CréditAnversois J Opziener van het vrije lager onder- wijs voor de Dekenij Poperinghe stad en Westkant) E. H. Jove, pastor op Onze Lieve Vrouw te Poperinghe GARREIN if: SS DRUKWER Ypersche Kroniek. ALBERT SAESEN Dixmndestraat, 18, YPER Voor Yper's Halle jéWIL VOOR AL UW GEBROEDERS K ■SS Rechterlijke Kroniek I Sedeyn Jules, Masselus Mathilde, zijne vrouw, de bazen van Victoria Palace in de St-Jacobstraat te Yper evenals hun zoon Sedeyn Michel hebben I te verantwoorden voor smaad aan den Heer Onderkommissaris Vansevenant, slagen aan den Heer Vansevenant (vrouw Sedeyn), vernieling van onroerende goe deren (vrouw en zoon Sedeyn) en slagen aan agent Dekeyzer (zoon Sedeyn). Voor het eerste feit bekomen de 3 betichten elk 50 fr. boete 15 dagen gevang, voor het 2e feit bekomt vrouw Sedeyn 15 dagen ge vang en 26 fr. of 8 dagen, voor het 3u feit vrouw en zoon Sedeyn elk 10 fr. of 2 dagen en voor het 4 feit de zoon Sedeyn 15 en dagen 26 fr. of 8 dagen, al straffen zonder voorwaarde. Handel en Nijverheid van Yper Feest van Juli. Donderdag 11 Juli Kerkelijk Nieuws Onze Turners. Vormingsreis van Zijne Hoog- Congres der Geneesheeren. VI. Toerislenbond. - Tak YperJ Nog de Bormshulde te Wervick. OPENING COIFFEURSALON Ouverture Salon de Coiffure Blijde Klokkengeluid t' Yper Bolspel. Matchen voor den Beker. EERW. HEER TOP Onzen openbaren Hof. Koncert. Programma. del en nijverheid bloeien Belgie voor ziet 84 t. h. in zijne voedingsbehoeften uitvoer van landvoortbrengselen heeft toegenomen, in 1927 werden 479 1 3 milüoen eieren uitgevoerd voor eene som van 594 millioen fr. in 1928, 635 millioen voor 574 franken. Werkeloosheid bestaat om zeggens niet; aanzienlijke verbetering van verbindingswegen te water en te lande wordt voorbereid Antwerpen's zeehaven werd grootelijks verbeterd, de spoorwegen winnen geld spijts lage ver- voerprijzen al de takken der nijverheid zijn werkzaam en winstgevend, 't Lijdt geen twijfel dat men tegen het eind van 1929 de vruchten van die inspanning zal genietende vlottende buitenlandsche schuld wierd geheel gezuiverd, de bin- nenlandsche vlottende schuld grootelijks verminderd, en de inkomende belastingen overtreffen de beramingen. i rwmmezmm N. v. BANK BEURS WISSEL! Art. 247 van het Vredeverdrag van Versailles, verplicht Duitschland de oor- logschade te herstellen ter uitvoering der verplichting, betaalde Duitschland 4 millioen goudmarken aan de Katholieke Hoogeschool van Leuven om verbrande boeken en drukwerken harer vermaarde bibliotheek zooveel mogelijk te vervan gen Duitschland schatte immers op 4 millioen goudmark en de 450.000 boeken harer vermaarde bibliotheek van Darm stadt, bij Franckfort. Na den oorloog kwamen in alle landen hulpcomiteiten tot stand om de verbrande bibliotheek van Leuven's Hoogeschool te herstellen, namelijk in Frankrijk, waar van 't Institut 40.000 boeken zond, in Engeland, Holland, Spanje, Japonie en hetVatikaan. De Vereenigde Staten van Amerika bouwden zelfs eene nieuwe bibliotheek, op de Volksplaats te Leuven, in vervanging der bibliotheekzalen der Halle in de Naamsche straat, Zij bestee den er meer dan 20 millioen aan, 't zij 300.0C0 dollars opgehaald van 1918 tot 