Crédit Anversois GARRE1N III Katholieke Kring s I Uiiil Ypersche Kroniek. Spiingaert van 't Brabantsche was een eenvoudige Belg, die hooggeplaatste Chinees geworden is. Deze was dienst knecht ineen onderwijsgesticht van Brus sel en diende er heeren leeraars aan tafel, die, met eenige andere priesters, vertrok ken zijn naar Mongolië en naderhand het missieklooster van Scheut stichtten. Hoo- rende die heeren spreken nopens hun aan staand afreizen naar China, hij had hun gevraagd ze te mogen vergezellen naar dat verre land, namelijk als dienstknecht. Dit werd hem toegestaan. Maar wie eerst weg kon met de chineesche taal, waarvan niet een der karavaan iets kende, was Spiingaert. Hij werd hun taaisman, het geen hij ettelijke jaren bleef. Daarna heeft hij eene chineesche christin ge huwd van zijne vele kinderen zijn er kloosterlingen geworden hij heeft zijnen weg gemaakt in den chineeschen wereld en is mandaryn, d. i. gouverneur eener provincie, geworden. Na den opstand der Boksers, werd hij door de Keizerlijke Re geering van China naar België gezonden, om er de schadevergoeding te komen be talen aan sommige Belgen, die door die onlusten schade geleden hadden. Palestina had tot nu toe geen havens en de schepen moesten blijven liggen in zee, rechtover Jaffa (Joppa), of Caïfa (bij den Carmelus) of Ptolemaïs (St Jean d'Acre). Men begint de werken voor het verwezenlijken van eene haven in CaTfa. Drie jaar zal men er aan wer ken voor het maken van havendammen voorziet men een millioen tonnen rotse- blokken, te nemen in de steengroeven van Carmelus-berg. Schepen van 30.000 Rome telde tijdens Augustus, die re geerde als Christus-Onze-Heer geboren werd, 1.336.000 inwoners. Ten jare 1377 waren er maar 17.000 inwoners en nu 900.000. i igQsanEHBn v. ssEsrsssera. Dixmudestraat, 18, YPER WISSEL Onze Turners. Kapel der arme Klaren. Kerkelijk Nieuws Katholieke Kring Goedkoope Woningen Processie van St-Niklaas. Liefdadigheidsfeest. VOOR AL UW DRUKWERK GEBROEDERS Is Oude Houtmarktstraat, 15, «KB YPER Gesticht der H. Familie. Het Monument van 't Wieltje (Yper). Ingekomene Staatsbelastingen. Hengsten. Rijsssisiraai, 33 YPER OPENING COIFFEURSA! ALBERT SA ES Ouverture Salon de Co] b^' i Velobanen Vijftigjarig JUBELFEEST DIENST SPAARKA! brengen naar St Domingo. Daar zal hij dienen als grondvest van een lichttoren, die men oprichten zal, ter eere van dezen, die Amerika niet ontdekte maar opnieuw kenbaar miek. In Leuven werdereene studieweek voor Missiënwerken belegd, en Pater* Ce- lestinus Lou, benedictijn, had er bij zonderen bijval. Die pater is een chinees, oud minister en ambassadeur van zijn land. Tijdens diplomatieke reizen ont moette hij in Zwitserland de dochter van een belgischen consul en belg van ge boorte. Met haar is hij het huwelijk in getreden, eerbiedigde haren godsdienst waardeerde hem daarna en werd chris ten-katholiek. Na de dood van zijne vrouw, begraven in Laeken, verliet hij de wereld en werd monnik in de abdij van Zevenkerken, bij Brugge. Hij is dus een hooggeplaatste Chinees die eenvoudige Belg werd. In Duitschland bestaat-er eene hei- sche maatschappij, tellende 500.000 leden en het naakte >- voorstaande. In een hunner tijdschriften staat er te lezen: In de badsteden zoude het naakt loopen moeten de algemeene regel wezen en het dragen van kleederen aanzien worden als eene ongerijmdheid t- Eertijds verschoof men geheele gehouwen en dat ging met zoo weinig gevaar, dat de inwoners hunne huizen niet moesten verlaten. Zoo verzette men veel gebouwen in Amerika en zoo ver plaatste men de kleine statie van Ant- werpen-dam en den toren der kerk van Bocholt in Limburg. Nu hebben Belgen