Crédit Anversois GARREÏN m Rechterlijke Kroniek ALBERT SAESEN DRUKWERK «ii Ypersche Kroniek. Boetstraffelijke Rechtbank van Yper. Het Jeugdverbord voor Katfnlieke Actie, V. Dixirsdestmt. IS, YPER Kerkelijk Nieuws Katholieke Kring. GEBROEDERS s H ELVERDINGHE De Inhuldiging van den Nieuwen Pastoor. LICHTING 1929 - BELANGRIJK Zonda^rust. baeys, Boterstraat, zal alleen open Genootschap van St Vincentius a Paulo. -- Yper. In St IVIaartens Hoofdkerk Missiedag Schuilplaats in de Statie. Engelsche Bedevaart naar Yper Bolspel. Matchen voor den Beker. Vlaamsche Toeristenbond Naklank van de H. Vorming. Verhuizing. bleet? Zoo ook nog, als de Kruis- ïilaming van Van Dyck, te Kor:-ijk in 1907 weggestolen uit O. L. Wouw- kerk Slavenhandel 1 eitaai nogp In Ethiopië. Soudan en Arabiën, streken van het naaste Oosten, worden -tog jaar'ijk- een 2000 zwarte slaven "er kocht. Ibn Saoud, die in AraHën heerscht. doet 300 fr. belasting beta'en per verkoop van een slaafEn Ted- dab. zeehaven in de nabijheid van Mekka, is de slavenmarkt gelegen nevens de gebouwen der Europeaan- sche Consulaten In Polen waren er den 1 Januar: 1.1. 755.186 zielen meer dan voor twee iaar en 3.206.905 meer dan in 1921 De helft der fainiliën die wonen in Yar- sovie. de hoofdstad, beschikken n aar over ééne kamer. 't I- 20 jaar geleden dat Bleriot over het Nauw van Kales vloog, van Frank rijk naar Engeland, met een klein een- dekkertje, gemaakt in hout en lijn waad. Dezer dagen viert men er van in Londen de verjaardag en het licht vliegmachientje zal te zien zijn in het Wetenschaplijk Museum Het nieuws van dien proefslag weer klonk over de wereld als een donder slag, daar het nog maar 3 jaar was, dat Santos-Dumon in Parijs den eer sten sprong van 40 meters verte ge daan had. met zijn gevleugelden velo. En nu? Aan de boorden van het Constanzameer is veerdig het grootste vliegtuig van de wereld44 meters lang, 48 breedhet weegt 38.000 kilos, Jvati vervoeren 22.000 kilogrammen, dat is het gewicht van 100 passagiers plus het overige in koopwarenhet heeft 12 motoren, elk van 500 peerden dus 6000 in het totaal, terwijl de be stuurbaren luchtbal Graf Zeppelin maar beschikt over 2.500. Het vlieg tuig is niet meer gelijk de Bleriot van 1909 in hout en goed, maar totaal in duraluminium en bezit een e'ec- trieksche keuken en eene eetzaa'. Archimede zegde: «Geeft mij oen steunpunt en ik zal de wereld ophef fen en zoude men er niet mogen bij voegen«Wie weet... binnen etnige jaren spannen wij machtige vliegtui gen er aan en wij vliegen ermede waar wij willen Moest het mensch- dom ooit zoo een gedacht opvatten 't ware een herhaling, anders uitge drukt, van 't gedacht, dat de bouwers van den toren van Babel bezielde. Zitting van Vrijdag 12 Juli. In de zaak der vervolging wegens eerroof, tegen Emiel Vermeersch, deur waarder, te Yper, ingespannen, heeft de rechtbank Vermeersch vrijgesproken om reden dat er hier slechts kwestie kon zijn van misverstaan, te meer daar de klager zijne aanklacht had ingetrokken en ook van oordeel was dat hier misverstaan moet bestaan hebben. In de zaak Deman, insgelijks ten laste van Vermeersch, voornoemd, is de rechtbank van oordeel dat Vermeersch eene laakbare daad begaan heelt onge past voor eenen openbaren ambtenaar, doch deze daad is echter niet strafbaar, Vermeersch bekomt hier ook vrijspraak. Vanlaethem Ach., autovoerder te Yper, die te Vlamertinghe oorzaak van auto-ongeval is geweest, wordt plichtig verklaard daar uit het onderzoek geble ken is dat hij eene zware missing heeft begaan en geheelde verantwoordelijkheid van het ongeval moet dragen. Bijgevolg wordt Vanlaethem tot 103 boete of 15 