1924 door 't Comiteit, 200.000 dollars geschonken door het Carnegiefonds en 19 millioen fr. afgestaan door M. Hoover op de winst der voorberading van Belgie. Zoo wilde de beschaafde wereld eene misdaad doen vergeten, bedreven tegen het verstand zoo wrochten de landen te same.i voor den triomf der beschaving zoo ontstond te Leuven een paleis van Vrede van verstandelijke samenwerking en opvoedkundige beschaving. Wanneer herstelt Duitschland, desnoods de be schaafde wereld, de platgeschotene ze ven-honderdjarige kunstrijke Halle van Yper YPER. zwijg, en houd uw mond. Spreek nooit meer van wat bestond Duitschland heeft u plat geschoten, Blijf in 't graf. stom en verstooten YPER's vijand, die zoo spreekt. En van haat en afgunst breekt. YPER kan en zal niet zwijgen, Maar zal trachten weer te krijgen Al wat het ontnomen wierd. Duitschlands woede, bot gevierd Op ons Land en Bondgenoten, Heeft vier jaar YPER beschoten' YPER had geen kwaad gedaan. Maar 't kwam langs den weg te staan Langs waar Duitschland zeewaarts [wilde, En. daar England d'optocht stilde, Wierd het vier jaar lang bezet. Platgeschoten en verplet Door de duitsche legerbenden Wien het vrij stond het te schenden. Als met al het kwaad belaan, Kwam gheel Duitschland er op slaan. En het leed de dood voor allen. Toegebracht door duizendtallen! Duitschland, YPER vraagt u geld' Schadeloos moet het gesteld. Daar g'het schade hebt doen lijden 't Is het recht sinds alle tijden 't Is zooveel temeer uw plicht, Daar, na d'oorlog, gij verplicht Wierdt, en beloofd hebt te betalen. Om de vrede te behalen Geef ons geld voor YPER's Hal, En voor 't geen gij bracht ten val, Boos en leek is 't uit te stellen YPER schadeloos te stellen. Groot Brittanje. wereldrijk, Gij. die machtig rijt en rijk. Gij. die YPER hebt verdedigd. Er uw kas hebt voor geledigd. Volk op volk gezonden hebt, En hier roem gevonden hebt, Zult Gij niets doen om t'herstellen Wat de vijand neer deed vellen, Omdat Gij in YPER waart. En uw macht er hieldt bewaard 't Is om zich op U te wreken. En uw meesterschap te breken Dat de STAD belegerd wierd, UITgebrand. verdemolierd Dooden moeten eerst verrijzen Om GODS macht te kunnen prijzen Want de dooden spreken niet. L'it hun mond komt lof noch lied: YPER ook moet eerst verrijzen (Om zijn redders macht te prijzen; fYPER looft Brittanje niet. Als 't zijn ST.AD niet wederziet. En Gij BELGIE. dat bleett leven Door de zege. aan L~ gegeven. Door uw taaie tegenstand, En de hulp van Engeland. Door Dixmud' en YPER t'houden. Die daarom vernield zijn zouden, Zult gij YPER aan zijn lot Overlaten na 't geschot YPER hadd' ook kunnen vragen Van den strijd op zee te wagen Om zijn ondergang t'ontgaan Maar het heeft voor 't LAND weer- f staan En 's LANDS helpers wel ontvangen, 't Heeft gezorgd voor 's LANDS be- Moedig het beleg doorstaan, [langen. En zijn doodstrijd ondergaan. Nu moet het toch mogen spreken En op Belgie mogen reken, Want het heeft het LAND gered, En zijn inpalming belet. Belgie mag ook niet vergeten Dat de Kamers lieten weten Dat wie oorlogsschade leed Zou vergoed zijn f 't Was 's Lands [eed Op het zicht van d'oorlogsschade. Waarmee d'oorlog ons belaadde. En