eene nieuwigheid verwezenlijkt in den Pas-de-Calais. Het kasteel Penarroya, gebouwd boven koolmijnengronden was gezakt in den grond. Bij middel van 130 groote dommekrachten of vijzelschroeven (vérins) heeft een brusselsche ondernemer geheel het kasteel, de grondvesten mede- begrepen, 3 meters 30 hooger ge plaatst. Nauwelijks zijn er eenige ruiten gebroken en 200 werklieden hiel pen aan dien proefslag. Nog eene helsche werking, deze van de vrijdenkers uit Weenen. In de stad hebben zij, met massa, een vlug- briefken uitgestrooid Dat alwie waar- achtiglijk vrede begeert tusschen gezellen (citoyens), dataiwie kalmte en orde ver langt en het bloedvergieten wil voorko men, aanstonds van stonden af de kerke verlate En in St Laureins en eenige andere plaatsen van den omtrek, tot 1122 personen zijn afvallig Droevig Groote, roemvolle daden worden dik wijls gepleegd door betrekkelijk jonge mannen, omdat deze kunnen geestdriftig zijn en dat zulke daden geestdrift vergen. Alexander-tie-Groote was 25 jaar als hij de wereld veroverde. (Hij stierf op 30 jarigen ouderdom): Hanni bal was er 26 als hij Spanje overmees terde. Toen hij nog maar 28 jaar oud was, was Cesar reeds groote veld overste aan 24 jaar won Napoleon veldslagen en aan 23 was Nelson opperbevelhebber. Wagner schreef zijne eerste symphonie aan 19 en aan den zelfden ouderdom miek Goethe zijn eerstetheaterstuk. Beethoven, Men delssohn, Nozart, Chopin wa ren wereldberoemd vóór de 30 jaar. A A tonnen zullen kunnen binnenvaren. De joden, die onder de bescherming van En geland het land binnen willen," zijn niet meest de geloovigen maar de financiers, die zich weinig bekommeren met Moses en den Messias en wier afgod de Mam mon is, dat is het geld. Wat zij hoofdza kelijk bedoelen en daar ligt misschien de oorsprong van hunne vijandschap met de Araben, dat zijn de rijkdommen der Doode Zee. In Hongarië heeft men 15G gra ven ontdekt, dagteekende van den tijd van Attila. Attila wordt aanzien als de le gendarische voorouder der Magyars. In die graven vond men nevens de gebeen- deren, versiersels in zilver en brons, ge beeldhouwde voorwerpen en veel wapens. Een boek of Cod ?x, behelzende 232 bladzijden op volle grootte, wedergeven de de bijzonderste feiten voorgevallen in Spanje op het eindè der jaren 900 en in het begin der jaren 1000, alsook mcrk- weerdige wetenswaardigheden nopens den H. Isidorus, Kerkleeraar, de stad Je rusalem en het leven van Alphonsus III is teruggevonden door een spaanschen priester. Die boek behoorde toe aan de kathedraal van Rods, verdween spoor loos in 1690, werd teruggevonden in 1750 om opnieuw te verdwijnen heden ten dage. Men noemt hem Codex van Roda en de nationale bibliotheek heeft hem af gekocht voor 70.000 pesetas... dat is meer dan 250.000 frank. BANK BEURS jA>n<Saf;!*ust De Apotheek van M. Van Waüe- ghem, Statiestraat, zal alleen open zijn op Zondag 8 September 1929. Op Zondag 8 September, om 14.30 u., zullen de katholieke St Michiel Turners van Yper een feest geven in het park van het kasteel van den heer Graaf de Lau- bespin, burgemeester van Elverdinghe. Geen twijfel dat onze moedige turners denzelfden bijval zullen genieten dan dien bekomen op het feest van Zondag 18 Oogst op de Groote Markt te Yper. De kapel der E. Z. Colettinnen is heele- maal in 't nieuw getrokken. Van op tot neer is ze geschilderd dank zij bijzondere giften en wij mogen zeggen zonder vrees van tegengesproken te worden dat die schildering over 't algemeen zeer goed gelukt is en ten volle overeenkomt met den geest van het orde waarvan de zusters in de strengste boetvaardigheid leven. De negendaagsche plechtigheid ter eere van