dagen gevang veroordeeld, voorw. ged. 5 jaar. De vraag van de burgerlijke partij, het slachtoffer en hare ouders, wordt als ge grond erkend, Vanlaethem moet betalen als vergoeding van geneeskosten 51 fr., voor vervoer 200 fr., voor kosten in het hospitaal van Yper betaald 1889 fr. 75, voor gebroken rijwiel en gescheurde kleeren 1200 fr., als redelijke vergoeding aan de ouders van het slachtoffer 2000 fr. aan het slachtoffer voor schadevergoe ding, pijn en smerten, enz., 20,000 fr. en totanl der kosten. Daarbij worden aange steld als deskundigen om den toestand van het slachtoffer te onderzoeken de Heeren Vandewalle van Roeselaere, Bil- liau en Deroo van Yper. Deze Heeren zullen op 24 Juli hunnen eed afleggen en verslag opmaken van het onderzoek door hen gedaan, onderzoek dat moet dienen om de schadeloosstelling te kunnen be rekenen die aan het slachtoffer zal moe ten toegekend worden volgens de gedeel telijke bestendige werkonbekwaamheid van het slachtoffer, in de toekomst. L Konirg Albert werd dezer dagen bestolen. Hem werden te Mariakerke in eene badkabien ontnomen een g in den uurwerk met ketting, een gouden pennemes, eene porte-feuilles met geld en papiereii. De dader is geknipt te Blankenberghe en de voorwerpen weer gevonden. Een der sluwste diefstallen der ver- ledene eeuw geschiedde in een restau- ratië-huis van den Azuren-kust. Op een avond een kaarter, die aan 't spe len was, droeg een ring met prachti- gen steen. Een liefhebber had den steen welhaast in de oog en vroeg om hem te mogen bezien. De graaf over handigde hem, zeggende: 't Ts een valsehe steen en hij speelde voort. De liefhebber bewonderde langeir tijd den steen en vroeg om hem te koopen. 't Is een valsehe hernam de graaf. en niet te koop Mag ik hem eens toonen aan mijn juwelier? we dervoer de liefhebber. Ja wel», was 't antwoord, 's Anderdendaags de juwelier, die ook den steen bewonder de, zegde dat hij minstens 30.009 frank weerd was. Met den avond overhan digde de liefhebber den steen aan den eigenaar, zeggende30.000 fr. wil ik u er voor geven Niet te koop antwoordde de graaf, die den steen aan zijn vinger stak. Dagen er na. in de zelfste zaal, de liefhebber die den! graaf ontmoette, bood hem nogmaals 30.000 fr. voor 't koopen van den steen. En de graaf, luide sprekende zoodat de omstaanders het wel hoorden:! Maar 't is een valsehe steen zegde hij. Hewel dat hetantwoordde de liefhebber. Als 't zoo is her nam heer graaf, daar ik naar Italië vertrek en veel geld noodig heb. ge moogt hem voor dien prijs hebben! De liefhebber betaalde, ontving den ring en heer graaf vertrok, 's Ander daags gaatde gelukkige aankooper den steen toonen aan zijnen juwelier. Ja maarzegde deze, dit is de steen niet van over twee weken Hij gelijkt er aan, maar deze is een val sehe Een oud-fransche-minister, werd ver volgd voor valsehe handteekens. Drie I krankzinnigen-dokters hadden hem. op bevel van den onderzoeksrechter j onderzocht en hij verklaarde aan de I heelmeesters: «Sedert jaren ben ik geen meester meer van mijne daden. Een tweede persoon woont in mij en deze is de booswicht!!» De dok ers hebben dat gezegde niet aanveerd en verklaard dat de betichte niet krank zinnig was, maar wel wist wat hij deedDaarop werd hij veroordeeld voor twee jaar gevang en 50 fr boete. I IB A N K BEURS Y WISSEL De Macio Louis, die te Beveren-bij- Roeselaere auto-ongeval veroorzaakt heeft, wordt als plichtig erkend. Het on geluk is te wijten aan de overdreven snelheid van De Macio die op min dan een kilometer afstand reeds 4 autos over- stoken had die nochtans met zekere snel heid reden. Het ongeluk gebeurde toen De Macio het 5C