waarin elk medeleed. En herstelsplan wierd gesmeed t'YPER blijft nog veel t'herstellen. Plicht is 't niets meer uit te stellen k H wendt U tot de Oude Houtmarktstraat, 15, YPER m a 8 Verzorgd werk Matige prijzen. Men kan bij ons ook bekomen alle BUREEL SCHRIJFGERIEF. Voordeelige Prijzen. Gouwij Marcel en zijn broeder Mau- rits beiden van Yper vervolgd voor slagen zonder onbekwaamheid tot werken toegebracht te hebben te Dranouter, wor den ieder tot 50 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld, voorwaardelijk ge durende 5 jaar, voor dronkenschap 15 fr. of drie dagen voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Debeuf Alois van Voormezeele door het Ministerie van finantien voor sluik handel in tabak, bekomt vrijspraak, daar het aan de verdediging niet moeilijk was om te bewijzen dat in dit geval er feitelijk meer rechten werden betaald dan, vol gens de hoeveelheid geleverden tabak noodig was. Het openbaar ministerie had verklaard zich naar de zienswijze van de rechtbank te zullen schikken. De zaak ten laste van Dewaele Cyriel, Dehu Honorè, Bonte Cyriel en Bonte Alfons, auto-ongeval op Meenen- steenweg te Yper, wordt tot 26 Septem ber verschoven. Wordt voor onbepaalden tijd ver schoven, op aanvraag der verdediging, de I zaak ten laste van Simonne Desaver, onderwijzeres te Yper. De zaak ten laste van Dassonville Valere en Bul Henri wordt tot 19 Sep tember verschoven. Lagae Marie van Wervik (zuid) voor stampen en krabben aan de politie, met aanneming van verzachtende om standigheden 26 fr. of 8 dagen, voor waardelijk gedurende 3 jaar, voorniet in bezit van eenzelvigheidskaart 5 fr. of 1 dag, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Coffyn Arthur en Parmentier Remy van Yper voor wederzijdsche slagen elk 8 dagen gevang en 26 fr. of 8 dagen, voor niet in bezit zijn van eenzelvigheids- kaart 5 frank. Declercq Leon en Van Eeckhoutte Irma van Dickebusch, voor zedenkwet sende feiten in het openbaar gepleegd, elk een maand gevang. Die zaak werd op aanvraag van het openbaar ministerie met gesloten deuren behandeld. De Hollander Valere van Yper, voor slagen aan zijne vrouw 30 fr. of 10 dagen, voor slagen aan zijn neef Coffyn Maur- ook 30 fr. of 10 dagen en voor dronken schap 15 fr. of 3 dagen. De Hollander die zich als burgerlijke partij tegen Coffyn Maurits had aangesteld en als vergoeding voor 24dagen werkonbekwaamheid 1100 schadevergoeding vroeg alsook 400 fr. voor pijn en smarten ziet zijn eisch afge wezen en wordt tot de kosten zijner aan stelling veroordeeld. Coffyn Maurits be komt vrijspraak de feiten ten zijnen laste gelegd niet genoegzaam bewezen zijnde. Vermeersch Emiel, deurwaarder te Yper wordt vervolgd voor eerroof jegens den Heer Advokaat Vanderghote. Nadat Vermeersch zijne verontschuldi gingen aan den Heer Advokaat aange boden had, trok deze zijne aanklacht in. Het openbaar Ministerie gaf daarvan kennis doch voegde erbij het als een plicht te aanzien daarvan geen rekening te moeten houden, bijzonderlijk wanneer de zaak reeds voor den Heer onderzoeks rechter verschenen had en zulks zooveel te meer omdat een deurwaarder die eigentlijk van het rechterlijk leven deel- maakt, meer