O. L. Vr. van Salette welke daar met zoo veel godvruchtigheid vereerd wordt zal dit jaar een buitengewonen luister kennen Ook zullen de vele geloovigen meer dan ooit in dit gezegende oord hunne goede moeder gaan aanroepen om door dezes tusschenkonist bij God nieuwe gratiën te ontvangen. De negendaagsche plechtig heid begint met den 18 September des avonds om te eindigen den 27 Sept. OP ZONDAG 8 SEPTEMBER 1929. In St PIETERS: ten 8 1/2 uur, gezongene mis voor de zielelafenis van M. Albert Van Egroo. In tegenstrijd met hetgene wijverledene week melden zal de maandelijksche prijs- speling voor de leden der boldersmaat schappij plaats hebben op Zaterdag 14n September zijnde den 2n Zaterdag der maanden dit om 6 uur 's avonds. De Staat leende tot heden 1.028.000.000 frank aan de Nationale Maatschappij voor goedkoope woningen. Deze bouwde tot heden 38000 goedkoope woningen waar van zij er 8200 van verkocht mits 300 mil lioen, bestemd tot het bouwen van nieuwe huizen. Zondag laast deed de processie van St-Niklaas haren jaarlijkschen omgang. Het prachtig weder had veel volk aange trokken dat zich eerbiedig op den door tocht verdrong, ledereen bewonderde de verschillende groepen die alhoewel niet taltijk, door de frischheid en de goede orde uitmunten. Na de processie werd een orgelkoncert gegeven door M. Gustaaf Desramault, dat meesterlijk uitgevoerd is geweest. t De vertooning van Donderdag laatst door de Oud-Leerlingen gegeven in de zaal van St-Vincentiuscollege ten voor- deele der Missiën heeft een groote bijval genoten. Wij zullen erover een breed voerig verslag geven in ons aanstaand nummer. KEBBEESïriÊSSrSKü wendt U tot de A A% B» S Cias k. KB Bk BI BB Kil BB BB ssSia BBIIB SS>S G. de Stucrsstraat, 32. YPER. Beroepsschool van Middelbaren Graad. Aangenomen door Staat en Provincie. INTERNAAT. EXTERNAAT. Verplichtende Algemeene Leervakken Godsdienst,Vlaamsche en Fransche talen, Rekenkunde, Vormleer, Handelsleer, Aardrijkskunde, Belgische en Algemeene geschiedenis, Natuurkunde, Gezondheids leer en Huishoudkunde. Technische vakken naar keus. 1) HandelsafdeelingHandelsreken- kunde, Burgerlijk en Handelsrecht, Ste no, Dactylo en Engelsche taal. 2) BeroepsafdeelingPatroonknippen, Linnennaaien, Confectie, Modeteekenen, Decoratieve samenstellingen. Na het derde studiejaar wordt een officieel diploma van algemeene vakken afgeleverd. j Na het vierde studiejaar een officieel beroepsdiploma. Ontvangst op 't Stadhuis. Zondag 1" September 11. wierden .de Northumberlandsche oprichters van 't oorlogsgedenkteeken van 't Wieltje, waaronder Burggraaf Lord Plumer, Veld- marschalk -»r Generaal Wilkinson, door de Heeren Burgemeester en Schepenen der stad Yper op het Stadhuis ontvangen. Ziehier de vertaling van 's Burgemees ters aanspraak Hooggeachte Veldmarschalk, Burggraaf Plumer, Opper-Generaal Wilkinson en Voorname Heeren, Vóór de ontdekking van 't Gedenktee- ken op 't Wieltje, zijt gij zoo goed af te stappen in Yper-Stad, binst 4 jaar dapper verdedigd tegen Duitschland door Groot Brittanje's legermacht. Ik ben gelukkig en fier u te ontvangen, ik wensch u hertelijk welkom, en ik bied u de hulde van mijn diepen eerbied, van mijne bewondering en van mijne dank baarheid. Ik eerbiedig, bewonder en bedank al dezen,die voor Vorsten Vader land, hun goed en bloed ten beste gaven om Yper te verdedigen, en vandaag bij zonderlijk de gesneuvelde helden en de roemvolle overlevenden van de öO5'6 Legerafdeeling van Northumberland. Ik weet dat onze aloude en dierbare stad leed en verging binst het langdurig en wreed tweegevecht tusschen Duitsch land en Engeland, maar ik weet ook dat Duitschland noch recht