rijtuig wilde oversteken en daar van de andere zijde een rijtuig opdaagde door De Macio niet gezien zwenkte deze en gerocht zoo met zijn moteur het huis binnen. De Macio wordt tot 1 maand gevang en 50 fr. boete of 15 dagen veroordeeld. Voor pijn en smerten moet De Macio 1000 fr. betalen, voor geneeskundige zorgen, schade aan klee ren, vergoeding van loon 350+5404-480 fr. Daarbij worden de Heeren Doktors Snfck, Ronse en Deroo van Yper, aange steld otn de burgerlijke partij te onder zoeken om de schadevergoeding te kunnen vaststellen waartoe de burgerlijke partij nog zou kunnen recht hebben ten gevolge van verdere gedeeltelijke werkonbe kwaamheid. Voor het ongeval te Westouter ge beurd, wordt Huyghe, den autovoerder, als alleen verantwoordelijk aanzien. Hij heeft eene onvoorzichtigheid begaan met eene te korte zwenking te maken om weder het midden van de baan te nemen nadat hij afgesteken had om Lagache die geen plaats wilde maken, over te steken. Deze zwenking was niet noodzakelijk gezien den berijbaren staat van den lin kerkant der baan. Huyghe moest zooveel te voorzichtiger zijn daar zijnen auto te licht was voor het vervoer waartoe hij dienen moest. De dood van Cossey is aan het ongeval toe te wijten daar de genees- heeren aan het hoofd van het slachtoffer eene wonde van 10 ctm. lengte en ctm. breedte bestatigd hebben en het is de besmetting van die wonde die de dood voor gevolg gehad heeft. Huyghe wordt uit dien hoofde tot 100 fr. boete of 1 maand gevang veroordeeld. Lagache be komt op dit le punt vrijspraak. Huyghe is veroordeeld om aan de familie van het slachtoffer als vergoeding, alle kosten inbegrepen, doktor, enz., eene totale som te betalen van 72.772,12 fr., waarvan 50C0 tr. aan de Weduwe en 3C00 fr. aan ieder der 3 kinderen, voor moreele scha de. Daarbij moet hij nog betalen de kosten der aanstelling der burgerlijke partij. Lagache, die feitelijk twee overtre dingen begaan heeft van de wet op het vervoer, en eene verlaakbare daad daarbij met geen hulp te verleenen, wordt tot 2 maal 50 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld, alsook tot de helft der kosten. Pectoral Dupuis- Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlich ting; de hardnekkige hoest bedaart; de brand in de keel verdwiint; de flui men komen los en worden gemakke lijk uitgespuwd. Te verkrijgen in alle Apotheken. Het staat onze Lezers nog zeer goed \oor den geest, hoe wij hier, een jaar geleden, de groote trom roerden voor het Jetigdcongres te Antwerpen. Dat Kongres werd ingericht door het Jeugdverbond voor Katholieke Ac tie (in verkorting: het J.Y.K.A.). Het was een reuzenbetooging ter eere van Kristus- Koning. De katholieke dagbladen uit den lande en den vreemde drukten er geestdrifti ge verslagen vanzij noemden het Kon gres 'n éénige gebeurtenis, een record, een apotheose. Omtrent honderd duizend jonge lingen uit alle hoeken van Vlaanderen namen aan den optocht deel. Zijne Eminentie Kar dinaal van Roey. de pauselijke Nuntius, Zijne Excellentie Mgr Micara, al de bisschoppen en prelaten der Ylaamsche bisdommen wa ren daar. Het paste dat een uitvoerig ver slagboek het aandenken aan dezen dag vol roomsche fierheid zou bewaren voor de toe komst. Zooeven is nu dit Verslagboek ver schenen bij de gekende uitgeversfirma Ge- ïoofsverdediging, Ploegstraat, 23, Antwerpen. Het geeft drie-en-twintig prachtige foto's, een omstandig relaas van de openlucht-mis, den optocht en de slotvergadering, daarbij en vooral de verslagen van elk der twaalf sektievergaderingen. De drukkerij der Abdij van Averbode zorgde voor een prachtigen druk. Het boek heeft bij ons zijn weergade