden trouw blijven. Zij die zijn leerlingen geweest zijn, herinneren zich nog zijn godsdienstlessen op school en in de leering: helder aange past aan ouderdom en verstand der leer lingen, grondig voorbereid en met de meeste bezieling gegeven. Ze weten met hoeveel zorg hij hen tot de Eerste H. Communie voorbereidde en hen verder, door Zondagschool en patronaat heen. tot mannen schiep die onvervaard hun chris ten zijn durven belijden. Al zijn parochianen waren hem lief. Iedereen was bij hem steeds welkom. Zijn rondborstigheid en zijn gulheid waren algemeen gekend. Toch had hij een voor liefde voor zijn studenten en zijn onder wijzend personeel. Hoe meer ze hem be zochten, hoe tevredener hij was. Hij was hun leider, hun raadgever. Hij deelde in hun vreugden, in hun idealen, in hun tegenheden, Hij was hun een ware vader en allen zijn hem veel verschuldigd. Hun talrijke tegenwoordigheid rond zijn laat ste rustplaats getuigt van hun christene dankbaarheid. Als nu de oorlogsramp over onze streek losgebroken was en bijna al de mensche- lijke bekommering gericht was op moord en vernieling, haat en zedeloosheid, dan dacht E. H. Pastoor aan de groote geva ren waaraan de kinderzielen van het overschot zijner verstrooide kudde bloot gesteld waren, en, midden het volle oor logsgeweld, in November 1915, stichtte hij een school, op een zolder en was zelf een der lesgevers. In April 1916 moest, uit oorzaak der beroerde tijden, die school terug gesloten worden. Maar, de strijd geraakt ten einde en nauwelijks is het oorlogsmonster enkele Km. van Elverdinghe verwijderd,' of in een barak, op de uiterste grenzen van Elverdinghe, maar te midden van j zijn geestelijk gebied, richt hij een nieuwe school op. En, als 't weerom vrede ge worden is en zijn geliefde parochianen terugkeeren worden de schoollokalen naar 't dorp overgebracht. De vroegere meesteressen en meesters keeren terug en trouw wordt er samengewerkt om de verwilderde naoorlogsche jeugd op den goeden weg te houden of er op terug te brengen. Nieuwe klassen worden inge richt, de meisjes krijgen een huishoud school, de 4e graad voor de jongens, voor welks inrichting E. H. Pastoor toelating ontving, kwam er niet, eerst wegens te kort aan leerkrachten, later wegens te kort aan leerlingen. Met medewerking van het gemeente bestuur richt hij een prijsuitdeeling in. Bij dit alles wordt het zieleleven der kin deren ten zeerste verzorgd. Het dagelijks bijwonen der H. Mis, de wekelijksche biechtgelegenheid, de wekelijksche com- muniemis en de jaarlijksche driedaagsche geestelijke afzondering zijn er bewijzen van. En nog zon onze wakkere Herder op verbetering, toen hij zoo plotseling uit ons midden weggerukt werd. Zijn laatste oogenblikken zijn ons allen nog een les geweesteen les van sterven. Geen wereicfsch woord is nog over zijn lippen gekomen, hij was alleen met zijn ziel en haar Schepper bezig, hij is gestor ven met de namen van Jesus en Maria op zijn lippen. Het moet hem een zoete troost geweest zijn dat zijn geliefde Elverdingsche jeugd de eerste geweest is, om, enkele uren na zijn dood reeds, in een algemeene H. Communie, voor zijn zielelafening te bidden. OPENING COIFFEURSALQ Hoek der Stuers- en Doorgang;- -- YPER Verzorgd werk. Matige prijs Ouverture Salon de Coiflg Coin des rues de Stuers et de Pas-, -- YPRES - Travail Soigné. Prix Modérf PROVINCIALE KIEZ1NG van 9 Juni 11. Kiesdistrict Yper-Passchendaele-Wervick Aantal Kiezers: 20.513. Wit,, ongeldige brieven 999. Gt- stemmen 19.514. Bekomen stemmen Lijst 1. Nationalisten 2. Socialisten 32 3. Chr. Werklieden 3? 