noch reden had om ons vredelievend Belgie te schenden, dat het hier wilde doordringen om Kales te bereiken, en England, Frankrijk en Belgie te lande en te water te overheer- schen, en dat uw Vorst en Vaderland ons edelmoedig kwamen helpen, en de vrede in Europa herstelden. Het verheugt mij dat het Britsch Kei zerrijk na den oorlog hier een prachtige Gedenkpoort oprichtte, en, in en rond Yper, indrukwekkende kerkhoven, ter nagedachtenis van dezen die England en Belgie verdedigden ik bewonder uwe meegevoeligheid voor uwe gesneuvelde broeders der ÖCW Legerafdeeling van Northumberland, en uwe edelmoedigheid die uitkomt in een blijvend Monument ik loof en dank de militaire en burgerlijke overheden en de ontelbare pelgrims, die dagelijks naar Yper komen om 200.000 gesneuvelde Britsche Helden te vereeren, en de vermaarde slagvelden te bezoeken, waar Groot Brittanje won en over 't lot van Europa besliste. Onze verbrijzelde stad wierd een his torische stad, en staat om eene grooiere stad te worden door de groote gebeurte nissen van den grooten oorlog en de toekomende verwachte volksmenigte. Belgie en Engeland waren niet bij machte om Yper's ondergang te beletten, maar zij kunnen Yper's herstel en uitbreiding bewerken, om het schadeloos te stellen voor zijn wreedaardig martelaarschap Yper's grond is een gewijde grond, dat het bloed dronk en de lijken bevat van menige Britsche Helden Luik hield Be!- gie's overweldiger maar 14 dagen tegen, Yper 4 jaren, en Yper wierd vereerd om zijne opofferingen met de ooriogskruisen van Frankrijk en Engeland.Daarom hoop ik dat Yper aantrekkingskracht zal blij ven behouden voor 't onmetelijk Britsche Keizerrijk en dat dezes overgroote bevol king, wanneer zij de slagvelden en graf steden harer Helden komt bezoeken, zij eede groote en volkrijke stad zal vinden rond het prachtig Britsch Gedenkteeken der Meenenpoort. Zoo zingt Yper zonder ophouden Engelands zegepraal. Lord Plumer en Generaal Wilkinson, bedankten, en teekenden met hun gevolg Stads gulden Gedenkboek. Daarna gingen zij met Stadsoverheden ingetogen hulde bewijzen aan de Yper sche gesneuvelden en reden dan d'eene na d'andere naar 't Wieltje waar veel volk ze afwachtte. Hier had, na gezangen en gebeden, de onthulling plaats van het oorlogsgedenk teeken opgericht ter eere der 505te Leger afdeeling van Northumberland. Veldmar schalk Lord Plumer en Generaal Wilkin son namen beurtelings het woord, en na de plechtige onthulling, begroet door de nationale liederen van Engeland, Belgie en Frankrijk, gespeeld door 't militair muziek hield de Burgemeester van Yper de volgende rede in 't Engelsch en in 't Viaamsch My lords, Damen en Heeren, Bij de plechtige onthulling van dit Gedenkteeken, kan de Burgemeester van Yper, in stads naam, niet nalaten hulde te brengen aan de achting, de genegen heid en de mildheid der overlevenden van de 50stc Legerafdeeling van Northum berland voor hunne gesneuvelde Broeders en hun gelijk aan hunne lieve Dooden, de uitdrukking aan te bieden zijner bewondering en dankbaarheid. Als oorlogstrijders te samen voor Vorst en Vaderland gestreden en geleden heb ben, zij houden zoodanig aan malkaar dat de overlevende, de gesneuvelden willen herinneren en vereeren, en er aan houden den grond, die hun bloed dronk en hunne lijken bewaart, met een blij vend gedenkteeken te bebouwen. Die bekommering voor de verheerlijking van dezen, die alles verlieten en bloed ten beste gaven, is een bewijs van broeder liefde, die de oprichters van het Gedenk teeken vereert en verheft. Oprichters van dit Gedenkteeken, aanveerdt, bid ik u, mijne hertelijke gelukwenschingen. Dit Gedenkteeken is eene openbare