niet. Prijs25 fr. De groepen die deelnamen aan den stoet, de studiekringen, de Ylaamsche ontwikkel den, koopen dit boek, het is een monument van kristelijke, Vlaamsche kuituur. Het J.V.K.A. heeft sedert het Kongres gearbeid aan zijn innerlijke versteviging. Het was er om te doen de Katholieke Aktie te organiseeren. Hunne Hoogwaardigheden de Bisschoppen hebben voor enkele weken een aktieplan voor de parochiën, dat werd opge steld door het Algemeen Secretariaat goed gekeurd en uitgegeven. In elke parochie moet een Jeugdcomiteit tot stand komen. Uit elke jeugdgroep (Boerenjeugd, Kajot- ters. Patronaat, Turnkring, enz.) moet naast den proost een lid door den Z.E.H Pastoor worden aangeduid om deel uit te maken van dit Komiteit. Alzoo wordt een staf gevormd die het apostolaat in de jeugdgroepen, vol gens de richtlijnen van de Bisschoppen, zal leiden en doorvoeren. Het volgend jaar zal de organistie van het J.V.K.A., als 't God belieft, volledig zijn en gaat dan ook de Aktie waartoe de Kerk ons oproept, naar haar breedste ontplooiing Half Juli, verschijnt een nieuw tijdschrift Katholieke Actie-tijdingendat, om de drie maanden, documentatie en artikelen brengen zal over de K.A. Alle jeugdgroepen zullen een abonnement willen nemen (8 fr. per jaar). Ook persoonlijke "abonnementen worden aangenomen (10 fr. per jaar). Men schrijve zoo spoedig mogelijk in od het adres S. Alphonsus-drukkerij, Leuven.' Het J.V.K.A. rekent op dezen steun. Door de katholieke Aktie wordt werkelijkheid het ideaal onzer Vlaamsche Knapenschap Vlaanderen voor Kristus! JULI OPENING COIFFEURSALON Hoek der Stuers- en Doorgangstrattj -- YPER -- Verzorgd werk. Matige prijzen. -- Ouverture Salon de Coiffur« Coin des rues de Stuers et de Pas;c;: -- YPRES -- Travail Soigné. Prix Modérés. ■aeggggggI rinopel die ter kruisvaart toog, en ten slotte de Kath. VI. Bond met eene groep Helden uit "t roemrijk verleden, 't Was al prachtig om te zienen we moeten het zeggende Elverdinghenaren hebben geen onkosten ge spaard om hunnen nieuwen Pastor eene prachtige installatie te bereiden. En daarop volgde dan het tweede deel van den stoethet godsdienstige deel, met de verschillende welgekende groepen der pro cessie. en met als bekroning van geheel den stoet de twee heerlijke wagens van Christus- Koning en van O. L. Vrouw in den hemel glorie. N'a den stoet had de kerkelijke Herderlijke aanstelling plaats in de kerk zelf. Bij de kerkdeur werden E. H. Pastor de sleutels der kerk aangeboden door het 11-jarig knaapje van Camiel Deraedt. Geheel Elverdinghe heeft Zondag laatst op prachtige wijze zijnen nieuwen Pastor gevierd en gehuldigden aldus bewezen dat het spijts alles een dwarsdoor christen dorp gebleven is. '•ft**»-'.'"' Me Mahiëü-Van Ëgrooen defamilieindi nog heildronken uitgesproken, achtereenvol gens door Z. E. H. Deken van Poperinghe, door Cam. Decat-Dejonckheere, voorzitter van den kerkraad, door Valeer Vandenber- ghe, secretaris namens den gemeenteraad, en ten slotte nog door Volksvertegenwoor diger Dr Brutsaert. Nog langen tijd zullen de menschen van OP ZONDAG 21 In St MAARTENS Ten 8 u. zielemis voor Michel Seys. In St PIETERS Ten 8 1 2u. zielemis voor Maria Jacques, overleden in Brugge. In St JACOBS Ten 7 1 2 u. zielemis voor, Pelagie Wille- myns We Coene. In St NIKLAAIS Ten 8 12 u. zielemis voor Polydore die de stad en het Gerecht een schoon et Gantois. gewaardeerd gebouw bezorgde, alsmede aan den talentvollen bouwmeester Coo. mans die het opvatte, en aan de bekwj. me aannemers Mahieu, die het tot stand Ten 11 1/2 Piefers. u. Te Deum in Sint brachten. Zondag 21 Gedurige Aanbidding in de 51* u. solemneel lof. Zaterdag