dan iemand op zijne daden moet toezien, om die reden vroeg het openbaar ministerie eene strenge straf. De rechtbank beslist in deze zaak op Vrijdag 12 Juli uitspraak te doen. In een tweede zaak ten laste van Ver meersch zal de uitspraak insgelijks op 12 Juli plaats hebben. Zonda^ruHt. De apotheek van M. Snoeck, Groote Markt, zal alleen open zijn op Zondag 7 Juli 1929. De Burgemeester der stad Yper heeft de eer de inwoners uit te noodigen hunne huizen te bevlaggen op Donderdag 11 Juli, verjaardag van den Guldenspo renslag, en Zondag 21 Juli, verjaardag der Inhuldiging van den Doorluchtigen Stichter van ons Vorstenhuis. De Burgemeester, H. SOBRY. om 8 uur, in St-Maartens kerk, Gezon gene Mis voor de zielerust der Helden van 1302 (Fondatie); om 20 1/2 uur, Concert door de Vlaam- sche Harmonie om 22 uur, Vuurwerk. Dinsdag 9 Juli 1929, om 8 u. 's avonds Zaal Oud Yper Het bestuur der Hande!-& Nijverheids kamer van Yper heeft de eer Ued. en uwe familie uit te noodigen tot de voordracht van den Heer Raphael CAPART, Inge nieur, over Ozoon en zijne aanwendingen Wat is Ozoon Ozoon is de zuurstof der lucht verdikt door middel van electri- citeit. Wij kennen de belangrijke rol ge speelt door de zuurstof der lucht, en het zal hoogst leerzaam zijn te vernemen wat zuurstof, onder den vorm van Ozoon, bij macht is te doen. Op het oogpunt der ge zondheid, bij het zuiveren van lucht, wa ter, in tal van nijverheden begint Ozoon eene belangerijke rol te spelen. De Heer ingenieur CAPART zal bij middel van toestellen, door cynématogra- phische en photolichten de werking van Ozoon aantoonen. Het bestuur wakkert zijne leden en hunne familie aan deze leerzame voor-, dracht bij te wonen. i Alle personen die belang stellen in den vooruitgang der wetenschap, worden ook uitgenoodigd. OP ZONDAG 7 JULI In St PIETERS om 8 1/2 u. zielmis voor Mahieu Charles. Zondag laatst 30 Juni 1929 is een schoone dag geweest voor onze Katholie ke Turngilde. Vlijtig waren onze jongens opgetrokken om 5 uur 's morgens om deel te nemen aan de prijskampen van het achtste West-Vlaamsch Gouwturn- taks 8enoemd- weerdigheid Mgr. Waffelaert in de dekenij Yper. Maandag 8" dezer: te 7 uur in 't Kollegie van Yper. te 10 uur, in St Pieters binnen Yper voor de christenen van Yper, Brielen, St-Jan, Voormezeele en Zillebeke. Dinsdag 9" dezer ten 8 uur, in Wytschaete (Hollebeke). ten 10 uur, in Nieuwkerke (Wulverghem). te 12 uur, in Ploesteert (Le Bizet). Woensdag 10" dezer ten 9 1/2 uur, in Waasten (Neerwaasten en Meessen). ten 12 uur, in Kemmel. Donderdag 11" dezer ten 9 uur in Dickebusch. ten 11 uur, in Vlamertinghe. Vrijdag 12n dezer ten 8 uur, in Zonnebeke (Gheluvelt). ten 10 uur, in Langemarck (Poelcapelle en St-Julien). ten 12 uur, in Boesinghe (Bixschote). Zondag 7 Juli 1929 houden Belgische en vreemde geneesheeren hun jaarlijksch congres te Yper. Zij vergaderen ten elf uur op het stad huis in de zaal van den Gemeenteraad, hun geerne en gulhertig afgestaan voor hun wetenschappelijk Congres. BENOEMING. Bij Kon. B. van 28 Juni 1929 wordt te Yper M. J. Brys toeziener der overdracht Heden Zondag, 7 Juli. trekken een 25-tal leden van den V". T. B. op naar Kortrijk