hulde niet alleen aan de gesneuvelden maar ook aan de overlevenden der 50ste Legerafdeeling van Northumberland het getuigt van de liefde voor Vorst en Vaderland die alle manschappen bezielde wanneer Engeland door Duitschland be dreigd wierd het spreekt van de bereid willigheid van alle weerbare mannen uit het Noorden van Engeland, om huis, en have, vrouw en kinderen, bloedverwan ten en vrienden, werk en winning te verlaten,als Engeland hunne hulp noódig had het vermeldt Northumberlands vriendschap en wraaklust voor het on- rechtveerdig overweldigd en doodgemar teld Belgie het wijst op het slagveld waar geweldig gevochten wierd, en waar een stroom van bloed gestort wierd voor het meesterschap en de vrede in Europa het roept Engelands zegepraal uit, en Duitschlands onmacht om door Yper tot Kales te geraken, en Engeland, Frankrijk en Belgie te lande en te water te over- heerschen. Belgenland, dat het behoud uwer onaf hankelijkheid aan Engeland bijzonderlijk te danken hebt,blijf Groot Brittanje altijd genegen en dankbaar 1 Stad Yper, die op uwe noordergrens een oorlogsgedenkteeken kunt bewonde ren ter eere der 50s:c Legerafdeeling van Northumberland, gedenk altijd wie u verdedigde,en u vrede en vrijheid weder gaf Op dit plechtig oogenblik, in den naam der Stad Yper, bied ik, vol eerbied en dankbaarheid, gebeden en bloemen aan de 50s Legerafdeeling van Northumber land A Van 1 Januari tot einde Juni 1929 ont ving de Staat 945.915.530,56 fr. rechtstreeksche be lastingen 1.074.750.301,86 fr. tol- en accynsrechten 2.060.452. 709,13 fr. re gistratierechten 4.384.096,59 fr. weg en vaartgeld 67.494.523.64 fr. hospita len; 98.080.900,12 fr. terugbetalingen. De Keuring en Prijskamp voor Heng sten van het Belgisch trekras zal plaats hebben voor de 6e omschrijving, op de Groote Markt te Yper, op Donderdag 17 October 1929, om 10 3 4 uur voormiddag. De te winnen premien zijn aangeduid in het Besluit der B. Afveerdiging van 16 Oogst 1929, ter inzage in ieder Ge- meentehuis. o (op 5o meters van de Hallen) Tehuis voor Scholen, Patronaten - en Maatschappijen op reis - Hoek der Stuers- en Doorga.-.;; -- YPER -- Verzorgd werk. Matige pri: Coin des rues de Stuers et de P; -- YPRES -- Travail Soigné. Prix Mod> wel met vreemde soorten uit Duitschland, Bohemen of En alhier aangebracht en als prr gekweekt. Men wordt verzocht tegen September zijn naam als tento Ier aan te geven bij den schrii-, den plaatselijken hopbond. Verfrisschingen Eetmalen aan vasten prijs (op voorhand verwittigen voor groepen1. Prachtige zaal van 200 personen T. S. F. Leeszaal Verscheidene spelen. Den 30 Oogst 11. boden de volgende Yperlingen de beschrevene velobanen te maken langs de kalsijen Yper-Komen, Yper-Pilckem en St-Jan-Zillebeke mits de volgende prijzen MM. Daniel Beun, 84.022 fr. Abdon Maertens, 96.958 fr. Henri Mahieu, 99.500 fr. Victor Titeca, 102.750 fr. STAD YPER. Woensdag 11 September 1929 te 15 u. ten stadhuize van Yper, openbare aanbe steding voor het beplanten en bezaaien van den Openbaren Hof. Deze aanbesteding is voorbehouden voor de tuinbouwkundigen, tuiniers en boomkweekers te Yper gehuisvest. De aanbevolen inschrijvingen moeten ter post besteld worden, ten laatste op Maandag 9 September aanstaande, j Plan, lastenkohier en beschrijving der beplantingen tegen betaling verkrijgbaar op het gemeentesecretariaat. Yper, 14 Oogst 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. LEENING DER VERWOESTE GEWES Leening 4 t. h. 1924. Trekking van i September i Zaterdag had de yoe trekking van de leaning 4 °/o der Verwo; westen Reeks 43628 Nr 9 wint 250.000 Reeks 80372 Nr 17 wint 100.00 Reeks 43628 Nr 3 wint 50.000] Reeks 43628 Nr 13 eveneens 50 Reeks 147105 Nr 8 nog 50.000 De overige nummers van deze evenals de reeksen 11074 en 154f terugbetaalbaar met 250 fr. s/irasfo De Oogst geschoren De Winter geboren! Zorg tijdelijk voor uwe PELS! Kies nu uit de volledige en prachtige keus der Firma FL. VANDEVOORDE Boterstraat, Yper. Fijner kwaliteit - Beter waarborg Rijker keus - Keuriger modellen Vindt ge nergens. STAD POPERINGHE. van den Heer Eugène Van Eislande als Bestuurder der Koninkl. Maatschappij I DE PHILHARMONIE op Zondag 8 September 1929. 