laatst was het de maandelijk- sche prijsbolling. De leden waren talrijk opgekomen, de winners der schoone prij- Elverdinghe met genoegen spreken ovei de-[zen waren HH. Verkinderen A., Flamey zen feestelijken dag. jégk. VOOR AL UW wendt U tot de ak Hl BKk hssm aa aaa *iï in am» Oude Houtmarktstraat, 15, YPER S3S A Ha |HI H>9 s ■a «aa |Hii sm at K® |SÏ Verzorgd werk Matige prijzen.! Men kan bij ons ook| bekomen alle BUREEL SCHRIJFGERIEF.] j Voordeelige Prijzen- Zondag laatst 14 dezer, had hier de plech tige installatie plaats van E. H. Adolf Van Xeste als pastor onzer parochie. Dank zij de ijvervolle toewijding van al de leden van het feestkomiteit is dit feest prachtig ge slaagd. Al de huizen waren feestelijk bevlagd en versierd!... Ook de kerk had een wonder schoon uitzicht, dank zij de kunstige ver siering door het huis Lerouge uit Ovghem Met een woord geheel de gemeente was in een vreugdige feeststemming! Een heerlijk zomerweer begunstigde daar bij de feestelijkheid. En was het zomer in de natuur, het was ook zomer in de harten van al de goede brave menschen van Elver dinghe. Te 2 J4 u. werd E. H. Pastor afgehaald door een talrijke groep paardemannen en velorijders aan de herberg Het Steentje molen langs de baan n (ar Poperinghe. 't Was daar dat Jules Cardoen, de knappe hoofdman van het paardevolk den E. H. Pastor een korten welkomgroet toestuurde. Te 3 uur zou de feestelijkheid beginnen. Bij het aankomen in 't dorp werd F H. Pastor een kostelijke bloemtuil aangeboden door Cecilia Haeghedooren, dochtertje van Oscar Haeghedooren. Daarna overhandigde het twaalfjarig knaapje .Albert Decat den kunstig versierden herdersstaf aan den nieu wen Herder der parochie! Toen E. H. Pas tor het verhoog, dat bij de Melkerij opgetim merd stond, beklom, nam de Heer Jerome Dochy, gemeenteraadslid, het woord om na- G., Vanderghinste G., en Devos J. Her- telijk proficiat. De kommande was dees maal aan Mr Devos J. niet. Een Afgeholde. Mevrouw We Albert Van Egroo, Mrea onmogelijkheid te antwoorden aan talrijke personen, die hun de eer aange- daan hebben tegenwoordig te zijn in de begraving van Mr Albert Van Egroo be- danken innig voor de blijken van gene genheid hun bewezen. BERICHT. Tentoonstelling van werken van den kunstschilder De Gheilynck in de Middelbare school, Mondstraat, van Zon- 28 Juli tot Zondag 11 Oogst medebegre- pen. STAD YPER. De miliciens van 1929 die ten gevolge van een uitstel met de lichting 1930 ver bonden zijn, en die wenschen hunne mili tairen dienst te doen met de lichting 1929 kunnen aan het bekomen uitstel verzaken. De verklaring van verzaking moet ge zonden worden naar den Heer Arrondis- sementscommisaristot 31 Juliaanstaande. Deze milfciens zullen dan opgeroepen worden om te verschijnen voor het Wer vingsbureel op 9 Oogst. Yper, den 17 Juli 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. De apotheek van SVL Van Ro- zijn op Zondag 21 Juli 1929. Zondag aanstaande 21 Juli zal in al de missen onzer kerken en openbare bid plaatsen de jaarlijksche omhaling gedaan worden voor de Ypersche noodlijdende huisgezinnen die bezocht worden door de Heeren der Conferentie van Sint Vincen tius a Paulo. Wij bevelen dit verdienstelijk werk van liefdadigheid aan de mildheid onzer stadsgenoten. De vloerwerken, in blauw steen met wit marmer, zijn ten volle aan den gang, en zullen alle voldoening geven aan de bewonderaars onzer heropgebouwde Cathedraal. De pogingen aangewend om de oude grafzerken in het koor te behouden, kon den maar een geringen uitslag leveren, gezien den slechten staat dezer zerkstee- nen meest allen vermorzeld door de duitsche vernieling. Ter