om het jaarlijksch kunst feest, ter gelegenheid der 11 Juli fees ten bij te wonen. Werken van P. Be- noit en E. Tinei, onze groote Vlaam- sche toonkunstenaars, worden uitge voerd. Eeveneens prijkt op het pro gramma een cantate Het Roodborst je van Juffr. Callebert uit Roesf-lae- re. Deze begaafde toonkunstenare? is geboortig van St Jan hij Yper en wordt weieens «de Alice Nahon. der Vlaamsche Muziek genaamd. We zijn overtuigd dat deze muziek uitvoering aan onze leden een paar uur hoogst kunstgenot zal verschaffen en tevens zal medehelpen tot breedere esthetische ontwikkeling. De Nationalisten stoefen er altijd op dat zij, en zij aleen, eerlijken strijd voe ren. Is dat misschien ook eerlijk te werk gaan, wanneer zooals hier te Yper het ge val was, een werkgever, werklieden in zijnen dienst, wilde verplichten aan de betooging te Wervick deel te nemen en op weigering van hunnentwege hun onge nadig afdankte? Totetrekkers j a Het schijnt dat die zonderlinge werkge ver, in zake nakomen van de verplichtin gen hem door de wet opgelegd, eene niet gewone mentaliteit bezit. Hoek der Stuers- en Doorgangstraten -- YPER -- Verzorgd werk. Matige prijzen. Coin des rues de Stuers et de Passage -- YFRES -- Travail Soigné. Prix Modérés. POPERINGHE. Z. D. H. Mgr Waffelaert. Bisschop van Brugge, heeft verleden Woensdag namiddag om 5 ure, op aanvraag van |E. H. Pastor van O. L. Vr. ten huize het H. Vormsel gaan toedienen aan een ziekelijk meisje, Maria Decorte, t'einde de Casselstraat. Gansch de strate was bevlagd, en al het volk deed mede, om hulde te brengen van eerbied en liefde aan den volksmin- nenden Bisschop, die niettegenstaande zijne hooge jaren, te voete en al zege nen, gansch de Casselstraat doortri,k. 't Was waarlijk aandoenlijk om zien met hoevele vaderlijke genegenheid die Prins der Kerk, daar in een nede rig werkersgezin dat verheven Sacra ment ging toedienen.Juffrouw Augus ta van Merris stond Mgr bij als me'er. Van wege de gansche bevolking van O. L. Vr. ontvange Mgr hierbij de eer biedige en hertelijkste dank. Onze gelukwenschen. Ter gelegenheid van de plechtige ope- feest te Waereghem. Verleden jaar hadden zij hunne kracht inspanning te Marcke bekroond gezien. De volwassene en toestelspelers hadden elk een beker veroverd, de leerlingen' echter niet. j ning der Ypersche octaaf van O. L. V. Te Waereghem hebben onze volwas-van de Vesten, hoorden wij met voldoe senen, onze toestelspelers en ook onze ning het blij.de vooroorlogsch klokken- leerlingen elk een prijs behaald en komen spel in drie akkoorden op St Niklaas onze St-Michielsturners van Yper met kerktoren. drtï schoone bekers naar huis. De oude Yperlingen luisterden met Proficiat Turners gij zijt om uw werk aandoening, denkende aan den goeden en krachtinspanning beloond 't is eene tijd, wanneer het welluidende bronzen groote eer voor onze stad. gebed onzer Ypersche klokken hemel- Eere aan wie eere toekomt, daarom waarts dreunde, dank aan onze kundige eenedriedubbelen dank aan den onver- klokkenluiders,waaronder onzen sympa- moeibaren en bekwamen turnleider Heer tieken stadsgenoot Eugeen Denoyelle, Maurice Declercq die zich geene moeite diejMaandag laatst