4. Katholieken 5. Liberalen 6. Communisten De apotheek van M. Weckess Diksmudestraat, zal alleen opeaz; Zondag 16 Juni 1929. i Aan de prijsspeling in het bolspelZs dag laatst, namen veertig leden deel. viertal MM. Verkinderen-Vanderghi; Leuridan-Clinckemaille wonnen de zen door de maatschappij gejond, opmerkensweerdig was 't was het; ton J. DEVOS (Jozef was de sterkste de eene na de andere de beste pk* klopte en 't en scheelde maar lieelwei de prijzen weghaalde. De kommando van Jozef was ops meesterlijk; niet meer dan twee woori Bolt jouw en de maatjes prober en 't lukte, dan een kort 't zelfde 't was er weer, maarlangs nen a ren weg. Bravo Jozef g'hadt den verdiend met uw peloton. Een Afgeboli GEMEENTERAAD. Zitting van Maandag 17 Juni om DAGORDE 1. - Ontslag van een gemeenter; lid aanveerding'onderzoek d'i loofsbrieven van het eerste wetti plaatsvervangend lid en geben van het volgend plaatsvervangein der lijst 4. Eedaflegging. 2. - Procs-verbaal der zittinsr 13 Mei 1929. 3. - Stedelijk kerkhof gunningen. grond 4. - Openbare werken mak™ velohanen aanbesteding proij verhaal. 5. - Openbare werken leveren a) kasseisteenenz) voetpadband c.) vloerplaten in samengeperst be' aanbesteding proces-vrbaal. 6. - Overeenkomsten voor oorl schade betreffende a) herstelling van vestingen en vingen b) inrichtig van stadsmuseum' c) inboedel der beide Vredegen ten d) filtreerstatie te Zillebeke. 7. - Dienst van het lijkeiiveboerl vernieuwing. 8. - Openbare Onderstand "f bare verpachting van 3 partijen 9. - Openbare Onderstand gro afstand voor kerkhoven. 10. - Kerkfabriek van St Maat afstand van grond. 11. - Autobusdiensten a) Rm" lare-Yper; b) Yper-Meenen. 12. - Financiën begrooting J inschrijving van kredieten. 13. - Financiën aanvraag van dieten. 14. - Gemeentefeesten ma. Aanvragen om toelagen. Mededeelingen. prog 15. 16. We vergeten U nooit, Eerweerde Heer Pastoor en we danken U voor al het goede dat gij ons gedaan hebt. Zonder twijfel geniet gij reeds van de eeuwige vreugden des Hemels, j Bid daar voor ons opdat uw heerlijk werk moge voortgezet worden, opdat ons onderwijs gezegend zij en opdat wij eens allen met U daarboven zouden mogen vereenigd worden. De bijzonderste belgische dagbladen spreken over de ontdekking van het graf van den beroemden graaf van Vlaanderen die zich in de Ypersche St Alaartenska- thedraal bevond en door eene muurschil derij voor den oorlog, aangewezen was. Later geven wij nadere inlichtingen over dezen grafkelder. Woensdag ontmoette DE TIE in hare tra t< DE BASCI Beide ploegen waren besL' overwinning duur te doen W Zulks werd van weerszijden vj vóór den kamp. De Statie klop Lij op eigen veld, dat zou haar las'? lende Bascule is tot hiertoe te overwinnen en zou nog een r'! zegepraal willen aanteekenen viel de beker niet meer te 1 dees jaar, hij ging zeker naar !y kaal, hetgeen in geval van V nog heel twijfelachtig kan zijn- Na een schoonen kamp Res' DE STATIE het puntje den beker. Het spel was van kanten voortreffelijk. Dé W- de eerste en derde parti: niet 1. 10-5 punten; in de tweede paft'1'' de zij 9 punten. Woensdag aanstaande s;>ee!t tholieke Kring in Het Postje er naartoe. Het Postje geeft nen moed verloren. Algemeen Klassement na den 1" matchen gesp- Bascule 6 Statie 6 Katholieke Kring 6 Coöperatieve 6 Postje 6 Een die er t"

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 2