gelegenheid van het bezoek dat E. E. Z. Z. M. Flavienne en M Eleonore (Jufvr. Vanderghote) op 28 Juli, aan hun ne moederstad brengen zullen, zal er een missiedag gehouden worden. Met goed keuring van Z. E. H. .Kan. Lamiroy, Pas toor Deken, zal erop dien dag, in al de kerken, onder al de missen, eene omha ling gedaan worden waar de opbrengst van dienen zal tot onderstand der missiën van de Witte Zusters van Afrika, waarde gezusters Vanderghote leden van zijn' Des avonds in de groote zaal van het college (ingang Bollingstraat) feestavond-, om 8 uur, benevens spel zang en decla matie, zal er een voordracht met lichtbeel den gehouden worden door E. Z. Juliana over de Arabieren en hun land. Ingang vrij omhaling ten voordeele der Eerw. Zusters, die eerlang naar Con go vertrekken zullen. Wij kunnen onze lezers niet genoeg aanzetten, onze kloekmoedige stadsge- nooten, door hunnegebeden en geldelijken steun aan te moedigen, opdatzij lijk voor heen. en indien mogelijk, met nog meer vrucht zouden kunnen werken aan de be keering der heidenen. De Nationale Maatschappij van Belgi sche spoorwegen is bezig met in de statie van Yper eene schuilplaats te maken van Voorzitter van de Bascule een prachtige Zondag, 28 dezer, in St Pieters Kerk, ten 8 Vizal er eene mis gezongen wor- den voor de ziele lafenis van Mr Albert Van Egroo. ti F- Een groep Engelsche vroüwen, onder voorzitterschap van Mevrouw Marschalk Hafg, komt een bezoek brengen aan de stad Yper en de kerkhoven van de Yper sche slagvelden. Mevrouw Maarschalk Haig zal verblij- Kt ven in The white castle »Meenensteen- weg van Mr Me Eugeen Biebuyck, 1 van waar haar echtgenoot, Hafg, gedurende den oorlog comandement voerde. Marschalk zijn hoog- STAD YPER. GEMEENTERAAD Zitting van Maandag 15 Juli om 18 u. n k Ai VERSLAG: p Al de raadsheeren waren tegenwoor-P dig. Na de gebruikelijke lezing van helrc verslag der vorige zitting werden 2 aan-|tc bestedingen goedgekeurd 1) Rioolleiding op het Zaalhof aan M. H. Mahieu te Yper voor 19.300 fr. 2) Rioolleiding in de Schuttelaerstraat, ook aan M. H. Mahieu voor 58.500 fr. De Openbaren Onderstand wil den Heer Joseph Vanneste niet ontslaan van Dinsdag werd de laatste match der reeks gespeeld in DE STATIE tegen DE COÖPERATIEVE Laatstgenoem de maatschappij won het punt voor den zijne pacht. Verschoven tot de geheime beker met 10-7 en 10-4. De match was zitting. dus in twee partijen af. De Coo speel- Bij de verordeningen op de openbare de prachtig. Jammer dat zij in 't begin wandelingen en hovingen stelt het Sche- van 't seizoen het wat liet steken, k weet pencollegie eenige veranderingen voor, niet hoe het kwam. Daar zijn nogtans die voor het algemeen de goedkeuring bolders in dat peloton, maar 'k en wille niet hadden van de Heeren Gemeente niemand in 't bijzonder noemen. Alg. Klassement na den laatsten match matchen gesp. punten Bascule 8 6 Katholieke Kring 8 5 Statie 8 4 Coöperatieve 8 4 Postje 8 1 raadsleden. Verschoven tot nader onder zoek. De zwemkom is bijna gereed en de zelfde voorwaarden en reglementen zul len nog blijven welke vroeger van kracht waren. De begrooting van de Rijksmiddelbare school wordt goedgekeurd. De uitgaven Na den match die dees maal vroeg af- beloopen 405.290 fr. 00. geloopen was, werd de beker aan DE De akkoorden tusschen staat en stad BASCULE overhandigd. De Voorzitter nopens bouwen van Belfort en vleugel v. het Komiteit wenschte de kampioenen, van de Hallen, lokten eene groote be- in aller naam, van herten geluk, stuurde spreking uit, waarbij volgt dat deakkoor- een woord van dank aan de deelnemende den niet worden goedgekeurd, tot klaar- maatschappijen, aan