een artistiek staaltje heeft ontzien om zijne jongens zoo kun- weergaf. dig te oefenen. J Bravo Vriend Eugeen en hertelijk pro- Zondag avond kwam de machtige ficiat turnersgilde van Poperinghe de jonge En hoe meer hoe liever, want de oude Ypersche turnclub gelukwenschen om liedjes zijn de beste. Yper ling den bekomene uitslag van den wedstrijd, j In eene kernachtige aanspraak tinte lend van geestdrift wenschte den Heer den Hoofdman van de Pope-1 De barakken over tien jaar opgericht Turners, het bestuur, den be- voor de Diensten van het Hoog Konink- Turnleider en al de Turners' "Jk Commissariaat zijn thans afgebroken, proficiat voor den prachtigen'om de verei'ingswerken en de nieuwe uitslag. De Eerw. Heer Socquet, Proost, beplantingen van den Openbaren Hof aan bedankte de Heeren van Poperinghe voor te^ar,feo' hun prachtig gebaar. j Samen trokken de 2 Turngilden eerst hoPen dat onzen vroegeren Jardin pu- naar den Katholieken Kring en dan naar,'blic met zi'n Prachti«e door den het Volkshui- °°r'°8 vernielde eeuwenoude boomen, Dat prachtig gebaar van solidariteit'in welopgevatten tuin zal herschapen van den Turnclub van Poperinghe miek op onze medeburgers een allerbesten indruk. Voor onze Turners is het eene warmed aanmoedigingen wij St-Michiels-Turners roepen de Heeren van Poperinghe toe Hertelijken dank en tot weerzien. f In een woord een schoone dag voor onze gilde, en een driemaal Hip! Hip! Hoera!... voor onze bekwame St-Mi- chiels Turners De reeks matchen loopt ten einde nog twee en 't is waarschijnlijk afgeloopen voor dees jaar. Onder al, is de match Woensdag laatst in den Katholieken Kring, tegen de maatschappij der Statie zeker wel een der schoonste geweest. Drie partijen moesten gespeeld worden. De Katholieke Kring won de le en 3C met 10-9 en 10-5 punten de 2L' werd door de Statie gewonnen met 10-6. Het is dus de Katholieke Kring die het puntje voor den beker weghaalt. Laatst genoemde maatschappij heeft klaar hare 8 matchen gespeeld en is van nu af eene schoone plaats zeker in 't klassement. Woensdag speelt Het Postje in dc Bascule Nen gansch interessanten match.Moest de lc maatschappij winnen, de beker zou nog ferm kunnen betwist worden in tegenovergesteld geval gaat zij naar de Bascule Aan volk zal het niet ontbreken Woensdag in de Bascule. Algemeen Klassement na den 18" match matchen gesp. punten Bascule 7 '5 Katholieke Kring 8 5 Statie 7 4 Coöperatieve 7 3 Postje 7 1 Een die er bij was. STAD YPER. Door overlijden is de plaats open van Be stuurder en leeraar van viool, alto, cello en notenleer aan de stedelijke Muziekschool te Yper. Aanvangswedde als Bestuurder: 6.000 frank, waarbij te voegen huisvesting, verlich ting en verwarming. Verplichtend verblijf te Yper. Wedde als leeraar: ongeveer 9.