1 CAISSE COMMERCIA! - - DE R0ULER8 13, Hondstraat, gevende 4 per honderd netto intrest. Al de gestorte sommen kunt ten alle tijde afgehaald word iEKlBfiHSUBHI Feesten ter eere van den Jubilaris zijn ingericht voor heden Zondag, te Póperin- ghe, tot dewelke verschillige Muziek maatschappijen van het omliggende zullen deelnemen. Menige koncerten zullen gegeven wor den en namentlijk om 11.30 uur op de Groote Markt, door het Muziek van den Katholieken Kring van Poperinghe en om 6.30 uur door de Harmonie Ypriana 1 Het Ypersche Volk biedt aan den Jubilaris zijne beste gelukwenchen en Ad Muitos Annos DE HOPTENTOONSTELLINGEN in het LAND VAN POPERINGHE. Den Zondag 15 September zal er I eene plaatselijke tentoonstelling van hop gehouden worden te Crombeke, in de Knechtenschool te Proven, in de Muziekzaal; te Reninghelst, in het lokaal Rozen- I daal te Rousbrugge, in de Muziekzaal; te Vlamertinghe, in den Engel te Watou, in de zaal der Boerengilde te Westoutre, in het Gemeentehuis, j Den Vrijdag 20 September zal de gewestelijke tentoonstelling gehouden worden te Poperinghe, in de Vak- school. Deze tentoonstelling zal open blijven tot den Zondag 22 September. De leden der hopbonden mogen deel nemen 1. in den algemeenen prijs kamp met Poperingsche hop (Groene Rank of Witte Rank) 2. in den bijzonderen prijskamp, met nieuwe soorten uit zaad gewonnen, of- Leest en verspreidt HET YPERSCHE VOLK YPER-WIELTJE. Pled! huldiging van het Engelsch ment. Zondag morgen vt monument ingehuldigd, opgerü gedachtenis der soldaten van Engelsche legerafdeeling, den veldslag van Wieltje bij V deze gelegenheid werd een Enj afvaardiging in het stadhuis va ontvangen door den burgemee; Sobry, omringd door de schept raadsleden. M. Sobry verwelf Engelschen in wier naam werd woord door sir Wilkinson en mer. Na deze ontvangst gin Engelschen een kroon neerleg? het monument der gesneuveld lingen. Dan begaf men zich 1 Wieltje, waar de bloedige hebben plaats gehad waarin de gelsche legerafdeeling zulke r rol heeft gespeeld. Het monu' de gesneuvelden dezer afdee staat uit een steenen vierzijdi zuil. Rond 11 ure bevonden burgerlijke en militaire overt op de plechtigheid waren digd. Veldmaarschalk lord Pfc innerde aan het offer der f legers binst den oorlog en de Belgische en Fransche wier aanwezigheid een hulde Engelsche dapperheid. De en Belgische vlaggen rondt: geschaard, werden dan ver«T monument werd gewijd. meester van Yper hield ven aanspraak in het Engelsch Viaamsch, den Engelsche" moed verheerlijkend waar-1 Yper grootendeels haar r' danken heeft. De klaroene" The last post Een mi:1-' genheid volgde. Het muz:- 4e linie speelde de Engels" sche en Fransche nation» Wachten bloemen werden aan den voet van het waarna de menigte voor leerde. Ongelukkige val. middag, rond 5 ure, was dochter van Van Assche-D wonende Hoornwerk,bezig' kuischen van een Bankhn - mudestraat. Door een u':" door een glazen dak en 1- den op aan de beenen en Zij ontving ter plaatse c gen en werd vervolgens huis gebracht. Haar w- ruststellend. Vechtpartij. Zi

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 2