de talrijke aanwezi- dere uiteenzetting van den Staat, gen bij eiken kampen in 't bijzonder aan Dan volgt de reeks toelagen de leiders der pelotons en de uitvoerders.200 fr. aan de Potyze. Hij deed terloops uitschijnen het goed 500 fr. aan de kaartersfederatie, enz. verloop der reeks matchen de verbroe- De Weduwe Hoflack vroeg om een dering onder de verschillige maatschap- stuk grond te pachten sedert meer dan bijen en wakkeade iedereen aan de ban- 25 jaar verpacht aan M. Aug. Cnockaert. den van broederlijkheid steeds nauwer Die vraag werd op algemeen verzet ont- en dichter te sluiten, om alzoo het bol- haald, en de grond zal blijven aan de spel hoog in eere te houden te Yper. vroegeren pachter. De Heer Voorzitter van de Bascule De stad heeft het Minneplein aange- dankte in gepaste woorden en sloot zich kocht voor 700.000 fr., dit met oorlogs- aan bij den wensch om in de toekomst schade, om er een sportplein van te ma- weer en meer samen te komen en te ver-ken. broederen. Na het overhandigen van den! Dan stemt de raad eene uitgave van Beker werd hem door den Heer Eere17.000 fr. om de tramlijn te verleggen op 33 m. lang en 8 m. breed. Bravo en dank aan deze die dit vroegen en bekwamen. Ter gelegenheid van THUINDAG drie dagen naar de Luiksche Ardennen op 5-6- 7 Augustus. le DAG: Bezoek aan Dolhain, af- damming der Gilleppe wandeling langs de eenig-pittoreske vallei der Hoëgne. 1 2* DAG Wandeling langs de vallei der Warche. Bezoek aan de ruines van Reinhardstein a de Warche. Bezoek aan de Noordlaan, dit om het werk te be spoedigen. Dan volgen eenige mededeelingen en vragen en zoo eindigt die kalme zitting om 9 ure. Wij hadden de gelegenheid niet verle- Om te eindigen Proficiat BASCULE dene week,om reden van schikkingen die Een die er immer was. moesten genomen worden voor 't druk ken van ons blad het volgende mede deelen De vele voorbijgangers langs de statie '.straat hebben sedert eenigen tijd eet bloemengarve aangeboden. Na een ge zond glaasje bier gedronken te hebben en nog wat gezellig samenzijn werd DE COUPE naar de Bascule overgebracht waar er nog wat gefeest werd. 't Js 't eerste jaar, maar in 't toekomende zal de overgave van den beker nog met meer luister geschieden. Na de twee Vredegerechten van Yper, r en di p meet!: -«ad H Pastor t.og- m. ;v die met te Mei verhuisden van de kazem Jeugdigen knaap in zijn draagstoel z:t< maaL vS:t Wrt- -. ukoir. D \G bcr-ek - Stave'ot Va' - 'ar het nieuw Gerechtshof op de grooteliggen aan den venster van de Café d< inSa^Xe%«!,drilt ÏÏnmpïsseeiM7eTee:val van Coo, kort bezoek aan Luik. Deel- markt> heeft de ^chtbank van eersten la ville de Gand Iedereen stelt belang En eidsgedicht voor. nu zette de stoet zich in beweging nemingsprijs350 fr. Eerst al de gilden en bonden niet hunne verschillende groepen de knecht er: school met het bezoek van Karei den Groote aan eene koosterschoolde Boerengilde met Sint Isidoor; de Schuttersgilde met St Sebasti- aande V.O.S. met Boudewijn van Constan- C p 25 Oogst naar de Grotten van Han per speciale trein uit Yper. Deelnemingsprijs 75 fr. aanleg met Parket en Greffie den 15 Juli in zijne gezondheid en wisselt geerneeU de kazem verlaten om insgelijks bezit te vriendelijke groet met hem. Zijne ziekr nemen van het Justitiepaleis der markt i Hjkheid had hem belet naar St Pieters- van Yper. Wij kunnen niet nalaten bij deze gele genheid lof en dank te zeggen aan het Bes;.'ar der Provincie Westviaanderen, Hoogweerdigheid Mgr Waielaert, ut® kerk te komen om er ook op Maandag dezer het HVormsel te ontvangen, hij dan niet gevormd worden Zij 1

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 2