-100 fr. De mededingers, dragers van diplomas, worden beleefd verzocht hunne vraag vóór 25 Juli aanstaande over te maken aan den Heer Aimé Van Nieuwenhove, Voorzitter van den Beheerraad, 47, Rijselstraat, te Yper. Gemeente ZUIDSCHOOTE. Op ZONDAG 7 JULI 1929 te 3 uur BLIJDE AANSTELLING van als Pastoor van Zuidscoote. Yper, den 1 Juli 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. Dewitte, ringsche kwamen hertelijk De aangelegde werken doen ons ver worden. Maandag avond om 8 1 4 op St Pie- terswijk, koncert door de Harmonie Ypri- PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Mgr de Bisschop heeft benoemd Pastor op St Salvators te Brugge, E. H. Keukelinck, Bestuurder van Sint Leo's Gesticht te BruggePastoor te Elverdinghe, E. H. Vanneste, pastor te SchuyfferscapellePastor te Wielsbe- ke^ E. H. Laga, onderpastor aldaar Pastor op St Michiels bij Brugge, E. 5 H. De Houck, onderpastor op O. Tv. Vr. I te Brugge Pastor te Schuyfferscapel- le, E. H. Delporte, pastor op St Jan j (Wyngene) Pastor op de Clvtte IRe- ninghelst) E. H. Deschuytter, onder- pastor te Anseghem, in vervanging van E. H. Dewitte, die zijn ontslag geeftPastor te Zuydschote E. H. Top, onderpastor te Gits; Pastor te Zillebeke E. H. Sobrv, onderpastor op St Jan te Poperinghe, in vervanging van E. H. Labis, die zijn ontslag geeft Pastor te Lampernisse E. H. Priem, dd. pastor aldaar; pastor op St Tan j (Wyngene) E. H. Cagneaux, onder pastor te Ouckeneonderpastor te Houthem bij Komen E. H. Sanders, onderpastor te ElverdingheOnder pastor te Rolleghem E. H. De«met, leeraar aan 't college te Dixmude. ORDE VAN DEN STOET: 1. Mannen te peerde 2. Veldmannen met gepinte rijwielen 3. Jongensschool groep veto's vlag 4. Muziek van Boesinghe St Ce cilia 5. St Eloi te peerd 6. Vlag der Hoerengilde te peerd 7. Boerengilde 8. Boerinnenwagen 9. St Sebastiaan te peerd 10. Gilde Schutters met hoog 11. Duiven wagen 12. Vlag der Oud-Strijders- te peerd 13. Oud-Strijdersbond 14. Heilig Hartewagen 15. Misdienaars 16. Engel Bewaarder met kinderen 17. Congregatie van de Jonge Doch ters 18. Groep O. L. V. Zeven Weeën 19. Groep van de H. Agnes 20. Groep H. Barbara 21. Groep O. Iv. V. Lourdës 22. Groep St Cecilia 23. Groep O. L. V. der Engelen 24. Groep H. Theresia 25. Groep E. K. Kruistochters me; 1 Tarcisius 26. Groep H. Remi, patroon van E. K Pastoor en PI. Leonard, patriot der parochie 27. Gemeenteraad Kerkraad Armbestuur 28. E. H. Pastoor-Deken Geeste lijkheid Vorming van den stoet te 2'i ut1 stipt op de dorpplaats. Optocht laV Weststraat Nieuwstraat 0n; vangst aan de molen te 3 uur Mi£' denstraat Lizerne Dorp na» de kerk. Namens het feestcotnite't ana. 1. Quinto toro, marche, Colin. 2. Cavalerie Lègère, ouverture, Suppé. 3. Dans les ombres, danse, Pinck. 4. Milenka, fantaisie, Blockx. 5. A la Russe. intermède, Prévost. Pectoral Dupuis. Al die om zijne gezondheid bekommerd is, ge bruikt ze om met goed gevolg te be strijden Hoest valling, ontsteking der luchtpijptakken, griep, influenza, asth ma, benauwdheid, heeschheid keelpijn. Te verkrijgen in alle Apotheken. UIT WATOU. EERBIED VOOR MEESTER VANDEVELDE?! In «De Ypersche Bode» r 25-5-1929 laat C. Rousseeuw een F verschijnen door M. Vandevelde f schreven brief die, naar 't zeggen Cyrille, moest dienen als getmV op 't assisenhof van Antwerpen, Meester te ziekelijk was om zich Antwerpen te verplaatsen In dien brief getuigt M. YandevcJ gewezen onderwijzer, «dat I •- seeuw een goed leerling was, va" voor Vaderlands- en taalliefde: ware vaderlander. Ook nog dat

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 2